Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπομπονιέρες και προσκλητήρια (κείμενα ευχες φωτο)


BIZELI

Recommended Posts

κοριτσια ψαχνω για παγωτατζη εχεται κανεναν υπ'όψιν σας?θα ηθελα και εντυπωσεις αν εχεται προσωπικη εμπειρια καθως και τιμες ευχαριστω παρα πολυ.

 

μιλησα με καποιο..κωνσταντινος στην καλλιθεα αλλα τελικα δεν εκλεισα.ηταν καλη τιμη για 200 ατομα 270 ευρω 6939682939

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καταρχάς να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια για τις πολύτιμες πληροφορίες, τις διευθύνσεις και κυρίως την έμπνευση που μας προσφέρουν σας παραθέτω και εγώ τις δημιουργίες μας. Έχει μείνει μια εβδομάδα για τη βάφτιση και ανυπομονώ να τα δείξω και στους καλεσμένους μας.

 

http://s757.photobucket.com/albums/xx219/martsiV/?albumview=slideshow

Link to comment
Share on other sites

soson πριν ενα χρονο βαπτισα ενα κοριτσακι και η κουμπαρα μου ειχε παγωτατζη,σαν ιδεα ειναι τελεια,μικροι μεγαλοι δε ξεκολαγαμε...

θα τη ρωτησω και θα σου στειλω πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. χαίρομαι που σας άρεσαν γιατί πραγματικά δουλέψαμε. Να σκεφτείτε ότι τα καλάθια τα ζωγράφισε ο μπαμπάς μας!!!

Το προσκλητήριο ήταν δικής μου έμπνευσης, η πρώτη σελίδα λέει "Μια φορά και ένα καιρό σε τόπους μακρινούς..." και στη τελευταία κλείνουμε με "...και έζησαν αυτοι καλά και εμέις καλύτερα"

Και τα μπρελόκ μόνοι μας τα συναρμολογήσαμε, βάψαμε και το κεφαλάκι του πειρατή αλλά δυστυχώς μας ξεβαφει, αλλά δε πειράζει:(

Οι σοκολατίτσες μου άρεσαν και για προσκλητήριο αλλά αφού έκανα το τετράδιο τις έκανα ως ευχαριστήριο.

Ελπίζω να αρέσουν και στους καλεσμένους μας.;)

Link to comment
Share on other sites

soson πριν ενα χρονο βαπτισα ενα κοριτσακι και η κουμπαρα μου ειχε παγωτατζη,σαν ιδεα ειναι τελεια,μικροι μεγαλοι δε ξεκολαγαμε...

θα τη ρωτησω και θα σου στειλω πμ

σε ευχαριστω θα περιμενω μυνημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θα ήθελα αν κάποια/ος γνωρίζει να μου πει που μπορώ να βρω διακορευτή (αν το γράφω σωστά) που να έχει σχήμα αρκουδάκι ή κουδουνίστρα ή κάτι ανάλογο για να στολίσω τα προσκλητήρια, να μην είναι σκέτο χαρτάκι.

 

Το έχω δει σε αλμπουμ βάφτισης (στόλισε τις σελίδες η φωτογραφος) και πολύ μου άρεσε.

Επίσης είχε ζωγραφισμένες κουδουνίστρες και άλλα παιδικά σχήματα αλλά με στένσιλ, όχι με το χέρι.

 

Καμιά ιδέα για το πού τα βρίσκουμε?

 

Καλησπέρα olive μου!!!

 

ΕΠειδή κι εγώ θα παρέμβω στα προσκλητήρια της μπεμπούς μας και ήθελα και εγώ να κάνω σχεδιάκι με διακορευτή και το έψαξα λιγάκι, μπες και δες http://www.e-koukos.gr. Εγώ θα περάσω αυτήν την εβδομάδα να δω από κοντά. Βέβαια να σου πώ ότι πουλάει μόνο χονδρική, αλλά τουλάχιστον θα σε κατευθύνει σε κάποιον συνεργατη-κατάστημα.

 

Εγώ βασικά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με το θέμα της βάφτισης, η οποία θα γίνει στις 19 Ιουνίου και δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα. Επειδή θέλουμε το θέμα να περιέχει κουμπι, με τα προσκλητήτια είμαστε οκ με αυτό που έχουμε στο μυαλό μας. Δηλαδή θα επιλέξουμε μάλλον κάποιο έντονο χρώμα, πχ φούξια ή κίτρινο και θα τυπώσουμε το κείμενο και εκει πάνω θα κάνουμε το σχεδικάκι με τον διακορευτή και θα κολήσουμε και κουμπάκι. Για την μπομπονιέρα και τα μαρτυρικά όμως δεν ξέρω τι να κάνω.....Εχω ψάξει πάρα πολύ στο ιντερνετ για να πάρω καμμια ιδέα.....Αχ......

 

Καλό σας βράδυ



 

Link to comment
Share on other sites

icon1.gif

Κυριες της τεχνολογίας, παρακαλώ τα φώτα σας!!!!

