Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για Μεσσηνία..!!


souzy

Recommended Posts

Αχ ναι βρε κορίτσια, πείτε αν ξερετε κάτι, με ενδιαφέρει κι εμένα!

Εμείς σκεφτόμαστε για αρχές Ιουλιου, θα είμαι στον 8ο τότε και θα έχω και τον μικρό 16 μηνών. Ενδείκνυται σαν περιοχή για την... κατάστασή μου?

 

(nancy14 sorry για την κατάχρηση του τοπικ! :) )

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το χωριό είναι ένα γραφικό παραθαλάσσιο ψαροχώρι με καταπληκτική παραλία και πολλές ταβέρνες δίπλα στο κύμα. Οι παραλίες στην γύρω περιοχή είναι από τις καλύτερες της χώρας μας. Είχαμε πάει εκεί διακοπές πριν 2 χρόνια (δεν ήμουν καν έγκυος τότε) και ξετρελάθηκα:D

Επίσης μπορείτε να κάνετε μικρές αποδράσεις στην Κορώνη και στην Μεθώνη (της οποίας η παραλία είναι η πιο κατάλληλη για μικρά παιδάκια γιατί είναι ζεστή, καθαρή, ξέβαθη και χωρίς κύματα)που είναι πολύ κοντά. Μην ξεχάσεις να αγοράσεις και βαζάκια με ελιές:D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από ένα χωριό στη γύρω περιοχή.

Παραλίες τέλειες, πεντακάθαρα τα νερά, αμμουδιές και ξέβαθα, δηλ. τέλειος ο συνδυασμός για πιτσιρίκια. Μεταξύ Μεθώνης και Φοινικούντας, όλες οι παραλίες είναι έτσι, συστήνω τις Λάμπες (ταβέρνα, αλλά καλό το φαγητό), δίπλα ακριβώς το Destino για καφέ με ίσκιο από ευκαλύπτους (εμείς πέρυσι εκεί τη βγάλαμε).

Δυστυχώς δεν μου έρχεται στο μυαλό ποιό είναι αυτό το ξενοδοχείο, απλά να ξέρεις 'οτι οι παραλίες δεν έχουν τόση πολυκοσμία που να μην βρίσκεις να παρκάρεις (ειδικά τον Ιούλιο). Πιο πολύ κόσμο έχει το Δεκαπενταύγουστο, που πάνε οι ντόπιοι.

Φοινικούντα δεν πολυπηγαίνω, έχουμε κολλήσει εκεί, οπότε δεν ξέρω να σας συστήσω κάτι. Αξίζει να πάτε μέχρι Κορώνη μια βόλτα, είναι όμορφα.

Γενικά όμως η περιοχή είναι ήσυχη, όχι πολύ νυχτερινή ζωή, αν σας ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Βραδάκι οπωσδήποτε στην Πύλο.

Α, ναι και υπόψη τα νερά είναι συνήθως κρύα, αν και με τόση ζέστη που έχει ήδη, πιστεύω να είναι καλά μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ έχω εξοχικό λίγο πιο πέρα, στην Κορώνη συγκεκριμένα, αλλά τις ξέρω όλες τις γύρω περιοχές. Πιστεύω ότι ενδείκνυται για οικογενειακές διακοπές, έχει πανέμορφες παραλίες παντού, ζεστή θάλασσα και πολύ καθαρή, όχι όμως μέσα στη Φοινικούντα, όμορφα ταβερνάκια για φαγητό και καφετέριες, από ξενοδοχεία δεν γνωρίζω και πολλά αλλά έχει πολλές επιλογές και μπορείς να κάνεις εξορμήσεις σε Πύλο, Μεθώνη και Κορώνη όπου είναι πολύ γραφικά. Αν θέλετε κάτι ρωτήστε με. Τον Αύγουστο βέβαια γίνεται λίγο χαμός αλλά και πάλι μπορείς να περάσεις καλά γιατί ο τουρισμός έχει να κάνει με οικογένειες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι από ένα χωριό στη γύρω περιοχή.

