Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οι πολυυυυυυ καλες πεθερες!!!!!


maria-giannis

Recommended Posts

η δική μου παντως εχει ολα τα καλα....στήνει αφτι και κρυφακουει οποτε ερχεται αθηνα....ειναι καταπιεστικη σε σημειο αηδιας....θελει ντε και καλα να μας αρεσουν τα φαγητα της ενω ειναι υπερβολικα βαρια....ειναι παντα μαυροντυμενη με σκυμενο κεφαλι λες και ειναι σε κηδεια...δεν διαφωνει ποτε λες και δεν εχει δικη της αποψη....κλαιει με το παραμικρο ακομα κι αν της πω πως ο γιος της ανεβασε λιγο πυρετο....σου δινει κατι κι αν πεις δεν θελω θα επιμενει μεχρι να πεις το ναι...οτιδηποτε δεν της αρεσει γενικα μιλαω θα βρει χιλιους δυο τροπους να αποδειξει ποσο κακο ειναι οτι κι αν ειναι αυτο...για παραδειγμα..αν ενα ζευγαρι που παντρευεται καλεσει 20 ατομα σε γαμο θα πει οτι το κανουν για εντυπωσεις....οταν στο μαιευτηριο με ενοχλησε οτι πηρε μια πετσετα που επεσε κατω και σκουπισε το στομα του παιδιου και της το ειπα εβαλε τα κλαματα και ηταν λες και ειχε πενθος....απα πααααααα......και το χειροτερο? εχει μαλωσει με το μπανιο...το νερο...τα βετεξ...τη χλωρινη....μαλιστα οταν γεννησα με ρωτησε αν το παιδι πρεπει να κανει μπανιο :shock: η ιδια κανει μπανιο ακομα και το καλοκαιρι καθε 10 μερες και αν....οταν πηγαινει τουαλετα δεν καθαριζει ποτε πισω της καταλαβαινεται τι θελω να πω...τα πιγκαλ μαλλον την ενοχλουν....μια μερα δεν αντεξα οταν ηταν σπιτι μας και της ειπα να μην ξανα πλυνει τα πιατα και εβαλε τα κλαματα...ξερετε πως τα επλενε? ειχαμε φτιαξει κοκκινιστο και μεσα στην κατσαρολα με τη σαλτσα εβαλε ava και τα επλενε με τις σαλτσες με αποτελεσμα να βρωμανε τα ποτηρια και να ειναι μες στη βρωμα...επεφτε κατω η πιπιλα του παιδιου και πηγαινε αμεσως να του τη ξανα δωσει στο στομα....ε δεν κρατηθηκα...δεν την αφησα να ξανα κανει τιποταααααααααα.....θελετε κι αλλα??????

Kαλέ :shock: θα βγάλω τα σωθικά μου, έλεος:shock:...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 203
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω ξαναγράψει για την δικιά μου την πεθερά και μάλλον αποτελεί εξαίρεση. Με βοηθάει πολύ με τα παιδιά, μαγειρεύει πολλές φορές και μας στέλνει φαγητό, ό, τι της ζητήσω σκίζεται να με εξυπηρετήσει, κρατάει τα παιδιά για να βγούμε, συν το ότι όταν είχα γεννήσει την πρώτη φορά ξημεροβραδιαζόταν εναλάξ με τη μαμά μου στο μαιευτήριο, να με βοηθήσει να κάνω μπάνιο γιατί είχα κάνει καισαρική, να πάρει τα ρούχα μου να τα πλύνει, όταν έρχεται σπίτι μας μονίμως ψάχνει για δουλειές για να με ξεκουράζει, ένα πράγμα δηλαδή σαν τη μαμά μου. Εντάξει, πρέπει κάποιες φορές να πηγαίνεις με τα νερά της, αλλά γενικώς είναι διακριτική και το ενδιαφέρον της για όλους το δείχνει έμπρακτα. Ετσι ακριβώς είναι και η μαμά μου σαν πεθερά προς τη νύφη μου.

 

Αυτή είναι πεθερά:).Άνθρωπος σωστός!Είναι μάλλον και είδος υπό εξαφάνιση;).

Link to comment
Share on other sites

και γω συμφωνω,το θεμα ειναι πως τα κανει τα πραγματα.το μωρο ηταν ανησυχο 2 ωρες και ηταν χεσμενο το καημενακι και αυτη ουτε να της περασει απο το μυαλο μηπως τα εχει κανει να τον δει.ασε για το νερο ουτε λογος λες και τα παιδια δε διψανε!!!οταν πηγαμε περσι το καλοκαιρι οι αδερφες της μας ελεγαν συνεχεια να τον αφησουμε εκει και να παμε καμια βολτα,σιγα να μην τον αφηνα μαζι της!!!δεν την εμπιστευομαι ουτε εγω ουτε ο γιος της!και στη τελικη στη μανα σου μπορεις να μιλησεις οπως θες,εγω τουλαχιστον αμα μου κανει καμια βλακεια της λεω και ενα αντε χεσε με,στη πεθερα μου τι να πω?μελιτινι στο ονομα ειχαμε τρομερο θεμα.εμενα οι γονεις μου εινα χωρισμενοι με τον πατερα μου δε μιλαω και ο ανθρωπος που με μεγαλωσε ηταν ο παππους μου τον οποιο ΥΠΕΡΑΓΑΠΟΥΣΑ.τον ελεγαν γιαννη.απο παιδι ειχα πει οτι το πρωτο παιδι που θα κανω θα το βγαλω ιωαννη η ιωαννα.το ειχα πει και στον αντρα μου και την ειχε σεβαστει την επιθυμια μου γιατι δε τον πολυ ενοιαζαν και ολα αυτα με τα ονοματα.οταν εμεινα εγκυος τη μερα που το μαθαμε ηταν του αγ.ιωαννη του ρωσου.οταν το ακουσανε αυτο τα πεθεριξ ο πεθερος συγκεκριμενα εγινε τουρκος!εγω ειχα προβλημα με την εγκυμοσυνη εμενα στο κρεβατι ολη μερα κοντεψα να χασω το παιδι ΜΟΥ και εκεινος ειχε πει οτι δεν τον ενοιαζε αν θα το κρατησω η αν θα το χασω,για μενα εχει σημασια μονο το ονομα!!!:shock::shock::shock:καταλαβες ?αποφασιζουν οι αλλοι τι θα κανω εγω με το παιδι ΜΟΥ,πως θα πω το παιδι ΜΟΥ,και θελουν να εχουν δικαιωματα μανας και πατερα στο παιδι ΜΟΥ.ε θες κιαλλα?

