Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δε θέλω το φίλο του!


Thaumataki

Recommended Posts

Ο άντρας μου έχει ένα φίλο, από τη πόλη από την οποία κατάγεται. Γενικά είναι σα να 'χουν μεγαλώσει μαζί. Τον ήξερα πάντα και πάντα μού 'λεγε ο άντρας μου -εμπιστευτικά- πως ο συγκεκριμένος θε τρέφει και ιδιαίτερη συμπάθεια για το πρόσωπό μου. Εγώ όμως ποτέ δεν εκδήλωσα αντιπάθεια. Πάντα έβαζε φιτυλιές στον άντρα μου για μένα, αλλά ευτυχώς ο άντρας μου δεν είναι από αυτούς...

 

Εχθές όμως έφτασε ο κόμπος στο χτένι! Τον είχαμε καλέσει το βράδυ για φαγητό και ήρθε και η κολλητή μου-κουμπάρα μας. Σε μία δόση μού ζήτησε ο άντρας μου να σηκωθώ και να πιάσω το κρασί από το ψυγείο, επειδή όμως ήταν δύσκολο να σηκωθώ από 'κει που καθόμουν και είχα και το μπέμπη αγκαλιά, τού είπα να το πάρει εκείνος. Οκ, μια χαρά σηκώθηκε και το 'φερε. Με το που έκατσε τού λέει ο φιλαράκος του ''Είδες Νικολάκη που στα 'λεγα;;;;;; Στο σβέρκο σε πατάει τώρα!'' και καλά γελούσε! Μπροστά μουουουουου όλα αυτά! Παίρνει ανάποδες η κολλητή μου κι αρχίζει να ''του τα χώνει'', τέλος πάντων ζητάμε ανακωχή και λήγει εκεί.

 

Έχει όμως και συνέχεια.... Να επισημάνω πως εγώ στο κινητό μου, δε κρατάω ποτέ μηνύματα. Ούτε σταλθέντα,ούτε εισερχόμενα. Ο άντρας μου το γνωρίζει αυτό.

Τέλος πάντων, σε μια δόση εκεί που καθόμασταν μου στέλνει η κολλητή μου μήνυμα και έκραζε το φίλο του (επειδή δε μπορούσαμε εκείνη την ώρα να σχολιάσουμε, τα είπαμε με μηνύματα λίγο)... Έστελνα, λάμβανα, έσβηνα μηνύματα.... Έτσι έκανα..... Φαίνεται ο σπίουνος είδε πως εγώ έσβηνα μηνύματα και όταν βρήκε χρόνο και τον ξεμονάχιασε του είπε ''Η Χριστίνα κάπου έστελνε μηνύματα και τα έσβηνε. Να το προσέξεις αυτό......'':shock::shock::shock::shock:

Ο άντρας μου, μού το είπε μετά (ευτυχώς που συζητάμε τα πάντα....), Επίσης μού είπε κι άλλα πράματα, όπως πως εκέινος του λέει να μη μού φέρεται τόσο καλά και να το παίξει και λίγο βαρβατήλα... Και πως όταν γέννησα και μού πηρε δώρο ένα δακτυλίδι -αρκετά ακριβό-, ο φίλος του, τού είπε ''Ρε, πολύ ακριβό είναι... Κοίτα μη σε χωρίσει και της μείνει προίκα!'':shock::shock::shock:

 

Ο άντρας μου δε τον ακούει σε όσα τού λέει και μού είπε πως δε τίθεται ζήτημα μη εμπιστοσύνης στο πρόσωπό μου. Αλλά πού θα πάει η κατάσταση;;;;;;; Άμα τού κάνει συνέχεια πλύση εγκεφάλου, φοβάμαι θα τον επιρρεάσει. Η κολλητή μου, μού είπε να τον ξεκόψω τον άντρα μου από αυτόν. Αλλά πώς να το κάνω αυτό; Άμα ο άντρας μου δε θέλει, δε μπορώ να το επιβάλλω εγώ!:(:cry:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πωπω χριστινα πολυ μ@λ@κααααααααααας!!!!νευριασα τωρα απιστευτα γιατι ειχα κ εγω παρομοια εμπειρια με εναν κολλητο του αντρα μου .ο αντρας μου τον εμπιστευοταν κ τον ειχε σαν αδερφο του αλλα εγω ειχα καταλαβει τι βλαμμενο ατομο ειναι.τα ελεγα στον αντρα μου αλλα θυμωνε επειδη του κατηγορουσα τον φιλο!!ποσες φορες ειχαμε μαλωσει γιαυτον!!!κ μια μερα μου την επεσε:evil: κ εννοειται το ειπα στον αντρα μου εγινε της ποπης χαμος σου λεω παραλιγο στην αστυνομια θα καταληγανε:shock: κ απο τοτε δεν εχουν ξαναμιλησει ΕΥΤΥΧΩΣ!!ΔΗΛΑΔΗ λεω μεσα μου ωρες ωρες ''καλα που μου την επεσε κ καταλαβε τι μακακας ηταν αλλιως ακομα γιαυτον θα μαλωναμε!!"'

