Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ


Recommended Posts

παντως και η φθοριωση ειναι ακινδυνη.περιττη στα νεογιλα,αλλα μια φορα το χρονο,ειδικα σε περιοχες που δεν ειναι φθοριομενο πολυ το νερο(οπως στα νησια)κακο δεν κανει.

 

Συγγνώμη που επεμβαίνω

αλλά το φθόριο δεν είναι και τόσο αγνό.... :(

 

http://eoellas.org/index.php?option=com_content&view=article&id=559:2010-09-13-19-22-17&catid=36:2010-06-18-11-04-29&Itemid=57

 

[YOU TUBE]c784mvS-zVs[/YOU TUBE]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nα ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο;

 

H μπέμπα απο χθες πέταξε γύρω απο το λαιμουδάκι της και το θώρακά της,

πολλά-πολλά σπιθουράκια.

 

Υποψιάζομαι πως είναι απο το λάδι της βάφτισης

(βαφτιστήκαμε την Κυριακή :-D)

και την 3-ήμερη..."απλυσιά", σε συνδυασμό με την ζέστη.

 

Τι να της βάλω;

Σήμερα που ήταν η 3η ημέρα και την έπλυνα

της έβαλα λίγο "νισεστέ" σαν ταλκ.

 

Εχετε τίποτα άλλο υπόψιν σας;

Rosie εσύ καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επεμβαίνω

αλλά το φθόριο δεν είναι και τόσο αγνό.... :(

 

http://eoellas.org/index.php?option=com_content&view=article&id=559:2010-09-13-19-22-17&catid=36:2010-06-18-11-04-29&Itemid=57

 

[YOU TUBE]c784mvS-zVs[/YOU TUBE]

 

Εγώ εκεί έχω καταλήξει και εξ αρχής είπα πως δεν πρόκειται να κάνω ποτέ στο παιδί. Η ερώτηση για το άλλο υλικό είχε αυτή την λογική.

Οι οδοντίατροι ισχυρίζονται αυτό.. εμείς μαθαίνουμε άλλα και όχι με πολύ κόπο...

αρκεί να ενδιαφερθείς και να ψάξεις και οι γιατροί είναι απόλυτοι.

 

Δυστυχώς μια από τα ίδια με τα εμβόλια ανακαλύπτω..

 

Να σας ζήσει το μωράκι σας, πάντα με υγεία και χαρά

υ.γ. καλέ πλύνε το παιδί !!!!!!!!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

H μπέμπα απο χθες πέταξε γύρω απο το λαιμουδάκι της και το θώρακά της,

πολλά-πολλά σπιθουράκια.

 

Υποψιάζομαι πως είναι απο το λάδι της βάφτισης

(βαφτιστήκαμε την Κυριακή :-D)

και την 3-ήμερη..."απλυσιά", σε συνδυασμό με την ζέστη.

 

Τι να της βάλω;

Σήμερα που ήταν η 3η ημέρα και την έπλυνα

της έβαλα λίγο "νισεστέ" σαν ταλκ.

Aκριβώς το ίδιο έβγαλε η μεγάλη μου! Υποθέτω ότι είναι από την πολύ ζέστη. Εγώ της έβαλα την κρέμα για το πωπό της earth mama angel baby. Πολύ αποτελασματική είναι και η κρέμα για το πωπό της weleda. Αλλά την κρατάω ακόμα ώς το βαρύ πυροβολικό! :D

Επίσης μπορείς να βάλεις και αμυγδαλελαιο (?) και φυσικά τα συχνά ντους και πλυσίματα βοηθάνε εννοείται την κατάσταση.

 

Η μπέμπα που είναι επίσης με τα λάδια, δεν εχει βγάλει τίποτα!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aκριβώς το ίδιο έβγαλε η μεγάλη μου! Υποθέτω ότι είναι από την πολύ ζέστη. Εγώ της έβαλα την κρέμα για το πωπό της earth mama angel baby. Πολύ αποτελασματική είναι και η κρέμα για το πωπό της weleda. Αλλά την κρατάω ακόμα ώς το βαρύ πυροβολικό! :D

Επίσης μπορείς να βάλεις και αμυγδαλελαιο (?) και φυσικά τα συχνά ντους και πλυσίματα βοηθάνε εννοείται την κατάσταση.

 

Η μπέμπα που είναι επίσης με τα λάδια' date=' δεν εχει βγάλει τίποτα![/quote']

 

To αμυγδαλέλαιο φοβάμαι οτι θα την χειροτερέψει...

....δεν είναι ξηραμένο το δερματάκι της να πεις οτι θέλει ενυδάτωση.

 

Ισως αυτές για τον πωπό να είναι καλύτερες

μιας και είναι για σύγκαμα...:?

Link to comment
Share on other sites

Τις bumgenius δεν νομίζω ότι θα βρεις εύκολα site από Αγγλία να τις στέλνουν Ελλάδα, γιατί υπάρχουν τοπικοί dealers οι οποίοι πετυχαίνουν συμφωνίες με τη "μαμά" εταιρεία (cotton babies) για αποκλειστική διανομή στη χώρα.

