Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι καροτσι να παρω?


Recommended Posts

μπορειτε να μου προτεινετε ενα καροτσι?

να παρω καποιο που ειναι σετ(πχ http://www.pegperego.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=230&category_id=24&option=com_virtuemart&Itemid=64)

η καλυτερα κομματια?

τα χρηματα που διαθετουμε ειναι μεχρι 300ε

τα καροτσια του jumbo τι λενε?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


(πχ http://www.pegperego.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=230&category_id=24&option=com_virtuemart&Itemid=64)

η καλυτερα κομματια?

τα χρηματα που διαθετουμε ειναι μεχρι 300ε

 

το συγκεκριμένο, αν προσεξες το σαιτ, λεει ότι το καρότσι πωλείται χωριστά.

για τη συγκεκριμένη μαρκα δυσκολο να πεσεις κατω από 600 ευρώ για τριο

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να γραψετε τι προυποθεσεις θελετε να εχει...ωστε να προσδιορισουμε λιγο τι μπορει να χρειαζεστε,γιατι ετσι μιλαμε λιγο γενικα...Για να βοηθησω...εγω ηθελα καροτσι να ναι φθηνο,να ειναι ελαφρυ κ να πιανει ελαχιστο χωρο,να δεχετε καθισματακι κ.λ.π.(ασχετα που δε αγορασα ποτε) να κλεινει-ανοιγει ευκολα,να χει επενδυσεις κ για χειμωνα αλλα να γινεται κ ωραιο καλοκαιρινο,να κοιταει κι εμπρος και πισω(τον ειχα να κοιταει εμενα μεχρι 5 μ. κ μετα το γυρισα).Εγω βρηκα συμφωνα με αυτα τα δεδομενα.Εσεις τι δεδομενα εχετε,ωστε να βοηθηθουμε λιγο?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

kai egw re koritsia, to idio!! einai to proto kai den kserw ti prepi na parw! den eina aparetito gia mena na parw me 3 koumatia, giati exw apo ton anipsaki mou to kariklaki to autokinito..

 

τι ακριβως εχεις απο το ανηψακι σου ,τι μαρκα-μοντελο ειναι,τι θελεις να παρεις κ ποσα διαθετεις?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το συγκεκριμένο, αν προσεξες το σαιτ, λεει ότι το καρότσι πωλείται χωριστά.

για τη συγκεκριμένη μαρκα δυσκολο να πεσεις κατω από 600 ευρώ για τριο

 

 

 

το εφερα σαν παραδειγμα λογω οτι ειναι τριο.

βασικα για αυτο σκεφτομαι http://www.ebaby.gr/chicco-1-2-3-4-5-6-7/trio-enjoy-fun-chicco.html

αλλα φοβαμαι λογω οτι ειναι η αγορα απο εξωτερικο.

μπορειτε να προτεινεται κατι?να παρω τριο η κομματια?τι συμφερει καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

το εφερα σαν παραδειγμα λογω οτι ειναι τριο.

βασικα για αυτο σκεφτομαι http://www.ebaby.gr/chicco-1-2-3-4-5-6-7/trio-enjoy-fun-chicco.html

αλλα φοβαμαι λογω οτι ειναι η αγορα απο εξωτερικο.

μπορειτε να προτεινεται κατι?να παρω τριο η κομματια?τι συμφερει καλυτερα?

 

Απο το ebaby αγορασαμε κι εμεις...μη το φοβασαι καθολου ειναιπολυ αξιοπιστο.Σε 5 μερες μας το στειλανε σε αριστη κατασταση.Στην Ελλαδα ειναι πανακριβα...μη και κανεις καμια βλακεια και πας και το χρυσοπληρωσεις.Εμεις πηραμε ενα πολυκαροτσι το Zippy free της Inglesina.Μας στοιχησε 550 ευρω αν θυμαμαι καλα ενω στην Ελλαδα ειχε 900 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα βρες πoιο uελεις πηγαινε σε ενα καταστημα εδω να το δεις να το πιασεις να καταλαβεις πως κινειται ,ποσο βαρυ ειναι και μετα κανε την παραγγελια απο ebaby.

