Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δε θέλω το φίλο του!


Thaumataki

Recommended Posts

Κι εμεις ειχαμε περασει μια παρομοια φαση με εναν "φιλο" του αντρα μου..πριν παντρευτουμε βεβαια..

νομιζω πως το οτι παντρευτηκαμε και μονο τον "τσακισε"..εκει μαλλον καταλαβε πως τα λογια-κακιες του πηγαιναν χαμενα..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χριστινακι πεξτο τρελιτσα! Στην επομενη συναντηση σας (αν υπαρξει) συννενοησου με τον αντρα σου και δειξτου αυτο που θελει να δει. Οτι εσυ εισαι ο δυναστης του αντρα σου και οτι τον εχεις σηκω-σηκω, κατσε-κατσε. Μια - δυο θα το παρει χαμπαρη οτι τον δουλευεις και θα σταματησει, μη σου πω θα λεει τα αντιθετα στον αντρα σου μετα. χα χα χα εγω γελαω πολυ με κατι τετοιους τυπους που θελουν να το παιξουν καποιοι και φτανει η μερα που βρισκεται μια τυπισα και τους βαζει στο βρ......κι της!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο άντρας μου έχει 2 αδερφές, ω, ναι! έχω δύο κουνιάδες!! Ο άντρας της μεγαλύτερης είναι πολύ ζηλιάρης, πολύ όμως! Είναι ο τύπος από το ανέκδοτο "να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα". Γενικά έχει τα περισσότερα στραβά κι ανάποδα που έχω συναντήσει ποτέ σε άνθρωπο... Γιατί εκτός από ζηλιάρης είναι και τσιγκούνης (καραγύφτουλας όμως) και ισχυρογνώμων και κακότροπος και γ@μώ το κέρ@τό του γενικώς...! Αλλά, δυστυχώς, είναι συγγενής.... Και στενός μάλιστα. Οπότε - μόνο στα αναγκαία βέβαια πλέον - τον λουζόμαστε. Πριν 5-6 χρόνια (ήμουν 1,5 χρόνο παντρεμένη εγώ και λίγους μήνες η άλλη μου κουνιάδα, όχι η γυναίκα του ζηλιάρη) και έκανα τραπέζι στο σπίτι μου... Τα πεθερικά, οι κουνιάδες μου μετά των συζύγων και τέκνων (της μιας, η άλλη δεν είχε παιδάκι ακόμα όπως ούτε κι εγώ). Αργούν να έρθουν άρα προσπερνώ τον καφέ και τα κεράσματα πριν το φαγητό (θα πίναμε μετά άλλωστε αφού ήταν μεσημέρι) και σερβίρω τα φαγητά στο τραπέζι. Εκεί που πηγαινοέρχομαι στην κουζίνα πιάνει το αυτί μου το εξής "Στο βρακί της σε έχει βάλει η (μικρή μου κουνιάδα) Β..........άκη, ε;;; Σαν τον (άντρα μου) κι εσύ....!" μετά μειδιάματος... Απευθυνόταν στον νέο μας γαμπρό (και στον άντρα μου φυσικά) γιατί, όπως έμαθα αργότερα πάνω σε μια συζήτηση η κουνιάδα μου για κάτι επέμενε και διαφωνούσαν τίποτα σπουδαίο όμως, πιο πολύ χαριεντιζόντουσαν. Τα πεθερικά μου κοκκάλωσαν, η κουνιάδα μου τον αγριοκοίταζε, το ίδιο κι ο άντρας μου κι αυτός κι η γυναίκα του (άλλο κάρο με λούπινα! ) χαζογέλαγαν.... Οι υπόλοιποι σε δύσκολη θέση... Και πετάγομαι κι εγώ (σαν........ ναι, ναι... ) "Άσε ρε ...(μ@λ@κοπίτουρο)..! Σε τέτοιο βρακί κι εσύ θα'θελες να ήσουν μέσα!!" και μετά ακολούθησε πανηγύρι.... Οι υπόλοιποι γελάγανε κι εκείνων τα μάτια πετάχτηκαν έξω... Αργότερα βέβαια ακολούθησε στοιχομυθία από μπιχτές (τύπου:"Εσύ τα μαγείρεψες όοοολα αυτά;;") τις οποίες αναπόδωσα βεβαίως ("Φυσικά, παιδεύτηκα λίγο περισσότερο αλλά τι να σας τάιζα; Τυροπιτάκια;;" γιατί η γυναίκα του όλο με κάτι τέτοια μας έκανε τραπέζι, νομίζαμε ότι πηγαίνουμε σε παιδικό πάρτι κάθε φορά...! ). Μου πέταξε κι ένα "Τι, δεν θα πιούμε καφέ πρώτα;" επειδή κάτσαμε κατευθείαν στο τραπέζι αλλά δεν χαρίζω κάστανα... "Όποιος θέλει καφέ, έρχεται νωρίς, όχι στις 14:30!" γελώντας φυσικά αλλά σιγά μην του τη χάριζα.... Εννοείται φυσικά ότι πια δεν θέλω να έχω καμία σχέση μαζί τους, κι έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα, δεν θέλει ούτε ο άντρας μου. Βέβαια, όλα αυτά τα χρόνια έχουν γίνει πολλά, τόσα που το χιούμορ πια δεν αρκεί για να τα αντιμετωπίζεις. Οπότε έχουμε περιορίσει τις επαφές μας στο ελάχιστο δυνατό. Γιορτές, γάμοι και βαφτίσεις, πολύ σπάνια δηλαδή.