Μπορείτε να τος ρωτήσετε αν έχουν ακουστά το Νόμο περί Ανταγωνισμού της ΕΕ (European Union Competition Law), και μπορεί να αλλάξουν γνώμη

Link to comment
Share on other sites

Η μπέμπα που είναι επίσης με τα λάδια' date=' δεν εχει βγάλει τίποτα![/quote']

 

Να σας ζήσει!!!

Να είναι πάντα καλά να κάνει γλύκες να σας τρελαίνει !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

pediped ειχα παρει τα πρωτα της μικρης παπουτσια,

τελεια ηταν

τα πηρα απο Mybabycenter

απο ιντερνετ μεταφορικα για να παρω το ιδιο ελλαδα ποσο θελω?

http://www.pediped.com/Products/Flex...k__RS1796.aspx(αυτα που πηρε η rosie)

εχω χρεωστικη για να βαλω τα χρηματα ακριβως

για 20 νουμερο ειναι το 5 αντιστοιχο?

ειναι 20 μηνων και φοραει 20

ειναι μικρο νουμερο μουλενε

και τι να κανω?να μακρυνω το ποδι της?

απο οταν περπατησε φοραει geox συνεχεια και σκεφτομαι τα super fit(τα ειδα στο nak.gr) και clarks or camper

ειναι καλα?

 

και κατι αλλο τι δωρακι πρωτοτυπο να παρω για βαπτιση ανηψιας 24 ιουνη γιατι καλαβρυτα δεν υπαρχει τιποτα

αρα απο ιντερνετ θα παρω

θαλασσης ειδη κατι ελεγα ή τραπεζακι δραστηριοτητων η παπουτσια

ειναι 6 μηνων

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ζήσουν οι νεοφώτιστες!

 

Να σας ζήσει!!!

Να είναι πάντα καλά να κάνει γλύκες να σας τρελαίνει !!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! :P:p

Κι εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας! :P

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την φθορίωση που ειπώθηκε πιο πάνω, να σας πω ότι έρευνες δείχνουν πάρα πολύ επικίνδυνες τις απονευρώσεις. Δημιουργούν μέχρι αυτοάνοσα, ακόμα και μηνυγγίτιδα!!

Μόλις βρω το άρθρο θα σας το στείλω.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

10% Off Until Tuesday @iHerb... τι να πρωτοπάρω ... προτάσεις;

Θα σου προτείνω τα σαπουνάκια του dr Bronner, αυτά με τη μέντα::)

http://www.iherb.com/Dr-Bronner-s-Magic-Soaps-Hemp-Peppermint-Pure-Castile-Soap-5-oz-140-g-Bar/6972

697577wcowvfyq3s.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχετε δοκιμάσει αυτά τα προϊόντα;' date=' αν ναι , θα ήθελα γνώμες !

 

http://global.burtsbees.com/

 

http://www.iherb.com/Burt-s-Bees[/quote']

Ναι, χρησιμοποιώ αυτή την κρέμα ημέρας και αυτή της νύχτας. Ήμουν πολύ ικανοποιημένη με τις Neal's Yard αλλά πλέον το γύρισα στις Burt's bees αφού είμαι εξίσου ικανοποιημένη με αυτές και είναι αρκετά οικονομικότερες.

 

Επίσης η κρέμα Burt's bees για την αλλαγή πάνας είναι η αγαπημένη μου μαζί με αυτή της weleda.

Ο πλούτος που ζητάει η φύση μας είναι ορισμένος και εύκολα αποκτιέται. Ο πλούτος, αντίθετα, που ζητάει η ματαιοδοξία μας εκτείνεται στο άπειρο - Επίκουρος

p7hgp3.png3NPP.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει αυτά τα προϊόντα;' date=' αν ναι , θα ήθελα γνώμες !

 

http://global.burtsbees.com/

 

http://www.iherb.com/Burt-s-Bees[/quote']

 

Δείχνουν πολύ καλά προϊόντα από τα συστατικά τους.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, χρησιμοποιώ αυτή την κρέμα ημέρας και αυτή της νύχτας. Ήμουν πολύ ικανοποιημένη με τις Neal's Yard αλλά πλέον το γύρισα στις αφού είμαι εξίσου ικανοποιημένη με αυτές και είναι αρκετά οικονομικότερες.

 

Επίσης η κρέμα Burt's bees για την αλλαγή πάνας είναι η αγαπημένη μου μαζί με αυτή της weleda.

 

 

Ναι και εμένα μου έκανε εντύπωση η τιμή τους, οι ποσότητες είναι αναλόγως ικανοποιητικές επίσης;, μπορείς να χρησιμοποιήσεις λιγότερο προϊόν και να λειτουργήσει, είναι αρκετά συμπυκνωμένες δηλαδή;

Με της Weleda είμαι πολύ ικανοποιημένη, αλλά μου αρέσει να δοκιμάζω καινούργια προϊόντα, και απο ό,τι δείχνουν τα Burt's bees κινούνται στην ίδια φιλοσοφία.

