Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

:D:D:D μολις ηρθαν τα crocs!

http://www.crocs.eu/on/demandware.store/Sites-crocs_eu-Site/en_ES/Search-Show?q=keeley

 

ειχαμε παρει κ το καλοκαιρι τα φουξια-λαχανι κ τα λιωσαμε(για την ακριβεια ακομα τα λιωνουμε στο σχολειο;))

 

κ επειδη βολευεται τρελα κ στο σπιτι αλλα ειμαι κ λιγο μη μου απτου με το να φοραει τα παπουτσια που χει εξω ,τα πηραμε για το σπιτι κ ας τα φοραει κ με καλτσες!(προς το παρον τουλαχιστον:-P) κ κατα την ανοιξη(επειδη ειναι μεγαλυτερο νουμερο,θα τα φοραει μονο εξω)

 

δευτερα τα στειλαν,πεμπτη στην πορτα μου;););)

 

μπραβο crocs!(να χες κ την ποικιλια που χει το αμερικανικο:-(-εξου κ πηραμε σε μαυρο,δεν ειχε νουμερο-αν κ ειναι σουπερ τελικα το χρωμα-παντως απο ελλαδα ,σιγουρα καλυτερα!:cool:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια θελω κ εγω να με βοηθησετε σε κατι..φτιαχνω σιγα σιγα το δωματιακι της μπεμπουλας μου.ψαχνω λοιπον προικα(παντα,παπλωματακι κα) τα οποια στην ελλαδα ειναι πανακρυβα κ δεν υπαρχει κιολας ακριβως αυτο που ψαχνω(θελω princess δωματιακι)..ειδα λοιπον στο αμερικανικο amazon απιστευτα πραγματα,ακριβως αυτο που ψαχνω κ σε πολυ καλες τιμες.δεν ξερω ομως τι γινεται με τις παραγγελιες,αν ερχονται στην ελλαδα κ τι γινεται με το τελωνειο γιατι διαβαζω διαφορα οτι σε χρεωνουν πολλα...οποια εχει παραγγειλει ειτε απο το amazon ειτε αν ξερει αλλο site ας με ενημερωσει... ευχαριστω!!

 

καλησπέρα!Ρίξε καιμία ματιά στο http://www.amazon.de. Είχα πάρει ένα σετ της pinolino και έμεινα αρκετά ευχαριστημένη. επίσης δες και στο http://www.pramworld.co.uk. Πήρα και από κει όταν παρήγγειλα το καρότσι της μπουμπού και ήταν οκ.

 

Για όποια ενδιαφέρεται για

 

Μακρυμάνικα Hello Kitty τα ποιο φτηνά γνήσια Sanrio που βρηκα στο εμπευ

 

Baby Gap πιτζαμουλες έχει κ πολύ ωραια μπλουζάκια επισης

 

Και επειδή σήμερα μπήκα ξανά σε τάξη (χε χε) πήρα ενα ωραιο notebook με χρωματιστές σελίδες Έχει τρελλή ποικιλία!!

 

Καλαμαριους, όταν παραλάβεις gap ενημέρωσε!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Για όποια ενδιαφέρεται για

Baby Gap πιτζαμουλες έχει κ πολύ ωραια μπλουζάκια επισης

Kalamaraki παρέλαβες απ' αυτόν?

Αν ναι, τα νούμερα πως ήταν?

Γιατί το καλοκαίρι παρήγγειλα ένα ζευγάρι για 5 ετών (από άλλο πωλητή) και ενώ φαίνονταν αυθεντικές, η μπλούζα ήταν κανονική προς στενή, αλλά το πανελόνι ήταν μετα βίας για 2 χρονών.

Αφού στην αρχή νόμισα ότι ήταν σορτς :shock:

Έκτοτε δεν έχω τολμήσει να ξαναπαραγγείλω baby gap

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Καλαμαριους, όταν παραλάβεις gap ενημέρωσε!

 

Kalamaraki παρέλαβες απ' αυτόν?

Αν ναι, τα νούμερα πως ήταν?

Γιατί το καλοκαίρι παρήγγειλα ένα ζευγάρι για 5 ετών (από άλλο πωλητή) και ενώ φαίνονταν αυθεντικές, η μπλούζα ήταν κανονική προς στενή, αλλά το πανελόνι ήταν μετα βίας για 2 χρονών.

