Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οι πολυυυυυυ καλες πεθερες!!!!!


maria-giannis

Recommended Posts

ρε συ μελιτινι εσυ της μιλας και αποτομα εγω που δε μπορω??!!!

 

Και γιατι δεν μπορεις βρε Μαρια? Κι εγω στην αρχη δεν μπορουσα αλλα ευτυχως με ειχαν βοηθησει οι ορμονες της εγκυμοσυνης χαχαχα..κ το συνεχισα κ οταν γεννησα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 203
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην αρχη δεν μπορεις,αλλα μετα τους πρωτους καβγαδες...μαθαινεις να αμυνεσαι! χε,χε,χε

 

Ναι ναι χαχαχα παντως η δικια μου με τοσα που της εχω πει αρχισε να στρωνει σιγα σιγα...την μαθαινω κ να μην βαζει σε καθε φαγητο μισο μπουκαλι λαδι..

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου(δεν μενουμε μαζι ευτυχως!) δεν μαθαινει με τιποτα και δεν παιρνει απο λογια! Ασε που καταλαβαινει οτι τη συμφερει!! Ειναι διπροσωπη και υπουλη και για να κανει το δικο της κανει δολοπλοκιες! Εχει τα κοτσια και το πολεμαει ακομα!!χε,χεχε

Link to comment
Share on other sites

οταν παλευα να γεννησω φυσιολογικα επι 30 ωρες κ λυσαξε κ ελεγε να με βαλουν με καισαρικη για να μην περιμενει να δει το << παιδι ΜΑΣ>> επειδη τελικα γεννησα με καισαρικη ειπε οτι θα πει στην κορη της να γεννησει με καισαρικη :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν παλευα να γεννησω φυσιολογικα επι 30 ωρες κ λυσαξε κ ελεγε να με βαλουν με καισαρικη για να μην περιμενει να δει το << παιδι ΜΑΣ>> επειδη τελικα γεννησα με καισαρικη ειπε οτι θα πει στην κορη της να γεννησει με καισαρικη :shock:

Και την καισαρικη σου ζηλεψε? Ελεος αδελφε! Μωρε τι ειναι τουτη!:shock:

Η δικη μου αλλα ζηλευει, π.χ. αν ειμαστε αγαπημενοι με τα παιδια ,η, με τον αντρα μου, δεν θελει να το βλεπει να διαδραματιζεται μπροστα της! Μια φορα ζητησα απο τον αντρα μου να μου φερει νερο να πιω και το τι ακουσε ο δολιος....δεν περιγραφεται με λογια! Κοντεψε να σκασει η γυναικα, του μιλησε υποτιμητικα και μαλιστα ειπε οτι δεν θα ειναι αντρας αν μου φερει ! Οταν εγω το επινα τελικα το νερο , ο αντρας μου κι εγω ειχαμε σκασει απο τα γελια!!:-D(αυτη βεβαια δεν το διασκεδασε!!)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω που δεν εχω ουτε πεθερα ουτε πεθερο ειμαι καλα η εχω προβλημα? (Εχουν αποδημησει εις Κυριον εδω και πολλα χρονια)

 

 

 

ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!!!!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!!!!!!!:lol::lol::lol:

 

χαχα μου θυμισες μια συναδελφό μου που μετά από κάποιους αποτυχημένους αρραβώνες έψαχνε απεγνωσμένα να βρει κάποιον ορφανό!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Και την καισαρικη σου ζηλεψε? Ελεος αδελφε! Μωρε τι ειναι τουτη!:shock:

Η δικη μου αλλα ζηλευει, π.χ. αν ειμαστε αγαπημενοι με τα παιδια ,η, με τον αντρα μου, δεν θελει να το βλεπει να διαδραματιζεται μπροστα της! Μια φορα ζητησα απο τον αντρα μου να μου φερει νερο να πιω και το τι ακουσε ο δολιος....δεν περιγραφεται με λογια! Κοντεψε να σκασει η γυναικα, του μιλησε υποτιμητικα και μαλιστα ειπε οτι δεν θα ειναι αντρας αν μου φερει ! Οταν εγω το επινα τελικα το νερο , ο αντρας μου κι εγω ειχαμε σκασει απο τα γελια!!:-D(αυτη βεβαια δεν το διασκεδασε!!)

