Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατι θα πρεπει να απολογηθω που δεν ειμαι εγκυος?


POPAKI

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια, ανοιξα ενα νεο θεμα συζητησης γιατι κοντευω να εκραγω με την αδιακρισια και την περιεργεια ολων.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

Γιατι τοσες ερωτησεις απο ολους?

1. παιδακια εχεις?

2. εισαι παντρεμενη?

3. ποσα χρονια?

4. α δεν εχεις, καλα ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ (ολο ειρωνεια)

5. γιατι δεν βαζεις μπροστα για παιδακι?

 

και αυτοματα βγαζουν και το συμπερασμα και σε κοιτανε με οικτο. ελεος πια :oops::oops::oops:

 

και το χειροτερο? σε ρωτανε οι γυναικες που μπορει να εχουν περασει και απο τη θεση σου και θα πρεπει να σε καταλαβαινουν

 

τι να πω οτι προσπαθω 7 χρονια και χωρισ να εχουμε προβλημα δεν μου καθεται? αντε και το λεω και ποιοσ θα με πιστεψει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην ασχολείσαι με το τι λέει ο καθένας κοπέλα μου.......δεν το κάνουν μόνο σε σένα .......σε όλους κάτι λένε. Στις ελεύθερες λένε "κανένα αρραβώνα, έχουμε τίποτα?" στις αρραβωνιασμένες λένε "πότε ο γάμος?" στις νιόπαντρες λένε "πότε θα κάνετε κανένα παιδί?", κάνεις ένα, σου λένε "με ένα θα μείνεις, ένα ίσον κανένα, κάνε άλλο ένα!" κάνεις δεύτερο, σου λένε "ε, μια χαρά τα καταφέρνεις, κάνε ακόμη ένα!" έχω ακούσει και σε τρίτεκνες να λένε "κάνε άλλο ένα να γίνουν 4 !!!!!!".

 

Οι άνθρωποι είναι περίεργοι, κουτσομπόληδες, και φυσικά δεν θα δώσεις λόγο και δε θα πεις τον πόνο σου στον κάθε τυχάρπαστο......το κορυφαίο δε, το έχουν πει στη μαμά μου, επειδή έκανε παιδί σχετικά μεγάλη (για εκείνα τα χρόνια) και της είπαν, "και τι θα το κάνεις τώρα εσύ το παιδί?" Μετά από 13 χρόνια προσπάθειας, χωρίς καμιά υποβοήθεια, τα κατάφερε, για να ακούσει αυτή την ατάκα!

 

Κάποιοι άνθρωποι το ρωτάνε και από αμηχανία, δεν το ρωτάνε όλοι για κακό, αλλά αφού νιώθεις άσχημα, βρες μια καταπληκτική, αποστομωτική ατάκα να ρίχνεις και να μην ξαναρωτάνε! Εύχομαι πολύ σύντομα το όνειρό σου να γίνει πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Να μη σε ενδιαφέρει, κοπέλα μου ,ποιός θα σε πιστέψει.

Αυτοί που σε "ρωτάνε" δεν αξίζουν ούτε την καλημέρα σου, πόσο μαλλον να προσπαθείς να τους πείσεις κιόλας!

Να μη σε πτοούν αυτά.

Συγκεντρώσου στο στόχο σου και σύντομα θα τα καταφέρεις.

 

Η θεία μου έμεινε έγκυος μετά απο 13 χρόνια γάμου.

Έκανε 2 παιδιά και αυτό 35 χρόνια πριν!!!Ούτε εξωσωματικές , ούτε τίποτα.Απλα έπαψε να αγχωνεται και τότε συνέβη.

Link to comment
Share on other sites

LA LATINA σε ευχαριστω για την συμπαρασταση. απλα εκνευριζομαι. 7 χρονια ακουω διαφορα. τωρα αντιμετωπιζω καποια προβληματα υγειας και τα κραταω για μενα.