Αφού στην αρχή νόμισα ότι ήταν σορτς :shock:

Έκτοτε δεν έχω τολμήσει να ξαναπαραγγείλω baby gap

 

Οχι δεν εχω παραλάβει ακόμη, χτες τις πηρα, κ εγώ την πατησα ετσι με εναν που εβαζε το αυθεντικο σακουλάκι μεν με απομίμιση πιτζαμουλα μεσα....του έκανα αναφορά κ ζήτησα το 50% της αξίας πισω συν τα μεταφορικά κ το δέχτηκε χωρις συζήτηση...

 

Μολις παραλάβω θα ενημερώσω!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!!!!μεσα στην λιστα με τα καταστηματα υπαρχει ενα το οποιο πουλαει ρουχα 5ετιας με τις τοτε τιμες τους..εργαζομαι σε μια εταιρεια ρουχων αρκετα γνωστη και δουλευω σε outlet και ειδα ρουχο με την ιδια αρχικη τιμη...το θεωρω κοροιδια..αυτα..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..στο αγγλικο amazon το μονο που χρειαζεται ειναι να γραφτω κ μετα τα στελνουν κανονικα?? φανταζομαι με προπληρωμενη καρτα γινεται??? ειμαι λιγο ασχετουλα:oops::oops:

 

Κάνεις κανονικά εγγραφή και πληρώνεις με την προπληρωμένη σου. Δεν στέλνει βέβαια τα πάντα, οπότε τσεκάρεις κάθε φορά, βάζοντας τα πράγματα στο καλάθι και προχωρόντας την παραγγελία σου.

 

(δυστυχώς τα crocs Wellies δεν τα στέλνει:cry:)

 

Δες στο μικρό ηλιοτρόπιο και ψάξε και για κανένα κωδικό:wink:

 

καλησπερα!!!!μεσα στην λιστα με τα καταστηματα υπαρχει ενα το οποιο πουλαει ρουχα 5ετιας με τις τοτε τιμες τους..εργαζομαι σε μια εταιρεια ρουχων αρκετα γνωστη και δουλευω σε outlet και ειδα ρουχο με την ιδια αρχικη τιμη...το θεωρω κοροιδια..αυτα..

Εννοείς στην λίστα με τα δοκιμασμένα σάιτ ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα στην πρωτη σελιδα αλλα βριsκω μονο λευκα ειδη κ ρουχα..θελω να βρω παντα κουνιας τις μεγαλες που εχουν στο εξωτερικο οχι τις μισες που εχουμε στην ελλαδα...μηπως ξερεις καποιο συγκεκριμενο site??

 

Εγώ στην θέση σου θα κοίταγα στο http://www.mytoys.de ...

Διαφορετικά δες μήπως σε συμφέρει να χρησιμοποιήσεις personal shopper για να ψωνίσεις από το mothercare Αγγλίας

 

καλησπέρα!Ρίξε καιμία ματιά στο www.amazon.de. ...

 

Εχω την εντυπωση οτι σε αυτα τα site δεν εχει ολοκληρες παντες που θελει η κοπελα γι'αυτο της εδωσα το λινκ απο Αμερικη. Ή κανω λαθος;

Αccess λες ο ογκος απο μονος του να βαζει σε υποψιες; ΑΥτα παντως δεν ειναι βαρια ουτε εξαιρετικα ογκωδη. Το δικο μου που ειναι τετοιου τυπου και το πηρα απο Αγγλια ηρθε και μεχρι να το ανοιξω νομιζα οτι κατι ελειπε γιατι ηταν συμμαζεμενη η συσκευασια. Παντως στην Ελλαδα που εχει τετοιες παντες κανουν μια διακοσαρα στο νερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος!

Και τα δύο σετ που πήρα είναι "ευρωπαϊκού τύπου". Απλά κατέθεσα την εμπειρία μου σε περίπτωση που δε θέλει να μπλέξει με Αμερική.

