Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαρος εμβρυου στην 32 εβδομαδα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 286
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η κόρη μου 33η εβδ. ήταν 1766kg. Γεννήθηκε στην 38η 2900kg (από τότε πρόσεχε την σιλουέττα της).

 

Ο μπέμπης στην 32+4 εβδ. ήταν 2100kg. Στην 36+4 εβδ. ήταν 3100kg. Το Σάββατο που θα γεννηθεί θα σας πω πόσο βγήκε. Γύρω στα 3500 υπολογίζουμε με τον γιατρό. Οι υπέρηχοι πέφτουν έξω συνήθως. Δεν μπορούν να πουν με ακρίβεια τα κιλά του μωρού.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα η μπεμπα μου σημερα 35w, που πηγα στον γιατρο ειναι 2500γρ.Θα φτασει αραγε τα 3κιλα μεχρι να γεννησω?? :roll:
37w,1d 3200gr. :)

wow .. αυτό δεν είναι παιδί!

είναι .. ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!! :D:D:D:D:D

με το καλό! με το καλό!!!!!!!!!

εμένα πρέπει να είναι στο 2κιλο :cool:

αύριο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπαίνω στο μήνα μου και ανυπομονώ να γεννήσω μπάς και ηρεμήσω απο τους εμετούς!!! :cry::cry::cry::cry:

κάνω 2 τουλάχιστον την ημέρα και τρέφομαι με νερόβραστα .. :cry::cry:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ :D θα βγει αφρατουλα πρωτα ο θεος αν γεννηθει ως τις 12/11 που εχω ΠΗΤ.Με το καλο να γεννηθει και ο μπεμπης σου, :D και με εναν πονο και να χαιρεσαι την δεσποινιδουλα σου :D .Καλα εμετα τωρα στο τελος?Ο γιατρος τι λεει?Υπομονη λιγο εμεινε.Αυτο λεω στον εαυτο μου γιατι εχω κανει πολυ κατακρατηση υγρων και η συχνοουρια πεφτει συννεφο. :?

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αφρατούλα αφρατούλα για δαγκώματα στα μπουτάκια και τα μπρατσάκιααααα!!! :D:D:D:D:D

κι εσύ μ' έναν πόνο σου εύχομαι ..

τι να πεί και η γιατρός μου .. δεν έχει εκείνη υπερέμεση .. εγώ τραβάω τα ζόρια μου :?:cry::cry:

άσε .. τώρα που ο μικρός μεγάλωσε, μου κλωτσάει το στομάχι και με κάνει και έχω πολλούς εμετούς .. σήμερα μέχρι στιγμής έχω κάνει 2 και αισθάνομαι πολύ χάλια .. :cry::cry::cry:

συχνοουρία?? ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟΥΣ!!! :cry::cry::cry: αφού έλεγα σήμερα στον άντρα μου ότι θα ήθελα να κοιμηθώ και να ξυπνήσω την ώρα που θα γεννάω .. δεν έχω πρόβλημα με τη γέννα, με τους εμετούς έχω .. :cry:

φρίκη ..

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

36+5, το μωράκι μου είναι 2700. Ο γιατρός είπε ότι αν πάρει όλο τον καιρό του (καθότι έχει κατέβει αρκετά το μωρό) θα φτάσει σίγουρα τα 3 κιλά.

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιόκας μου την 32η εβδομάδα ήταν 2350! Το έψαξα σήμερα επίτηδες για να θυμηθώ πόσο ήταν, γεννήθηκε μεγάλο μωρό, τέλη 37ης με καισαρική λόγο προεκλαμψίας, ήταν 3670 γρ και 54 πόντους ύψος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιόκας μου την 32η εβδομάδα ήταν 2350! Το έψαξα σήμερα επίτηδες για να θυμηθώ πόσο ήταν, γεννήθηκε μεγάλο μωρό, τέλη 37ης με καισαρική λόγο προεκλαμψίας, ήταν 3670 γρ και 54 πόντους ύψος.

 

ωχ τι μου το πες αυτό τώρα....και εμείς δηλαδή για εκεί είμαστε;; Ανοίξτε καλά μου πόδιαααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Χαχα χαχα έπεσα κάτω από τα γέλια με το σχόλιό σου! Εγώ πάντως γέννησα με καισαρική λόγω των προβλημάτων που έχω αναφέρει αλλού και δεν είχα θέμα, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αν έμενε ο μικρός μέχρι την τεσσαρακοστή εβδομάδα θα ήταν 4,500 κιλά γουρουνάκι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα!

Πήγαμε σήμερα για υπέρηχο και ο μικρούλης ευτυχώς μεγάλωσε κάπως.

Ήτανε στις 31+3 ~ 1.640γρ και τώρα είναι στις 35+1 ~ 2.723γρ.

