Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΓΙΕΙΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ & Βιολογικά προιόντα


κικη

Recommended Posts

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ... ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΡΤΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΗ.. ΣΑΣ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ. ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟ ΨΩΜΙ, ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΤΡΩΣ (ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΥΡΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ''ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ'' ΤΟΥΣ)....

ΜΕΧΡΙ ΖΥΜΑΡΙ ΓΙΑ ΠΙΤΣΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ, ΕΠΙΣΗΣ ΤΕΛΕΙΟ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΠΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΕΞΩ ΜΕ ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΑ ΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΖΑΜΠΟΝ!

 

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ.ΠΕΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΑΔΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

 

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ!!!

 

Εγω τον εχω ενα χρονο τωρα κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!!

Απο τοτε που βρηκα ινες (απο το τσουβαλι με το αλευρι)

μεσα σε μελετινια απο το φουρνο δεν ξαναψωνισα ποτε ψωμι ή

οτιδηποτε απο φουρνο γενικα!!

 

Το ζυμαρι για πιτσα οντως ειναι τελειο!!

Φτιαχνει κ μαρμελαδες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ προς το παρόν κάνω με τον παραδοσιακό τρόπο ψωμί (στο χέρι)...Δυστυχώς στον φούρνο της κουζίνας και όχι σε παραδοσιακό φούρνο, αλλά κάτι γίνεται...

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Και γω στο χέρι το φτιάχνω κάθε Σάββατο ένα ταψί και βγάζουμε την εβδομάδα, συνταγή της πεθεράς μου, Πελοποννήσια, απλή και πολύ καλή! Αλέυρι, μαγιά, αλάτι, χλιαρό νερό και το αφήνεις να φουσκώσει καμιά ώρα στους 50 βαθμούς προθερμασμένο φούρνο σκεπασμένο και μετά 1 ώρα ψήσιμο στους 200 και μισή ώρα στους 150 και είναι έτοιμο.

 

Ερωτηση...ποιας εταιρίας έχετε ζυμωτή? Όλοι είναι καλοί? Είναι ακριβοί? και ψήνουν κιόλας ή μόνο ζυμώνουν?

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω στο χέρι το φτιάχνω κάθε Σάββατο ένα ταψί και βγάζουμε την εβδομάδα, συνταγή της πεθεράς μου, Πελοποννήσια, απλή και πολύ καλή! Αλέυρι, μαγιά, αλάτι, χλιαρό νερό και το αφήνεις να φουσκώσει καμιά ώρα στους 50 βαθμούς προθερμασμένο φούρνο σκεπασμένο και μετά 1 ώρα ψήσιμο στους 200 και μισή ώρα στους 150 και είναι έτοιμο.

 

Ερωτηση...ποιας εταιρίας έχετε ζυμωτή? Όλοι είναι καλοί? Είναι ακριβοί? και ψήνουν κιόλας ή μόνο ζυμώνουν?

kemwood ανακατευει τα υλικα ζημωνει φουσκωνει ψηνει :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή κοίταξα τώρα τιμές στον Κωτσόβολο (ιστοσελίδα) ο Kenwood (φαντάζομαι ένα είναι το μοντέλο) έχει €135. Για να συγκεντρώνουμε πληροφορίες οι υπόλοιπες που διαθέτετε, τι μάρκα είναι οι δικοί σας; :D

Link to comment
Share on other sites

Όοοοοοχι πως επηρεάστηκα!!!!!! :P:P

Πήρα τον kenwood... έκανα ψωμί και είναι super!!!! :D:D:wink::wink:

 

Και σα λειτουργία... πανεύκολος!!!

:D

 

:lol::lol:

μπραβο :D

να πειραματιστεις με τις δοσειςπου σου λεει

και τα υλικα να δεις τι θα σου αρεσει πιο πολυ :wink:

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ... :D

Έχω φάει μια φρατζόλα ψωμί σήμερα... άντε να το χωνέψω!!!! :lol::lol::lol: Καινούργιο κοσκινάκι μου! :wink:

 

Μου είπαν ότι μπορώ να φτιάξω και τσουρέκι στον αρτοπαρασκευαστή!!!