Παραλίες τέλειες, πεντακάθαρα τα νερά, αμμουδιές και ξέβαθα, δηλ. τέλειος ο συνδυασμός για πιτσιρίκια. Μεταξύ Μεθώνης και Φοινικούντας, όλες οι παραλίες είναι έτσι, συστήνω τις Λάμπες (ταβέρνα, αλλά καλό το φαγητό), δίπλα ακριβώς το Destino για καφέ με ίσκιο από ευκαλύπτους (εμείς πέρυσι εκεί τη βγάλαμε).

Δυστυχώς δεν μου έρχεται στο μυαλό ποιό είναι αυτό το ξενοδοχείο, απλά να ξέρεις 'οτι οι παραλίες δεν έχουν τόση πολυκοσμία που να μην βρίσκεις να παρκάρεις (ειδικά τον Ιούλιο). Πιο πολύ κόσμο έχει το Δεκαπενταύγουστο, που πάνε οι ντόπιοι.

Φοινικούντα δεν πολυπηγαίνω, έχουμε κολλήσει εκεί, οπότε δεν ξέρω να σας συστήσω κάτι. Αξίζει να πάτε μέχρι Κορώνη μια βόλτα, είναι όμορφα.

Γενικά όμως η περιοχή είναι ήσυχη, όχι πολύ νυχτερινή ζωή, αν σας ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Βραδάκι οπωσδήποτε στην Πύλο.

Α, ναι και υπόψη τα νερά είναι συνήθως κρύα, αν και με τόση ζέστη που έχει ήδη, πιστεύω να είναι καλά μέχρι τότε.

 

Συμφωνώ με την Ν76.

Μην μείνετε μέσα στη Φοινικούντα. Κάνει ζέστη.

Προτιμήστε τα ξενοδοχεία που είναι στον παραλιακό δρόμο μεταξύ Φοινικούντας και Μεθώνης.

Θυμήθηκα! Το Paradise Resort είναι καινούργιο και είναι ακριβώς πάνω στον παραλιακό δρόμο μπροστά από τη θάλασσα.

Μιας και έχεις μωρό ρώτησέ τους αν έχουν και πλυντήριο για τα ρούχα.

 

Κι εμείς φέτος πάλι Φοινικούντα θα είμαστε και συγκεκριμένα στον οικισμό Καμάρια (η είσοδος του οικισμού είναι ακριβώς απέναντι από το Paradise) όπου έχουμε εξοχικό. Εγώ έχω μια κόρη 17 μηνών και μέχρι τότε - να πάνε όλα καλά - θα είμαι στον 8ο μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.!! Εμείς πήγαμε 2-3 χρονιές συνεχόμενες φοινικούντα. Δεν έχουμε εξοχικό εκεί οπότε μέναμε σε ξανοδοχεία. Το paradise είναι καινούριο και πρέπει να είναι ωραίο. Αυτός που έχει το paradise έχει και το panorama resort που βρίσκεται στο λόφο της Φοινικούντας και έχει ωραία θέα. Δεν είναι δίπλα στη θάλασσα αλλά είναι μια χαρά και ιδιαίτερα για οικογένειες με παιδιά. Βέβαια όταν πήγαμε εμείς πέρσι πρόπερσι είχαμε κλείσει δίχωρο δωμάτιο (είμαστε 5 άτομα) και είχαμε δώσει 90 με 100 ευρώ. Φέτος έχει ανεβάσει πολύ τις τιμές απότι μου είπαν κάποιοι που πήραν για να κλείσουν. Κάτι για 120 το δίκλινο μου είπαν....! Τέσπα.....

 

Το καινούριο του ξενοδοχείο είναι σχεδόν πάνω στη θάλασσα..... αν θυμάμαι καλά δεν περνάς δρόμο για να πας... (διατηρώ και μία επιφύλαξη..) και αν κρίνω από το άλλο που πήγα πρέπει να είναι ωραίο και καθαρό.

