Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χειροποίητες μπομπονιέρες και όχι μόνο!!!!!!!!


arleta

Recommended Posts

επίσης φέτος στην γιορτή της έφτιαξα μικρά χάρτινα τσαντάκια για τα παιδάκια στο σχολειο όπου ήταν σε μέγεθος όσο ενα πακετο τσιγαρα και έβαλα μεσα καραμέλες σοκολατακι και μαγνητακια

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ακουγεται πολυ ομορφη! δεν εχεις φωτο να μας ανεβασεις;

 

οχι δεν ειχα προλάβει να βγαλω....διότι είχαν γινει αναρπαστες.... θα δω στο κουτι με τα προσκλητηρια αν ειχε μεινει καμια για να την βάλω......

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες. Ειπα κι εγω να μπω στην ομορφη παρεα σας.Βαφτιζω κι εγω τον μπεμπουλινο μου τελος Μαιου και ειμαι στην φαση της προετοιμασιας.Τα προσκλητηρια τα παρηγγειλα(για να πω την αληθεια δεν ηθελα να ασχοληθω) αλλα τις μπομπονιερες θα τις φτιαξω με την νονα του μπεμπη.Ηδη εχουμε τελειωσει τις παιδικες για τις οποιες αγορασαμε ετοιμα σουπλα υφασματινα απο καραβοπανο στο χρωμα της αμμου και ζωγραφισαμε παιδικες παραστασεις, για τα αγορακια καραβακι και για τα κοριτσακια πεταλουδες.Κατοπιν θα τα διπλωσουμε σε φακελο και θα τα δεσουμε με κορδελιτσες, χαντρουλες κλπ.Μολις τις ολοκληρωσουμε θα ανεβασω φωτογραφιες.Οσον αφορα τους μεγαλους ακομα δεν εχω αποφασισει ειμαι μεταξυ κουτιου ή υφασματινης.Τελος θελω να σας συγχαρω για τα υπεροχα πραγματα που φτιαξατε με τα χερακια σας.Μπραβο σας!!!!!:D

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω το συντομοτερο να διακοσμησω ενα σουπλα( κορδελες, κορδονια εχω οι χαντρες μου λειπουν και γαζες για τα κουφετα) και να το ανεβασω σε φωτογραφια.Οντως ειναι ιδιαιτερη μπομπονιερα και υφασματινο σουπλα δεν εχω δει σε καμμια βαφτιση και ειναι και κατι που τα παιδακια θα στολισουν το γραφειο ή γενικα το δωματιο τους.:o

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες. Ειπα κι εγω να μπω στην ομορφη παρεα σας.Βαφτιζω κι εγω τον μπεμπουλινο μου τελος Μαιου και ειμαι στην φαση της προετοιμασιας.Τα προσκλητηρια τα παρηγγειλα(για να πω την αληθεια δεν ηθελα να ασχοληθω) αλλα τις μπομπονιερες θα τις φτιαξω με την νονα του μπεμπη.Ηδη εχουμε τελειωσει τις παιδικες για τις οποιες αγορασαμε ετοιμα σουπλα υφασματινα απο καραβοπανο στο χρωμα της αμμου και ζωγραφισαμε παιδικες παραστασεις, για τα αγορακια καραβακι και για τα κοριτσακια πεταλουδες.Κατοπιν θα τα διπλωσουμε σε φακελο και θα τα δεσουμε με κορδελιτσες, χαντρουλες κλπ.Μολις τις ολοκληρωσουμε θα ανεβασω φωτογραφιες.Οσον αφορα τους μεγαλους ακομα δεν εχω αποφασισει ειμαι μεταξυ κουτιου ή υφασματινης.Τελος θελω να σας συγχαρω για τα υπεροχα πραγματα που φτιαξατε με τα χερακια σας.Μπραβο σας!!!!!:D

πολύ ωραία ιδεα .... μπραβο ...

