Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα όρια της τέχνης - Επίδαυρος!!


Recommended Posts

Με αφορμή αυτό:

http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/theatre/to-airetiko-mount-olympus-toy-fampr-sthn-epidayro-antidraseis-gia-ta-pallomena-peh.3985912.html

 

θα ήθελα να παραθέσω κάποιους προβληματισμούς μου:

α) ειλικρινά δεν ξέρω πόσο πάτο θα πιάσουμε ως χώρα

β) η ανίκανη κυβέρνηση προφανώς δεν έχει ακούσει κάτι για Ελληνες δημιουργούς και φερνει όλους τους παλαβούς, τους οποίους πρέπει να τους πληρώνουμε με δημόσιο χρήμα, "δημιουργό" που στο όνομα της τέχνης κακοποιεί ζώα και αυτό το ονομάζει δρώμενο

γ) υπάρχει άνθρωπος που θα πληρώσει να πάει να δει τα παλλόμενα πέη?? τώρα θα μου πεις όποιος/α δεν τα έχει δει ποτέ αληθινά μπορεί να πληρώσει να πάει να τα δει...

 

με αφορμή το ανωτέρω, το οποίο το θεωρώ ντροπή για την Ελλάδα, εγώ πιστεύω ότι έχουμε χάσει προ πολλού κάθε αξία στο όνομα της τέχνης.. ποια η γνώμη σας???

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με αφορμή αυτό:

http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/theatre/to-airetiko-mount-olympus-toy-fampr-sthn-epidayro-antidraseis-gia-ta-pallomena-peh.3985912.html

 

θα ήθελα να παραθέσω κάποιους προβληματισμούς μου:

α) ειλικρινά δεν ξέρω πόσο πάτο θα πιάσουμε ως χώρα

β) η ανίκανη κυβέρνηση προφανώς δεν έχει ακούσει κάτι για Ελληνες δημιουργούς και φερνει όλους τους παλαβούς, τους οποίους πρέπει να τους πληρώνουμε με δημόσιο χρήμα, "δημιουργό" που στο όνομα της τέχνης κακοποιεί ζώα και αυτό το ονομάζει δρώμενο

γ) υπάρχει άνθρωπος που θα πληρώσει να πάει να δει τα παλλόμενα πέη?? τώρα θα μου πεις όποιος/α δεν τα έχει δει ποτέ αληθινά μπορεί να πληρώσει να πάει να τα δει...

 

με αφορμή το ανωτέρω, το οποίο το θεωρώ ντροπή για την Ελλάδα, εγώ πιστεύω ότι έχουμε χάσει προ πολλού κάθε αξία στο όνομα της τέχνης.. ποια η γνώμη σας???

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει (και) η μοντερνα τεχνη. Και η πολυγλωσσία, κλπ.

 

Ομως, στην προκειμενη περιπτωση

 

α) Εφοσον προβαλλεται μονο μια αλλη χωρα (Βελγιο) δεν προκειται για διεθνες φεστιβαλ. Αλλο το αφιερωμα (συν μερικες ακομα χωρες) κι αλλο αυτο.

 

β) Εφοσον δεν ηταν ετοιμος να αναλαβει το φεστιβαλ, οπως δηλωσε ο ιδιος, και "αναγκαστηκε" να προσφυγει μονο σε Βελγικες παραγωγες, ας το αναλαμβανε καποιος αλλος προς το παρον.

 

γ) Στην Τεχνη δεν υπαρχει οριο, αλλα πιστευω οτι οπως το παρουσιασαν το προγραμμα, οτι....χρηζει βελτιωσης. Εχουμε δει και καλυτερα!