 

Η περιοχή πάντως είναι καταπληκτική για πιτσιρίκια και έχει (τουλάχιστον μέχρι πέρσι!) πολύ καλό και φθηνό φαγητό στις ταβέρνες. Γενικότερα είναι πολύ καλές οι τιμές και στον καφέ, στις κρέπες... όπου και αν πήγαμε.! Οι παραλίες είναι ΜΟ-ΝΑ-ΔΙ-ΚΕΣ.....!!! Είδικά στις Λάμπες που σου είπαν είναι τέλεια.!!!!!!!

 

Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα..... επίσης στο κέντρο της Φοινικούντας είναι πολύ ωραία για βόλτα και γλυκό.... (ωραίες κρέπες!) αν δεν έβαζαν και οι ντόπιοι τα αυτοκίνητα εκεί που κάνουν βόλτα οι επισκέπτες θα ήταν καλά.... αλλά τι να πεις.!!!!

 

Μεθώνη και Κορώνη είναι πολύ κοντά για να πάτε....... ακόμα και προς το Πεταλίδι μεριά έχει ωραίες παραλίες.....!

 

Εν κατακλείδι....... να πάτε και καλά να περάσετε.!!!!!

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστουμε πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας....

στο νετ διαβαζα οτι εχει κρυα θαλασσα στην φοινικουντα...αλλα της κορωνης που λετε ποσο μακρια ειναι απο το χωριο;;;;οι παραλιες που λετε ειναι οργανωμενες ή να παρουμε απο εδω ομπρελα κτλ...

Διαβαζα επισης οτι ωραια οργανωμενη παραλια ειναι της Ζαγκας...ειναι μακρια;;;;

Το ξενοδοχειο δηλαδη που σας λεω το εγκρινεται;;; δεν γραφει πουθενα στο site του οτι ειναι κοντα στην θαλασσα γιαυτο και αγχωθηκα...Τiti_S και vatraxi η παραλια που λετε οτι ειναι κοντα στην ξενοδοχειο ειναι αυτη της φοινικουντας στο λιμανι μπροστα;;;;εκει κανεις μπανιο;;;;

Link to comment
Share on other sites

H παραλία Ζάγκα είναι οργανωμένη, πολύ μεγάλη και πολύ καθαρή, η Κορώνη απέχει από Φοινικούντα γύρω στο τέταρτο με είκοσι λεπτά, η παραλία μπροστά στη Φοινικούντα δεν λέει, μπορείτε να πάτε ακριβώς δίπλα στη Λούτσα που είναι πολύ ωραία και ζεστή, επίσης οι Λάμπες που είπαν και τα άλλα κορίτσια είναι πανέμορφες αλλά δεν ξέρω αν φέτος είναι οργανωμένες. Επίσης οι παραλίες προς Μεθώνη πολύ καλές αλλά δεν είναι οργανωμένες και να προτείνω και την παραλία που κάνουμε εμείς μπάνιο και πιστεύω ότι θα την λατρέψετε? Αξίζει να πάτε, είναι 7 χιλιόμετρα έξω από την Κορώνη, λέγεται Περούλια, ρωτήστε για να πάτε όμως, έχει ταβερνάκι πολύ ωραίο και η θάλασσα? Ρηχή για τα παιδιά, ζεστή, δεν την πιάνει ο αέρας, οργανωμένη, όποιος και να έχει πάει έχει ξετρελαθεί.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστουμε πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας....

στο νετ διαβαζα οτι εχει κρυα θαλασσα στην φοινικουντα...αλλα της κορωνης που λετε ποσο μακρια ειναι απο το χωριο;;;;οι παραλιες που λετε ειναι οργανωμενες ή να παρουμε απο εδω ομπρελα κτλ...