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου αρέσει πολύ η ιδέα με τα υφασμάτινα σουπλά τόσο πολύ που ήθελα να κάνω για τα γενέθλια της μικρής μου αλλά όλοι μου έλεγαν να το αφήσω για αργότερα που θα είναι λίγο μεγαλύτερα τα παιδάκια ώστε να το χρησιμοποιήσουν.Οπότε το έχω στο μυαλό μου σαν ιδέα.Αλήθεια από πού πήρες τα υφασμάτινα σουπλά και πόσο περίπου θα σε κοστίσει το κάθε κομμάτι?

Link to comment
Share on other sites

dudu υπεροχες οι δημιουργιες σου!!!

απο που προμηθευτηκες αυτο το υλικο? πες μας λιγα λογια για την επεξεργασια του... θα ηθελα να φτιαξω κορωνιτσες για να στολισω τα τραπεζια της μκρης μου.

για παραδειγμα το ζωγραφιζεις και μετα το κοβεις με ψαλιδι? θελει γαζωμα?

συγνωμη για το βομβαρδισμο των ερωτησεων!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dudu υπεροχες οι δημιουργιες σου!!!

απο που προμηθευτηκες αυτο το υλικο? πες μας λιγα λογια για την επεξεργασια του... θα ηθελα να φτιαξω κορωνιτσες για να στολισω τα τραπεζια της μκρης μου.

για παραδειγμα το ζωγραφιζεις και μετα το κοβεις με ψαλιδι? θελει γαζωμα?

συγνωμη για το βομβαρδισμο των ερωτησεων!!!

 

Σε ευχαριστω για το κομπλιμαν..

 

το υλικο το βρησκεις στο βιβλιοπολειο..

η επεξεργασια ειναι φαντασια και ζωγραφικη.. και στολισμοσ στο τελοσ κορδελεσ κλπ..

 

κοβεισ το σχημα που θελεισ με κοφτακι... και το στολιζει σε γκλιτερ και οτι αλλο θελεισ..

 

ειναι αρκετα απλο..αλλα πολυ χρονοβορο..χεχεχε...

 

οταν λεσ γαζωμα τι εννοεισ?..παντωσ νομιζω πωσ οχι..χεχεχε

 

καλη επιτυχια..

MZw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου αρέσει πολύ η ιδέα με τα υφασμάτινα σουπλά τόσο πολύ που ήθελα να κάνω για τα γενέθλια της μικρής μου αλλά όλοι μου έλεγαν να το αφήσω για αργότερα που θα είναι λίγο μεγαλύτερα τα παιδάκια ώστε να το χρησιμοποιήσουν.Οπότε το έχω στο μυαλό μου σαν ιδέα.Αλήθεια από πού πήρες τα υφασμάτινα σουπλά και πόσο περίπου θα σε κοστίσει το κάθε κομμάτι?

 

Τα αγορασα απο τον Σκλαβενιτη δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραψω τιμη.Ηθελα 50 κομματια και εκαναν αγωνα δρομου για να τα μαζεψουν απο αλλα καταστηματα.Τελικα σταθηκα τυχερη και τα βρηκαν.Οντως το ΙΚΕΑ εχει πιο οικονομικα θα παω την Δευτερα και θα σου πω τιμες και χρωματα:-D

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Θα περιμένω νέα σου.

 

Καλησπερα Raw_Shooter. Πηγα σημερα στο ΙΚΕΑ κοιταξα για σουπλα εχει τα υφασματινα με γραμμωσεις τα οποια ομως δεν ζωγραφιζονται και τα εχει 1,50 οσο τα αγορασα και εγω.Πιστευω οτι η καθε μπομπονιερα θα μου κοστισει 2,90 γιατι ηταν τσιμπημενα τα σουπλα.:D

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα Κornilia.Σαφεστατα στοιχιζει πιο φθηνα να αγορασεις το υφασμα και να τα γαζωσεις σε μοδιστρα αλλα αυτο το ανακαλυψα αφου ειχα αγορασει και ζωγραφισει τα σουπλα.Τωρα θα το ξερω για αλλη φορα γιατι εχουμε μπροστα μας παιδικα παρτυ κλπ.:D

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ αυτό ακριβώς σκεφτόμουνα όταν έψαχνα για σουπλά,να πάρω καραβόπανο με το μέτρο και να τα δώσω να μου τα γαζώσουν.Του χρόνου κάτι τέτοιο θα κάνω.Ευχαριστώ elen!

