Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΛΠΙΚΑ ΥΓΡΑ....


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!!ειμαι 5+5 και εχω αρκετα διαφανα υγρα και ελαχιστα ασπρα πηχτα υγρα...ειναι φυσιολογικο???την Δευτερα εχουμε τον πρωτο υπερηχο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έχω άσπρα υγρά απ' την αρχή της εγκυμοσύνης, σε σημείο που αλλάζω εσώρουχο 3-4 φορές τη μέρα. φυσιολογικό είναι απ' ό,τι λέει ο γιατρός. Ρώτα κι εσύ βέβαια, δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες..

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φουλααααααα τι τελεια νεα διαβαζω;;;:):D:D:D:D:D

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου!:D:D

Να πανε ολα κατ ευχην!!:D:D

Κι εγωειχα! Μην αγχωνεσαι! Και τωρα ειμαι στην 24η εβδομαδα!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα υγρα ειναι απολυτα φυσιολογικα , εφοσον δεν εχεις φαγουρα και δεν μυριζουν! μαλιστα επειδη εγω εφτανα σε σημειο να νομιζω οτι κατιυριεμαι ολη την ωρα πηρα τον γιατρο και μου ειπε κατα λεξη : βασω μην φοβασαι, τα νερα δεν σπανε πριν τη 14 εβδ. εγω ειχα μεχρι το τελος ! με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

τα υγρα μου είπε ο γιατρός μου είναι φυσιολογικά. ακόμη και σε περιπτώσεις αυξημένης ποσότητας, όπως η δική μου...

αυτό με το σπάσιμο των νερών, τι σύμπτωση, κι εγώ το ίδιο αγχος τρώω συνεχεια!!!

Με το καλό το μωρό σου

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπερα σε ολους!! Ειμαι στην 12η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου. Εχω απο την αρχη καποια υγρα λευκα που μυριζουν. Η γιατρος μου ειπε θα μου κανει καλλιεργεια και θα μου δωσει φαρμακα μολις κλεισω τον 3ο μηνα. Γνωριζει καμια αν υπαρχει καποιο θεμα για το μωρακι μου ή αν συντρεχει κινδυνος;;; εχω αγχωθει...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Εβιτα20 είπε:

Καλησπερα σε ολους!! Ειμαι στην 12η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου. Εχω απο την αρχη καποια υγρα λευκα που μυριζουν. Η γιατρος μου ειπε θα μου κανει καλλιεργεια και θα μου δωσει φαρμακα μολις κλεισω τον 3ο μηνα. Γνωριζει καμια αν υπαρχει καποιο θεμα για το μωρακι μου ή αν συντρεχει κινδυνος;;; εχω αγχωθει...

Δεν σου ειπε τι τον προβληματιζει; Μονο οτι θα σου δωσει φαρμακα μετα τις εξετασεις; Eχεις αλλα συμπτωματα πχ φαγουρα; αισθημα καυσου; Οπως και να 'χει, λιγες πλυσεις με χαμομηλι θα σε βοηθησουν.

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/1/2020 at 7:33 ΜΜ, Εβιτα20 είπε:

Καλησπερα σε ολους!! Ειμαι στην 12η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου. Εχω απο την αρχη καποια υγρα λευκα που μυριζουν. Η γιατρος μου ειπε θα μου κανει καλλιεργεια και θα μου δωσει φαρμακα μολις κλεισω τον 3ο μηνα. Γνωριζει καμια αν υπαρχει καποιο θεμα για το μωρακι μου ή αν συντρεχει κινδυνος;;; εχω αγχωθει...

Καλησπερα ! Θυμάμαι ότι και εγώ είχα όταν ήμουν έγκυος και μάλιστα στην ίδια εβδομάδα με εσένα και ο γυναικολόγος μου και η μαία είχαν πει ότι πολύ συνηθισμένο στις εγκυμοσύνες. Το μωρό είναι πλήρως προστατευμενο στην κοιλίτσα σου απλά προληπτικά καλά είναι που θα κάνεις εξετάσεις. Και στην χειρότερη αν χρειαστεί να κάνεις κάποια θεραπεία, θα είναι ειδική για την εγκυμοσύνη και το μωρό προστατευμενο... Με το καλό εύχομαι !!! 

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2020 at 8:33 ΜΜ, Εβιτα20 είπε:

Καλησπερα σε ολους!! Ειμαι στην 12η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου. Εχω απο την αρχη καποια υγρα λευκα που μυριζουν. Η γιατρος μου ειπε θα μου κανει καλλιεργεια και θα μου δωσει φαρμακα μολις κλεισω τον 3ο μηνα. Γνωριζει καμια αν υπαρχει καποιο θεμα για το μωρακι μου ή αν συντρεχει κινδυνος;;; εχω αγχωθει...

