Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

νοιωθω οτι με απατα


Xaroulis

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 242
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ο χριστος κ ο αποστολος!

τι λετε βρε παιδια?! δηλ . αν παει για καφε ο αντρας της ειναι για το εκτελεστικο αποσπασμα?! δηλ. να παει με το παιδι (μες στην νυχτα) να κανει ντου στο μαγαζι?!

μονο για τον τζογο κραταω μια επιφυλαξη.

αν του την εχει απλα δωσει κ θελει να ειναι μονος του καποιες ωρες?! (εστω απο τοτε που βρηκε αυτη τη δουλεια) να τα πει με τον ''εαυτουλη'' του εστω?! να μην το συζητησει η γυναικα του (η χαρουλις) κατ ευθειαν στον τσαμπουκα?!

υπαρχει κ ενα παιδι στη μεση (που κοιμαται αυτη τη στιγμη)!!!!!

 

τι λεεεεεεεετε?!:shock::shock::shock::shock:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από ΄μένα!

Από τα λεγόμενά σου είναι σαφές ότι η κατάσταση έχει γίνει πολύ πιεστική για σένα και σε έχει γεμίσει με αγωνία, άγχος, ανασφάλειες. Σε κάποιες περιπτώσεις ενδεχομένως καλή να είναι και η παρακολούθηση ή το "τρίξιμο των δοντιών", αλλά ας δούμε και μια διαφορετική προσέγγιση του πράγματος.

Ενδέχεται ο σύζυγός σου να έχει εξωσυζυγική σχέση, ενδέχεται να εμπλέκεται με τον τζόγο, μήπως όμως υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην είναι καλά τον τελευταίο καιρό ψυχολογικά, ώστε να επιδιώκει να μένει μόνος του και να κλείνεται στον εαυτό του; Από τα γραφόμενά σου φαίνεται ότι είστε ο ένας στην ανατολή και ο άλλος στη ...δύση. Δεν φαίνεται να υπάρχει ουσιαστική επικοινωνία παρά μόνον ανακρίσεις και γκρίνιες. Εάν λοιπόν λείπει η ουσιαστική επικοινωνία και παράλληλα περνάει μια κρίση σε προσωπικό επίπεδο, είναι λογικό να μην τον χωράει το σπίτι του. Είναι σίγουρο ότι υπάρχει πρόβλημα και, εαν ισχύει αυτό που αναφέρω, τότε αυτός προσπαθεί να βρει την άκρη μόνος του και εσύ δεν τον βοηθάς. Το θέμα είναι να δεις όχι μονον τι κρύβεται πίσω από αυτή του τη συμπεριφορά (άλλη γυναίκα, τζόγος, υπαρξιακά) αλλά το τι τον οδήγησε σε αυτήν τη συμπεριφορά και τι μπορείτε να κάνετε από εκεί και πέρα. Και αυτό επιτυγχάνεται μόνο με ουσιαστική επικοινωνία, με μια ήρεμη, λογική και με πολύ αγάπη και ενδιαφέρον για το σύντροφο κουβέντα.

Αλήθεια, η μεταξύ σας σχέση είναι ποιοτική; Κάνετε απλά, όμορφα και ευχάριστα πράγματα μαζί; Κάθεστε, για παράδειγμα, μετά από μια κουραστική ημέρα αγκαλιά στον καναπέ με ένα ποτηράκι κρασί να δείτε μια ταινία και να γελάσετε με την καρδιά σας; "Συνευρίσκεστε" ως ζευγάρι; Λέτε "Καλημέρα! Ομόρφυνες εσύ τώρα τελευταία;..." Πάτε μόνοι σας ή και με το παιδί μαζί μια χαλαρωτική βολτίτσα; Είσαστε χαμογελαστοί άνθρωποι;Ή σας έχει καταβάλει η ρουτίνα, η καθημερινότητα, και η έλλειψη κάθε διάθεσης να κάνετε πράγματα;

Η διαίσθηση, που όπως ανέφερες ότι διαθέτεις, σε κάνει να αισθάνεσαι ότι δεν είναι καλά ο σύντροφός σου;Και έπειτα η αγάπη και η λογική σε οδηγεί να παραμερίζεις εμπάθειες και εγωισμούς, ώστε να κάνεις το καλύτερο για τον άνθρωπο που επέλεξες να περάσεις μαζί του το υπόλοιπο της ζωής σου και να κάνεις και ένα παιδί μαζί του;

Δεν είναι εύκολο να παραμερίζουμε πάντοτε τις προσωπικές μας ανάγκες, αλλά όταν αγαπάμε και θέλουμε το καλύτερο για εμάς και για όσους αγαπάμε, πρέπει να το κάνουμε.