 

Γενικά, θα σε συμβούλευα, να σταματήσεις να κάνεις την κινέζα. Όταν σου λέει μ@λ@κίες απάντα αλλά όπως αυτός, με χιούμορ. Ρίξ'το στην πλακίτσα, όπως το κάνει κι αυτός υποτίθεται, κι άστον να εκτεθεί. Αν είναι τόσο βλάκας, που είναι δεν το συζητώ, θα εκτεθεί μόνος του - πρόσεχε μόνο μην χάσεις την ψυχραιμία σου. Εννοώ πως ή θα το χοντρύνει πιο πολύ (οπότε θα ενοχλήσει τον άντρα σου) ή θα το βουλώσει μια και καλή και θα ησυχάσει. Φρόντισε μόνο να ενημερώσεις τον καλό σου για το τι πρόκειται να κάνεις για να μην βρεθεί προ εκπλήξεως... Πες του δηλαδή πως όπως κάνει αυτός χιουμοράκι, έτσι θα του κάνεις κι εσύ. Αν ο άντρας σου φέρει αντιρρήσεις τότε πες του αυτό που σκέφτηκες. Το κουβαδάκι του και σ'αλλη παραλία. Αν θέλει να τον βλέπει, μακριά από το σπίτι σας. Αν και - στη θέση σου - θα προτιμούσα να γίνει αυτό μετά... Έτσι για να ξέρει ότι δεν μασάς και να έχει και το φόβο σου λιγάκι για να μην ανοίγεται και λέει πολλά....! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι θα έκανα αν ήμουν στη θέση σου:

Δεν θα μπορούσα να απαγορεύσω στον άντρα μου να κάνει παρέα μαζί του , αλλά θα έτρωγε Χ από το σπίτι μου!! Δε γίνεται να σε καλώ στο σπίτι μου και να σε τραπεζώνω και να γυρνάς και να λες για μένα διάφορα!!! Συγνώμη αλλά μέχρι ένα σημείο!!!

Από μακρυά κι "αγαπημένοι" (λέμε τώρα...)

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου έχει ένα φίλο, από τη πόλη από την οποία κατάγεται. Γενικά είναι σα να 'χουν μεγαλώσει μαζί. Τον ήξερα πάντα και πάντα μού 'λεγε ο άντρας μου -εμπιστευτικά- πως ο συγκεκριμένος θε τρέφει και ιδιαίτερη συμπάθεια για το πρόσωπό μου. Εγώ όμως ποτέ δεν εκδήλωσα αντιπάθεια. Πάντα έβαζε φιτυλιές στον άντρα μου για μένα, αλλά ευτυχώς ο άντρας μου δεν είναι από αυτούς...

 

Εχθές όμως έφτασε ο κόμπος στο χτένι! Τον είχαμε καλέσει το βράδυ για φαγητό και ήρθε και η κολλητή μου-κουμπάρα μας. Σε μία δόση μού ζήτησε ο άντρας μου να σηκωθώ και να πιάσω το κρασί από το ψυγείο, επειδή όμως ήταν δύσκολο να σηκωθώ από 'κει που καθόμουν και είχα και το μπέμπη αγκαλιά, τού είπα να το πάρει εκείνος. Οκ, μια χαρά σηκώθηκε και το 'φερε. Με το που έκατσε τού λέει ο φιλαράκος του ''Είδες Νικολάκη που στα 'λεγα;;;;;; Στο σβέρκο σε πατάει τώρα!'' και καλά γελούσε! Μπροστά μουουουουου όλα αυτά! Παίρνει ανάποδες η κολλητή μου κι αρχίζει να ''του τα χώνει'', τέλος πάντων ζητάμε ανακωχή και λήγει εκεί.

 

Έχει όμως και συνέχεια.... Να επισημάνω πως εγώ στο κινητό μου, δε κρατάω ποτέ μηνύματα. Ούτε σταλθέντα,ούτε εισερχόμενα. Ο άντρας μου το γνωρίζει αυτό.

Τέλος πάντων, σε μια δόση εκεί που καθόμασταν μου στέλνει η κολλητή μου μήνυμα και έκραζε το φίλο του (επειδή δε μπορούσαμε εκείνη την ώρα να σχολιάσουμε, τα είπαμε με μηνύματα λίγο)... Έστελνα, λάμβανα, έσβηνα μηνύματα.... Έτσι έκανα..... Φαίνεται ο σπίουνος είδε πως εγώ έσβηνα μηνύματα και όταν βρήκε χρόνο και τον ξεμονάχιασε του είπε ''Η Χριστίνα κάπου έστελνε μηνύματα και τα έσβηνε. Να το προσέξεις αυτό......'':shock::shock::shock::shock:

Ο άντρας μου, μού το είπε μετά (ευτυχώς που συζητάμε τα πάντα....), Επίσης μού είπε κι άλλα πράματα, όπως πως εκέινος του λέει να μη μού φέρεται τόσο καλά και να το παίξει και λίγο βαρβατήλα... Και πως όταν γέννησα και μού πηρε δώρο ένα δακτυλίδι -αρκετά ακριβό-, ο φίλος του, τού είπε ''Ρε, πολύ ακριβό είναι... Κοίτα μη σε χωρίσει και της μείνει προίκα!'':shock::shock::shock:

 

Ο άντρας μου δε τον ακούει σε όσα τού λέει και μού είπε πως δε τίθεται ζήτημα μη εμπιστοσύνης στο πρόσωπό μου. Αλλά πού θα πάει η κατάσταση;;;;;;; Άμα τού κάνει συνέχεια πλύση εγκεφάλου, φοβάμαι θα τον επιρρεάσει. Η κολλητή μου, μού είπε να τον ξεκόψω τον άντρα μου από αυτόν. Αλλά πώς να το κάνω αυτό; Άμα ο άντρας μου δε θέλει, δε μπορώ να το επιβάλλω εγώ!:(:cry:

 

Γλυκό μου θαυματακι πέρασε και εσύ στην αντίπερα όχθη. Οταν στην λεει μην ντρέπεσαι να του την πεις! Εκει να δεις χαρουλες που θα κανει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς ,κάτι τέτοιο δεν μου έχει συμβεί...μέχρι τώρα.

Αλλά αν ποτέ γινότανε κάτι τέτοιο και μάλιστα μέσα στο σπίτι μου ,θα τον έδιωχνα με τις κλωτσιές..

Τον μπαγλαμά...με σύγχισε πρωί πρωί..Τι κομπλεξάκιας...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι τα κακοβουλα ατομα αν σουταρωνται απο δεμενες οικογενειες! Αν σε καποια ευαλωτη φαση του ζευγαριου (π.χ. που εχουν ψιλοτσακωθει) βγει με το φιλο του και επηρεαστει με τα λογια του .....τι γινεται τοτε?? Οι φιλοι αγαπουν να βλεπουν δεμενους τους φιλους τους και οχι χωρια!Κι σε μια δυσκολη φαση του ζευγαριου θα πουνε το καλο λογο να κατευνασουνε τα πνευματα.....αυτος δεν θα το κανει! Γι αυτο εξω τα σκουπιδια απο το σπιτι σας! Αναγκη τον εχετε?? Αλλωστε αυτος ειναι σε αλλη φαση ...εργενης ...ο αντρας σου παντρεμενος δεν θα μπορει να τον ακολουθησει σε οτι τρελλα θελει εκεινος να κανει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σας διάβασα όλες και παίρνω λοιπόν με τη σειρά....

Ο άντρας μου προτιμάει να παραμείνει ουδέτερος (άσχετα που μετά μού τα σφυρίζει όλα -πάλι καλά να λέω-), γιατί άμα πάρει το μέρος του θα αρχλισω εγώ γκρίνια κι άμα πάρει το μέρος μου θα αρχίσει ο άλλος τα δικά του. Δε τού χρεώνω κάτι.... Εξάλλου 34 χρονών άνθρωπος είναι, φαντάζομαι πως δε χρειάζεται να τού υποδεικνύω ποιά είναι τα καλά παιδάκια που κάνουμε παρέα....

Lininath, γέλασα πολύ με την ιστορία σου! R-E-S-P-E-C-T !

Η απόφασή μου είναι να μη ξαναπατήσει στο σπίτι μου και ο άντρας μου δεν έφερε καμία αντίρρηση! Μόνο που τον παρακάλεσα να μού συζητάει όλλα όσα λέει ο άλλος για μένα.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κουκλίτσα μου είναι φως φανάρι πως σας ζηλεύει ο άνθρωπος και πάει να βάλει διχώνια στην οικογένεια σας!!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ!!!

Καταρχάς ο ανόητος δεν σε σέβεται!

Οι σπόντες του τύπου :είδες σε σέρνει και κτλ, τι τις λέει?

 

Συγνώμη δεν είστε ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ???????????

Δεν είσαι απλά 1 γκομενίτσα που ισως χωρίσετε αύριο.

Να τον μουρμουρας τον άνδρα σου, δεν εχει σημασία η ηλικία του, οι ανδρες δεν καταλαβαίνουν τίποτα όσον αφορα τις φιλίες του. Ο δικός μου κοντεύει τα 40 και επειδή εχει 2 ξαδέρφια 30 και 34 και είναι μπακουρια όταν βρίσκονται τον επηρρεάζουν προς το αρνητικό δηλ και ρίχνουμε κάτι καβγάδες μετα!Θέλει μονίμως μουρμούρα να τους υπενθυμίζουμε πως τώρα πια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ και εχουν ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ..αν δεν μαλώσεις να βρεις το δίκιο σου, δεν βρίσκεις άκρη..

 

Τι να πω μωρε, οτι ναναι είναι οι άνδρες...πριν παντρευτουν ζηλεύουν αυτους που έκαναν οκογένεια και μόλις κάνουν ζηλυουν τους ελεύθερους...και πόσο πια θα κ...σκυλιάζουν?Μέχρι τα 50?

