Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κείμενα/Ποιήματα Βάπτισης-Γάμου !!!


elias-christina

Recommended Posts

γεια σου boyboom λοιπον τα γενεθλια μας δεν θα εχουν καποιο συγκεκριμενο θεμα...θα ηθελα να ειναι χιουμοριστικο...να ειναι 2 το πολυ 3 στοιχακια...κ τελος την φωναζουμε ''τσιτα'' (ξερεις του ταρζαν το μαιμουδακι)γιατι ειναι παρα πολυ ζωηρη κ σκαρφαλωνει παντου..παντου ομως μεχρι εκει που δεν φανταζεσαι...θα ηθελα αν μπορεις να το βαλεις κ αυτο μεσα....την μικρη μου την λενε αννουλα κ γινομαστε 2χρονων ειναι στις 14αυγουστου τα γενεθλια της..σε ευχαριστω παρα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!το πρωτο προσκλητηριο εγινε τελειο ειμαι σιγουρη πως κ το δευτερο θα τους τρελανει ολους!!!!:P:p

 

Δυο χρονια σκαρφαλωνω

σαν την τσιτα εγω παντου

κι ολοι γυρω μου πιστευουν

οτι ειμαι μια μαιμου!

Εχω τα γενεθλια μου

μια μερα πριν της Παναγιάς

και σας θελω ολους κοντα μου

φωτογράφους, κόσμο, φλας!

Τα κερακια θα φυσηξω

και θα κανω μια ευχη

και μετα θα εχουμε γλεντι

με ποτο και μουσικη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυο χρονια σκαρφαλωνω

σαν την τσιτα εγω παντου

κι ολοι γυρω μου πιστευουν

οτι ειμαι μια μαιμου!

Εχω τα γενεθλια μου

μια μερα πριν της Παναγιάς

και σας θελω ολους κοντα μου

φωτογράφους, κόσμο, φλας!

Τα κερακια θα φυσηξω

και θα κανω μια ευχη

και μετα θα εχουμε γλεντι

με ποτο και μουσικη!

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕΣ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ..........ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΥΟ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΟΡΦΗ, ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ --ΗΤΑΝ ΒΑΦΤΙΣΗ--- ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ??? ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ........ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

Δυο χρονια σκαρφαλωνω

σαν την τσιτα εγω παντου

κι ολοι γυρω μου πιστευουν

οτι ειμαι μια μαιμου!

Εχω τα γενεθλια μου

μια μερα πριν της Παναγιάς

και σας θελω ολους κοντα μου

φωτογράφους, κόσμο, φλας!

Τα κερακια θα φυσηξω

και θα κανω μια ευχη

και μετα θα εχουμε γλεντι

με ποτο και μουσικη!

 

ηλικρινααααααα δεν εχω λογια....ειναι τελειο μου αρεσε παρα πολυ..μα παρα πολυ κ ταιριαζει γαντι στην μικρη μου μαιμουδιτσα....ηθελα να δημοσιευσω το προσκλητηριο να δουν κ οι αλλες μανουλες τι ωραιο εγινε αλλα δεν τα καταφερα....αν θες δημοσιευσετο...κ παλι σε ευχαριστω ειπα να ξεκινισω απο τωρα σιγα σιγα να ψαχνομαι για τα γενεθλια...

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕΣ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ..........ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΥΟ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΟΡΦΗ, ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ --ΗΤΑΝ ΒΑΦΤΙΣΗ--- ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ??? ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ........ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ![/QUOT

οταν θα ειναι ετοιμο θα στο στειλω...;););)

