Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!

 

Και μόλις τελειώσουμε με το θέμα των δικαιολογητικών, για να μη χαθούμε μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα, ας πιάσουμε το θέμα των μορίων που δε καταλαβαίνω γρυ από τις εξισώσεις που δίνουν στη πρόσκληση…:mrgreen:

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε οποιοδήποτε ΚΕΠ πάμε, έτσι;

 

Ναι καλή μου… σε οποιοδήποτε Κ.Ε.Π.

 

Εγώ εχτές πρέπει να ήμουν η πρώτη που πήγα στο συγκεκριμένο Κ.Ε.Π. για την συγκεκριμένη αίτηση και το παλικάρι που με εξυπηρέτησε, παρʼ όλο που δεν είχε ασχοληθεί με το θέμα ούτε αυτός, ούτε και κανένας άλλος εκεί μέσα, με κατατόπισε μια χαρά.

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!:roll::roll::roll:

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα αν ξέρετε να μου δώσετε πληροφορίες για παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς που επιδοτούνται από ΟΕΕ (όχι για εμένα, για μία φίλη, εγώ το σποράκι μου το έχω ακόμη στην κοιλίτσα μου )

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα αν ξέρετε να μου δώσετε πληροφορίες για παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς που επιδοτούνται από ΟΕΕ (όχι για εμένα, για μία φίλη, εγώ το σποράκι μου το έχω ακόμη στην κοιλίτσα μου )

 

Μπες στο http://www.eetaa.gr και δες ότι πληροφορίες έχει για το πρόγραμμα "Εναρμόνιση επαγγελματικής και οικογενειακής ζωής", ώστε να πάρεις μια ιδέα.

Ότι απορία έχεις, μας ρωτάς. :)

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε εσυ καλα τα λες.....ειναι οντως νωρις , ενα μηνα πριν ! Αλλα ηθελα να ειμαι σιγουρη οτι εχω κλεισμενη ημερομηνια ,καθως στις 28 Ιουλιου εχει αρκετα παρτακια γυρω εκει.... Και βρηκα πολυ καλη τιμη με πολυ καλη προσφορά φαγητου και τουρτας!!!

Για 30 άτομα (παιδια-ενηλικες) ζητάει 230ευρώ

Εχει μεσα 3κιλη τουρτα απο γνωστο ζαχαροπλαστειο, διαλεγεις εσυ σχεδιο κτλπ

Εχει πιατο ατομικο για καθε ενήλικα με πιτσα και αλλα δυο που δεν τα θυμαμαι +ροφημα(αναψυκτικο κτλπ εκτος αλκοολ)

Εχει πιάτο ατομικο για καθε παιδάκι+ροφημα+πατατάκια

Και για καθε εξτρα ατομο περα των 30 δινεις 5ευρώ...

Σε αλλους παιδότοπους μου ζητησαν 280ευρώ χωρις τουρτα και με πολυ λιγοτερο φαγητο και με αρνηση στο να φερω εγω δικα μου φαγητα....

Και ενω περυσι το εκανα το παρτυ στο αναψυκτηριο στην Κρηνη και μου βγηκε 190ευρώ για τα ιδια ατομα, εκει ομως δεν εχει καποιον να τα προσεχει....δεν ειναι περιφραγμενα...

Οπωτε απο το να την κυνηγαω να εχουν μονιμως το νου μου συν οτι οοοοολα τα παιδακια ειναι κοντινης το μεγαλυτερο ειναι 5 χρονών...Ε καλυτερα στον παιδοτοπο και ας ειναι και 40ευρώ παραπάνω...!

Παντως ειναι ο ποιο οικονομικος και δινει και πολλα σε σχέση με αλλους!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ λέω τελικά να μην κάνω τα χαρτιά μου μια και οι παιδικοι σταθμοι που είναι στο προγραμμα είναι μέχρι 16,00 - και εγώ θέλω επιστροφή γύρω στις 18.00 - λόγω δουλειάς.

 

Ουφ και εγώ ψαχνω για τα γενέθλια του μικρου άσχετο με το θέμα :)

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω mumsofia, όντως οι περισσότεροι είναι μέχρι τις 4. Εμένα ευτυχώς ο άντρας μου σχολάει νωρίς και με (ψιλό) βολεύει.