μετα πάει πέταξε το πουλί.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Τί να ζηλέψει;;;; Το φίλο του, που έκανε οικογένεια;;;

Ας κάνει και αυτός και να μας αφήσει ήσυχους μετά...... Με το καλό δε τον εμποδίζω!!!:evil:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τί να ζηλέψει;;;; Το φίλο του, που έκανε οικογένεια;;;

Ας κάνει και αυτός και να μας αφήσει ήσυχους μετά...... Με το καλό δε τον εμποδίζω!!!:evil:

 

Εγω δεν ειμαι σιγουρη αν σας ζηλευει ή αν σε γουσταρει. Η ζηλια ειναι περιπλοκο συναισθημα. Ανηκει στις γυναικες κατα κυριο λογο.....στους αντρες παιζουν αλλοι λογοι πιοοοοο.....απλοι......δεν ξερω........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειμαι σιγουρη αν σας ζηλευει ή αν σε γουσταρει. Η ζηλια ειναι περιπλοκο συναισθημα. Ανηκει στις γυναικες κατα κυριο λογο.....στους αντρες παιζουν αλλοι λογοι πιοοοοο.....απλοι......δεν ξερω........

:shock::shock::shock::shock::shock: Να με γουστάρει;;;;;;;;;;;;;;;; Ούτε που μου πέρασε από το νου! Δε θέλω καν να το σκέφτομαι!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου έχει ένα φίλο, από τη πόλη από την οποία κατάγεται. Γενικά είναι σα να 'χουν μεγαλώσει μαζί. Τον ήξερα πάντα και πάντα μού 'λεγε ο άντρας μου -εμπιστευτικά- πως ο συγκεκριμένος θε τρέφει και ιδιαίτερη συμπάθεια για το πρόσωπό μου. Εγώ όμως ποτέ δεν εκδήλωσα αντιπάθεια. Πάντα έβαζε φιτυλιές στον άντρα μου για μένα, αλλά ευτυχώς ο άντρας μου δεν είναι από αυτούς...

 

Εχθές όμως έφτασε ο κόμπος στο χτένι! Τον είχαμε καλέσει το βράδυ για φαγητό και ήρθε και η κολλητή μου-κουμπάρα μας. Σε μία δόση μού ζήτησε ο άντρας μου να σηκωθώ και να πιάσω το κρασί από το ψυγείο, επειδή όμως ήταν δύσκολο να σηκωθώ από 'κει που καθόμουν και είχα και το μπέμπη αγκαλιά, τού είπα να το πάρει εκείνος. Οκ, μια χαρά σηκώθηκε και το 'φερε. Με το που έκατσε τού λέει ο φιλαράκος του ''Είδες Νικολάκη που στα 'λεγα;;;;;; Στο σβέρκο σε πατάει τώρα!'' και καλά γελούσε! Μπροστά μουουουουου όλα αυτά! Παίρνει ανάποδες η κολλητή μου κι αρχίζει να ''του τα χώνει'', τέλος πάντων ζητάμε ανακωχή και λήγει εκεί.

 

Έχει όμως και συνέχεια.... Να επισημάνω πως εγώ στο κινητό μου, δε κρατάω ποτέ μηνύματα. Ούτε σταλθέντα,ούτε εισερχόμενα. Ο άντρας μου το γνωρίζει αυτό.

Τέλος πάντων, σε μια δόση εκεί που καθόμασταν μου στέλνει η κολλητή μου μήνυμα και έκραζε το φίλο του (επειδή δε μπορούσαμε εκείνη την ώρα να σχολιάσουμε, τα είπαμε με μηνύματα λίγο)... Έστελνα, λάμβανα, έσβηνα μηνύματα.... Έτσι έκανα..... Φαίνεται ο σπίουνος είδε πως εγώ έσβηνα μηνύματα και όταν βρήκε χρόνο και τον ξεμονάχιασε του είπε ''Η Χριστίνα κάπου έστελνε μηνύματα και τα έσβηνε. Να το προσέξεις αυτό......'':shock::shock::shock::shock:

Ο άντρας μου, μού το είπε μετά (ευτυχώς που συζητάμε τα πάντα....), Επίσης μού είπε κι άλλα πράματα, όπως πως εκέινος του λέει να μη μού φέρεται τόσο καλά και να το παίξει και λίγο βαρβατήλα... Και πως όταν γέννησα και μού πηρε δώρο ένα δακτυλίδι -αρκετά ακριβό-, ο φίλος του, τού είπε ''Ρε, πολύ ακριβό είναι... Κοίτα μη σε χωρίσει και της μείνει προίκα!'':shock::shock::shock:

 

Ο άντρας μου δε τον ακούει σε όσα τού λέει και μού είπε πως δε τίθεται ζήτημα μη εμπιστοσύνης στο πρόσωπό μου. Αλλά πού θα πάει η κατάσταση;;;;;;; Άμα τού κάνει συνέχεια πλύση εγκεφάλου, φοβάμαι θα τον επιρρεάσει. Η κολλητή μου, μού είπε να τον ξεκόψω τον άντρα μου από αυτόν. Αλλά πώς να το κάνω αυτό; Άμα ο άντρας μου δε θέλει, δε μπορώ να το επιβάλλω εγώ!:(:cry:

 

 