Θα έλεγα λοιπόν, για να μη γίνομαι και κουραστική, να καθίσετε κάποια στιγμή που θα είστε και οι δύο ήρεμοι και να συζητήσετε. Όμορφα, λογικά και πολιτισμένα. Να του αναφέρεις ότι αισθάνεσαι ότι τον τελευταίο καιρό δεν είναι πολύ καλά, πράγμα που σε στενοχωρεί, ότι έχετε απομακρυνθεί και ότι τον αγαπάς και θα είσαι πάντοτε δίπλα του για να τον βοηθήσεις και να τον στηρίξεις. Έάν τον προβληματίζει κάτι εσύ είσαι εκεί για να το συζητήσετε και να βρείτε μαζί μια άκρη. Να του πεις ότι λόγω της καθημερινότητας ίσως δεν είσαι πάντοτε κι εσύ όπως θα ήθελε, αλλά θα προσπαθήσετε για το καλύτερο. Γι'αυτό είσαστε μαζί.

hxvGp3.pngY8wEp3.png
Link to comment
Share on other sites

εαν αργησει ξανα και τον ρωτησεις γιατι και σου πει την δικαιολογεια οτι ηταν στο μαγαζι...πες του και συ και καλα..''πως ησουνα στο μαγαζι αφου περασα απο κει και ηταν κλειστα'' και επειδη ειναι και πονηροι αν σου πει οτι ηταν μεσα πες ''χτυπησα κι ολας και δεν ηρθε κανεις ηταν θεοσκωτινα''..να ξερεις κατι οτι ο αντρας οταν ειναι ενοχος θα κανει το καλσικο...επιθεση για να αμυνθει ειναι νομος!!!!! εγω στην θεση σου θα τον ειχα παρακολουθησει δεν παιζει...και να μην οδηγουσα με το ποδι με ταξι δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι μου περασε ο τζογος απο το μυαλο απλα δεν αισθανομαι οπως τοτε που επαιζε.τοτε το ενοιωθα οτι θα παει να παιξει μετα τη δουλεια απο τη στιγμη που εφευγε και ηταν στην πορτα για να παει στη δουλεια.το ενοιωθα με ετρωγε ολη μερα οτι θα παει να παιξει!τωρα δε νοιωθω ετσι.

επισης σημερα που ειπα οτι μετα το μεσημεριανο σχολασμα πηγε για καφε (ετσι ειπε) και ηρθε σπιτι 5 λεπτα πριν την ωρα που πρεπει να ξαναφυγει για δουλεια,δε το εχει ξανακανει αυτο ποτε.ουτε και οταν επαιζε.πρωτη φορα το κανει αυτο

Ο τζόγος ΔΕ κοβεται ΠΟΤΕ!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απορία Νο1: Τα σουβλατζίδικα είναι όλη μέρα ανοιχτά; Από το πρωί δηλαδή;

Το να κλείνει 1 λογικό είναι, αλλά να είναι ανοιχτό από το πρωί περίεργο μου φαίνεται.

 

Παρατήρηση Νο1 - Απορία Νο2: Και ο τζόγος και η γκόμενα θέλουν χρήμα. Πώς πάτε από αυτό;

 

Απορία Νο3 - Παρατήρηση Νο2: Σεξουαλικά πώς είστε; ΜΗΝ απαντήσεις σε μένα. Είναι προσωπικό σας θέμα. Απλά αν είστε καλά τότε αδίκως ανησυχείς...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια οτι και να συμβαινει η συμπεριφορα του δεν ειναι σωστη.

11 χρονια ειναι μαζι της, αν εχει κατι που τον προβληματιζει ας της ανοιχτει εκεινος, ειδικα απο τη στιγμη που του εχει κανει συζητηση και του εχει πει οτι φοβαται οτι την απατα κτλ και της εχει πει οτι τα φανταζεται..

