Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.Δομνινα μου συμφωνω μαζι σου οτι ηταν βιοχημικη,απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν εχει ερθει ακομα η ακατανομαστη.Δεν θα επρεπε να εχει ερθει? Γιατι τοοοοση καθυστερηση!!!! Ασε που εκτος απο τη μεση μου δεν εχω αλλους πονους!! Τι να πω....θα παω αυριο σε αλλο μικροβιολογο για να αποκλεισουμε και την περιπτωση λαθους και μετα βλεπουμε. Παντως αυτη τη φορα πηρα πολυ θαρρος γιατι αν και κρατησε λιγο ,τα καταφερα και μονη μου χωρις σπερματεγχυση!!! Μομεντακι σε ευχαριστω και σενα για το ενδιαφερον.Θα μαθω αυριο και θα σας πω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Leukouli μου μετά τη δική σου εμπειρία στα 14 σου, η δική μου ανησυχία ακούγεται "χαζή"...Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου...Σου εύχομαι να φανείς "τυχερή" σύντομα...και όλα να πάνε καλά!!!:)

 

LEUKOULI & MOMENTS ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ... ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ ΑΡΓΑ Ή ΓΡΗΓΟΡΑ. ΧΘΕΣ ΕΙΔΑ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΜΗΛΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΜΟΝΟ, ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ PUREGON ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ XAΠIA CLOMIFEN ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ LIGHT ΑΡΚΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ. ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Leukouli μου,

 

λυπάμαι πολύ που δεν ήρθαν τα πράγματα όπως τα ήθελες αλλά δεν το βάζουμε κάτω.. το κεφάλι ψηλά, συνεχίζουμε την προσπάθεια και σύντομα θα έχουμε το ποθητό αποτέλεσμα!

 

Όσον αφορά την ολιγοτερατοσπερμία... σαφώς και πρέπει να επαναληφθεί το σπερμοδιάγραμμα. Οι ιδανικές μέρες αποχής είναι 4 και σαφώς δεν πρέπει να υπάρχει απώλεια.

 

Κι εγώ θέλω πολύ να κάνω σπερματέγχυση αλλά θα εξαρτηθεί από τα αποτελέσματα του επαναληπτικού σπερμοδιαγράμματος που θα κάνει ο σύζυγος αύριο αφού τελείωσε τη θεραπεία του.

 

Σαφώς κοστίζει πολύ λιγότερο από την εξωσωματική αλλά και στην σπερματέγχυση υπάρχει περίπτωση να πάρεις φάρμακα για να έχεις καλύτερη παραγωγή ωαρίων. Δεν πονάει σχεδόν καθόλου όμως..

 

Μακάρι να ρθει το μπεμπέ πολύ σύντομα για όλες μας!

 

Καλημερα! Δε το πιστευω οτι υπαρχει και αλλο προβλημα με το σπερμα!!! Τι ειναι παλι αυτο (ολιγοτερατοσπερμια). Τι εγινε τελικα με την επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος? Ελπιζω και σου ευχομαι τα καλυτερα...

Εμεις εχουμε χαμηλη κινητικοτητα 45% και 5% φυσιολογικη μορφολογια. Τωρα παιρνει βιταμινες και καρνιτινη και ελπιζω να βοηθησουν. Ο δικος σου τί χαπια επαιρνε και ποιο ηταν το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου,

 

Ολιγοτερατοσπερμία σημαίνει λίγα σπερματοζωάρια (είχαμε μόνο 14.500.000 ενώ το κατώτατο φυσιολογικό είναι 20.000.000) και μεγάλο ποσοστό ανώμαλων μορφών (είχαμε μόλις 2% φυσιολογικές ενώ το κατώτατο όριο είναι 15%).