 

Εύχομαι να βρεις το καλύτερο!!!

 

kalamaraki για που λες;;

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καμμιά σας δεν απάντησε για τα μόρια!!!!

εσπασα το κεφαλι μου και κατέληξα σ΄αυτό: (μην πεταξετε πέτρες αν είναι λάθος!!)

Ειναι καθαρό παραδειγμα για τα δικά μου δεδομένα.

 

Εχουμε τον παρακάτω τύπο:

{(Α/Ε)Χ100}/12

 

όπου Α 24.000 € προσαυξανόμενο 1.000 € για ένα τέκνο.

όπου Ε δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα

 

άρα

 

25.000/2.900= 8,62Χ100=862/12= 71,83 + 35 μόρια (σύμβαση εργασίας)= 106,83 συνολικά

 

Ελπίζω να το έχω κάνει σωστά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν καμμιά σας δεν απάντησε για τα μόρια!!!!

εσπασα το κεφαλι μου και κατέληξα σ΄αυτό: (μην πεταξετε πέτρες αν είναι λάθος!!)

Ειναι καθαρό παραδειγμα για τα δικά μου δεδομένα.

 

Εχουμε τον παρακάτω τύπο:

{(Α/Ε)Χ100}/12

 

όπου Α 24.000 ? προσαυξανόμενο 1.000 ? για ένα τέκνο.

όπου Ε δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα

 

άρα

 

25.000/2.900= 8,62Χ100=862/12= 71,83 + 35 μόρια (σύμβαση εργασίας)= 106,83 συνολικά

 

Ελπίζω να το έχω κάνει σωστά!!!!

 

Μήπως ξεχνάς ένα μηδενικό στη διαίρεση;;;;;Λογικά είναι δια 29.000 οπότε 0,862χ100=86,2/12=7,18 + 35 = 42,18

 

Μη με βαράτε αν κάνω λάθος ε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καμμιά σας δεν απάντησε για τα μόρια!!!!

εσπασα το κεφαλι μου και κατέληξα σ΄αυτό: (μην πεταξετε πέτρες αν είναι λάθος!!)

Ειναι καθαρό παραδειγμα για τα δικά μου δεδομένα.

 

Εχουμε τον παρακάτω τύπο:

{(Α/Ε)Χ100}/12

 

όπου Α 24.000 ? προσαυξανόμενο 1.000 ? για ένα τέκνο.

όπου Ε δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα

 

άρα

 

25.000/2.900= 8,62Χ100=862/12= 71,83 + 35 μόρια (σύμβαση εργασίας)= 106,83 συνολικά

 

 

 

 

Ελπίζω να το έχω κάνει σωστά!!!!

 

βρε κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.μήπως ξέρει καμία με πόσα περίπου μόρια έχουμε ελπίδες;υπάρχει τίποτα στάνταρ;εμείς θα έχουμε περίπου 47 μόρια

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξεχνάς ένα μηδενικό στη διαίρεση;;;;;Λογικά είναι δια 29.000 οπότε 0,862χ100=86,2/12=7,18 + 35 = 42,18

 

Μη με βαράτε αν κάνω λάθος ε;;;;

 

οχι ρε συ μπορει το 2900 να ειναι σωστο...και εμεις εισοδηα λιγο λιγοτερο απο αυτο ειχαμε....βαζω και 100ο για καθε παιδι??αυτο δε το καταλαβω (σκραπας στα μαθηματικα εγω τριτη δεσμη ημουν) :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ μπορει το 2900 να ειναι σωστο...και εμεις εισοδηα λιγο λιγοτερο απο αυτο ειχαμε....βαζω και 100ο για καθε παιδι??αυτο δε το καταλαβω (σκραπας στα μαθηματικα εγω τριτη δεσμη ημουν) :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Όχι δεν ξεχναω μηδενικό!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απλά το 2008 δουλεψα μόνο για 1,5 μήνα και ο συζυγος εκεινη τη χρονιά έκανε μηδενική!!

Να και κάτι καλό που θα μας κάνει εκείνη η χρονιά!!! γιατί ηταν απα πα πα!!!!