αλλα ελεος

εν τω μεταξυ εχω μαγαζι και η καθε μια που μπαινει με κοιταει στην κοιλια και σταβομουτσουνιαζει

 

:oops::oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Χαρουλα και σενα. αλλα απ οτι εχω καταλαβει ολες αυτες που ασχολουνται εχουν πολυ μεγαλυτερα προβληματα.

απλα νομιζω οτι πλεον μου εχουν δημιουργησει κομπλεξ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι ενοχλητικο ομως βρε κοριτσια, κανω λαθος? να ειναι τοσο αδιακριτες και κακες και να μιλανε απαξιωτικα και με οικτο για οποια γυναιακα δεν εχει γινει ακομα μανα. και ειδικα στα χωρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα,θα συμφωνησω απολυτα με ολες...ο κοσμος δυστυχως ειναι και κακος και παρα πολυ αδιακριτος...εγω προσωπικα το μονο που απαντουσα ειναι οτι ''παιδι θα κανω οταν το θελησει ο θεος''...τι θα μου ελεγαν στο ονομα του???απλα μην τους δινεις καμια σημασια.φτανεις στα ορια σου το καταλαβαινω αλλα δυστυχως ειναι ερωτησεις που ολες μας καλουμαστε να απαντησουμε ειτε θελουμε ειτε οχι...υπομονη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο κακοί δυστυχώς υπάρχουν και χαζοί άνθρωποι που άμα ανοίξουν το στόμα τους σε πληγώνουν χωρίς να το θέλουν. Όταν μια γυναίκα είναι χρόνια παντρεμένη και δεν κάνει παιδί προφανώς και κάτι συμβαίνει και γενικότερα δεν τον ρωτάς τον άλλο έτσι στην ψύχρα για τόσο προσωπικά θέματα, γιατί είτε δεν μπορείς είτε δεν θέλεις. Οπλίσπυ με υπομονή ανθρωποι κακοί και χαζοί υπάρχουν πολλοί. Σου εύχομαι με το καλό ένα παιδάκι και κλέινε τα αυτιά σου σε κάτι τέτοιους. Επίσης άνθρωποι που δεν έχουν παιδευτεί και τους έχουν δοθεί κάποια πράγματα απλόχερα δυστυχώς δεν κάνουν τον κόπο να μπούν στην θέση του άλλου που παιδεύεται για τα αντίστοιχα.

VH6Dp2.png

ivf7p2.png

Link to comment
Share on other sites

βρεθηκα προσφατα να απολουγουμε σε φιλη μου καλη τα εξης:

"και γιατι συγκατοικεις?"

"τοσο γρηγορα θα κανεις γαμο?"

"δεν εισαι μικρη ακομα?"

"τι?θες να βαλεις νυφικο στραπλες??δεν γινετε,εχεις μεγαλο στηθος!"

 

με αυτα θελω να σου πω με ποσο απλο και "αφελες" τροπο,ανθρωποι που ειναι στην ζωη μας,στην καθημερινοτητα μας ρωτανε,κρινουν και υποδεικνυουν τα "σωστα" τους και τα "πρεπει" τους χωρις να γνωριζουν η χωρις στο κατω κατω να τους ρωτησε κανεις!!

 

 

δυο πραγματα μπορεις να κανεις

1.να λες την ιστορια της ζωης στον καθενα και να περιμενεις κατανοηση,λυπηση,ειρωνια,μεταμελεια κοκ

2.να απαντας κυνικα και ειρωνικα (παντα με το γαντι) να τους κοβεις τον αερα!

 

ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΣΑΝΤΙΣΤΗΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ!!

:evil::evil::twisted::twisted::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα το μονο που απαντουσα ειναι οτι ''παιδι θα κανω οταν το θελησει ο θεος''...τι θα μου ελεγαν στο ονομα του???

Κι εγώ αυτό έλεγα και γενικά δεν άκουγα σχόλια :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχεις απόλυτο δίκιο, Πόπη! Απαράδεκτη συμπεριφορά. Και, άντε, μια γιαγιά σε χωριό έχει το ακαταλογιστο, αλλά μία νέα γυναίκα είναι αδιάκριτη και κουτσομπόλα.