 

Έχουμε πολύ χαμηλή κινητικότητα (μόλις 27%) Κι εμείς μόλις τελειώσαμε τη θεραπεία με καρνιτίνη και ένα ένζυμο και χθες επανέλαβε το σπερμοδιάγραμμα του οποίου τα αποτελέσματα θα τα έχουμε την επόμενη βδομάδα..

 

Οπότε βλέποντας και κάνοντας..

Link to comment
Share on other sites

moments mou auta pou perasa itan polu varia idios gia ena koritsaki 14 xronon k aporo pou vrika tin dunami na antapokritho k tora kotzam gaidoura ta ekana pano mou gia na kano mia salpigkografia...!telospanton .vre koritsia otan arxisa tin prospathia o giatros mou egrapse 60 merional to mina.to ika kaluptei 40 merional to dimino!!opos katalavenetai epeidi ta atima einai akriva den mporousa na ta pliroso apo tin tsepi mou kai esteila email sto ika k tous rotaga efoson i pathisi mou einai xronia kai den tha epelthei allagi me poio dikaioma den mou ta xorigoun..sas pliroforo oti me piran tilefono!!!thauma eipa i kapoios mou kanei plaka..pire to ika til!!mou eipan na pao ola ta xartia salpigk,spermodiagram,ormonologikes ktl kai mia vevaiosi apo ton neuroxeirourgo oti mou afairese tin upofisi kai den vgazo oaria..ta piga ola auta perasa epitropi kai mou edosan ena xarti pou leei:egkrinontai 60 vial.gnorizei kamia an auto prepei na to kano kathe fora i isxuei gia oso kairo ta xreiazomai?sorry an sas kourasa alla mono esas exo na rotao!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓεωργίαΠ μου ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου....Θα σε ενημερώσω για το τι όνειρα θα δω και αν είμαι...ευχαριστημένη!;) Απλα ο γιατρός είδε μια κύστη, εδώ και 2 χρόνια και υπολογίζει λόγω μορφής και θέσης της πως είναι ενδομητρίωση. Είχα κάνει και κάτι αναλύσεις αίματος, για καρκινικό δείκτη νομίζω...Είναι και τα συμπτώματα που έχω, πόνος βασικά κατά την περίοδο και την ωορρηξία κλπ...Βασικά υποψίες είναι...Με την λαπαροσκόπηση είναι ευκαιρία να ξεκαθαρίσει το σκηνικό γιατί μόνο έτσι θα βεβαιωθεί λέει...Εσύ πώς είσαι;

Moments μου εγω εκανα για καρκινικο δεικτη το Ca125 και βγηκε χαμηλο και ετσι ο γιατρος μου ειπε οτι δεν εχω προδιαθεση για ενδομητριωση αλλα δεν εχουμε δει ουτε κυστες αλλα και πονους περιοδου εχω αλλοτε κανονικους και αλλοτε δυνατους αλλα υποφερτους.Τωρα ο γιατρος μου ειπε να κανω εξωσωματικη αλλα θα μεινω λιγο καιρο γιατι και ο αντρας μου παιρνει βιταμινες και ελπιζω να καλυτερεψει το σπερμα και μετα πιστευω απο τριμηνο 'η θα δουμε, θα κανω εξωσωματικη(βλεπεις ειναι και το οικονομικο μην το ξεχναμε...)Τωρα ειμαι cool και ελπιζω σε κανενα θαυμα....:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Τα αντισυληπτικά ο γιατρός μου τα έδινε ουσιαστικά για να μπορέσω να έχω σταθερό κύκλο. Γιατί πρίν δεν είχα κύκλο είχα κάθε μέρα όλο το χρόνο σχεδόν περίοδο. Τα Glucophage μου τα έδωσε για να φτιάξει ο κύκλος μου και να μπορέσω να κάνω και παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες κορίτσια. Σκέφτομαι και εγώ να το αφήσω μέχρι τέλους του μήνα να δώ μήπως υπάρξει κάτι αλλιώς θα πάω να κάνω χοριακή και αν είναι αρνητικό θα πάρω το γιατρό να δούμε τι θα μου πεί.