Διαβάζω και συγχύζομαι η γυναίκα:evil:.Δεν λένε να είναι γερά τα εγγόνια τους το όνομα τους καίει:evil:.Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε να μην παραπονιέμαι εγώ για τα δικά μου πεθερικά:confused:.Υπάρχουν και χειρότερα:rolleyes:.Εγώ όταν γέννησα ήρθε στο νοσοκομείο ο πεθερός μου να δει το μωρό (η πεθερά ήταν άρρωστη) και στη διαδρομή που ερχόταν με τον κουνιάδο μου ρώτησε πόσα κιλά ήταν το μωρό.Όταν του είπαν 2600,0 γυρνάει και λέει:πολύ λίγος δεν είναι ο μικρός;Αχ και του δώσαμε και το όνομά του:mad:.Μένουν 10 λεπτα με το αυτοκίνητο από το σπίτι μας και έχουν να τον δουν από τα Χριστούγεννα:?:.Τι να πεις:roll:;Μετά θα απορούν όταν δεν θα τους αναγνωρίζει ο μικρός:shock::lol:.

 

 

Εσένα 10 λεπτά με το αυτοκίνητο. εμένα πάλι ..... 10 σκαλοπάτια . Έχει να δει τα παιδιά μμμμ να θυμηθώ, γιορτές τα είδε σίγουρα Πρωτοχρονιά που γιόρταζε ο καλός της γιος (δεν εργάζεται , δεν είναι παντρεμένος και είναι όλη μέρα στα φουστάνια της) και μετά νομίζω άλλη μία φορά που ζήτησε απ' τον άντρα μου να πάει να μετρήσει το πετρελαιο με 38 πυρετό γιατί ο άλλος ήταν στην τουαλέτα. Α, και να μην ξεχάσω ο μεγάλος μου γιος που έχει το όνομα του πεθερού μου , τις γιορτές τσέπωσε 140 ευρώ, ενώ η κόρη μου που θα πάρει το όνομα της μαμάς μου οσονούπω, πήρε ένα άσπρο αγιοβασιλάκι απ'΄τη λαϊκή σε σκισμένο σακουλάκι.

ΤΗΝ ΕΧΩ ΧΕ__ΕΝΗ

xldpp3.png

oKjKp3.png

Να σας καμαρώσω, όπως επιθυμείτε...

Link to comment
Share on other sites

tanoyla καλα κανεις και την εχεις χε....νη,δεν ειναι βρε ανθρωποι αυτοι!παντως απο τη πεθερα σε θεμα χρηματων για να πω και του στραβου το δικιο δεν εχω παραπονο.οτι μπορει κανει η γυναικα καθοτι δουλευει μονο αυτη.ενταξει δεν ειμαι παραλογη να θελω να δινει στο παιδι τα εκατομμυρια απο τη στιγμη που δουλευει μονο το καλοκαιρι,το χειμωνα περνει ανεργεια,και τα πληρωνει ολα αυτη στο σπιτι!σε αυτο το θεμα δεν εχω παραπονο.σε ολα τα αλλα εχω!!!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πιστευεις οτι θα εισαι τοσο αγενης ωστε οταν θα θες να δεις το γιο σου και το εγγονι σου να μπαινεις με το κλειδακι σου στο σπιτι τους και να μη τρεχει μια?ουτε καν ενα τηλ.?

 

Γιατί να έχει κλειδί η πεθερά σου από το σπίτι σου???? Σου φυλάει το παιδί σου όταν είσαι στην δουλειά? Αν σου το φυλάει θέλεις να σε παίρνει τηλέφωνο για κάθε μέρα που θα έρχεται για να σου το κρατάει??? Αν δεν έρχεται σου γράφω ξανά ότι δεν υπάρχει λόγος που εσύ τις έδωσες το κλειδί του σπιτιού σου!!!!

 

πιστευεις οτι θα εχεις το δικαιωμα να κολλας το αυτι σου στη πορτα για να κρυφακουσεις τι κανουν μεσα και τι λενε?

 

 

Όχι δεν υπάρχει κανένας απολύτως αλλά θεωρώ ότι είναι μεγάλη αγένεια να έχουμε κάποιον στο σπίτι μας και να κλεινόμαστε στα δωμάτια για να κάνουμε και να πούμε τα διάφορα.

 

πιστευεις οτι θα πρεπει τα φαγητα σου να τρωγονται με το ζορι απο την εγκυο νυφη σου οταν θα ξερεις οτι μετα τη ταραζουν οι καουρες ολο το βραδυ για να μη παρεξηγηθεις?

 

Πραγματικά θεωρώ ότι είσαι λίγο υπερβολική αφού εσύ η ίδια λες ότι η πεθερά σου είναι πολύ καλή δεν μιλάει δεν λαλάει κτλ (στην πρώτη σου δημοσίευση τα γράφεις αυτά)....

 

η δικη μου η περιπτωση ειναι τρομερη!!!εχω μια πεθερα αχ μια πεθερα!!!θα σας πω πως ειναι να μου πειτε αν υπαρχει περιπτωση ενας τετοιος ανθρωπος να ειναι αληθινος!ειναι καλη σε σημειο αηδιας!!δε φερνει ποτε και για κανενα λογο αντιρρησεις,δε φωναζει,εχει παντα μια μελισταλακτη συμπεριφορα μεσα απο την οποια παει υπουλα υπουλα να περασει το δικο της και ολοι την εχουμε καταλαβει εκτος απο τον αντρα μου(!).επειδη μενουν επαρχια καθε φορα που θα αποφασισει να ερθει χωρις βεβαια να εχει ρωτησει κανεναν ερχεται και μενει στο σπιτι μας.καθοτι οαντρας μου δουλευει μεχρι αργα το βραδυ και εγω ειμαι με το παιδι στο σπιτι τη τρωω ολη μερα στη μαπα!!!

 

 

 

... αν της πεις ότι τα φαγητά της σε πειράζουν και σου προκαλούν διάφορα εκείνη θα εξακολουθεί και θα μαγειρεύει??? Και εσύ γιατί θα πρέπει να τα τρως με το ζόρι??? Μαγείρεψε μόνη σου ότι θέλεις και φάε ότι θέλεις…..