 

Μία άλλη απάντηση, είναι η εξής: "Όλα θα γίνουν, μη μου αγχώνεσαι! Εσύ, τι νέα; Τι γίνεται με το τάδε (δουλειά, γάμο, σπίτι-όλο και κάτι θα έχει σε εκκρεμότητα); Καλά, ακόμα δεν.. (συμπληρωνεις ανάλογα).

 

Αληθινός διάλογος ανάμεσα σε εμένα και 80χρονη γειτόνισσα που είχε ανυπαντρα εγγόνια:

-Άντε, τι κάθεστε, πότε θα κάνετε γιαγιά την...(τη μητέρα μου);

-Όλα θα γίνουν, μην αγχώνεστε.

-Ε, πότε; Τώρα που είναι νέα, να τα μεγαλώσει.

-Αλήθεια, τι κάνουν τα παιδιά; Φέρανε καμιά νύφη:

-Όχι ακόμα. Ε, μικροί είναι.

-Καλέ, τι μικροί; Στην ηλικία τους ο... ( άντρας μου) ήταν ήδη ένα χρόνο παντρεμένος!

...Μιλιά η γιαγιά και ΔΕΝ ξαναενοχλησε!

 

Σου εύχομαι κι εγώ να χαλαρώσεις, να ξεαγχωθείς και θα δεις πως το μωράκι θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Αληθινός διάλογος ανάμεσα σε εμένα και 80χρονη γειτόνισσα που είχε ανυπαντρα εγγόνια:

-Άντε, τι κάθεστε, πότε θα κάνετε γιαγιά την...(τη μητέρα μου);

-Όλα θα γίνουν, μην αγχώνεστε.

-Ε, πότε; Τώρα που είναι νέα, να τα μεγαλώσει.

-Αλήθεια, τι κάνουν τα παιδιά; Φέρανε καμιά νύφη:

-Όχι ακόμα. Ε, μικροί είναι.

-Καλέ, τι μικροί; Στην ηλικία τους ο... ( άντρας μου) ήταν ήδη ένα χρόνο παντρεμένος!

...Μιλιά η γιαγιά και ΔΕΝ ξαναενοχλησε!

Και συμπληρώνεις: και η κυρά Μαρία έτσι έλεγε για το Γιάννη, ότι είναι μικρός για παντρειά πριν τα 30, και της έμεινε στο ράφι. Ποτέ δεν είδε εγγόνια η καψερή....

 

Η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

POPAKI, δεν άνοιξες απλώς ένα θέμα, αλλά τον ασκό του Αιόλου!!!:evil:

Όλες, μα όλες μας έχουμε να σου πούμε ιστορίες με το μακρύ και το κοντό του καθενός! "Πότε ο γάμος?", "κάντε τώρα ένα παιδί γιατί μετά δε θα μπορείτε" "τι περιμένετε" "άντε, κανένα ευχάριστο έχουμε?" και άλλα πολλά.

Κι επειδή δεν κρατώ την ψυχραιμία μου κι έχω αρπαχτεί πολλές φορές, κατάλαβα ότι δε βγαίνει νόημα, επειδή στο τέλος εγώ βγαίνω η κακιά. Γιατί γυρνάνε και λένε "καλά, τι της ειπε, δα, που μίλησε έτσι, δεν της είπε κάτι κακό, ευχή της έδωσε". :mad:

Έχω περάσει και μία αποβολή, κι όπως καταλαβαίνεις το τελευταίο που αντέχω είναι η αδιακρισία του καθενός.

Πλέον είτε δεν απαντάω, και μέσα μου ξέρω ότι δεν μιλάω όχι από ηττοπάθεια αλλά γιατί τους λυπάμαι που είναι ανάγωγοι και αδιάκριτοι, είτε δεν έχω επαφή καθόλου με αυτούς τους ανθρώπους. Και η πλάκα είναι πως επειδή είναι συγγενείς το έχουν καταλάβει ότι τους αποφεύγω, και με αποζητάνε (υποτίθεται), αλλά δε με νοιάζει. Πιο πολύ σημασία δίνω στην ηρεμία μου, παρά στις δημόσιες σχέσεις.

