Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καρδια ποια μπλουζα λες????

 

για τον κωδικο ελεγε και καλα επειδη δεν εχουμε ξαναψωνισει ειναι για να μας σπρωξει να κανουμε ξανα παραγγελια!

 

εγώ? μπλούζα? μάλλον για το άλλο κοριτσάκι - irida- λες......

πάντως και εγώ τρώγομαι τώρα για μερικές μπλουζίτσες.....πέφτουν ωραίά πάνω μου και τρώγομαι σας λέω!!!!

 

όσο για τον κωδικό μου λέει ότι δεν είναι η πρώτη μου παραγγελία, για αυτό τον αφαιρεί.

μάλλνο θα κόλλησε όπως λέει η irida

Link to comment
Share on other sites

καρδια ποια μπλουζα λες????

 

για τον κωδικο ελεγε και καλα επειδη δεν εχουμε ξαναψωνισει ειναι για να μας σπρωξει να κανουμε ξανα παραγγελια!

 

εμενα ελεγε οτι εχω καιρο να ψωνισω οχι οτι ειναι για 1η αγορα.... ασε που προχτες ειχα ψωνισει! ο,τι να ναι........

 

χμ τα ιδια λεμε? χαχα

 

η μπλουζα ειναι http://www.yoursclothing.co.uk/P/Raspberry_Insert_T-Shirt-(11407).aspx

τρομερη ποιοτητα βαμβακερο.... και εχει και -10%!!!!!!!!!!! εεεεε ελεος!!!! δε ξαναψωνιζω.... τωρα ψηνομαι για κροκς μποτακι της μικρης!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια...ποτε δεν εχω κανει αγορες μεσο ιντερνετ.Δεν ξερω φοβαμαι λιγο.Σκεφτομαι μηπως πληρωσω με καρτα και δεν παραλαβω ποτε το προιον.Εχει συμβει αυτο?????

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ελεγε οτι εχω καιρο να ψωνισω οχι οτι ειναι για 1η αγορα.... ασε που προχτες ειχα ψωνισει! ο,τι να ναι........

 

και εγώ είχα ψωνίσει, αλλά αφού μου τον έστειλαν τον κωδικό να μην τον χρησιμοποιήσω??

έχει traffic στο livechat τώρα, αργότερα θα ρωτήσω.........

Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο από Αγγλία δεν παίζει από το 1993 πέστου χαιρετίσματα, ελεύθερη αγορά .........

 

Κάποιοι πωλητές ζητούν ένα διάστημα για να κάνουν κλέιμ στο ταχυδρομείο τους και μετά αποζημιώνουν. Κατά την γνώμη μου, 12 λίρες μεταφορικά είναι πάρα πολλά, 1/3 κούτας του ξάδερφου, του ματς.

 

Εγώ δεν θα το δεχόμουν. Πλήρωσες μεταφορικά και θες την αγορά σου.

 

 

Κανεις που κανεις το Καλό,ολοκλήρωσε τουλαχιστον:lol:;)

Δεν θα το δεχοσουν με τίποτα Οκ,δεκτό...

Κ μένα πολλα μου φαίνονται

ΤΙ ΘΑ ΈΚΑΝΕΣ ΛΟΙΠΟΝ;

 

Αν της έλεγα να τα ξαναστειλει απλά;

Ή να απειλησω με κεις;

Ή να πάω τσατ;

(χτες,παρεμπιπτόντως πήγα τσατ για κάτι άλλο-εξυπηρετικοτατοι οι τύποι στο τσατ-εύγε!!!)

 

Κοριτσιαααααα,πείτε κ καμία άλλη τη γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites

Αφού η πρώτη μου αγορά είχε επιτυχία, λέω να ξαναδοκιμάσω! Θέλω παπουτσάκια για την μικρούλα μου που τώρα άρχισε να περπατάει. Δεν ξέρω ακριβώς νουμεράκι. Θα πάω σε ένα κατάστημα να δψ και μετά λέω να παραγγείλώ από δω. Γιατί να το χρυσοπληρώσω?;)

 

Του θέμα είναι ότι δεν ξέρω από που. Βρήκα κάτι όμορφα στο pedided http://www.pediped.com/Products/Grip-n-Go-br-Ellie---Dark-Purple__GG1260.aspx[/url]

 

 

αλλά και στα clarks http://www.clarks.co.uk/find/mcrages-is-cruising/product-is-20343044

 

Τι μου προτείνετε εσείς που ξέρετε? Εκπωτικά κουπόνια που μπορώ να βρώ?