Link to comment
Share on other sites

καλά εδώ τρέχετε με ιλιγγιώδη ταχύτητα....

άντε να τα διαβάσω όλα αυτά τώρα.......

 

κι εγώ λίγες μέρες είχα να μπω και δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αυτά ειναι απο τα πράγματα που πήρα για το βαφτιστήρι, κάποια όμως τα έκανα εγώ.Τη λαμπάδα, τα κεράκια,εβαλα το σαπουνάκι σε πουγκί, τύλιξα τα λαδόπανα,εβαλα τα μαρτυρικά στα πουγκάκια, το μαξιλαράκι των μαρτυρικών και στόλισα και το μουκάλι του λαδιού όπως και την κορδέλα.

dsc05547o.th.jpg

dsc05546ha.th.jpg

dsc05545gl.th.jpg

dsc05544.th.jpg

dsc05543.th.jpg

dsc05542gx.th.jpg

dsc05540w.th.jpg

dsc05539fn.th.jpg

dsc05538ht.th.jpg

dsc05537z.th.jpg

dsc05536l.th.jpg

dsc05535k.th.jpg

dsc05533c.th.jpg

dsc05532t.th.jpg

dsc05530s.th.jpg

dsc05529.th.jpg

dsc05528.th.jpg

dsc05527s.th.jpg

dsc05534n.th.jpg

dsc05541y.th.jpg

dsc05548x.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ειναι απο τα πράγματα που πήρα για το βαφτιστήρι, κάποια όμως τα έκανα εγώ.Τη λαμπάδα, τα κεράκια,εβαλα το σαπουνάκι σε πουγκί, τύλιξα τα λαδόπανα,εβαλα τα μαρτυρικά στα πουγκάκια, το μαξιλαράκι των μαρτυρικών και στόλισα και το μουκάλι του λαδιού όπως και την κορδέλα.

 

Mπραβο σου βρε Δεσποινα, ειναι ολα εξαιρετικα....

 

Με το καλο η βαφτιση....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Δεσποινα ειναι ολα τελεια .Παντα αξια να εισαι κοριτσι μου.Ειναι ολα καλαισθητα και δειχνει οτι εισαι ανθρωπος που δινει σημασια στην λεπτομερεια!!

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα κουτάκια όλα και των προσκλήσεων που ήταν κουτιά βιβλία και των μπομπο ψηλά και κοντά τα είχα αγοράσει από το άτλας πακέτο.

Πάρα πολύ ωραίο!!! Μπράβο σου! Μου φαίνεται ότι στην επόμενη βάπτιση θα σου κλέχψω την ιδέα, αλλά σε πιο...ροζ αποχρώσεις :D Ελπίζω να μην σε πειράζει...

 

Να σε ρωτήσω τι χρώματα χρησιμοποίησες? Ακρυλικά που έχω κάνουν?

 

να βαλω κι εγω το χειροποιητο μαρτυρικο μου;

 

009.jpg

 

Είναι τέλειο! Μπράβο και σενα! Και για την υπομονή και για το ωραίο γούστο!

 

Μπορείς να μου πεις από πού πήρες τα υλικά σου?

 

Όλα τα ζωάκια ειναι απο ενα σκληρό και ελαφρύ υλικό το οποίο λέγεται μακετόχαρτο .. ειναι 8μμ..ενα εκατοστό σχεδόν δηλαδή σε πάχος:)..ζωγραφισμένα φυσικα στο χέρι..

Και τα τρίτα συγχαρητήρια... Κι εγω τα πέρασα για έτοιμα :D

 

Να σε ρωτήσω κι εσένα αν κάνουν ακρυλικά χρώματα σε αυτήν την επιφάνεια? Αν όχι εσυ τι χρησιμοποίησες?

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...