 

ΥΓ μου αρεσε το σχολιο της Ακριτα στο facebook. Ειναι οπως παντα αιχμηρα τα οσα γραφει αλλα στην προκειμενη, εχει δικιο! : "Συγγνώμη, κύριε Μπαλτά μου. Χίλια συγγνώμη σας εύχομαι ολόψυχα. Όμως, εγώ - όταν πηγαίνω θέατρο - θέλω να κρατάω στα χέρια το πρόγραμμα της παράστασης και τα όνειρα των δημιουργών. Δεν θέλω να κρατάω τις χάντρες και τα καθρεφτάκια των ιθαγενών. "

Link to comment
Share on other sites

Θα σπάσει τα ταμεία; :lol::lol::?:

 

Δεν έγινε καλό κάστινγκ έχω να πω. Στο βίντεο χωρίς πιξελάρισμα στα επίμαχα σημεία που κυκλοφορεί από τον ήχο φαίνεται ότι το έργο έχει παιχτεί μπροστά σε 10 ή κάτι τέτοιο θεατές που χασκογελούσαν. Δηλαδή δεν είχαν τα κατάλληλα προσόντα για το ρόλο οι ηθοποιοί :rolleyes::rolleyes::confused:

 

Και από τον μικρό αριθμό προβολών που είχε στο youtube μέχρι σήμερα το πρωί φαίνεται ότι το έργο ούτε καν ξεσήκωσε κάτι βρε παιδί μου από τότε που παίχτηκε.

 

Ποιος άλλος περαστικός και μη επιτυχημένος ουσιαστικά θα τρουπώσει για να πάει ταμείο για να δούμε...

 

Πρώτα γίνεται ο διορισμός και μετά "παρακολουθώ τη συζήτηση..." λέει το λινκ. Δηλαδή αν ήταν απλά άχρηστος ο διορισμένος και όχι γελοίος για να ξεσηκώσει συζήτηση όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το σχόλιο της Ακρίτας μου άρεσε πολύ:

"Κύριε Μπαλτά μου,

Προφανώς, το κοντινότερο που έχετε φτάσει στην Επίδαυρο είναι η ταβέρνα του Λεωνίδα στο Λυγουριό".

 

σχόλιο: ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση το σχόλιό μου ;)

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σπάσει τα ταμεία; :lol::lol::?:

 

Δεν έγινε καλό κάστινγκ έχω να πω. Στο βίντεο χωρίς πιξελάρισμα στα επίμαχα σημεία που κυκλοφορεί από τον ήχο φαίνεται ότι το έργο έχει παιχτεί μπροστά σε 10 ή κάτι τέτοιο θεατές που χασκογελούσαν. Δηλαδή δεν είχαν τα κατάλληλα προσόντα για το ρόλο οι ηθοποιοί :rolleyes::rolleyes::confused:

 

Και από τον μικρό αριθμό προβολών που είχε στο youtube μέχρι σήμερα το πρωί φαίνεται ότι το έργο ούτε καν ξεσήκωσε κάτι βρε παιδί μου από τότε που παίχτηκε.

 

Ποιος άλλος περαστικός και μη επιτυχημένος ουσιαστικά θα τρουπώσει για να πάει ταμείο για να δούμε...

 

Πρώτα γίνεται ο διορισμός και μετά "παρακολουθώ τη συζήτηση..." λέει το λινκ. Δηλαδή αν ήταν απλά άχρηστος ο διορισμένος και όχι γελοίος για να ξεσηκώσει συζήτηση όλα καλά!

 

αμφιλεγόμενος σου λέει μετά ο διευθυντής.. τελικά γιατί δεν λέμε τα πράγματα με το όνομά τους??

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Και ήθελα να το σχολιάσω.

Πραγματικά δεν ξέρω αν έχει πάτο αυτό το βαρέλι αγαπητή mama_3.

 

Εγώ πάλι δεν είμαι τόσο ανοιχτόμυαλή όσο η Xara-Maria οφείλω να ομολογήσω, είμαι πιο "πουριτανή" και δεν μου αρέσει να βλέπω τέχνη που δημιουργείται για την τέχνη. Τον ξέρετε τον όρο φαντάζομαι.

Δεν μου αρέσει δηλαδή πχ η αφηρημένη τέχνη ή το πειραματικό θέατρο κλπ.

Αυτό δεν σημαίνει ασφαλώς τίποτα - τα λέω μόνο για να τονίσω την διαφορετικότητα.