Γράψ'τους όλους και κοίτα τη ζωή σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, ανοιξα ενα νεο θεμα συζητησης γιατι κοντευω να εκραγω με την αδιακρισια και την περιεργεια ολων.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

Γιατι τοσες ερωτησεις απο ολους?

1. παιδακια εχεις?

2. εισαι παντρεμενη?

3. ποσα χρονια?

4. α δεν εχεις, καλα ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ (ολο ειρωνεια)

5. γιατι δεν βαζεις μπροστα για παιδακι?

 

 

Μην απαντάς αν νιώθεις ότι οι ερωτήσεις είναι από αδιακρισία. Ή μάλλον να απαντάς βάζοντας τον άλλον στη θέση του.

 

Ειδικά στο "δεν πειράζει", μπορείς να απαντήσεις: "αχ, ευτυχώς και είχα μια αγωνία μην τυχόν και σε πειράξει".:mrgreen:

 

Από την άλλη μην φθάσεις στο άλλο άκρο.

Έχω μια φίλη που έχει εξαφανιστεί από όλους. Δεν εμφανίζεται ποτέ όταν είναι καλεσμένοι και άλλοι. Θέλει να τα λέμε μόνο κατ΄ιδίαν.

Έχω καταλάβει ότι το πρόβλημά της είναι πως είναι ανύπαντρη και φοβάται μην τυχόν και τη ρωτήσει κανείς γιατί δεν παντρεύεται κτλ. Η ίδια προφανώς δεν νιώθει καλά και νομίζει ότι όλοι ασχολούνται με το αν βρήκε άντρα...:rolleyes: Προσπάθησε να ξεχωρίζεις πότε ρωτάει ο άλλος μια γενική ερώτηση απλώς για να πιάσει κουβέντα (πχ είσαι παντρεμένη; ) ή γιατί έχει πολύ καιρό να σε δει και πότε περνάει τα όρια και φθάνει στην αδιακρισία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως , κορίτσια , θα ήθελα πολύ να δω την αντίδραση της θείτσας(χαχα) ,σε έναν διάλογο σαν κι αυτόν!

-Καλέ Μαράκι , πότε θα νοικοκυρευτείς κι εσύ;

-Αχ , θεία , νομίζεις οτι δε θέλω...;

-Ε , τότε τί περιμένεις;

-Άσε μωρε θεία , ποιός τρέχει τώρα στο Αμστερνταμ....

-Στο Άμστερνταμ ,γιατί;

-Ε , μόνο εκεί γίνεται να παντρευτώ το Κατερινιώ μου , εδώ δεν επιτρέπεται (άσχετα με το αν επιτρέπεται ή όχι , έτσι τον θέλω τον διάλογό μου)!!!!!

 

---------- -> το καρδιογράφημα της θείας.

Άμα σου βαστάει ,ξαναρώτα!:evil:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως , κορίτσια , θα ήθελα πολύ να δω την αντίδραση της θείτσας(χαχα) ,σε έναν διάλογο σαν κι αυτόν!

-Καλέ Μαράκι , πότε θα νοικοκυρευτείς κι εσύ;

-Αχ , θεία , νομίζεις οτι δε θέλω...;

-Ε , τότε τί περιμένεις;

-Άσε μωρε θεία , ποιός τρέχει τώρα στο Αμστερνταμ....

-Στο Άμστερνταμ ,γιατί;

-Ε , μόνο εκεί γίνεται να παντρευτώ το Κατερινιώ μου , εδώ δεν επιτρέπεται (άσχετα με το αν επιτρέπεται ή όχι , έτσι τον θέλω τον διάλογό μου)!!!!!

 

---------- -> το καρδιογράφημα της θείας.