Θέλω να φτιαξω μόνη μου τις προσκλήσεις στο word με τη βοήθεια της ζωγραφικής. Εχω βάλει τις ζωγραφιές που θέλω και τώρα θέλω να τοποθετήσω το κείμενο πάνω απο τις ζωγραφιες. Εχω φτιαξει το κείμενο στο word αλλα οταν το κανω αντιγραφή κ επικόλληση στη ζωγραφική και το τοποθετώ πάνω στη ζωγραφιά φαίνεται άσπρο απο κάτωκαι όχο οι ζωγραφιές. Σε μία προσπάθεια μου το κατάφερα αλλα δεν θυμάμαι τι είχα κανει διαφορετικά!!!!Τι πρεπει να κανω????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ δε μπορούσα να το κάνω οπότε επεξεργάστηκα τη φώτο στο photoimpression για το κείμενο

 

Τι είναι καλέ το photoimpression ?

 

Ξέρετε που μπορώ να βρω κάποιο μοτιφ στο word για να βάλω σαν φόντο σε πρόσκληση ή σαν πλαίσιο;

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ Κ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ!ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΜΕ ΔΙΠΛΟ ΘΕΜΑ?ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια!!!

 

σκεφτομαι για θεμα βαπτισης να εχω τον μικρο πριγκηπα!! Υπαρχει κατι σε μπομπονιερα με αυτο το θεμα? Πηρε το ματι σας (η και το αυτι σας :P) κανενα καταστημα που μπορω να βρω κατι σε μικρο πριγκηπα?

line_m121_beg_41_time_1262667600_text_ef20ece9eaf1fcf220eceff520f0f1dfe3eae7f0e1f220e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια!!!

 

σκεφτομαι για θεμα βαπτισης να εχω τον μικρο πριγκηπα!! Υπαρχει κατι σε μπομπονιερα με αυτο το θεμα? Πηρε το ματι σας (η και το αυτι σας :P) κανενα καταστημα που μπορω να βρω κατι σε μικρο πριγκηπα?

 

για να φτιαξεις εχει πανρου,στο νικολις νομιζω εχει 50 λεπτα το ενα κ ειναι μεγαλουτσικο

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ Κ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ!ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΜΕ ΔΙΠΛΟ ΘΕΜΑ?ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ??

 

εγω εκανα συννεφακι απο το νεφελη, κ εγραψα οτι η μπεμπα προσκαλει τον κοσμο στη βαφτιση κ στο γαμο της μαμας κ του μπαμπα. σε α ενικο.. αλλο που ακουσα ηταν καρδουλα κ απο κει να κρεμεται πατουσιτσα που ν αλεει για βαφτιση

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της αποψης το προσκλητήριο να είναι γραμμένο από εμάς και έτσι αυτοσχεδίασα το προσκλητήριο του γάμου μου και της βάφτισης του γιού μου που έγιναν μαζί. Ούτως ή άλλως στο εμπόριο δεν μπόρεσα να βρώ κατι ουτε καν συμπαθητικό που να εμπεριέχει και τα δυο γεγονότα. Παραθέτω το κείμενο ως ιδέα για όσες φίλες - φίλους κάνουν και τα δύο μαζί:

 

Αγάπη είναι....

Η μαμά και ο μπαμπάς να παντρεύονται για δεύτερη φορά και να αισθάνονται το ίδιο ερωτευμένοι..

 

Ευτυχία είναι......

Να έχουν και μένα δίπλα τους επίτιμο καλεσμένο και πρωταγωνιστή αφού αμέσως μετά θα ακολουθήσει το ιερό μυστήριο της Βάφτισης μου...

 

Τιμή είναι....

Να σας έχουμε δίπλα μας σ'αυτή την μέρα γιορτής για την οικογένεια μας..

 

Κουμπάροι και Ανάδοχοι είναι...

___________

Σοφια μου εδωσες την πιο προτωτυπη ιδεα κειμενου για διπλο μυστηριο!!!!!! ψαχνω μηνες και μηνες για κατι τετοιο!!!! Αληθεια μπορεις να μου μιλησεις για την εμπειρια σου σχετικα με το διπλο μυστηριο??? Σκεφτομαστε κι εμεις να κανουμε το θρησκ γαμο και τη βαφτιση του γιου μας καπου το νοεμβρη ή δεκ του 10 στο ηρακλειο.

Περιμενω με αγωνια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι καινουργια στο φορουμ και ελπιζω να βοηθησω.

Προσπαθησε ως εξής: τις ζωγραφιες επελεξε τες και κανε παραθεση σε φοντο

και μετα σου επιτρεπει να γραψεις απο πανω. Εαν εχεις publiser δουλεψε το εκει ειναι πιο ευκολο & λειτουργικο...

Link to comment
Share on other sites

Κείμενο του προσκλητηρίου της μπουμπούς μου:

όλα τα αστέρια του ουρανού

κοιτούν την ομορφιά μου

και όλοι οι σταρ του σινεμά,

τα χάνουνε μπροστά μου!

Αυτή δεν θα είναι βάπτιση,

θα είναι πασαρέλα

και μανεκέν μόνο ΕΓΩ,

μια όμορφη κοπέλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...