Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χειροποίητες μπομπονιέρες και όχι μόνο!!!!!!!!


arleta

Recommended Posts

φυσικα και μου αρεσουν. ειναι εντελως του γουστου μου ολα. και το διακοσμητικο και τα χρωματα. να τις βαλεις ολες τις κορδελες. η κορδελα δινει πολυ χαρη.

 

ναι, ναι!κ τις τρεις κορδελες θα βαλω, τρελλαινομαι για κορδελες-συνολικα αν τις βαλεις σε ευθεια αυτες που πηρα, φτανεις Τριπολη!!!-απλα απο τη φαρδια εχω μονο 50μ. δεν πειραζει, θα τη βαλω σε καποια μονο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι καλε, μη σκας. ετσι κι αλλιως ειναι προσκλητηρια κι οχι μπομπο για να ειναι ολα μαζι και να φαινεται η διαφορα. που θα καταλαβει η μια θεια οτι ειχε φαρδια κορδελα και η αλλη δεν ειχε; χαχα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι καλε, μη σκας. ετσι κι αλλιως ειναι προσκλητηρια κι οχι μπομπο για να ειναι ολα μαζι και να φαινεται η διαφορα. που θα καταλαβει η μια θεια οτι ειχε φαρδια κορδελα και η αλλη δεν ειχε; χαχα!

 

πολυ σωστα!!!τις επομενες ημερες αν τα καταφερω θα βαλω φωτο και δειγμα πο τις μπομπο...να δουμε θα μου βγουν οπως τις εχω στο μυαλο μου???!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Picture0268.jpg

 

Κορνηηηηηηηηηηηηηηηλια τελικα τα καταφερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε ευχαριστω πολυ πολυ!!εισαι παντα πολυ προθυμη!!!λοιπον αυτα ειναι τα προσκλητηρια, οχι ακομη ετοιμα, και θελω τη γνωμη σας....αυτα ειναι απο τσοχα, τα εχω κοψει με ψαλιδι ζικ ζακ και τα εβαλα πανω σε στικακια, οπου θα δεσω σε ρολακι απο ρυζοχαρτο το καλεσμα....σε σχεση με τις κορδελες δεν εχω αποφασισει ακομη...για πειτε βρε κοριτσια πως να το κανω πιο ομορφο???-επειδη κοντευω να τα τελειωσω τα κουκλακια, παρακαλω μη μου πειτε τιποτα ριζικες αλλαγες......

Spyni, είναι πάρα πολύ όμορφα!! Μπράβο σου!! Πες μου ότι τα έραψες κιόλας!!!

Πολύ ασυνήθιστο!! Διάβασα πριν ότι έχεις μπομπονιέρα πετσέτα!! Και γω τέτοια μπομπονιέρα έχω για τη βάφτιση, μόνο που δεν σκέφτηκα καθόλου την ιδέα σου με τα κουφέτα-βραχιολάκι γύρω από την πετσέτα! Τα έχω βάλει σε κουτιά ζελατινας!Με το καλό η βάφτισή σας!!

Μπράβο σας βρε κορίτσια με τα ωραία πράγματά σας:-D!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχου τοοοοοοοοοο!!!!

Τι γλυκουλια που είναι???????Εγώ λεω να βάλεις κορδέλες όπως σου έιπε και η Αννα και καμια χαντρουλα!Αν είναι αυτό προσκλητήριο η μπομπο πως θα είναι????Ανεβασες πολυυυυυυυυ τα στανταρτς!!!!

Μπράβο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Spyni, είναι πάρα πολύ όμορφα!! Μπράβο σου!! Πες μου ότι τα έραψες κιόλας!!!

Πολύ ασυνήθιστο!! Διάβασα πριν ότι έχεις μπομπονιέρα πετσέτα!! Και γω τέτοια μπομπονιέρα έχω για τη βάφτιση, μόνο που δεν σκέφτηκα καθόλου την ιδέα σου με τα κουφέτα-βραχιολάκι γύρω από την πετσέτα! Τα έχω βάλει σε κουτιά ζελατινας!Με το καλό η βάφτισή σας!!

Μπράβο σας βρε κορίτσια με τα ωραία πράγματά σας:-D!!

 

σε ευχαριστω...πω πω κοριτσια κοκκινιζω....ναι τα εραψα, στο χερι εννειται και ας μην ηξερα μεχρι προτινως ουτε να βελονιαζω που λεει ο λογος....πολλη δουλεια εχουν και ας μην τους φαινεται και τοσο πολυ!στο ραψιμο με βοηθησε το ζικ ζακ κοψιμο, διοτι δε ραβω καθολου ισια , οποτε εβαζα νοερα σημαδακια και το αποτελεσμα βγαινει ομοιομορφο!!!