Link to comment
Share on other sites

Τα αντισυληπτικά ο γιατρός μου τα έδινε ουσιαστικά για να μπορέσω να έχω σταθερό κύκλο. Γιατί πρίν δεν είχα κύκλο είχα κάθε μέρα όλο το χρόνο σχεδόν περίοδο. Τα Glucophage μου τα έδωσε για να φτιάξει ο κύκλος μου και να μπορέσω να κάνω και παιδάκι.

 

Καλή επιτυχία, σου εύχομαι, και η καθυστέρηση να οφείλεται όντως σε κάτι πολύ καλό. :D

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου,

 

Ολιγοτερατοσπερμία σημαίνει λίγα σπερματοζωάρια (είχαμε μόνο 14.500.000 ενώ το κατώτατο φυσιολογικό είναι 20.000.000) και μεγάλο ποσοστό ανώμαλων μορφών (είχαμε μόλις 2% φυσιολογικές ενώ το κατώτατο όριο είναι 15%).

 

Έχουμε πολύ χαμηλή κινητικότητα (μόλις 27%) Κι εμείς μόλις τελειώσαμε τη θεραπεία με καρνιτίνη και ένα ένζυμο και χθες επανέλαβε το σπερμοδιάγραμμα του οποίου τα αποτελέσματα θα τα έχουμε την επόμενη βδομάδα..

 

Οπότε βλέποντας και κάνοντας..

 

Μαλιστα τωρα καταλαβα περι τινος προκειται. Περιπου τα ιδια με μας εκτος απο τον αριθμο σπερματοζωαριων. Ελπιζω μετα τη θεραπεια που εκανε ο συζυγος σου να αυξηθουν ολα και να συνεχισετε με τις καταληλες διαδικασιες. Κι εμενα κανει θεραπεια με καρνιτινη, Q10 και βιταμινες. Ποιο ενζυμο παιρνει (ονομα) οδικος σου? Παντως να κανετε και καλλιεργεια, εστω και προληπτικα, αν δεν εχετε κανει για τι γνωριζω οτι επηρεαζει τον αριθμο των σπερματοζωαριων. Καλη επιτυχια και να τα λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Moments μου εγω εκανα για καρκινικο δεικτη το Ca125 και βγηκε χαμηλο και ετσι ο γιατρος μου ειπε οτι δεν εχω προδιαθεση για ενδομητριωση αλλα δεν εχουμε δει ουτε κυστες αλλα και πονους περιοδου εχω αλλοτε κανονικους και αλλοτε δυνατους αλλα υποφερτους.Τωρα ο γιατρος μου ειπε να κανω εξωσωματικη αλλα θα μεινω λιγο καιρο γιατι και ο αντρας μου παιρνει βιταμινες και ελπιζω να καλυτερεψει το σπερμα και μετα πιστευω απο τριμηνο 'η θα δουμε, θα κανω εξωσωματικη(βλεπεις ειναι και το οικονομικο μην το ξεχναμε...)Τωρα ειμαι cool και ελπιζω σε κανενα θαυμα....:P:p:p

 

Γεια σας moments & Γεωργια. Moments ολα θα πανε καλα και θα ακολουθησεις την καταλληλη οδο απο δω και περα... Γεωργια μου και ο δικος μου βιταμινες παιρνει (μιλαμε για κατασταση turbo). Εχει τρομερη ενεργεια και ελπιζω να βοηθησαν και το σπερμα... Θα δουμε. 1 Φεβρουαριου εκλεισα ραντεβου με το γιατρο μου για ξεκινησουμε με puregon παλι στον επομενο κυκλο.

