Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κουραστηκα ποτε θα τελειωσει?


Recommended Posts

της 24-5 το πρωι γενναω......!!!!!!!σε μια εβδομαδα θα γνωρισω το δευτερο παιδακι μου!!!αχ παναγια μου ο θεος να βαλει το χερι του και να αναρρωσω γρηγορα!!!αντε βρε κοριτσια να περνουμε σειρα

 

Με το καλό κοριτσάκι σου εύχομαι! Γεννάς πολύ ωραία εποχή!!! Ούτε να κρυώνει το μπεμπίνο ούτε τίποτα! Μπράβο, μπράβο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 595
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

με το καλο τεντη κοριτσι μου ...24 ε? ευχομαι να εχω γεννησω πιο γρηγορα :P

ουτε εγω αντεχω αλλο ...απο τον 5 μηνα ποναω παντου ....τωρα δεν μπορω ουτε τον μικρο να εξυπηρετισω .....ουτε εμενα ....αντε να γεννησω να μπορω τουλαχιστον να περπατησω

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

με το καλο τεντη κοριτσι μου ...24 ε? ευχομαι να εχω γεννησω πιο γρηγορα :P

ουτε εγω αντεχω αλλο ...απο τον 5 μηνα ποναω παντου ....τωρα δεν μπορω ουτε τον μικρο να εξυπηρετισω .....ουτε εμενα ....αντε να γεννησω να μπορω τουλαχιστον να περπατησω

 

αφροδιτακι που ξερεις..ισος να συναντηθουμε στο ελενα...αλλωστε μας περνατε 4 ημερες μονο...:wink::wink::wink::wink:

κοριτσια χιλια ευχαριστω αντε ολες μας με το καλο!!με δυνατα και υγειη μωρακια!!!!!:):):)

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! και εγω ειμαι στην ιδια φαση με εσας, μεχρι 26/5 μου εχει δωσει ο γιατρος μου και γενναω και εγω στο Ελενα.επισης εχω και εγω ηδη ενα παιδακι, περιμενω το δευτερο τωρα! εχω κουραστει πολυ με αυτη την εγκυμοσυνη, ανυπομονω να γεννησω ακομα και σημερα που εχω τα γενεθλεια μου!δε θα ηταν ενα καλο δωρο για μενα?

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα αναστασια ...και εσυ ταυρακι ε ?και εγω :)

μακαρι να γεννησουμε αυτην την ευδομαδα .....

λετε αν κανω πολλες δουλειες να γεννησω πιο γρηγορα ?

σημερα ...ξεπατωθηκα :)

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ!!και εγω συνεχεια δουλειες κανω και περπαταω πολυ..καθε απογευμα βγαινω βολτα με το μικρο στο καροτσι του αλλα τιποτα!!κατι προπαρασκευαστικούς πονους ειχα προχθες και πετρωνει και η κοιλια μου λες να κοντευω ή θα περιμενω μεχρι της 26;

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγω τα ιδια περναω . Περνανε οι μερες κι ο μπέμπης αν και εχει παρει θέση εδω και καιρό δεν λέει να βγει. Υπομονή , υπομονή κι υπομονή....

:oops:
Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααααα γεια σας!!!:D:D

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:-D:grin::-D:grin::-D

σαββατο βραδυ,απο της 23 και 40 μεχρη της 5 το πρωι ειχα συσπασεις με πονους περιοδου...νομιζα οτι η μπεμπα ειχε κατσει περιεργα και δεν εδωσα σημασια:rolleyes::rolleyes:ερχετε το πρωι στης 6 ο συζηγος και ξαπλωνει να κοιμηθει ο ερμος νομιζοντας και αυτος οτι πονα κλασσικα η λεκανη μου!!!!6 και 45 ενιωσα κατι να τρεχει αναμεσα στα ποδια μου και μια ανακουφιση απο τους πονους....λεω στον συζηγο χωρις να κοιταξω...καρδια μου,μου εσπασαν τα νερα:-D:grin:απαντα ο συζηγος,για να δω....μου λεει σιγουρα δεν κατουριθηκες??του απαντω μα θα το ενιωθα σαν να κατουριεμαι...μου λεει σηκω κανε μπανιο και φευγουμε!!!