για πιο λογο πρεπει τα αγορακια τους να ειναι πασσαδες και μεις οι δουλαρες????δε καταλαβα!εμενα ο αντρας μου με βοηθαει σε ολα και πιστευω οτι ετσι πρεπει,δε το εκανα μονη μου το παιδι!ευτυχως η πεθερα μου πανω σε αυτο δε λεει τιποτα.το μονο που κανει ειναι να του πει αστο αγορι μου θα το κανω εγω,για να μη κουραστει και καλα.λετε να ειναι τροπος να μην τον αφηνει να κανει δουλειες???

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη η πεθερουλα μου μου ειχε πει"αντε" να κανεις και ενα κοριτσακι γιατι αν περιμενεις απ τους γιους σωθηκες!!!!

Εκεινη δεν δουλευει.Ο γιος της-αντρας μου δουλευει σαν το σκυλι καθε μερα μεχρι το βραδυ 9-10,και σαββατα στην επιχειρηση του πεθερουμου ο οποιος πλεον δεν δουλευει γιατι δεν μπορει να ακολουθησει την τεχνολογια οποτε βοηθαει μονο στα χειρονακτικα...οταν ειναι εδω και δεν λειπει για κυνηγι 1-2 βδομαδες τον μηνα...συνολο κανα 4μηνο το χρονο ο αντρας μου δουλευει μονος του!Στην συνταξη θα βγει σε 3-4 χρονια,θα μπορουσε να βγει και αυριο αν ηθελε!Το αποτελεσμα ειναι οτι ο αντρας μου δουλευει για 2 σπιτια,πληρωνει τα σηματα ολων των αυτοκινητων,τις ασφαλειες,τα δανεια που εχει παρει ο πεθερος μου,το σ.μαρκετ 2 σπιτιων κτλ κτλ!Να σημειωσω οτι περσυ για πολλους μηνες δουλευε χωρις ικα γιατι δεν εφταναν τα λεφτα να πληρωνει κ ικα...αλλα ο πεθερος μου εκανε 1,5 μηνα διακοπουλες για κυνηγι και διασκεδαση!Τωρα ειναι στο ικα αναγκαστικα γιατι εγω δεν δουλευω...

Οταν καμια φορα παρει τηλ η πεθερα μου το βραδυ και δεν εχει γυρισει ο αντρας μου λεει ολο απορια...μα τι κανει αυτο παιδι?ακομα δουλευει?Και θελω τοσο πολυ να της πω:ΗΛΙΘΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑΑ ΚΑΙ ΣΤΕΡΕΙΤΑΙ ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΦΑΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΛΟΠΕΡΝΑΕΙ!ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΠΟΥ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΣΩΘΗΚΕΣ!Αλλα βεβαια εγω βλεπω τον αντρα μου καθε βραδυ με μαυρους κυκλους απο το αγχος και την κουραση!Οχι αυτη....:(

Και να εβγαζε και λεφτα να ζουσαμε ανετα ολοι ειλικρινα δεν θα χα προβλημα!

Κατα τα αλλα ειναι μια γλυκυτατη γυναικα που ολοι αγαπουν εκτος απο μενα την ξυνη:rolleyes:

Συγνωμη για το τεραστιο ποστ αλλα ορισμενα πραγματα δεν μπορω να τα συζητησω αλλου και δεν αντεχω την αχαριστια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι δεν ζηλεψε οτι εκανα καισαρικη αλλα επειδη βιαζοταν να δει το παιδι ελεγε στον γιατρο κ τον αντρα μου να με βαλουν με καισαρικη να γεννησω ενω εγω παλευα να γεννησω φυσιολογικα! Αντε με την γρουσουζα τα θυμαμαι κ νευριαζω..

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη η πεθερουλα μου μου ειχε πει"αντε" να κανεις και ενα κοριτσακι γιατι αν περιμενεις απ τους γιους σωθηκες!!!!

Εκεινη δεν δουλευει.Ο γιος της-αντρας μου δουλευει σαν το σκυλι καθε μερα μεχρι το βραδυ 9-10,και σαββατα στην επιχειρηση του πεθερουμου ο οποιος πλεον δεν δουλευει γιατι δεν μπορει να ακολουθησει την τεχνολογια οποτε βοηθαει μονο στα χειρονακτικα...οταν ειναι εδω και δεν λειπει για κυνηγι 1-2 βδομαδες τον μηνα...συνολο κανα 4μηνο το χρονο ο αντρας μου δουλευει μονος του!Στην συνταξη θα βγει σε 3-4 χρονια,θα μπορουσε να βγει και αυριο αν ηθελε!Το αποτελεσμα ειναι οτι ο αντρας μου δουλευει για 2 σπιτια,πληρωνει τα σηματα ολων των αυτοκινητων,τις ασφαλειες,τα δανεια που εχει παρει ο πεθερος μου,το σ.μαρκετ 2 σπιτιων κτλ κτλ!Να σημειωσω οτι περσυ για πολλους μηνες δουλευε χωρις ικα γιατι δεν εφταναν τα λεφτα να πληρωνει κ ικα...αλλα ο πεθερος μου εκανε 1,5 μηνα διακοπουλες για κυνηγι και διασκεδαση!Τωρα ειναι στο ικα αναγκαστικα γιατι εγω δεν δουλευω...

