Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάρτυ εκτός παιδότοπου για αγόρι Β' Δημοτικού (bowling ή παιδική ντίσκο)


Recommended Posts

Καλημέρα σας, 

Ο γιος μου (Β Δημοτικού) έχει βαρεθεί τα πάρτυ σε παιδότοπο κ θα ήθελε κάτι διαφορετικό.

Σκεφτόμαστε για bowling,  που είχαμε πάει 2 φορές (όχι όμως σε πάρτυ) κ του άρεσε . Έχει κάνει κάποια/κάποιος από εσάς πάρτυ σε bowling ? Οι γονείς τι κάνουν σε αυτές τις περιπτώσεις ? Κάθονται κ κοιτάνε ? Ας πούμε ότι θα έχω 15 παιδάκια, δεν βαριούνται μέχρι να έρθει η σειρά τους ? 

Επίσης θα ήθελα εμπειρίες, αν έχετε, από πάρτυ σε παιδική ντίσκο. Έχω την εντύπωση ότι είναι για μεγαλύτερα παιδάκια (κ όχι για Β Δημοτικού). 

Σας ευχαριστώ. 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε bowling εχω παει σε παρτυ και δεν αρεσε σε κανεναν, ουτε παιδια ουτε μεγαλους, ακριβως γιατι ειχε αναμονη και τελικα πολλη γκρινια. Αν θυμαμαι καλα τελη Α δημοτικου. Ισως για μια παρεα 4-5 παιδια να ηταν ωραιο, αλλα για πολλα, δεν...

Πιο πολυ σουξε απο οσο εχω δει για παρτυ εκτος σπιτιου και εκτος παιδοτοπου για πολλα παιδακια εχουν τα διαφορα παρκα και πιστες τυπου The Wall στην Ανοιξη, Adventure Park στη Μαλακασα, Allou Fan Park, Αηδονακια, σε πισινα (τα περισσοτερα κολυμβητηρια διαθετουν την παιδικη πισινα για παρτυ) κλπ. Γενικα μερη που τα παιδια μπορουν να σκαρφαλωσουν, να τρεξουν και γενικα να εκτονωθουν.

Link to comment
Share on other sites

Αχ ΑΡΓΚ με απογοήτευσες τώρα ..... αν και για αυτόν τον λόγο ρώτησα. 

Σε ευχαριστώ πάντως και για αυτά που προτείνεις, θα τα βάλω στα υπ' όψιν (βασικά μόνο για το Allou, γιατί τα υπόλοιπα μας πέφτουν μακριά....) 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2018 at 9:57 ΠΜ, annoulen είπε:

Καλημέρα σας, 

Ο γιος μου (Β Δημοτικού) έχει βαρεθεί τα πάρτυ σε παιδότοπο κ θα ήθελε κάτι διαφορετικό.

Σκεφτόμαστε για bowling,  που είχαμε πάει 2 φορές (όχι όμως σε πάρτυ) κ του άρεσε . Έχει κάνει κάποια/κάποιος από εσάς πάρτυ σε bowling ? Οι γονείς τι κάνουν σε αυτές τις περιπτώσεις ? Κάθονται κ κοιτάνε ? Ας πούμε ότι θα έχω 15 παιδάκια, δεν βαριούνται μέχρι να έρθει η σειρά τους ? 

Επίσης θα ήθελα εμπειρίες, αν έχετε, από πάρτυ σε παιδική ντίσκο. Έχω την εντύπωση ότι είναι για μεγαλύτερα παιδάκια (κ όχι για Β Δημοτικού). 

Σας ευχαριστώ. 

 

 

Εμείς έχουμε κάνει πάρα πολλές φορές πάρτυ σε bowling κι έχουμε πάει και σε συμμαθητών. Ο συγκεκριμένος χώρος έχει και ποδοσφαιράκια και ηλεκτρονικά, οπότε τα παιδιά δε βαριούνται. Αν είναι πολλά, τα χωρίζουν σε περισσότερους διαδρόμους, ανάλογα με την ηλικία, για να μην περιμένουν πολύ ώρα τη σειρά τους. Τα 15 δλδ τα δικά σου θα χωριστούν σε 2 ομάδες.