στο μαιευτηριο μου βαλανε το χαρτακι να δουνε αν ειναι αμνιακο και βγηκε αρνητικο...ευτυχος καναμε υπερηχο που εδειξε οτι το μωρακι δεν ειχε καθολου αμνιακο και μπηκα για να γεννησω......11και 45 το πρωι στης 15-5 γεννησα το δευτερο αγγελο μου την δευτερη κορουλα μου !!!!την ειδα αμεσως και εμεινα :shock::shock::shock::shock:εχει μαυρα κατραμι μαλλια πολυ πυκνα και μακρυα..με επειασαν τα :lol::lol::lol:πονουσε και η καισαρικη και ελεγα στης μαιες οτι μοιαζει με ινδιανακι!!! ο ανδρας μου αι ο γαμπρος μου εμειναν:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:αντε κοριτσια μου με το καλο και τα δικα σας!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

teddy-tedi να σου ζησει η κορακλα σου να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις να ειναι παντα γερη και καλοτυχη.....με τον δικο μου εχουν 1 μηνα διαφορα αυριο γινομαστε 1 μηνων....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κουκλα μου και εσυ να σε καλα και να σου ζησει το μωρουλινι σου να το χαρεις οπως επιθυμεις!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα σε ολες!ειμαι 30 εβδομαδων περιμενουμε το πρωτο μας παιδακι ειναι αγορι και εχουμε π.η.τ 3 αυγουστου ειναι τοσο μεγαλη η αγωνια μας για αυτο που θα συμβει.καθε μερα βλεπω το σωμα μου να ετοιμαζεται για το γεγονος αυτο ξερω πως θα δυσκολευω και πως θα ναι ενα καλοκαιρι αλλιωτικο απο τα αλλα,ομως για εκεινο το πλασματακι χαλαλι του.δεν με ταλαιπωρησε καθολου αλλα θελω να φτασω συντομα στην γεννηση του.καλη δυναμη σε ολες και σε ολους μας.

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααααα γεια σας!!!:D:D

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:-D:grin::-D:grin::-D

σαββατο βραδυ,απο της 23 και 40 μεχρη της 5 το πρωι ειχα συσπασεις με πονους περιοδου...νομιζα οτι η μπεμπα ειχε κατσει περιεργα και δεν εδωσα σημασια:rolleyes::rolleyes:ερχετε το πρωι στης 6 ο συζηγος και ξαπλωνει να κοιμηθει ο ερμος νομιζοντας και αυτος οτι πονα κλασσικα η λεκανη μου!!!!6 και 45 ενιωσα κατι να τρεχει αναμεσα στα ποδια μου και μια ανακουφιση απο τους πονους....λεω στον συζηγο χωρις να κοιταξω...καρδια μου,μου εσπασαν τα νερα:-D:grin:απαντα ο συζηγος,για να δω....μου λεει σιγουρα δεν κατουριθηκες??του απαντω μα θα το ενιωθα σαν να κατουριεμαι...μου λεει σηκω κανε μπανιο και φευγουμε!!!

στο μαιευτηριο μου βαλανε το χαρτακι να δουνε αν ειναι αμνιακο και βγηκε αρνητικο...ευτυχος καναμε υπερηχο που εδειξε οτι το μωρακι δεν ειχε καθολου αμνιακο και μπηκα για να γεννησω......11και 45 το πρωι στης 15-5 γεννησα το δευτερο αγγελο μου την δευτερη κορουλα μου !!!!την ειδα αμεσως και εμεινα :shock::shock::shock::shock:εχει μαυρα κατραμι μαλλια πολυ πυκνα και μακρυα..με επειασαν τα :lol::lol::lol:πονουσε και η καισαρικη και ελεγα στης μαιες οτι μοιαζει με ινδιανακι!!! ο ανδρας μου αι ο γαμπρος μου εμειναν:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:αντε κοριτσια μου με το καλο και τα δικα σας!!!

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ! Να σου ζησει το αγγελουδι σου!!!!!! Σε ποια εβδομαδα γεννησες?????

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ! Να σου ζησει το αγγελουδι σου!!!!!! Σε ποια εβδομαδα γεννησες?????