Link to comment
Share on other sites

...πριν μια βδομαδα κατεληξα και εγω τι καροτσι θα αγορασω....

λοιπον..θα παρω το macklaren xlr....για τους εξης λογους..

1)ειναι το πιο ελαφρυ!!!!

2)εχει δυο χερουλια να το πιανεις και οχι ενα μονοκοματο...(εκει θα μπορει να κρεμας και καμια τσαντα....στο μονοκοματο τιποτα!!)

3)ειμαι μικρο και χωραει στο πορτ-παγκαζ

4)κλεινει πολυ ευκολα

5)δεν ειναι ζεστο....με καλυματα πανω κατω δεξια αριστερα....

αν κανει κρυο βαζεις και μια κουβερτα....αν ομως ειναι ηδη ζεστο τι κανεις???δεν μπορεις να αφαιρεσεις τιποτα....

6)εχει 2 μικρα τσεπακια....και ενα μεγαλο κατω απο το καθισμα...σαν διχτυ που βαζεις τα παντα!!!πολυ σημαντικο να εχει αποθηκευτικο χωρο

7)εχει 4 θεσης για την πλατη

:cool:ειναι και ομορφο εμφανησιακα...και αν τυχον παρεις με χρωμα πχ. εγω θα παρω το καφε με το ροζ...(κοριτσακι περιμενω)...αλλα αν χρειαστει και για αγορι αλλαζει το καλυμα...και το κανω ολο καφε..

οι λογοι που το διαλεξα ειναι για το παιδι αλλα κυριος για μενα....ειναι σημαντικο να βολεψει την μανα το καροτσι αλλιως θα βαριεται να βγει απο το σπιτι της !!!!ειναι δικια μας ευκολια.....κακα τα ψεματα...

ενω το καρεκλακι του αυτοκινητου η οτιδηποτε αλλο ειναι καθαρα του παιδιου...

αααααα...τα 3 σε 1 και τετοια τα απεκλισα γιατι ειναι βαρια πολυ σημαντικο....οταν θα παει 1 χρονον δεν θα μπορεις να τα σπρωχνεις...μαλλον τα σπρωχνεις αλλα θα αγκομαχας...επισης εχω μαθει ενα πραμα και καλο...1 καλο καροτσακι....1 καλο καθισματακι αυτοκινητου....1 μονιμη καλαθουνα μεσα στο σπιτι που θα κοιμαται...και παει λεγοντας...

Αυταααα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...πριν μια βδομαδα κατεληξα και εγω τι καροτσι θα αγορασω....

λοιπον..θα παρω το macklaren xlr....για τους εξης λογους..

1)ειναι το πιο ελαφρυ!!!!

2)εχει δυο χερουλια να το πιανεις και οχι ενα μονοκοματο...(εκει θα μπορει να κρεμας και καμια τσαντα....στο μονοκοματο τιποτα!!)

3)ειμαι μικρο και χωραει στο πορτ-παγκαζ

4)κλεινει πολυ ευκολα

5)δεν ειναι ζεστο....με καλυματα πανω κατω δεξια αριστερα....

αν κανει κρυο βαζεις και μια κουβερτα....αν ομως ειναι ηδη ζεστο τι κανεις???δεν μπορεις να αφαιρεσεις τιποτα....

6)εχει 2 μικρα τσεπακια....και ενα μεγαλο κατω απο το καθισμα...σαν διχτυ που βαζεις τα παντα!!!πολυ σημαντικο να εχει αποθηκευτικο χωρο

7)εχει 4 θεσης για την πλατη

:cool:ειναι και ομορφο εμφανησιακα...και αν τυχον παρεις με χρωμα πχ. εγω θα παρω το καφε με το ροζ...(κοριτσακι περιμενω)...αλλα αν χρειαστει και για αγορι αλλαζει το καλυμα...και το κανω ολο καφε..