Από όλα τα σετ πάντως που έχω το μεγαλύτερο σε μήκος και κυρίως ύψος είναι της pierre cardin.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι σε αυτα τα site δεν εχει ολοκληρες παντες που θελει η κοπελα γι'αυτο της εδωσα το λινκ απο Αμερικη. Ή κανω λαθος;

Αccess λες ο ογκος απο μονος του να βαζει σε υποψιες; ΑΥτα παντως δεν ειναι βαρια ουτε εξαιρετικα ογκωδη. Το δικο μου που ειναι τετοιου τυπου και το πηρα απο Αγγλια ηρθε και μεχρι να το ανοιξω νομιζα οτι κατι ελειπε γιατι ηταν συμμαζεμενη η συσκευασια. Παντως στην Ελλαδα που εχει τετοιες παντες κανουν μια διακοσαρα στο νερο.

 

καλή μου annagrig1980 να είσαι σίγουρη ότι το πρώτο πράγμα που χτυπάει στο μάτι του τελωνειακού είναι ο όγκος, μετά ψάχνει για γνωστά διακριτικά και μετά κοιτάει τι γράφει επάνω ;);)

Όμως εσύ από ότι βλέπω τα αγόρασες από την Λόντρα και όχι από τους φίλους μας τους Αμερικάνους.

 

Εσύ και εγώ που έχουμε μία κάποια εμπειρία στις internetiκες αγορές παίρνουμε και τα ρίσκα μας αγοράζοντας πράγματα από την Αμερική έχοντας πλήρη επίγνωση ότι μπορεί και να την πατήσουμε με το τελωνείο.

Προσωπικά μιλώντας όμως, ποτέ δεν θα αναλάμβανα την ευθύνη να πω σε κάποιον πρωτάρη στις αγορές από το εξωτερικό, ναι αγόρασε άφοβα από Χώρες εκτός Ε.Ε γιατί αν ω μη εγένετο συμβεί να κρατηθεί το δέμα στο τελωνείο θα πει τι μου έλεγε η ..........έξυπνη

 

όσων αφορά τις πάντες εγώ απαντώ στο πρώτο μήνυμα της φίλης mariazerta όπως βλέπεις και από το quote μου, όπου δεν ζητάει πάντες που να πιάνουν σε όλη την κούνια. Προφανώς την ώρα που έγραφα το μήνυμα μου διευκρίνισε τι θέλει.

 

 

 

Ο πρώτος λόγος που πρότεινα στην φίλη το συγκεκριμένο site είναι γιατί εκεί μπορεί να βρεί όλα όσα θα χρειαστεί για να διακοσμήσει το δωμάτιο του παιδιού της, χωρίς να μπλέξει με ξεχωριστές αποστολές μια και δηλώνει πρωτάρα.

 

Πάντως μια συμβουλή για την φίλη μην αγοράσεις παπλωματάκι για την κούνια είναι άχρηστο σε τόσο μικρά μωρά οι περισσότεροι παιδίατροι το απαγορεύουν και θα δώσεις τζάμπα τα χρήματα σου

 

και φτάνουμε στον δεύτερο λόγο που πρότεινα το mytoys τα κομμάτια πωλούνται ξεχωριστά έτσι ώστε να μπορείς να αγοράσεις ότι ακριβώς πιστεύεις ότι χρειάζεσαι

 

Εγώ πάντως την πάντα που έπιανε όλη την κούνια την αγόρασα από το ΙΚΕΑ εκτός από οικονομική είναι και χαμηλή σε ύψος έτσι ώστε να μην χρειάζεται να πας κοντά στο κρεβάτι για να δεις το μωρό.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παίζει να είναι και προσωπικοί Ελέ. Δοκίμασε και τον δικό μου

N33WFT3NPP78055

Ισχύουν μέχρι 30 Σεπτεμβρίου.

 

Εχω και γω κωδικο για εκπτωση αλλά που μπαινει?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

3OQKp2.png

Tyj9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω κωδικο για εκπτωση αλλά που μπαινει?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Kάπου γράφει enter promotional code στο checkout, θα το δεις.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Για όποια ενδιαφέρεται για

 

Μακρυμάνικα Hello Kitty τα ποιο φτηνά γνήσια Sanrio που βρηκα στο εμπευ

 

Baby Gap πιτζαμουλες έχει κ πολύ ωραια μπλουζάκια επισης

 

Και επειδή σήμερα μπήκα ξανά σε τάξη (χε χε) πήρα ενα ωραιο notebook με χρωματιστές σελίδες Έχει τρελλή ποικιλία!!

