Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κείμενα/Ποιήματα Βάπτισης-Γάμου !!!


elias-christina

Recommended Posts

θέλω κι εγω τη γλυκια σου βοηθεια για ένα τρελο ποιηματακι για το μικρό μου ναυτάκι...

λοιπον το θέμα μας ειναι η θάλασσα και θα βαπτιστουμε τον ιουλιου οταν θα ειναι πεντεμιση μηνων... το ονομα του ειναι Δανιελ. θα χαρω πολύ να με βοηθισεις.....

 

b2UAp3.png

 

the most beautiful thing in the

world is your heart!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θέλω κι εγω τη γλυκια σου βοηθεια για ένα τρελο ποιηματακι για το μικρό μου ναυτάκι...

λοιπον το θέμα μας ειναι η θάλασσα και θα βαπτιστουμε τον ιουλιου οταν θα ειναι πεντεμιση μηνων... το ονομα του ειναι Δανιελ. θα χαρω πολύ να με βοηθισεις.....

 

 

 

Nαυτακι βγηκε στη στερια για περιπολια

πωπω αναστεναξε ολη η παραλια

τι παλλικαρι ειν αυτο και τι ωραια μπρατσα

στην αγκαλια του αξιζουνε φουρτουνα και μπουνατσα

Θα ερθω στο ταξιδι σου να μπω κι εγω στο πλοιο

να συμμετεχω στην ουρα μαζι με χιλιες δυο!!!

Μονο για μια γλυκια ματια και ενα σου φιλακι

εισαι εσυ τ ωραιοτερο και πιο γλυκο ναυτακι!

 

 

αν θες αλλαγες η κατι αλλο στειλε μου το μειλ σου

Link to comment
Share on other sites

boyboom είσαι φοβερό ταλέντο, θα τολμήσω να ζητήσω κι εγώ ποιηματάκι για τη βάφτιση του μικρού μου Νικόλα που θα γίνει το Σεπτέμβριο, το θέμα είναι ο βυθός της θάλασσας και θα ήθελα να αναφέρεται και ο μεγάλος του αδερφός, Γιάννης, σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων

[URL="http://daisypath.com"]
[/URL]
Link to comment
Share on other sites

boyboom είσαι φοβερό ταλέντο, θα τολμήσω να ζητήσω κι εγώ ποιηματάκι για τη βάφτιση του μικρού μου Νικόλα που θα γίνει το Σεπτέμβριο, το θέμα είναι ο βυθός της θάλασσας και θα ήθελα να αναφέρεται και ο μεγάλος του αδερφός, Γιάννης, σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Ειμαι ο Γιαννης ο μεγαλος

ο big brother του σπιτιου

γραφω για να σας καλεσω

στα βαφτισια του... μικρου

Με βοηθο τον (ονομα νονου)

εχω αναλαβει εγω

να τα κανω ολα ωραια

τελεια για το μωρο!

Ολοι ελατε να μας δειτε

στη χαρα μας να χαρειτε

και το πιο μικρο μωρο

θα βοτυηξει στο βυθο!!!

 

δωσε μου ενα μειλ να σου στειλω κατι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλούς!

 

 

Είμαι Φρέσκια στην παρέα και χρειάζομαι ΄μια μικρή βοήθεια!

 

Προσπαθώ να καταστρώσω ένα κείμενο για την βάφτιση της κόρης μου που σε λίγο γίνεται ενος έτους.

 

 

Το προσκλητήριο θα είναι ηλεκτρονικό για τους περισσότερους καλεσμένους και θα τυπώσουμε και καποια λίγα για τους μη έχοντες σχέση με την τεχνολογία, οπότε θα ήθελα κατι να γράψω σχετικά με αυτο, αλλά δυστυχώς στερούμαι έμπνευσης!:confused:

 

 

Καμιά Ιδέα?

 

 

Ευχαριστώ!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!!!!!!!! Βαπτίζω τον μικρό μου τέλη Ιουνίου και ξέμεινα από ποιηματάκι για την ετικέτα του κρασιού...!!Θα ήθελα να έχει πάνω ένα αρχικό τετράστιχο όπου να αναφέρετε το όνομα που πήραμε από τον παππού ( Μανώλης ) κι από κάτω άλλο ένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΉΡΙΟ που να αναφέρει το όνομα του άλλου παππού( Φάνης ).Ξέρω ότι ζητάω πολλάααα.....Αν είναι εύκολο παρακαλώ απαντήστε μου....Ευχαριστώωωωωω!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!!!!!!!! Βαπτίζω τον μικρό μου τέλη Ιουνίου και ξέμεινα από ποιηματάκι για την ετικέτα του κρασιού...!!Θα ήθελα να έχει πάνω ένα αρχικό τετράστιχο όπου να αναφέρετε το όνομα που πήραμε από τον παππού ( Μανώλης ) κι από κάτω άλλο ένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΉΡΙΟ που να αναφέρει το όνομα του άλλου παππού( Φάνης ).Ξέρω ότι ζητάω πολλάααα.....Αν είναι εύκολο παρακαλώ απαντήστε μου....Ευχαριστώωωωωω!!!!!!!!!!!