οι λογοι που το διαλεξα ειναι για το παιδι αλλα κυριος για μενα....ειναι σημαντικο να βολεψει την μανα το καροτσι αλλιως θα βαριεται να βγει απο το σπιτι της !!!!ειναι δικια μας ευκολια.....κακα τα ψεματα...

ενω το καρεκλακι του αυτοκινητου η οτιδηποτε αλλο ειναι καθαρα του παιδιου...

αααααα...τα 3 σε 1 και τετοια τα απεκλισα γιατι ειναι βαρια πολυ σημαντικο....οταν θα παει 1 χρονον δεν θα μπορεις να τα σπρωχνεις...μαλλον τα σπρωχνεις αλλα θα αγκομαχας...επισης εχω μαθει ενα πραμα και καλο...1 καλο καροτσακι....1 καλο καθισματακι αυτοκινητου....1 μονιμη καλαθουνα μεσα στο σπιτι που θα κοιμαται...και παει λεγοντας...

Αυταααα!!!!!!!!!!!

....

..ξεχασα να πω...οτι το μονο που δεν με καλυπτει ,ειναι οτι δεν γυρνανε τα χερουλια και απο τις δυο μεριες....ωστε να πηγαινει το παιδι και αναποδα και εγω να το βλεπω....αλλα σκεφτηκα οτι δεν θελω να γινω νευρικη μαμα...και οτι αμα θελω, κανω μια στα πλαγια και θα το βλεπω...

εχει και φιαφανεια πανω στην κουκουλα σαν παραθυρακι..οποτε...:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το συγκεκριμένο, αν προσεξες το σαιτ, λεει ότι το καρότσι πωλείται χωριστά.

για τη συγκεκριμένη μαρκα δυσκολο να πεσεις κατω από 600 ευρώ για τριο

 

Εγω μαλλον επεσα σε καποια προσφορα γιατι το Trio Pliko Switch On Track Modular της Peg Perego μου βγηκε ?400 μαζι με τα μεταφορικα απο το ebaby.it

Κι αυτο πριν 3 μηνες περιπου, αν και βλεπω οτι τωρα την ανεβασαν την τιμη του!!

Παντως με τα 3-σε-1 γλιτωνεις καποια λεφτα σε σχεση με ξεχωριστα κομματια.

Οι αναγκες του καθενος φυσικα διαφερουν και ειναι αυτες που καθοριζουν την τελικη επιλογη. Οποτε ζυγισε τα οπως εσυ ξερεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

....

..ξεχασα να πω...οτι το μονο που δεν με καλυπτει ,ειναι οτι δεν γυρνανε τα χερουλια και απο τις δυο μεριες....ωστε να πηγαινει το παιδι και αναποδα και εγω να το βλεπω....αλλα σκεφτηκα οτι δεν θελω να γινω νευρικη μαμα...και οτι αμα θελω, κανω μια στα πλαγια και θα το βλεπω...

εχει και φιαφανεια πανω στην κουκουλα σαν παραθυρακι..οποτε...:lol:

 

Κι εμείς αυτο το καρότσι είχαμε στην αρχη!! Πολυ ωραίο καροτσάκι κ πληρει πολλές προϋποθέσεις γενικά πολυ εύχρηστο!! Αλλα μην νομίζεις ότι θα κρεμας πολλές τσάντες στα χερουλια..ξέρεις πόσες φορές έχω δει καρότσι να αναποδογύριζει;;; Οπότε με μετρο;) Τώρα βέβαια πήραμε το stokke εδώ κ κάποιους μήνες κ οποίος θ΄ελει να διαθέσει τα λεφτά πραγματικά αξίζει κ την τελευταία δεκάρα !!