 

Το ξέρω πραγματικά ότι θεωρείς ότι σου κάνω επίθεση και γιʼ αυτό και μιλάς έτσι

 

αν ολα αυτα τα πιστευεις τοτε δικαιολογημενα η νυφη σου θα θελει να ειναι ο αντρας της ορφανος.με πολυ καλη διαθεση παντα:rolleyes:

 

Πραγματικά θεωρώ ότι η νύφη μου δεν θα έχει τέτοια άποψη για μένα γιατί και εγώ όσο και μερικά πράγματα να με ενοχλούν στην πεθερά μου δεν θα ήθελα να είναι ορφανός!!!!!

 

Παντρεύτηκα ένα άνθρωπο που για μένα είναι ο καλύτερος, μεγαλωμένος με αρχές που εκείνη του έδωσε αρχές και αρετές που είδα επάνω του πριν γνωρίσω και συμπαθήσω ή αντιπαθήσω την πεθερά μου.

 

Και σου απάντησα στο post σου για να εκφράσω την δική μου άποψη για το θέμα «πεθερά».Εκτός αν δεν δέχεσαι διαφορετικές απόψεις.

 

Σίγουρα υπάρχει ανταγωνισμός για το ποιά τον αγαπάει περισσότερο γιατί εμείς παρόλα παντρεμένες έχουμε στενούς δεσμούς με την δική μας οικογένεια αλλά ο άντρας μας θα πρέπει να κόψει κάθε επαφή με την δική του (και εκείνοι με την σειρά τους να ξεχάσουν ότι είχαν ένα γιο) αλλιώς είναι μαμάκιας κρέμεται από τα φουστάνια της μάνα του κτλ , κτλ…..

 

Βέβαια η δικιά μας η μαμά δεν είναι παρεμβατική έτσι??? :mrgreen:Πότε δεν μας λέει τι να κάνουμε και τι είναι σωστό (για να σκεφτούμε λίγο κουβέντες με την μαμά μας που μετά τις υιοθετούμε κιόλας).:rolleyes:

 

Και εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η δικιές μας μητέρες είναι πάντα οι καλύτερες αλλά αν έχεις αδερφό και είναι παντρεμένος θα έπρεπε να ρωτήσεις και την γυναίκα του αδερφού σου να δεις και εκείνη τι άποψη έχει…..

 

Και τέλος σίγουρα υπάρχουν πεθερές τέρατα (άνθρωποι θα έλεγα εγώ).Αλλά η δικιά σου είναι???

Αυτές είναι οι απόψεις μου και εννοείτε δεν τις συμμερίζονται όλοι!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ διαβάζω τα μηνύματα σας και με πιάνουν από την μια τα γέλια και από την άλλη τα κλάματα και τα νεύρα. Έχω δυο κόρες η μια είναι σχεδόν 6 χρονών ΄και η άλλη είναι 2 1/2. Έχω και πεθερά και πεθερό και γονείς. καλά να είναι όλοι τους. Κατά τη διάρκεια των 9 μηνών και στις δυο φορές έπρεπε να κάτσω στο κρεβάτι, εεε ποτέ μα ποτέ οι γονείς τους άντρα μου δεν ήρθαν να μας δουν. Η μαμά μου όσο μπορούσε γιατί δουλεύει και πολλές ώρες. Είμαστε 7 1/2 χρόνια με τον άντρα μου παντρεμένοι και πρέπει να έχουν έρθει κάπου στις 20 φορές σπίτι μας, και αυτό σε γιορτές, παιδικά πάρτυ κλπ. ΠΟΤΕ δεν με έχει βοηθήσει στην καθημερινότητα μου. όλα ο.κ. μέχρι εδώ, λέω και εγώ ό.κ. μακριά και αγαπημένοι.

ΑΛΛΑ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ?

μεγαλώνει τα παιδιά της κόρης της. ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ, ΑΠΛΩΝΕΙ ΚΛΠ ΚΛΠ. ακόμα και τα σκ τα παιδιά της κόρης είναι με τη γιαγιά γιατί η κόρη κάνει δουλειές στο σπίτι. καθημερινά πάει τα άλλα παιδιά στις κούνιες, τώρα που είναι πιο μεγάλα ο παππούς τα πάει μπαλέτο, καράτε κλπ κλπ γιατί η κόρη έχει δουλειές.

εμείς με τον άντρα μου είμαστε σακάτιδες από την κούραση. δεν νομίζώ ότι έχει υπάρξει μέρα που έστω για 1 ώρα δεν έχω την φροντίδα των παιδιών μας εγώ. ακόμα και το καλοκαίρι που τα ποδιά δεν έχουν σχολείο, αναγκάζομαι και παίρνω 1 μήνα άνευ αποδοχών για να κρατήσω τα παιδιά. όταν ήταν μωρά είχαμε κοπέλα στο σπίτι επί πληρωμής, και η κόρη βέβαια στην μαμά της.

αυτά από τα πολλά νεύρα δεν μπορώ να σας γράψω άλλα.

Link to comment
Share on other sites

αχ, βρε παιδια, εγω παντως σας θαυμαζω οσες το ριχνετε στην πλακα..

εγω το παιρνω κατακαρδα, που π.χ. τωρα στην εγκυμοσυνη με εχουν γραμμενη.. τι κι αν ποναω.. τι κι αν εχω αιμοραγιες.. τι κι αν υποφερω.. και να τα υποννοουμενα απο πεθερα και κουνιαδα "αχ, θα μας φερνει ο κωστας(συζυξ) τη μπεμπα οταν θα σαι στη δουλεια" κλπ.. του τυπου, ας βλεπουμε εμεις τα παιδια και εσυ δεν πας να πεθανεις καλυτερα?? πειτε μου κι εμενα το κολπο...

Μαλλον προσπαθουσαν να σε καθησυχσουν και να σκεφτεις τις μελλοντικες χαρες! Να το ξερεις ,ολοι οι ανθρωποι δεν εχουν τον δικο μας τροπο να εκφραζονται! Και γιατι να σε εχουν αφοδευμενη?:shock: Μηπως οι ορμονες της εγκυμοσυνης σου παιζουν κανα τρελλο παιχνιδι? Μερικες εγκυες το παθαινουν αυτο κοριτσακι μου! Μακαρι να εισαι ΕΣΥ καλα και να γεννησεις ενα υγιη μωρο:wink: και ασε τους αλλους να σκεφτονται οτι θελουν!