3OQKp2.png

Tyj9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ είχα ψωνίσει, αλλά αφού μου τον έστειλαν τον κωδικό να μην τον χρησιμοποιήσω??

έχει traffic στο livechat τώρα, αργότερα θα ρωτήσω.........

 

 

ελα το δοκιμασα (ατιμη) δουλευει (κακουργαααααα) !!!!

 

ιριδα βαλε μπλουζα

ειμαι λιγο θκατα με το θηλυκο μου σημερα και υπολειτουργω

 

την εβαλα πιο πανω... εκανα εντιτ!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η δασμοφορολογική επιβάρυνση των προερχόμενων από Τρίτη χώρα ειδών;

 

→ Για αποστολές μη εμπορικού χαρακτήρα :

α) για είδη μέχρι 45 € δεν καταβάλλονται δασμοί, Φ.Π.Α. και λοιποί φόροι,

β) τα είδη των οποίων η συνολική αξία δεν υπερβαίνει το ποσό των 350 € υπόκεινται σε κατ΄ αποκοπή δασμό 3,5%, εκτός εάν ο ενδιαφερόμενος ζητήσει τον τελωνισμό με βάση την δασμολογική κατάταξη του είδους.

γ) τα είδη των οποίων η συνολική αξία είναι άνω των 350 €, τελωνίζονται κανονικά, καταβάλλοντας τους δασμούς, φόρους και λοιπές επιβαρύνσεις.

→ Για αποστολές εμπορικού χαρακτήρα καταβάλλονται κανονικά οι δασμοφορολογικές επιβαρύνσεις, εκτός εάν πρόκειται για είδη, των οποίων η συνολική αξία δεν υπερβαίνει συνολικά τα 22 €.

Σημείωση: Για την κατανόηση των παραπάνω διευκρινίζουμε ότι:

ως εμπορεύματα χωρίς εμπορικό χαρακτήρα θεωρούνται τα εμπορεύματα εκείνα, τα οποία περιλαμβάνονται αποκλειστικά στις αποστολές, που πραγματοποιούνται από ιδιώτη σε ιδιώτη χωρίς οποιασδήποτε μορφής πληρωμή και τα οποία λόγω της φύσης τους και της ποσότητάς τους (μικρή), προορίζονται, χωρίς καμιά αμφιβολία, για προσωπική, ιδιωτική ή οικογενειακή χρήση εκ μέρους των παραληπτών .

 

 

 

Συμφωνα με αυτα που γραφεις σωστα μου τα ειπαν. Δικιο ειχαν τελικα.

Αφου ισχυει αυτο που εκανα bold σημαινει οτι υπαγομαστε στην δευτερη κατηγορια. Οταν σου στελνει το Gymboree π.χ. που δεν ειναι ιδιωτης και εχεις πληρωσει πας στην κατηγορια των 22 ευρω (ή 40 δολλαρια τοτε που μου το ειπαν, αναλογως των οδηγιων ή της ισοτιμιας)

Αρα ειχα δικιο. Ετσι ακρβως ειναι! :(:(:(

 

Κατ' αρχήν, αφού πρόκειται για αγοραπωλησία, υπάρχει εμπορικός χαρακτήρας, έστω και μόνο από την πλευρά του πωλητή. Δεχόμαστε ότι ο αγοραστής αγοράζει για την προσωπική του κατανάλωση.

 

Μπολντάρισες το από ιδιώτη σε ιδιώτης χωρις οποιαδήποτε μορφή πληρωμής. Που βρήκες το χωρις οποιαδήποτε μορφή πληρωμής ? Δηλαδή δεν πληρώνεις αξία και μεταφορικά ? Μπορείς να αποδείξεις ότι τα πράγματα στα έστειλε ΤΖΑΜΠΑ το οποιοδήποτε σάιτ και εσύ ανέλαβες να πληρώσεις μόνο μεταφορικά ?