Ελπίζω να φτάσει τα 3 κιλάκια μέχρι να γεννηθεί! (ΠΗΤ 9/12)

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ πολύ χαρουμενη με κάνεις, γιατί κι εγώ στα ίδια ήμουν στις 31+3, άρα τώρα στις 36+1 παίζει να έχει πάει όσο κι εσένα...

 

την Τρίτη έχω ραντεβού και ανυπομονώ...άντε να έχει πάρει κανένα κιλάκι ο μπεμπάκος μου να γίνει άντρας μεγααααααλος!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aχ τι άγχος και αυτο με το βάρος ... ελπίζω απο εβδομάδα που θα κάνω τον υπέρηχο και θα είμαι 32 +3 να δείξει ότι έχει πάρει κανένα γραμμαριάκι παραπάνω ή ζουζούνα μου ... οχι τιποτα αλλα την περιμένουμε και νωρίτερα ... οπότε ας ειναι λίγο αφρατούλα το μπεμπακι μου :D:D:D !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι ασχετο? το doppler σε ποια βδομαδα το κανουνε? εγω παω στο νοσοκομειο και εχω και εξωτερικο γιατρο αλλα αυτος στο νοσοκομειο δεν κανει υπερηχους ευκολα γιατι τους θεωρει βλαβερους οποτε να μου κανει doppler το βλεπω λιγο δυσκολο.. οποτε τι να κανω να πω στον εξωτερικο μου γιατρο να μου το κανει??

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εγω εκανα σημερα doppler, εβδομαδα 32+5 ημ. και η μπέμπα ήτανε 1992 g, νομιζω μια χαρα οτι ειναι!

ο πλακουντας με ανησυχει λιγο γιατι ειναι καπως γερασμενος σε σχεση με την εβδομαδα μου αλλα προσπαθω να μην αγχωνομαι, το πολυ-πολυ να κανουμε Χριστουγεννα με το μωρο :P

rPs2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δωστε μου τα φώτα σας!Είμαι 33 ακριβώς και χθες η μπέμπα ήταν 2500. Αυτό τι σημαίνει; Πρέπει να πάω να αλλάξω τα φορμάκια που έχω πάρει;Θα μου βγει τεραστίων διαστάσεων;Τα φορμάκια τα πήρα 0 - 3 θα χωράει μέσα όταν γεννηθεί; Παίζει ρόλο που εγώ γεννήθηκα 3050 και ο άντρας μου 3200;Υπάρχει περίπτωση να βγει μεγαλύτερο από αυτά τα κιλά;Αν συνεχίσει να παίρνει βάρος θα γεννήσω νωρίτερα;

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Την Παρασκευή που πήγαμε με τη γυναίκα μου για το doppler , 33w1d , ο γενετιστής μας είπε πως το μωρό μας είναι πολύ μικρό για την ηλικία του και το βάρος το έβγαλε 1435 , ενώ ο πλακούντας δείχνει να αιματώνεται σωστά.Μέχρι και το β΄επιπέδου ήταν όλα φυσιολογικά(λίγο μικρούλη βέβαια αλλά μέσα στα φυσιολογικά επίπεδα).Τώρα μας είπε πως είναι κάτω από τα κατώτερα φυσιολογικά (το κατατάσει στην 1η εκατοστιαία θέση)και πρότεινε αμνιοπαρακέντηση.Ο γιατρός μας μας καθησήχασε λέγοντάς μας πως το πιο πιθανό είναι να κουράστηκε και να στρεσαρίστηκε κάποια στιγμή μετά το β΄επιπέδου με αποτέλεσμα το διάστημα εκείνο να μην αιματωνόταν σωστά ο πλακούντας.Μας είπε να μην κουράζεται και να ξαπλώνει για να ξεκουράζεται και να πάμε πάλι σε 2 βδομάδες.Ομολογώ πως ανησυχήσαμε και ξέρετε πως αν σου μπεί στο κεφάλι έστω και η μία πιθανότητα για κάτι άσχημο , δεν σου βγαίνει εύκολα.Νας σας πω επίσης πως όλες οι προηγούμενες εξετάσεις (αυχαινική pappA β΄επιπέδου ήταν φυσιολογικές ).Η γυναίκα είναι 30 ετών 'οπως και εγώ.Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;Είναι στα αλήθεια τόσο μικρό το μωρό μας;

Link to comment
Share on other sites

Vagleri δεν μου εχει συμβει κατι αναλογο για να μπορω να σε βοηθησω.. το μονο που μπορω να σου πω ειναι κουραγιο και να ακολουθει η γυναικουλασου κατα γραμμα τις εντολες του γιατρου και ολα θα πανε καλα μην βαζεις κακιες σκεψεις στο μυαλο σου... ολα καλα σου ευχομαι να πανε μεσα απο την ψυχη μου

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...