 

ευχαριστω πολυ:lol::lol: γεννησα στης 37 και 2!!στον υπερηχο παντως το εβγαζαν μια εβδομαδα μικροτερο 2500 κιλα αλλα τελικα ειχε αποκληση γεννηθηκε 2930 η μπουμπου οπωτε μια χαρα!!!:lol::lol::lol:

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ κορίτσια είμαι 39+2 και πήγα σήμερα στο γιατρό να δούμε αν προχωράμε καθόλου. Αυτό που μου είπε είναι ότι ο μπέμπης δεν έχει ακόμη εμπεδωθεί στα οστά της λεκάνης! Αγχώθηκα πολύ, φτάνει η ΠΗΤ και ακόμη τίποτα! Και μετά την πιθανή ημερομηνία μου είπε θα περιμένουμε 5-6 μέρες ακόμη και μετά θα προχωρήσουμε σε πρόκληση τοκετού! Και αν και με την πρόκληση τοκετού, πάλι δεν προχωράει, τότε αναγκαστικά θα κάνουμε καισαρική, την οποία και ήθελα να αποφύγω! Θέλω να γεννήσω φυσιολογικά! Εν τω μεταξύ εγω περπατάω κάθε μέρα 2-2,5 ώρες, αλλά τίποτα...Έχω απογοητευτεί....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

γεια σας κι απο μενα γεννησα 7/6/11 με φυσιολογικο τοκετο δυσκολα αλλα τελος καλο ολα καλα. εκανα γιο. δοξα το θεο

 

Να σου ζησει!!!

 

Αχ κι εγώ βαρέθηκα. 39 +1 σήμερα :P και είτε το πιστεύετε είτε όχι το νου μου τον έχω στα συμπτώματα,μη και δεν τα πάρω είδηση. Πονάει η μέση, λέω "μπας;", νιώθω τραβηγματάκια αναρωτιέμαι μήπως αρχισαν οι πόνοι...

Αχ δεν μπορώ άλλο!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα 25/2 στις 40+3. Τώρα η κοράκλα μου ειναι 4 μηνων.

Πήγαινα για φτ αλλά η μπουμπου είχε αλλα πλάνα ήθελε να βγει κυρια. Μην χαλάσει η κόμη μας καταλαβαινετε. Δεν έλεγε να βγει με τπτ πηγα με πρόκληση αλλά τζίφος. Απογοητευτηκα γιατί ήθελα πολυ να γεννήσω φυσιολογικά, να το ζήσω, να μοιραστώ αυτές τις στιγμές με τον αντρα μου. Αλλά όλα τα ξέχασα όταν (με καισαρικη τελικα) ακουσα το πρωτο κλαματακι της και την είδα για πρώτη φορά. Για τις επόμενες 3 ώρες δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαιω από τη συγκίνηση. Θα το θυμάμαι για μια ζωη το προσωπάκι της έτσι που με κοιτουσε.

Παρεπιμπτόντως Αrma έχουμε τον ίδιο γυναικολογο και εμένα ο Κοτρωνιας Φωτης είναι. Απαιχτος!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ο γιατρός μου να μπω στο νοσοκομειο από την Τετάρτη (ΠΗΤ) για να με παρακολουθούν. Αν δεν σπάσουν τα νερά θα μου κάνει τεχνητούς το Σάββατο. Είδε τα πόδια μου πρησμένα και παρόλο που η πίεση ήταν 11 και 7 η μικρή, μου είπε οτι δεν μπορεί να με αφήσει σπίτι και να μου σκάσει καμιά προεκλαμψία ή καμιά ρήξη πλακούντα.

Έχω πεθάνει από τη στενοχώρια μου....Μάλλον θα είδε κάτι και ανησυχεί. Αλλιώς γιατί να κάνω εισαγωγή απλά για να είμαι μέσα στο νοσοκομείο καλού κακού..

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι, μη στεναχωριέσαι, αν ο γιατρός είχε δει κάτι ανησυχητικό θα σε έβαζε κατευθείαν στο μαιευτήριο, δε θα περίμενε μέχρι την Τετάρτη... Προφανώς θέλει να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια πριν σε βάλει για πρόκληση... Αν αγχώνεσαι τόσο πολύ, μίλα μαζί του, πες του τις ανησυχίες σου... Εύχομαι με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου!!! :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ να τα εξαντλήσει, σύμφωνοι, αλλά το γεγονός οτι μετά την ΠΗΤ θέλει να είμαι στο νοσοκομείο για τους λόγους που μου είπε, λογικό είναι να με στενοχωρεί οτι κάτι είδε και για λόγους ασφαλείας θέλει να είμαι στο νοσοκομείο και όχι σπίτι. Δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...