 

 

Για αρχή θα παραγγείλω το Starter Kit, όπως είχα κάνει και με της Weleda,

μ΄αυτόν το τρόπο θεωρώ, πως βλέπεις και τι σου ταιριάζει , η καλύτερα τι δέχεται καλύτερα το δερματάκι του μωρού σου, αν πάλι οχι, δεν κλαις και τα λεφτά σου και δεν σου μένει άχρηστο προϊόν.;)

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Soevan και fairy's mom να σας ζησουν!!Ναστε παντα γερες να χαιρεστε τις οικογενειες σας!

 

Σκεφτομαι να παρω αυτο το αντηλιακο το ξερετε? http://www.iherb.com/Dr-Mercola-Natural-Sunscreen-with-Green-Tea-SPF-30-8-fl-oz-236-ml/39997 κανει για ολη την οικογενεια (εκτος απο το μπεμπακι μας βεβαια)? Παντως ειμαι ατυχη μια μερα πριν βαλει την εκπτωση ειχα κανει παραγγελια με τα αφρολουτρακια των μκρων μου τουλαχιστον να παρω τα αντηλιακα.

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα μου έκανε εντύπωση η τιμή τους' date=' οι ποσότητες είναι αναλόγως ικανοποιητικές επίσης;, μπορείς να χρησιμοποιήσεις λιγότερο προϊόν και να λειτουργήσει, είναι αρκετά συμπυκνωμένες δηλαδή;

Με της Weleda είμαι πολύ ικανοποιημένη, αλλά μου αρέσει να δοκιμάζω καινούργια προϊόντα, και απο ό,τι δείχνουν τα Burt's bees κινούνται στην ίδια φιλοσοφία.

 

 

Για αρχή θα παραγγείλω το [u']Starter Kit[/u], όπως είχα κάνει και με της Weleda,

μ΄αυτόν το τρόπο θεωρώ, πως βλέπεις και τι σου ταιριάζει , η καλύτερα τι δέχεται καλύτερα το δερματάκι του μωρού σου, αν πάλι οχι, δεν κλαις και τα λεφτά σου και δεν σου μένει άχρηστο προϊόν.;)

Οι κρέμες προσώπου μου αρκούν για πολύ καιρό, ούτε που έχω υπολογίσει πόσο. Νομίζω 2-3 μήνες περίπου. Δεν είναι ιδιαίτερα συμπυκνωμένη η υφή τους αλλά χρειάζεσαι μικρή ποσότητα. Το μόνο αρνητικό που έχω να πω είναι ότι δεν έχουν ιδιαίτερα ευχάριστο άρωμα όπως πχ οι Neal's Yard, αλλά όχι και ότι βρωμάνε.

 

Νομίζω ότι την παιδική σειρά θα τη βρεις παραπλήσια της Weleda. Και εγώ τα παίρνω εναλλάξ γιατί μου αρέσουν και οι δύο σειρές ;)

Ο πλούτος που ζητάει η φύση μας είναι ορισμένος και εύκολα αποκτιέται. Ο πλούτος, αντίθετα, που ζητάει η ματαιοδοξία μας εκτείνεται στο άπειρο - Επίκουρος

p7hgp3.png3NPP.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα μικρούλικα με τα καινούρια ονοματάκια. Τα σπιθουράκια μπορεί να είναι τα λεγόμενα ιδρωτήρια/ ιδρώα/ δροτσίλα. Κανονικά βάζουμε ταλκ (ναι ξέρω) οπότε απλά ντουσάκι και τίποτα. Κι εμείς γεμίσαμε.....

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

πήρα και ειναι εξαιρετικο!Σε ευχαριστουμε πολύ!!!!!Θα σε προτειμάμε πάντα!!!!!

 

Κορίτσια ο μπαμπάς μου είναι μελισσοκόμος, παράγει - οι μελισσούλες του βεβαίως βεβαίως:D - μελάκι τελείως αγνό, χωρίς ίχνος προσθετικών και πεντανόστιμο!Ανθόμελο και πεύκο. Το δίνει σε πολύ καλή τιμή. Αν ενδιαφέρεστε λεπτομέρειες με πμ.
Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα μικρούλικα με τα καινούρια ονοματάκια. Τα σπιθουράκια μπορεί να είναι τα λεγόμενα ιδρωτήρια/ ιδρώα/ δροτσίλα. Κανονικά βάζουμε ταλκ (ναι ξέρω) οπότε απλά ντουσάκι και τίποτα. Κι εμείς γεμίσαμε.....

 

Ευχαριστούμε! :D

Σαν ταλκ χρησιμοποιώ το νισεστέ (κορν φλαουρ)

Και όπως λες κι εσύ σε συνδυασμό με τα συχνά ντουσάκια

κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...