Οταν καμια φορα παρει τηλ η πεθερα μου το βραδυ και δεν εχει γυρισει ο αντρας μου λεει ολο απορια...μα τι κανει αυτο παιδι?ακομα δουλευει?Και θελω τοσο πολυ να της πω:ΗΛΙΘΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑΑ ΚΑΙ ΣΤΕΡΕΙΤΑΙ ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΦΑΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΛΟΠΕΡΝΑΕΙ!ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΠΟΥ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΣΩΘΗΚΕΣ!Αλλα βεβαια εγω βλεπω τον αντρα μου καθε βραδυ με μαυρους κυκλους απο το αγχος και την κουραση!Οχι αυτη....:(

Και να εβγαζε και λεφτα να ζουσαμε ανετα ολοι ειλικρινα δεν θα χα προβλημα!

Κατα τα αλλα ειναι μια γλυκυτατη γυναικα που ολοι αγαπουν εκτος απο μενα την ξυνη:rolleyes:

Συγνωμη για το τεραστιο ποστ αλλα ορισμενα πραγματα δεν μπορω να τα συζητησω αλλου και δεν αντεχω την αχαριστια!!!!

 

Καλα η πεθερα σου ειναι για κλωτσιες συγνωμη αλλα παρα ειναι αχαριστη..

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ζηλεψε οτι εκανα καισαρικη αλλα επειδη βιαζοταν να δει το παιδι ελεγε στον γιατρο κ τον αντρα μου να με βαλουν με καισαρικη να γεννησω ενω εγω παλευα να γεννησω φυσιολογικα! Αντε με την γρουσουζα τα θυμαμαι κ νευριαζω..

 

Ε μα φυσικα..το μονο της αγχος ηταν να δει το παιδι...εσυ ετσι κιαλλιως ησουν απλα η μητρα που το κρατησε για 9 μηνες!!!Εγω εκει τρελλαινομαι.Η δικια μου οσο ημουν εγκυος δεν αξιωθηκε να πατησει στο διαμερισμα μου (μενουμε διπλα διπλα) ενα πρωι να δει αν ειμαι καλα,να ρωτησει αν χειαζομαι κατι,μια βοηθεια.Μεχρι τελευταια στιγμη πριν γεννησω εγω ετρεχαγια ολα.Να παω σουπερ μαρκετ,να κουβαλαω τα ψωνια να μου βγαινει η μεση..δεν προσφερθηκε να παει να μο ψωνισει μια φορα.Μαλιστα μεχρι τον 8ο πηγαινα τα σαββατα λαικη για να αγοραζω λαχανικα και αντι να φιλοτιμηθει να βοηθησει μου ελεγε "Α εγω λαικη δεν πηγαινω".

Τωρα που γεννησα και εχω το μωρο αφορμες ψαχνει να ερθει στο σπιτι μου.Τωρα ταχαμου θελει να με βοηθησει...αλλα τωρα δε θελω εγω τη βοηθεια της.Να ευχαριστει που λατρευω τον αντρα μου και δε θελω να τν βλεπω να στεναχωριεμαι και για χαρη του καταπινω πολλα.

 

Να ρωτησω κατι ρε κοριτσια?Η πεθερα σας πως τα παει με τη μαμα σας??

Γιατι εμενα ...ναι μεν τα πανε καλα..αλλα η ατιμη το πεταει το φαρμακι της και για τη μανα μου με τη μια.Σημειωτεον οι δικοι

μου μενουν 200 χλμ μακρυα,1-2 φορες το μηνα ερχονται για λιγες ωρες μονο και φευγουν...και τον αντρα μου τον λατρευουν και τον θαυμαζουν πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τι τραβάτε ρε κορίτσια. Κάνω το σταυρό μου καθε ημέρα για την πεθερά μου. Και ενώ γενικά είναι δυναμικός άνθρωπος και "τσαουσω" απέναντι μας ειναι άψογη. Ούτε πολλά πολλά κολιτιλίκια αλλά ούτε και απομάκρη (μόνο στα παιδάκια μας γίνεται χαλί να την πατήσουν). Έχει καταλάβει ότι ο γιος της έχει κάνει δική του οικογένεια και έτσι μας συμπεριφέρεται, σαν μία ξεχωριστή οικογένεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ευχαριστει που λατρευω τον αντρα μου και δε θελω να τν βλεπω να στεναχωριεμαι και για χαρη του καταπινω πολλα..

