Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόστος βάφτισης


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο site βλέπω ότι έχει τιμές μόνο για τεμάχια http://www.sintagigiagias.gr/products.asp?k=3&newquery=1

Μήπως να την φτιάξω μόνη μου καλύτερα? Τι άλλο να κάνω? δεν ξέρω!!!!!

 

Βρηκα ενα ζαχαροπλαστειο στο Γαλατσι, θα το παρω ποιο φτηνα απο οτι κυκλοφορει στο εμποριο και θα ειναι και καλο!!!

Γλυκο κερασι που εχει ωραιο χρωμα και μπαινει ευκολα στα βαζακια...

Θα σε ενημερωσω για τιμες!

..Σκεφτηκα αρχικα να το φτιαξω, αλλα δεν το διακυνδινευω....

Link to comment
Share on other sites

ακούστε τιμή για γλυκό που βρήκα.Αν γνωρίζετε τον περιβόητο Κοσμίδη με τον χαλβά του!!!!!Αυτός που φτιάχνει τα γλυκά είναι ο ξαδελφός του(στη Νίκαια).Όπου ρώτησα τα βρήκα πιο ακριβά,εγώ μετά το Πάσχα θα πάω να τα πάρω.Σύκο,αχλάδι,κυδώνι,βερύκοκο,νέραντζι,πορτοκάλι,μανταρίνι,περγαμόντο----6 ευρώ το κιλό

Μελιτζανάκι----5 ευρώ το κιλό

Κεράσι ----------5,5 ευρώ το κιλό

Βύσσινο-----------6,3 ευρώ το κιλό

σταφύλι-----------6 ευρώ το κιλό

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγω βρηκα, μετα απο μεγαλη ερευνα αγορας,

λιγο καλυτερες τιμες........

με την διαφορα ομως οτι πρεπει να αγορασεις 6κιλο,

σχεδον σε τιμη χονδρικης,

σε ενα ζαχαροπλαστειο που ψωνιζω χρονια

στο Γαλατσι στην οδο Χαλεπα.

Οποια θελει να της δωσω το τηλ με πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο site βλέπω ότι έχει τιμές μόνο για τεμάχια http://www.sintagigiagias.gr/products.asp?k=3&newquery=1

Μήπως να την φτιάξω μόνη μου καλύτερα? Τι άλλο να κάνω? δεν ξέρω!!!!!

 

Λοιπόν μου έστειλαν mail ότι μπορούν να στείλουν και σκέτο γλυκό του κουταλιού. Απλά πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο και να συννενοηθείς μαζί τους. Για όποια κοπέλα ενδιαφέρετε....

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καθώς αρχίζω να προετοιμάζομαι και εγώ θα ήθελα να είχα μια ιδέα για το κόστος της βάφτισης το 2011. Τι λέτε?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω κάτι στο μυαλό μου ακόμα... απλά που κυμαίνονται οι τιμές ... καθώς δεν έχω χρόνο να δω τι "παίζει" στην αγορά.

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΓΑΜΟ ΒΑΦΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ

ΒΑΦΤΗΣΤΙΚΑ 900 ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΓΚΙ ΛΑΡΟΖ

ΣΤΑΥΡΟΣ 800

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ 250 ΠΑΙΔΙΚΕΣ 250 ΓΑΜΟΥ 550 ΕΥΡΩ ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ

ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ 900

ΣΤΕΦΑΝΑ-ΠΟΤΗΡΙ -ΚΑΡΑΦΑ 600

ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΔΑΠΕΔΟΥ 600

ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ 70 ΕΥΡΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ

ΓΛΥΚΑ 250 ΤΕΜΑΧΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΡΤΑ ΝΥΦΙΚΗ 300 ΕΥΡΩ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟΣ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ 1700 2 ΨΗΦΙΑΚΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΜΕΓΑΛΑ 4 ΝΤΙΒΙ ΝΤΙ 1 ΜΕΓΕΝΘΥΝΣΗ 1,20*70 15 ΦΩΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΕΓΕΘΟΣ

ΤΡΑΠΕΖΙ 120 ΑΤΟΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΡΧΙΣΤΡΑ 5000

ΔΩΡΟ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ 400

ΜΑΛΛΙ 250

ΜΑΚΙΓΙΑΖ 170(ΒΕΒΑΙΑ ΗΜΟΥΝ ΝΥΦΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΗΓΕ ΤΟΣΑ)