δε ξερω ρε συ χριστινακι τι να κανεις τι να σου πω!το σιγουρο ειναι οτι αν μιλησεις στον αντρα σου κ του πεις να κοψει θα γινεις εσυ η κακια:evil::evil::evil: καλα τι ηλιθιος να πει ετσι για τα μυνηματα!!!πολυ νευριασα ΠΟΛΥΥΥΥΥ:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό! Δε θέλω να τού πω τί να κάνει..... Θα γυρίσει και θα μού πει ''Εγώ παρέα κάνω μαζί του και είμαστε σαν αδέλφια. Απο 'κει και περά όλα τα άλλα στα συζητάω και δε με επιρρεάζει. Αν ήταν έτσι, θα είχαμε χωρίσει, χωρίς καν να παντρευτούμε''. Αλλά εγώ νιώθω τρομερή ανασφάλεια, όταν ξέρω πως μιλάνε στο τηλέφωνο ή βγαίνουν. Φοβάμαι μη τον επιρρεάσει και μετά έχω άλλα... Θα μου πεις, ''Καλά δε ξέρεις τον άντρα σου;''...

Αλλά η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Thaumataki το ότι ο άντρας σου δεν του δίνει σημασία είναι πάαααρα πολύ καλό. Αν ήταν θα του είχε κάνει ήδη πλύση εγκεφάλου. Από την μεριά σου πιστεύω πως η πιο σωστή αντιμετώπιση είναι μα μην πεις τίποτα αρνητικό στον άντρα σου. Το πολύ πολύ να πετάς καμιά μπηχτή και καλά αθώα. "Καλό παιδί ο ... αλλά γιατί λεει ότι σε πατάω στον σβέρκο αγάπη μου? σε πατάω εγώ στον σβέρκο?" με αφέλεια 3χρονου παιδιού.

Μια πολύ έμπειρη κυρία μου είχε πει κάποτε ότι ακόμα και αν διαφωνώ να βγαίνει ο άντρας μου με φίλους του, να μην του το λέω αλλά αντίθετα να τον παινεύω πριν βγει ότι είναι πολύ όμορφος και ναι μωρό μου να βγεις, να περάσεις καλά με τους φίλους σου, εγώ μην ανησυχείς μια χαρά θα είμαι θα δω τηλεόραση και θα κοιμηθώ. Δεν ξέρω αν πιάνεις την τακτική ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι σε καταλαβαινω τι εννοεις κ εχεις δικιο κιεγω το ιδιο αισθανομουν τοτε για τον φιλο του.το περιστατικο που σου ειπα ειχε γινει πριν 4 χρονια οταν ειχαμε την Ραφαελα μωρο .χριστινα το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι ο φιλαρακος του ζηλευει που ο αντρας σου εχει κανει οικογενεια.αυτος ειναι μπακουρης να φανταστω?:rolleyes: συνηθως αυτοι τα κανουν αυτα.οταν βλεπουν οτι ο φιλος τους εχει κανει οικογενεια κ παιδι νιωθουν κατωτεροι κ προσπαθουν να βαλουν διχωνιες:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πω πω....τι γελοίος...πιστευω πως μετα απο οσα ειπε στον αντρα σου πρεπει ο ιδιος ο αντρας σου να τον κανει περα...εσενα εδηλαδη αν σου τυχαινε αυτο με μια φιλη θα περιμενες ο αντρας σου να στο πει να την κανεις περα?καλο θα ηταν βεβαια να του το ξεκαθαρισεις οτι δεν παει αλλο...πολυ κακο πραγμα να προσπαθει να μπει αναμεσα σας.....τετοια δικαιωματα δεν πρεπει να υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό! Δε θέλω να τού πω τί να κάνει..... Θα γυρίσει και θα μού πει ''Εγώ παρέα κάνω μαζί του και είμαστε σαν αδέλφια. Απο 'κει και περά όλα τα άλλα στα συζητάω και δε με επιρρεάζει. Αν ήταν έτσι, θα είχαμε χωρίσει, χωρίς καν να παντρευτούμε''. Αλλά εγώ νιώθω τρομερή ανασφάλεια, όταν ξέρω πως μιλάνε στο τηλέφωνο ή βγαίνουν. Φοβάμαι μη τον επιρρεάσει και μετά έχω άλλα... Θα μου πεις, ''Καλά δε ξέρεις τον άντρα σου;''...