Δεν έχει κάποια συνταγή μέσα... πριν ψάξω στο internet μήπως έχεις φτιάξει εσύ;;; :D

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ... :D

Έχω φάει μια φρατζόλα ψωμί σήμερα... άντε να το χωνέψω!!!! :lol::lol::lol: Καινούργιο κοσκινάκι μου! :wink:

 

Μου είπαν ότι μπορώ να φτιάξω και τσουρέκι στον αρτοπαρασκευαστή!!!

Δεν έχει κάποια συνταγή μέσα... πριν ψάξω στο internet μήπως έχεις φτιάξει εσύ;;; :D

 

αστα το ιδιο ειχα παθει και εγω οταν τον πηρα :lol::lol:

εχω φτιαξει τσουρεκι πολλες φορες γιατι αρεσει στον μικρο.

στο προγραμμα 6 (γλυκο)

απο οποια συνταγη για τσουρεκι εχεις,βαζεις ολα τα υλικα μαζι (τουλαχιστον εγω που δεν εχω χρονο ετσι εκανα)

απλα υπολογισε τα υλικα σου για κιλο, οχι παραπανω :wink:

δεν γινεται το τελειοτερο τσουρεκι στον κοσμο απο πλευρας μορφης, δεν κανει δηλαδη τοσες πολλες ινες που εχει το τσουρεκι, αλλα η γευση ειναι καταπληκτικη.

αν βρεις καποια καλυτερη συνταγη πες μου και εμενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια, καλά τα μηχανήματα, δεν λέω! Ειδικά στις μέρες μας που ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος και από χρυσό...

Αλλά από την άλλη, δεν έχει την δική του χάρη το ψωμάκι που ζυμώνει κανείς με τα χεράκια του? Το τσουρεκάκι που το χαϊδεύεις από εδώ, το χαϊδεύεις από εκεί και όταν φουσκώσει το βλέπεις και χαίρεσαι..... :D:wink:

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι καλύτερο στο χεράκι και το ψωμάκι και το τσουρεκάκι... όταν όμως δεν υπάρχει χρόνος καλύτερα από τα μηχανήματα παρά τα έτοιμα νομίζω... :wink:

 

Βίκυ, βρήκα τα εξής για συνταγή τσουρέκι...

Προτείνουν λοιπόν κάποια κορίτσια που έχουν αρτοπαρασκευαστή το τσουρέκι να γίνεται κάπως έτσι:

Βάζεις στον κάδο:

400γρ. αλευρι

160ml χλιαρο γαλα

60 γρ. βούτυρο σε θερμοκρασία δωματίου

110 γρ. ζάχαρη

1 πρέζα αλάτι

2 αυγά χτυπημένα και σε θερμοκρασία δωματίου

1 κουταλάκι μαχλέπι τριμμένο

1 κουταλάκι μαστιχα κοπανισμενη

1 φακελάκι ξερή μαγιά

 

Καλύτερα πρώτα τα υγρά και μετά τα στερεά υλικά...

Όταν λοιπόν το ανακατέψει ΚΑΙ το φουσκώσει, το βγάζεις, το κάνεις πλεξιδούλες (2 μικρές νομίζω βγαίνουν), το αφήνεις σε χλιαρό ταψάκι κανά μισάωρο να ξαναφουσκώσουν και μετά το φουρνίζεις και το ψήνεις...

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά η φώτο που είδα φαινόταν ωραίο!

:D

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι καλύτερο στο χεράκι και το ψωμάκι και το τσουρεκάκι... όταν όμως δεν υπάρχει χρόνος καλύτερα από τα μηχανήματα παρά τα έτοιμα νομίζω... :wink:

 

Βίκυ, βρήκα τα εξής για συνταγή τσουρέκι...