Ειναι πατερας και συζυγος, εχει οικογενεια, δεν εχει την πολυτελεια να λυνει τα υπαρξιακα του 1,5 μηνα τωρα, να εξαφανιζεται, να μην παιρνει ουτε ενα τηλεφωνο να πει θα αργησω λιγο εχουμε δουλεια ή θα παω μια βολτιτσα με το αυτοκινητο να χαλαρωσω...

Και δεν γινεται παντα η γυναικα να κραταει την ψυχραιμια της και να ''νταντευει τον μπεμπη'' με χαλαρες συζητησουλες και ψυχαναλυση του στυλ ''οτι και να χρειαστεις ειμαι εδω να το μοιραστω μαζι σου, να σε στηριξω, θα ειμαι παντα διπλα σου κτλ..''

Φυσικα και δικαιουται ο ανθρωπος να παει για ενα καφε με ενα φιλο, για ενα κρασακι με το αφεντικο, για μια βολτα να χαλαρωσει αλλα να σεβεται και τη γυναικα του που τον περιμενει μονη στο σπιτι με το παιδι. Να την υπολογιζει και οχι να την αφηνει να την τρωει η αγωνια. Και απο οσα εχει πει η κοπελα δεν εχει κοντα της ουτε φιλους ουτε συγγενεις, ειναι μονη της με το παιδι ολη μερα στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tamar τα σουβλατζιδικα στη δικη μου γειτονια ανοιγουν απο τις 10!

Οσο για την 3η σου απορια δεν ειναι κανονας, ισα ισα το αντιθετο μαλιστα. Οταν με απατησε ο δικος μου ερωτικα ειμασταν τελεια, σε καθημερινη βαση... Σταχτη στα ματια το λενε...

Link to comment
Share on other sites

ο χριστος κ ο αποστολος!

τι λετε βρε παιδια?! δηλ . αν παει για καφε ο αντρας της ειναι για το εκτελεστικο αποσπασμα?! δηλ. να παει με το παιδι (μες στην νυχτα) να κανει ντου στο μαγαζι?!

μονο για τον τζογο κραταω μια επιφυλαξη.

αν του την εχει απλα δωσει κ θελει να ειναι μονος του καποιες ωρες?! (εστω απο τοτε που βρηκε αυτη τη δουλεια) να τα πει με τον ''εαυτουλη'' του εστω?! να μην το συζητησει η γυναικα του (η χαρουλις) κατ ευθειαν στον τσαμπουκα?!

υπαρχει κ ενα παιδι στη μεση (που κοιμαται αυτη τη στιγμη)!!!!!

 

τι λεεεεεεεετε?!:shock::shock::shock::shock:

 

Μακράννννννν:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από ΄μένα!

Από τα λεγόμενά σου είναι σαφές ότι η κατάσταση έχει γίνει πολύ πιεστική για σένα και σε έχει γεμίσει με αγωνία, άγχος, ανασφάλειες. Σε κάποιες περιπτώσεις ενδεχομένως καλή να είναι και η παρακολούθηση ή το "τρίξιμο των δοντιών", αλλά ας δούμε και μια διαφορετική προσέγγιση του πράγματος.

Ενδέχεται ο σύζυγός σου να έχει εξωσυζυγική σχέση, ενδέχεται να εμπλέκεται με τον τζόγο, μήπως όμως υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην είναι καλά τον τελευταίο καιρό ψυχολογικά, ώστε να επιδιώκει να μένει μόνος του και να κλείνεται στον εαυτό του; Από τα γραφόμενά σου φαίνεται ότι είστε ο ένας στην ανατολή και ο άλλος στη ...δύση. Δεν φαίνεται να υπάρχει ουσιαστική επικοινωνία παρά μόνον ανακρίσεις και γκρίνιες. Εάν λοιπόν λείπει η ουσιαστική επικοινωνία και παράλληλα περνάει μια κρίση σε προσωπικό επίπεδο, είναι λογικό να μην τον χωράει το σπίτι του. Είναι σίγουρο ότι υπάρχει πρόβλημα και, εαν ισχύει αυτό που αναφέρω, τότε αυτός προσπαθεί να βρει την άκρη μόνος του και εσύ δεν τον βοηθάς. Το θέμα είναι να δεις όχι μονον τι κρύβεται πίσω από αυτή του τη συμπεριφορά (άλλη γυναίκα, τζόγος, υπαρξιακά) αλλά το τι τον οδήγησε σε αυτήν τη συμπεριφορά και τι μπορείτε να κάνετε από εκεί και πέρα. Και αυτό επιτυγχάνεται μόνο με ουσιαστική επικοινωνία, με μια ήρεμη, λογική και με πολύ αγάπη και ενδιαφέρον για το σύντροφο κουβέντα.

