Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

EΦΑΓΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΑΜΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Recommended Posts

κοριτσια σος η μικρη μου ανοιξε την κρεμα που της βαζω για το συγκαμα την κενακομπ κ την εβαλε στο στομα της δεν μπορω να καταλαβω αν εφαγε τα χειλη της ομως ηταν μεσα στην κρεμα την επλυνα οσο μπορουσα αλλα ειναι αργα να παρω την παιδιατρο

δεν τολμαω ουτε λεπτο να γυρισω το κεφαλι μου κ η ζημια εχει γινει ανοιξε το συρταρι την βρηκε κ καταφερε να ανοιξει το καπακι

fSOwp2.png

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Διαφημίσεις

Εγω θα έπερνα την γιατρό ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Δεν είναι ποτέ αργά όταν πρόκειται για κάτι τέτοιο.Αλλιως πάρε σε ένα νοσοκομείο και ζήτα να σε συδέσουν να μιλήσεις με έναν παιδίατρο

Tην κατάπιε ή απλά πασάλειψε τα χειλάκια της;

δεν ειδα μεσα στο στομα της κρεμα αλλα τα χειλη της ηταν μεσα στην κρεμα δεν ξερω αν καταπιε ο αντρας μου περνει την παιδιατρο τωρα

fSOwp2.png

ersTp3.png

Πάρε τηλ το κέντρο δηλητηριάσεων 210 7793777 και θα σε καθοδηγήσουν.

Φιλική συμβουλή από κακή εμπειρία : Βάλε όλα τα "φάρμακα" αρκετά ψηλά κι αν είναι δυνατόν σε μέρος που να μην έχει δει το παιδί ότι τα τοποθετείς.

Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς! Λογικά δεν θα την κατάπιε, πρέπει να καίει αυτή η κρέμα.

Διαφημίσεις

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο το κέντρο δηλητηριάσεων, αν θυμάμαι καλά είναι το 210 7793777 και λειτουργεί 24ωρο. Διάβασε και το φυλλάδιο οδηγιών της κρέμας. Πάντως άμα δεν έχει φάει μεγάλη ποσότητα πιστεύω δεν θα έχετε πρόβλημα.

έντιτ, καλά όλες μαζί γράφουμε ...

Μην πανικοβαλλεσαι. και εμας ο μικρος καταβαλει φιλοτιμες προσπαθειες με τη φισαν και τα καταφερνει ενιοτε. ολο και κατι καταφερνει να πιασει με τα δαχτυλα και τα βαζει στο στομα και δεν τον προλαβαινεις. αστα. δεν χρειαζεται καν να γυρισεις το κεφαλι για να γινει η ζημια. τελικα τι ειπε η παιδιατρος;

Διαφημίσεις

κοριτσια ευχαριστω

μας ειπε να παρουμε το κεντρο δηλητηριασεων το πηρα κ μου ειπαν να μην ανυσηχω να ξεπλυνω το στομα της κ να δωσω γαλα ολα καλα λοιπον με κατατρωμαξε

μα ρε κοριτσια η ζημια ειναι στο αιμα της αρχισε να ψιλοπερπαταει κιολας κ δεν αφηνει τπτ συρταρια ντουλαπια ολα εξω

ουτε τουαλετα δεν προλαβαινω να παω

fSOwp2.png

ersTp3.png

Πάρε τηλ το κέντρο δηλητηριάσεων 210 7793777 και θα σε καθοδηγήσουν.

Φιλική συμβουλή από κακή εμπειρία : Βάλε όλα τα "φάρμακα" αρκετά ψηλά κι αν είναι δυνατόν σε μέρος που να μην έχει δει το παιδί ότι τα τοποθετείς.

Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς! Λογικά δεν θα την κατάπιε, πρέπει να καίει αυτή η κρέμα.

για να κανει ζημια αυτη την εχω ικανη να γινει σουπερμαν κ να φτασει αυτο που δεν πρεπει

fSOwp2.png

ersTp3.png

σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις παω να την βαλω για υπνο γιατι οσο μενει ξυπνια ενδεχετε να μας βαλει κ φωτια

καληνυχτα σε ολες

fSOwp2.png

ersTp3.png

Εγώ μια φορά είχα την υπόνοια ότι κατάπιε το χάπι που παίρνω για το θυρεοειδή. Τρελάθηκα, πήρα την παιδίατρο και μου είπε να επικοινωνήσω με το κέντρο δηλητηριάσεων. Τελικά μου είπαν δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά να της δώσω γάλα να πιει, όπως και έγινε. Πόσα μάτια πια να έχουμε πάνω μας?

Διαφημίσεις

σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις παω να την βαλω για υπνο γιατι οσο μενει ξυπνια ενδεχετε να μας βαλει κ φωτια

καληνυχτα σε ολες

:lol::lol:

Τ' αδέλφια μου είχαν παρατηρήσει που βάζει η μάνα μου τα φάρμακα - στο ψηλότερο ντουλάπι (ράφι) της κουζίνας!