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως εχεις απο το ανηψακι σου ,τι μαρκα-μοντελο ειναι,τι θελεις να παρεις κ ποσα διαθετεις?

Exoume to kariklaki tis maxi cosi.. Vasika skeftoume na exei auta pou exeis pei gia to diko sou karotsi.. Kai nomeizw pos mexri 300e einai kala

PF2hp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου προτεινετε ενα καροτσι?

να παρω καποιο που ειναι σετ(πχ http://www.pegperego.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=230&category_id=24&option=com_virtuemart&Itemid=64)

η καλυτερα κομματια?

τα χρηματα που διαθετουμε ειναι μεχρι 300ε

τα καροτσια του jumbo τι λενε?

ευχαριστω.

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=91430

 

Για δες εδώ. Μια κοπέλα από το φόρουμ πουλάει όλο το σύστημα στα λεφτά που διαθέτεις. Αυτό το καρότσι είχαμε αγοράσει κ εμείς κ το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!!!!

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Exoume to kariklaki tis maxi cosi.. Vasika skeftoume na exei auta pou exeis pei gia to diko sou karotsi.. Kai nomeizw pos mexri 300e einai kala

 

Καλα θα ητανε να παρεις ενα καροτσι στο οποιο να εφαρμοζι το καθισμα,ΑΛΛΑ! δεν ειναι απαραιτητο,καθως το καθισμα θα το χρησιμοποιεις για να μονο του οταν θα πας το παιδι στον γιατρο καθε μηνα κ γενικα αν δεν διανυεις μεγαλες αποστασεις ωστε να πρεπει να παρεις αμαξι,να κατεβασεις κροτσι,μετα παιδι,αλλα εχεις σκοπο να το χρησιμοποιεις ως εξης,να βαζεις το παιδι στο καροτσι κ να πας με τα ποδια οπου θελεις,μιλαω για τη πλοιοψηφια των περιπτωσεων,τοτε δε χρειαζεται να εφαρμοζει.

 

Τα καροτσια που ειναι συμβατα με το καθισμα σας ειναι λιγο ακριβα α

πο οτι ειδα πρεπει να ξεπερνουνε τα 300,αλλα κανε κι εσυ μια αναζητηση...Καλαθουνα...θε θα στη συνηστουσα,αν θελεις για το σπιτι μεσα,παρε μια απο τζαμπο που ειναι κ οικονομικες,αλλιως εχω την αισθηση οτι ειναι περιττη...κ απο το μαιευτηριο μπορεις να βαλεις ανετα το μωρο στο καθισματακι,η καλαθουνα ειναι λιγο επικυνδινη γιατι δε δενετε,εκτος αν παρεις καμια ακριβη....

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σασς!!Πρην γεννηθεί ο μικρός και εγώ είχα πάρει ένα travel system και ήταν αρκετά καλό πρην 1 μήνα πήρα το chicco lite way 140 ευρώ κι πραγματικά κλαίω τα λεφτά που είχα δόσει για το travel system!!!Το chicco αυτο είναι και οικονομικό και πάρα πολύ ελαφρί,έχει 5 θέσεις ανάκλισεις απο νεογέννητο μέχρι τελίως όρθια πλατούλα,ποδόσακο.φλισ κουβερτούλα νεογέννητου και κουκούλα βροχής!!!Πραγματικα το συστήνω ανεπιφίλακτα και πιστεύω πως όποια νέα μανούλα θέλει καροτσάκι καλό θα ήταν να το δει πρώτα αυτό πρην δόσει ένα σορώ λεφτά για ένα ασύκοτο και άβολο καρότσι:wink:

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ητανε να παρεις ενα καροτσι στο οποιο να εφαρμοζι το καθισμα,ΑΛΛΑ! δεν ειναι απαραιτητο,καθως το καθισμα θα το χρησιμοποιεις για να μονο του οταν θα πας το παιδι στον γιατρο καθε μηνα κ γενικα αν δεν διανυεις μεγαλες αποστασεις ωστε να πρεπει να παρεις αμαξι,να κατεβασεις κροτσι,μετα παιδι,αλλα εχεις σκοπο να το χρησιμοποιεις ως εξης,να βαζεις το παιδι στο καροτσι κ να πας με τα ποδια οπου θελεις,μιλαω για τη πλοιοψηφια των περιπτωσεων,τοτε δε χρειαζεται να εφαρμοζει.

