Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαρος εμβρυου στην 32 εβδομαδα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 286
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

nea manoula κοντά είναι τα μωράκια μας, αν και σας φάγαμε λιγάκι, είαστε 2,100g. Σήμερα βγ'ηκαν τα αποτελέσματα της επαναληπτικής καμπύλης και ήταν μια χαρά. Να δώ που θα φτάσει αυτό το μπεμπάκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nea manoula κοντά είναι τα μωράκια μας, αν και σας φάγαμε λιγάκι, είαστε 2,100g. Σήμερα βγ'ηκαν τα αποτελέσματα της επαναληπτικής καμπύλης και ήταν μια χαρά. Να δώ που θα φτάσει αυτό το μπεμπάκι μου!!!

 

Πόσο είσαι εσύ?Δεν έχεις και tickerάκι...

Link to comment
Share on other sites

nea manoula, ειμαι 33w+1d.Το τικεράκι το προσπάθησα μία,δύο κάτι δεν κάνω καλά και τα παράτησα.

 

χιχι..γιατί βρε??αν πατήσεις στο τικερ και μπεις στο site από εκεί και πέρα μόνο του σε καθοδηγεί τί θα κάνεις..

μας τρως 5 μέρες γι'αυτό και η διαφορά στα γραμμάρια.....τί έχεις αγοράκι ή κοριτσάκι? Εμένα είναι κοριτσάκι, τί κοριτσάκι δηλαδή γυναικάρα!!! :lol::lol::lol:

Άντε και τελειώνουμε...σε λίγες εβδομάδες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nea manoula κοριτσάκι περιμένω κι εγώ( κοριτσάκι τρόπος τοθ λέγειν γιατι τα έχει τα παραπάνω γραμαριάκια της, οπότε καλύτερα νταρντανάκι θα έλεγα). ΑΑΑχ, όντως πλησιάζουν οι μέρες που θα αντικρίσουμε τα σκατουλάκια μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

nea manoula κοριτσάκι περιμένω κι εγώ( κοριτσάκι τρόπος τοθ λέγειν γιατι τα έχει τα παραπάνω γραμαριάκια της, οπότε καλύτερα νταρντανάκι θα έλεγα). ΑΑΑχ, όντως πλησιάζουν οι μέρες που θα αντικρίσουμε τα σκατουλάκια μας!!!!!

 

Γυναικάρα θα βγάλεις κι εσύ......άχχχχ..αγόρια του φόρουμ τρέμετε!!! :lol::lol: Φυσιολογικά ή καισαρική θα κάνεις? Πότε σου δίνουν ΠΗΤ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέχρι 8 Μαρτίου θα κάνει εμφάνιση το νταρντανακι. Αν και την βλέπω για πιο νωρίς, δεν ξέρω έχω αυτο το προαίσθημα. Εσυ ΠΗΤ? Εχεις ετοιμάσει βαλίτσα κτλ?

Link to comment
Share on other sites

KOYLLAM γιατί τα αγόρια σας μικρούλια?

adamantia ΠΗΤ έχω: ξεκινήσαμε από 24/03 το πήγαμε 21/3, μετά ο β επιπέδου έδειξε 17/3, τώρα ο γιατρός λέει μέχρι 15/03 θα έχω γεννήσει. Μία εβδομάδα πιο μετά από εσένα. Κιλκίς θα γεννήσεις? Βαλίτσα να έχω ετοιμάσει? Πλάκα κάνεις..σήμερα πήγα και ψώνισα τα πρώτα..ρούχα του μωρού, μπιμπερό, σελτεδάκια..ακόμη δεν έχω βάψει το δωμάτιο, δεν έχω βάλει μπορντούρες, δεν έχω πάρει κούνια, αλλαξιέρα, καρότσι (λέω την άλλη εβδομάδα)..σε παρακαλώ μην με αγχώσεις..πες μου ότι έχω χρόνο.....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως προλαβαίνεις, αλλα μην το καθυστερείς και πολύ ακόμα για 2 λόγους: πρώτον, οι κούνιες- αλλαξιέρες κτλ μπορεί να σου καθυστερήσουν λίγο απο την παραγγελία και μέχρι την παραλαβή( εμένα μου είπαν 1 μήνα) και δεύτερον, αργότερα μπορεί να μην έχεις τις αντοχές να τρέχεις απο δω κι απο κεί( εγώ τουλάχιστον κουράζομαι πολύ εύκολα πλέον). Βάψε όμως το δωματιάκι της μπεμπούλας, για να ξεμυρίσει εγκαίρως :wink: . Αλλα γενικά μην αγχώνεσαι. Ολα γίνονται , ακαι αν καθυστερήσουμε κιόλας δεν έγινε και τ'ιποτα. Σιγά μην σκάσουμε ΚΑΙ γι αυτά.

Koullam, εννοώ οτι πρέπει να προετοιμάσετε τα αγοράκια, οτι σε λίγα χρόνια, εκεί έξω θα κυκλοφορούν πολλές νταρντανίτσες :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Ο δικός μου μπέμπης ήταν 1950gr στις 32w και 5d. Δηλ τα κοριτσάκια είναι μεγαλύτερα σε αυτή την ηλικία;

Εγώ έχω πάρει τα πρώτα ρουχαλάκια του μικρού και κρεββατάκι. Αλλά δεν έχω σκεφτεί ακόμα πως θα διακοσμίσω το δωμάτιό του..Αυτό με προβληματίζει :?

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα!!Χτές κάναμε ντοπλερ(32 και 2), το μωράκι μας είναι 2200!! Μάλλον θα βγεί γύρω στα 4 μας είπε ο γιατρός..

Άντε να περάσει και ο Φλεβάρης δεν αντέχω..... σήμερα ξύπνησα με ίωση σνιφ σνιφ, πονόλαιμο, πονοκέφαλο κ.α. Φέτος που ξεκίνησε η μικρή σταθμό δεν έχουμε αφήσει ίωση για ίωση....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Ο δικός μου μπέμπης ήταν 1950gr στις 32w και 5d. Δηλ τα κοριτσάκια είναι μεγαλύτερα σε αυτή την ηλικία;

Εγώ έχω πάρει τα πρώτα ρουχαλάκια του μικρού και κρεββατάκι. Αλλά δεν έχω σκεφτεί ακόμα πως θα διακοσμίσω το δωμάτιό του..Αυτό με προβληματίζει :?

 

Είναι ανάλογα το παιδί όχι το φύλλο. Ο γιος μου στη πρώτη μου εγκυμοσύνη 32 εβδομάδες ακριβώς ήταν 2350, τα δίδυμα χθες ήταν από 2 κιλά το καθένα 32+6 και είναι αγόρι & κορίτσι, άρα όλα είναι σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...