 

 

δεν εχω καταλαβει πως λενε το παιδι τελικα στειλε μου ενα μειλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια θέλω και εγώ τη βοήθεια σας γιατι έχω σκαλώσει.

Το προσκλητήριο μας είναι γλειφιτζούρι και τον μικρό τον φωνάζουμε ταρζανάκι, λουκουμάκι και τσιτσιφριγκο και τρελένεται για το νερό (κανει κολυμβηση).Εχω σκεφτει αυτο αλλα δεν ξερώ μηπως πρεπει να το συνδιασω με το γλειφιτζουρι

 

Η μαμα με λέει αντράκι

Ο μπαμπάς μου ταρζανακι

και η θεια τσιτσιφριγκο με φωνάζει

και όλο με πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια θέλω και εγώ τη βοήθεια σας γιατι έχω σκαλώσει.

Το προσκλητήριο μας είναι γλειφιτζούρι και τον μικρό τον φωνάζουμε ταρζανάκι, λουκουμάκι και τσιτσιφριγκο και τρελένεται για το νερό (κανει κολυμβηση).Εχω σκεφτει αυτο αλλα δεν ξερώ μηπως πρεπει να το συνδιασω με το γλειφιτζουρι

 

Η μαμα με λέει αντράκι

Ο μπαμπάς μου ταρζανακι

και η θεια τσιτσιφριγκο με φωνάζει

και όλο με πειραζει

 

καλα το πας να βοηθησω?????????

 

Η μαμα με λεει αντρακι

κι ο μπαμπας μου ταρζανακι

τζιτζιφριγκο με φωναζουν

θελουνε να με πειραζουν

 

Τωρα λεν να με βαφτισουν

στο νερο να με βουτηξουν

με βουτιες θα σας τρελλανω

κολυμπω καιρο δε χανω

 

Οποιος ερθει να με δει

γλυφειτζουρι θα κερασω

και φιλακια χιλια δυο

στο φιναλε θα μοιρασω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.Διαβασα και τα προηγουμενα και του άντρα μου του αρέσει πιο πολύ αυτό

Είμαι ένα αγοράκι όμορφο και γελαστό

Πονηρούλη με φωνάζουν και έχουν λόγο σοβαρό

Όταν βλέπω κοριτσάκια είμαι μες στην τρελή χαρά

Κλείνω πονηρά ματάκια και τα κάνω αγκαλιά.

 

Μόλις όμως με ρωτήσουν τι όνομα έχω εγώ

αποφεύγω να απαντήσω κι ευθύς πάω να κρυφτώ.

Θέλω όνομα ωραίο για να ρίχνω τα κορίτσια

σας καλώ όλους αμέσως ελάτε όλοι στα βαφτίσια

 

Θα μπορουσα να κολλήσω και το τελευταιο σου στιχάκι με το γλειφιτζουρι ή θα έιναι πολυ μεγάλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα σε όλες τις μαννούλες

Boyboom.......απλά δεν παίζεσαι....

Θα μου φτιάξεις και εμένα ένα από τα ωραία σου?

Λοιπόν.Ο μπέμπης μου θα βαφτιστεί τον Σεπτέμβριο.Θέμα δεν θα έχουμε συγκεκριμένο.Όμως επείδη ό πεθερός μου δεν ζει,και θα πάρει ο μικρός το όνομα του,θα ήθελα κάτι σχετικό με το όνομα του.Το οποίο είναι ΠΑΝΤΕΛΗΣ.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων,και σύνεχισε να μας βοηθάς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.Διαβασα και τα προηγουμενα και του άντρα μου του αρέσει πιο πολύ αυτό

Είμαι ένα αγοράκι όμορφο και γελαστό

Πονηρούλη με φωνάζουν και έχουν λόγο σοβαρό

Όταν βλέπω κοριτσάκια είμαι μες στην τρελή χαρά

Κλείνω πονηρά ματάκια και τα κάνω αγκαλιά.