ΡΟΥΧΑ ΜΙΚΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ =ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ 140

ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ-ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ 80

ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΑΣ ΗΤΑΝ ΓΑΜΟΣ-ΒΑΦΤΗΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΓΑΜΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχεις τις μπομπονιέρες, τα προσκλητήρια, τα γλυκά, το δώρο του νονού, τo φωτογράφο, τα ρούχα σας, το στολισμό (αν κάνεις) και το τραπέζι (αν κάνεις). Τιμές υπάρχουν για όλα τα βαλάντια και αν δε σκοπεύεις να κάνεις τραπέζι, το κόστος μειώνεται σημαντικά. Επίσης μειώνεται αν φτιάξεις κάποια πράγματα μόνη σου. (Αρκεί να είσαι και λίγο συγκρατημένη, γιατί συχνά ξεφεύγουμε..;))

 

Τα βαφτιστικά και η πληρωμή της εκκλησίας είναι του νονού. Εσύ είσαι η μαμά έτσι?

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΓΑΜΟ ΒΑΦΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ

ΒΑΦΤΗΣΤΙΚΑ 900 ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΓΚΙ ΛΑΡΟΖ

ΣΤΑΥΡΟΣ 800

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ 250 ΠΑΙΔΙΚΕΣ 250 ΓΑΜΟΥ 550 ΕΥΡΩ ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ

ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ 900

ΣΤΕΦΑΝΑ-ΠΟΤΗΡΙ -ΚΑΡΑΦΑ 600

ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΔΑΠΕΔΟΥ 600

ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ 70 ΕΥΡΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ

ΓΛΥΚΑ 250 ΤΕΜΑΧΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΡΤΑ ΝΥΦΙΚΗ 300 ΕΥΡΩ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟΣ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ 1700 2 ΨΗΦΙΑΚΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΜΕΓΑΛΑ 4 ΝΤΙΒΙ ΝΤΙ 1 ΜΕΓΕΝΘΥΝΣΗ 1,20*70 15 ΦΩΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΕΓΕΘΟΣ

ΤΡΑΠΕΖΙ 120 ΑΤΟΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΡΧΙΣΤΡΑ 5000

ΔΩΡΟ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ 400

ΜΑΛΛΙ 250

 

ΜΑΚΙΓΙΑΖ 170(ΒΕΒΑΙΑ ΗΜΟΥΝ ΝΥΦΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΗΓΕ ΤΟΣΑ)

ΡΟΥΧΑ ΜΙΚΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ =ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ 140

ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ-ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ 80

ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΑΣ ΗΤΑΝ ΓΑΜΟΣ-ΒΑΦΤΗΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΓΑΜΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ

 

 

και ποσα μαζεψατε???παααρα πολλα εξοδα!αχ!τι μας περιμενει!

Link to comment
Share on other sites

αν κανεισ γαμο-βαφτηση ειναι πολλα υπαρχουν πολλα που δεν εγραψα γιατι ηταν του γαμου οπωσ νυφικο-γαμπριατικο-παππουτσια το τραπεζι του κρεβατιου και και και πολλα ακομα. μμμμ δε θυμαμαι καλα νομιζω 8000-9000 καπου εκει

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις γαμο-βαπτιση θα κανουμε αλλα βρηκα πολυ καλες τιμες σε ολα. 375 τα βαφτιστικα(των νονων), 480 ο σταυρος(των νονων), 1280 ο στολισμος( των νονων+των κουμπαρων),1500 ο φωτογραφος, 1000 τα δωρα των νονων και των κουμπαρων και γυρω στις 3000 θα μας παει το τραπεζι για τι θα ειναι σε κλειστο κυκλο.1000 οι μπομπονιερες γιατι θα δωσω και για τα δυο μυστηρια ξεχωριστη, 60 το βιβλιο ευχων του μωρου, 200 ευρω περιπου τα γλυκα(θα φτιαξουμε μονες μας γλυκο κουταλιου σε βαζακια),65 τα τουλια για τη διακοσμηση του μαγαζιου, 135 τα προσκλητηρια,συν ποσα αλλα που ειναι μονο για το γαμο!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις βαπτισαμε την τιτιλικα μας 25/4/2011 και προσπαθησα να τα κανω ολα οσο ποιο οικονομικα μπορουσα. Καλεσαμε πολυ κοσμο στην εκκλησια αλλα στο τραπεζι ειχαμε καλεσμενους μονο συγγενεις και πολυ καλους φιλους.

