Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πιτζάμα παρτυ με θέμα την κουκουβάγια!!!!


Recommended Posts

α peny δώσε καμμιά ιδέα για το πάρτυ καρουζέλ...όταν μπορέσεις... και την συνταγή με τα τρίπατα τρουφάκια....

 

ΜΕτά την Παρασκευή που θα εχω μαζέψει κιολας θα επανέθλω!!! Δυσκολο θεμα πάντως φιλεναδα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαχα σωστο αλλα κ νωριτερα εχουμε ευχολογια,αλμπουμ μμμμμμμ νομιζεις οτι δεν τα ειδαμε;);););)!!!μωρε εισαι χρυσοχερα!!!

 

χαχαχαχαχα ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου, peny!!!!!!!!!!!

Καταρχήν πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! τέλεια νέα!!

πόσο είσαι? πότε γεννάς? λες να γεννήσουμε μαζί.... είμαι και εγώ έγκυος! περιμένω δίδυμα, είμαι στην 20η εβδομάδα! για αυτό χάθηκα από την μπλογκογειτονιά....

 

τα προσκλητήρια σου τέλεια!!!!!! βλέπω πως είχαμε την ίδια πηγή έμπνευσης....

μόνο που δεν μπόρεσα να ετοιμάσω περισσότερα για το πάρτι μας... (είχα μόλις μια εβδομάδα)

καλή συνέχεια στις ετοιμασίες σου! και κοίτα μην κουράζεσαι και πολύ εεε, πρόσεχε το μωράκι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Τα τρουφάκια κανονικά θα ήταν μονο που θα τα εβαζα σε τριπατη βαση που θα εφτιαχνα εγώ. Να σαν αυτή που εφτιαξα για τα γενεθλια του ανιψιου μου

http://4.bp.blogspot.com/-vwmXp6qIDpk/TgcglJGFAeI/AAAAAAAAD6U/-_CT1GYuQTY/s1600/CIMG2249.JPG

 

Πένυ, συγχαρητήρια για όλες τις δημιουργίες σου!!

Μήπως μπορείς να μας διαφωτίσεις λίγο για αυτή τη βάση; Πώς φτιάχνεται;

Link to comment
Share on other sites

γεια σου, peny!!!!!!!!!!!

Καταρχήν πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! τέλεια νέα!!

πόσο είσαι? πότε γεννάς? λες να γεννήσουμε μαζί.... είμαι και εγώ έγκυος! περιμένω δίδυμα, είμαι στην 20η εβδομάδα! για αυτό χάθηκα από την μπλογκογειτονιά....

 

τα προσκλητήρια σου τέλεια!!!!!! βλέπω πως είχαμε την ίδια πηγή έμπνευσης....

μόνο που δεν μπόρεσα να ετοιμάσω περισσότερα για το πάρτι μας... (είχα μόλις μια εβδομάδα)

καλή συνέχεια στις ετοιμασίες σου! και κοίτα μην κουράζεσαι και πολύ εεε, πρόσεχε το μωράκι σου!!

 

Καλώς την...... Εσύ παιδί μου είσαι η πηγή έμπνευσης!!!!!!

Στο είχα πει από τότε ότι καποια στιγμη θα το έκανα!!!Απλά περίμενα να μεγαλώσει λίγο ο Κωσταντής για να μπορέσει να το ευχαριστηθεί με τους φίλους του!!!

Με τις τσόχινες κουκουβάγιες δύο ατομα ενα Σ/Κ ραβαμε ραβαμε και δεν τελειωναν!!! Στο φεστόνι έχω γίνει εξπερ!!!χαχαχα

Με το καλό τα μπουμπουκια σου!!!! ΤΕΛΕΙΑ!!Θα γεμισει η αγκαλιά σου μωρά!!!! Μου ρίχνεις στις βδομάδες εγώ είμαι 16 ακομα. Ενα μηνα διαφορά εχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πένυ, συγχαρητήρια για όλες τις δημιουργίες σου!!

