Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα,

πηγα σε ενα φοβερο γιατρο τον Σταματιου και με τις οδηγιες του τωρα είμαι εγγυος στον τριτο μηνα.

Σας ευχομαι τα ιδια.

 

Μπράβο johnmpu να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη μέχρι το τέλος σου εύχομαι:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ!!!ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΟΥΦ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ Ν ΔΕ ΠΙΑΣΕΙ...........ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ:roll:

 

Καλημερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες! Μηπως γνωριζετε ποσο κοστιζει η μικρογονιμοποιηση? Ξερω οτι η απλη εξωσωματικη Θεσσαλονικη παει γυρω στα 3.000 euro. Φανταζομαι οτι θα υπαρχει διαφορα στην τιμη. Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά φίλη TSA και θα ανέβει η προγεστερόνη σου με τα utrogestan, έγω τα έπαιρνα όλο το πρώτο τρίμηνο άλλα πρόσεχε γιατί κάνουν δυσκοιλιότητα.

 

Ουφ τώρα ηρέμησα! Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία baby love θα το έχω υπόψη μου και θα προσέχω:-)

Link to comment
Share on other sites

Moments μου, εμένα με παρακολουθεί ο Μάος, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, νιώθω ότι ξέρει ακριβώς τη δουλειά του!! Από και και πέρα βέβαια, ο Θεός βοηθός!! Δεν ξέρω το γιατρό σου, δεν τον έχω ακουστά. Είναι ειδικός για θέματα υπογονιμότητας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες! Μηπως γνωριζετε ποσο κοστιζει η μικρογονιμοποιηση? Ξερω οτι η απλη εξωσωματικη Θεσσαλονικη παει γυρω στα 3.000 euro. Φανταζομαι οτι θα υπαρχει διαφορα στην τιμη. Φιλακια

 

Σε εμάς κόστισε περίπου στα 3.600. Δε φαντάζομαι να παίζει ρόλο η πόλη που μένεις. Αυτό που παίζει ρόλο είναι σίγουρα ο γιατρός. Όχι μόνο πληρώνεις την εμπειρία, αλλά τις περισσότερες φορές πληρώνεις και το "όνομα" (κάτι όπως πας να ψωνίσεις ρούχα και συνήθως όσο πιο επώνυμη, τόσο πιο ακριβή).Αλλά σίγουρα οι αποκλείσεις δεν πρέπει να είναι πολύ μεγάλες από κέντρο σε κέντρο.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

μην στεναχωριεσαι λευκουλι μου... και αρνητικη να βγει δεν πειραζει η επομενη θα ειναι η τυχερη και θα εχεις συντομα το μπεμπακι σου

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς κόστισε περίπου στα 3.600. Δε φαντάζομαι να παίζει ρόλο η πόλη που μένεις. Αυτό που παίζει ρόλο είναι σίγουρα ο γιατρός. Όχι μόνο πληρώνεις την εμπειρία, αλλά τις περισσότερες φορές πληρώνεις και το "όνομα" (κάτι όπως πας να ψωνίσεις ρούχα και συνήθως όσο πιο επώνυμη, τόσο πιο ακριβή).Αλλά σίγουρα οι αποκλείσεις δεν πρέπει να είναι πολύ μεγάλες από κέντρο σε κέντρο.

 

Ευχαριστω tarshou για την αμεση απαντηση. Τι 3.000 τι 3.600 το αποτελεσμα μετραει. Κι εσεις ειχατε θεμα με την κινητικοτητα και τη μορφολογια σπερματος? Φιλακια στα νινακια σου

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera aurio einai i megali mera pao gia xoriaki.den exo omos katholou anxos afou tis 3 teleutaies meres vgazo kafe ugra k mallon einai periodos opote tha einai sigoura arnitikh,exthes kiolas ekana test oikiako k vgike arnitiko...ara...to idio tha pei k i xoriaki

Ποτε δε ξερεις!!! 3 μερες καφε υγρα ειναι υποπτο... Λες να εισαι εγκυος? Μακαρι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λευκούλι, κάνε υπομονή, κοριτσάκι. Αύριο θα ξέρεις. Δε θέλω να αρχίσω να σου λέω διάφορα ενθαρρυντικά γιατί ίσως και να μην σου κάνω καλό. Όμως δεν αργεί να έρθει η απάντηση. Πάντως όσο είναι καφέ και τέτοια, μην αποθαρρύνεσαι. Ποτέ δεν ξέρεις. Κι εγώ με 2 αρνητικά τεστ και ήμουν έγκυος στα διδυμάκια μου.