 

Όλα τα πάρτυ έχουν μεγάλη επιτυχία και τα παιδιά δεν ξεκολλάνε, με αποτέλεσμα να την ψυλλιαστούμε και να τα διοργανώνουμε πλέον Κυριακή κατά τις 11, αντί Σάββατο απόγευμα, για να μην βραδιαζόμαστε! Οι γονείς στήνουν έναν μπουφέ και οι καλεσμένοι παραγγέλνουν καφέ και σερβίρονται, όπως γίνεται και στους παιδότοπους δηλαδή. 

 

Το μόνο αρνητικό είναι για τα πολύ μικρά παιδάκια, αδελφάκια κλπ, που όντως δεν έχουν με τι να ασχοληθούν και οι γονείς τα κυνηγάνε. Σε μας πλέον το έχουν καταλάβει και δεν τα φέρνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Deena είπε:

@annoulen γηπεδάκι 5Χ5 ίσως?

 

αχ δεν τό 'χει ο γιος μου με το ποδόσφαιρο καθόλου !!!!!!!!!! ευχαριστώ πάντως. 

2 ώρες πρίν, Lisbet είπε:

Εμείς έχουμε κάνει πάρα πολλές φορές πάρτυ σε bowling κι έχουμε πάει και σε συμμαθητών. Ο συγκεκριμένος χώρος έχει και ποδοσφαιράκια και ηλεκτρονικά, οπότε τα παιδιά δε βαριούνται. Αν είναι πολλά, τα χωρίζουν σε περισσότερους διαδρόμους, ανάλογα με την ηλικία, για να μην περιμένουν πολύ ώρα τη σειρά τους. Τα 15 δλδ τα δικά σου θα χωριστούν σε 2 ομάδες.

 

Όλα τα πάρτυ έχουν μεγάλη επιτυχία και τα παιδιά δεν ξεκολλάνε, με αποτέλεσμα να την ψυλλιαστούμε και να τα διοργανώνουμε πλέον Κυριακή κατά τις 11, αντί Σάββατο απόγευμα, για να μην βραδιαζόμαστε! Οι γονείς στήνουν έναν μπουφέ και οι καλεσμένοι παραγγέλνουν καφέ και σερβίρονται, όπως γίνεται και στους παιδότοπους δηλαδή. 

 

Το μόνο αρνητικό είναι για τα πολύ μικρά παιδάκια, αδελφάκια κλπ, που όντως δεν έχουν με τι να ασχοληθούν και οι γονείς τα κυνηγάνε. Σε μας πλέον το έχουν καταλάβει και δεν τα φέρνουν.

 

Σε ευχαριστώ Lisbet μου, μου έδωσες λίγο θάρρος τώρα. Ευτυχώς δεν έχω μικρά παιδάκια αδελφάκια κλπ, αλλά σε ευχαριστώ που μου το λες γιατί αυτό δεν το είχα σκεφτεί. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2018 at 6:53 ΜΜ, g1g1 είπε:

Υπάρχουν μπάλες μπόουλινγκ για τοσο μικρη ηλικία;

 

ναι,  έχει διάφορα μεγέθη (νομίζω η αλλαγή είναι στο βάρος). 

Αλλά σίγουρα όχι για μικρότερα από 6-7 χρονών, τουλάχιστον αυτές που είχα δει εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, annoulen είπε:

 

ναι,  έχει διάφορα μεγέθη (νομίζω η αλλαγή είναι στο βάρος). 

Αλλά σίγουρα όχι για μικρότερα από 6-7 χρονών, τουλάχιστον αυτές που είχα δει εγώ. 

 

Και στο μέγεθος και στο βάρος έχουν διαφορά. Αλλά όντως, ακόμα και οι μικρότερες, δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν από παιδάκια προσχολικής ηλικίας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...