 

Αυτό που λες για το τζιμπο δεν είναι σωστό. Η δασμολογητέα αξία ενός εισαγομενου προιόντος υπολογίζεται βάσει δασμολογίου επί του συνόλου αξίας αγοράς + μεταφορικά. Οι εκτελωνιστές δηλαδή όταν τελωνίζουν εμπορεύματα, δηλώνουν σαν δασμολογητέα αξία και τα δύο. Επί αυτών υπολογίζονται οι επιβαρύνσεις. Διαφορετικά, είναι λαθρεμπορία !!!!!

 

Τέλος με το τελωνείο !!!!!!!!

 

Παρέλαβα σιλικονάτες βάσεις στήθους !!! Κάπως έτσι τέσπα ...

 

Μια χαρά είναι, τις συνιστώ, ήρθαν και πολύ γρήγορα, δύο εβδομάδες.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

αααα πάλι δεν το δέχεται!!

μπαίνω livechat και επανέρχομαι

 

έλα βρε iridaki μήπως θα σωθούμε από αυτό για την έκτακτη εισφορά?????

(με κάτι τέτοια παραμυθιάζομαι........)

Link to comment
Share on other sites

Αφού η πρώτη μου αγορά είχε επιτυχία, λέω να ξαναδοκιμάσω! Θέλω παπουτσάκια για την μικρούλα μου που τώρα άρχισε να περπατάει. Δεν ξέρω ακριβώς νουμεράκι. Θα πάω σε ένα κατάστημα να δψ και μετά λέω να παραγγείλώ από δω. Γιατί να το χρυσοπληρώσω?;)

 

Του θέμα είναι ότι δεν ξέρω από που. Βρήκα κάτι όμορφα στο pedided http://www.pediped.com/Products/Grip-n-Go-br-Ellie---Dark-Purple__GG1260.aspx[/url]

 

 

αλλά και στα clarks http://www.clarks.co.uk/find/mcrages-is-cruising/product-is-20343044

 

Τι μου προτείνετε εσείς που ξέρετε? Εκπωτικά κουπόνια που μπορώ να βρώ?

το clarks δεν στέλνει. Δες την υπογραφή του chatzico για άλλα site που στέλνουν

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια...ποτε δεν εχω κανει αγορες μεσο ιντερνετ.Δεν ξερω φοβαμαι λιγο.Σκεφτομαι μηπως πληρωσω με καρτα και δεν παραλαβω ποτε το προιον.Εχει συμβει αυτο?????

 

Καλώς ήρθες Μαρία,

κοιταξε για αρχή βγάλε μια προπληρωμένη κάρτα για να την φορτιζεις μονο οταν θες να κανεις αγορές, για να μην εχεις το φοβο μηπως σου κλεψουν τα στοιχεια κ βρεθεις χρεωμένη.

 

κ μετά....

 

εχουμε μια λιστα με καταστήματα στην πρωτη σελιδα του θεματος κ στην υπογραφή τη δική μου και αλλων μελών, αυτα τα σαιτ ειναι δοκιμασμένα απο εμάς κ για αυτο ειναι στη λιστα, θεωρούνται αξιόπιστα για αγορές.

 

Τώρα αυτο που ρωτάς το να μην έρθει ποτέ μια αγορά σου μπορει να συμβει κ με αποστολές εσωτερικου ελλάδας δηλαδη να στειλεις κατι σε αλλη πολη κ να χαθει.....

 

θα ανοιξεις κ εναν λογαριασμο στο πευπαλ, που θα ειναι το ηλεκτρονικό σου πορτοφόλι, θα πληρωνεις μέσω εκεινου για να εισαι καλυμμενη σε περιπτωση που χαθει κτλπ κατι για να παρεις τα λεφτά σου πισω.

 

Οδηγιες εχει στην υπογραφή μου

ΠΡΩΤΑ διαβασε τις πριν κανεις αγορες κ φυσικά οτι αποριά εχεις ρώτησέ μας.