 

Ειρηνάκι, εμείς είμασταν ένας συνδυασμός προβλημάτων. Εγώ με Σύνδρομο Πολυκυστικών Ωοθηκών και ο άντρας μου με πολύ χαμηλή κινητικότητα και με περίεργη μορφολογία.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου!!! Απογοητεύτηκα πολύ κορίτσια...σήμερα ήρθε η ακατανόμαστη...μια βδομάδα νωρίτερα!!!:( Οπότε αρχίσαν οι προετοιμασίες για τη λαπαροσκόπηση...μίλησα με το γιατρό μου πριν λίγο και την επομενη βδομάδα προχωράμε...Τι να πω...Απογοητεύτηκα γιατί μέχρι την τελευταία στιγμή έλπιζα πως θα καταφέρνα να μείνω έγκυος και να αποφύγω όλα τα υπόλοιπα...Και τα φάρμακα μου ήπια αυτό το μήνα για παραγωγή περισσότερων ωαρίων και ο σύζυγος μου τις βιταμίνες του για ολιγοσπερμία...ξανακάναμε τις προσπάθειες μας και τίποτα...Έκλεισε ενάμιση χρόνος προσπαθειών...καιρός για παρακάτω νομίζω...ειδικά έτσι που έγινε και ο κύκλος μου μια με καθυστέρηση, μια νωρίτερα...νομίζω είναι καιρός να "διορθώσουμε" το πρόβλημα!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου!!! Απογοητεύτηκα πολύ κορίτσια...σήμερα ήρθε η ακατανόμαστη...μια βδομάδα νωρίτερα!!!:( Οπότε αρχίσαν οι προετοιμασίες για τη λαπαροσκόπηση...μίλησα με το γιατρό μου πριν λίγο και την επομενη βδομάδα προχωράμε...Τι να πω...Απογοητεύτηκα γιατί μέχρι την τελευταία στιγμή έλπιζα πως θα καταφέρνα να μείνω έγκυος και να αποφύγω όλα τα υπόλοιπα...Και τα φάρμακα μου ήπια αυτό το μήνα για παραγωγή περισσότερων ωαρίων και ο σύζυγος μου τις βιταμίνες του για ολιγοσπερμία...ξανακάναμε τις προσπάθειες μας και τίποτα...Έκλεισε ενάμιση χρόνος προσπαθειών...καιρός για παρακάτω νομίζω...ειδικά έτσι που έγινε και ο κύκλος μου μια με καθυστέρηση, μια νωρίτερα...νομίζω είναι καιρός να "διορθώσουμε" το πρόβλημα!!!

Momentaki δες το σαν κάτι που θα σε φέρει πιο κοντά στο επιθυμητό. Όλα θα γίνουν μια βδομάδα νωρίτερα τώρα! Θα προγραμματίσεις την επεμβασή σου νωρίτερα, θα αναρώσεις νωρίτερα και σε λίγους μήνες, θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά, κατά μια βδομάδα νωρίτερα! Φιλιά και σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα απ' τη καρδιά μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Momentaki, θα συμφωνήσω με την Ισιδώρα. Κι εγώ στην αρχή που διάβασα το μήνυμά σου, χάρηκα. Βέβαια, καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου, αλλά από την άλλη δε θα χρειαστεί να χάσεις άλλη μια βδομάδα στο περίμενε. Δες το κι αλλιώς. Ίσως είναι ο τρόπος που επιλέγει ο οργανισμός σου να σου πει ότι πρέπει να προχωρήσεις παρακάτω και να ξεκινήσεις σιγά-σιγά να το ρυθμίζεις γιατί δεν βλέπει την ώρα να φουσκώσει η κοιλίτσα :wink::-D

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου!!! Απογοητεύτηκα πολύ κορίτσια...σήμερα ήρθε η ακατανόμαστη...μια βδομάδα νωρίτερα!!!:( Οπότε αρχίσαν οι προετοιμασίες για τη λαπαροσκόπηση...μίλησα με το γιατρό μου πριν λίγο και την επομενη βδομάδα προχωράμε...Τι να πω...Απογοητεύτηκα γιατί μέχρι την τελευταία στιγμή έλπιζα πως θα καταφέρνα να μείνω έγκυος και να αποφύγω όλα τα υπόλοιπα...Και τα φάρμακα μου ήπια αυτό το μήνα για παραγωγή περισσότερων ωαρίων και ο σύζυγος μου τις βιταμίνες του για ολιγοσπερμία...ξανακάναμε τις προσπάθειες μας και τίποτα...Έκλεισε ενάμιση χρόνος προσπαθειών...καιρός για παρακάτω νομίζω...ειδικά έτσι που έγινε και ο κύκλος μου μια με καθυστέρηση, μια νωρίτερα...νομίζω είναι καιρός να "διορθώσουμε" το πρόβλημα!!!

