Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέμα Βάφτισης Sarah Kay


ippoliti

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!! Ἐπειτα από παρα πολλά χρόνια επανήλθα στην παρέα μα και χαίρομαι πάρα πολύ γι αυτό. Ο λόγος είναι οτι τον Σεπτέμβριο θα χουμε βάφτιση!!! Αυτήν την φορά βαφτίζεται η ανηψούλα μου και η ξαδέρφη μου ζήτησε ν αναλάβω την προετοιμασία. Ξέρω πολύ καλά ότι λατρεύει την Σάρα όποτε και το θέμα μας θα περιστραφεί εκεί, αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θέλω και άλλες γνώμες. Θέλω γενικώς τα φώτα σας και την πολύτιμη βοήθεια σας. Θα σας ευχαριστήσω εκ των προτέρων και ανυπομονώ  ν ακούσω γνώμες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


irin ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!!! Ενδιαφέρομαι σχεδόν για όλα, προσκλητήρια και μπομπονιέρες μαζι, στολισμό εκκλησίας,  στολισμό μπουφέ, ιδέες για μπουφέ για τα παιδάκια κ για μεγάλους κτλ. Διασκέδασή παιδιών στο τραπέζι κ ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς. Να σαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα τα φτιάξετε όλα εσείς; Σε ρωτάω γιατί ακριβώς αυτήν τη δουλειά κάνουν οι εταιρείες που οργανώνουν τα βαφτίσια. Τους λες το θέμα και σου προτείνουν ιδέες. Εσύ επιλέγεις τα εικαστικά, είτε από τις έτοιμες εικόνες που διαθέτουν εκείνοι είτε ψάχνοντας στις εικόνες του Google για κάτι που σου αρέσει, και το στυλ που θέλεις να είναι τα προσκλητήρια και οι μπομπονιέρες (φάκελος, κουτί, πουγκί, μολυβοθήκη, σβούρα - οι επιλογές είναι άπειρες). Θα σου τα φτιάξουν, θα βάλουν το artwork που διάλεξες και πάνω στο κουτί με τα βαφτιστικά και στη λαμπάδα, θα σου προτείνουν αν έχουν επιλογές για τον στολισμό του χώρου. 

Το ίδιο ισχύει και για τον μπουφέ. Θα διαλέξεις τα γλυκά ή το φαγητό και θα σου προτείνει ιδέες το κέτερινγκ. Πχ θα βάλουν το εικαστικό με ζαχαρόπαστα πάνω στα μπισκότα, θα φτιάξουν καπκέικς στα ίδια χρώματα κλπ.

Ακόμα και για παιχνιδάκια αν θέλεις να μοιράσεις στα παιδιά, η διαδικασία είναι ίδια. Η πρώτη ύλη δεν αλλάζει, ουσιαστικά διαλέγεις αυτά που θέλεις και βάζουν πάνω την εικόνα που θα επιλέξεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, ippoliti είπε:

Καλησπέρα σε όλους!!! Ἐπειτα από παρα πολλά χρόνια επανήλθα στην παρέα μα και χαίρομαι πάρα πολύ γι αυτό. Ο λόγος είναι οτι τον Σεπτέμβριο θα χουμε βάφτιση!!! Αυτήν την φορά βαφτίζεται η ανηψούλα μου και η ξαδέρφη μου ζήτησε ν αναλάβω την προετοιμασία. Ξέρω πολύ καλά ότι λατρεύει την Σάρα όποτε και το θέμα μας θα περιστραφεί εκεί, αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θέλω και άλλες γνώμες. Θέλω γενικώς τα φώτα σας και την πολύτιμη βοήθεια σας. Θα σας ευχαριστήσω εκ των προτέρων και ανυπομονώ  ν ακούσω γνώμες!!!

 

Καλημέρα και να σας ζήσει ! 

Έχω πάει ως καλεσμένη σε βάπτιση με τέτοιο θέμα, ήταν πριν από 7-8 χρόνια, δεν είχε μπουφέ/candy bar και τέτοια, μόνο στολισμό στο προαύλιο της εκκλησίας με ξύλινες (??? δεν είμαι σίγουρη) φιγούρες με αυτό το θέμα, πήραμε κάτι πολύ ωραίες μπομπονιέρες - βαλιτσάκια, μεγέθους περίπου μιας σχολικής κασετίνας, πολύ όμορφα και χρήσιμα εάν έχεις κορίτσια. 