Μήπως μπορείς να μας διαφωτίσεις λίγο για αυτή τη βάση; Πώς φτιάχνεται;

παιρνεις ετοιμες βάσεις τουρτας σε 3 διαφορετικά μεγέθη. Τις ντυνεις και τις ενωνεις με ένα χοντρό ρολο κουζίνας (το εσωτερικό του) επίσης ντυμενο.

Link to comment
Share on other sites

Μολις έβγαλα μερικες φωτό

http://i405.photobucket.com/albums/pp131/PENY466/08.jpg

τα ταμπελάκια με τα ονοματα καθε κουκβαγιας

http://i405.photobucket.com/albums/pp131/PENY466/05.jpg

οι σακουλιτσες για τα δωράκια των παιδιων

http://i405.photobucket.com/albums/pp131/PENY466/04.jpg

μια κουκουβάγια δωράκι .Πιο handmade δε γίνεται!!

http://i405.photobucket.com/albums/pp131/PENY466/03.jpg

τα σκουφάκια που θα μοιραστουν στα παιδια αντι για καπελάκια. Μετά θα τους τα δώσω και αυτά δωράκι!!

http://i405.photobucket.com/albums/pp131/PENY466/02.jpg

το βιβλιο ευχών

http://i405.photobucket.com/albums/pp131/PENY466/01.jpg

και ολες οι κουκουβάγιες μαζί

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε κορίτσι για την ιδεα.Πολλά μπράβο.

Αν και με τις κουκουβάγιες της Αμελί ειχα πάθει χοντρή πλάκα...Οσο θυμάμαι την τούρτα μουρχεται λιποθυμιά...Τι πραμα ηταν αυτο!!!!!!Μπράβο και στις 2 για την πρωτοτυπία και τα ωραία πάρτι που φτιάχνεται.

Αντε με το καλο και τα μωρακια σας και τα παρτάκια σας και απ οτι φαινεται η εγγυμοσυνες σας πανε πολύ!!!!!!!!!!!!!

Οι ορμονες σολάρουν και οι ιδεες χτυπανε κοκκινο.

Με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:p

 

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Τα τρουφάκια κανονικά θα ήταν μονο που θα τα εβαζα σε τριπατη βαση που θα εφτιαχνα εγώ. Να σαν αυτή που εφτιαξα για τα γενεθλια του ανιψιου μου

http://4.bp.blogspot.com/-vwmXp6qIDpk/TgcglJGFAeI/AAAAAAAAD6U/-_CT1GYuQTY/s1600/CIMG2249.JPG

 

 

δεν ξερω ποτε ειναι το παρτυ σου αλλα θα σου γραψω μια πανευκολη συνταγη για τρουφακια!!!

θες 2 σοκολατες κουβερτουρα και 1 ζαχαρουχο γαλα!!!!

οτι θες να βαλεις μεσα(μπισκοτα η αμυγδαλο-καρυδια σπασμενα και καβουρδισμενα

και για εξω τρουφα (η αμυγδαλο-καρυδια σπασμενα και καβουρδισμενα ξανα)

 

λιωνεις τις 2 σοκολατες σε μπεν μαρι,το βγαζεις απο την φωτια και βαζεις μεσα το ζαχαρουχο γαλα,ανακατευεις πολυ καλα και βαζεις μεσα μπισκοτο η οτι αλλο θες εσυ.

το βαζεις στο ψυγειο για 2ωρες ,το βγαζεις το αφινεις λιγο σε θερμοκρασια δωματιου και μετα με 2 κουταλια κανεις τα μπαλακια σου,τα βαζεις στην τρουφα και ειναι ετοιμα!!!!!

μακαρι να ημασταν κοντα να σου τα εκανα εγω!!εισαι και εγκυουλα.....!!!

καλα να περασετε!!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο είναι όλα υπέροχα.