 

Προσκλητηρια: 113? 150τεμ (εκτυπωση πληρωσα μονο αφου τα εκανα εγω)

Μπομπονιερες: 310? 300τεμ

Τραπεζι μετα την βαπτιση : 830 ? (90 ατομα)

Διακοσμηση : 170?

Ρουχα - Παπουτσια : 620? ( για 4 ατομα)

Φωτογραφος : 500?

Γλυκακια (Cupcake): 200? για 250 ατομα

Δωρα κουμπαρας: 155?

Κομμωτηριο - νυχια - μακιγιαζ : 135?

 

Συνολο περιπου 3030?

 

Και παλι μου φαινονται πολλα ουφφφφφφφ

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σε όλους!

Εγώ επειδή είμαι η πιο άσχετη από όλους σε θέματα κόστους απ'ότι βλέπω, θα ήθελα παρακαλώ πολύ κάποιος να μπει σε κόπο να μου πει βασικά κόστη μίας βάπτισης και ποιος τα καλύπτει!! Συγκεκριμένα, η εκκλησία πόσο κοστίζει (εννοώ πέρα από στολισμό και άλλα...) και ποιος καλύπτει το έξοδο αυτό της εκκλησίας? Και γενικά ποιος πληρώνει τί!!?? Τα διαδικαστικά με χαρτιά και λοιπά, πόσο χρόνο μπορεί να χρειαστούν? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γράφω πόσο στοίχισε και η δική μας βάφτιση, Σεπτέμβριος 2013

 

Γονεις

Μπομπονιέρες 240 ευρώ (120 κομμάτια)

Γλυκάκι 100 ευρώ (100 κομμάτια)

Δώρο νονών 50 ευρω

Βιβλίο ευχών 12 ευρώ

Ταβέρνα 60 άτομα επί 15 ευρώ σύνολο 900

Προσκλητήρια 70 ευρώ για πολύ λίγα προσκλητήρια (δυστυχώς, τελευταία στιγμή, λόγω κακής συνεννόησης με την πεθερά..)

Φωτογράφος 500 ευρώ

Βίντεο 250 ευρω

Διακόσμηση κολυμβύθρας και βιβλιού ευχών μόνη μου 35 ευρώ (αγόρασα τούλι, κάποια μπιχλιμπίδια, μασμέλοους, καραμέλες, κουφέτα χατζηγιαννάκη, και τα πήγα στο μαγαζί μαζί με 2 βάζα απ το σπίτι μου, το ένα για τα κουφέτα το άλλο για τα μασμελλους, και μου τα έφτιαξε η κοπέλα στην ταβέρνα)

Φουστάνι μαμάς 135 ευρώ

παπούτσια - τσάντα 50 ευρώ

χτένισμα - βάψιμο - νύχια πάνω κάτω, 0 (όλα μόνη μου)

κοστούμι και πουκάμισο μπαμπά 110 ευρώ στις εκπτώσεις

 

Σύνολο 2452

 

 

Νονοί

Σέτ 250 ευρώ απο Αγίου Μάρκου (αυτό που τα'χει όλα μέσα, ρούχα, λαδόπανα, πετσετες, λαμπάδες, μαρτυρικα κλπ)

Παπάς 100 ευρώ

Σταυρός 400 ευρω

Ρούχα νονών

 

 

Αυτά απο εμάς. Ότι μπόρεσα να γλυτώσω, π.χ. διακοσμήσεις, κομμωτήριο κλπ, τα γλύτωσα. Και έχω ξεκαθάρισει σε όλους οτι πρώτη και τελευταία φορά που κάνω τόσο ανοιχτή βάφτιση. Σε επόμενο μωρό, να'μαστε καλά, 15 άτομα και πολλά λέω, και μετά σε μία ταβέρνα όλοι μαζί.