Διαβαζα επισης οτι ωραια οργανωμενη παραλια ειναι της Ζαγκας...ειναι μακρια;;;;

Το ξενοδοχειο δηλαδη που σας λεω το εγκρινεται;;; δεν γραφει πουθενα στο site του οτι ειναι κοντα στην θαλασσα γιαυτο και αγχωθηκα...Τiti_S και vatraxi η παραλια που λετε οτι ειναι κοντα στην ξενοδοχειο ειναι αυτη της φοινικουντας στο λιμανι μπροστα;;;;εκει κανεις μπανιο;;;;

 

1. Οι παραλίες της Φοινικούντας είναι λίγο κρύες, αλλά μην φανταστείς και τίποτα τραγικό. καλύτερη είναι η παραλία (από άποψη θερμοκρασίας) στο κέντρο Destino που είναι μεταξύ Φοινικούντας και Μεθώνης.

2. Έχει και παραλίες οργανωμένες, ή τμήματα αυτών είναι με έτοιμες ομπρέλες και ξαπλώστρες, αλλά θα πρότεινα να πάρετε κι εσείς ομπρέλα, γιατί δεν είναι πολλές και δεν ξέρω αν θα βρίσκετε πάντα.

3. Η Κορώνη δεν είναι και τόσο κοντά για καθημερινή βόλτα αν μένετε στο Paradise. Χρειάζεσαι κανά μισάωρο σίγουρα, γιατί έχει και στροφές. Την παραλία της ζάγκας δεν την ξέρω.

4. Το ξενοδοχείο άρχισε να λειτουργεί νομίζω πρόπερσι, είναι ολοκαίνουργιο δηλαδή και από ό,τι έχω ακούσει πολύ καλό. Μην σε φοβίζει. Σκέψου ότι ο δρόμος που ενώνει τη Φοινικούντα με την Μεθώνη είναι παραλιακός, δηλ. από τη μια μεριά θάλασσα και από την άλλη βουνο. Ε, το ξενοδοχείο αυτό είναι από τη μεριά του δρόμου που έχει θάλασσα. Αλλά επειδή εκεί τα μέρη είναι λίγο βαλτώδη, με φυτά και καλαμιές δηλαδή, δεν ξέρω αν έχουν κάνει απευθείας πρόσβαση στη θάλασσα. Αλλά αυτό δεν σε πειράζει. Με το αυτοκίνητο σε 10 λεπτά είσαι σε τουλάχιστον 4 παραλίες. Καλύτερα κιόλας να μην είναι πολύ κοντά στη θάλασσα, γιατί κάνει ζέστη εκεί το καλοκαίρι. Όσο πιο χαμηλά τόσο χειρότερα.

5. Στην παραλία του χωριού Φοινικούντα δεν έχω πάει ποτέ, γενικά δεν μου γεμίζει το μάτι. Το ξενοδοχείο σου είναι έξω από τη Φοινικούντα ούτως η άλλως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παραλίες τέλειες, πεντακάθαρα τα νερά, αμμουδιές και ξέβαθα, δηλ. τέλειος ο συνδυασμός για πιτσιρίκια. Μεταξύ Μεθώνης και Φοινικούντας, όλες οι παραλίες είναι έτσι, συστήνω τις Λάμπες (ταβέρνα, αλλά καλό το φαγητό), δίπλα ακριβώς το Destino για καφέ με ίσκιο από ευκαλύπτους (εμείς πέρυσι εκεί τη βγάλαμε).

 

εγω μενω καλαματα και περσι πολλες κυριακες ημασταν και εμεις εκει για μπανακι και μετα φαγητο στις λαμπες!!

 

πολυ ωραια ειναι και πολυ καθαρα νερα...

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εμείς σκεφτόμαστε για Φοινικούντα μέσα στον Ιούνιο.

Ρώτησα τους κουμπάρους μου που είχαν πάει το Πάσχα στο Paradise resort και εμειναν ευχαριστημένοι, μόνο το φαγητό δεν τους πολυάρεσε, είναι μπροστά στη θάλασσα, δεν περνάς καν δρόμο για την παραλία. Για τον Ιούνιο μου είπαν το διαμέρισμα 80 Ευρω , λογική τιμη για την κατηγορία του μου φαίνεται αλλα ακριβή σε σύγκριση με τα υπόλοιπα καταλύματα της Φοινικούντας που τα βρήκα γύρω στα 40 με 50 Ευρω.