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, το έχω ζήσει, απλά ο φίλος του σκέφτεται με έναν άλλον τρόπο, έχει διαφορετικό χιούμορ (φαντάζομαι εκεί κολλάει ο σβέρκος), προφανώς τον έχουν κοροιδέψει και πολλές γυναίκες (εδώ κολλάει τα μηνύματα), τώρα γιατί τον έχει παρέα ο άνδρας σου, μπορεί να είναι καλός φίλος για τον σύζυγο σου....σε κάποια άλλα επίπεδα. Κάνε ξεκαθάρισμα με τον σύζυγο σου κατά την γνώμη σου, αν σου έχει όντως ο σύζυγος εμπιστοσύνη δεν έχεις πρόβλημα. Μπορεί να σου φανεί περίεργο αλλά εγώ θα εξακολουθούσα να τον δέχομαι σπίτι, γιατί να τον βλέπει έξω ο σύζυγος μόνος του (αν παίζει και τίποτα άλλο θα μπορούσε να τον παρασύρει). Δεν ξέρω αν με καταλαίνεις. Κάνε και εσύ πλάκα....."΄και που να δεις τον βάζω να μου κάνει και σίδερο"...., μισό λεπτό να στείλω στον εραστή το μήνυμα....Με εσένα τι γίνεται δεν βρέθηκε καμία να σε μετατρέψει σε οδήγο, σεφ και καθαρίστρια....εν ανάγκη κάντου και καμία γνωριμία να ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, το έχω ζήσει, απλά ο φίλος του σκέφτεται με έναν άλλον τρόπο, έχει διαφορετικό χιούμορ (φαντάζομαι εκεί κολλάει ο σβέρκος), προφανώς τον έχουν κοροιδέψει και πολλές γυναίκες (εδώ κολλάει τα μηνύματα), τώρα γιατί τον έχει παρέα ο άνδρας σου, μπορεί να είναι καλός φίλος για τον σύζυγο σου....σε κάποια άλλα επίπεδα. Κάνε ξεκαθάρισμα με τον σύζυγο σου κατά την γνώμη σου, αν σου έχει όντως ο σύζυγος εμπιστοσύνη δεν έχεις πρόβλημα. Μπορεί να σου φανεί περίεργο αλλά εγώ θα εξακολουθούσα να τον δέχομαι σπίτι, γιατί να τον βλέπει έξω ο σύζυγος μόνος του (αν παίζει και τίποτα άλλο θα μπορούσε να τον παρασύρει). Δεν ξέρω αν με καταλαίνεις. Κάνε και εσύ πλάκα....."΄και που να δεις τον βάζω να μου κάνει και σίδερο"...., μισό λεπτό να στείλω στον εραστή το μήνυμα....Με εσένα τι γίνεται δεν βρέθηκε καμία να σε μετατρέψει σε οδήγο, σεφ και καθαρίστρια....εν ανάγκη κάντου και καμία γνωριμία να ξεκολλήσει.

Να τον προξενέψω σε φίλη μου;;;; Μωρε γιατί να τη ρίξω στα σκ!@τ@ τη καημένη;;;;:mrgreen:

Κοιτά, το πρόβλημα μαζί μου το είχε, από τότε που τα είχα με τον άντρα μου, δεν είναι πρόσφατο δηλαδή... Ότι τον έχουν κοροϊδέψει γυναίκες, ναι είναι μεγάλη αλήθεια! Και ίσως τα δικά του λάθη και τις δικές του επιπολαιότητες θέλει να τις ''φορτώσει'' στον άντρα μου, και καλά θα κάνω κι εγώ τα ίδια! Για αυτόν όλες οι γυναίκες είναι ''τελευταίες'' εκτός από τη μάνα του! Έχει ξεμείνει σε άλλο αιώνα ο τύπος.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να τον προξενέψω σε φίλη μου;;;; Μωρε γιατί να τη ρίξω στα σκ!@τ@ τη καημένη;;;;:mrgreen:

Κοιτά, το πρόβλημα μαζί μου το είχε, από τότε που τα είχα με τον άντρα μου, δεν είναι πρόσφατο δηλαδή... Ότι τον έχουν κοροϊδέψει γυναίκες, ναι είναι μεγάλη αλήθεια! Και ίσως τα δικά του λάθη και τις δικές του επιπολαιότητες θέλει να τις ''φορτώσει'' στον άντρα μου, και καλά θα κάνω κι εγώ τα ίδια! Για αυτόν όλες οι γυναίκες είναι ''τελευταίες'' εκτός από τη μάνα του! Έχει ξεμείνει σε άλλο αιώνα ο τύπος.....

 

 

Μπορεί να σου φαίνεται περίεργο αλλά η αντίδραση του να μην έχει καμία σχέση με το πως δείχνει ή φέρεται σε εσάς. Δεν λέω να είναι τρελλά κολλητή, δική σου. Αν ξέρεις κάποια συνάδελφο ή γνωστή, φίλη που να θέλει μια γνωριμία. Δεν χρειάζεται να τον πανέψεις...απλά πες "να έχει ένα φίλο του ο άνδρας μου ελεύθερο μια και είσαι και εσύ ελεύθερη, αν σου κάνει;;" Θα σου έλεγα βρες μια που να θέλει να κάνει οικογένεια.