Link to comment
Share on other sites

Mια και διάβασα τα σχόλια για τα έθιμα ας σας πω και εγώ το δικό μου να παθετε πλάκα!!:evil: Η πεθερά μου, καθότι άνθρωπος των εθίμων (μη χέ%#%ω) με έβαλε όταν μετά απο τον γάμο γυρίσαμε στο σπίτι μας, στο κατόφλι του σπιτιού μου να την προσκυνήσω 3 φορές...:twisted:! Και δεν μπορούσα να πω και τίποτα γιατι είχαμε και κάμερα!! Αλλα και εγώ σε κάθε σκύψιμο είπα, να με αγαπάτε, να με τιμάτε και να με σέβαστε....:mrgreen::mrgreen:. Μα που ζούνε!! Και μετά μιλάτε και εσείς...πφφφ

δεν το πιστευω!!:shock::shock:

εγω δεν θα εκυβα και τα εθιμα ταχω ....εσμενα!

Μ' εχει αγανακτησει τοσα χρονια...σιγα μην την προσκυναγα κιολα!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

πιστευεις οτι θα εισαι τοσο αγενης ωστε οταν θα θες να δεις το γιο σου και το εγγονι σου να μπαινεις με το κλειδακι σου στο σπιτι τους και να μη τρεχει μια?ουτε καν ενα τηλ.?

 

Γιατί να έχει κλειδί η πεθερά σου από το σπίτι σου???? Σου φυλάει το παιδί σου όταν είσαι στην δουλειά? Αν σου το φυλάει θέλεις να σε παίρνει τηλέφωνο για κάθε μέρα που θα έρχεται για να σου το κρατάει??? Αν δεν έρχεται σου γράφω ξανά ότι δεν υπάρχει λόγος που εσύ τις έδωσες το κλειδί του σπιτιού σου!!!!

 

πιστευεις οτι θα εχεις το δικαιωμα να κολλας το αυτι σου στη πορτα για να κρυφακουσεις τι κανουν μεσα και τι λενε?

 

 

Όχι δεν υπάρχει κανένας απολύτως αλλά θεωρώ ότι είναι μεγάλη αγένεια να έχουμε κάποιον στο σπίτι μας και να κλεινόμαστε στα δωμάτια για να κάνουμε και να πούμε τα διάφορα.

 

πιστευεις οτι θα πρεπει τα φαγητα σου να τρωγονται με το ζορι απο την εγκυο νυφη σου οταν θα ξερεις οτι μετα τη ταραζουν οι καουρες ολο το βραδυ για να μη παρεξηγηθεις?

 

Πραγματικά θεωρώ ότι είσαι λίγο υπερβολική αφού εσύ η ίδια λες ότι η πεθερά σου είναι πολύ καλή δεν μιλάει δεν λαλάει κτλ (στην πρώτη σου δημοσίευση τα γράφεις αυτά)....

 

 

Πραγματικά θεωρώ ότι η νύφη μου δεν θα έχει τέτοια άποψη για μένα γιατί και εγώ όσο και μερικά πράγματα να με ενοχλούν στην πεθερά μου δεν θα ήθελα να είναι ορφανός!!!!!

 

Παντρεύτηκα ένα άνθρωπο που για μένα είναι ο καλύτερος, μεγαλωμένος με αρχές που εκείνη του έδωσε αρχές και αρετές που είδα επάνω του πριν γνωρίσω και συμπαθήσω ή αντιπαθήσω την πεθερά μου.

 

Και σου απάντησα στο post σου για να εκφράσω την δική μου άποψη για το θέμα «πεθερά».Εκτός αν δεν δέχεσαι διαφορετικές απόψεις.

 

Σίγουρα υπάρχει ανταγωνισμός για το ποιά τον αγαπάει περισσότερο γιατί εμείς παρόλα παντρεμένες έχουμε στενούς δεσμούς με την δική μας οικογένεια αλλά ο άντρας μας θα πρέπει να κόψει κάθε επαφή με την δική του (και εκείνοι με την σειρά τους να ξεχάσουν ότι είχαν ένα γιο) αλλιώς είναι μαμάκιας κρέμεται από τα φουστάνια της μάνα του κτλ , κτλ..

 

Βέβαια η δικιά μας η μαμά δεν είναι παρεμβατική έτσι??? :mrgreen:Πότε δεν μας λέει τι να κάνουμε και τι είναι σωστό (για να σκεφτούμε λίγο κουβέντες με την μαμά μας που μετά τις υιοθετούμε κιόλας).:rolleyes:

 

Και εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η δικιές μας μητέρες είναι πάντα οι καλύτερες αλλά αν έχεις αδερφό και είναι παντρεμένος θα έπρεπε να ρωτήσεις και την γυναίκα του αδερφού σου να δεις και εκείνη τι άποψη έχει..

 

Και τέλος σίγουρα υπάρχουν πεθερές τέρατα (άνθρωποι θα έλεγα εγώ).Αλλά η δικιά σου είναι???

Αυτές είναι οι απόψεις μου και εννοείτε δεν τις συμμερίζονται όλοι!!:lol:

 

Ρανια οταν την επιασα εγω να κρυφακουει δεν κλειδωθηκα σε κανενα δωματιο ουτε μιλουσα ψυθιριστα...καθομουνα στο σαλονι μου με μια φιλη κ εκεινη στεκοταν εξω ακριβως κ ακουγε.,ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!! οσο για τα φαγητα της ειπα εκατο φορες κ ο ανρας μου κ εγω οτι ειναι υπερβολικα βαρια...κ οταν σηκωνομουν να φτιαξω αλλο φαγητο κατεβαζε τα μουτρα κ κλαψ κλαψ λες κ ειχαμε κηδεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρανια 36 συμφωνω μαζι σου.

Η δικη μου πεθερα ,μοιαζει πολυ με της μελετινης.

Εχει κακια σχεση με την καθαριοτητα, ειναι η χειριστη απ' ολες, οι 7 θανασιμες πεθερες και αλλες 1017 μαζι... αλλα καταλαβαινω οτι εχει τρομερη αναγκη (απο ανασφαλεια) το γιο της και απλα την συμποναω..

Και ενω ειναι φρικτη με μενα(αλλο να τα λεω και αλλο να το ζεις!) τον γιο της τον λατρευει! Ευτυχως δεν μενουμε μαζι και η επικοινωνια ειναι σπανια και ολιγοωρη...οποτε και ευκολα μπορεις να τη χωνεψεις την επαφη!