 

Απλά νιώθω ντροπιασμένη, θυμωμένη και θέλω να "πολεμήσω" με κάποιον τρόπο οποιονδήποτε προσπαθεί να διαβάλει την πολιτιστική ιστορία της πατρίδας μου. Οχι, δεν θέλω, μας έμεινε η φήμη για τον πολιτισμό μας - δεν δέχομαι να μας τα θερίσουν κι αυτά.

 

Εκκεντρικότητες - ρετάλια για λίγη φήμη - τι πείνα πια..

 

ΥΓ αυτό με τις γάτες δεν το έχω δει ακόμη, δεν ξέρω αν θα το αντέξω :?. Είδα λίγο βίντεο απ'τον χορό, μου φάνηκε σκηνή απ'τον Καραγκιόζη. Εχει κάτι ανάλογα βιντεάκια το utube από τύπους που παίζουν μουσική με τα όργανα τους, τα βλέπουμε και γελάμε. Δεν είναι τέχνη - είναι κωμωδία!

 

edit

Συγχίστηκα και ξέχασα να πω επίσης ένα μπράβο στην Ακρίτα η οποία ποτέ δεν μου άρεσε.

Πραγματικά δεν ξέρω που θα φτάσει το ξεπούλημα αυτό... πόσο πια πληρώνονται για να τα κάνουν;;;

Ο κάθε βλάχαρος είναι δυνατόν να μπαίνει σε τέτοιες θέσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδια που καταντήσαμε; Το πρώτο βίντεο (νομίζω) φαινεται ανώμαλο πορνό σορυ κιολας, αλλα περα απο τον άσχετο σκηνοθέτη, ποςο πρεπει να πεινάει κάποιος για να παρει μέρος;

Link to comment
Share on other sites

Και ήθελα να το σχολιάσω.

Πραγματικά δεν ξέρω αν έχει πάτο αυτό το βαρέλι αγαπητή mama_3.

 

Εγώ πάλι δεν είμαι τόσο ανοιχτόμυαλή όσο η Xara-Maria οφείλω να ομολογήσω, είμαι πιο "πουριτανή" και δεν μου αρέσει να βλέπω τέχνη που δημιουργείται για την τέχνη. Τον ξέρετε τον όρο φαντάζομαι.

Δεν μου αρέσει δηλαδή πχ η αφηρημένη τέχνη ή το πειραματικό θέατρο κλπ.

Αυτό δεν σημαίνει ασφαλώς τίποτα - τα λέω μόνο για να τονίσω την διαφορετικότητα.

 

Απλά νιώθω ντροπιασμένη, θυμωμένη και θέλω να "πολεμήσω" με κάποιον τρόπο οποιονδήποτε προσπαθεί να διαβάλει την πολιτιστική ιστορία της πατρίδας μου. Οχι, δεν θέλω, μας έμεινε η φήμη για τον πολιτισμό μας - δεν δέχομαι να μας τα θερίσουν κι αυτά.

 

Εκκεντρικότητες - ρετάλια για λίγη φήμη - τι πείνα πια..

 

ΥΓ αυτό με τις γάτες δεν το έχω δει ακόμη, δεν ξέρω αν θα το αντέξω :?. Είδα λίγο βίντεο απ'τον χορό, μου φάνηκε σκηνή απ'τον Καραγκιόζη. Εχει κάτι ανάλογα βιντεάκια το utube από τύπους που παίζουν μουσική με τα όργανα τους, τα βλέπουμε και γελάμε. Δεν είναι τέχνη - είναι κωμωδία!

 

edit

Συγχίστηκα και ξέχασα να πω επίσης ένα μπράβο στην Ακρίτα η οποία ποτέ δεν μου άρεσε.

Πραγματικά δεν ξέρω που θα φτάσει το ξεπούλημα αυτό... πόσο πια πληρώνονται για να τα κάνουν;;;

Ο κάθε βλάχαρος είναι δυνατόν να μπαίνει σε τέτοιες θέσεις;;;

 

Οντως υπαρχουν τετοια βιντεο...

 

Ενω μου αρεσει παντως η μοντερνα τεχνη, οσα ειδα απο τον συγκεκριμενο, δεν μου αρεσαν καθολου...αυτο ηθελα να πω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάντως το σχόλιο της Ακρίτας μου άρεσε πολύ:

"Κύριε Μπαλτά μου,

Προφανώς, το κοντινότερο που έχετε φτάσει στην Επίδαυρο είναι η ταβέρνα του Λεωνίδα στο Λυγουριό".