Κι εγω αλλα μεχρι ενος σημειου...μολις βλεπω οτι επηρεαζεται η ζωη μας γινομαι θηριο!!!

 

Να ρωτησω κατι ρε κοριτσια?Η πεθερα σας πως τα παει με τη μαμα σας??

Εχουν πολυ καλη σχεση!Εχουν παει και κανα δυο φορες σινεμα-θεατρο-ταβερνακι και εχουν περασει πολυ ωραια!Καποιες φορες μετα απο δικη μου προτροπη γιατι δεν εχει φιλες και ειναι μονη της συνεχεια αφου ο πεθερος μου ολοι μερα λειπει ...ή ειναι στα βουνα για κυνηγι!Οτι κι αν ειναι η πεθερα μου μεγαλωσε εναν υπεροχο γιο και για να ειμαι και δικαιη την λυπαμαι πολυ γιατι δεν εχει περασει καθολου καλα και περναει και καταθλιψη!Και ειναι μονο 50 χρονων!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση μες στην ατυχία του άντρα σου εσύ είσαι η πιο τυχερή απ' όλες..:wink:

 

 

 

η καλυτερη περιπτωση ειναι: ΟΡΦΑΝΟΣ απο γονεις και ΧΩΡΙΣ αδελφια... believe me.. καλυτερο δεν υπαρχει..

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω με μεγαλο ενδιαφερον ολα αυτα που γραφετε και συμπασχω θελω να δηλωσω αλλα μετα απο ετη πολλα εκνευρισμων, υποχωρησεων, καυγαδων, απειλων, προσβολων, αναθεωρησεων, σκεψεων, συγχωρησεων και αλλων πολλων στοιχειων και καταστασεων που προεκυψαν μεταξυ εμενα, του συζυγου και του συγγενικου μας προσωπου εφθασα σε ενα συμπερασμα

 

α) δεν αλλαζουν οι ανθρωποι οταν δεν θελουν και ισχυει το "στου κουφου τη πορτα οσο θελεις βροντα" οπερ σημαινει, το χωνευεις και αποφασιζεις πια θα ειναι η σταση μονιμης αντιμεπτωπισης σου εχοντας φροντισει να την κοινοποιεις στον συντροφο αδιαλακτα οπου και κρινεται και η σχεση αναλογα την αντιμετωπιση του..

 

β) να μην ξεχναμε να αναρωτιομαστε χωρις να γινομαστε απολυτες διοτι αυτο το δικαιωμα δεν το χουμε καθως αλλοι θα μας κρινουν (ισως μια μελλουσα νυφη η ενας μελλοντας γαμπρος του παιδιου μας) πως θα γινουμε εμεις ως πεθερες, κουνιαδες.. κλπ..

συχνα γινομαστε αυτο που απεχθανομαστε..γιατι ταυτιζομαστε μαζι του αλλα και επειδη ειμαστε και γυναικες.. απο φυση μας ηγετικες στο βασιλειο του σπιτιου μας με οτι συνεπαγεται..

 

καλα κουραγια σε ολες οσες υποφερουμε ειτε απο κακη συμπτωση ειτε απο αγνοια μας

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη περιπτωση ειναι: ΟΡΦΑΝΟΣ απο γονεις και ΧΩΡΙΣ αδελφια... believe me.. καλυτερο δεν υπαρχει..

 

 

αγαπητή prosperous με όλο το σεβασμό, όπως είπα και σε άλλο post μου, δεν έζησα την πεθερά μου, αν και πρόλαβα να την γνωρίσω όταν ήμουν 13 χρόνων, καθώς με τον άντρα μου ήμασταν φίλοι από παιδιά. Η μητέρα του ήταν πραγματικά ένας άγγελος και πέθανε στα 35 της από λευχαιμία και τα παιδιά στην εφηβεία. Ο άντρας μου και η αδερφή του μεγάλωσαν χωρίς αυτή και με σημαντικές απώλειες στη διαμόρφωση του χαρακτήρα τους (ο άντρας μου μέχρι να μπορέσει να εξωτερικεύσει συναισθήματα κλπ είδα και έπαθα). Πάντα έλεγα και συνεχίζω να το λέω, ότι θα προτιμούσα να ήταν μια μέγαιρα πεθερά, παρά να πέθαινε και να την στερούνταν τα παιδιά της.