 

Γεια σου moments και να μη στενοχωριεσαι καθολου... Καλυτερα που θα προχωρησεις πιο γρηγορα στη λαπαροσκοπηση για να ξεμπερδευεις με την προετοιμασια του οργανισμου σου για τον στοχο σου. Ολα θα γινουν πιο γρηγορα και με το σωστο τροπο. Αλλωστε αφου γνωριζετε το προβλημα πρεπει να λυθει και μετα μπορεις να ελπιζεις υπο ρεαλιστικοτερες συνθηκες. Φιλακια και να μας πληροφορησεις για την επεμβαση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου moments και να μη στενοχωριεσαι καθολου... Καλυτερα που θα προχωρησεις πιο γρηγορα στη λαπαροσκοπηση για να ξεμπερδευεις με την προετοιμασια του οργανισμου σου για τον στοχο σου. Ολα θα γινουν πιο γρηγορα και με το σωστο τροπο. Αλλωστε αφου γνωριζετε το προβλημα πρεπει να λυθει και μετα μπορεις να ελπιζεις υπο ρεαλιστικοτερες συνθηκες. Φιλακια και να μας πληροφορησεις για την επεμβαση

 

Εirinaki μου σε ευχαριστώ για την απάντησή σου...Ελπίζω μόνο να πάνε όλα καλά...Έχω και ένα τεράάάάάστιο φόβο με την ύπνωση. Πρώτη μου φορά βλέπεις! Αχ!!! Θέλω να ξυπνήσω...Αυτό φοβάμαι! Να μην ξυπνήσω!!!! Φτου φτου φτου!!! :eek:

Εσύ πώς είσαι; Σε τι φάση βρίσκεσαι;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Momentaki δες το σαν κάτι που θα σε φέρει πιο κοντά στο επιθυμητό. Όλα θα γίνουν μια βδομάδα νωρίτερα τώρα! Θα προγραμματίσεις την επεμβασή σου νωρίτερα, θα αναρώσεις νωρίτερα και σε λίγους μήνες, θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά, κατά μια βδομάδα νωρίτερα! Φιλιά και σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα απ' τη καρδιά μου!

 

Αχ βρε Isidora μου...Αυτή είναι η θετική όψη της κατάστασης...Ίσως και να χεις δίκιο...Τώρα που ηρέμησα προσπαθώ να συνηθίσω την ιδέα!!! Δύσκολο να μην φοβάμαι την ύπνωση όμως...Είναι η πρώτη επέμβαση που κάνω και αγχώνομαι...πολύ όμως! Θα προσπαθήσω να το σκέφτομαι θετικά...Αχ! Και μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Εσύ πώς είσαι;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Momentaki, θα συμφωνήσω με την Ισιδώρα. Κι εγώ στην αρχή που διάβασα το μήνυμά σου, χάρηκα. Βέβαια, καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου, αλλά από την άλλη δε θα χρειαστεί να χάσεις άλλη μια βδομάδα στο περίμενε. Δες το κι αλλιώς. Ίσως είναι ο τρόπος που επιλέγει ο οργανισμός σου να σου πει ότι πρέπει να προχωρήσεις παρακάτω και να ξεκινήσεις σιγά-σιγά να το ρυθμίζεις γιατί δεν βλέπει την ώρα να φουσκώσει η κοιλίτσα :wink::-D

 