 

σχόλιο: ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση το σχόλιό μου ;)

 

Ειναι ωραια ταβερνα παντως :-P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια έχω περιέλθει σε απάθεια. Μην πω σε αφασία. Πλέον έχω την εντύπωση πως είναι δυνατό το οτιδήποτε σε αυτή τη χώρα.

 

Ομολογώ ότι δε διακρίνομαι για τα πρωτοπόρα γούστα μου, ωστόσο, όπως λέει και η Χαρά-Μαρία, μου αρέσει η πολυφωνία. Διαφωνούσα πάντα με σκηνοθέτες που ήθελαν την ανωμαλία τους να μας την πλασάρουν ως τέχνη, βέβαια, αλλά εδώ δε μιλάμε καν για ανωμαλία. Μιλάμε για το απόλυτο τίποτα. Δεν είναι θέμα πουριτανισμού, ούτε σεμνοτυφίας. Εμένα τουλάχιστον δεν ένιωσα να με προσβάλλει το θέαμα (τα είδα τα βίντεο)...μου φάνηκε απλά βαρετό και ανούσιο. Αν θέλω να δω γυμνούς άντρες να χορεύουν, θα πάω σε ένα αντρικό στριπτίζ, όπου υποθέτω πως θα παρουσιάζεται και πιο καλλιτεχνικά το θέαμα...γιατί αυτό το πάνω κάτω με το ταμπούρλο ουδόλως με ενέπνευσε. Χειρότερο πάντως ήταν το δεύτερο, με κείνες τις τύπισσες που φαντάζομαι πως δεν είχαν ποτέ οργασμό στη ζωή τους, για να κάνουν τόσο κακή μίμηση. Χάθηκε να πάρουν μαθήματα από τη Μεγκ Ράιαν στο "Όταν ο Χάρι γνώρισε τη Σάλι"; :mrgreen:

 

Πόσα λεφτά θα πάρει αυτός ο κυριούλης να μας ανοίξει τα μάτια, των ιθαγενώνε; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι απ' όσο σε κόβω θα ξέρεις κι όλας πως πρόκειται για "άφτερ"!!!!

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Βεβαιως, βεβαιως...και μετα στη γνωστη σε ολους μας ντισκο, αλλα ας μην του τα πουμε ολα, στο Λυγουριο και πολυ του ειναι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια έχω περιέλθει σε απάθεια. Μην πω σε αφασία. Πλέον έχω την εντύπωση πως είναι δυνατό το οτιδήποτε σε αυτή τη χώρα.

 

Ομολογώ ότι δε διακρίνομαι για τα πρωτοπόρα γούστα μου, ωστόσο, όπως λέει και η Χαρά-Μαρία, μου αρέσει η πολυφωνία. Διαφωνούσα πάντα με σκηνοθέτες που ήθελαν την ανωμαλία τους να μας την πλασάρουν ως τέχνη, βέβαια, αλλά εδώ δε μιλάμε καν για ανωμαλία. Μιλάμε για το απόλυτο τίποτα. Δεν είναι θέμα πουριτανισμού, ούτε σεμνοτυφίας. Εμένα τουλάχιστον δεν ένιωσα να με προσβάλλει το θέαμα (τα είδα τα βίντεο)...μου φάνηκε απλά βαρετό και ανούσιο. Αν θέλω να δω γυμνούς άντρες να χορεύουν, θα πάω σε ένα αντρικό στριπτίζ, όπου υποθέτω πως θα παρουσιάζεται και πιο καλλιτεχνικά το θέαμα...γιατί αυτό το πάνω κάτω με το ταμπούρλο ουδόλως με ενέπνευσε. Χειρότερο πάντως ήταν το δεύτερο, με κείνες τις τύπισσες που φαντάζομαι πως δεν είχαν ποτέ οργασμό στη ζωή τους, για να κάνουν τόσο κακή μίμηση. Χάθηκε να πάρουν μαθήματα από τη Μεγκ Ράιαν στο "Όταν ο Χάρι γνώρισε τη Σάλι"; :mrgreen:

 

Πόσα λεφτά θα πάρει αυτός ο κυριούλης να μας ανοίξει τα μάτια, των ιθαγενώνε; :lol::lol::lol:

 

Ακριβως. Σκοπος της μοντερνας τεχνης, ειναι να προκαλεσει συναισθηματα. Αν προτιμα το κοινο κατι....πιο καλλιτεχνικο, :wink::wink::wink::lol: τοτε απλα δεν πετυχαινει το στοχο του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβως. Σκοπος της μοντερνας τεχνης, ειναι να προκαλεσει συναισθηματα. Αν προτιμα το κοινο κατι....πιο καλλιτεχνικο, :wink::wink::wink::lol: τοτε απλα δεν πετυχαινει το στοχο του!

 

Μα καθόλου όμως...πέρασε και δεν ακούμπησε! :mrgreen:

 

Η παράσταση λέει διαρκεί ένα 24ωρο; Ποιος θα κάτσει να τη δει όλη; :roll:

 

Έντιτ ομάδα καλλιτεχνών με επιστολή τους προς τον Μπαλτά, ζητούν την παραίτηση του ίδιου και του Φαμπρ http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/politismos/paraithsh-mpalta-kai-fampr-zhta-omada-kallitexnwn.3986981.html

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και τα τρια τα βίντεο. Μια βλακεία και μισή. Αν αυτο τώρα θεωρείτε τέχνη..

Θα συμφωνήσω με Αγγελίνα. Δεν είναι απλά ανωμαλία, αλλά κάτι εντελώς ανούσιο, δεν εχει να προσφέρει κάτι..

Κάπου πήρε το μάτι μου να γράφει το άρθρο ότι πετάνε γάτες (ζωντανές?) στον αέρα κατά τη διαρκεια της παράστασης? Αυτό θεωρώ ειναι χειροτερο (αν ειναι αλήθεια) απο τα παλλόμενα πέη! Διοτι συνιστα κακοποίηση ζώου, δεν θα έπρεπε οργανώσεις να παρέμβουν??

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό συνιστά τεράστια προσβολή..Στη ΄χωρα που γέννησε το θέατρο αν μη τι άλλο...Θα σταθούν αυτές οι γελοιότητες πλάι σε μια τραγωδία του Σοφοκλή? Ανατριχιάζω..με την κατρακύλα μας.Αυτά τα σαϊνια της κυβέρνησης, αυτος ο Μπαλτάς απόφοιτος κολλεγίου, πρέπει να έφαγε μεγάλο μπούλινγκ στο σχολείο για να πάθει παράκρουση αριστεροσύνης και δήθεν κουλτούρας..Ντράπηκα πολύ..Και λυπήθηκα για τα δυστυχισμένα ζωάκια που τα πετάνε στον αέρα..τα παλλόμενα πέη είναι αυτό που φαίνεται..@@@@ ριές. συγνώμη κιόλας..για τα δύστυχα ζώα είναι στυγνή κακοποίηση..αδίκημα ποινικό που διώκεται..απλά πράγματα..ντροπή τους..πόσο πάτο πια θέλουν να μας πάνε..

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω καλά νέα, παραιτήθηκε. Ο Φάμπρ, όχι ο Μπαλτάς, αυτοί είναι βιδωμένοι στην καρέκλα. :rolleyes:

 

http://www.mixanitouxronou.gr/paretithike-simfona-plirofories-o-gian-fampr/

 

Στο Βέλγιο, λέει, που έκανε το "σόου" με τις γάτες, όρμηξαν να τον λιντσάρουν και αναγκάστηκε να αλλάζει σπίτι κάθε μέρα για καιρό, γιατί τον έψαχναν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας απλα να πω οτι κι εγω ως μελος φιλοζωικου με εντονη δραση στην Αθηνα θα τον κρεμαγα απο γαντζο οχι απλο λιντσαρισμα...δεν το συζητω για την Επιδαυρο..Η τεχνη κι εγω θεωρω εχει καποια ορια .ως εκπαιδευτικος ταπεινη μου γνωμη επειδη ειδα και καποια αποσπασματα της παραστασης του στο you tube θεωρω οτι δεν μου προσφεραν το παραμικρο εστω και σαν ΄΄ανοητη΄΄ διασκεδαση..δεν ξερω ακομα σε ποια κατηγορια να καταταξω αυτο το εκτρωμα που ειδα..