Αλήθεια, η μεταξύ σας σχέση είναι ποιοτική; Κάνετε απλά, όμορφα και ευχάριστα πράγματα μαζί; Κάθεστε, για παράδειγμα, μετά από μια κουραστική ημέρα αγκαλιά στον καναπέ με ένα ποτηράκι κρασί να δείτε μια ταινία και να γελάσετε με την καρδιά σας; "Συνευρίσκεστε" ως ζευγάρι; Λέτε "Καλημέρα! Ομόρφυνες εσύ τώρα τελευταία;..." Πάτε μόνοι σας ή και με το παιδί μαζί μια χαλαρωτική βολτίτσα; Είσαστε χαμογελαστοί άνθρωποι;Ή σας έχει καταβάλει η ρουτίνα, η καθημερινότητα, και η έλλειψη κάθε διάθεσης να κάνετε πράγματα;

Η διαίσθηση, που όπως ανέφερες ότι διαθέτεις, σε κάνει να αισθάνεσαι ότι δεν είναι καλά ο σύντροφός σου;Και έπειτα η αγάπη και η λογική σε οδηγεί να παραμερίζεις εμπάθειες και εγωισμούς, ώστε να κάνεις το καλύτερο για τον άνθρωπο που επέλεξες να περάσεις μαζί του το υπόλοιπο της ζωής σου και να κάνεις και ένα παιδί μαζί του;

Δεν είναι εύκολο να παραμερίζουμε πάντοτε τις προσωπικές μας ανάγκες, αλλά όταν αγαπάμε και θέλουμε το καλύτερο για εμάς και για όσους αγαπάμε, πρέπει να το κάνουμε.

Θα έλεγα λοιπόν, για να μη γίνομαι και κουραστική, να καθίσετε κάποια στιγμή που θα είστε και οι δύο ήρεμοι και να συζητήσετε. Όμορφα, λογικά και πολιτισμένα. Να του αναφέρεις ότι αισθάνεσαι ότι τον τελευταίο καιρό δεν είναι πολύ καλά, πράγμα που σε στενοχωρεί, ότι έχετε απομακρυνθεί και ότι τον αγαπάς και θα είσαι πάντοτε δίπλα του για να τον βοηθήσεις και να τον στηρίξεις. Έάν τον προβληματίζει κάτι εσύ είσαι εκεί για να το συζητήσετε και να βρείτε μαζί μια άκρη. Να του πεις ότι λόγω της καθημερινότητας ίσως δεν είσαι πάντοτε κι εσύ όπως θα ήθελε, αλλά θα προσπαθήσετε για το καλύτερο. Γι'αυτό είσαστε μαζί.

 

συμφωνώ με την φίλη μας...η κατινιά....δεν οδηγεί πουθενά....αν έμπλεξε με τζλογο όμως πάλι ίσως να κάνει και άλλη δουλειά για να τα βγάλει περα.....άλλη μια εκδοχή......

σε πρωτη φάση μίλα του...όχι σαν να υποπτευεσαι κάτι αλλά να μάθεις τι του συμβαίνει.....

πεσ του πως τελαυταία τον βλέπεις αγχωμένο και κάπως περίεργο.....αν συμβαίνει κάτι καλο θα ήταν να στο πει.....εκει θα καταλάβεις και θα δεις αν σου λέει ψέματα.....ρωτα ευθέως αν ξανακύλισε στο τζόγο....επίσης θα καταλάβεις απο τα λεγόμενα του την αλήθεια......

και μετα βλέπεις πως θα το χειριστείς.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη που δεν απαντησε εχθες αλλα το πηγαμε μεχρι αργα το θεμα.

ηρθε λοιπον και του λεω <<τωρα σχολασες?>> οχι μου λεει βρηκα τον Π...στο δρομο (συναδελφος απο την προηγουμενη δουλεια) και πηγαμε για μια μπυρα.

και καλα του λεω ενα τηλεφωνο δε μπορουσες να παρεις?

