Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαρος εμβρυου στην 32 εβδομαδα


Recommended Posts

κοριτσια τι κανετε?λοιπον πηγα στον γιατρο την παρασκευη και μου ειπε οτι η μπεμπα ειναι 2 κιλα και ειμαστε στην 32 εβδομαδα.μου ειπε οτι ειναι μεγαλη. ειναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 286
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς 32 εβδομάδων 1750 γρ. Δεν θεωρείται 2 κιλά πολύ σε καμία περίπτωση. 1900 είναι ο μέσος όρος σύμφωνα με τον γιατρό μου. Φυσικά η απόκλιση μπορεί να είναι μεγάλη έως πολύ μεγάλη. Φίλη που γέννησε πρόσφατα, της δίνανε 2800 γρ και γεννήθηκε 3800!

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο μπουμπούκος την προηγούμενη Πέμπτη (31 εβδομάδων) ήταν κοντά στα δυο κιλά! Εμένα μου φαίνεται μεγάλος για τις βδομάδες του και το είπα στο γιατρό, αλλά εκείνος μου είπε οτι είναι μεγαλούτσικος αλλά οκ...

Τώρα για κοριτσάκι η δικιά σου μια χαρά είναι! Μεγαλούτσικη κι εσάς!!! :)

Πάντως, ο Ραφαήλ στις 34 βδομάδες ήταν 2150 (βάρος γέννησης) οπότε γι' αυτό μου φάνηκε μεγάλος ο μπέμπης...Ίσως όμως να παίζει ρόλο που είναι και 2ο παιδί....δεν ξέρω...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ εχώ την Τετάρτη ραντεβού (θα κάνουμε το doppler) και έχω αγωνία να δω πόσο έχει πάει το μωράκι μου. Θα είμαι 31 και 1.

Μέχρι τώρα δεν ανησυχούσα ιδιαίτερα για τα κιλά αλλά τώρα δεν ξέρω γιατί αγωνιώ :roll:

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις.εμενα παντως μου ειπε ο γιατροσ στις 38 εβδομαδες να κανουμε προκληση με ορο και επισκληριδιο φυσικα για να μην φθασουμε στις 40 εβδομαδες και γινει τεραστια η μπεμπα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρούλα έίναι το βάρος του! εμένα ο γιοκας μου ήταν 2320 εκείμνη την εβδομάδα ! μην αγχώνεσαι για το βάρος αν είναι περισσότερο... ακόμα καλύτερα να έχεις μεγάλο παιδάκι. ΄αντε με το καλό να το υποδεχτείς

Link to comment
Share on other sites

Ίσως όμως να παίζει ρόλο που είναι και 2ο παιδί....δεν ξέρω...

 

Λες??

Ο πρωτος μου ηταν 3650,ο δευτερος 2880 και ο τριτος 2960

 

Αφου λες βαρος..πες και εβδ που γεννηθηκε ο καθενας..αν γεννηθαν και οι 3 την ιδια εβδ..οκ...αλλα αν ειναι διαφορετικη εβδ..δενν παιζει ρολο :wink::D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στις 31+3 εβδ. ηταν 1.600 γμ. και στις 34+3 ηταν 2250 γμ. Αναρωτιεμεαι απο την 34η εβδομαδα μεχρι τωρα στην 40η εβδομαδα ποσο να εχει παει αραγε? Υπολογιζω μαλλον να εχει φτασει τα 3.500. Θα δουμε αυριο που εχω ραντεβου με τον γιατρο :roll:

Βεβαια μια και καλη θα το δουμε οταν θα γεννηθει που ειναι και πιο στανταρ, δηλαδη μεχρι την Πεμπτη απ'οσο ξερω :wink:

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς χθες που μετρηθήκαμε στις 32+3 είμασταν 2.480... :oops:

 

Ναι ναι ξέρω δε θα γεννήσω παιδί.... το winnie the pooh θα γεννήσω..... :lol::lol:

 

:D:D:D:D ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟΥΛΗ!!!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εγω προχτες 29 + 3 πηγα στο γιατρο μου και μου εβγαλε τη μπεμπα 1700... απο αυτα που διαβασα εδω η εκανε λαθος η θα γεννησω υπερ-μπεμπα!!!! θα περιμενω μαλλον το doppler.... τι να πω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα.εχθες πηγα για υπερηχο και η μπουμπου μου ειναι 1640γρ. ο γιατρος μου ειπε οτι οταν γεννηθει θα ειναι ειναι περιπου 3500-4000γρ :oops: λιγο μεγαλη θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχθες πηγα για υπερηχο και η μπουμπου μου ειναι 1640γρ. ο γιατρος μου ειπε οτι οταν γεννηθει θα ειναι ειναι περιπου 3500-4000γρ :oops: λιγο μεγαλη θα ειναι.

 

ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΟΣΟ! ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΕΣ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ (ΣΤΙΣ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ). ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑΚΙ!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

σήμερα που έκανα doppler ο γκομενάκης μου είναι 1848 gr. ..

η κορούλα μου ήταν 1.873 gr. όταν το είχα κάνει τότε και γεννήθηκε 3.100 :D άρα υπολογίζω κάπου τόσο να γεννηθεί και ο γκομενάκης μου 3.100 με 3.200 .. :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:

senter for εσύ δεν θα βγάλεις μωρό .. φαντάρο θα βγάλεις!! :lol::lol::lol:

( αστειεύομαι ντάτσει??!! :wink: )

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηταν 31+3=1.600 και 34+3=2.250, κανονικο βαρος απ'οσο ξερω ομως εχω αγχος τωρα ποσο θα γεννηθει γιατι μου λενε οτι το μωρο μου θα βγει πολυ μεγαλο επειδη εφτασα 41 εβδομαδων :cry:

 

Τι πιστευετε? Εχει σχεση? Η οτι βαρος ειναι να παρει παιρνει ανεξαρτητως αν παρεις η οχι ολο τον μηνα... και παραπανω :lol:

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:

senter for εσύ δεν θα βγάλεις μωρό .. φαντάρο θα βγάλεις!! :lol::lol::lol:

( αστειεύομαι ντάτσει??!! :wink: )

αχχχχχχχ αστα να πανε!!!!!και εγω αυτο λεω!!!!φαντασου οτι ο αντρασ μου ειχε γεννηθει 4200 :cry::cry::lol::lol:
.png40145a8546f30db01.gif
Link to comment
Share on other sites

OH MY GOD!! :shock::shock::shock::shock:

πρέπει να ναι θεριακλής όμως!!! εγώ τι να πώ που ο δικός μου γεννήθηκε 1.150 περίπου? :lol: πλάκα έχει .. γατί!

μη μασάς! γερό παιδάκι να ναι! η διπλανή μου στην πρώτη γέννα γέννησε ένα κοριτσάκι 4300!! .. δεμένο παιδάκι .. δε φοβόσουν να το πιάσεις όπως τη δικιά μου :P:cool:

.. ο άντρας άμα δεν έχει και τα πιασήματά του :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...