να σου πω πετσετα απο που πηρες???εγω εχω παρει απο διαφορους και προσπαθω να καταληξω...μαλιστα τα δειγματα τα πλενω κιολας για να δω την ποιοτητα.....σκεφτομαι να βαλω τη μαμα μου να ραψει το μονογραμμα του μικρου...εκεινη μαλιστα στο ραψιμο εινια πολυ καλη-μικρες μας εραβε ρουχα-...

ααα τι εννοεις κουτια ζελατινας???

Link to comment
Share on other sites

Αχου τοοοοοοοοοο!!!!

Τι γλυκουλια που είναι???????Εγώ λεω να βάλεις κορδέλες όπως σου έιπε και η Αννα και καμια χαντρουλα!Αν είναι αυτό προσκλητήριο η μπομπο πως θα είναι????Ανεβασες πολυυυυυυυυ τα στανταρτς!!!!

Μπράβο!!

 

πενυ σε ευχαριστω πολυ και εσενα!! κοριτσια μου ανεβαζετε πολυ το ηθικο...ελεγα μηπως πουν τι προχειροτητες εκατσε και εκανε αυτη???ιχαντρες πηρα γυρω στις 1000 απο ε μπευ αλλα μου φαινεται οτι δεν ταιριαζουν οι συγκεκριμενες..ειναι γυαλινες πολυχρωμες...θα δω, θα ξαναδοκιμασω να τις δεσω καπως!

Link to comment
Share on other sites

Spyni,θα πάθουν όλοι πλάκα!!Είναι υπέροχα,στην αρχή νόμισα ότι ήταν η μπομπονιέρα,φαντάσου δηλαδή...!!!!

Τί μέγεθος έχουν,γιατί δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς...φαίνονται μεγάλα και πρέπει να έριξες πολλή δουλειά για να τα φτιάξεις!!!

 

Τυχεροί οι καλεσμένοι σου!!Μπράβο κοπέλα μου!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω...πω πω κοριτσια κοκκινιζω....ναι τα εραψα, στο χερι εννειται και ας μην ηξερα μεχρι προτινως ουτε να βελονιαζω που λεει ο λογος....πολλη δουλεια εχουν και ας μην τους φαινεται και τοσο πολυ!στο ραψιμο με βοηθησε το ζικ ζακ κοψιμο, διοτι δε ραβω καθολου ισια , οποτε εβαζα νοερα σημαδακια και το αποτελεσμα βγαινει ομοιομορφο!!!

να σου πω πετσετα απο που πηρες???εγω εχω παρει απο διαφορους και προσπαθω να καταληξω...μαλιστα τα δειγματα τα πλενω κιολας για να δω την ποιοτητα.....σκεφτομαι να βαλω τη μαμα μου να ραψει το μονογραμμα του μικρου...εκεινη μαλιστα στο ραψιμο εινια πολυ καλη-μικρες μας εραβε ρουχα-...

ααα τι εννοεις κουτια ζελατινας???

Στο χέρι??Ακόμα χειρότερα δηλαδή:D!!! Νόμιζα σε μηχανή!! Μπράβο και πάλι!!

Πετσέτες αγόρασα με 1 ευρώ από το σάιτ του Χυτήρογλου newhome και κεντήσαμε το όνομα του παιδιού σε ένα μαγαζί με άλλο 1 ευρώ(μου το άφησε τελικά 80λεπτά!)!Ετσι εκανα και γω με τα δείγματα, τα έπλενα να δω ποιότητα! Η φθηνότερη πετσέτα που είχα βρει ήταν με 75λεπτά από το τζάμπο! Ωραία ιδέα το μονόγραμμα αφού έχεις και το μέσο;)!! Εγώ πάντως την ιδέα για πετσέτα από εδώ την πήρα από μία κοπέλα πριν 2 χρόνια περίπου! Μου είχε κολλήσει και έλεγα από πριν κάνω παιδί ότι αυτή θα είναι η μπομπονιέρα μας!!

Τα κουτιά ζελατίνας είναι αυτά τα διαφανή πλαστικά κουτιά, σίγουρα θα έχεις δει!! Τα αγόρασα απο adorex με 42 λεπτά το ένα στη διάσταση που ήθελα!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Spyni,θα πάθουν όλοι πλάκα!!Είναι υπέροχα,στην αρχή νόμισα ότι ήταν η μπομπονιέρα,φαντάσου δηλαδή...!!!!

