Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Κορίτσια μπήκαμε ! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ! Θελω να ευχαριστήσω την πρώτη κοπελιά που μας ενημέρωσε για το πρόγραμμα αυτό, γαιτί χωρίς αυτήν και το φορουμ γενικότερα, εγω τουλάχιστον δεν θα επαιρνα χαμπάρι. ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι, μετρησα ποσοι επιλαχοντες με παραπανω μορια απο μενα ειχαν δηλωσει 1η προτιμηση τον ιδιο σταθμο, και σε 1η επιλογη δε τον ειχε βαλει κανενας αλλος.νομιζω ενας μονο στην 5η επιλογη, οποτε ειμαι (υποθετω μονη μου ) ή στη 1η ή στη 2η θεση επιλαχουσας για το σταθμο αυτο.

Ο τελευταιος που μπηκε στο σταθμο αυτο ειχε 0,20 μορια πανω απο μενα. δεν ηταν πολλες οι επιλαχουσες καμια 40αρια σελιδες μονο και οι περισσοτερες δεν ηταν στη κατηγορια μου, ηταν στην 1Α οποτε το εβγαλα αρκετα γρηγορα.

 

Εγω να σας πω την αληθεια επειδη ειμαι πολυ κοντα στο στοχο, θα το ψαξω λιγο παραπανω, πχ θα περασω απο το σταθμο μια βολτα, και για να τον δω γιατι δεν τον ξερω μονο ακουστα τον εχω, αλλα και μηπως μαθω κατι πιο ενδιαφερον (πχ αν μπορουν να παρουν καποιο παιδακι ακομα, αν οι θεσεις στο νομο δεν εχουν καλυφθει η δεν καλυφθουν, κανεις δε ξερει πρωτη φορα ειναι ετσι η κατασταση μπορει να γινει κανα θαυμα!!!!) ε, και να εχω μια επαφη πιο πριν σε περιπτωση που τελικα καποιος δε γραφτει, και αν βρεθουν τα $$ και δε με παρουν στο δημοσιο (πολυ χλωμο) τελικα να παω να τη γραψω φετος εκει να ησυχασουμε.Μαλλον "επιδοτηση γιαγιαδες" μου μυριζεται!Ρε γμτ, δε μπορω να τη κρατησω κι αλλο χρονο σπιτι με τη μικρη μαζι να τις προσεχει η πεθερα μου. φοβαμαι για τη σωματικη ακεραιοτητα ολων τους. και της πεθερας μου μη σας πω. η κακομοιρα η μικρουλα θελει να περπατησει κι ολο παει και τη γκρεμοτσακιζει...εχω καταστεναχωρηθει αλλα δε καταλαβαινει, νομιζει πως θα περπατησει αμα της πιασει το χερι και θα πανε βολτα!!!! ουφφφφ...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ 1η ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΔΗ ΠΑΕΙ!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

line_flow_rose_beg_39_time_1210910400_text_ef20e1e3e3e5ebeff220eceff520e5e9ede1e9.gifglitterfy-flpbk1413103811423734.gif
Link to comment
Share on other sites

v&a επειδη εργαζομαι σε παιδικο σε διαβεβαιωνω οτι η ολη επιλογη των παιδιων δεν εχει να κανει με τον σταθμο. ο μοναδικος τροπος για να παρουν το παιδακι σου κ θα ειδοποιηθεις αυτοματα απο τον παιδικο ειτε πας να τους γνωρισεις ειτε οχι ειναι να παραιτηθει μια μητερα απ την ολη διαδικασια κ να μην παρει εντολη τοποθετησης, πραγμα που δεν ειναι κ απιθανο.....(οχι βεβαια κ συχνο φαινομενο). το μονο που μπορεις να κανει ειναι να ρωτησεις τον παιδικο εαν εχει θεσεις κενες (εκτος διαδικασιας εεταα) στις οποιες πληρωνουν τροφεια οι γονεις, εφοσον σε ενδιαφερει επι πληρωμη!

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αυτο που μου λες οτι η επιλογη δεν εχει να κανει με το σταθμο αν και καποια κοπελα αρκετες σελιδες πριν ειχε αφησει να εννοηθει και το αντιθετο νομιζω. εγω εννοουσα το να μαθω κατι παραπανω το εξης: πχ. ο σταθμος που θελω εχει α και β΄βαρδια που στη β οι 40(!!!!!) θεσεις περισσευουν. μηπως θα μπορουσα να μπω εστω κι εκει, και μηπως μετα θα μπορουσα να κανω μεταφορα απο β βαρδια σε α΄αν καποιο παιδακι πχ φυγει στη μεση της χρονιας? κατι τετοιο εννοουσα στο να εχω μια επαφη κ να συζητησω τα ενδεχομενα.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΑΝ ΕΣΧΑΤΗ ΛΥΣΗ...και θα πεσει πολυ συζητηση ΑΝ ... που μαλλον οχι αλλα τελοσπαντων. απλα ειναι αδικο να εχει ο σταθμος β΄βαρδια με συμπληρωμενες ελαχιστες θεσεις και να μη μπορουν να συμπληρωθουν...ειναι ειδικη περιπτωση λογω του οτι υπαρχει β βαρδια στο συγκεκριμενο.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

απλα ο παιδικος σταθμος παιρνει 3800ε ετησιως για το καθε παιδι μονο για τις θεσεις που θα καλυφθουν μεσω εεταα και οι υπολοιπες κενες ειναι επι πληρωμη, σου τα λεω για να εισαι ενημερη....