Νομίζω ότι για τα παιδιά είχε για μπομπονιέρα υφασμάτινά κρεμαστά για τον τοίχο, δεν πολυθυμάμαι......  

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ippoliti είπε:

irin ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!!! Ενδιαφέρομαι σχεδόν για όλα, προσκλητήρια και μπομπονιέρες μαζι, στολισμό εκκλησίας,  στολισμό μπουφέ, ιδέες για μπουφέ για τα παιδάκια κ για μεγάλους κτλ. Διασκέδασή παιδιών στο τραπέζι κ ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς. Να σαι καλά!!!

Είχα προσκλητήρια Sarah Kay ζωγραφισμένα στο χέρι από το μαγαζί που τα πήρα, και εκτυπωμένα. Το ξύλινο κουτί ζωγραφισμένο στο χέρι, για μπομπονιέρες κάποια μεταλλικά κουβαδάκια με τη ζωγραφιά πάνω, έναν καμβά με την ίδια ζωγραφιά και το  όνομα για στολισμό σε τρίποδο. και τώρα τον έχουμε στο δωμάτιο.Βιβλίο ευχών το ίδιο θέμα, ζωγραφισμένο κι αυτό στο χέρι. Δεν είχαμε κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

llaeira μένουμε σε επαρχία και κατάστημα με βαφτιστικα έχει ένα χωρίς πολλές προτάσεις. Ιγουρα θ απευθυνθώ σε ειδικούς αλλά θέλω να ξέρω κάποιες επιλογές που μπορώ να τους δώσω π.χ. οι προτασεις σου για προσκλητηρια  οπως κουτακι, πουγκακι μου άρεσαν κ θα χω κτ να ζητησω απ το καταστημα. Βαδικα ψαχνω κτ πρωτοτυπο. Οκ θα ναι το θεμα μας Σαρα αλλα τι θα χει πανω ο μπουφες, ποια προσκλητηρια ειναι αρκετά πρωτότυπα να Ναι κ μπομπονιερα μαζί, τι θα κεράσουμε στα παιδάκια κ.α. τέτοιες απορίες. Όσο για το τραπέζι έχει ήδη κλείσει όπως κ το μενού. Εγώ απλά πρότεινα στο τέλος του γεύματος να προσφερθεί λικερ μαστίχα κ η ξαδερφη είναι σύμφωνη σ αυτό. Ετσι λοιπον θα σας παρακαλούσα να μου δώσετε ιδέες στολισμό του μπουφέ, προσκλητήρια κ μπομπονιέρες μαζί κα... Αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις σε πμ διευθύνσεις καταστηματων. Σ ευχαριστώ πολύ!

annoulen πολύ ωραίες ιδέες!!! Μ άρεσε πολύ η ιδέα της κασετινας κ τα υφασματινα κρεμαστα επίσης!!! Πωπωπω μου άρεσαν πολύ!!! Σ ευχαριστώ απ τα βάθη της καρδιάς μου!!!

annoulen τι τέλειες ιδέες!!! Μου άρεσε πολύ η ιδέα της κασετινας και των υφασματινων Κρεμαστών!!! Πωπωπω ξετρελαθηκσ!!! Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!!! 

13 ώρες πρίν, annoulen είπε:

 

Καλημέρα και να σας ζήσει ! 

Έχω πάει ως καλεσμένη σε βάπτιση με τέτοιο θέμα, ήταν πριν από 7-8 χρόνια, δεν είχε μπουφέ/candy bar και τέτοια, μόνο στολισμό στο προαύλιο της εκκλησίας με ξύλινες (??? δεν είμαι σίγουρη) φιγούρες με αυτό το θέμα, πήραμε κάτι πολύ ωραίες μπομπονιέρες - βαλιτσάκια, μεγέθους περίπου μιας σχολικής κασετίνας, πολύ όμορφα και χρήσιμα εάν έχεις κορίτσια. 

Νομίζω ότι για τα παιδιά είχε για μπομπονιέρα υφασμάτινά κρεμαστά για τον τοίχο, δεν πολυθυμάμαι......  