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειπα για να το δημοσιευσεις η να μου το στειλεις κοριτσι μου αλλομονο, κανε τη δουλεια σου με το καλο και δεν πειραζει, απλα συγκινηθηκα ξερεις εχω γραψει πανω απο 500 και απανταω παντα το πολυ την επομενη μερα, και μου φανηκε παραξενο οταν μου ετσειλε η κοπελα να το δω...........την ευχαριστω και παλι!!!!!! Και εσενα επισης!!!!!!!! φιλακια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν το ειπα για να το δημοσιευσεις η να μου το στειλεις κοριτσι μου αλλομονο, κανε τη δουλεια σου με το καλο και δεν πειραζει, απλα συγκινηθηκα ξερεις εχω γραψει πανω απο 500 και απανταω παντα το πολυ την επομενη μερα, και μου φανηκε παραξενο οταν μου ετσειλε η κοπελα να το δω...........την ευχαριστω και παλι!!!!!! Και εσενα επισης!!!!!!!! φιλακια!!!!!!!![/quote

 

οχι εγω τοτε ηθελα να το δημοσιευσω αλλα δεν μπορεσα κ γι΄αυτο σου το εστειλα τωρα...δεν υπαρχει κανενα προβλημα να σου στειλω κ αυτο ισα ισα θα χαρω να στο στειλω που ειναι πολυ λιγο σε σχεση με αυτα που κανεις εσυ κ μας βοηθας ολες.....:-):-)

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειπα για να το δημοσιευσεις η να μου το στειλεις κοριτσι μου αλλομονο, κανε τη δουλεια σου με το καλο και δεν πειραζει, απλα συγκινηθηκα ξερεις εχω γραψει πανω απο 500 και απανταω παντα το πολυ την επομενη μερα, και μου φανηκε παραξενο οταν μου ετσειλε η κοπελα να το δω...........την ευχαριστω και παλι!!!!!! Και εσενα επισης!!!!!!!! φιλακια!!!!!!!![/quote

 

οχι εγω τοτε ηθελα να το δημοσιευσω αλλα δεν μπορεσα κ γι΄αυτο σου το εστειλα τωρα...δεν υπαρχει κανενα προβλημα να σου στειλω κ αυτο ισα ισα θα χαρω να στο στειλω που ειναι πολυ λιγο σε σχεση με αυτα που κανεις εσυ κ μας βοηθας ολες.....:-):-)

 

 

 

οπως θελεις καλη μου..........αν και δεν ξερω για ποσο ακομα θα μπορω να το κανω αυτο γιατι ανοιγω το πρωι τον υπολογιστη και εχω 10-12 παραγγελιες για ποιηματα και δεν ειναι ολες οι κοπελες ευκολες κανω και 3 και 4 αλλαγες στο καθενα και αυτα ειναι ωρες.........παντως οσο μπορω θα βοηθαω......

Link to comment
Share on other sites

 

οπως θελεις καλη μου..........αν και δεν ξερω για ποσο ακομα θα μπορω να το κανω αυτο γιατι ανοιγω το πρωι τον υπολογιστη και εχω 10-12 παραγγελιες για ποιηματα και δεν ειναι ολες οι κοπελες ευκολες κανω και 3 και 4 αλλαγες στο καθενα και αυτα ειναι ωρες.........παντως οσο μπορω θα βοηθαω......

 

Κοριτσάκι, το έχω κι εγώ με τα στιχάκια!!! οπότε εάν θέλεις μπορώ να σε βοηθήσω....!!!! Πάντα η συνεργασία είναι καλύτερη! :-)

Η ισχυς εν τη ενώσει...!!!

:P:p:p

Οι αδυναμίες της ζωής μου..

Οι παντοτινές μου αγάπες....

Μανθούλης.. 11/6/2010

Μπεμπάκος.. 29/2/2012

Link to comment
Share on other sites

Και μία επιδειξούλα....

Πέρυσι, 11/6 είχαμε Γαμοβάφτιση κι έτυχε ναναι η μέρα των πρωτων γενεθλίων του πρώτου μας παιδιού!

 

Το προσκλητήριο ήταν μία σοκολάτα και το περιτυλιγμα στο εσωτερικό είχε το εξής κειμενάκι... (το οποίο το έλεγε ο μπέμπης....)