 

 

εξαφανιστηκαν οι πιτζαμουλες...μεχρι να διαλεξω σχεδιο δεν υπηρχε τιποτα στο νουμερο μας!!! τελικα αγορασα απο μια αλλη απο αγγλια..δεν πειραζει, θα ερθουν πιο γρηγορα

για θυμιστε μου στο paypal επιλεγουμε να κανει μετατροπη το πειπαλ ή η τραπεζα μας?θυμαμαι για το αμαζον που λετε οτι ειναι καλυτερα η τραπεζα μας, για το πειπαλ δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

για θυμιστε μου στο paypal επιλεγουμε να κανει μετατροπη το πειπαλ ή η τραπεζα μας?θυμαμαι για το αμαζον που λετε οτι ειναι καλυτερα η τραπεζα μας, για το πειπαλ δεν θυμαμαι

 

Το ίδιο, η τράπεζά σου.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello!!!!!!!! παρελαβα απο everything5pounds!!!!!!!!!

παραγγελια 15 -> εφυγε 17 -> στα ελτα μου 21! με σαβ/κο μεσα!!!!! 2 εργασιμες δηλαδη...

1.φορεμα http://www.everything5pounds.com/random-squares-vest-maxi-dress-p-1126.html παρα πολυ ωραιο και ωραιο υφασμα-βαζω 9 στα 10 γιατι ειναι 2 μετρα μακρυ κ θελει κοντεμα οπωσδηποτε!

2.ζακετα http://www.everything5pounds.com/shimmer-stripes-asymmetric-cardigan-p-2840.html 10 στα 10 φανταστικη μ'αρεσε πολυ!

3. παπουτσια http://www.everything5pounds.com/urban-cowboy-studded-boots-p-783.html τα πηρα σε μπεζ, σε καμια περιπτωσε δε φαινονται για 5 ευρω!!!!! φαινονται δερματινα... πολυ προσεγμενα και οντως εχουν δερματινο πατο μεσα..... διαβασα που λεγα οτι εχει λιγο στενη φορμα κλπ και πηρα 39 κ ειναι οκ, επιφυλασομαι ομως για το ποσο βολικα κλπ ειναι μεχρι να τα περπατησω εξω και μετα θα πω.....

4. παπουτσια-δεν υπαρχουν πια για να σας βαλω λινκ,μαλλον ξεπουλησαν... γοβες ειναι ψηλες και ειναι ακριβως οπως τα περιμενα, ιδια με ενα ζευγαρι που ειχα παρει απο inshoes σε αλλο σχεδιο μονο.... αν θυμαμαι καλα ελεγε οτι εχει τακουνι 4 ιντσες και ειναι οντως πανυψηλα.... -επισης επιφυλασσομαι να τα περπατησω κ μετα να κρινω!

κ αυτα 39 τα πηρα... δηλαδη στα παπουτσια αν ειστε αναμεσα σε 2 νουμερα οπως εγω,καλυτερα παρτε το μεγαλυτερο....

 

γενικα δηλαδη τους βαζω ενα 8 εκ πρωτης αποψης! αλλα σιγουρα παιζουν ρολο τα κομματια που θα διαλεξεις...

 

αυτααααααααααα

 

επισης παρελαβα απο τρελοχταρι! παραγγελια εφυγε 9/9 και εφτασε 16/09! καθολου κακο! τα ρουχα απλα απαιχτα!!!!!! δεν εχω να σχολιασω.... πηραμε τη σειρα με το μονοκερο και τα λουλουδια.... τρομερα!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

φτουυυυυ...εχασα

εβαλα το πειπαλ ( 4 φορες σημερα, οχι μια...βιαζομουνα βλεπετε:oops::oops::oops:)

thanks chatziko:-P

 

αυτο την ωρα που πληρωνουμε?

γιατι πηγα τωρα στο λογαριασμο μου στο πευπαλ κ ψαχνοντας το λιγο,δε βρηκα κατι σχετικο:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ειμαι πολυ στραβη τελικα,ή εμφανιζεται η επιλογη για τραπεζα,μονο σε πληρωμη?:oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Hello!!!!!!!! παρελαβα απο everything5pounds!!!!!!!!!

παραγγελια 15 -> εφυγε 17 -> στα ελτα μου 21! με σαβ/κο μεσα!!!!! 2 εργασιμες δηλαδη...