Προτείνουν λοιπόν κάποια κορίτσια που έχουν αρτοπαρασκευαστή το τσουρέκι να γίνεται κάπως έτσι:

Βάζεις στον κάδο:

400γρ. αλευρι

160ml χλιαρο γαλα

60 γρ. βούτυρο σε θερμοκρασία δωματίου

110 γρ. ζάχαρη

1 πρέζα αλάτι

2 αυγά χτυπημένα και σε θερμοκρασία δωματίου

1 κουταλάκι μαχλέπι τριμμένο

1 κουταλάκι μαστιχα κοπανισμενη

1 φακελάκι ξερή μαγιά

 

Καλύτερα πρώτα τα υγρά και μετά τα στερεά υλικά...

Όταν λοιπόν το ανακατέψει ΚΑΙ το φουσκώσει, το βγάζεις, το κάνεις πλεξιδούλες (2 μικρές νομίζω βγαίνουν), το αφήνεις σε χλιαρό ταψάκι κανά μισάωρο να ξαναφουσκώσουν και μετά το φουρνίζεις και το ψήνεις...

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά η φώτο που είδα φαινόταν ωραίο!

:D

 

αν ειχα χρονο να ζυμωσω θα μουν μες την τρελη χαρα :lol::lol:

την ιδια συνταγη κανω :wink:

Link to comment
Share on other sites

Τα βάζεις δλδ να φουσκώσουν και μετά τα πλάθεις σε πλεξούδες;

 

Είμαι περίεργη, αν το αφήσει κανείς μέσα το ζυμάρι θα γίνει ένα τσουρέκι σε σχήμα φρατζόλας; :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααααα... οκ! :wink:

Δηλαδή τα υλικά που έγραψα παραπάνω, σε αυτές τις ποσότητες στο πρόγραμμα 6! Δεν αλοίφεις επάνω τίποτα, αυγό, νερό; (Θα μου πεις πώς να το βάλεις;)

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω εντυπώσεις...

Θένκς!!!!!!!!

:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια, επαναφέρω το θεμα βιολογικα! Μπορει να το εχετε ηδη πει, αλλά ξέρετε που υπάρχει βιολογικό μοσχάρι στην Αθήνα? Θέλω για τη μπεμπα μου που θα αρχισει και μοσχαρακι τωρα (το κοτοπουλο ευτυχως το εφαγε!)

Link to comment
Share on other sites

Σε μεγάλα μαγαζιά με βιολογικά ή ακόμα και σε super market.

Μιλάμε για φρέσκο όχι κατεψυγμένο. Αν μένεις βόρεια ξέρω να

σου πω συγκεκριμένα μαγαζιά. Νομίζω ότι δεν μπορώ να τα γράψω εδω.

Αν θες στείλε μου πμ. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Μου ειπε οτι δεν εχουν καμια ενημερωση όσον αφορα αυτα τα προιοντα, δεν γνωριζουν την προέλευση τους και προς το παρον δεν εχουν γινει ερευνες για τα οφελη που μπορει να εχουν σε αυτη την ηλικια. Μου εφερε σαν παραδειγμα το γαλα.. Μου ειπε οτι κανονικα ενα παιδι πρεπει μεχρι δυο χρονων ή να θηλαζει (οριστε ο γιατρος που ψαχνατε) ή να πινει τροποποιημενο γαλα δηλαδη σκονη και οχι καθαρο αγελαδινο πχ εβαπορε. Πως μπορω μου λεει λοιπον να συστησω να πιει το παιδι σου ενα βιολογικο γαλα όταν μου φερνεις τη συσκευασια και γραφει οτι ειναι ολλανδικης προελευσης και αγελαδινο? Θα σου πω ή οχι, ή κανε οτι θες.

Επίσης μου εξηγησε γιατι οι παιδιατροι συστηνουν να τρωνε τα παιδια τις βρεφικες κρεμες ή τα ειδικα γιαουρτακια και οχι ενα απλο . Το να φαει ενα απλό γιαουρτι λεει, ενα ρυζογαλο, ενα τραχανα κλπ δεν θα του κανει κακό, αλλα δεν θα παρει τα συστατικα που χρειαζεται ο οργανισμος για να καλύψει τις αναγκες του. Και μου ειπε επισης οτι παλιοτερα που τα παιδια μεγαλωναν χωρις όλα αυτα τα εμπλουτισμενα προιόντα επερναν διαφορα συμπληρωματα βιταμινων και ακόμα παλιοτερα εδιναν στα παιδια πχ. μουρουνέλαιο . και μου εξηγησε οτι αν θελω να ακολουθησω αυτον τον τροπο διατροφης, μπορω να το κανω αλλα θα πρεπει να δωσω στο παιδι οπωσδηποτε καποια συμπληρωματα (σε μορφη σιροπιου) γιατι αργα η γρηγορα η ελλειψη θα αρχισει να φαινεται.

