Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάπτιση χωρίς τραπεζι


Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να πάει κανείς σαν το λέτσο, ούτε όμως και να καταξοδεύεται για κάθε γάμο-βάπτιση σε ρούχα, κομμωτήρια κτλ και να ντύνεται λες και πάει στα όσκαρ. Μια μέση λύση! Άλλωστε το πολύ επιτηδευμένο δεν είναι και ωραίο...

Και για να κάνω κουτσομπολιό, είδα μια μαμά σε πάρτυ παιδότοπου που είχε βάλει την Άρτα με τα Γιάννενα.

 

Νομίζω ότι ο καθένας πάει όπως γενικά είναι και στην υπόλοιπη ζωή του.. δηλ. ξέρω κοπέλες που δεν πάνε κομμωτήριο .. ξέρω και άλλες που πάνε κάθε Σάββατο... γενικά σε ένα γάμο / βάπτιση οι καλεσμένοι θα ντυθούν καλά.. δεν λέω ακριβά γιατί κάποιος καλοντυμένος μπορεί να είναι πιο κομψός και να έχει δώσει νορμάλ χρήματα και κάποιος να φοράει κάτι ακριβό και κακόγουστο... ωχ αυτό με τον παιδότοπο το έχω δει και εγώ... καθημερινή μεσημεριάτικα και η άλλη με το δωδεκάποντο και κυριλέ ρούχα.. και δεν ήταν και η μαμά του εορτάζοντα αλλά καλεσμένη!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το τζίν παντελόνι δεν νομίζω ότι παραπέμπει σε λέτσο... αν συνδιαστεί βέβαια με αθλητική μπλούζα, αθλητικό παπούτσι και αλογουρά συμφωνώ.

 

Και εγώ συμφωνώ ότι όταν ο γάμος-βάπτιση γίνεται εκτός τόπου διαμονής καλό θα ήταν να πληρωθεί το ένα βράδυ. Μου έχουν τύχει και οι δυο περιπτώσεις και πέρασα υπέροχα και στις δυο. Καμία παρεξήγηση.

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά η θεματοθετρια θα έχει βαφτισει ηδη το μωρό της και αμφιβάλλω αν την βοηθησαμε καθολου με ολα αυτά που γράψαμε. :rolleyes: Το συμπέρασμα ειναι οτι αφου εμείς μπλέξαμε τα μπούτια μας και παρεξηγηθηκαμε μεταξύ μας, το ίδιο ακριβώς θα κάνει και ο εκάστοτε καλεσμένος στο εκάστοτε μυστήριο. Να πω την αλήθεια μου κορίτσια το ψιλοδιασκεδασα εδώ μέσα....:-D

 

Δεν το βάφτισα ακομα αλλα λόγω του οτι είχα τρεις αποβολές πριν κανω τη μικρη μου και πέρασα σχεδόν όλη την εγκυμοσύνη μου κρατώντας την κρυφή φοβουμενη μην πάει κατι στραβά αποφασισα οτι δεν θα κανω κλειστή τη βάπτιση και ας με παρεξηγήσει οποίος με παρεξηγήσει έτσι και αλλιώς και τραπέζι να έκανα πάλι κατι θα έβρισκαν να πουν όσοι όμως μας αγαπάνε αληθινά θα χαρούν με τη χαρά μας με το θαυματακι μας που περάσαμε τόσα για να το αποκτήσουμε! Εγω θα τους καλέσω όλους και ας αποφασίσουν μόνοι τους τι θα κάνουν για μένα και την οικογένεια μου θα ειναι μια μέρα μεγάλης χαράς που κανεις δεν θα μου τη χαλάσει μόνο και μόνο επειδή αυτή τη στιγμή δεν μπορω να κανω τραπέζι. Ευχαριστω όλες τις κοπέλες για τα σχόλια τους με βοήθησαν πολυ να δω τα πράγματα απο ολες τις πλευρές . Καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βάφτισα ακομα αλλα λόγω του οτι είχα τρεις αποβολές πριν κανω τη μικρη μου και πέρασα σχεδόν όλη την εγκυμοσύνη μου κρατώντας την κρυφή φοβουμενη μην πάει κατι στραβά αποφασισα οτι δεν θα κανω κλειστή τη βάπτιση και ας με παρεξηγήσει οποίος με παρεξηγήσει έτσι και αλλιώς και τραπέζι να έκανα πάλι κατι θα έβρισκαν να πουν όσοι όμως μας αγαπάνε αληθινά θα χαρούν με τη χαρά μας με το θαυματακι μας που περάσαμε τόσα για να το αποκτήσουμε! Εγω θα τους καλέσω όλους και ας αποφασίσουν μόνοι τους τι θα κάνουν για μένα και την οικογένεια μου θα ειναι μια μέρα μεγάλης χαράς που κανεις δεν θα μου τη χαλάσει μόνο και μόνο επειδή αυτή τη στιγμή δεν μπορω να κανω τραπέζι. Ευχαριστω όλες τις κοπέλες για τα σχόλια τους με βοήθησαν πολυ να δω τα πράγματα απο ολες τις πλευρές . Καληνυχτα

Εύγε Zouzy!

Με το καλό και καλοφώτιστη η μπουμπού σου (και το όνομα αυτής, άραγε;; :-P)

Αν μη τι αλλο, απο τις απαντησεις που ελαβες καταλαβαινεις οτι υπάρχουν κάποιοι που το βλέπουν ετσι κι άλλοι που το βλέπουν γιουβέτςι, οπότε δεν τη γλιτωνεις την πιςώπλατη μουρμούρα με τίποτα :mrgreen:, άρα καντε τη βάφτισή σας όπως σας ευχαριστεί και καλά να περάσετε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zouzy, ανεξάρτητα με το αν συμφωνώ ή όχι με το σκεπτικό σου, σε ευχαριστώ που με το θέμα σου μου έδωσες την ευκαιρία να εκφράσω και γω τους προβληματισμούς μου, ξέρω ότι τις καλύτερες αποφάσεις τις παίρνουμε εμείς για εμάς, άρα είμαι σίγουρη ότι πήρες την καλύτερη απόφαση για σένα. Να χαίρεσαι τα μικρά σου ,την οικογένειά σου και να περάσετε υπέροχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...