και τοσες ωρες με τον Π.... ?λοιπον του λεω εγω απο δω και περα στο ρεπο σου θα βγαινω εξω μολις κοιμαται ο μικρος.να το ξερεις και δε σηκωνω κουβεντα.

8 ηωρα το βραδυ εγω την εχω κανει του λεω.<<και που θα πας??>> θα παω βολτες θα γυρναω εξω μπας και βρω καμια γνωστη τυχαια οπως βρηκες και εσυ τον Π....

επειδη δεν ειμαι ηλιθια του λεω 2 πραγματα μπορει να συμβαινουν.η να παιζεις παλι η να εχεις γκομενα!!!

<<πας καλα?τι γκομενα και βλακειες ειναι αυτες?και 15 του μηνος που θα πληρωθω θα στα φερω ολα τα λεφτα και δεις ποιος παιζει!>>

εδω και εναμιση μηνα του λεω αργεις καθε βραδυ και σημερα ελειπες και ολο το μεσημερι και ουτε ενα τηλ να δεις τι κανει ο μικρος που εκλαιγε σε ζητουσε και τελικα τον πηρε ο υπνος στον καναπε απο το κλαμα που αυτος εχει να κοιμηθει μεσημερι 1 χρονο!φαντασου ποσο κουραστηκε απο το κλαμα!!

και χεστηκες του λεω.εσυ να καλοπερασεις ο εαυτουλης σου να ειναι καλα και εγω να πιζω στο σπιτι και το παιδι ας κλαιει που δεν θα εχει δει το πατερα του ολη μερα!!!

εγω του λεω απο δω και στο εξης θα βγαινω εξω το βραδυ στο ρεπο σου.και δε θα εχω και κινητο μαζι για να δεις τι ωραια που ειναι!!!

μου ειπε να παω να παρω κινητο σημερα να το εχει μαζι για να τον παιρνω οποτε θελω και οτι δε θα ξανασυμβει να παει πουθενα αλλα του ειπα δεν σε πιστευω γιατι και οταν δουλευε το κινητο σε επαιρνα ποσες φορες και δε το σηκωνες και ολο ελεγες οτι το ξεχνας στο αυτοκινητο!!

οχι λεει θα το εχω στ μαγαζι μπροστα στην ταμιακη....

και τερμα οι μπαρουφες του λεω οτι καθαριζεται 2-3 ωρες καθε βραδυ!!!εγω δε το πιστευω αυτο.πες την αληθεια που πας καθε βραδυ μετα τη δουλεια γιατι εγω το ξερω οτι καπου πας και αν δεν ειχα τον μικρο θα το ειχα ανακαλυψει απο τις πρωτες μερες.μη με κανεις του λεω και τρεχω με τον μικρο και το καροτσι και να σε παρακολουθαω γιατι ξερεις οτι ειμαι ικανη να το κανω(το εκανα και οταν επαιζε τζογο και τον επιανα στα πρασσα)

επιμενει οτι καθαριζουν και οτι βαζουν το τηλ στον τηλεφωνητη! ωραια του λεω εγω θα σου ψαξω αλλη δουλεια και μεσα στη βδομαδα θα εχεις φυγει απο κει.ετσι κιαλλιως σιγα την δουλεια που εχει και τα λεφτα που δινει ειναι πενιχρα!!

συμφωνισε παντως και ειπε οτι θα ψαχνει και αυτος παραλληλα.δε ξερω εμενα ακομα κατι με τρωει.

α!το πρωι κατεβηκα στο αυτοκινητο ενω αυτος ακομα κοιμοταν και δε βρηκα τιποτα μεσα.εψαξα καθε εκατοστο καθε ντουλαπακι κατω απο τις θεσεις στο καπο μεχρι και για τριχες κοιταξα.

και για να απαντησω σε καποιες ερωτησεις.ναι καθε βραδυ καθομαστε αγκαλια στον καναπε και βλεπουμε τηλεοραση και γενικα ειναι πολυ καλος στα λογια ανεκαθεν αλλα τι να κανω τα λογια οταν γινονται αυτα?

ειναι τρυφερος ανθρωπος αλλα αυτο που συμβαινει εδω και εναμιση μηνα τα αναιρει ολα. και τελος οι σεξουαλικη μας ζωη ειναι παρα πολυ καλη αλλα οπως ειπε και μια κοπελα δε παιζει και τοσο ρολο!!

