Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ?


Recommended Posts

Καλησπέρα, να ρωτήσω.

Για πόσα παιδιά και πότε κατέθεσες τα δικαιολογητικά;

 

για 2 παιδια αλλα τα χαρτια μου να εκανα νωρις δεν θυμαμαι ομως ποτε παντως απο την αρχη που ανακοινωθηκε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

για 2 παιδια αλλα τα χαρτια μου να εκανα νωρις δεν θυμαμαι ομως ποτε παντως απο την αρχη που ανακοινωθηκε

Μα...για τα δύο παιδιά ξεκινούσε η κατάθεση των χαρτιών από 3/9! Αμέσως μπήκε σε σένα?

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία αληθεύει ότι είναι 20 ? για κάθε παιδί? Έτσι μου είπαν και δεν έχω ενδιαφερθεί ιδιαίτερα, να καταθέσω τα χαρτιά.

 

Αν μιλάμε για το οικογενειακό επίδομα του ΟΑΕΔ είναι 295 ευρώ το χρόνο για τα δύο παιδιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν μιλάμε για το οικογενειακό επίδομα του ΟΑΕΔ είναι 295 ευρώ το χρόνο για τα δύο παιδιά.

 

Ναι 295 ευρω πηραμε . Αντιγονιλ η καταθεση χαρτιων εχει ληξη απο τον Ιουλιο!!!! Δεν τα ειχες κανει τα χαρτια σου τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι 295 ευρω πηραμε . Αντιγονιλ η καταθεση χαρτιων εχει ληξη απο τον Ιουλιο!!!! Δεν τα ειχες κανει τα χαρτια σου τοτε?

 

Μήπως πήρατε για προηγούμενη χρονιά??? Γιατί εγώ τα κατέθεσα 3/9, βγήκε αμέσως η εγκριτική απόφαση και μας είπαν λεφτά μετά από ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλη σας μερα

 

ειμαι νεος στην παρεα σας , καλως σας βρηκα

 

μολις σημερα πηρα το επιδομα για δυο παιδια

Επεξεργάστηκαν by 0vasilis
λαθος σε μια λεξη
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα και από μένα

Εγώ έχω 3 παιδιά και ακόμα δεν το πήρα.Μετά των υποβολή των δικαιολογητικών πόσο καιρό κάνει να έρθει το επίδομα?

ΛΕΝΕ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΠΑΝΟ ΚΑΤΩ ΕΝΑ ΜΙΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:confused::confused:

καλημερα , εγω παλι με 2 παιδια εκανα την αιτηση 09/09 και ακομα δεν εχει μπει τιποτα, λετε να παρω κανενα τηλεφωνο ;

ΟΧ.......ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΙΡΑ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΓΙΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ 4/10 ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ/?ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.ΤΩΡΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ:confused:

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη πιστωθηκαν χρηματα οσοι ειχαν κανει αιτησεις μεχρι 20/9/2012 κι αυτο το ειδα τυχαια και το ελενξα μετα

εγω απο ερωτηση που εκανα στα κεντρικα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει χρημα για αυτο και υπαρχει αυτη η καθυστερηση πληρωμων

 

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη πιστωθηκαν χρηματα οσοι ειχαν κανει αιτησεις μεχρι 20/9/2012 κι αυτο το ειδα τυχαια και το ελενξα μετα

εγω απο ερωτηση που εκανα στα κεντρικα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει χρημα για αυτο και υπαρχει αυτη η καθυστερηση πληρωμων

 

Θα κοιταξω παλι αυριο και ελπιζω να εχουν μπει

 

σε ευχαριστω:P

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εγω πηγα την παρασκευη στον ΟΑΕΔ στην καλλιθεα και μου ειπαν απο τα οικενειακα επιδοματα μια κοπελα συγκεκριμενα οτι η αιτηση εχει γινει δεν εχει ακομα βγει η αποφαση εδω και 2 μηνες που την εχω κανει.η κοπελα ακομα μου ειπε πως ειναι μονο ενα ατομο για 4 περιοχες και αυτη απλα ηταν σε αλλο κλαδο και πηγε να τον βοηθηση. την ρωτησα και ποτε θα μπουν ξερετε τι μου ειπε ελα ξανα σε ενα μηνα αν δεν τα εχουν βαλει για να το ξαναδουμε απο κει κι επειτα δεν γινεται τιποτα αλλο.ειπα ευχαριστω πολυ και εφυγα αντε να δουμε ποτε θα τα βαλουν...

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΙΔΙΟΙ.ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΟΑΕΔ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΑ ΑΤΜ............ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΛΙΛΟΙ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΡΩΤΑ-ΡΩΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΟΓΟΡΕΥΣΟΥΝ ΕΙΣΟΔΟ.:-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,επειδή βρίσκομαι ακόμη σε άδεια μητρότητας (12 μηνες μετά) και επειδή δεν ενδιαφέρθηκε κανείς να με ενημερώσει από την δουλειά φέτος μπορείτε να μου πείτε αν προλαβαίνω να το πάρω και τι διαδικασία χρειάζεται?Προσπάθησα να τους πάρω σήμερα αλλά η γραμματέας μας λείπει. Θυμάμαι κάθε χρόνο ότι κάπου τώρα βγάζανε ανακοίνωση αλλά μιλώντας σήμερα με μία συνάδελφο μου είπε ότι την έβγαλαν πολύ νωρίτερα και έδωσαν και προθεσμία -η οποία έχει περάσει..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Oneiraki μπορείς μέχρι 31/12/12 να καταθέσεις τα χαρτιά στον ΟΑΕΔ που ανήκεις.

Χρειάζονται:

Βεβαίωση εργοδότη (ειδικότητα και με ποια σύμβαση εργάζεσαι)

Το άμκα σου

Βιβλιάρια Υγείας

ΑΦΜ και των δύο συζύγων

Υπεύθυνη δήλωση του συζύγου σου ότι θα πάρεις εσύ το επίδομα

Φωτοτυπία πρώτης σελίδας βιβλιαρίου Εθνικής Τράπεζας (να είσαι εσύ το πρώτο όνομα)

Κάποια έντυπα εάν μπεις στο site του ΟΑΕΔ υπάρχουν και έτοιμα και μπορείς να τα συμπληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...