1.φορεμα http://www.everything5pounds.com/random-squares-vest-maxi-dress-p-1126.html παρα πολυ ωραιο και ωραιο υφασμα-βαζω 9 στα 10 γιατι ειναι 2 μετρα μακρυ κ θελει κοντεμα οπωσδηποτε!

2.ζακετα http://www.everything5pounds.com/shimmer-stripes-asymmetric-cardigan-p-2840.html 10 στα 10 φανταστικη μ'αρεσε πολυ!

3. παπουτσια http://www.everything5pounds.com/urban-cowboy-studded-boots-p-783.html τα πηρα σε μπεζ, σε καμια περιπτωσε δε φαινονται για 5 ευρω!!!!! φαινονται δερματινα... πολυ προσεγμενα και οντως εχουν δερματινο πατο μεσα..... διαβασα που λεγα οτι εχει λιγο στενη φορμα κλπ και πηρα 39 κ ειναι οκ, επιφυλασομαι ομως για το ποσο βολικα κλπ ειναι μεχρι να τα περπατησω εξω και μετα θα πω.....

4. παπουτσια-δεν υπαρχουν πια για να σας βαλω λινκ,μαλλον ξεπουλησαν... γοβες ειναι ψηλες και ειναι ακριβως οπως τα περιμενα, ιδια με ενα ζευγαρι που ειχα παρει απο inshoes σε αλλο σχεδιο μονο.... αν θυμαμαι καλα ελεγε οτι εχει τακουνι 4 ιντσες και ειναι οντως πανυψηλα.... -επισης επιφυλασσομαι να τα περπατησω κ μετα να κρινω!

κ αυτα 39 τα πηρα... δηλαδη στα παπουτσια αν ειστε αναμεσα σε 2 νουμερα οπως εγω,καλυτερα παρτε το μεγαλυτερο....

 

γενικα δηλαδη τους βαζω ενα 8 εκ πρωτης αποψης! αλλα σιγουρα παιζουν ρολο τα κομματια που θα διαλεξεις...

 

αυτααααααααααα

 

επισης παρελαβα απο τρελοχταρι! παραγγελια εφυγε 9/9 και εφτασε 16/09! καθολου κακο! τα ρουχα απλα απαιχτα!!!!!! δεν εχω να σχολιασω.... πηραμε τη σειρα με το μονοκερο και τα λουλουδια.... τρομερα!

 

Μπράβο Ιριδάκι μου

 

καλοφόρετα ;)

 

τωρα για θυμισέ μου μεταφορικά

 

Link to comment
Share on other sites

Kάπου γράφει enter promotional code στο checkout, θα το δεις.

 

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Μόλις πήρα για την μικρή μου αυτά:

 

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446002340&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306261674&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1316724696463&productSizeSelected=0&fit_type=

 

 

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446002322&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306261674&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1316724696464&productSizeSelected=0&fit_type=

 

Η μικρή μου είναι 11 μηνών αλλά τα πήρα για αργότερα σε νούμερα 12-24 και 12-18. Είναι καλά λέτε για να βγάλουμε τον χειμώνα?:wink::wink::wink:

3OQKp2.png

Tyj9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ιριδάκι μου

 

καλοφόρετα ;)

 

τωρα για θυμισέ μου μεταφορικά

 

αυτο σχολιαζαμε... εχει ακριβα μεταφορικα.... πχ για 4 κομματια εως 2 κιλα = 17.18 ευρω μτφ! δηλαδη για να μη τα πολυλογω, πηγε 10 ευρω το κομματι αντι για 5.73 (πληρωσα σε ευρω κατευθειαν οχι λιρες)

τωρα θα θελα να παρω αυτα τα μποτακια τα ankle boots αλλα no money honey.......