Εϊδα και αυτο www.finikiplaza.gr/ που είναι στις Λάμπες αλλα το χωρίζει ο δρόμος από την παραλία, το δωμάτιο (με κουζίνα) το έχει 50 Ευρω, το γνωρίζει καμια κοπέλα;

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς σκεφτόμαστε για Φοινικούντα μέσα στον Ιούνιο.

Ρώτησα τους κουμπάρους μου που είχαν πάει το Πάσχα στο Paradise resort και εμειναν ευχαριστημένοι, μόνο το φαγητό δεν τους πολυάρεσε, είναι μπροστά στη θάλασσα, δεν περνάς καν δρόμο για την παραλία. Για τον Ιούνιο μου είπαν το διαμέρισμα 80 Ευρω , λογική τιμη για την κατηγορία του μου φαίνεται αλλα ακριβή σε σύγκριση με τα υπόλοιπα καταλύματα της Φοινικούντας που τα βρήκα γύρω στα 40 με 50 Ευρω.

Εϊδα και αυτο www.finikiplaza.gr/ που είναι στις Λάμπες αλλα το χωρίζει ο δρόμος από την παραλία, το δωμάτιο (με κουζίνα) το έχει 50 Ευρω, το γνωρίζει καμια κοπέλα;

 

Καλημέρα!

 

Καλό είναι, αλλά κάνει ζέστη εκεί, είναι λίγο γούπατο, και επίσης δεν πιάνει το κινητό. Πέρυσι είχαν πει ότι θα έβαζαν και πλυντήρια, αλλά τελικά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρε κοριτσια για να καταλαβω..στη Φοινικουντα τα νερα ειναι κρυα αλλα Μεθωνη Κορωνη ειναι πιο ζεστα?Λεγαμε κι εμεις να παμε προς Ιουλιο λιγες μερουλες.Θα ειμαι στον τεταρτο τοτε και δε θελω να ειναι πολυ κρυα η θαλασσα για να κανω μπανακι.

Αμα γνωριζετε και κανενα αλλο καλο ξενοδοχειο στη Μεσσηνια για πειτε καμια ιδεα.Την ξερω την περιοχη μιας και ειμαι απο εκει κοντα αλλα διακοπες εχω χρονια να παω εκει και συνηθως παμε Καλαματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δλδ ρε κοριτσια για να καταλαβω..στη Φοινικουντα τα νερα ειναι κρυα αλλα Μεθωνη Κορωνη ειναι πιο ζεστα?Λεγαμε κι εμεις να παμε προς Ιουλιο λιγες μερουλες.Θα ειμαι στον τεταρτο τοτε και δε θελω να ειναι πολυ κρυα η θαλασσα για να κανω μπανακι.

Αμα γνωριζετε και κανενα αλλο καλο ξενοδοχειο στη Μεσσηνια για πειτε καμια ιδεα.Την ξερω την περιοχη μιας και ειμαι απο εκει κοντα αλλα διακοπες εχω χρονια να παω εκει και συνηθως παμε Καλαματα.

 

Εκεί τα νερά είναι λίγο περίεργα. Σε άλλες παραλίες είναι πιο βαθιά με ρεύματα, σε άλλες πολύ ρηχά και ζεστά. Γι'αυτό ισχύει αυτό. Γενικά όμως είναι ΔΡΟΣΕΡΕΣ! :-)

Και το ξενοδοχείο ΑΜΑΛΙΑ είναι καλό με πολύ ωραία θέα στο Κάστρο της Μεθώνης, περιποιημένο, λίγο μικρά δωμάτια, αλλά ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια όταν είχα πάει πρώτη φορά Φοινικούτνα ήταν πάλι Ιούνιος κ όντως τα νερά ήταν λίγο κρύα, αλλα φαντάζομαι τον Ιούλιο να έιναι κ πιο ζεστά,