Το συμπέρασμα ποιο είναι δηλαδή; Ότι καλύτερο είναι πχ το τυποποιημένο [κ εμπλουτισμένο] ρυζάλευρο τύπου Γιώτης από το [σκέτο] βιολογικό; Την άλλη βδομάδα ξεκινάμε τροφές παράλληλα με το θηλασμό και έχω προβληματιστεί πολύ... Σκέφτομαι ότι ό,τι χρειάζεται από βιταμίνες, σίδηρο, ιχνοστοιχεία κλπ θα τα παίρνει από το γάλα της μαμάς και τα φρούτα/κρέας/λαχανικά που θα τρώει. Ή κάνω λάθος; Λίγη βοήθεια από τις έμπειρες...

3ig4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.

Θα ήθελα τη βοήθεά σας μια και σήμερα ξεκινάμε (5,5 μηνών) επισήμως (της έχω δώσει αυτοβούλως διάφορα να γλύψει και έχει πιάσει μόνη της και ένα ντολμα.. Χι Χι) τις κρέμες και τη φρουτόκρεμα.

 

1. Εσείς πότε ξεκινήσατε;

2. Μας είπε ο γιατρός να τρώει ένα γεύμα φρούτα και ένα γεύμα κρέμα βανίλια. Υπάρχει τρόπος να κάνει κάποιος σπιτική κρέμα βανίλια για μωρό;

3. Έχει δοκιμάσει κάποια απο εσάς βιολόγικη κρέμα βανίλια και βιολογικ΄λολ γάλα; Ποια η γνώμη σας;

3. Πότε περνάμε στα φαηγτά τα κανονικά π.χ. κρεας, λαχανικά, κ.λπ.

 

Τέλος αν κάποια απο εσάς έχει χρησιμοποιήσει υφασμάτινες πάνες έχει κάποιο λινκ για αγορά εκτός απο το ecofamily και το ΛΗΤΩ;

Ευχαριστώ.[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σε ολους μας ειναι ειναι γνωστο το ποσο αγαπητα ειναι τα ζυμαρικα στα παιδια αλλα και σε εμας τους ιδιους...δυστυχως υπαρχει ο μυθος πως τα μακαρονια παχαινουν ενω στην πραγματικοτητα ειναι μια πολυ καλη πηγη ενεργειας για τα παιδια μας αρκει να μην καψουμε το λαδι.

Αυτο που σιγουρα δεν εχουμε προσεξει ειναι τα συστατικα τους αλλα και να τα προσεξαμε το μονο που αναγραφεται ειναι πως τα συστατικα τους ειναι συμιγδαλι απο σκληρο σιταρι. Δυστυχως ειναι ψεμματα... :roll:

Για τα μονα ζυμαρικα που μπορω να σας πω με σιγουρια πως κατασκευαζονται με αγνα υλικα και τον παραδοσιακο τροπο παρασκευης ειναι τα αβεζ, τα υπολοιπα χρησιμοποιουν χρωστικες και συντηριτικα αλλα δεν τα αναγραφουν στην συσκευασια τους, αυτα τα λεω διοτι τα γνωριζω απο πολυ εγκυρες πηγες....

Επισης καλο ειναι να αποφευγετε τα ζυμαρικα με διαφορες γευσεις πχ απο σπανακι κλπ διοτι τα κυρια συστατικα τους ειναι οι χρωστικες ουσιες και οχι το σπανακι.

 

Θα ήθελα να σας διευκρινήσω ορισμένα πράγματα σχετικά με τα ζυμαρικά.