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Εγώ επειδή είμαι η πιο άσχετη από όλους σε θέματα κόστους απ'ότι βλέπω, θα ήθελα παρακαλώ πολύ κάποιος να μπει σε κόπο να μου πει βασικά κόστη μίας βάπτισης και ποιος τα καλύπτει!! Συγκεκριμένα, η εκκλησία πόσο κοστίζει (εννοώ πέρα από στολισμό και άλλα...) και ποιος καλύπτει το έξοδο αυτό της εκκλησίας? Και γενικά ποιος πληρώνει τί!!?? Τα διαδικαστικά με χαρτιά και λοιπά, πόσο χρόνο μπορεί να χρειαστούν? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Την εκκλησία την πληρώνει ο νονός, και κυμαίνεται, ανάλογα τι θα ζητήσει κάθε εκκλησία, εμείς δώσαμε 100 ευρώ νομίζω. Διαδικαστικά δεν έχει πολλά, πας στην εκκλησία και συνεννοείσαι μετον παπά για την μέρα-ώρα και το μόνο που σου ζητάει είναι την ληξιαρχική πράξη γέννησης (που μπορείς να την έχεις ήδη μαζί σου). Ο νονός παίρνει επίσης τον σταυρό και τα βαφτιστικά (ρούχα-λαδόπανα κτλ, πάει σετ).

 

Από εκεί και πέρα είναι τι θες εσύ να ξοδέψεις, για στολισμό, φωτογράφο, τραπέζι κτλ. Είθισται να παίρνεις και ένα δώρο στον νονό, εξαρτάται από σένα πόσο ακριβό. Τον στολισμό εκκλησίας εμάς επέμενε ο νονός να τον κάνει - δεν ξέρω αν είναι αυτό απαραίτητο για τον νονό και εγώ δεν θα έκανα τίποτα έτσι κι αλλιώς.

 

Εμείς δώσαμε τον Ιούνιο 2013:

Προσκλητήρια (45 τεμάχια) 100 ευρώ

Μπομπονιέρες (120 τεμάχια) 150 ευρώ

Φωτογράφος-βίντεο 400 ευρώ

Μπαλόνια για τα παιδιά (αυτά που πουλάνε οι πλανόδιοι, 10 τεμάχια) 50 ευρώ

Δώρο νονού 350 ευρώ

Φόρεμα μαμάς 100 ευρώ (παπούτσια είχα, τσάντα δεν πήρα γιατί κράταγα τον μικρό :))

Σακάκι μπαμπά 100 ευρώ (τα υπόλοιπα τα είχε)

Χτένισμα μαμάς 20 ευρώ

Εστιατόριο (πολύ καλό, 60 άτομα επί 35 ευρώ το άτομο) 2100 ευρω

 

Σύνολο 3370 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι το κόστος μιας βάφτισης είναι σχετικό του τι επιλέγει και θέλει ο καθένας. Ως μαμά τριδύμων, που βαφτίστηκαν την προηγούμενη εβδομάδα στην Τήνο, μπορώ να σας πω ότι μας στοίχισε περίπου 1400 ευρώ σύνολο.

Συγκεκριμένα, εισιτήρια πήγαινέλα μαζί με το αυτοκίνητο από Ραφήνα 210 ευρώ

έξοδα εκκλησίας για γονείς: 3χ3=9 ευρώ

(έξοδα για νονούς (ό,τι θέλουν) εδωσαν 50 ευρώ και οι 3)

τραπέζι μέχρι να έρθει το πλοίο (γιατί το κανονικό τραπέζι έγινε την επόμενη μέρα στην Αθήνα) στην Τήνο ήταν μόνο οι δικοί μας και οι νονοί-νονές 120 ευρώ

τραπέζι στην Αθήνα για 30 άτομα με 16,5 ευρώ το άτομο 495 ευρώ. Σε έναν καταπληκτικό χώρο με άφθονο φαγητό και όλα τα ποτά μέσα

120 μπομπονιέρες που μοιράσαμε στην Αθήνα (δεν είχαμε μαζί μας καθόλου στην Τήνο) 200 ευρώ

δώρα νονών 400 ευρώ

δεν τυπώσαμε καθόλου προσκλητήρια, τα βίντεο και τις φωτογραφίες τα τραβήξανε φίλοι.

1400 ευρώ για τρία μωρά. Ααααααα ξέχασα και την κατά παραγγελία πεντάκιλη τούρτα με τη φώτο των παιδιών 60 ευρώ

Και περάσαμε καταπληκτικά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα!!

Θα βαφτισω ενα κοριτσάκι, αλλά επειδή τα οικονομικά της νονάς όπως και των γονιών είναι πολύ πιεσμένα το καθυστερούμε...