Μια ωραία πρωία, έσυραν καρέκλα, ανέβηκαν στον πάγκο, αναρριχήθηκαν:shock:, πήραν τα χαπάκια της μαμάς, κατέβηκαν, κάθησαν στο πάτωμα και τα... μασούλησαν...:shock: Κι όλα αυτά, αστραπιαία!:shock: Ήταν κάπως ζωηρά παιδάκια...:mrgreen:

Άντε, καλό μας ξημέρωμα!

για να κανει ζημια αυτη την εχω ικανη να γινει σουπερμαν κ να φτασει αυτο που δεν πρεπει

Ο μεγάλος μου όταν ήταν 4 χρ. είχε ένα μεγάλο κόλλημα με τα κατσαβίδια και γι αυτό τα είχα φυλάξει πάνω στο ντουλάπι του μπάνιου στο κενό που άφηνε το ντουλάπι με το ταβάνι. Ένα μεσημέρι που ήμουν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας (έγκυος στον 9ο) και νόμιζα ότι τα παιδάκια μου κοιμούνται, εκείνοι έβαλαν μια καρέκλα στο μπάνιο, πάνω στην καρέκλα ένα σκαμνί, ανέβηκαν στο πλυντήριο και πήραν τα κατσαβίδια. Μετά βγήκαν στο μπαλκόνι και "επισκεύαζαν" τη μπρίζα. Τους κατάλαβα όταν ένας περαστικός ταξιτζής (καλή του ώρα) μου χτύπησε το κουδούνι επειδή είχε δει τους "ηλεκτρολόγους" στο μπαλκόνι.

Οπότε σήκωσέ τα ψηλά, βάλε και λουκέτα...

καλημερα

αποτι βλεπω ολες εχετε κατι να διηγηθειτε να ανοιξουμε ενα θεμα στο παρακατω τοπικ με τιτλο τι ειναι ικανα να κανουν τα παιδια μας

η δικη μου δεν ειναι καλα καλα 1 ετους κ μας τρεχει νυχθημερων οταν με το καλο φτασει 10 τι θα μας κανει αραγε?χαχαχαχαχα

fSOwp2.png

ersTp3.png

:lol::lol:

Τ' αδέλφια μου είχαν παρατηρήσει που βάζει η μάνα μου τα φάρμακα - στο ψηλότερο ντουλάπι (ράφι) της κουζίνας!

Μια ωραία πρωία, έσυραν καρέκλα, ανέβηκαν στον πάγκο, αναρριχήθηκαν:shock:, πήραν τα χαπάκια της μαμάς, κατέβηκαν, κάθησαν στο πάτωμα και τα... μασούλησαν...:shock: Κι όλα αυτά, αστραπιαία!:shock: Ήταν κάπως ζωηρά παιδάκια...:mrgreen:

Άντε, καλό μας ξημέρωμα!

το <<καπως>> πολυ μου αρεσε:lol::lol::lol::lol::lol:

fSOwp2.png

ersTp3.png

Όλα τα απορυπαντικά τις κρέμες και τα φάρμακα τα είχα φυλαγμένα στο ντουλάπι του wc. Σπάνια το χρησιμοποιούσαμε γι' αυτό είχα πάντα κλειδωμένη την πόρτα.

natassa + tasos = 15 years together

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

με επιασε απροετοιμαστη δεν περιμενα να καταφερει να την ανοιξει προς γνωση κ συμορφωση λοιπον αυτο που μου την εδωσε ειναι οτι ηταν μπροστα στα ματια του αντρα μου ρε κοριτσια κ δεν την ειδε εγω ημουν στην κρεβατοκαμαρα απαξ κ βλεπει τηλεοραση δεν καταλαβαινει τπτ

fSOwp2.png

ersTp3.png

κοριτσια σος η μικρη μου ανοιξε την κρεμα που της βαζω για το συγκαμα την κενακομπ κ την εβαλε στο στομα της δεν μπορω να καταλαβω αν εφαγε τα χειλη της ομως ηταν μεσα στην κρεμα την επλυνα οσο μπορουσα αλλα ειναι αργα να παρω την παιδιατρο

δεν τολμαω ουτε λεπτο να γυρισω το κεφαλι μου κ η ζημια εχει γινει ανοιξε το συρταρι την βρηκε κ καταφερε να ανοιξει το καπακι

Γεια σου και από εμένα.. τώρα είδα το θέμα σου οπότε όλα καλά... επειδή και εγώ τρελαίνομαι με κάτι τέτοια θα σου πω ότι ο δικός μου που είναι 18 μηνών σχεδόν τώρα κατά καιρούς "τρώει" την bepanthol που του βάζω για το σύγκαμα, την Lipicar που είναι ενυδατική κρέμα και βάζουμε στο προσωπάκι μας.... ο παιδίατρός μας, μας έχει πει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με αυτές τις κρέμες.... τα χάπια είναι επικίνδυνα και πρέπει να μένουν μακριά από τα παιδιά.... εντωμεταξύ άλλα παιδάκια δεν βάζουν στο στόμα τίποτε... ο δικός μου ακόμη και τώρα δεν αφήνει τίποτε!!!! τι φύλλα από δέντρα / λουλούδια.. σκέψου ότι τα Χριστούγεννα που ειχαμε πάει σε ένα φιλικό σπίτι είχε "πέσει" σε μία γωνία λίγος σοβάς και τον έφαγε... έλεος δηλαδή!!!!!!!!