 

Νομιζω πάντως οτι ετσι είναι τελικά!! αλλή λύση δεν βρίσκω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε Ιωάννα μια χαρά την κάνεις τη πράξη!!!Και πιστεύω ότι θα σε πάρουνε, έχεις αρκετά μόρια!!

Πήγα χτες να κάνω την αίτηση στο ΚΕΠ και δεν είχαν ιδέα! Μόλις τη Τρίτη τους ήρθε κάποια ειδοποίηση για το πρόγραμμα αλλά δεν το είχαν ψάξει κιόλας...

Προσπάθησε να περάσει την αίτηση μου αλλά είχε πρόβλημα το αρχείο και πρέπει να ξαναπάω σήμερα. Μπορούμε να τους εμπιστευτούμε ότι δεν έχουν ιδέα για όλο αυτό ρε γ@##το;;;;Αλλά στο ταχυδρομείο θα πάρουμε αριθμό πρωτοκόλου;Και αν μας που ότι δε το λάβανε ποτέ;;;Γιατί όλα περιμένω να τα ακούσω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα σας,

 

πήγα 2 φορές σε διαφορετικές μέρες στο ΚΕΠ, και την μία φορά η υπάλληλος δεν ελιχε ιδέα και άρχισε να με ξεφορτώνεται για την επόμενη μέρα που δεν θα ήταν η ίδια ... υπηρεσία και την επόμενη ο νεαρός υπάλληλος προσπάθησε πολλές φορές να πάρει αριθμό πρωτοκόλλου και τον πέταγε έξω το σύστημα. Θα ξαναπάω σήμερα και αν δεν και σήμερα θα τα στείλω με courier να έχω τουλάχιστον αποδεικτικό. Γούστο θα έχει να έχει διλποπεράσει η αίτηση τότε που κόλλησε.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια να ρωτησω κατι,στην αιτηση που συμπληρωνουμε εμενα ο μικρος θα εχει κλεισει τον αυγουστο τα 2 τι ηλικια βαζω;

και να ρωτησω και κατι αλλο βαζω χ εκει που γραφει οτι κατατεθηκε με την αιτηση αλλα εχει διπλα μια στηλη δεν απαιτηται εκει βαζω χ σε οτι δεν εχω ή το αφηνω κενο.

μακαρι να απαντησετε προσπαθω να τη συμπληρωσω τωρα,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια να ρωτησω κατι,στην αιτηση που συμπληρωνουμε εμενα ο μικρος θα εχει κλεισει τον αυγουστο τα 2 τι ηλικια βαζω;

και να ρωτησω και κατι αλλο βαζω χ εκει που γραφει οτι κατατεθηκε με την αιτηση αλλα εχει διπλα μια στηλη δεν απαιτηται εκει βαζω χ σε οτι δεν εχω ή το αφηνω κενο.

μακαρι να απαντησετε προσπαθω να τη συμπληρωσω τωρα,

 

εσυ θα γραψεις ποσο θα ειναι ο μικρος σου την πρωτη σεπτεμβρη του ετους.

(εμενα πχ που θα ειναι στη μεση του μηνα της μιας κ εχει γεννηθει 17, εγραψα 2+8 γιατι λεει " κλεισμενους μηνες".)

 

Στη πρωτη στηλη συμπληρωνεις αυτα που χρειαζεται αναλογα με τη κατασταση σου, να εχεις επισυναψει στην αιτηση και τα υπολοιπα τα αφηνεις αδεια. τη δευτερη στηλη την αφηνεις επισης ολη αδεια.

 

(πηρα τηλ, κ ρωτησα δε τα βγαζω απο το μυαλο μου:cool:)...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν θα κάνω τα χαρτιά μια και ο παιδικός που διαλέξαμε δεν έχει το προγραμμα

 

ουφ!!!

 

γιατι καλε ;ποιον διαλεξες; βλεπω μενεις δραπετσωνα.ο σταθμουλης που ειναι κερατσινι ειναι μακρυα σου;

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε και εμεις και καταθεσαμε την αιτηση,

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.:-D

 

Καλή σου επιτυχία!!!

Δυστυχώς δεν ήμουν σε θέση ν' απαντήσω, μπήκα για λίγη ώρα για να ενημερώσω για ένα ιατρικό μας θέμα.

 

Εύχομαι να μπεις!!! :D

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...