Ολα αυτα τα πονηρα και τα γυναικουλιστικα με τα δακρυα του κροκκοδειλου που μου τη δινουν ασχημα ,τα ψεματα και οι υποκρισιες, οι καταρες και οι αναθεματισμοι,τα φυτιλια που μου σκαβουν το λακκο...ολα αυτα με αφηνουν πλεον αδιαφορη, μη σας πω οτι με διασκεδαζουν τωρα πια. Ο αντρουλης μου εχει πλεον απογαλακτιστει-και αυτο ειναι το σημαντικο- οποτε παιρνει φανερα το μερος μου!

Το σημαντικο ειναι να διαχωριζει τη θεση του ο συζηγος! Εκεινος θα ορισει τα ορια της πεθερας σας! Η πεθερα κινειται οπου της επιτρεπεται απο τον γιο της, αυτο να γνωριζεται και να μη τα βαζεται με τις πεθερες σας!

Ειναι ομως πραγματι μεγαιρες? Αυτη η αδυναμια που εχουμε στους γιους μας , αραγε , πως θα μεταφραστει σε μερικα χρονια οταν θα γινουμε κι εμεις πεθερες?????????

σας φιλω!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ διαβάζω τα μηνύματα σας και με πιάνουν από την μια τα γέλια και από την άλλη τα κλάματα και τα νεύρα. Έχω δυο κόρες η μια είναι σχεδόν 6 χρονών ΄και η άλλη είναι 2 1/2. Έχω και πεθερά και πεθερό και γονείς. καλά να είναι όλοι τους. Κατά τη διάρκεια των 9 μηνών και στις δυο φορές έπρεπε να κάτσω στο κρεβάτι, εεε ποτέ μα ποτέ οι γονείς τους άντρα μου δεν ήρθαν να μας δουν. Η μαμά μου όσο μπορούσε γιατί δουλεύει και πολλές ώρες. Είμαστε 7 1/2 χρόνια με τον άντρα μου παντρεμένοι και πρέπει να έχουν έρθει κάπου στις 20 φορές σπίτι μας, και αυτό σε γιορτές, παιδικά πάρτυ κλπ. ΠΟΤΕ δεν με έχει βοηθήσει στην καθημερινότητα μου. όλα ο.κ. μέχρι εδώ, λέω και εγώ ό.κ. μακριά και αγαπημένοι.

ΑΛΛΑ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ?

μεγαλώνει τα παιδιά της κόρης της. ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ, ΑΠΛΩΝΕΙ ΚΛΠ ΚΛΠ. ακόμα και τα σκ τα παιδιά της κόρης είναι με τη γιαγιά γιατί η κόρη κάνει δουλειές στο σπίτι. καθημερινά πάει τα άλλα παιδιά στις κούνιες, τώρα που είναι πιο μεγάλα ο παππούς τα πάει μπαλέτο, καράτε κλπ κλπ γιατί η κόρη έχει δουλειές.

εμείς με τον άντρα μου είμαστε σακάτιδες από την κούραση. δεν νομίζώ ότι έχει υπάρξει μέρα που έστω για 1 ώρα δεν έχω την φροντίδα των παιδιών μας εγώ. ακόμα και το καλοκαίρι που τα ποδιά δεν έχουν σχολείο, αναγκάζομαι και παίρνω 1 μήνα άνευ αποδοχών για να κρατήσω τα παιδιά. όταν ήταν μωρά είχαμε κοπέλα στο σπίτι επί πληρωμής, και η κόρη βέβαια στην μαμά της.

αυτά από τα πολλά νεύρα δεν μπορώ να σας γράψω άλλα.

 

:-( ειλικρινα λυπαμαι

Link to comment
Share on other sites

τωρα αμα πω οτι το καλυτερο πραγμα στον αντρα ειναι η ορφανια θα ειμαι πολυ κακια?:oops::oops:

 

ε κομματάκι κακό ακούγεται..;) εμένα η πεθερά μου πέθανε πολύ νέα, και επειδή με τον άντρα μου γνωριζόμαστε από παιδιά, ξέρω πόσο καλός άνθρωπος ήταν, και λυπάμαι που την στερήθηκαν τα παιδιά της. Και καλή να μην ήταν, πάλι θα λυπόμουν που θα την στερούνταν τα παιδιά της....;)

Link to comment
Share on other sites

πιστευεις οτι θα εισαι τοσο αγενης ωστε οταν θα θες να δεις το γιο σου και το εγγονι σου να μπαινεις με το κλειδακι σου στο σπιτι τους και να μη τρεχει μια?ουτε καν ενα τηλ.?

 

Γιατί να έχει κλειδί η πεθερά σου από το σπίτι σου???? Σου φυλάει το παιδί σου όταν είσαι στην δουλειά? Αν σου το φυλάει θέλεις να σε παίρνει τηλέφωνο για κάθε μέρα που θα έρχεται για να σου το κρατάει??? Αν δεν έρχεται σου γράφω ξανά ότι δεν υπάρχει λόγος που εσύ τις έδωσες το κλειδί του σπιτιού σου!!!!

 

πιστευεις οτι θα εχεις το δικαιωμα να κολλας το αυτι σου στη πορτα για να κρυφακουσεις τι κανουν μεσα και τι λενε?

 

 

Όχι δεν υπάρχει κανένας απολύτως αλλά θεωρώ ότι είναι μεγάλη αγένεια να έχουμε κάποιον στο σπίτι μας και να κλεινόμαστε στα δωμάτια για να κάνουμε και να πούμε τα διάφορα.

 

πιστευεις οτι θα πρεπει τα φαγητα σου να τρωγονται με το ζορι απο την εγκυο νυφη σου οταν θα ξερεις οτι μετα τη ταραζουν οι καουρες ολο το βραδυ για να μη παρεξηγηθεις?

 

Πραγματικά θεωρώ ότι είσαι λίγο υπερβολική αφού εσύ η ίδια λες ότι η πεθερά σου είναι πολύ καλή δεν μιλάει δεν λαλάει κτλ (στην πρώτη σου δημοσίευση τα γράφεις αυτά)....

 

 

 

Πραγματικά θεωρώ ότι η νύφη μου δεν θα έχει τέτοια άποψη για μένα γιατί και εγώ όσο και μερικά πράγματα να με ενοχλούν στην πεθερά μου δεν θα ήθελα να είναι ορφανός!!!!!

 

Παντρεύτηκα ένα άνθρωπο που για μένα είναι ο καλύτερος, μεγαλωμένος με αρχές που εκείνη του έδωσε αρχές και αρετές που είδα επάνω του πριν γνωρίσω και συμπαθήσω ή αντιπαθήσω την πεθερά μου.