Ελπιζω να παμε καλα ολες μας. Φιλακια

Δεν μου απαντησατε αν η γυναικα δεν εχει προβλημα, ειναι καλυτερο να παρει ορμονες ενεσιμες ή τα χαπια clomiphen που ειναι πιο light? Για να κανει σπερματεγχυση εννοω... Καλο βραδυ! zzzzzzz!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας moments & Γεωργια. Moments ολα θα πανε καλα και θα ακολουθησεις την καταλληλη οδο απο δω και περα... Γεωργια μου και ο δικος μου βιταμινες παιρνει (μιλαμε για κατασταση turbo). Εχει τρομερη ενεργεια και ελπιζω να βοηθησαν και το σπερμα... Θα δουμε. 1 Φεβρουαριου εκλεισα ραντεβου με το γιατρο μου για ξεκινησουμε με puregon παλι στον επομενο κυκλο.

Ελπιζω να παμε καλα ολες μας. Φιλακια

Δεν μου απαντησατε αν η γυναικα δεν εχει προβλημα, ειναι καλυτερο να παρει ορμονες ενεσιμες ή τα χαπια clomiphen που ειναι πιο light? Για να κανει σπερματεγχυση εννοω... Καλο βραδυ! zzzzzzz!!!

Επειδη eirinaki μου εχω κανει και ενεσεις και χαπια σου λεω αν δεν εχεις σοβαρο προβλημα να παρεις clomiphen...καλυτερα και για τον οργανοσμο σου....καλη επιτυχια σε οτι κανεις...:P:pμπορεις να μου πεις τις βιταμινες που παιρνει ο αντρας σου???

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΛΙΓΟ ΧΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ...ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΤΖΙΦΟΣ ΠΑΛΙ.... ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ;;;;;;;ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 29 ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!!!!

ΕΙΝΑΙ Η 12ΚΑΤΗ ΗΜΕΡΑ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΛΙΓΟ ΧΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ...ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΤΖΙΦΟΣ ΠΑΛΙ.... ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ;;;;;;;ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 29 ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!!!!

ΕΙΝΑΙ Η 12ΚΑΤΗ ΗΜΕΡΑ...

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΛΕΡΥ ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΝΤΕ!!ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΧΑΖΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΠΑΡΤΟ ΧΑΛΑΡΑ ΕΓΩ 3 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΤΑΝ ΒΟΛΤΑ!!!!ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΕ;);)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΛΙΓΟ ΧΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ...ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΤΖΙΦΟΣ ΠΑΛΙ.... ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ;;;;;;;ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 29 ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!!!!

ΕΙΝΑΙ Η 12ΚΑΤΗ ΗΜΕΡΑ...

 

Συμφωνώ με την pegg! Klery μου προσπάθησε να το δεις χαλαρά...για να περάσουν οι μέρες πιο γρήγορα ασχολήσου με κάτι, προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι κάθε στιγμή! Ξέρω πως αυτά σου ακούγονται απλά λόγια και πως στην ουσία είναι δύσκολο να γίνουν στην πράξη, αφού τα ίδια πέρασα κι εγώ, αλλά προσπάθησε...Καλή υπομονή λοιπόν και μακάρι να εξαφανιστεί η ακατανόμαστη και στη θέση της να έρθει μια τεράάάάάάστια χοριακή!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας moments & Γεωργια. Moments ολα θα πανε καλα και θα ακολουθησεις την καταλληλη οδο απο δω και περα... Γεωργια μου και ο δικος μου βιταμινες παιρνει (μιλαμε για κατασταση turbo). Εχει τρομερη ενεργεια και ελπιζω να βοηθησαν και το σπερμα... Θα δουμε. 1 Φεβρουαριου εκλεισα ραντεβου με το γιατρο μου για ξεκινησουμε με puregon παλι στον επομενο κυκλο.

Ελπιζω να παμε καλα ολες μας. Φιλακια

Δεν μου απαντησατε αν η γυναικα δεν εχει προβλημα, ειναι καλυτερο να παρει ορμονες ενεσιμες ή τα χαπια clomiphen που ειναι πιο light? Για να κανει σπερματεγχυση εννοω... Καλο βραδυ! zzzzzzz!!!