 

Νομίζω είναι ο καλύτερος τρόπος να απαλλαγήτε από αυτόν. Μάλλον είναι α.....τος. Δεν ξέρω αν το έπιασες το νόημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεί να σου φαίνεται περίεργο αλλά η αντίδραση του να μην έχει καμία σχέση με το πως δείχνει ή φέρεται σε εσάς. Δεν λέω να είναι τρελλά κολλητή, δική σου. Αν ξέρεις κάποια συνάδελφο ή γνωστή, φίλη που να θέλει μια γνωριμία. Δεν χρειάζεται να τον πανέψεις...απλά πες "να έχει ένα φίλο του ο άνδρας μου ελεύθερο μια και είσαι και εσύ ελεύθερη, αν σου κάνει;;" Θα σου έλεγα βρες μια που να θέλει να κάνει οικογένεια.

 

Νομίζω είναι ο καλύτερος τρόπος να απαλλαγήτε από αυτόν. Μάλλον είναι α.....τος. Δεν ξέρω αν το έπιασες το νόημα.

Χαχαχαχαχαχαχαχα υποκλίνομαι, στη τελευταία σου κουβέντα!;)

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επαναφέρω το θέμα, καθώς με το συγκεκριμένο επαναπροέκυψε θέμα!

 

Για να τα πάρω από την άρχη, κάποιες ίσως γνωρίζετε πως το τελευταίο διάστημα εγκατασταθήκαμε για 2 χρόνια Νέο Δελχί, λόγω δουλειάς του άντρα μου.

Από τις διακοπές του Πάσχα και μετά, λόγω εγκυμοσύνης και κάποιων εξετάσεων που θέλω να κάνω, αλλά και λόγω του γεγονότος πως σε 2 βδομάδες έχουμε τη βάπτιση του μικρού, εγώ έκατσα Ελλάδα και ο άντρας μου γύρισε πίσω και θα ξαναέρθει στη βάπτιση.

 

Σήμερα το πρωί ήρθε ο ακατανόμαστος φίλος του να μού αφήσει τη φορολογική δήλωση του άντρα μου, που τού την έφτιαξε εκείνος (φοροτεχνικός).Τέλος πάντων, για να μη φανώ αγενής τού είπα να περάσει και να τού βάλω καφέ μιάς κι εγώ έπινα το καφέ μου εκείνη την ώρα. Δέχτηκε..... Με το τρόπο μου όμως μετά το μισάωρο άρχισα να τον διώχνω του τύπου, έχω να κάνω το μικρό μπάνιο, θα περάσει η μαμά μου να πάμε για ψώνια, έχω να μαζέψω το σπίτι κλπ.. Το πιάνει το υπονοούμενο και την ώρα που ετοιμάζεται να φύγει, ανοίγει το χαρτοφύλακά του, βγάζει κάτι τσίχλες και ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος (σας παρακαλώ πείτε μου τί νόημα βγάζετε):

- Να πάρω μια τσιχλίτσα, στέγνωσε το στόμα μου (είπε ο ακατανόμαστος)

- Α, κι εγώ έλεγα μήπως φιλούσες καμία

- Γιατί εσύ τρως τσίχλα, όταν είναι να φιλήσεις;

- Όχι

- Α, λέω μήπως.... Εκτός και εάν θες...

- Τί να θέλω;

- Να σε φιλήσω....

- Χαχαχαχα (γελάω νομίζοντας πως έκανε πλάκα και συνεχίζει...!!!)

- Έχω μέντα και βατόμουρο, τί γεύση θες να κεράσω;

- Τίποτα, δε μ'αρέσουν οι τσίχλες

- Ε, τότε μπορεί να έχω κάτι άλλο που να σ'αρέσει (και κλείνει το μάτι!!!!!!!!)

 

Πανικοβάλλομαι και σηκώνομαι και μαζεύω τα ποτήρια.

Εσείς τί νομίζετε; Μού την έπεσε ή εγώ είμαι καχύποπτη;

Δε θέλω να πω κάτι ακόμη στις φίλες μου και ιδίως στη κολλητή/κουμπάρα μας, γιατί μας βλέπω 1η είδηση στο αστυνομικό ρεπορτάζ.... Αλλά ούτε και στη μαμά μου, γιατί θα τη στεναχωρήσω.

 

Στον άντρα μου να πω κάτι; Από το τηλέφωνο δε μπορώ να τού πω κάτι τέτοιο και θα πρέπει να περμένω να έρθει.

 

  • Κι άμα νομίζει πως υπερβάλλω ή τα παρατραβάω επειδή δε συμπαθώ ιδιαίτερα τον ακατανόμαστο;
  • Κι άμα νομίζει πως ο άλλος το έλεγε στη πλάκα και βγω ο βλάκας της υπόθεσης ή η φαντασιόπληκτη;
  • Κι άμα τα πάρει άσχημα και τού τα ''χώσει'' κι ο άλλος πει σάλτσες; Και στο τέλος τσακωθώ και με τον άντρα μου.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη η θέση σου !!!

Δεν ξέρω αν το έκανε επειδή σε γουστάρει ή για να δημιουργήσει θέμα ανάμεσα σε σένα και τον άντρα σου, αλλά δεν πρέπει να πέσεις στην παγίδα!!