εγω παντως κραταω απο χτες τι ωρες ερχεται σπιτι και τις σημειωνω,θα παω σε λιγο να παρω κινητο.ετσι κιαλλιως το χριαζομαστε!

παντως εγω δεν ηρεμισα ακομα.εσεις πως τα βλεπετε ολα αυτα?

α να πω οτι δε συμφωνει στο να βγαινω εξω τα βραδυα!

αλλα του ξεκαθαρισα πως στο εξης οποτε εχει ρεπο δεν εχει να το κουνησει ρουπι μετα που κοιμαται ο μικρος.τουλαχιστον για ενα διαστημα.

γιατι και παλια εβγαινες του λεω στο ρεπο σου για να πας στον φιλο σου τον Γ....ΑΛΛΑ τοτε ησουν χαλαρος.ενω εδω και ενα μηνα+κατι σεληνιαζεσαι και εισαι μεσα στη φουρια μολις παει 6 ηωρα αρχιζεις ποτε θα παει για υπνο ο μικρος και ποτε θα παει για υπνο ο μικρος!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχη μενεις και που ειναι η δουλεια του αντρα σου?Εγω παντως προτεινω να παει καποιο ατομο που δεν γνωριζει ο αντρας σου να κανει μια "παρακολουθηση".Σε οποιοδηποτε γνωστο αλλα και σε σενα οτι και να παιζει θα φροντισει να το καλυψει!Αν παιζει κατι στη δουλεια με μια επισκεψη εσυ δυσκολα θα το πιασεις!Μπροστα σε ενα ξενο ομως αν ειναι γκομενικο θα φανει!Πρεπει να βρεις ενα ατομο που μπορει να αφιερωσει 2-3 ωριτσες απο το χρονο του να κανει αυτη τη δουλεια!

KETsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά τα είπε...για την ώρα...δεν βλέπω κάτι ύποπτο...καλά έκανες και τα ξεκαθαρίσατε...

θα δείξουν οι επόμενες μέρες...μακάρι να ήταν η ιδέα σου εννοείται...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη που δεν απαντησε εχθες αλλα το πηγαμε μεχρι αργα το θεμα.

ηρθε λοιπον και του λεω <<τωρα σχολασες?>> οχι μου λεει βρηκα τον Π...στο δρομο (συναδελφος απο την προηγουμενη δουλεια) και πηγαμε για μια μπυρα.

και καλα του λεω ενα τηλεφωνο δε μπορουσες να παρεις?

και τοσες ωρες με τον Π.... ?λοιπον του λεω εγω απο δω και περα στο ρεπο σου θα βγαινω εξω μολις κοιμαται ο μικρος.να το ξερεις και δε σηκωνω κουβεντα.

8 ηωρα το βραδυ εγω την εχω κανει του λεω.<<και που θα πας??>> θα παω βολτες θα γυρναω εξω μπας και βρω καμια γνωστη τυχαια οπως βρηκες και εσυ τον Π....

επειδη δεν ειμαι ηλιθια του λεω 2 πραγματα μπορει να συμβαινουν.η να παιζεις παλι η να εχεις γκομενα!!!

<<πας καλα?τι γκομενα και βλακειες ειναι αυτες?και 15 του μηνος που θα πληρωθω θα στα φερω ολα τα λεφτα και δεις ποιος παιζει!>>

εδω και εναμιση μηνα του λεω αργεις καθε βραδυ και σημερα ελειπες και ολο το μεσημερι και ουτε ενα τηλ να δεις τι κανει ο μικρος που εκλαιγε σε ζητουσε και τελικα τον πηρε ο υπνος στον καναπε απο το κλαμα που αυτος εχει να κοιμηθει μεσημερι 1 χρονο!φαντασου ποσο κουραστηκε απο το κλαμα!!

και χεστηκες του λεω.εσυ να καλοπερασεις ο εαυτουλης σου να ειναι καλα και εγω να πιζω στο σπιτι και το παιδι ας κλαιει που δεν θα εχει δει το πατερα του ολη μερα!!!

εγω του λεω απο δω και στο εξης θα βγαινω εξω το βραδυ στο ρεπο σου.και δε θα εχω και κινητο μαζι για να δεις τι ωραια που ειναι!!!