Σκεφτομαι να κάνουμε μία βαφτιση απλή, χωρίς πολλά πολλά και ότι περνάει απ το χέρι μου να το φτιαξω με τη μαμα. αρχικά, μήπως ξέρει κάποιος που θα βρω κουφέτα σχετικά οικονομικά στην αθήνα?

επίσης αυτο που με προβληματίζει ειναι ο σταυρός...υπάρχει κάποιο κοσμηματοπωλείο που θα μου προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

150 προσκλητηρια 570

350 μπομπονιερες 1050

βαφτιστικα γυρω στα 900

στολισμος δεν ξερω

σταυρος δεν ξερω

350 γλυκα 385

βιντεο+φωτογραφος 1.400

μακιγιαζ 70 (και ηταν απαραδεκτη)

 

υπαρχει μεγαλη ποικιλια στην αγορα αλλα θελει πολυ χρονο και ψαξιμο για να κανεις κατι ομορφο και ιδιαιτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα σασ ειμαι φωτογραφοσ στο χωρο των εκδηλωσεων 30 χρονια και σασ δινουμε το μικρο πακετο 60 φωτο 13χ18 συν 3 μεγαλεσ 20χ25 και ενα dvd με ολεσ τησ υπολοιπεσ με 160 ευρω.Αν θελετε ολο το αρχειο που ειναι 250 φωτο επιπλεον 50 ευρω.Βιντεο με 120 ευρω σε hdf και 2 αντιγραφα.Αναλαμβανουμε και προετοιμασια μωρου,και την επομενη μερα, και ψηφιακα αλμπουν και απλα,δειτε δειγμα εργασιασ στο apostolosgaravelis.blogspot.com η 6977914199 ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εκανα διπλή βάφτιση (και τα δύο μου παιδάκια μαζί)

 

100 μπομπονιέρες = 90 ευρώ (τα υλικά - τις έφτιαξα εγώ - υπέροχες)

20 μπομπονιέρες παιδικές = 26 ευρώ (κουφετομηχανές και cd με παιδικά)

40 προσκλητήρια = 5 ευρώ η εκτύπωση και το χαρτί σε τυπογραφείο, + 12 ευρώ τα γουράκια που κρέμασα

Βαφτιστικά κλπ δεν ξέρω, οι νονοί κανόνισαν

Στολισμός = 5 ευρώ η φούξια οργάντζα, 3 ευρώ τα μπαλόνια και 24 ευρώ τα λουλούδια

Φωτογράφος = 0 / επαγγελματίας ο μπαμπάς μου

Βίντεο = 120 ευρώ συνεργάτης του μπαμπά μου

Φόρεμα δικό μου = 85 ευρώ

Γλυκά εκκλησίας = 80 ευρώ

Σύνολο = 450 ακριβώς! Βάλτε και κάτι που πήρα στα μωρά για να φορέσουν ~ 500 ευρώ.

 

Την έβγαλα πολύ φτηνά τελικά, ούτε που το πιστεύω.. Και δεν έλειψε τίποτα, όλα ήταν υπέροχα! Είχα όμως πολύ βοήθεια και ιδέες!

 

Αλλά αυτό που με τσάκισε ήταν το τραπέζι που το έκανα στο σπίτι...Δεν θα το ξαναέκανα - τρομερή κούραση.

 

Τραπέζι στο σπίτι.... = 415 ευρώ συνολικά, συμπεριλαμβάνονται 3 τουρτες. Φάγαμε πολύ καλά και ποιοτικά, συνολικά 48 άτομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...
On 26/2/2014 at 12:22 ΜΜ, Γκαραβελησ είπε:

 Φωτογραφοs στο χωρο των μυστηριων σαs προσφερω το μικρο πακετο 60 φωτο 13χ18 συν 3 μεγαλεs 20χ25 ολεs επεξεργασμενεs και ενα dvd με ολεs τηs υπολοιπεs με 180 ευρω.Αν θελετε ολο το αρχειο που ειναι 250-350 φωτο σε μεγαλη αναλυση ειναι επιπλεον 50 ευρω.Βιντεο με 120 ευρω σε hdf και 2 αντιγραφα.Αναλαμβανουμε  και ψηφιακα αλμπουν δειγμα εργασιασ στο apostolosgaravelis.blogspot.com η 6977914199 ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...