Άμα σου βαστάει ,ξαναρώτα!:evil:

 

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σας πω στο τι ειχα ακουσει απο πολυ συγγενικα μου προσωπα πριν απο το γάμο για το ποτε θα παντρευτω που ακομα η κορη της που ειναι ενα χρονο μεγαλυτερη απο μενα δεν εχει παντρευτει (εχει ο καιρος γυρισματα να το πω) αλλα δεν με νοιαζει.Η πεθερα μου ήθελε να παμε ταξιδι του μελητος μονοι μας για να ερθω εγκυος. Οταν εμαθε οτι θα παμε με παρεα αλλο ενα ζευγαρι γυρισε και μου ειπε "μα καλα το ταξιδι αυτο ειναι για να μεινεις εγκυος που θα τρεχεται τωρα εσεις με τους αλλους". Δεν μιλησα.

Οταν μετα απο ενα χρονο γαμου δεν ειχαμε ακομα παιδι με πλευρισε και μου ειπε "περασε ενας χρονος και παιδι ακομα δεν εκανε μιπως εχεις προβλημα να κανιες εξετασεις?" :shock: Ε γύρισα και εγω και της ειπα " με ολο το σεβασμο αλλα στο κρεβατι μας κοιμασαι? και γιατι να εχω εγω το προβλημα και οχι ο γιος σου?"

Οταν κοπελα μου ακους αυτα απο τους δικους σου ανθρώπου απο αλους δεν με αγγιζαν καν.

Για να μην σου πω οταν εμεινα την πρωτη φορα και παλινδρομησε τι ακουσα?

Αυτο που εχω να σου πω ειναι να βρεις καποιες ατακες που θα τους απαντας παντα με το χαμογελο γιατι πιστεψεμε δεν νιωθουν.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια ατάκα που λέω συχνά πχ στο αν θα κάνω τρίτο παιδί : αν τυχόν κάνω θα σε ειδοποιήσω πρώτη. Στο ενδιάμεσο, μην με ρωτάς συνέχεια...

 

τρομερη ατακα γελασα πολυ:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες και για τις συμβουλες και για την υποστηριξη, αλλα 7 χρονια βαρεθηκα να ακουω κα τις βλεπω να με κοιτανε στην κοιλια

Link to comment
Share on other sites

εβρισα μια προχθες και πολυ το ευχαριστηθηκα. πολυ απλα της ειπα: εχεισ καποιο προβλημα εσυ με το τι κανω εγω? και απανταει: εγω απο ενδιαφερον ρωτησα. και της λεω: οχι γλυκια μου. απο ενδιαφερον ρωταει η αδερφη μου και η μανα μου. οι υπολοιποι απο περιεργεια και κουτσομπολιο.

 

εεεε, πολυ το ευχαριστηθηκα (το ξαναπα αυτο)

Link to comment
Share on other sites

εβρισα μια προχθες και πολυ το ευχαριστηθηκα. πολυ απλα της ειπα: εχεισ καποιο προβλημα εσυ με το τι κανω εγω? και απανταει: εγω απο ενδιαφερον ρωτησα. και της λεω: οχι γλυκια μου. απο ενδιαφερον ρωταει η αδερφη μου και η μανα μου. οι υπολοιποι απο περιεργεια και κουτσομπολιο.

 

εεεε, πολυ το ευχαριστηθηκα (το ξαναπα αυτο)

 

Αλήθεια το είπες;;; Είσαι το ίνδαλμά μου, χαχα.. Μα τους χρειάζεται ώρες ώρες... Εμένα (πριν γνωρίσω τον άντρα μου) ρωτούσε τη μάνα μου ένας συγγενής, παπάς κιόλος (Θου Κύριε), επί λέξει "τι έγινε; έχει η .... κανένα γκόμενο;"! Από "ενδιαφέρον" κι αυτός.... πφφφφφφφφφφ

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το είπες;;; Είσαι το ίνδαλμά μου, χαχα.. Μα τους χρειάζεται ώρες ώρες... Εμένα (πριν γνωρίσω τον άντρα μου) ρωτούσε τη μάνα μου ένας συγγενής, παπάς κιόλος (Θου Κύριε), επί λέξει "τι έγινε; έχει η .... κανένα γκόμενο;"! Από "ενδιαφέρον" κι αυτός.... πφφφφφφφφφφ

 

Της το ειπα και καταπιε τη γλωσσα της. αρχισε τα εγω σε αγαπαω και απο ενδιαφερον, και με παρεξηγησες και κατι τετοια. αλλα αφου ειδε οτι ειχε γυαλισει το ματι μου, την εκανε με ελαφρα.