στην δομη θα σταλουν οι εντολες τοποθετησεις των παιδιων που εχουν επιλεγει και η μητερα θα υπογραφει στο τελος καθε μηνα οτι το παιδι τους πηγαινει κανονικα στον παιδικο, εαν καποια διακοψει (για δικους της λογους) στα μεσα της χρονια παλι ειδοποιουν την πρωτη επιλαχουσα. βασει των εντολων τοποθετησεις κ τις υπογραφες των γονιων πληρωνονται οι παιδικοι σταθμοι απο την εεταα...

οσον αφορα την β' φαρδια μπορει εσκεμενα ο παιδικος να μην δηλωσε οτι θελει να καλυφθουν οι θεσεις μεσω εεταα... δεν ξερω κιολας βεβαια αλλα υπαρχει κ αυτο το σεναριο να θελουν να τις εκμεταλλευτουν αλλιως αυτες τις θεσεις!

καλη επιτυχια παντως .... μπορει καποιος να παραιτηθει πχ γιατι δεν εχει καθαρισει το παιδι του κτλ

Link to comment
Share on other sites

123510vl41zvzjt7.gif

 

Σε όσες περάσανε (δε διάβασα ακόμα τ' αποτελέσματά σας)!

 

Εγώ περνάω σ' έναν απ' τους κοντινούς μου, αλλά τον πιο μακρινό κοντινό και ίσως χρειάζεται λεωφορείο, το οποίο δεν συμπεριλαμβάνεται στις παροχές.

Αν είναι κανένα 50? το μήνα, μάλλον θα το βολέψουμε, αλλιώς θα τον πηγαίνω με το αστικό!

 

Εύχομαι και οι επιλαχούσες να τα καταφέρουνε!!!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Είναι πολύ πιθανό κάποια που μπήκε να μη πάει τελικά το παιδί της για διάφορους λόγους...

πχ εγώ.... μπήκα σε ένα παιδικό σταθμό αρκετά μακριά από το σπίτι. τον έβαλα πρώτη επιλογή γιατί βασικά ήταν ο μόνος σταθμός που έπαιρνε με το λεωφορειάκι το παιδί από το σπίτι μου και φυσικά το έφερνε πίσω.

 

Όταν είχα μιλήσει με την ιδιοκτήτρια μου είχε πει πως θα πρέπει να κάνω την εγγραφή πιο μπροστά για να κρατήσω τη θέση στο λεωφορείο... μπω δεν μπω με το πρόγραμμα.

 

Άργησα να πάω όμως με αποτέλεσμα να χάσω τη θέση στο λεωφορείο.

 

Τώρα... μάλλον θα τον γράψω κανονικά και θα περιμένω μήπως αδειάσει κάποια θέση στο λεωφορείο και αν τελικά αποφασίσω να μην τον πάω στον ιδιωτικό, θα τον πάω στον δημόσιο που έχω κρατήσει τη θέση ούτως ή άλλως (τα παιδάκια τα ξεκινάνε μετά τις 15 Σεπτέμβρη).

 

Λίγο μπερδεμένο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μελισουλα ναι τα εχω διαβασει πως λειτουργει το προγραμμα αλλα δεν ειχα καταλαβει αυτο που λες, οτι αν μια μαμα διακοψει τοτε επιλεγουν την επιλαχουσα, αν και εννοειται πως ειναι το λογικο! με την ιδια λογικη, μπορω να παω να τη γραψω επι πληρωμη και αν καποια μαμα διακοψει να τη συνεχισω με το προγραμμα????? κι αυτο πολυ ενδιαφερουσα εξελιξη θα ηταν!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

μελισουλα ναι τα εχω διαβασει πως λειτουργει το προγραμμα αλλα δεν ειχα καταλαβει αυτο που λες, οτι αν μια μαμα διακοψει τοτε επιλεγουν την επιλαχουσα, αν και εννοειται πως ειναι το λογικο! με την ιδια λογικη, μπορω να παω να τη γραψω επι πληρωμη και αν καποια μαμα διακοψει να τη συνεχισω με το προγραμμα????? κι αυτο πολυ ενδιαφερουσα εξελιξη θα ηταν!

ναι εννοειται, μεχρι 6 σεπτεμβρη πρεπει να πανε οι γονεις να παρουν την εντολη τοποθετησης κ να γραφτουν... πηγαινε εσυ στις 7 να δεις τι εγινε....

Link to comment
Share on other sites

Να πας!!