Εγώ στη θέση σου δεν θα έλεγα τίποτα στον άντρα μου για το γεγονός αυτό και σε άσχετη στιγμή θα του έλεγα : αν επιμένεις να κάνεις παρέα με αυτόν δεν μπορώ να σου το απαγορεύσω, αλλά εγώ δεν ταιριάζω μαζί του και δεν θέλω να έχω επαφές γιατί νομίζω ότι υποσκάπτει τη σχέση μας, σου βάζει λόγια και δεν μπορώ να το δεχθώ .. οπότε αν εσύ θέλεις να εξακολουθήσεις να τον βλέπεις θα πρέπει να προσέχεις τι του λες για εμάς και τι πιστεύεις από αυτά που σου λέει εκείνος, ώστε να μην βλάψεις το γάμο μας ...

Ετσι εσύ βγαίνεις από τη δύσκολη θέση να ανέχεσαι τον παπάρα και βάζεις υπεύθυνο τον άντρα σου για τις σχέσεις του με τους φίλους του.

Καλά ξεμπερδέματα !!

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα, καθώς με το συγκεκριμένο επαναπροέκυψε θέμα!

 

Για να τα πάρω από την άρχη, κάποιες ίσως γνωρίζετε πως το τελευταίο διάστημα εγκατασταθήκαμε για 2 χρόνια Νέο Δελχί, λόγω δουλειάς του άντρα μου.

Από τις διακοπές του Πάσχα και μετά, λόγω εγκυμοσύνης και κάποιων εξετάσεων που θέλω να κάνω, αλλά και λόγω του γεγονότος πως σε 2 βδομάδες έχουμε τη βάπτιση του μικρού, εγώ έκατσα Ελλάδα και ο άντρας μου γύρισε πίσω και θα ξαναέρθει στη βάπτιση.

 

Σήμερα το πρωί ήρθε ο ακατανόμαστος φίλος του να μού αφήσει τη φορολογική δήλωση του άντρα μου, που τού την έφτιαξε εκείνος (φοροτεχνικός).Τέλος πάντων, για να μη φανώ αγενής τού είπα να περάσει και να τού βάλω καφέ μιάς κι εγώ έπινα το καφέ μου εκείνη την ώρα. Δέχτηκε..... Με το τρόπο μου όμως μετά το μισάωρο άρχισα να τον διώχνω του τύπου, έχω να κάνω το μικρό μπάνιο, θα περάσει η μαμά μου να πάμε για ψώνια, έχω να μαζέψω το σπίτι κλπ.. Το πιάνει το υπονοούμενο και την ώρα που ετοιμάζεται να φύγει, ανοίγει το χαρτοφύλακά του, βγάζει κάτι τσίχλες και ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος (σας παρακαλώ πείτε μου τί νόημα βγάζετε):

- Να πάρω μια τσιχλίτσα, στέγνωσε το στόμα μου (είπε ο ακατανόμαστος)

- Α, κι εγώ έλεγα μήπως φιλούσες καμία

- Γιατί εσύ τρως τσίχλα, όταν είναι να φιλήσεις;

- Όχι

- Α, λέω μήπως.... Εκτός και εάν θες...

- Τί να θέλω;

- Να σε φιλήσω....

- Χαχαχαχα (γελάω νομίζοντας πως έκανε πλάκα και συνεχίζει...!!!)

- Έχω μέντα και βατόμουρο, τί γεύση θες να κεράσω;

- Τίποτα, δε μ'αρέσουν οι τσίχλες

- Ε, τότε μπορεί να έχω κάτι άλλο που να σ'αρέσει (και κλείνει το μάτι!!!!!!!!)

 

Πανικοβάλλομαι και σηκώνομαι και μαζεύω τα ποτήρια.

Εσείς τί νομίζετε; Μού την έπεσε ή εγώ είμαι καχύποπτη;

Δε θέλω να πω κάτι ακόμη στις φίλες μου και ιδίως στη κολλητή/κουμπάρα μας, γιατί μας βλέπω 1η είδηση στο αστυνομικό ρεπορτάζ.... Αλλά ούτε και στη μαμά μου, γιατί θα τη στεναχωρήσω.

 

Στον άντρα μου να πω κάτι; Από το τηλέφωνο δε μπορώ να τού πω κάτι τέτοιο και θα πρέπει να περμένω να έρθει.

 

  • Κι άμα νομίζει πως υπερβάλλω ή τα παρατραβάω επειδή δε συμπαθώ ιδιαίτερα τον ακατανόμαστο;
  • Κι άμα νομίζει πως ο άλλος το έλεγε στη πλάκα και βγω ο βλάκας της υπόθεσης ή η φαντασιόπληκτη;
  • Κι άμα τα πάρει άσχημα και τού τα ''χώσει'' κι ο άλλος πει σάλτσες; Και στο τέλος τσακωθώ και με τον άντρα μου.....

 

μηπως ομως με αυτο που ειπες, του εδωσες ας πουμε το οκ να σου πει δυο κουβεντες παρα πανω;; λεω, αν υποβοσκει κατι και σε θελει, η σου την πεφτει και ακουσε αυτο, μηπως νομισε πως βρηκε εδαφος να "χωθει"! θελουν πολυ ψυχροτητα αυτοι οι τυποι, δε σεβονται τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εσυ αρχισες να μαζευεις τα ποτηρια, εκεινος τι εκανε πως αντεδρασε?