 

Καλημέρα Eirinaki μου. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά...και με τον άντρα σου και με σένα εννοειίται!!!! Αν δεν υπάρχει οποιοδήποτε γυναικολογικό πρόβλημα πιστεύω καλύτερα μείνε με τα χάπια clomiphen να μην επιβαρύνεις άδικα τον οργανισμό σου με φάρμακα. Tα clomiphen κάνουν καλά τη δουλειά τους σε τέτοιες περιπτώσεις!!! Συζήτω το όμως καλύτερα και με το γιατρό σου...΄Αντε μακάρι να ακούσουμε τα ευχάριστα από σένα σύντομα!!!!:-)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου κι εμένα το Q10 παίρνει.

 

Καλλιέργεια κάναμε μόλις πήραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα που έκανε στο ΙΚΑ διότι εκεί βγάζανε κάτι τιμές που φρίξαμε μόνο που τις διαβάσαμε. Ευτυχώς δεν έχει τίποτε απολύτως..

 

Ελπίζω να έγινε κάτι με τη θεραπεία και να έχουμε καλά αποτελέσματα. Όποια να ναι τα αποτελέσματα πάντως θα κάνουμε ότι χρειαστεί!!

 

Εμείς ραντεβού με το κέντρο εξωσωματικής έχουμε 3/2. Άντε να δούμε τι θα μας πούνε..

 

Όλες μαζί εδώ στην προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη eirinaki μου εχω κανει και ενεσεις και χαπια σου λεω αν δεν εχεις σοβαρο προβλημα να παρεις clomiphen...καλυτερα και για τον οργανοσμο σου....καλη επιτυχια σε οτι κανεις...:P:pμπορεις να μου πεις τις βιταμινες που παιρνει ο αντρας σου???

 

Καλημερα, Georgia! Ευχαριστω για την προταση σου. Ο αντρας μου παιρνει βιταμινες C & E, Q10, ψευδαργυρο και καρνιτινη. Εχει 1 βδομαδα που τα ξεκινησε... Αντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Eirinaki μου. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά...και με τον άντρα σου και με σένα εννοειίται!!!! Αν δεν υπάρχει οποιοδήποτε γυναικολογικό πρόβλημα πιστεύω καλύτερα μείνε με τα χάπια clomiphen να μην επιβαρύνεις άδικα τον οργανισμό σου με φάρμακα. Tα clomiphen κάνουν καλά τη δουλειά τους σε τέτοιες περιπτώσεις!!! Συζήτω το όμως καλύτερα και με το γιατρό σου...΄Αντε μακάρι να ακούσουμε τα ευχάριστα από σένα σύντομα!!!!:-)

 

Thanks moments! Κι εγω το ιδιο πιστευω... Καλη σου μερα

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου κι εμένα το Q10 παίρνει.

 

Καλλιέργεια κάναμε μόλις πήραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα που έκανε στο ΙΚΑ διότι εκεί βγάζανε κάτι τιμές που φρίξαμε μόνο που τις διαβάσαμε. Ευτυχώς δεν έχει τίποτε απολύτως..

 

Ελπίζω να έγινε κάτι με τη θεραπεία και να έχουμε καλά αποτελέσματα. Όποια να ναι τα αποτελέσματα πάντως θα κάνουμε ότι χρειαστεί!!

 

Εμείς ραντεβού με το κέντρο εξωσωματικής έχουμε 3/2. Άντε να δούμε τι θα μας πούνε..

 

Όλες μαζί εδώ στην προσπάθεια...

 

Καλα ιδια περιπτωση ειμαστε. Εγω εχω ραντεβου 1/2. Να δουμε τι θα μας πουνε. Ανυπομονω για την επομενη προσπαθεια με μεγαλη διαθεση...Καλημερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...