 

μα την κλωσσα........:twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Της το ειπα και καταπιε τη γλωσσα της. αρχισε τα εγω σε αγαπαω και απο ενδιαφερον, και με παρεξηγησες και κατι τετοια. αλλα αφου ειδε οτι ειχε γυαλισει το ματι μου, την εκανε με ελαφρα.

 

μα την κλωσσα........:twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Προσκηνώ φοβερη καλα της εκανες.

Προσφατα παντρευτηκε το αδερφακι μου και το τι ακουσα κοπελα μου στο γαμο δεν παιζεται και φαντασου εχω και ενα παιδι. Ολο το σοϊ να ρωταει καλα δευτερο ακομα? Γιατι υπαρχει κανενα προβλημα αμα εγω θελω να ειμαι με ενα της λεω.(παντα με χαμογελο γιατι οι χαζοι ειναι χαζοι) Ε οχι μου απανταει δεν θα του κανεις ενα αδερφακι? Πω ρε περιεργεια...... Και μη σε δουνε με κανενα πιο αερατο φορεματακι. "Εγκυος εισαι?" (Και αντε και να ειμαι γιατι μαρη να το μαθεις πρωτη εσυ? Σε σενα θα το πω πρωτη δεν εχω οικογενεια? ). Μα αυτη η περιεργεια κοριτσι μου νομιζω και 15 παιδια να εχεις κατι αλλο θα πουν θα ρωτησουν.

Ειναι πολυ σπαστικο και το κανουν αυτοι που δεν εχουν με τι να ασχοληθούν. Ενα θα σου πω της αλλης η κορη ειναι ανηπαντρη και ασχοληται με το ποτε θα κανω δευτερο και το ποσα κιλα μου εμειναν μετα την εγκυμοσηνη και πως δεν μπορεσα να τα χασω αλλα ενεκα ο γαμος που δεν μπορουσα να βρισω αλλιως......

Τελος παντων αληθεια σου λεω απλα μετα απο ενα διαστημα επειδη δεν καταλαβαινουν αλλαζεις σηζητηση και την πας αναποδα.Π.χ Μου ελεγε για το ποτε θα κανω κι αλλο? και εγω ολο χαμογελλο της ελεγα " αχ η κορη σας τι κανει παντρευτηκε? Τι κριμα ακομα? " Και δεν της απανταω και της δειχνω οτι οπως μου φερεσαι σου φερομαι." Ξερω δεν ειναι σωστο αλλα και εμενα με πειραζει αυτη η αδιακρισια που προσπαθουν να την περασουν σαν ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μην δίνεις σημασία.

Εγώ έκανα παιδί μετά από 10 χρόνια γάμου & φαντάζεσαι τι είχα ακούσει.... όλοι για "κανα-παιδάκι" μου μιλούσαν & απαντούσα : & καναπεδάκι έχουμε & καρεκλίτσες & τραπεζάκι, όλα κομπλέ...

Πραγματικά έρχεσαι σε δύσκολη θέση αλλά δεν υπάρχει λόγος να απαντάς. Λες ένα γενικό "όλα θα γίνουν.." & το τελειώνεις εκεί.

Να ξέρεις πάντως ότι πολλοί δεν το λένε από κακία ή από κουτσομπολιό, αλλά ως ευχή, ή ως ενδιαφέρον, ή ως παρότρυνση... νομίζουν ότι άμα το πουν οι ίδιοι θα γίνει κιόλας!!!

Προσπάθησε να μην στραβώνεις γιατί τότε δίνεις στόχο για κουτσομπολιό, οπότε πέρνα το ντούκου....

Τώρα αν κάποιος είναι τόσο αδιάκριτος, τότε ναι, να του το ξεκόψεις όπως λέει η ekavi: όταν το κάνω θα είσαι η πρώτη που θα ενημερώσω..!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...