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

αχ peny!!!! είδα και τις άλλες σου δημιουργίες και ΞΕ ΤΡΕ ΛΑ ΘΗ ΚΑ!!!!! Μακάρι να μουν φιλαρακί του γιου σου..... peny οι κουκουβάγιες ΔΕΝ μπορεί να ναι χειροποίητες... είναι τόσο τέλειες που πρέπει να μας πεις το μαγαζί που τις αγόρασες!!!! χαχαχαχα ¨οσο για το ποντς μιας και πρόκειται για παιδάκια βάλε φυσικό χυμό, ρίξτα όλα μαζί σ ένα μπολ ανακατεψέτε τα βάλε και τις φατσούλες-πορτοκάλια πάνω και vuala. Μάλιστα αν θες μπορείς να κάνεις φατσούλες-κουκουβάγιες... μην ρωτήσεις πως εσύ έχεις τέλειες ιδέες για όλα!!!! μμμμ, ίσως αν κόψεις τη φλούδα σε σχήμα κουκουβάγιας και το "ντύσεις" ανάλογα,. Καλή συνέχεια peny μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΡΙΑ84 θα τα κάνω αυτά τα τρουφάκια... ακούγονται τέλεια!!!

 

α. peny, στείλε μας και τη συνταγή με μαφινς που χεις στη φωτο του τρίπατου δίσκου!!! ειδικά το γλάσσο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΡΙΑ84 θα τα κάνω αυτά τα τρουφάκια... ακούγονται τέλεια!!!

α. peny, στείλε μας και τη συνταγή με μαφινς που χεις στη φωτο του τρίπατου δίσκου!!! ειδικά το γλάσσο!!!

 

 

οχι δεν ειναι απλα τελεια........ειναι κατι περισοτερο απο φανταστικα!!!!!!

αναλογα με το μεγεθος βγαζει περιπου 60 τρουφακια(σαν αυτα του ζαχ/στειου σε μεγεθος)

εγω βαζω μεσα και μισο ποτηρι του κρασιου γαλα φρεσκο για να ειναι ποιο ******,αλλα την πρωτη φορα μην βαλεις για να δεις πως βγαινουν και αποφασιζεις μετα!!!!!

θα μας πεις οταν τα κανεις εεε;;;;;

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου, peny!!!!!!!!!!!

Καταρχήν πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! τέλεια νέα!!

πόσο είσαι? πότε γεννάς? λες να γεννήσουμε μαζί.... είμαι και εγώ έγκυος! περιμένω δίδυμα, είμαι στην 20η εβδομάδα! για αυτό χάθηκα από την μπλογκογειτονιά....

 

τα προσκλητήρια σου τέλεια!!!!!! βλέπω πως είχαμε την ίδια πηγή έμπνευσης....

μόνο που δεν μπόρεσα να ετοιμάσω περισσότερα για το πάρτι μας... (είχα μόλις μια εβδομάδα)

καλή συνέχεια στις ετοιμασίες σου! και κοίτα μην κουράζεσαι και πολύ εεε, πρόσεχε το μωράκι σου!!

 

Αναστασάκι μου γλυκό γι΄αυτό χάθηκες, ε; Πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!!! Δυο μωράκια; Μπράβο σου καλή μου. Εύχομαι να έρθουν με το καλό.

 