Όλα τα απλά ζυμαρικά στην Ελλάδα αλλά και στις άλλες χώρες της Ευρώπης παράγονται αποκλειστικά και μόνο από σιμιγδάλι σκληρού σιταριού και νερό.Απαγορεύεται να χρησιμοποιηθούν συντηρητικά,χρωστικές και κάθε άλλου είδους πρόσθετα.Εκτός του ότι απαγορεύονται δεν έχουν και καμία πρακτική σημασία γιατί δεν μπορούν να προσφέρουν τίποτα στα ζυμαρικά.Η παραγωγή των ζυμαρικών είναι ίσως η πιο εύκολη παραγωγή στον τομέα των τροφίμων.Δημιουργείς μία ζύμη, την σχηματοποιείς με ειδικές φόρμες και την αποξηραίνεις με χρήση θερμού αέρα.Το ξηρό ζυμαρικό (υγρασία <12,5%) δεν χρειάζεται συντηρητικά για να διατηρηθεί αφού προστατεύεται από μόνο του ακριβώς γιατί είναι ξηρό. Η μόνη αλλοίωση που μπορεί να προκληθεί είναι να προσβληθεί από διάφορα ζουζούνια και αυτό μόνο εάν δεν αποθηκευτεί σωστά.

Το 99% για να μην πω το 100% του σιταριού από το οποίο παράγεται το σιμιγδάλι είναι ελληνικό δεδομένου ότι η χώρα μας παράγει άφθονο σκληρό στάρι για να καλύψει τις εγχώριες ανάγκες αλλά και να κάνει σημαντικές εξαγωγές.Τα υπόλοιπα ζυμαρικά που έχουν αυγά,γάλα,σπανάκι κτλ παράγονται επίσης με σιμιγδάλι, νερό και τα συστατικά που ανέφερα αποξηραμένα σε σκόνη.Επιτρέπεται η χρήση μόνο φυσικών συστατικών δηλ το πράσινο χρώμα που βλέπουμε προέρχεται μόνο από αποξηραμένο σε σκόνη σπανάκι.Τα μόνα ζυμαρικά στα οποία είναι πιθανό να βρει κανεί κάποια πρόσθετα είναι τα διάφορα γεμιστά πχ τορτελίνι και αυτό γιατί τα πρόσθετα μπαίνουν στην γέμιση είτε για να ενισχυθεί η γεύση ή το άρωμα ή για επιπλέον διατήρηση.

Όσο αφορά την εταιρεία Αβεζ(ανήκει πια στην Μέλισσα) παραπλανεί από τις συσκευασίες της για παραδοσιακό τρόπο παραγωγής κτλ.Αυτό που δεν μας λέει είναι ότι οι μηχανές είναι "παραδοσιακές" εξαιτίας της παλαιότητάς τους.Δεν χρειάζεται να πω περισσότερα από το ότι όταν μιλάμε για βιομηχανία δεν υπάρχει παραδοσιακή παραγωγή.Όλες οι βιομηχανίες έχουν πάνω κάτω την ίδια τεχνολογία και παρόμοια προϊόντα.Εκτός αυτού η μία παράγει προϊόντα για την άλλη!!!

Αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι να υπάρχει ο σωστός έλεγχος από το κράτος και τους αρμόδιους φορείς ώστε να τηρούν οι βιομηχανίες τις απαραίτητες συνθήκες υγιεινής και να παράγουν ασφαλή για τον άνθρωπο προϊόντα.Το μόνο σίγουρο είναι πως εάν δεν τους ελέγχεις όλοι οι βιομήχανοι θα ψάξουν το κέρδος αδιαφορόντας για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΏΤΗΣΗ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΕΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ...ΜΠΗΚΑ! ΤΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ? ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΤΟΤΕ ΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑ?

ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΠΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΦΥΤΙΚΑ ΚΤΛ, ΑΝ ΨΑΞΩ Α ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥΣ, ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΧΗΜΕΙΕΣ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΚΖΕΜΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ.

ΘΕΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

4S7L.jpgjNXsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...