Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ?


Recommended Posts

Κοριτσια ξερετε αν κοπηκε το οικογενειακο επιδομα?????????? ειχα δει στον Αυτια τελος λεει το οικογενειακο επιδομα! σας παρακαλω αν ξερει καποια κοπελα να απαντησει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν εννοείς το επίδομα γάμου που έμπαινε στο μισθό έχει κοπεί εδώ και καιρό απλά τουλάχιστον στο δημόσιο αυξήθηκε λίγο το επίδομα παιδιού και έτσι έρχεται περίπου μία ή άλλη

Link to comment
Share on other sites

Οχι, η Σωτηρία εννοεί προφανώς το επίδομα παιδιού που παίρναμε από τον οαεδ καθε χρόνο. Το ακουσα κι εγώ το σαββατο στον αυτιά αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να το παρακολουθήσω,θα ρωτούσε τον διοικητή του οαεδ,μηπως το είδε καμια κοπελα;

eNortjKzUjIyMjA2tVSyBlwwFW8C0g,,43.pngeNortjKzUjIyMjA2M1CyBlwwFVgCyg,,70.png

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το επίδομα γάμου που έμπαινε στο μισθό έχει κοπεί εδώ και καιρό απλά τουλάχιστον στο δημόσιο αυξήθηκε λίγο το επίδομα παιδιού και έτσι έρχεται περίπου μία ή άλλη

 

εμενα ο αντρας μου στο δημοσιο επαιρνε 100 για επιδομα γαμου και 100 για τα δυο παιδια. εκοψαν του γαμου και για τα παιδια παιρνει 90.........:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Αγκιολίνα παρακολουθώ και το αλλο τοπικ στο οποίο μας ενημερώνεις, απλα πήρε το ματι μου αυτον τον τιτλο στον Αυτιά το σαββατο το πρωί και ανήγγειλε οτι θα είχε και τον διοικητή σας, μετα όμως γυρίσαμε στα παιδικά προγράμματα και το εχασα! Τι εγινε βρε κορίτσια όλες παιδικά βλεπαμε το σαββατο? Καμία δεν είδε Αυτιά? :-D

eNortjKzUjIyMjA2tVSyBlwwFW8C0g,,43.pngeNortjKzUjIyMjA2M1CyBlwwFVgCyg,,70.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που σημερα ρωτησα στον οαεδ μου ειπαν πως δεν θα τα καψουν... θα τα δωσουν αλλα δε ξερουν ακομα λεπτομερεις για το ποτε κτλ.....

 

AAAAAAAAX να σαι καλα κοπελα μου!!!!!!!! ειναι ανακουφηστικο πολυ το μηνυμα σου!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχε τον διοικητή του οαεδ στον παπαδάκη, είπε ότι τις επόμενες θα βγει η ανακοίνωση για την κατάθεση αιτήσεων οικ.επιδόματος, όπως καθε χρόνο πρωτα για πολύτεκνους-3τεκνους, μετα για 2 παιδια και τελος για 1 παιδι,φυσικά δεν ανέφερε ημερομηνίες. Επίσης είπε ότι στους δικαιούχους θα συμπεριληφθούν και εκείνοι οι οποίοι αλλες χρονιές το λαμβαναν από τον εργοδότη τους,αλλά με τις νέες συμβάσεις που εχουν υπογραψει δε θα τους το δίνει πια,οπότε κι εκείνοι θα το ζητησουν από τον οαεδ.

eNortjKzUjIyMjA2tVSyBlwwFW8C0g,,43.pngeNortjKzUjIyMjA2M1CyBlwwFVgCyg,,70.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα είχε τον διοικητή του οαεδ στον παπαδάκη, είπε ότι τις επόμενες θα βγει η ανακοίνωση για την κατάθεση αιτήσεων οικ.επιδόματος, όπως καθε χρόνο πρωτα για πολύτεκνους-3τεκνους, μετα για 2 παιδια και τελος για 1 παιδι,φυσικά δεν ανέφερε ημερομηνίες. Επίσης είπε ότι στους δικαιούχους θα συμπεριληφθούν και εκείνοι οι οποίοι αλλες χρονιές το λαμβαναν από τον εργοδότη τους,αλλά με τις νέες συμβάσεις που εχουν υπογραψει δε θα τους το δίνει πια,οπότε κι εκείνοι θα το ζητησουν από τον οαεδ.

 

Nα σαι καλα κοπελα μου!

Link to comment
Share on other sites

στο σιτε του οαεδ ελεγε η καταβολη για δυο παιδια θα ξεκινουσε 4 ιουλιου αλλα στα κεπ λενε δεν υπαρχει ενημερωση..παλι θα περιμενουμε μηνες να το παρουμε οπως περυσι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Αγκιολίνα παρακολουθώ και το αλλο τοπικ στο οποίο μας ενημερώνεις, απλα πήρε το ματι μου αυτον τον τιτλο στον Αυτιά το σαββατο το πρωί και ανήγγειλε οτι θα είχε και τον διοικητή σας, μετα όμως γυρίσαμε στα παιδικά προγράμματα και το εχασα! Τι εγινε βρε κορίτσια όλες παιδικά βλεπαμε το σαββατο? Καμία δεν είδε Αυτιά? :-D

kopela moy mhn ton akoys ayton ton karagkiozako!!! ειχε διπλα του τον δκτη του ΟΑΕΔ και διαβεβαιωνε ο ανθρωποσ πωσ για εφετοσ δεν υπαχει προβλημα και ο καραγκιοζησ αυτιασ ελεγε στο κοντρολ να βαλει τιτλο "κοπηκε το οικογενειακο επιδομα" εγω πηρα τηλ στον ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΙ ΤΠΤ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ... ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΤΟΥΣ ΕΛΕΙΝΟΥΣ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΥΤΙΑ ΜΕ ΤΗΝ "ΓΛΑΣΤΡΑ" ΤΟΥ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ

Link to comment
Share on other sites

στο σιτε του οαεδ ελεγε η καταβολη για δυο παιδια θα ξεκινουσε 4 ιουλιου αλλα στα κεπ λενε δεν υπαρχει ενημερωση..παλι θα περιμενουμε μηνες να το παρουμε οπως περυσι...

αυτο για τις 4 Ιουλίου ήταν για περυσι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να ρωτησω την αγκιολινα κατεθεσα τα χαρτια μου στις 3-8-2012 και δεν εχουν μπει ακομα στον λογαριασμο θαηθελα να με ενημερωσεις αν τα κοψανε γιατι ετσι ακουσα και αν δεν τα κοψανε ποτε περιπου θα μπουνε ?/????? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να ρωτησω την αγκιολινα κατεθεσα τα χαρτια μου στις 3-8-2012 και δεν εχουν μπει ακομα στον λογαριασμο θαηθελα να με ενημερωσεις αν τα κοψανε γιατι ετσι ακουσα και αν δεν τα κοψανε ποτε περιπου θα μπουνε ?/????? ευχαριστω

Δεν γινεται να το κοψουν με το που το ξεκινησανε ... εαν κοπει θα κοπει του χρονου...υπαρχει καθυστερηση σ ολες τις πληρωμες../ και παντα το οικογενειακο καποιες φορες καθυστερει να μπει απο μηνα μεχει και 3 μηνες... σπανια καταβαλετε αμεσως...και ειδικα τωρα περιμενουν το πακετο των 11,5 δις

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...