 

Και σου απάντησα στο post σου για να εκφράσω την δική μου άποψη για το θέμα «πεθερά».Εκτός αν δεν δέχεσαι διαφορετικές απόψεις.

 

Σίγουρα υπάρχει ανταγωνισμός για το ποιά τον αγαπάει περισσότερο γιατί εμείς παρόλα παντρεμένες έχουμε στενούς δεσμούς με την δική μας οικογένεια αλλά ο άντρας μας θα πρέπει να κόψει κάθε επαφή με την δική του (και εκείνοι με την σειρά τους να ξεχάσουν ότι είχαν ένα γιο) αλλιώς είναι μαμάκιας κρέμεται από τα φουστάνια της μάνα του κτλ , κτλ…..

 

Βέβαια η δικιά μας η μαμά δεν είναι παρεμβατική έτσι??? :mrgreen:Πότε δεν μας λέει τι να κάνουμε και τι είναι σωστό (για να σκεφτούμε λίγο κουβέντες με την μαμά μας που μετά τις υιοθετούμε κιόλας).:rolleyes:

 

Και εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η δικιές μας μητέρες είναι πάντα οι καλύτερες αλλά αν έχεις αδερφό και είναι παντρεμένος θα έπρεπε να ρωτήσεις και την γυναίκα του αδερφού σου να δεις και εκείνη τι άποψη έχει…..

 

Και τέλος σίγουρα υπάρχουν πεθερές τέρατα (άνθρωποι θα έλεγα εγώ).Αλλά η δικιά σου είναι???

Αυτές είναι οι απόψεις μου και εννοείτε δεν τις συμμερίζονται όλοι!!:lol:

κοπελα μου εγω ανοιξα το θεμα για να γελασουμε λιγο με τα τραγελαφικα που μας συμβαινουν απο τις πεθερες μας.εσυ το εχεις παρει πολυ στα σοβαρα!χαλαρωσε λοιπον.η δικια μου μενει επαρχια και μεναμε και μεις εκει για κανα χρονο.εχει κλειδι λοιπον γιατι για να παει στη ταρατσα να δει τις κεραιες της τηλεορασης πρεπει να περασει απο το σπιτι.αυτο δε της δινει το δικαιωμα να μπαινει μεσα οποτε γουσταρει.η πορτα ειχε παραθυρο απο αμμοβολη και την εβλεπα απεξω να βαζει το αυτι της στο παραθυρο και να κρυφακουει.ωραιο ε?οσο για το αν η μανα μου ειναι τελεια για μενα μπορεις να ανατρεξεις σε παλαιοτερο ποστ μου με τιτλο η μαν α μου και ο ψυχολογικος της πολεμος.για να μη λεμε και οτι θελουμε.τη γνωμη σου μπορεις να τη γραφεις ελευθερα αλλα οχι για τη δικια μου πεθερα και για μενα γιατι δε ξερεις καμια απο τις δυο!φυσικα νομιζω οτι κανεις επιθεση γιατι πολυ απλα αυτο κανεις!και εν παση περιπτωση αν σε ενοχλει τοσο πολυ η αποψη ΜΟΥ για την πεθερα ΜΟΥ τοτε μπορεις καλλιστα να μη ξαναμπεις στο συγκεκριμενο θεμα,αλλα μη μου ζητας να δεχτω τα πραγματα που λες για ατομα που δε γνωριζεις.περιορισου στις δικες σου εμπειριες και αποψης πανω σε αυτες.

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον, εγώ δεν είχα ακόμα την τύχη (;;; ) να έχω "επίσημη" πεθερά.

Είχα όμως τη μαμά του πρώην φίλου μου. Ήμασταν μαζί 3μιση χρόνια και ένας από τους λόγους που χωρίσαμε ήταν ΚΑΙ η μαμά του.

Μια γυναίκαι που είχε μάθει πάντα να έχει ό,τι θέλει, όποτε το θέλει. Είχε χάσει τον άντρα της και είχε γαντζωθεί πάνω στα 2 της παιδιά, τον δικό μου και τον αδερφό του.

Πήγαινα στο σπίτι του (έιχαμε και σχέση από απόσταση) και με τάραζε στο πότε θα παντρευτείτε και πότε θα πεντρευτείτε. Όταν της έλεγα ότι εγώ δεν θέλω να παντρευτώ πριν αποκατασταθούμε και οι 2 επαγγελματικά (ο πρώην ήταν γιατρός και ξεκινούσε ειδικότητα, άρα είχε ακόμα μια 5ετία μέσα στο νερό μέχρι να αρχίσει να δουλεύει) και πριν βρούμε πού θα μείνουμε, το γυρνούσε το "κάντε ένα παιδάκι να το μεγαλώσω! Εσείς δεν θα νοιαστείτε καθόλου!" Θα κάνω εγώ παιδί, και θα το αφήσω 900 χιλιόμετρα μακριά, να το μεγαλώνει η γιαγιά του!

Μετά περάσαμε στο "Άντε να βάλετε ένα δαχτυλίδι, να μπορώ και εγώ να έρχομαι διακοπές στη μαμά σου και να είμαι άνετη!"

Το αποκορύφωμα ήταν όταν μου είπε "Θα διορθώσουμε το διαμέρισμα στο χ μέρος, για να το κάνει ο Κ. ιατρείο." Της απάντησα "Μα,πώς είστε σίγουρη ότι ο Κ. θα μείνει εδώ; Μπορεί να πάει σε κάποια άλλη πόλη! Δεν λέω να έρθει σε μένα, αλλά μπορεί να αποφασίσουμε να πάμε κάπου αλλού!" Απάντηση; "Ε, όπου και να πάτε, δεν πειράζει. Θα πουλήσεις εσύ ένα διαμέρισμα και θα κάνετε το ιατρείο!" Σημειοτέον εγώ ποτέ δεν είχα πει αν έχω κάποιο διαμέρισμα ή τι περιουσία έχουν οι γονέις μου. Της είπα τότε "Και γιατί να πουλήσω εγώ, που δεν ξέρετε αν έχω κιόλας;" Απάντηση; "Τα δικά αμς είναι πατρογονικά!" Λες και ο δικός μου ο πατέρας ό,τι έχει (αν έχει) το βρήκε στο δρόμο! Δούλεψε και αυτός και η μητέρα μου και φτιάξαν ένα σπίτι και ένα εξοχικό.