Πένυ συγχαρητήρια και σε σένα!!!! Πάλι μεγαλούργησες βλέπω!!!!! Μπράβο σου.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΣΑς ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!! ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟς, ΓΕΡΌΣ & ΤΥΧΕΡΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΝΑ ΝΑΙ Ο ΓΙΟΚΑ ΣΟΥ!!! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑΚΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΤΟΣΑ ΟΜΟΡΦΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν peny μου κατενθουσιάστηκα με τις φωτο σας!!!! Υπέροχες όλες οι δημιουργίες σου!!! Μου άρεσαν πάρα πολύυυυυυυυ οι κορμοί δέντρων!!!! + όλα τα υπόλοιπα (ας μην ξεχνιόμαστε κ ας μην επαναλαμβανόμαστε) Τώρα όμως που ηρέμησες καιρός είναι να μας πεις και τα καλούδια του μπουφέ σου αλλά και λίγη βοήθεια για τα δικά μας γεννέθλια με θέμα....καρουζέλ!!! Α, και μερικές απορίες: το ββλ των ευχών σας απ' ότι είδα είναι ντοσιές και θέλω να σε ρώτησω πόσο πολύ το προτιμάς απ' άλλα είδη. Επίσης, πες μου σε παρακαλώ τις εσωτερικές σελίδες του ντοσιέ πώς τις μορφοποίησες-εκτύπωσες τόσα όμορφά; π'ως στήριξες τις κουκουβάγιες στα εξώφυλλα; τα σχέδια της τούρτας είναι ζαχαρόπαστα; το εσωτερικό; από που την προμηθεύτηκες; σορυ για τις μαζεμένες απορίες αλλά έχω άγχος....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν peny μου κατενθουσιάστηκα με τις φωτο σας!!!! Υπέροχες όλες οι δημιουργίες σου!!! Μου άρεσαν πάρα πολύυυυυυυυ οι κορμοί δέντρων!!!! + όλα τα υπόλοιπα (ας μην ξεχνιόμαστε κ ας μην επαναλαμβανόμαστε) Τώρα όμως που ηρέμησες καιρός είναι να μας πεις και τα καλούδια του μπουφέ σου αλλά και λίγη βοήθεια για τα δικά μας γεννέθλια με θέμα....καρουζέλ!!! Α, και μερικές απορίες: το ββλ των ευχών σας απ' ότι είδα είναι ντοσιές και θέλω να σε ρώτησω πόσο πολύ το προτιμάς απ' άλλα είδη. Επίσης, πες μου σε παρακαλώ τις εσωτερικές σελίδες του ντοσιέ πώς τις μορφοποίησες-εκτύπωσες τόσα όμορφά; π'ως στήριξες τις κουκουβάγιες στα εξώφυλλα; τα σχέδια της τούρτας είναι ζαχαρόπαστα; το εσωτερικό; από που την προμηθεύτηκες; σορυ για τις μαζεμένες απορίες αλλά έχω άγχος....

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λόγια!!!!!Ας λυσω τις απορίες σου ....

Το βιβλιο ευχων δεν έιναι ντοσιέ αλλά σκέτοι κρίκοι. Μου αρέσει γιατι ανα πασα ωρα και στιγμή μπορείς να προσθέσεις σελίδες .Τα εξώφυλλα δεν έχουν κουκουβάγιες. Μηπως εννοείς στις προσκλήσεις?Τα σχέδια της τούρτας είναι απο ζαχαρόπαστα ακριβώς το πατρόν της προσκλησης και το εσωτερικό είναι μια συνταγή που έχω,ομως πολύ μπελαλιδικη και θέλω να την αλλάξω. Πολύ κατσαρόλι....

Τη ζαχαρόπαστα την φτιαχνω μονη μου και τη χρωματίζω με χρώματα που έχω παρει

Απαντησα σε όλα??????

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!!!!ολα καταπληκτικα οπως παντα!!!

να τα εκατοστησει το αντρακι σου, να εισαι και εσυ παντα καλα, γερη και δυνατη για να μπορεις να τον κανεις παντα να χαμογελαει!!!!

Link to comment
Share on other sites

peny σ΄ευχαριστώ που απάντησες στις απορίες μου, να σαι καλά... Όμως έχω μερικές ακόμη και σε ζητώ να με συγχωρέσεις!!! Στο craft center σου γράφεις "Το βιβλίο ευχών μας φουλ στις κουκουβάγιες φέτος!!! Δεν φανταζόμουν ότι είχα τόσες πολλές κουκουβάγιες!!!" και ακριβώς από κάτω έχεις μάλλον το βλβ ευχών (σόρυ για τον τροπο που προσπαθώ να σου δείξω τί εννοώ απλά δεν ξέρω άλλον). Οκ μπορεί να κάνω λάθος... Όπως είπες το ββλ έχει κρίκους οι σελ. μέσα είναι χαρτόνι; τί άλλο; μέσα στις σελ. πέρασες ζωγραφιές κουκουβάγιας που φαίνονται σαν να υπήρχαν ήδη...αυτό πώς το κατάφερες; Σε παρακαλώ δώσε μας συνταγή ζαχαρόπαστας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...