 

Τα καροτσια που ειναι συμβατα με το καθισμα σας ειναι λιγο ακριβα α

πο οτι ειδα πρεπει να ξεπερνουνε τα 300,αλλα κανε κι εσυ μια αναζητηση...Καλαθουνα...θε θα στη συνηστουσα,αν θελεις για το σπιτι μεσα,παρε μια απο τζαμπο που ειναι κ οικονομικες,αλλιως εχω την αισθηση οτι ειναι περιττη...κ απο το μαιευτηριο μπορεις να βαλεις ανετα το μωρο στο καθισματακι,η καλαθουνα ειναι λιγο επικυνδινη γιατι δε δενετε,εκτος αν παρεις καμια ακριβη....

se euxaristw Lena148.. den psaxnw karotsi na pare kai to kathisma, to kathisma tha einai gia to amaksi kai to karotsi gia tis voltoules..

opoti thelw ena karotsi na kanei kai gia polu mwraki. kai na einai praktiko.

PF2hp3.png
Link to comment
Share on other sites

se euxaristw Lena148.. den psaxnw karotsi na pare kai to kathisma, to kathisma tha einai gia to amaksi kai to karotsi gia tis voltoules..

opoti thelw ena karotsi na kanei kai gia polu mwraki. kai na einai praktiko.

 

γεια σου νικολ μου!!!

αυτο που ταιριαζει και με το καθισματα κι σου τι σου λεει???

http://www.ebaby.gr/quinny-1/zapp-eanuooe-roller-pink-quinny-clone-.html

 

η αυτο http://www.ebaby.gr/quinny-1/speedi-eanuooe-quinny.html για πιο μεγαλο-γεροδεμενο

 

η ακομα και αυτο..http://www.ebaby.gr/quinny-1/pushchair-senzz-quinny.html

Link to comment
Share on other sites

γεια σου νικολ μου!!!

αυτο που ταιριαζει και με το καθισματα κι σου τι σου λεει???

http://www.ebaby.gr/quinny-1/zapp-eanuooe-roller-pink-quinny-clone-.html

 

η αυτο http://www.ebaby.gr/quinny-1/speedi-eanuooe-quinny.html για πιο μεγαλο-γεροδεμενο

 

η ακομα και αυτο..http://www.ebaby.gr/quinny-1/pushchair-senzz-quinny.html

euxaristw polu ziu_zitsu, tha paw na ta dw apo konta... exw dei kai merika sto mothercare pou mou fanikan elaureia kai kalh timh... lew na perimenw mexri tis ekptoses mhpos vrw kamia kalh prosfora...

PF2hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς αυτο το καρότσι είχαμε στην αρχη!! Πολυ ωραίο καροτσάκι κ πληρει πολλές προϋποθέσεις γενικά πολυ εύχρηστο!! Αλλα μην νομίζεις ότι θα κρεμας πολλές τσάντες στα χερουλια..ξέρεις πόσες φορές έχω δει καρότσι να αναποδογύριζει;;; Οπότε με μετρο;) Τώρα βέβαια πήραμε το stokke εδώ κ κάποιους μήνες κ οποίος θ΄ελει να διαθέσει τα λεφτά πραγματικά αξίζει κ την τελευταία δεκάρα !!

 

Katerinoula από που το πήρατε το stokke; Ενδιαφέρομαι κ εγώ γι' αυτό το καρότσι αλλά δεν έχω βγει να ψάξω ακόμα σε μαγαζιά.. Πόσο έκανε;

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
γεια σου νικολ μου!!!