 

Ιιιιιιιιι Εγώ έβαλα χτες παραγγελία....δωρεάν μεταφορικά,Αλλα no έκπτωση!:confused:

 

Ποιο πολύ σε συμφερε το χωρις μεταφορικά....

πχ το κομμάτι που ήθελα εκανε 20.99 κ χωρις μεταφορικά

 

ενω σημερα το εχει 16ευρώ κ 10 τα μεταφορικα....26ευρόπουλα!:rolleyes:

 

Κανεις που κανεις το Καλό,ολοκλήρωσε τουλαχιστον:lol:;)

Δεν θα το δεχοσουν με τίποτα Οκ,δεκτό...

Κ μένα πολλα μου φαίνονται

ΤΙ ΘΑ ΈΚΑΝΕΣ ΛΟΙΠΟΝ;

 

Αν της έλεγα να τα ξαναστειλει απλά;

Ή να απειλησω με κεις;

Ή να πάω τσατ;

(χτες,παρεμπιπτόντως πήγα τσατ για κάτι άλλο-εξυπηρετικοτατοι οι τύποι στο τσατ-εύγε!!!)

 

Κοριτσιαααααα,πείτε κ καμία άλλη τη γνώμη σας!

 

Να του στειλεις μυνημα οτι θα περιμένεις λιγο καιρο ακομη, κ μετά θα ζητήσεις full money refund αλλιως θα αναγκαστεις να ανοιξεις κεις στο πευπαλ .

Χωρις ειρωνεια κτλπ ευγενικά κ απλά.

 

Αφού η πρώτη μου αγορά είχε επιτυχία, λέω να ξαναδοκιμάσω! Θέλω παπουτσάκια για την μικρούλα μου που τώρα άρχισε να περπατάει. Δεν ξέρω ακριβώς νουμεράκι. Θα πάω σε ένα κατάστημα να δψ και μετά λέω να παραγγείλώ από δω. Γιατί να το χρυσοπληρώσω?;)

 

Του θέμα είναι ότι δεν ξέρω από που. Βρήκα κάτι όμορφα στο pedided http://www.pediped.com/Products/Grip-n-Go-br-Ellie---Dark-Purple__GG1260.aspx[/url]

 

 

αλλά και στα clarks http://www.clarks.co.uk/find/mcrages-is-cruising/product-is-20343044

 

Τι μου προτείνετε εσείς που ξέρετε? Εκπωτικά κουπόνια που μπορώ να βρώ?

 

τα εκπτωτικά κουπόνια γραψε απλά στο γουγλη ονομα σαιτ voucher code ή discount code και θα σου βγαλει διαφορα μπες δες και δοκίμασε

 

απο οσο ξερω τα κλαρκς δεν αποστέλλουν παιδικά ον λαιν, οπως προανέφερε κ η αξεσ κ δεν στελνουν ελλάντα καθολου.

 

Καλημέρα,

 

έχει καμμιά σας πρόβλημα με το paypal σήμερα?

 

Παρότι έκανα αγορές χθες, σήμερα μου βγάζει το ακόλουθο:

 

The country associated with this account is restricted.

 

Οχι μια χαρά ειναι , τώρα μπήκα και δέχτηκα πληρωμές από πωλήσεις μου στο ebay!

 

κάτι αλλο συμβαινει....

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού η πρώτη μου αγορά είχε επιτυχία, λέω να ξαναδοκιμάσω! Θέλω παπουτσάκια για την μικρούλα μου που τώρα άρχισε να περπατάει. Δεν ξέρω ακριβώς νουμεράκι. Θα πάω σε ένα κατάστημα να δψ και μετά λέω να παραγγείλώ από δω. Γιατί να το χρυσοπληρώσω?;)

 

Του θέμα είναι ότι δεν ξέρω από που. Βρήκα κάτι όμορφα στο pedided http://www.pediped.com/Products/Grip-n-Go-br-Ellie---Dark-Purple__GG1260.aspx[/url]

 

 

αλλά και στα clarks http://www.clarks.co.uk/find/mcrages-is-cruising/product-is-20343044

 

Τι μου προτείνετε εσείς που ξέρετε? Εκπωτικά κουπόνια που μπορώ να βρώ?