μου ειπε να παω να παρω κινητο σημερα να το εχει μαζι για να τον παιρνω οποτε θελω και οτι δε θα ξανασυμβει να παει πουθενα αλλα του ειπα δεν σε πιστευω γιατι και οταν δουλευε το κινητο σε επαιρνα ποσες φορες και δε το σηκωνες και ολο ελεγες οτι το ξεχνας στο αυτοκινητο!!

οχι λεει θα το εχω στ μαγαζι μπροστα στην ταμιακη....

και τερμα οι μπαρουφες του λεω οτι καθαριζεται 2-3 ωρες καθε βραδυ!!!εγω δε το πιστευω αυτο.πες την αληθεια που πας καθε βραδυ μετα τη δουλεια γιατι εγω το ξερω οτι καπου πας και αν δεν ειχα τον μικρο θα το ειχα ανακαλυψει απο τις πρωτες μερες.μη με κανεις του λεω και τρεχω με τον μικρο και το καροτσι και να σε παρακολουθαω γιατι ξερεις οτι ειμαι ικανη να το κανω(το εκανα και οταν επαιζε τζογο και τον επιανα στα πρασσα)

επιμενει οτι καθαριζουν και οτι βαζουν το τηλ στον τηλεφωνητη! ωραια του λεω εγω θα σου ψαξω αλλη δουλεια και μεσα στη βδομαδα θα εχεις φυγει απο κει.ετσι κιαλλιως σιγα την δουλεια που εχει και τα λεφτα που δινει ειναι πενιχρα!!

συμφωνισε παντως και ειπε οτι θα ψαχνει και αυτος παραλληλα.δε ξερω εμενα ακομα κατι με τρωει.

α!το πρωι κατεβηκα στο αυτοκινητο ενω αυτος ακομα κοιμοταν και δε βρηκα τιποτα μεσα.εψαξα καθε εκατοστο καθε ντουλαπακι κατω απο τις θεσεις στο καπο μεχρι και για τριχες κοιταξα.

και για να απαντησω σε καποιες ερωτησεις.ναι καθε βραδυ καθομαστε αγκαλια στον καναπε και βλεπουμε τηλεοραση και γενικα ειναι πολυ καλος στα λογια ανεκαθεν αλλα τι να κανω τα λογια οταν γινονται αυτα?

ειναι τρυφερος ανθρωπος αλλα αυτο που συμβαινει εδω και εναμιση μηνα τα αναιρει ολα. και τελος οι σεξουαλικη μας ζωη ειναι παρα πολυ καλη αλλα οπως ειπε και μια κοπελα δε παιζει και τοσο ρολο!!

εγω παντως κραταω απο χτες τι ωρες ερχεται σπιτι και τις σημειωνω,θα παω σε λιγο να παρω κινητο.ετσι κιαλλιως το χριαζομαστε!

παντως εγω δεν ηρεμισα ακομα.εσεις πως τα βλεπετε ολα αυτα?

α να πω οτι δε συμφωνει στο να βγαινω εξω τα βραδυα!

αλλα του ξεκαθαρισα πως στο εξης οποτε εχει ρεπο δεν εχει να το κουνησει ρουπι μετα που κοιμαται ο μικρος.τουλαχιστον για ενα διαστημα.

γιατι και παλια εβγαινες του λεω στο ρεπο σου για να πας στον φιλο σου τον Γ....ΑΛΛΑ τοτε ησουν χαλαρος.ενω εδω και ενα μηνα+κατι σεληνιαζεσαι και εισαι μεσα στη φουρια μολις παει 6 ηωρα αρχιζεις ποτε θα παει για υπνο ο μικρος και ποτε θα παει για υπνο ο μικρος!

 

 

δεν μπορεις να αφησεις το μικρο καπου για καποιες ωρες και να τον ακολουθησεις; για να δεις με τα ιδια σου τα ματια και οχι με ματια τριτου...

Link to comment
Share on other sites

οντως μονο με παρακολουθηση ισως βγαλεις καμμια ακρη και αυτο που σκεφτηκες να του πεις σαν μπλοφα νομιζω ειναι πολυ καλη!το ενστικτο μας συνηθως ειναι η αληθεια υπαρχει και το αλλα...