Tarshou μου γεια σου και από δω!!! Πάντως αν αυτός είναι ο τρόπος να μου πει ο οργανισμός μου πως πρέπει να προχωρήσω παρακάτω...το μήνυμα ελήφθη!!! :D Μακάρι να μην έμπαινε καμιά μας σε τέτοιες διαδικασίες...οποιεσδήποτε διαδικασίες για να αποκτήσει ένα μωράκι...αλλά κάποιος λόγος θα υπάρχει...Ουφ...θα προσπαθήσω να το βλέπω θετικά...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες.Διαβάζω τα μηνυματα εδω και εναν χρονο αλλα δεν ειχα βρει το θαρρος να γραψω τίποτα. Η ιστορία λίγο πολύ η ίδια... 1μιση χρόνο παντρεμένη και κάθε μήνα να περιμένω να ΜΗΝ ερθει κ τίποτα. Πήγα λοιπόν στην γιατρό και αρχίσαν οι εξετάσεις κ ενώ όλα δείχναν καλά μου ειπαν πως το τραχυλικό υγρό ειναι εχθρικό προς το σπέρμα.Ξεκινησα λοιπον την 1η σπερματεγχυση χωρίς φάρμακα κ μετα 2η με serpafar κ 1 pregnyl αλλα τίποτα. Έχω ξανακάνει τα ίδια αλλα μου προσθεσε κ 100 μονάδες puregon την ημέρα (λοιποθύμησα οταν είδα την τιμή). Για να μην τα πολυλογώ αυριο είναι η μεγάλη μέρα και εχω τοοοοοοοοοοοοση αγωνία!

Κορίτσια έυχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να κρατάμε όλες στην αγκαλιά μας στρουμπουλά μωρουλάκια.

Link to comment
Share on other sites

koritsakia opos ta perimena...tzifos.eno emouna sigouri k pali stenaxorithika eklapsa xtipithika,mou perase...pame gialla.....ena mina anakoxi k teli fevrouariou vouuuuuurrrrr gia to morouli![/QUO

 

Leukouli μου μπήκα να δω μπας και είχαμε νεότερα σου...και τελικά να'σαι...Πολύ λυπάμαι για τα αποτελέσματά σου...Μπράβο που δεν τα βάζεις κάτω...Συνέχισε να προσπαθείς και σου εύχομαι όλη την τύχη του κόσμου!!! :) Μακαρι να πάνε όλα καλά...και σύντομα!!!! Στην πορεία εδώ είμαστε να τα λέμε...να κτυπιόμαστε...να εκφραζόμαστε...να λυπόμαστε....να χαιρόμαστε...να επιμένουμε!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες.Διαβάζω τα μηνυματα εδω και εναν χρονο αλλα δεν ειχα βρει το θαρρος να γραψω τίποτα. Η ιστορία λίγο πολύ η ίδια... 1μιση χρόνο παντρεμένη και κάθε μήνα να περιμένω να ΜΗΝ ερθει κ τίποτα. Πήγα λοιπόν στην γιατρό και αρχίσαν οι εξετάσεις κ ενώ όλα δείχναν καλά μου ειπαν πως το τραχυλικό υγρό ειναι εχθρικό προς το σπέρμα.Ξεκινησα λοιπον την 1η σπερματεγχυση χωρίς φάρμακα κ μετα 2η με serpafar κ 1 pregnyl αλλα τίποτα. Έχω ξανακάνει τα ίδια αλλα μου προσθεσε κ 100 μονάδες puregon την ημέρα (λοιποθύμησα οταν είδα την τιμή). Για να μην τα πολυλογώ αυριο είναι η μεγάλη μέρα και εχω τοοοοοοοοοοοοση αγωνία!

Κορίτσια έυχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να κρατάμε όλες στην αγκαλιά μας στρουμπουλά μωρουλάκια.

 

Plouplou καλωσόρισες στην παρέα μας!!! Καλά έκανες και μας έγραψες....Εδώ είμαστε όλες με παρόμοια προβλήματα και περνάμε όλοι πάνω κάτω παρόμοιες δυσκολίες...Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά αύριο!!!Να σκέφτεσαι θετικά και όόόόόλα θα πάνε καλά!!!!:)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Εirinaki μου σε ευχαριστώ για την απάντησή σου...Ελπίζω μόνο να πάνε όλα καλά...Έχω και ένα τεράάάάάστιο φόβο με την ύπνωση. Πρώτη μου φορά βλέπεις! Αχ!!! Θέλω να ξυπνήσω...Αυτό φοβάμαι! Να μην ξυπνήσω!!!! Φτου φτου φτου!!! :eek:

Εσύ πώς είσαι; Σε τι φάση βρίσκεσαι;

 

MOMENTAKI ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ( ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ 1 ΜΟΥ ΦΟΡΑ) ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 3 ΚΑΙ ΣΤΟ 1 ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ:-P:razz:ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ

 

LEYKOULI ΠΑΜΕ ΓΙΆΛΛΑ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ.

 

ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΩΡΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ.ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΡΤΙΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΤΕΛΗ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 2 ΦΛΕΒΑΡΗ(21 ΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ)ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ:-P

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...