τα pediped originals ειναι απλα τελεια

δυστηχως δεν βγαινουν σε μεγαλα νουμερα

εσεις ομως αφου τωρα ξεκινατε περπατημα, εχετε καιρο να φορεσετε πολλα ομορφα ζευγαρακια

τα grip and go εναι για παιδακια που εχουν εξοικειωθει με το περπατημα

εμεις εχουμε παρει απ ολες τις σειρες (originals, grip and go , flex) και ειναι ολα αριστα

αλλα τα οριτζιναλς ειναι ολα τα λεφτα απο ολες τις αποψεις

Link to comment
Share on other sites

Uh oh... Ν' ανησυχώ δηλαδή? Θα τους πάρω τηλέφωνο.

 

 

 

κάτι αλλο συμβαινει....

 

 

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Malloo Εμφάνιση μηνυμάτων

Καλημέρα,

 

έχει καμμιά σας πρόβλημα με το paypal σήμερα?

 

Παρότι έκανα αγορές χθες, σήμερα μου βγάζει το ακόλουθο:

 

The country associated with this account is restricted.

Οχι μια χαρά ειναι , τώρα μπήκα και δέχτηκα πληρωμές από πωλήσεις μου στο ebay!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω kalamaraki!!!!!

Ποιο πολυ ηθελα να ξερω για τα δοκιμασμενα σαιτ.

Θα τα κοιταξω αυτα που προτεινεις!!!!

Καλώστηνα !!!!!!!

 

Διάβασε πρώτα τις οδηγίες που έχει το καλαμαράκι στην υπογραφή του, η εγγραφή στο πέιπαλ και η προπληρωμένη είναι μαστ. Μετά δες τις ανάγκες σου και την λίστα και μετά πες ότι θες πες.:wink::wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

...

→ Για αποστολές εμπορικού χαρακτήρα καταβάλλονται κανονικά οι δασμοφορολογικές επιβαρύνσεις, εκτός εάν πρόκειται για είδη, των οποίων η συνολική αξία δεν υπερβαίνει συνολικά τα 22 ?.

Σημείωση: Για την κατανόηση των παραπάνω διευκρινίζουμε ότι:

ως εμπορεύματα χωρίς εμπορικό χαρακτήρα θεωρούνται τα εμπορεύματα εκείνα, τα οποία περιλαμβάνονται αποκλειστικά στις αποστολές, που πραγματοποιούνται από ιδιώτη σε ιδιώτη χωρίς οποιασδήποτε μορφής πληρωμή και τα οποία λόγω της φύσης τους και της ποσότητάς τους (μικρή), προορίζονται, χωρίς καμιά αμφιβολία, για προσωπική, ιδιωτική ή οικογενειακή χρήση εκ μέρους των παραληπτών .

 

...

 

Κατ' αρχήν, αφού πρόκειται για αγοραπωλησία, υπάρχει εμπορικός χαρακτήρας, έστω και μόνο από την πλευρά του πωλητή. Δεχόμαστε ότι ο αγοραστής αγοράζει για την προσωπική του κατανάλωση.

 

Μπολντάρισες το από ιδιώτη σε ιδιώτης χωρις οποιαδήποτε μορφή πληρωμής. Που βρήκες το χωρις οποιαδήποτε μορφή πληρωμής ? Δηλαδή δεν πληρώνεις αξία και μεταφορικά ? Μπορείς να αποδείξεις ότι τα πράγματα στα έστειλε ΤΖΑΜΠΑ το οποιοδήποτε σάιτ και εσύ ανέλαβες να πληρώσεις μόνο μεταφορικά ?

 

Αυτό που λες για το τζιμπο δεν είναι σωστό. Η δασμολογητέα αξία ενός εισαγομενου προιόντος υπολογίζεται βάσει δασμολογίου επί του συνόλου αξίας αγοράς + μεταφορικά. Οι εκτελωνιστές δηλαδή όταν τελωνίζουν εμπορεύματα, δηλώνουν σαν δασμολογητέα αξία και τα δύο. Επί αυτών υπολογίζονται οι επιβαρύνσεις. Διαφορετικά, είναι λαθρεμπορία !!!!!

 

Τέλος με το τελωνείο !!!!!!!!.