Αλλά η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει!

 

τουλαχιστον να του πει να μην σε ξανα πιασει στο στομα του...αντε ο παλιο μπακουρης...:shock:

Link to comment
Share on other sites

Malecon μου, αυτό κάνω. Από την αρχή ήξερα πως δε με συμπαθούσε, αλλά εγώ ποτέ δεν είπα κακό λόγο για αυτόν στον άντρα μου. Το αντίθετο θα έλεγα.... Πάντα μιλούσα καλοπροαίρετα για εκείνον. Πότέ δε τού 'χω πεί ''Μη πας!'', ''Πού μιλάς;'... Πο-τέ!

Όλα αυτά τα κάνω, όχι γιατί είμαι καλός άνθρωπος, αλλά περισσότερο για να έχω τον άντρα μου με το μέρος μου. Να έχω το λόγο μου δηλαδή... ''Κοίτα εγώ, τόσα που λέει για μένα και πώς του φέρομαι! Τί παράπονο έχει δηλαδή;;''

Καθαρά στρατηγική δηλαδή.... ;)

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι μπακούρης!!!! Και λέει πως είναι κι από επιλογή του κιόλας....

Αυτό θέλω να κάνω.... Να αφήσω τον άντρα μου να πάρει αποφάσεις από δω και πέρα μετά το χτεσίνο. Σε κάθε άλλη περίπτωση σκέφτομαι να τού βάλω το μαχαίρι στο λαιμό..... Του τύπου, ό,τι παρέα είναι να κάνει με το φιλαράκο του σε ακτίνα 2χλμ. από το σπίτι μας!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπακουρης ε? καλα το ειχα φανταστει!:twisted::twisted: κ σιγα μην ειναι απο επιλογη!αυτα τα λενε για να μη παραδεχτουν οτι ειναι εντελως καφροι κ δε μπορουν να στεριωσουν με καμια γυναικα!ζηλευει κοριτσι μου στο λεω στανταρ!για πιο λογο να του βαζει λογια για σενα καθε φορα?μα τι ηλιθιος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι να ήξερα Δήμητρα.... Και εντάξει δε με συμπαθεί. Δεν έχω πρόβλημα με αυτο. Δε γίνεται να αρέσουμε σε όλους!!!! Αλλα όλο αυτό είναι πέρα από αντιπάθεια. Βγάζει μίσος! Δίχως να του έχω κάνει κάτι ή να 'χω πει κάτι.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα μου ηταν ρητορικο Χριστινα..η απαντηση ειναι...επειδη ζηλευει!βγαζει ματι αυτο το πραγμα!για πιασε τον αντρα σου οταν θα ειναι κ αυτος εκει κ αρχισε τον στις αγκαλιες κ θα δεις που θα βγαλει χολη:evil:

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα μου ηταν ρητορικο Χριστινα..η απαντηση ειναι...επειδη ζηλευει!βγαζει ματι αυτο το πραγμα!για πιασε τον αντρα σου οταν θα ειναι κ αυτος εκει κ αρχισε τον στις αγκαλιες κ θα δεις που θα βγαλει χολη:evil:

Χαχαχαχαχα ναι ναι να το κάνεις αυτό :D Και αν ξανατύχει να είστε μαζί (λέμε τώρα) να μιλάς πολύυυυυυυ γλυκά στον άντρα σου. Και άστον να σκάσει αυτός , όχι εσύ :D:D

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε χριστινακι αυτο να κανεις.να εισαι υπεροχη γλυκια ναζιαρα και ολο γουτσου γουτσου με τον αντρα σου!!!θα εκραγει ο αλλος!μουχαχα:twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν πίστευα ότι οι άντρες ζηλεύουν τόσο τους φίλους τους.