 

Πριν ένα χρόνο ακριβώς, γνώρισα τους γονείς μου

Κι εκείνοι πρωτοάκουσαν τον ήχο της φωνής μου!

Έπειτα πήρα απόφαση να τους νοικοκυρέψω,

γιʼαυτό προτού να βαφτιστώ, εκείνους θα παντρέψω!!!

 

Στα πρώτα μου γενέθλια σας προσκαλούμε όλους

σε μια παράσταση που εμείς θα έχουμε όλους τους ρόλους.

Γαμπρός θα είναι ο μπαμπάς και νύφη η μαμά μου

κι εγώ θα κάνω και στριπτίζ πριν πάρω τʼόνομά μου.

 

Θάναι χαρά μας και τιμή κοντά μας να βρεθείτε

και τις ευχές απο κοντά ναʼρθείτε να μας πείτε...

 

Κι έπειτα απʼ τα μυστήρια θα ακολουθήσει γλέντι.

Θα έχει χορό, φαί, κρασί θα έχει και γλυκό.

Κι εγώ, πλέον με όνομα, θα είμαι ντυμένος ΤΡΕΝΤΙ

Με τα ρουχάκια της νονάς και θα ʽχω και σταυρό.

Οι αδυναμίες της ζωής μου..

Οι παντοτινές μου αγάπες....

Μανθούλης.. 11/6/2010

Μπεμπάκος.. 29/2/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την μπεμπουλα μου θα την βαφτισουμε 26 Αυγουστου. Δεν εχω αποφασησει ακομη για το ονομα της. την φωναζουμε λουλουδι μου,ζωουλα μου. Ο μπαμπας μας ειναι Γερμανια και ειναι μακρια μας.....Μπορειτε να με βοηθησετε με ποιηματακι για την προσκληση της?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.θα ηθελα και εγω βοηθεια.την μικρη μου θα την πω ανδριανη απο τον παππου της ανδρεα.θα ηθελα να αναφερεται αυτο οτι περνει το ονομα του παππου της.το θεμα ειναι πριγκηπισσα και την μεγαλωνω μονη μου.το διευκρινιζω για να μην αναφερθει πουθενα ο μπαμπας.και θα μου αρεσε το ποιηματακι να χει και ευχες μεδα.εαν μπορεσετε και σκεφτειτε κατι..σας ευχαριστωο

an1cJQh-Sf-0000MzAwMTUxNGR8MzYyNTI5NTlhfA.gifline_line_typew7_beg_d_typew7_time_1260594000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου μια μικρη βοηθεια και σε εμενα??Την μικρουλα μου θα τη βαπτισω τον Ιουλιο και το ονοματακι ειναι Μελινα-Αννα?Το θεμα της βαπτισης ειναι η κορωνα!!Καμια ιδεα για κειμενακι στο προσκλητηριο?

HApA.png?N5RO9MIf

 

eNortjKzUjI0MzS3sFSyBlwwFakC3Q,,30.png

Link to comment
Share on other sites

MAMAΔΕΣ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΙΗΜΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΙΛ ΣΤΟ

 

edit admin

 

να της δινω τη σελιδα μου εχει εκατονταδες δικα μου ποιηματα εκει κι οτι θελετε το αλλαζουμε γιατι στο φορουμ θεωρειται διαφημιση να βαλω τη σελιδα μου - αν και δεν παιρνω ουτε ευρω αλλα απαγορευεται απο τους κανονισμους- καντε μου αυτη τη χαρη γιαι θελει πολλη ωρα να τα βρισκω .........