Τί μέγεθος έχουν,γιατί δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς...φαίνονται μεγάλα και πρέπει να έριξες πολλή δουλειά για να τα φτιάξεις!!!

 

Τυχεροί οι καλεσμένοι σου!!Μπράβο κοπέλα μου!!

 

Κριστινα μου, σε ευχαριστω πολυ, η γνωμη σου με τιμα απολυτως!!!μμμ με βαζεις να ψαχνω χαρακα τωρα...λοιπον ειναι στο υψος περιπου 16 εκ. ναι , εχω ριξει πολλη δουλεια μιας και ημουν ασχετη με το ραψιμο, οπως ειπα και πιο πριν αγιο το ψαλιδι ζικ ζακ, αξιζε τα λεφτα του!το στικακι ειναι αυτο για τα σουβλακια, τα εβαψα με τη βοηθεια της κορης μου...βεβαια ξαναζωντανεψε η παλια μου τενοντιτιδα αλλα ΧΑΛΑΛΙ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πενυ σε ευχαριστω πολυ και εσενα!! κοριτσια μου ανεβαζετε πολυ το ηθικο...ελεγα μηπως πουν τι προχειροτητες εκατσε και εκανε αυτη???ιχαντρες πηρα γυρω στις 1000 απο ε μπευ αλλα μου φαινεται οτι δεν ταιριαζουν οι συγκεκριμενες..ειναι γυαλινες πολυχρωμες...θα δω, θα ξαναδοκιμασω να τις δεσω καπως!

Καλέ είναι δυνατόν να πουν τέτοιο πράγμα??? Οντως, η πρόσκληση αυτή κάνει για μπομπονιέρα!!!

Παρεπιπτόντως, να πω και γω τη δική μου πρόσκληση να μου πείτε γνώμη??Εχω αγοράσει απο ebay σαπουνάκια κοχύλια να τα βάλω μέσα σε πουγκί. Δεν ξέρω όμως ακόμα, περιμένω τα κοχύλια να έρθουν(είναι στο δρόμο ακόμα:)), πού να βάλω τα λόγια της βάφτισης! Σκέφτομαι είτε ρολό-oπως το δικό σου Spyni- και να το δέσω έξω στο πουγκί είτε ρολό μέσα μαζί με το σαπούνι! Απλώς το σαπουνάκι είναι πολύ μικρό(3,5χ3,5εκατ.) και αν μπει το ρολό μέσα φαίνεται λίγο φτωχό. Θα βάλω και μικρούς αστερίες μέσα στο πουγκί για ντεκόρ μήπως και γεμίσει λίγο!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο χέρι??Ακόμα χειρότερα δηλαδή:D!!! Νόμιζα σε μηχανή!! Μπράβο και πάλι!!

Πετσέτες αγόρασα με 1 ευρώ από το σάιτ του Χυτήρογλου newhome και κεντήσαμε το όνομα του παιδιού σε ένα μαγαζί με άλλο 1 ευρώ(μου το άφησε τελικά 80λεπτά!)!Ετσι εκανα και γω με τα δείγματα, τα έπλενα να δω ποιότητα! Η φθηνότερη πετσέτα που είχα βρει ήταν με 75λεπτά από το τζάμπο! Ωραία ιδέα το μονόγραμμα αφού έχεις και το μέσο;)!! Εγώ πάντως την ιδέα για πετσέτα από εδώ την πήρα από μία κοπέλα πριν 2 χρόνια περίπου! Μου είχε κολλήσει και έλεγα από πριν κάνω παιδί ότι αυτή θα είναι η μπομπονιέρα μας!!

Τα κουτιά ζελατίνας είναι αυτά τα διαφανή πλαστικά κουτιά, σίγουρα θα έχεις δει!! Τα αγόρασα απο adorex με 42 λεπτά το ένα στη διάσταση που ήθελα!