Από όσο ξέρω τα υγρά δεν θα έπρεπε να έχουν κάποια μυρωδιά. Και εγώ είχα αλλά δεν είχαν μυρωδιά ήταν άοσμα 

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2020 at 1:11 ΠΜ, Gummy Bear είπε:

Καλησπερα ! Θυμάμαι ότι και εγώ είχα όταν ήμουν έγκυος και μάλιστα στην ίδια εβδομάδα με εσένα και ο γυναικολόγος μου και η μαία είχαν πει ότι πολύ συνηθισμένο στις εγκυμοσύνες. Το μωρό είναι πλήρως προστατευμενο στην κοιλίτσα σου απλά προληπτικά καλά είναι που θα κάνεις εξετάσεις. Και στην χειρότερη αν χρειαστεί να κάνεις κάποια θεραπεία, θα είναι ειδική για την εγκυμοσύνη και το μωρό προστατευμενο... Με το καλό εύχομαι !!! 

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

κορίτσια καλησπέρα και καπως σας βρήκα! ήθελα να σας ρωτήσω αν είχε καμια παρόμοιο περιστατικό με το δικο μου και αν θα πρέπει να ανησύχησω η οχι.. ειμαι στηβ 8η εβδομάδα εγκυμοσυνης και τη προηγούμενη Παρασκευή πριν μια εβδομάδα ειχα δει πολυ λίγες καφε εκκρίσεις ανάμεσα στα υγρα μου αλλα πολυ λιγο,πήρα τον γιατρό μ και μ είπε να ξεκινήσω τα utragestan των 100 3 φορές την ημέρα..τη Δευτέρα πηγα να με δει ο γιατρός μ κ μ ειπε όλα καλά απλως ξεκούραση και ηρεμία και θα ξανα παω στις 15 του μηνα..μέχρι και τη Δευτέρα είχα ανάμεσα στα υγρα μου και κάποια κίτρινη βλένα.. Όχι παμτα και όχι στο σκούπισμα αν έβαζα τ χαρτάκι λίγο πιο μεσα είχε μερικά κομματάκια λίγο κίτρινα.. απο τη Δευτέρα κ μετά δε ξανά ειδα μέχρι σήμερα..  παλι οχι καφε απλως λίγο κίτρινα κομματάκια και πάλι οχι κάθε φορά..είναι ανησυχητικό η θα μπορούσε να είναι φυσιολογικα υγρα από το μωρό;; Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 5/6/2020 at 11:10 ΜΜ, marinaki95 είπε:

κορίτσια καλησπέρα και καπως σας βρήκα! ήθελα να σας ρωτήσω αν είχε καμια παρόμοιο περιστατικό με το δικο μου και αν θα πρέπει να ανησύχησω η οχι.. ειμαι στηβ 8η εβδομάδα εγκυμοσυνης και τη προηγούμενη Παρασκευή πριν μια εβδομάδα ειχα δει πολυ λίγες καφε εκκρίσεις ανάμεσα στα υγρα μου αλλα πολυ λιγο,πήρα τον γιατρό μ και μ είπε να ξεκινήσω τα utragestan των 100 3 φορές την ημέρα..τη Δευτέρα πηγα να με δει ο γιατρός μ κ μ ειπε όλα καλά απλως ξεκούραση και ηρεμία και θα ξανα παω στις 15 του μηνα..μέχρι και τη Δευτέρα είχα ανάμεσα στα υγρα μου και κάποια κίτρινη βλένα.. Όχι παμτα και όχι στο σκούπισμα αν έβαζα τ χαρτάκι λίγο πιο μεσα είχε μερικά κομματάκια λίγο κίτρινα.. απο τη Δευτέρα κ μετά δε ξανά ειδα μέχρι σήμερα..  παλι οχι καφε απλως λίγο κίτρινα κομματάκια και πάλι οχι κάθε φορά..είναι ανησυχητικό η θα μπορούσε να είναι φυσιολογικα υγρα από το μωρό;; Ευχαριστώ!!

Καλημερα κοριτσι μου,αργησα πολυ να το δω,αλλα επειδη και εγω ειμαι εγκυος και εχω ακριβως τα ιδια,τι εγινε με σενα;Ολα καλα;Τι σου ειπε ο γιατρος σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 4/23/2014 at 1:00 PM, φουλα27 said:

Καλημερα κοριτσια!!!!ειμαι 5+5 και εχω αρκετα διαφανα υγρα και ελαχιστα ασπρα πηχτα υγρα...ειναι φυσιολογικο???την Δευτερα εχουμε τον πρωτο υπερηχο....

Εχω και εγώ παρόμοια και ο γυναικολόγος μου εχει πει πως είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...