 

η αληθεια ειναι οτι αδυνατω λιγο να καταλαβω τι θες να πεις.

Νομιζω οπτι λεμε το ιδιο πραγμα.

Εκανα bold αυτη την παραγραφο για να καταληξω στο οτι δεν ισχυει σε περιπτωσεις αγορων επομενως μιλαμε για αποστολες εμπορικου χαρακτηρα και υπαγομαστε στη δευτερη κατηγορια με αφορολογητο μονο τα 22 ευρω.

Το ιδιο πραγμα δε λεμε ή θες να πεις κατι αλλο;

Επομενως οπως σου ξαναειπα, σωστα με ενημερωσαν οτι για αγορες εκτος ΕΕ το αφορολογητο ποσο ειναι αυτο (22 ευρω γραφεις, μου ειχαν πει 40 δολλαρια που ειναι κοντα) και οχι τα 120 δολλαρια που αυθαιρετως λεγαμε. Για τα gymboree ειπα ακριβως οτι κι'εσυ. Ειναι αποστολη εμπορικου χαρακτηρα και αν ξεπερναει τα 22 ευρω (που προφανως τα ξεπερναει) μπορει να φορολογηθει. Απλα πραγματα. Πως καταληξαμε στη λαθρεμπορια;;; :D

Διαφωνεις σε κατι; Μηπως κατι δεν καταλαβα; Διορθωσε με αν δεν το καταλαβα γιατι μ'ενδιαφερει, αν και νομιζω οτι λεμε ακριβως τα ιδια πραγματα με αλλα λογια.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι αδυνατω λιγο να καταλαβω τι θες να πεις.

Νομιζω οπτι λεμε το ιδιο πραγμα.

Εκανα bold αυτη την παραγραφοπ για να καταληξω στο οτι μιλαμε για αποστολες εμπορικου χαρακτηρα επομενως υπαγομαστε στη δευτερη κατηγορια με αφορολογητο μονο τα 22 ευρω.

Το ιδιο πραγμα δε λεμε ή θες να πεις κατι αλλο;

Επομενως οπως σου ξαναειπα σωστα με ενημερωσαν οτι για αγορες εκτος ΕΕ το αφορολογητο ποσο ειναι αυτο (22 ευρω γραφεις, μου ειχαν πει 40 δολλαρια που ειναι κοντα) και οχι τα 120 δολλαρια. Για τα gymboree ειπα ακριβως οτι κι'εσυ. Ειναι αποστολη εμπορικου χαρακτηρα και αν ξεπερναει τα 22 ευρω (που προφανως τα ξεπερναει) μπορει να φορολογηθει. Απλα πραγματα. Πως καταληξαμε στη λαθρεμπορια;;; :D

Διαφωνεις σε κατι; Μηπως κατι δεν καταλαβα; Διορθωσε με αν δεν το καταλαβα γιατι μ'ενδιαφερει, αν και νομιζω οτι λεμε ακριβως τα ιδια πραγματα με αλλα λογια.

Ααααααααααχ ΑΝΝΑ !!!! :lol::lol::lol:

 

Λοιπόν, είπα ο κοινοτικός τελωνειακός κώδικας δεν προβλέπει κάτι σχετικό, όλα τα εξωκοινοτικά περνάνε τελωνείο. Η συγκεκριμένη υπηρεσία δεν έχει αρκετό προσωπικό. Τα δέματα/αποστολές είναι αρκετά. Οπότε η πρακτική - όχι ο κανόνας - είναι αυτός που έχουμε δει εδώ στο φόρουμ.

 

Απλή αποστολή, αγορά μέχρι 120 δολλάρια, φάκελος/δέμα χωρίς λόγκος.

 

Μέχρι τώρα, ελάχιστα δέματα με αυτά τα χαρακτηριστικά έχουν τελωνισθεί.

 

Την έχουν γλυτώσει μεγαλύτερες αγορές αλλά όχι αγορές με κούριερ.

 

Και πάλι σε ξαναρωτάω, αυτές τις πληροφορίες ποιός σου τις έδωσε ? Ρώτησες τηλεφωνικά ? Σε τελωνείο ή αλλού ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...