 

α το ενα παπουτσι ελεγε οτι ειναι μαρκα version και το αλλο moom

κανενα κομματι δενε λεγε milanoo.com

 

edit ομως τα παπα ηταν κανονικα στα κουτια τους και νομιζω πως τελικα δεν ηταν και τοοοοσο πολλα τα μεταφορικα... επειδη ειχαμε πει οτι ισως απο κει να βγαζουν το εξτρα κερδος τους το λεω.... εγω ενα συστημενο που ειχα στειλει επιστροφη στο αμαζον μου πηραν 13 ευρω!!!! και ηταν μικρο... οχι 2 κουτια παπουτσια!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Μόλις πήρα για την μικρή μου αυτά:

 

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446002340&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306261674&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1316724696463&productSizeSelected=0&fit_type=

 

 

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446002322&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306261674&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1316724696464&productSizeSelected=0&fit_type=

 

Η μικρή μου είναι 11 μηνών αλλά τα πήρα για αργότερα σε νούμερα 12-24 και 12-18. Είναι καλά λέτε για να βγάλουμε τον χειμώνα?:wink::wink::wink:

 

Μια χαρά είναι!

Η δικιά μου είναι σχεδόν 13 μηνών και 8,5 κιλά με το ζόρι και το 12-18 που παρέλαβα μας είναι κανονικό. Θέλω να πω ότι γενικά τα ρούχα τους έχουν κανονική προς στενή γραμμή αν συγκρίνω με τα mοthercare που φοράμε ακόμη 6-9!!!Για να μην πω για τα h&m που το 6-9 μας πέφτει ακόμη!

 

iherb.com

"We have further reduced our shipping rates through the end of September 2011.

 

DHL International (where available)

Up to 90% off published rates -- starting as low as $8.00!

Our regular low rates start at $12.00.

 

International Air Mail (where available):

Zero cost for orders over $40.00 -- our regular low rate is a flat $4.00.

Please note that this shipping method is only available for orders up to 4 pounds (1814 grams), with a maximum value of $80.00."

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσύ και εγώ που έχουμε μία κάποια εμπειρία στις internetiκες αγορές παίρνουμε και τα ρίσκα μας αγοράζοντας πράγματα από την Αμερική έχοντας πλήρη επίγνωση ότι μπορεί και να την πατήσουμε με το τελωνείο.

Προσωπικά μιλώντας όμως, ποτέ δεν θα αναλάμβανα την ευθύνη να πω σε κάποιον πρωτάρη στις αγορές από το εξωτερικό, ναι αγόρασε άφοβα από Χώρες εκτός Ε.Ε γιατί αν ω μη εγένετο συμβεί να κρατηθεί το δέμα στο τελωνείο θα πει τι μου έλεγε η ..........έξυπνη

...

Εγώ πάντως την πάντα που έπιανε όλη την κούνια την αγόρασα από το ΙΚΕΑ εκτός από οικονομική είναι και χαμηλή σε ύψος έτσι ώστε να μην χρειάζεται να πας κοντά στο κρεβάτι για να δεις το μωρό.;)

 

Εσυ καλα τα λες καλη μου access αλλα και με περσοναλ σοπερ απο mothercare κατα πασα πιθανοτητα πιο πολλα θα βγουν ακομα κι'άν πληρωσεις τελωνειο! :(

Ισως ομως να εχεις δικιο. Τα ογκωδη ισως να εχουν πιο πολλες πιθανοτητες να τα τσακωσουν, οποτε οποια κοπελα θελει ας το ξανασκεφτει.

Για το Mytoys.de θα συμφωνησω. Οσα εχω παρει ειναι μια χαρά (εκτος απο κατι χριστουγεννιατικα που μου ξεβαψαν αμεσως)

Επισης γι'αυτο μ'αρεσει αυτο το φορουμ γιατι υπαρχει πολυφωνια και μοιραζομαστε τις εμπειριες μας. Η παντα του ΙΚΕΑ ηταν πολυ οικονομικη και η πρωτη μου επιλογη αλλα επειδη ηταν πολυ χαμηλη την κατηργησα γιατι χτυπαγαν τα κεφαλακια τους στα καγκελα πιο ψηλά απο την παντα. Αυτο βεβαια εχει να κανει και με το ποσο διαολακια ειναι! :D

Παντως για τα λεφτα της ηταν εξαιρετικη. Την χρησιμοποιησα για λιγο, την χαρισα στην ξαδερφη μου που τη χρησιμοποιησε στο παιδακι της και ειναι ακομα σαν καινουρια.

 

Staci74 ευχαριστω πολυ για το site της puma! :D

Παρηγγειλα για συναδελφο παπουτσακια και περιμενουμε. Απιστευτες τιμες αν βρεις νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...