Πωπωπω ξετρελαθηκα με τις κασετινες και τα υφασμάτινα κρεμαστα!!!  Πολύ ωραίες ιδέες!!! Σ ευχαριστώ πολύ πολύ 

13 ώρες πρίν, irin είπε:

Είχα προσκλητήρια Sarah Kay ζωγραφισμένα στο χέρι από το μαγαζί που τα πήρα, και εκτυπωμένα. Το ξύλινο κουτί ζωγραφισμένο στο χέρι, για μπομπονιέρες κάποια μεταλλικά κουβαδάκια με τη ζωγραφιά πάνω, έναν καμβά με την ίδια ζωγραφιά και το  όνομα για στολισμό σε τρίποδο. και τώρα τον έχουμε στο δωμάτιο.Βιβλίο ευχών το ίδιο θέμα, ζωγραφισμένο κι αυτό στο χέρι. Δεν είχαμε κάτι άλλο.

Πολύ ωραία!!! Τα φαντάζομαι!!! Τον καμβά με την ζωγραφιά και το όνομα θα της το προτεινω, μου άρεσε πάσαρε πολύ!!! Σ ευχαριστώ απ τα βάθη της καρδιάς μου!!!

Link to comment
Share on other sites

αν δ σε καλυψει το καταστημα της πολης σου θα μπορουσατε καποια πραγματα να τα παραγγειλετε απο αλλου

εφοσον θα εχει τραπεζι ο μπουφες δ ειναι απαραιτητος στην εκκλησια

αν ειναι μονο με γλυκα συνηθως εχει ζαχαρωτα-μπισκοτα-cup cakes η cake pops

στα παιδια συνηθως ενα χωνι με ζαχαρωτα κ καποιο δωρακι

γλειφιτζουρια μαρεγκας ηταν απο τα αγαπημενα των παιδιων μου.κ σε μια βαφτιση ειχαν αποξηραμενα φρουτα κ παστελι κ ηταν πολυ πρωτοτυπο.η μπισκοτολουκουμα

για καλοκαιρι κ σταντ με παγωτο

οπως παντα υπαρχουν νερα-χυμοι

προσκλητηριο-μπομπονιερα θα μου αρεζε καποιο κουτακι,ιδανικο με τυπωμα στο σχεδιο που θελετε

δ εχω καποιο καταστημα να σου προτεινω,η μια μας βαπτιση ηταν πολυ απλη,κ γενικα ολα τα ειχε αναλαβει ενα μαγαζι στην πολη μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

vicky86 σ ευχαριστώ πολύ για τις υπέροχες ιδέες σου!!! Έμεινα άφωνη με τα γλειφιτζούρια μαρέγκας!!! Δεν ο είχα ξανακούσει και μου άρεσε τρελά!!! Αν τα ζητήσω από ζαχ/ειο λογικά θα ξέρουν έτσι; καλά το παγωτό θα κάνει θραύση!!! Είσαι υπέροχη σ ευχαριστώ πάαααααρα πολυ!!! 

 

Γενικά ευχαριστώ πολύ όλες σας που μου απαντήσατε και να ξέρετε περιμένω κι άλλες υπέροχες ιδέες από σας τις δημιουργικές μανούλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, ippoliti είπε:

vicky86 σ ευχαριστώ πολύ για τις υπέροχες ιδέες σου!!! Έμεινα άφωνη με τα γλειφιτζούρια μαρέγκας!!! Δεν ο είχα ξανακούσει και μου άρεσε τρελά!!! Αν τα ζητήσω από ζαχ/ειο λογικά θα ξέρουν έτσι; καλά το παγωτό θα κάνει θραύση!!! Είσαι υπέροχη σ ευχαριστώ πάαααααρα πολυ!!! 

 

Γενικά ευχαριστώ πολύ όλες σας που μου απαντήσατε και να ξέρετε περιμένω κι άλλες υπέροχες ιδέες από σας τις δημιουργικές μανούλες!!!

ειδικα τα μαγαζια που ασχολουνται με βαφτισεις,δυσκολο να μην τα ξερουν.δ ειναι κ κτ περιεργο.απλα να ειναι το καθενα σε σακουλακι

τελευταια εχω δει κ μου αρεσει πολυ σαν προσκλητηριο-μπομπονιερα γτ φανταζομαι δ θα ειναι κ φθηνο,διαφορα σαν βαζακια με κερι,κ απλα δενεις πανω τα κουφετα κ την προσκληση

 

Screenshot_2022-02-18-12-04-42-169_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...