[sIGPIC][/sIGPIC]Αγκάλιασε όλα σου τα συναισθήματα ακόμα κι αυτά που σε κάνουν να νιώθεις άβολα..τότε μόνο θα πάψουν να σε στοιχειώνουν..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια έχω περιέλθει σε απάθεια. Μην πω σε αφασία. Πλέον έχω την εντύπωση πως είναι δυνατό το οτιδήποτε σε αυτή τη χώρα.

 

Ομολογώ ότι δε διακρίνομαι για τα πρωτοπόρα γούστα μου, ωστόσο, όπως λέει και η Χαρά-Μαρία, μου αρέσει η πολυφωνία. Διαφωνούσα πάντα με σκηνοθέτες που ήθελαν την ανωμαλία τους να μας την πλασάρουν ως τέχνη, βέβαια, αλλά εδώ δε μιλάμε καν για ανωμαλία. Μιλάμε για το απόλυτο τίποτα. Δεν είναι θέμα πουριτανισμού, ούτε σεμνοτυφίας. Εμένα τουλάχιστον δεν ένιωσα να με προσβάλλει το θέαμα (τα είδα τα βίντεο)...μου φάνηκε απλά βαρετό και ανούσιο. Αν θέλω να δω γυμνούς άντρες να χορεύουν, θα πάω σε ένα αντρικό στριπτίζ, όπου υποθέτω πως θα παρουσιάζεται και πιο καλλιτεχνικά το θέαμα...γιατί αυτό το πάνω κάτω με το ταμπούρλο ουδόλως με ενέπνευσε. Χειρότερο πάντως ήταν το δεύτερο, με κείνες τις τύπισσες που φαντάζομαι πως δεν είχαν ποτέ οργασμό στη ζωή τους, για να κάνουν τόσο κακή μίμηση. Χάθηκε να πάρουν μαθήματα από τη Μεγκ Ράιαν στο "Όταν ο Χάρι γνώρισε τη Σάλι"; :mrgreen:

 

Πόσα λεφτά θα πάρει αυτός ο κυριούλης να μας ανοίξει τα μάτια, των ιθαγενώνε; :lol::lol::lol:

απλα με καλυψες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Αγκάλιασε όλα σου τα συναισθήματα ακόμα κι αυτά που σε κάνουν να νιώθεις άβολα..τότε μόνο θα πάψουν να σε στοιχειώνουν..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό συνιστά τεράστια προσβολή..Στη ΄χωρα που γέννησε το θέατρο αν μη τι άλλο...Θα σταθούν αυτές οι γελοιότητες πλάι σε μια τραγωδία του Σοφοκλή? Ανατριχιάζω..με την κατρακύλα μας.Αυτά τα σαϊνια της κυβέρνησης, αυτος ο Μπαλτάς απόφοιτος κολλεγίου, πρέπει να έφαγε μεγάλο μπούλινγκ στο σχολείο για να πάθει παράκρουση αριστεροσύνης και δήθεν κουλτούρας..Ντράπηκα πολύ..Και λυπήθηκα για τα δυστυχισμένα ζωάκια που τα πετάνε στον αέρα..τα παλλόμενα πέη είναι αυτό που φαίνεται..@@@@ ριές. συγνώμη κιόλας..για τα δύστυχα ζώα είναι στυγνή κακοποίηση..αδίκημα ποινικό που διώκεται..απλά πράγματα..ντροπή τους..πόσο πάτο πια θέλουν να μας πάνε..

 

LOL!

όσο για τις γάτες, πραγματικά είναι θλιβερό, σκληρό και απάνθρωπο να συμπεριφέρεσαι έτσι σε έναν ζώντα οργανισμό...Διαστροφικό θα έλεγα.

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...