Θαυματάκι ο άντρας σου έχει γυναίκα και παιδί,έχει μια ευτυχισμένη οικογένεια.Ο φίλος προφανώς ζηλεύει.

Αν είναι μπακούρι από επιλογή εγώ είμαι αστροναύτης.Όλοι οι μοναχικοί λύκοι τα ίδια λένε :mrgreen:

97Cep2.png

 

 

''dum spiro spero''

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καθαρά ότι ζηλεύει. Γιατί αυτός δεν ήταν άξιος να κάνει οικογένεια, να έχει μια σωστή γυναίκα δίπλα του, να έχει το μωράκι του. Προσπάθησε στην επόμενη συνάντηση να τον κερδίσεις. Έστω κι αν το κάνεις αναγκαστικά. Τυχερή είσαι που ο άντρας σου δεν επηρρεάζεται από αυτόν.

Κι ο άντρας μου είχε ένα κολλητό, κι έκοψαν τα πάρε δώσε, μόλις του είπε μετά από διακοπές που είχαμε πάει σε κάμπινγκ, ότι εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα και προσαρμόστηκα αμέσως, ενώ εκείνος όχι. Από τότε άρχισε σιγά σιγά να κόβει τα πάρε δώσε. Υπόψιν ότι ο συγκεκριμένος φίλος είχε σχέση με μια κοπέλα, πολύ καλό κορίτσι, αλλά λίγο απόμακρη, ιδιόρυθμη. Το κακό ή καλό με τον άντρα μου είναι ότι όταν βρίσκεται με φίλους του, με παινεύει τόσο πολύ, σαν να με προξενεύει. Μάλιστα κάποιοι τον έχουν κριτικάρει άσχημα γι' αυτό. Το ίδιο βέβαια κάνω κι εγώ.

Η μόνη λύση είναι να τον κάνεις να σε συμπαθήσει. Αν δε γίνει αυτό, πάει να πει ότι ο άνθρωπος είναι πολύ μ.......ς. Που απ' ότι φαίνεται είναι.:-)

Link to comment
Share on other sites

Ζηλευει! Αυτο ειναι ολο. Τα ξερω γιατι εχω ζησει κι εγω παρομοια σκηνικα και μαλιστα απο συγγενεις-ξαδελφια. Μερικοι ανθρωποι δεν θελουν να καταλαβουν οτι υπαρχουν και αγαπημενα,ευτυχισμενα ζευγαρια.Ε και προσπαθουν να το χαλασουν αυτο.Μην ανησυχεις ομως, αφου με τον αντρα σου τα συζητατε αυτα και υπαρχει εμπιστοσυνη, κατι τετοιοι τυποι δεν θα σας αγγιξουν.Οπως ειπες κι εσυ, αν επηρεαζοταν θα το ειχες δει απο την αρχη.Και μην προσπαθησεις να τον απομακρυνεις.Θα δεις που,αν συνεχιστει αυτο, θα ερθει και ο ιδιος σε δυσκολη θεση και θα το κανει απο μονος του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι λέω πως ίσως είσαι και λίγο υπερβολική. 1ον τα σχόλια που έκανε, εγώ θα τα εκλάμβανα ως αστειάκια (δεν κρίνω αν ήταν πετυχημένα ή όχι). 2ον πες την αλήθεια... Αν έβλεπες τον φίλο ή πολύ περισσότερο τον άνδρα της κολλητής σου να στέλνει μηνύματα και να τα σβήνει, δεν θα της το έλεγες? Εγώ πάντως θα το έλεγα. 3ον δεν έχεις κανένα δικαίωμα να ξεκόψεις τον άνθρωπο απ τους φίλους του. Ειδικά από τη στιγμή που ο άνθρωπός σου δεν τον ακούει...Εγώ όποιους δε γουστάρω, δεν έχω επαφές μαζί τους...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι λέω πως ίσως είσαι και λίγο υπερβολική. 1ον τα σχόλια που έκανε, εγώ θα τα εκλάμβανα ως αστειάκια (δεν κρίνω αν ήταν πετυχημένα ή όχι). 2ον πες την αλήθεια... Αν έβλεπες τον φίλο ή πολύ περισσότερο τον άνδρα της κολλητής σου να στέλνει μηνύματα και να τα σβήνει, δεν θα της το έλεγες? Εγώ πάντως θα το έλεγα. 3ον δεν έχεις κανένα δικαίωμα να ξεκόψεις τον άνθρωπο απ τους φίλους του. Ειδικά από τη στιγμή που ο άνθρωπός σου δεν τον ακούει...Εγώ όποιους δε γουστάρω, δεν έχω επαφές μαζί τους...