 

Μόλις όμως με ρωτήσουν τι όνομα έχω εγώ

αποφεύγω να απαντήσω κι ευθύς πάω να κρυφτώ.

Θέλω όνομα ωραίο για να ρίχνω τα κορίτσια

σας καλώ όλους αμέσως ελάτε όλοι στα βαφτίσια

 

Θα μπορουσα να κολλήσω και το τελευταιο σου στιχάκι με το γλειφιτζουρι ή θα έιναι πολυ μεγάλο?

 

εγω τι να οσυ πω εσυ ξερεις ποσο χωρο εχεις στο προσκλητηριο κοριτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα σε όλες τις μαννούλες

Boyboom.......απλά δεν παίζεσαι....

Θα μου φτιάξεις και εμένα ένα από τα ωραία σου?

Λοιπόν.Ο μπέμπης μου θα βαφτιστεί τον Σεπτέμβριο.Θέμα δεν θα έχουμε συγκεκριμένο.Όμως επείδη ό πεθερός μου δεν ζει,και θα πάρει ο μικρός το όνομα του,θα ήθελα κάτι σχετικό με το όνομα του.Το οποίο είναι ΠΑΝΤΕΛΗΣ.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων,και σύνεχισε να μας βοηθάς!!!

 

 

 

λιγη βοηθεια θελω

τι υφος? αστειο? συγκινητικο? επισης αλλα παιδια υπαρχουν??? καποιο υποκοριστικο που φωναζετε το παιδι????? τα αλλα τα αναλαμβανω εγω.....στειλε μου πμ να σου δωσω το μειλ μου!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς και έχεις κέφι κάνε μου ένα άστείο,και ένα πιο σοβαρό.Άλλα παιδία δεν υπάρχουν.Όσο για το υποκοριστικό τον φωνάζουμε <<κεφτεδάκο>>Μου αρέσουν αυτά που είναι κάπως έτσι για να σε βοηθήσω

Π

Α

Ν

Τ

Ε

Λ

Η

Σ

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς και έχεις κέφι κάνε μου ένα άστείο,και ένα πιο σοβαρό.Άλλα παιδία δεν υπάρχουν.Όσο για το υποκοριστικό τον φωνάζουμε <<κεφτεδάκο>>Μου αρέσουν αυτά που είναι κάπως έτσι για να σε βοηθήσω

Π ροσκληση ειναι αυτη εδω

Α πο εμας με αγαπη

Ν α ερθετε στη βαφτιση

Τ ου γλύκα κεφτεδακη

Ε λατε να θαυμασετε

Λ αμψη και ευτυχια

Η λιος θα ειναι λαμπερος

Σ ιγουρη επιτυχια!!!!!

 

 

???????????????????????

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα το χρησιμοποιησω αυτουσιο.μου αρεσει οπως ειναι αυτο που μου εγραψες και αρεσε και στον αντρα μου.σ'ευχαριστω πολυ και παλι;)

 

τιποτα καλη μου και αν χρειαστειτε foto book εδω ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς και έχεις κέφι κάνε μου ένα άστείο,και ένα πιο σοβαρό.Άλλα παιδία δεν υπάρχουν.Όσο για το υποκοριστικό τον φωνάζουμε <<κεφτεδάκο>>Μου αρέσουν αυτά που είναι κάπως έτσι για να σε βοηθήσω

Π ως θα με πουνε αραγε

Α ναρωτιεστε τωρα........

Ν α ερθετε στη βαφτιση

Τ ο λεμε εκεινη την ωρα

Ε οσοι πια βιαζεστε

Λ ιγο στο πλαι δειτε

Η τανε ταχα μυστικο

Σ ας το ειπα, μην αργειτε!!!!!

?????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

γεια σου boyboom λοιπον τα γενεθλια μας δεν θα εχουν καποιο συγκεκριμενο θεμα...θα ηθελα να ειναι χιουμοριστικο...να ειναι 2 το πολυ 3 στοιχακια...κ τελος την φωναζουμε ''τσιτα'' (ξερεις του ταρζαν το μαιμουδακι)γιατι ειναι παρα πολυ ζωηρη κ σκαρφαλωνει παντου..παντου ομως μεχρι εκει που δεν φανταζεσαι...θα ηθελα αν μπορεις να το βαλεις κ αυτο μεσα....την μικρη μου την λενε αννουλα κ γινομαστε 2χρονων ειναι στις 14αυγουστου τα γενεθλια της..σε ευχαριστω παρα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!το πρωτο προσκλητηριο εγινε τελειο ειμαι σιγουρη πως κ το δευτερο θα τους τρελανει ολους!!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...