Αυτά που λέτε ήταν μόνο μερικά από τα μαργαριτάρια της. Αλλά το πιο κορυφαίο από όλα ήταν ότι μιλούσε με κόσμο που δεν με ήξερε για μένα και έλεγε (το ξέρω ακριβώς γιατί εντελώς τυχαία, πραγματικά, την έπιασε μια κάμερα σε μια εκδήλωση που ήταν και τα άκουσα με τα ίδια μου τα αυτιά!) "Η emmaki είναι μια παλιοχοντρή που έχει βάλει το γιο μου στο βρακί της. Τον έχει στρέψει εναντίον της οικογένειας του και τον κάνει ό,τι θέλει. Μην σας πω ότι είναι και στέρφα, γιατί ο δικός μου 3 χρόνια προσπαθεί να την γκαστρ... και αυτή τίποτα!"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και για να δειτε τι εστι τρελη πεθερα η δικια μου, μου ζητησε να κανω παιδι κ να της το δωσω κ να μου το επιστρεψει οταν παει 5 χρονων κ δεν εκανε καθολου πλακα οπως νομιζα στην αρχη...

Link to comment
Share on other sites

και για να δειτε τι εστι τρελη πεθερα η δικια μου, μου ζητησε να κανω παιδι κ να της το δωσω κ να μου το επιστρεψει οταν παει 5 χρονων κ δεν εκανε καθολου πλακα οπως νομιζα στην αρχη...
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

μηπως τα εχουν χασει τελειως???α μιλαμε για τραγικη κατασταση η δικια σου ρε μελιτινι!!!οχι και ετσι!δηλαδη τι ηθελε κι αλλο παιδι να μεγαλωσει αλλα να εχει και οοοοοολα τα δικαιωματα της μανας?και γιατι δεν εκανε ενα δικο της????!!!!!????:wink:;-)

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον, εγώ δεν είχα ακόμα την τύχη (;;; ) να έχω "επίσημη" πεθερά.

Είχα όμως τη μαμά του πρώην φίλου μου. Ήμασταν μαζί 3μιση χρόνια και ένας από τους λόγους που χωρίσαμε ήταν ΚΑΙ η μαμά του.

Μια γυναίκαι που είχε μάθει πάντα να έχει ό,τι θέλει, όποτε το θέλει. Είχε χάσει τον άντρα της και είχε γαντζωθεί πάνω στα 2 της παιδιά, τον δικό μου και τον αδερφό του.

Πήγαινα στο σπίτι του (έιχαμε και σχέση από απόσταση) και με τάραζε στο πότε θα παντρευτείτε και πότε θα πεντρευτείτε. Όταν της έλεγα ότι εγώ δεν θέλω να παντρευτώ πριν αποκατασταθούμε και οι 2 επαγγελματικά (ο πρώην ήταν γιατρός και ξεκινούσε ειδικότητα, άρα είχε ακόμα μια 5ετία μέσα στο νερό μέχρι να αρχίσει να δουλεύει) και πριν βρούμε πού θα μείνουμε, το γυρνούσε το "κάντε ένα παιδάκι να το μεγαλώσω! Εσείς δεν θα νοιαστείτε καθόλου!" Θα κάνω εγώ παιδί, και θα το αφήσω 900 χιλιόμετρα μακριά, να το μεγαλώνει η γιαγιά του!

Μετά περάσαμε στο "Άντε να βάλετε ένα δαχτυλίδι, να μπορώ και εγώ να έρχομαι διακοπές στη μαμά σου και να είμαι άνετη!"

Το αποκορύφωμα ήταν όταν μου είπε "Θα διορθώσουμε το διαμέρισμα στο χ μέρος, για να το κάνει ο Κ. ιατρείο." Της απάντησα "Μα,πώς είστε σίγουρη ότι ο Κ. θα μείνει εδώ; Μπορεί να πάει σε κάποια άλλη πόλη! Δεν λέω να έρθει σε μένα, αλλά μπορεί να αποφασίσουμε να πάμε κάπου αλλού!" Απάντηση; "Ε, όπου και να πάτε, δεν πειράζει. Θα πουλήσεις εσύ ένα διαμέρισμα και θα κάνετε το ιατρείο!" Σημειοτέον εγώ ποτέ δεν είχα πει αν έχω κάποιο διαμέρισμα ή τι περιουσία έχουν οι γονέις μου. Της είπα τότε "Και γιατί να πουλήσω εγώ, που δεν ξέρετε αν έχω κιόλας;" Απάντηση; "Τα δικά αμς είναι πατρογονικά!" Λες και ο δικός μου ο πατέρας ό,τι έχει (αν έχει) το βρήκε στο δρόμο! Δούλεψε και αυτός και η μητέρα μου και φτιάξαν ένα σπίτι και ένα εξοχικό.

Αυτά που λέτε ήταν μόνο μερικά από τα μαργαριτάρια της. Αλλά το πιο κορυφαίο από όλα ήταν ότι μιλούσε με κόσμο που δεν με ήξερε για μένα και έλεγε (το ξέρω ακριβώς γιατί εντελώς τυχαία, πραγματικά, την έπιασε μια κάμερα σε μια εκδήλωση που ήταν και τα άκουσα με τα ίδια μου τα αυτιά!) "Η emmaki είναι μια παλιοχοντρή που έχει βάλει το γιο μου στο βρακί της. Τον έχει στρέψει εναντίον της οικογένειας του και τον κάνει ό,τι θέλει. Μην σας πω ότι είναι και στέρφα, γιατί ο δικός μου 3 χρόνια προσπαθεί να την γκαστρ... και αυτή τίποτα!"

 

χαχαχαχαχαχαχαχα καλα αυτη ηταν θεοτρελη χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

μηπως τα εχουν χασει τελειως???α μιλαμε για τραγικη κατασταση η δικια σου ρε μελιτινι!!!οχι και ετσι!δηλαδη τι ηθελε κι αλλο παιδι να μεγαλωσει αλλα να εχει και οοοοοολα τα δικαιωματα της μανας?και γιατι δεν εκανε ενα δικο της????!!!!!????:wink:;-)

 

Ενα θα σου πω οταν γεννησα πριν 2 μηνες ειχε παθει παρακρουση στο μαιευτηριο, νομιζε οτι το μωρο ηταν δικο της περιττο να γραψω οσα εκανε και ελεγε! Μεχρι και η μαια και η παιδιατρος του νοσοκομειου της τα χωσανε...μεχρι που πηρα αναποδες και της ειπα : ρε μην ανακατευεσαι και ασε το φερε το παιδι μου εδω...εγω δηλαδη δεν ειχα το δικαιωμα να μαθω οτι συγκαηκε το παιδι μου? Μωρε ηταν τυχερη που γεννησα με καισαρικη...οταν παντως μου ειπε να κανω κι αλλο παιδι και να της το δωσω λεω απο μεσα μου τα 'χει παιξει η κανει πλακα..ομως το εννοουσε..