Διαβάζοντας το ποστ μου, ως απλός παρατηρητής το 1ο που θα σκεφτείς είναι πως εγώ είμαι η ιδιόρρυθμη. Ναι, δεν αντιλέγω.....

Ανέφερα όμως πως αυτή τη συμπεριφορά του φίλου, την αντιμετώπιζα από τότε που με τον άντρα μου είχαμε σχέση. Δε με συμπαθούσε, για το Χ,Ψ λόγο. Δε θα το εξετάσω και δε με αφορά. Εγώ όμως συνέχιζα να κάνω παρέα μαζί του, σα να μη συμβαίνει κάτι. Πάντα έβαζε φιτυλιές στον άντρα μου ''Και τί τη θέλεις να τη πάρουμε μαζί;'', ''Μη της φέρεσαι τόσο καλά... Πες και κανένα όχι'', ''Θα σε πιάσει κότσο και θα πεις και ευχαριστώ'' και ένα σωρό άλλα.... Αυτά εγώ τα ήξερα από τον άντρα μου, αλλά πολυ απλά δεν έδινα σημασία, για να μη φέρω τον άντρα μου σε δύσκολη θέση. Όχι τίποτα άλλο...

Δε δέχομαι όμως να έχω ''φύλακες'' πάνω από το κεφάλι μου.... Εάν ο άντρας της κολλητής μου έσβηνε ένα μήνυμα και το έβλέπα δε θα έλεγα κάτι άμεσα στη φίλη μου γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει λόγος να την ανησυχήσω με μια απλή ένδειξη...:roll: Και να εκανα κάτι ύποπτο δε θα ήμουν τόσο αφελής που θα έστελνα με το μωρό στην αγκαλιά, τον άντρα μου απέναντι και 2-3 φίλους γύρω μου.... Και το κυριότερο θα χρησιμοποιούσα άλλο τηλέφωνο!!!!!!!

Είναι κρίμα να μπαίνουν λόγια σε ζευγάρι.... Και οκ, ο άντρας μου συζητάει. Άμα ήταν άλλος και καυγαδίζαμε για το τίποτα;;;;;; Δηλαδή θα χαλιόμασταν για ένα κομπλεξικό!

Και όπως ανέφερα, ας κάνει παρέα μαζί του. Άμα τόσο πολύ τού αρέσει η παρέα του, ας κάνει. Δε θα κάνω εγώ ενδείξεις ή υποδείξεις. Δε θέλω όμως να τον ξαναβάλω σπίτι μου. Από τη στιγμή που δε σέβεται και δεν εκτιμάει, δεν υπάρχει νόημα....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σου έλεγα ότι εφόσον ο άντρας σου δεν επηρεάζεται απ'αυτόν μη σκας άδικα και μη δίνεις πολύ σημασία. απ' ότι έχω καταλάβει , όλοι οι άντρες έχουν ένα φίλο που με τις γυναίκες τους δεν τα στρώνει.θα σου πω και τη δική μου περίπτωση.ο άντρας μου έχει ένα παιδικό φίλο τον οποίο όταν γνώρισα αντιπάθησα και με αντιπάθησε αμέσως.πετούσε κι αυτός σχολιάκια στον άντρα μου του στύλ "πάει Μ@λ@κα όλο πίσω της τρέχεις" και τα σχετικά. ήταν χειρότερος απο κακιά πεθερά . ό άντρας μου δεν του έδινε σημασία. ξέχασα να σου πω ότι τότε ήταν μπακούρης.

για να μη στα πολυλογώ, ο τύπος τώρα αρραβωνιάστηκε γύρισε και μου ζήτησε ευθέως συγνώμη για τότε και παραδέχτηκε ότι φερόταν σα κόπανος επειδή δεν είχε σχέση .απο τότε έχουμε αρκετά καλές σχέσεις.