 

ΥΓ οι τελευταιες μανουλες εχουν εξυπηρετηθει ολες

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Θα ήθελα και εγώ τη βοήθειά σας. Ψάχνω κάποιο ποιηματάκι-κειμενο για τη μικρή μου που θα τη βαφτίσουμε στις 29 Ιουλίου. Τη φωνάζω ζυμαρούλα- ζυμαράκι και ο πατέρας της μαγουλήθρα γιατί έχει μαγουλα. Το όνομα που θα της δώσουμε Αγγελική. έχεις κανείς υπόψη του κάποιο κειμενάκι ή στιχάκι....σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Boyboom ή όποια άλλη μανουλα εχει το έχει με τα στοιχάκια θα ήθελα κ εγώ καμια ιδέα για το προσκλητήριο.

Ήθελα να κάνω γάμο κ βάπτιση με το γιο μου,έμεινα έγκυος στη μικρή όμως,οπότε έκανα κλειστή βαπτιση στο γιο μου κ τώρα ετοιμαζόμαστε για γαμοβάπτιση!Ξέρω οτι σε κάποιους μπορεί να φανεί περίεργο(να κάνω κ γάμο τώρα εννοώ)το σκεφτήκαμε πολυ ομως κ το αποφασίσαμε.Θα πάμε ολοι μαζι στην εκκλησία,ο γιος ντυμένος σαν το μπαμπά κ η μπεμπα στα ασπρα!

Ειμαι με τον άντρα μου απτο 2004,το 2009 γεννηθηκε ο γιος μας.Στη μικρή είχα μια δύσκολη εγκυμοσύνη,έμεινα στο νοσοκομείο 3 μέρες κ τελικά γεννήθηκε προωρα στις 15 Αυγουστου!Ο γιατρος είπε λιγα λεπτά αν αργούσε θα την χάναμε..έμεινε στην εντατικη 5 μέρες με πρόβλημα αναπνευστικό κ γενικως περάσαμε δύσκολες μερες με παλινδρόμηση..

Επειδή γεννηθηκε ανήμερα της Παναγίας,ολοι ζητησαμε τη βοήθειά της,κ τώρα θα τη βαπτισουμε σε ναο της Θεοτόκου,την Κυριακή 19 Αυγούστου,Μαρία-Πηνελόπη.

Σκέφτηκα,αν ήταν αστείο στο προσκλητήριο να καλεί ο γιος μου ή είναι άσχετο?(κάτι που θέλει ο άντρας μου)

Από την άλλη,εγώ θα προτιμούσα ένα πιο σοβαρό προσκλητήριο με αναφορά στην Παναγία..

Σας κούρασα! Καμιά ιδέα?

nmZKp3.png?nmOvssxvBcEop3.png?V8tGDx3G
Link to comment
Share on other sites

Ημουνα μοναχοπαίδι,

μα η αδερφουλα μου εχει ερθει.

είναι το πιο γλυκό μωρό

και πολύ την αγαπώ.

 

Ο μπαμπάς και η μαμά,

μου είπαν νέα σημαντικά

λεν να παντρευτουν κι αυτοι

και να βαφτισουν τη μικρη!.

 

Σας καλώ λοιπόν να ΄ρθειτε

γαμοναφτιση να δειτε,

τη μαμα και το μπαμπα

και τη μπεμπα φυσικα.

 

Θα ΄μαι δίπλα της κι εγώ

το χεράκι να κρατώ

κι όταν κλάψει λιγουλάκι

θα της δώσω ένα φιλάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μια κουκλιτσα θα ντυθω

σαν αγγελουδι θε να ρθω

στη βαφτιση μου σας καλω

ευχες απ ολους να δεχτω

 

Στης Παναγιας διαλεξαμε

εμεις την εκκλησία

να γινουν τα βαφτισια μου

κι ο γαμος με τη μία!

 

Ελατε να ακουσετε

κι εσεις το ονομα μου

κι ετσι να συμμετεχετε

σ ετουτη τη χαρα μου

 

Και οταν βουτηξω στο νερο

θα ειμαι σαν παπακι

κι ο αδερφος μου διπλα μου

θα εχει το κερακι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...