εγω θα επαιρνα σαν πελατισσα τηλ κ θα ρωτουσα πολυ απλα τι ωρα κλεινετε για να ξερω?υπαρχει τροπος να παρεις κ να μην φαινεται ο αριθμος σου!!!!συνηθως πατας καποια νουμερα στο τηλ και ενεργοποιειται η αποκρυψη.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα του τα ειπες! Και απο τη στιγμη που συμφωνησε σε ολα ετσι ευκολα, ακομα και να αλλαξει δουλεια, νομιζω οτι και κατι να συνεβαινε τωρα θα κοπει μαχαιρι!

Αυτη την εντυπωση τουλαχιστον μου εδωσαν τα λογια του και το υφος του.

Μακαρι να φτιαξει η κατασταση και να μην ξαναπερασεις τετοια αγωνια!

Link to comment
Share on other sites

αχ! βαχ!.... μια παλια φιλη η ελενα.

αν δεις την σελιδα της στο φατσομπουκ θα παθεις ιλιγγο απ την ομορφια της.....

 

μια εξωπραγματικα ομορφη κοπελα, με αγαλματενιο σωμα, ξανθα μαλλια κ καταγαλανα ματια, αλλα.... τοσο ανασφαλη σε σημειο υστεριας κ με μυαλο κουκουτσι κ λεγειν ανυπαρκτο! (στο ραφι εχει μεινει -ακομα- για ευνοητους λογους!)

ειχε φετιχ τις παρακολουθησεις, για να βγαζει ακρη!

 

ημαρτον κυριε!!!!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

ωραια ξεσπαθωσες και καλα εκανες απο εδω και περα θα δεις πως θα παει με τις ωρες του!λογικα θα συμμαζευτει και μηπως τελικα περναει κατι ψυχολογικο βρε παιδι μου??δεν νιωθει για καποιους λογους καλα τους οποιους δεν τους υποψιαζεσαι ασχετα που ειστε μαζι τοσα χρονια.ισως αν το προσπαθουσες λιγο ακομα με συζητηση..οτι οι προτεραιοτητες σας αλλαξαν με το παιδι.

κ ο δικος μου θελει να παει για καφε και εχει τυχει να παει αλλα οχι τετοιο πραγμα ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες που του μίλησες έτσι. Και εγώ σου προτείνω να το τηρήσεις αυτό. Δηλαδή στο ρεπό του να τον αφήσεις στο σπίτι με το παιδί και να βγεις έξω. Μπορείς να πας μια βόλτα με μια φίλη ή και μόνη σου. Αρκεί να καταλάβει ότι δεν αστειεύεσαι.

Δεν είναι ανάγκη να λείψεις πολλές ώρες, αρκεί να τον πληρώσεις με το ίδιο νόμισμα. Να δούμε θα του αρέσει ?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μια χαρα ειναι δεν εχει τιποτα ψυχολογικο.αν ειχε κατι θα το ελεγε.παντα το εκανε.

θα δω τι ωρα θα ερθει σημερα.εντωμεταξυ πηρα κινητο και το πηρε μαζι του.

πηρα τηλ και στην παλια του δουλεια με το αφεντικο του ειχαμε καλες σχεσεις και ρωτησα αν θελει ατομο.ειχε φυγει απο εκει γιατι μαλωνε συνεχεια με εναν συναδελφο του.και σηκωθηκε και εφυγε.

ο ανθρωπος μου ειπε οτι χρειαζεται αλλα το θεμα ειναι αν θα θελει ο αντρας μου.θα το συζητησουμε το βραδυ.

το θεμα ειναι να μαθω αν οντως παιζει η επαιζε κατι.και αντε λεμε να παω απο κει.να ξυπνησω τον μικρο και να παω?γιατι 9 ηωρα βλεπει το 5ο ονειρο.

μαλλον θα παω απο καρτοτηλεφωνο να παρω τηλ στο μαγαζι και να ρωτησω τι ωρα κλεινει.

αλλα προκυπτει αλλο ερωτημα.μπορει αυτος να μου πει οτι κλεινει 9 αλλα μετα να μου πει ο αντρας μου οτι ναι κλεινει 9 αλλα καθονται μεσα και καθαριζουν μετα.

αυτο πως θα το εξακριβωσω?δε γινεται να βαλω καποιον να περασει 10-11 το βραδυ απο εκει για να δει.

θα δω σημερα τι θα γινει και με το κινητο.αν παει 9.30 και δεν ερθει θα τον παρω τηλ και αν δε το σηκωσει μαυρο φιδι που τον εφαγε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...