Δεν νομιζω οτι στην επεσε, πιο πολυ σαν αστειο-τεσταρισμα το βλεπω.

Αν δηλαδη δεν εμπιστευεται τις γυναικες και αγαπαει τον φιλο του μπορει να το πεταξε ετσι για να δει πως θα αντιδρασεις, εξαλλου εσυ συνεδεσες την τσιχλα με το φιλι οποτε βρηκε πατημα και το προχωρησε να δει αν θα τσιμπησεις.

Μην πεις καλυτερα τιποτα στον αντρα σου. 'Η αν θες μπορεις να του το πεις στο στυλ ''Περασε και ο ταδε και εφερε τη δηλωση σου. Νομιζω αρχισε να με συμπαθει επιτελους, γιατι καναμε και πλακα και γελασαμε λιγο, πηγε να φαει τσιχλα και του εκανα πλακα οτι και καλα θα φιλησει καμια μετα και μου ειπε αυτο και αυτο..χαχα!'' Ετσι θα γνωριζει αλλα θα το παρει στην πλακα και εκεινος.

Αν βεβαια ο φιλος του τα συνεχισει αυτα τα αστειακια τοτε αλλαζει το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η βλακεία με εμένα. Είμαι αυθόρμητη!

Αυτό με το φιλί το είπα τελείως ασυναίσθητα, γενικά το λέω στη πλάκα αυτό ακόμη και στη κολλητή μου, που όλη την ώρα είναι με μια τσίχλα στο στόμα. Δε το είπα με τίποτα για να προκαλέσω!

Όταν μάζεψα τα ποτήρια, δε ξέρω τί έκανε δε τον κοτούσα καν! Προφανώς σηκώθηκε κι άρχισε να ετοιμάζεται να φύγει...

Με τον άντρα μου, δεν υπάρχει κάπιο κενό ανάμεσά μας ώστε να βρει χώρο να ''χωθεί''. Ίσα-ίσα θα έλεγα διανύουμε μια από τις καλύτερες φάσεις μας, από τότε που έμαθα οτι είμαι έγκυος κιόλας. Δε ξέρω βέβαια, εάν ο ακατανόμαστος το γεγονός πως για 20 μέρες είμαι μόνη μου, το βρίσκει ''πάτημα''....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

'Η αν θες μπορεις να του το πεις στο στυλ ''Περασε και ο ταδε και εφερε τη δηλωση σου. Νομιζω αρχισε να με συμπαθει επιτελους, γιατι καναμε και πλακα και γελασαμε λιγο, πηγε να φαει τσιχλα και του εκανα πλακα οτι και καλα θα φιλησει καμια μετα και μου ειπε αυτο και αυτο..χαχα!'' Ετσι θα γνωριζει αλλα θα το παρει στην πλακα και εκεινος.

Αν βεβαια ο φιλος του τα συνεχισει αυτα τα αστειακια τοτε αλλαζει το πραγμα.

 

Αυτό!!!

Ο "φίλος" να είσαι σίγουρη ότι θα αναφέρει αμέσως στον άντρα σου τη συνομιλία σας...τροποποιώντας την όπως τον βολεύει τον ίδιο!!!

Είναι προτιμότερο να την αναφέρεις κι εσύ λοιπόν, για να προλάβεις οποιαδήποτε επίθεση του "φίλου" . Άλλωστε αν δεν την αναφέρεις θα σημαίνει ότι κάτι θέλεις να κρύψεις, πράγμα που δεν ισχύει.Μην του δώσεις και πάτημα :evil:

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ καλα κανεις και εισαι αυθορμητη, πλακα εκανες.

Μπορει και αυτος να εκανε πλακα ομως γιαυτο μην δινεις πολυ σημασια.

Απλα επειδη απο οσα εχεις πει αυτος συνεχεια ''προειδοποιει'' τον αντρα σου να μην σε εμπιστευεται και γενικα εχει τετοια κολληματα μπορει και αυτος να σκεφτηκε ''ωχ λες να μου την πεφτει?'' (ντοινγκ!) και να τα ειπε αυτα για να δει αν θα το συνεχισεις.

Μην στεναχωριεσαι και μην το μεγαλοποιεις θαυματακι, δεν νομιζω οτι σημαινε κατι.

Ασχετο, χαιρομαι πολυ οταν ακουω ευτυχισμενα ζευγαρια, να χαιρεστε το παιδακι σας και με το καλο και το δευτερο!Να ειστε παντα ετσι αγαπημενοι!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλα μόνο σε μενα είναι φως φανάρι ότι σου την έπεσε χριστίνα;;;; Στην καραέπεσε και μαλιστα βουρ στο ψητό, όχι μπλα μπλά και μ8(*&^*^ες. Μπράβο!!!! Ωραίοι φίλοι. Επρεπε να του πεις ότι αποκλείεται να έχει αυτός κατι που εσύ να θες. Αη σιχτήρ!! Μακριά χριστίνα, μακρία!!!

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...