ο άντρας μου εκτίμησε αφάνταστα την ανωτερότητα που έδειξα τότε και το γεγονός ότι δεν προσπάθησα να τον αποκόψω απο το φίλο του κι ας φερόταν άσχημα

γι αυτό σου λέω, μη σκάς

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω και τη δική μου περίπτωση.ο άντρας μου έχει ένα παιδικό φίλο τον οποίο όταν γνώρισα αντιπάθησα και με αντιπάθησε αμέσως.πετούσε κι αυτός σχολιάκια στον άντρα μου του στύλ "πάει Μ@λ@κα όλο πίσω της τρέχεις" και τα σχετικά. ήταν χειρότερος απο κακιά πεθερά . ό άντρας μου δεν του έδινε σημασία. ξέχασα να σου πω ότι τότε ήταν μπακούρης.

παραδέχτηκε ότι φερόταν σα κόπανος επειδή δεν είχε σχέση .

 

αυτο τα λεει ολα...μονο οι μπακουριδες τα κανουν αυτα...πολυ σπανια θα βρεις παντρεμενο οικογενιαρχη να λεει τετοιες μπουρδες!!ζηλευουν!

Link to comment
Share on other sites

thaumataki, κι εμενα θα με νευριαζε πολυ ο "φιλος". Βεβαια ουσιαστικο προβλημα δεν εχεις, εφ'οσον με τον αντρα σου εισαι ενταξει και ειστε και οι δυο ειλικρινεις και συζητατε...

 

Να σου και κατι αλλο, αν εχουν τα πραγματα οπως τα ξερω και δεν εχει αλλαξει κατι, αυτος ο ανθρωπος δε θα ειναι στη ζωη σας για κανα δυο χρονια, ετσι.... Πολλα αλλαζουν σε δυο χρονια, μη χαλιεσαι τωρα.

 

Μ'αρεσε κι εμενα το σχεδιο της Δημητρας...

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι....γιατι ο αντρας σου ανεχεται να πουνε τη παραμικρη κουβεντα για τη γυναικα του?? αυτο εμενα θα με ενοχλουσε περισσοτερο και το γεγονος που απο μονος του θα επρεπε να τον σουταρει τον φιλαρακο του! απο τη στιγμη που λεει κακοβουλα σχολια για ενα μελος της οικογενειας του ειναι φανερο πως δεν ειναι φιλος! Ετσι ειναι οι φιλοι??τοτε πως ειναι οι εχθροι??

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα το θεωρουσα δεδομενο οτι ο αντρας μου στην πρωτη ασχημη κουβεντα που θα ακουγε απο φιλο του για μενα θα το εστελνε απο εκει που ηρθε . Το εχει κανει ε3αλλου με 2 φιλους του , δεν 3ερω αμα ειπανε τπτ για μενα παντως αρχησανε ζηλειες και λαλακιες και τους εστειλε . Δεν εισαι υπερβολικη στην αντιδραση σου , εδω ουτε καν σε σοι δεν πεφτει λογος να μιλησει ασχημα για το ετερον μας ιμιση ποσο μαλλον σε εναν απλο φιλο . Αυτο που θα σε συμβουλευα ειναι να μιλησεις αμεσα στον αντρα σου και να απαιτησεις να παψει να τον βλεπει , στην τελικη αυτος ο ανθρωπος του κανει ουτως η αλλως κακο . Ακου εκει βλακειες που θα πει το κ...λ.....παιδο . Και εσυ του εκανες και δειπνα και φαγητα και τον δεχτηκες σπιτι σου ? ε οχι ρε κοριτσι μου ,να απαιτησεις ουτε και ε3ω να τον βλεπει μονος του ο αντρας σου , πολυ μου τη δινει αυτο με τους κολητους τελικα .Αλλα γενικα οταν κανεις οικογενεια δεν ειπαμε να απομονωθεις κιολας αλλα δεν θα αφησεις και τον καθε ε3ωοικογενειακο να μιλαει οπως ναναι για την οικογενεια σου , συντομα το παιδι σας θα μεγαλωσει και θα καταλαβαινει τα παντα , θα θελες να τα λεει και τοτε αυτα ? κοψτο απο τωρα .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...