Link to comment
Share on other sites

Emmaki ο πρωην φιλος σου με τη μανα του τα κανανε πλακακια να σε τυλιξουνε κι εκεινος προσπαθουσε κρυφα να σε αφησει εγκυο???

Μελετημενο δηλαδη το εγκλημα!! Να κρατηθεις με μια εγκυμοσυνη και αυτος ανενοχλητος μετα να κανει τη ζωη του(οταν εσυ θα νταχτιρντιζεις το βρεφος!!!)!!

Ρε , τι καλοι ανθρωποι!! Απο του χαρου τα δοντια γλυτωσες-αποκλειεται να σ'αγαπαγε- μαλλον συμφεροντολογος ηταν κι αυτος!!

Link to comment
Share on other sites

Melitini.X και η δικια μου νομιζει οτι τα παιδια μου ειναι δικα της!

Να σκεφτεις αν τα παιδια μου με φιλησουν κοντα της νευριαζει και τα μαλωνει!(ζηλευει αφανταστα!)

Περυσι, ειπε σε οικογενειακο τραπεζι την ωρα του φαγητου,δειχνοντας με με το δακτυλο της,,, " με κακοφαινεται ο γιος που μεγαλωσα, να ταιζει αυτην και οχι εμενα!!!

Φυσικα ο αντρας μου της ειπε τα χιλλια δυο, οσο για μενα....γελασα με την ψυχη μου!!!χε,χε,χε, και οσο εγω γελω...τοσο αυτη σκυλιαζει!!

Απο το 91 ειμαστε μαζι με τον αντρα μου, κι ακομα δεν μπορει να το χωνεψει!!

Link to comment
Share on other sites

Melitini.X και η δικια μου νομιζει οτι τα παιδια μου ειναι δικα της!

Να σκεφτεις αν τα παιδια μου με φιλησουν κοντα της νευριαζει και τα μαλωνει!(ζηλευει αφανταστα!)

Περυσι, ειπε σε οικογενειακο τραπεζι την ωρα του φαγητου,δειχνοντας με με το δακτυλο της,,, " με κακοφαινεται ο γιος που μεγαλωσα, να ταιζει αυτην και οχι εμενα!!!

Φυσικα ο αντρας μου της ειπε τα χιλλια δυο, οσο για μενα....γελασα με την ψυχη μου!!!χε,χε,χε, και οσο εγω γελω...τοσο αυτη σκυλιαζει!!

Απο το 91 ειμαστε μαζι με τον αντρα μου, κι ακομα δεν μπορει να το χωνεψει!!

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο θελουν πια? Οταν ο αντρας μου στο μαιευτηριο ερχοταν να με φιλησει την επιανε κριση...οταν ταϊζα το παιδι με στραβοκοιτουσε...

Link to comment
Share on other sites

melitini νομιζω οτι ο τιτλος της πιο κακιας πεθερας ειναι της δικιας σου!!!γιατι την επιανε κριση καλε τη γυναικα!ε ρε δεν ειμαστε καλα καθολου καλα θα ελεγα!!!και γω γιο εχω ρε κοριτσια αλλα καποια στιγμη πιστευω οτι θα κανει τη δικη του οικογενεια.τα μεγαλωνουμε με αγαπη αλλα καποια στιγμη θα φυγουν.ουτε το χω παρει αποφαση που λενε ουτε τιποτα.ξερω οτι ειναι η φυσιολογικη ροη των πραγματων.τι να παρω αποφαση δηλαδη οτι θα φυγει καποια στιγμη?λογικο δεν ειναι???

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

melitini νομιζω οτι ο τιτλος της πιο κακιας πεθερας ειναι της δικιας σου!!!γιατι την επιανε κριση καλε τη γυναικα!ε ρε δεν ειμαστε καλα καθολου καλα θα ελεγα!!!και γω γιο εχω ρε κοριτσια αλλα καποια στιγμη πιστευω οτι θα κανει τη δικη του οικογενεια.τα μεγαλωνουμε με αγαπη αλλα καποια στιγμη θα φυγουν.ουτε το χω παρει αποφαση που λενε ουτε τιποτα.ξερω οτι ειναι η φυσιολογικη ροη των πραγματων.τι να παρω αποφαση δηλαδη οτι θα φυγει καποια στιγμη?λογικο δεν ειναι???

 

Εγω παντως απο τοτε που γεννησα αρχισα να την βαζω στη θεση της σιγα σιγα....αλλα οταν της λεω μην πλυνεις τα πιατα γιατι παλι βρωμικα ειναι θα το κανω εγω αρχιζει την κλαψα! Τι να κανω να γινω βρωμιαρα δηλδαδη?

Link to comment
Share on other sites

Emmaki ο πρωην φιλος σου με τη μανα του τα κανανε πλακακια να σε τυλιξουνε κι εκεινος προσπαθουσε κρυφα να σε αφησει εγκυο???

Μελετημενο δηλαδη το εγκλημα!! Να κρατηθεις με μια εγκυμοσυνη και αυτος ανενοχλητος μετα να κανει τη ζωη του(οταν εσυ θα νταχτιρντιζεις το βρεφος!!!)!!

Ρε , τι καλοι ανθρωποι!! Απο του χαρου τα δοντια γλυτωσες-αποκλειεται να σ'αγαπαγε- μαλλον συμφεροντολογος ηταν κι αυτος!!

 

Ο πρώην μου αναγνώριζε την παραφροσύνη της μάνας του, αλλά το μόνο που έλεγε ήταν "μην της δίνεις σημασία". Αυτός και ο αδερφός απλά υατό κάνανε. Δεν της δίνανε σημασία και απλά την αφήνανε να μιλάει. Εγώ όμως ξέρω από την οικογένεια μου, όταν μου μιλάνε να προσέχω τι μου λένε και να απαντάω. Δεν μπορώ να γυρίζω την πλάτη....

Όσο για την εγκυμοσύνη, εννοείται ότι όπως δεν ήθελα να παντρευτώ πριν αποκατασταθούμε και οι 2 επαγγελματικά και πριν βρεθούμε στο ίδιο μέρος, έτσι δεν ήθελα και να κάνω παιδί! Παιδί χωρίς δουλειά δεν γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...