Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανησυχο μωρο.ποσο κινειται μεσα στη κοιλια;


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , sweety** είπε:

συμβαινει και χωρις να ακουμπησω το χερι μου...παντως αυτα δεν συνεβαιναν πριν την εγκυμοσυνη !!τι να πω!! σε ποιο μηνα βρισκεστε εσεισ?

Είμαι στις 30 εβδομάδες σχεδόν. Δεν μπορώ να το πιστεψω πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ρε κοριτσια ακομα εγω δεν νιωθω το μωρο..πηγα πριν περιπου μια εβδομαδα στον γιατρο και μου ειπε ολα καλα!

δεν καταλαβαινω το γιατι ομως και κοντεύω να σκάσω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , sweety** είπε:

ρε κοριτσια ακομα εγω δεν νιωθω το μωρο..πηγα πριν περιπου μια εβδομαδα στον γιατρο και μου ειπε ολα καλα!

δεν καταλαβαινω το γιατι ομως και κοντεύω να σκάσω...

Υπομονήήή!!! Αφού είναι όλα καλά, γιατί σκας;; θα το νιώσεις μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα όντως υπομονή δεν μπορείς να το αποφύγεις θα το νιώσεις!!! Και εγώ βιαζόμουν και μου λέγαν όλοι μα ακομα;! 21η εβδομάδα την κατάλαβα τη μπουμπού μου και ήταν σαν φυσαλίδες μπουρμπουληθρες κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Ηταν εντελως ξεκαθαρο! Αυτό με το τακ τακ που λες το ενιώθα συνέχεια και γω, νομίζω είναι η ροή του αίματος στη μήτρα, δεν μπορεί να είχε συνέχεια λόξιγκα! Αν και να κρίνω από τώρα που κάνει συχνά μπορεί τελικα! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, sweety** είπε:

ρε κοριτσια ακομα εγω δεν νιωθω το μωρο..πηγα πριν περιπου μια εβδομαδα στον γιατρο και μου ειπε ολα καλα!

δεν καταλαβαινω το γιατι ομως και κοντεύω να σκάσω...

Μην ανησυχείς καθολου!!!αφου ειναι καλα δεν εχεις λογο να φοβασαι!  Εγω στην αρχη τον ενιωθα οπως τα ψαρακια στην θαλασσα που σου τσιμπανε τα ποδια τετοια τσιμπηματακια εσωτερικά... Στην 19-20η εβδομαδα καταλαβα κλωτσια κλωτσια.. Καποια παιδακια βολευονται σε καποια σημεια κ δεν κουνιουνται για εβδομαδες!! Κ εμενα ετσι εκανε κ εχω φτασει 23η εβδομαδα κ δεν εχω καταφερει να τελειώσω το β επιπεδου!!! Αραχτος σε μια πλευρα κ μπρουμυτα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , sweety** είπε:

ανησυχω γιατι μου ειχε πει για πριν 15 μερες οτι θα το ακούσω...και εγω τιποταααα!!!!

Θα ναι ησυχο μωρακι!!!! Αφου ειναι καλα να μην ανησυχείς καθολου... Να ξέρεις οτι γι αρχη θα το καταλαβαινεις οταν είσαι ξαπλωμενη κ ηρεμη! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό να το καταλάβουν όλες οι γυναίκες στην ίδια εβδομάδα κύησης. Αλίμονο. Ειδικά αν είσαι πρωτότοκη το αντιλαμβανεσαι και λίγο πιο καθυστερημενα ακριβώς γιατί δεν ξέρεις πως θα είναι. Από μέρα σε μέρα θα νιώσεις το μωρό σου και μετα θα το νιωθεις συνεχεια!Μην αγχώνεσαι για τέτοια πράγματα αφού όλα πάνε μια χαρα. Καταλαβαίνω να ανυπομονείς και λογικό είναι αλλά όχι να ανησυχείς!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sweety** είπε:

μπορει και να μην το εχω καταλαβει...καθε μερα που ερχεται περιμενω να νιωσωω κάτι..για να δουμεε!!!

Αν χαλαρωσεις λιγο ισως το νιωσεις:-P Μην αγχωνεσαι, για ποτε θα κανει σβουρες μεσα στην κοιλια σου και θα το νιωθεις και θα το βλεπεις και αργοτερα θα σου πιεζει ολα τα οργανα για να τεντωθει ουτε θα το καταλαβεις :wink: 

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια!

ειμαι 22η εβδομάδα,έχω νιωσει νομίζω κάποιες κινησεις του μωρου..

το θεμα ειναι οτι σε όλη μου την κοιλια αισθάνομαι κάτι χτύπους-παλμούς. φαινονται κιολασ.

οταν το ειχα πει στον γιατρο μου ειχε πει ότι ειναι συσπάσεις τισ μητρας.

όμως καπου διάβασα οτι αν αυτες οι συστολες είναι πολλες συγκεκριμενα πάνω απο 4 την ωρα υπάρχει πιθανότητα προωρου τοκετου

τι ξέρετε για αυτο?