Ξερω κοπελα που την πηραν αλλα ισως να μην παει το παιδι γιατι εχει βρεφος στο σπιτι

Τη θεση της θα την παρει η πρωτη επιλαχουσα

 

σιγουρα θα παω αυτο εννοειται...:D

Κι εγω απο περσι θα τη πηγαινα τη δικια μου σε σταθμο, και τελικα επειδη γεννηθηκε η μικρη μου τελος σεπτεμβρη ο γιατρος μας ειπε να μη την παμε με τιποτα, γιατι θα μπορουσε να μας φερει στο νεογεννητο οποιαδηποτε αρρωστια απο παιδικη αρρωστια μεχρι και και τη νεα γριπη που την ετρεμαν ολοι περσι...να δουμε τι θα γινει!

Ηλιαννα εσυ ενα παιδι στελνεις μονο ή περισσοτερα?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλιαννα εσυ ενα παιδι στελνεις μονο ή περισσοτερα?

Τον τριτο μονο

Θεωρησα αδικο για καποιες αλλες να κανω και για το μωρο που αν το παω θα το παω απο Μαρτη και μετα,ας πληρωσω 4-5 μηνες αν το αποφασισω τελικα αν και δεν το βλεπω,μικρος θα ειναι ακομα και εχω τη δυνατοτητα να τον κρατησω μαζι μου

4

Link to comment
Share on other sites

κ ομως γίνετε!!! δειτε το ονοματεπωνυμο Δουλκερίδου Αικατερίνη που είναι στις ωφελούμενες http://www.eetaa.gr/paidikoi_stathmoi/2010-07-30_oristika-gynaikwn/epilex_54.pdf στην σελίδα 55 με ΦΕΚ 28451 έχει περάσει σε παιδικό 1Β και με το ίδιο όνομα παιδιού http://www.eetaa.gr/paidikoi_stathmoi/2010-07-30_oristika-gynaikwn/epilax_54.pdf είναι στις επιλαχούσες με βρεφικό 1Α και διαφορετικό ΦΕΚ 28215.

Πως γίνετε η ίδια γυναικα με το ίδιο ονοματεπονυμο παιδιου, με διαφορετικο ΦΕΚ, και διαφορετικό (1Α, 1Β) να είναι και στις επιλαχούσες και στις ωφελούμενες??μήπως υπάρχει καποιο παραθυράκι και εδώ????καταγγελία που θέλουνε....!!!

 

 

μήπως πρέπει να το κοιτάξουμε????

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις μέσα, βέβαια σε δημοτικο βρεφικο μιας και η περιοχη μας δεν ειχε ουτε για δειγμα ιδιωτικο.

Μηπως ξέρει κανεις τον παιδικο σταθμο ψαλιδιου;

Link to comment
Share on other sites

μήπως πρέπει να το κοιτάξουμε????

μηπως μωρε εχει δυο παιδακια και εχουνε παρει το ενα και για το αλλο ειναι επιλαχουσα, και απλα στο ενα εχουν κανει λαθος το ονομα του παιδιου γιαυτο κ εχει ιδιο ονομα?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

http://yfrog.com/1342030175p

για δείτε λίγο όσοι αποτύχαν το όνομα Δουλκερίδου, είναι στις ωφελούμενες...ως εδώ καλά!

http://yfrog.com/n823299694p

εδώ όμως είναι στις επιλαχούσες με το ίδιο όνομα παιδιού με τα ίδια μόρια αλλά με διαφορετικό αριθμό αίτησης και με διαφορετική ηλικία δομής. στο πρώτο είχε 1Β στο στο αλλο 1Α.

πήρα τηλέφωνο και μου ειπαν ότι δεν επιτρέπετε να να κάνεις 2 αίτησης για το ίδιο παιδί και ιδίως για διαφορετική δομή (1Α και 1Β) μπορείτε να κάνετε κινηθήτε νομικά και όπως νομίζετε είπε!!αντε να βρεις το δικαιο σου.

στο μεταξύ με τις 2 αιτήσεις το παιδί μπορεί να περνουσε σε 2 διαφορετικους σταθμους..

και στο 1Α και στο 1Β!!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

μηπως μωρε εχει δυο παιδακια και εχουνε παρει το ενα και για το αλλο ειναι επιλαχουσα, και απλα στο ενα εχουν κανει λαθος το ονομα του παιδιου γιαυτο κ εχει ιδιο ονομα?

 

ας το αλλάξουνε το όνομα!γιατί έτσι μας μπαίνουν υποψίες

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτο μαλλον θα ειναι λαθος αλλα δε ξερω ποιανου. αυτουνου που δηλωσε ( αν δηλωσε) το ιδιο παιδι 2 φορες με διαφορετικη δομή ή λαθος μηχανογραφικο αυτων που περνανε τα αποτελεσματα? γιατι στο πεδιο γραφεις κλεισμενη ηλικια παιδιου την 1/9/ του ετους. αρα δε κολλαει η ηλικια σε μια απο τις 2 δομες.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...