Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΝΝ Ενημέρωση & Σκέψεις κατά την εισαγωγή σε ΜΕΝΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ


Ενημέρωση & σκέψεις, εισαγωγή νεογέννητου σε ΜΕΝΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ  

29

  1. 1. Ενημέρωση & σκέψεις, εισαγωγή νεογέννητου σε ΜΕΝΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ

    • με ενημέρωσαν αναλυτικά και εμπιστεύτηκα την κρίση τους
      56
    • με ενημέρωσαν αναλυτικά, όμως δεν κατάλαβα γιατί ήταν απολύτως αναγκαίο
      8
    • με ενημέρωσαν αναλυτικά, όμως δεν κατάλαβα γιατί ήταν απολύτως αναγκαίο και πήρα δεύτερη γνώμη
      8
    • με ενημέρωσαν μέτρια, αλλά εμπιστεύτηκα την κρίση τους
      11
    • με ενημέρωσαν μέτρια, κάτι που με έκανε να αμφιβάλλω
      14
    • με ενημέρωσαν μέτρια, κάτι που με έκανε να αμφιβάλλω & πήρα δεύτερη γνώμη
      11
    • με ενημέρωσαν ελάχιστα/καθόλου, αλλά εμπιστεύτηκα την κρίση τους
      16
    • με ενημέρωσαν ελάχιστα/καθόλου, κάτι που με έκανε να αμφιβάλλω
      31
    • με ενημέρωσαν ελάχιστα/καθόλου, κάτι που με έκανε να αμφιβάλλω & πήρα δεύτερη γνώμη
      14


Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Διάβασα αυτά που λες και είναι σαν να μιλάω εγώ! Ακριβώς τα ίδια έζησα κ εγώ τον Απρίλιο γεννήσα φυσιολογικά όλα καλά! Περίμενα το μωρό μου το βράδυ με απίστευτη ανυπομονησία πουθενά το παιδί ερχετε μια νεογνολόγος και δεν μου λέει την αλήθεια αλλά ότι το παιδί απλά είναι ταλαιπωρημενο λόγω πολλών ωρών του τοκετού(15 ώρες) κ πως θα μου το φέρουν σε λίγο! Περίμενα περίμενα πέρασε 1-2 ώρες περνώ τις νοσηλευτριες μου δίνουν έναν αριθμό να πάρω εγώ να μαθω έπερνα ξανά κ ξανά μέχρι που μου απάντησαν μετά από 6 ώρες ξημερώματα πια κ μου λέει μια νοσηλευτρια πως το παιδί πάει καλά κ είναι στη θρρμοκιτηδα κ εκεί χάνω τι γη κάτω από τα πόδια μου! Ζητήσαμε να τ δούμε μας είπαν όταν ανοίξει το επισκέπτηριο μετά διαβάσαμε ότι έχουμε δικαίωμα να το βλέπουμε οπότε θέλουμε που έτσι κ έγινε! Μπήκαμε μέσα ενημέρωση καμία μάθαμε τι ςχει τ παιδι το μεσημέρι μετά από πολύ πίεση! Έκανα αντιληση με θηλαστρο στον δωμάτιο κ στο παιδί έδιναν φορμουλα ! Είχα βγάλει γάλα το μεσημέρι κ πήγα το βράδυ που είχα κάνει κ δεύτερη άντληση κ στην μενν δεν είχε κατέβει ούτε το γάλα από το μεσημέρι! Εννοείται ότι έγινε μεγάλη φασαρία ήρθε η υπεύθυνη προσωπικού είπαμε τα παράπονα μας..κ μετά από όλοι τι φασαρία που κάναμε μολις μπεναμε στην μενν μας μιλουσαν αμεσως οι νοσηλευτριες στον οροφο πολυ ομιλητικες σε αντιθεση με πριν και το καλυτερο το μωρό βγήκε την επόμενη από τ θρρμοκιτηδα έμεινε για παρακολουθήσει 3 μέρες κ μετά φύγαμε για το σπίτι μας ! Αυτό που πιστεύω ότι το παιδί μου μπήκε θρρμοκιτηδα άδικα μου στερισαν τις πρώτες μας στιγμές, μου το πήραν μακρυά μου χωρίς να το ακουμπησω επάνω μου να με νοιώσει, μου κατεστρεψαν την πιο ομορφη στιγμη μας κ του έδωσαν γάλα φορμουλα ενώ είχα αρκετό κ κατά τι διάρκεια του τοκετού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...