αυτο που ταιριαζει και με το καθισματα κι σου τι σου λεει???

http://www.ebaby.gr/quinny-1/zapp-eanuooe-roller-pink-quinny-clone-.html

 

η αυτο http://www.ebaby.gr/quinny-1/speedi-eanuooe-quinny.html για πιο μεγαλο-γεροδεμενο

 

η ακομα και αυτο..http://www.ebaby.gr/quinny-1/pushchair-senzz-quinny.html

 

Κορίτσια γεια σας..ψάχνω να βρω καρότσι κ προσπάθησα να μπω στο ebaby.gr αλλά δεν μπορω. Υπάρχει ακόμα αυτό το site?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, δειτε τι πουλιεται συχνα και θα καταλαβετε τι δεν χρειαζεται να παρετε. αυτα που ειναι καλα κυκλοφορουν στην οικογενεια και δεν τα πουλαει καποιος αν δεν ειναι απολύτως απαραίτητο.

 

(βλεπε αγγελίες παρεντςκαφε πουλαω καρότσια)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημέρα κορίτσια βρήκα αυτό * στο ίντερνετ το θέμα είναι από ότι κατάλαβα ότι δεν στέλνεται ελλάδα τη μπορώ να κάνω έχω ψάξει παντού αλλά δίχως απάντηση...:-(:-(

 

*

http://www.amazon.de/Haberkorn-Kombi-Kinderwagen-Comfort-gr%C3%BCn-beige/dp/B00G7TZUQM/ref=pd_sim_sbs_by_18?ie=UTF8&refRID=0S5FZBGK7GVA3NP50NS8

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα κορίτσια!! βρισκομαι στο τελος της 21ης εβδομάδας και εδώ και καιρο ψαχνω να βρω το καταλληλοτερο καροτσι για το μωρο μου. μετα από πολύ διάβασμα, ακουσα πως το maclaren xlr είναι πολύ καλο και ελαφρυ. μηπως υπαρχει καποια κοπελα που το εχει ηδη χρησιμοποιησει από νεογεννητο? σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!! βρισκομαι στο τελος της 21ης εβδομάδας και εδώ και καιρο ψαχνω να βρω το καταλληλοτερο καροτσι για το μωρο μου. μετα από πολύ διάβασμα, ακουσα πως το maclaren xlr είναι πολύ καλο και ελαφρυ. μηπως υπαρχει καποια κοπελα που το εχει ηδη χρησιμοποιησει από νεογεννητο? σας ευχαριστω πολυ

 

Καλησπέρα. Εγώ το έχω χρησιμοποιήσει από την 1η μέρα μέχρι και σήμερα που σπανίως το χρειαζόμαστε (3 ετών). Έχει περάσει τα παντα, πολύ ταξίδι, παραλία, αυτοκίνητο, ΑΠΕΙΡΕΣ ώρες δρόμου και ανέβα-κατέβα σε πεζοδρόμια... είναι σαν καινούριο (ε λίγο βρώμικο...) Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Δεν μπήκα ποτέ στο δίλλημα να πάρω κ δεύτερο, καλοκαιρικό που λένε ή κάτι άλλο. Η κολλητή μου είχε δανεικο καρότσι τους 5 πρώτους μήνες και μετά πήρε το quest. Είναι πιο ελαφρύ και πιο οικονομικο αλλά έχει πιο μικρές ρόδες δηλαδή πιο πολλούς κραδασμούς, γεγονός όμως που σε νοιάζει μόνο για λίγους μήνες.

 

ΥΓ : το πορτ μπεμπε είναι μικρό, βολικό βέβαια αλλά εγώ είχα μεγάλο μωρό και βγήκε πριν σαραντήσει. Αν έχει καλαθούνα ή κάτι άλλο δεν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...