 

μηχανηηηηη??ααα με εχεις για πολυ προκομενη!!δεν ξερω να χειριζομαι μηχανη-παραπονο της μαμας μου, που την χειριζεται αριστα και πηρε και η αδελφη μου το χαρισμα της...εγω τα παντελονια μου π.χ. παντα τα δινω εξω για κοντεμα...τελοσπαντων, εχω να πω για τον Χυτηρογλου οτι οντως τις δοκιμασα και εγω και ειναι πολυ καλες...ομως τις ανεβασε στο 1,20 και καθολου δε μου αρεσε αυτο λιγο πριν τις εκπτωσεις δηλ. να ανεβασει την τιμη...τσαντιστηκα και τους πηρα τηλ. η πωλητρια μου ειπε ανεβασε την τιμη ο προμηθευτης και δεν μπορει να κανει κατι για αυτο...τελοσπαντων....ισως περιμενω τις εκπτωσεις, τελη Αυγουστου ειναι η βαφτιση....αληθεια το μονογραμμα απο που το πηρες???το εψαξα στο νετ αλλα δε βρισκω τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ είναι δυνατόν να πουν τέτοιο πράγμα??? Οντως, η πρόσκληση αυτή κάνει για μπομπονιέρα!!!

Παρεπιπτόντως, να πω και γω τη δική μου πρόσκληση να μου πείτε γνώμη??Εχω αγοράσει απο ebay σαπουνάκια κοχύλια να τα βάλω μέσα σε πουγκί. Δεν ξέρω όμως ακόμα, περιμένω τα κοχύλια να έρθουν(είναι στο δρόμο ακόμα:)), πού να βάλω τα λόγια της βάφτισης! Σκέφτομαι είτε ρολό-oπως το δικό σου Spyni- και να το δέσω έξω στο πουγκί είτε ρολό μέσα μαζί με το σαπούνι! Απλώς το σαπουνάκι είναι πολύ μικρό(3,5χ3,5εκατ.) και αν μπει το ρολό μέσα φαίνεται λίγο φτωχό. Θα βάλω και μικρούς αστερίες μέσα στο πουγκί για ντεκόρ μήπως και γεμίσει λίγο!!

 

τα πουγκακια σου ειναι μεγαλα??εμενα θα μου αρεσε να εβαζες ισως και βοτσαλακια χρωματιστα μεσα...το ρολακι θα μου αρεσε επισης μεσα...δεν ξερω..τα πιο εμπειρα κοριτσια τι λενε??

Link to comment
Share on other sites

παρε διχτυ κιτρινο και τυλιξε μεσα εκει την προσκληση κι επειτα δεστο πανω στο πουγκι.

 

να ειδες????!!!αυτο εννοουσα...το εμπειρο κοριτσι.....πολυ ομορφη ιδεα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Spyni,δεν αγόρασα μονόγραμμα, μου το κέντησαν το όνομα! Οσο για τις μηχανές, η μαμά μοδίστρα, αλλά ούτε εγώ πήρα το χάρισμα, τα βασικά ξέρω! Ισως βάλω και βοτσαλάκια μέσα στο πουγκί, θα δω! Οι διαστάσεις του είναι 11χ7,5 , μικρό δηλαδή! Είναι γαλάζια με δαντελίτσα γύρω γύρω! Δοκιμές θα κάνουμε, ξέρεις εσύ!!!

(συγγνώμη, αλλά στο χέρι είναι πιο δύσκολο:)!!)

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

παρε διχτυ κιτρινο και τυλιξε μεσα εκει την προσκληση κι επειτα δεστο πανω στο πουγκι.

Κορνηλία σε ευχαριστώ για την ιδέα! Απλώς, επειδή το πουγκί είναι μικρό, δεν θέλω να είναι μεγαλύτερο το ρολό με τα λόγια!! Να τυλιχτεί σαν καραμέλα εννοείς ή απλό τύλιγμα??Σε ζαλίζω, αλλά και γω γνώμες θέλω!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι καραμελα. ή απλο τυλιγμα ή να κανεις δεσιμο στο χαρτακι με το διχτυ, το οποιο μπορει να στερεωθει με καποιο τροπο διγωνια πισω απο το πουγκι. ελπιζω να τα γραφω κατανοητα

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι καραμελα. ή απλο τυλιγμα ή να κανεις δεσιμο στο χαρτακι με το διχτυ, το οποιο μπορει να στερεωθει με καποιο τροπο διγωνια πισω απο το πουγκι. ελπιζω να τα γραφω κατανοητα

Κατανοητά τα γράφεις;)! Θα το δοκιμάσω και αυτό! Σε ευχαριστώ!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η σειπα μου για να πω ενα ΜΕΕΕΕΓΑΑΑΑΛΟΟΟΟ μπαβο στην spyni!!! Απλα τελεια!!!! Μου δινεις ιδεας για την δευτερη βαφτιση μου που θα αργηση ακομα αλλα χρειαζεται να περνουμε ιδεες απο τωρα!!! Και παλι μπαβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...