ξενοδοχεία στη γύρω περιοχή μπορείς να δεις στο www.booking.com κ στο www.letsbookhotel.com βάζεις στην αναζήτηση ημερομηνία κ περιοχή

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

τρομερο camping!!!και κοριτσια οσες πατε προς τα εκει μην ξεχασετε να πατε στην πυλο και στην βοιδοκοιλια!!απιστευτα μερη..αν πατε βοιδοκοιλια και θελετε να ανεβετε στο καστρο(λεεεεεμε τωρα,για οσες πανε ζευγαρακι χωρις παιδια) του ναυαρινου ακριβως απο πανω μην ανεβετε απο την παραλια(δεν θελω καν να το θυμαμαι!!)να πατε απο την αλλη μερια..

Link to comment
Share on other sites

και εγω την προηγούμενη φορά σε camping είχα πάει, τα είχαμε γυρίσει όλα μέχρι να αποφασίσουμε που θα μείνουμε, είναι όλα ωραία, και περάσαμε τέλεια!!!

Τώρα με το μωρό κλείσαμε τελικά στο Paradise resort θα γυρίσουμε 17 Ιουνίου, θα σας γράψω εντυπώσεις

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
κοριτσια καλησπερα ενδιαφερομαι να παω διακοπες φοινικουντα και εγω με το 14 μηνων μωρακι μας!εχω κοιταξει το φοινικι πλαζα!ξερει καποια κατι να μου πει?

 

καλό είναι, καινούργιο, αλλά είναι χαμηλά, μέσα σε γούπατο, και κάνει ζέστη. Έχει βέβαια aircondition κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Η Φοινικούντα είναι για μένα προσωπικά από τα πιο καλά μέρη για οικογενειακές διακοπές με μικρά παιδιά. Το χωριό όμορφο, ήσυχο, με 2 παιδικές χαρές , χωρίς δρόμους με κίνηση. Η παραλία πανέμορφη ακόμα και μέσα στο χωριό αν και πιο έξω είνια πιο ωραία. Εμείς μειναμε στο Paradise ωραίο σαν ξενοδοχείο , καινούριο όμως μας χάλασε η τσιγκουνια του ιδιοκτήτη που φαινόταν παντου... και το ότι χρειαζόμασταν αυτοκινητο για να παμε μια βόλτα στη Φοινικούντα το βραδάκι, αλλα και η παραλία ενώ είνια κοντά όταν έχεις να κουβαλάς εκατό τσιμπράγαλα πάλι παίρνεις το αυτοκίνητο. Το finiki plaza φαίνεται καλό αλλά περνάς τον κεντρικό δρόμο για να πας στη παραλία . Εγώ όταν ξαναπαμε θα προτιμήσω κορακάκη ή καλλιστή ή finisia που είνια μεσα στο χωριο, δίπλα στη θάλασσα . Δεν ξέρω για το υπόλοιπο καλοκαίρι αλλα εμεις έχουμε παει 2 φορες Ιουνιο και η θάλασσα ήταν ΠΑΓΩΜΕΝΗ αλλα πολύ καθαρή

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Η Φοινικούντα και γενικά η γύρω περιοχή είναι ιδανική για διακοπές με μικρά παιδάκια, καθαρά νερά, ρηχή παραλία με άμμο για παιχνίδια και πολλές επιλογές για φαγητό και ύπνο!!!

 

http://www.discoverhellas.gr/view_polis.php?poli_id=4700

a40Vp3.pngGchMp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες/ους.

Σκεφτόμαστε την Κορώνη στη Μεσσηνία για ένα μέρος των φετινών μας διακοπών, 10 μέρες περίπου. Ο γιος μας είναι 5 ετών και ψάχνουμε για δωμάτιο με κουζίνα.

Ξέρει κάποιος την περιοχή και συγκεκριμένα το ξενοδοχείο http://www.koronivillage.gr/hotel.htm ή κάτι παρόμοιο εκεί κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...