υπαρχει επισησ περιπτωση κατι  απο αυτούς τουσ χτύπους π νιωθω και βλέπω να ειναι και κινήσεισ του μωρού?

έχω ακούσει ότι ειναι νωρίς να φαίνονται απο  τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα είχα διαβασει κι εγώ.. Ένα θα σου πω, με όσους γιατρούς είχα μιλήσει μου είχαν πει να μη διαβάζω τίποτα από το ίντερνετ γιατί απλά πανικοβάλουν... Αφού ο γιατρός σου λέει ότι είναι όλα καλά να μην ανησυχείς!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sweety** είπε:

καλημερα κοριτσια!

ειμαι 22η εβδομάδα,έχω νιωσει νομίζω κάποιες κινησεις του μωρου..

το θεμα ειναι οτι σε όλη μου την κοιλια αισθάνομαι κάτι χτύπους-παλμούς. φαινονται κιολασ.

οταν το ειχα πει στον γιατρο μου ειχε πει ότι ειναι συσπάσεις τισ μητρας.

όμως καπου διάβασα οτι αν αυτες οι συστολες είναι πολλες συγκεκριμενα πάνω απο 4 την ωρα υπάρχει πιθανότητα προωρου τοκετου

τι ξέρετε για αυτο?

υπαρχει επισησ περιπτωση κατι  απο αυτούς τουσ χτύπους π νιωθω και βλέπω να ειναι και κινήσεισ του μωρού?

έχω ακούσει ότι ειναι νωρίς να φαίνονται απο  τώρα..

Πονας οταν το νιωθεις αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το νιώθω το μωρό κανονικά κλείνω τώρα την 24 εβδομάδα και το νιώθω από την 16 περίπου , το περίεργο είναι ότι λόξυγκα δεν έχω καταλάβει ακόμα ενώ μου δίνει κλωτσιές μπουνιές κλπ γυρνάει από την μια μεριά μόνο, πώς το νιώθετε μήπως, απλά δεν το συνειδητοποίησα ότι το νιώθω? 

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ποναω καθολου..τα μονα πονακια π εχω ειναι κατι τσιπμηματακια και σουβλιτσες σε άσχετεσ στιγμεσ απο αυτό..τα οποία μου ειχε πει ο γιατροσ οτι ειναι φυσιολογικα!!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, alzira είπε:

Εγώ το νιώθω το μωρό κανονικά κλείνω τώρα την 24 εβδομάδα και το νιώθω από την 16 περίπου , το περίεργο είναι ότι λόξυγκα δεν έχω καταλάβει ακόμα ενώ μου δίνει κλωτσιές μπουνιές κλπ γυρνάει από την μια μεριά μόνο, πώς το νιώθετε μήπως, απλά δεν το συνειδητοποίησα ότι το νιώθω? 

Ειναι ρυθμικα χτυπηματακια και τα νιωθεις χωρις να ακουμπας την κοιλια.

 
Link to comment
Share on other sites

On Saturday, August 19, 2017 at 11:34 ΠΜ, sweety** είπε:

καλημερα κοριτσια!

ειμαι 22η εβδομάδα,έχω νιωσει νομίζω κάποιες κινησεις του μωρου..

το θεμα ειναι οτι σε όλη μου την κοιλια αισθάνομαι κάτι χτύπους-παλμούς. φαινονται κιολασ.

οταν το ειχα πει στον γιατρο μου ειχε πει ότι ειναι συσπάσεις τισ μητρας.

όμως καπου διάβασα οτι αν αυτες οι συστολες είναι πολλες συγκεκριμενα πάνω απο 4 την ωρα υπάρχει πιθανότητα προωρου τοκετου

τι ξέρετε για αυτο?

υπαρχει επισησ περιπτωση κατι  απο αυτούς τουσ χτύπους π νιωθω και βλέπω να ειναι και κινήσεισ του μωρού?

έχω ακούσει ότι ειναι νωρίς να φαίνονται απο  τώρα..

Καλησπερα,κ μενα η κηλιαμου ανεβοκατεβενει συνεχως ,ειναι οι παλμοι της δικης μου καρδιας που αντανακλουν στην κηλια,δρν ειναι κατι ανησυχιτικο,μου το ειπε η εμβρυολογος που μου εκαε την αυχενικη.οταν ξαπλωνω φενοντε οι παλμοι συνεχως.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να πιστεψω

ο δικος μου μου ειχε πει ότι ειναι συσπασεισ εσενα λεσ οι παλμοι της δικης σου καρδιας, αλλη λεει της εχει πει οτι ειναι λόξυγκας!!!

τι να πωωωω

καλα να ειναι τα μωράκια και οτι θέλει ας είναι!!

efaki27 πόσο είσαι εσυ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέραααα σας!!!

εχω φτασει την 25η εβδομαδα...εκει ένιωθα το μωράκι μου συνεχεια και εβλεπα και κυματάκια στην κοιλια μου ,ξαφνικα απο χθες νομιζω  το νιωθω ελάχιστα

συμβαινει να κάθεται τόσο ήρεμο??η να ανησυχω??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...