Και πάλι με όλο το σεβασμό στην άποψη του καθένα ;)

Link to comment
Share on other sites

αγαπητή prosperous με όλο το σεβασμό, όπως είπα και σε άλλο post μου, δεν έζησα την πεθερά μου, αν και πρόλαβα να την γνωρίσω όταν ήμουν 13 χρόνων, καθώς με τον άντρα μου ήμασταν φίλοι από παιδιά. Η μητέρα του ήταν πραγματικά ένας άγγελος και πέθανε στα 35 της από λευχαιμία και τα παιδιά στην εφηβεία. Ο άντρας μου και η αδερφή του μεγάλωσαν χωρίς αυτή και με σημαντικές απώλειες στη διαμόρφωση του χαρακτήρα τους (ο άντρας μου μέχρι να μπορέσει να εξωτερικεύσει συναισθήματα κλπ είδα και έπαθα). Πάντα έλεγα και συνεχίζω να το λέω, ότι θα προτιμούσα να ήταν μια μέγαιρα πεθερά, παρά να πέθαινε και να την στερούνταν τα παιδιά της.

Και πάλι με όλο το σεβασμό στην άποψη του καθένα ;)

 

καλη μου, ευχαριστω για την πολυ καλη και ευαισθητη παρεμβαση αλλα επετρεψε μου να συμπληρωσω οτι αν δεν ειχε προυπαρξει ολη αυτη η κατασταση που περιγραφεις θα ηταν απλως μια τυπικη ελληνικη οικογενεια και εσυ μια τυπικη ελληνιδα νεονυμφη που θα "υπεφερε" (εχει σημασια το οτι το βαζω σε εισαγωγικα) αποτ η μεγαιρα πεθερα της και δεν θα αναλογιζοσουν ολα τα παραπανω πιθανοτατα.

 

Επειδη ομως εσυ ζεις στον αντιποδα και εχεις δει την καταληξη θα ηθελες και σε τιμα γιατι αποδεικνυεται η ευαισθησια σου στο προσωπο του συζυγου σου αλλα και στο συνολο του οικογενειακου του περιβαλλοντος να ταν τα πραγματα αλλιως.. και ειναι λογικο..

 

εμενα δεν ζουν επισης τα πεθερικα μου και ειλικρινα θα θελα να ζουσαν γιατι θα ταν αλλιως τα πραγματα στη ζωη μου αλλα οσο καλα λογια και να ξερω για την πεθερα μου επειδη δενε χω προσωπικη αποψη δεν δεσμευομαι οτι θα ειχα και καλη σχεση μαζι της και το αναποδο..

 

τωρα το σχολιο ειμαι ειναι περισσοτερο "αστειο" εχοντας περασει μεσα απο μακροχρονιες σχεσεις και εχοντας γνωρισει καποιες μελλουσες πεθερες που ειδα την συμπεριφορα τους.. αλλα και μελλουσες κουνιαδες επισης..

 

τυχερος οποιος δεν εχει προβλημα η ξερει να κρατα ισορροπιες.

Link to comment
Share on other sites

σας εχω πει που πιο παλια ειχαμε τσακωθει με τη πεθερα μου γιατι δεν της ειπα την μερα που ξεκινησαμε κρεμες να ερθει για να τον ταισουμε μαζι κ γενικα δεν της ειπα την ημερα που τις αρχισαμε!!!γιναμε κ...ος!!!Μεχρι κ ο αντρας μου μπηκε στη μεση πηρε το μερος της κ δεν μου μιλαγε 2 μερες!!!!με τη πεθερα μιλησαμε μετα απο 5μερες που με πηρε τηλ.σαν να μη τρεχει τιποτα!!!εχετε να πειτε κατι μηπως για τη δικια σας?????????????

Link to comment
Share on other sites

σας εχω πει που πιο παλια ειχαμε τσακωθει με τη πεθερα μου γιατι δεν της ειπα την μερα που ξεκινησαμε κρεμες να ερθει για να τον ταισουμε μαζι κ γενικα δεν της ειπα την ημερα που τις αρχισαμε!!!γιναμε κ...ος!!!Μεχρι κ ο αντρας μου μπηκε στη μεση πηρε το μερος της κ δεν μου μιλαγε 2 μερες!!!!με τη πεθερα μιλησαμε μετα απο 5μερες που με πηρε τηλ.σαν να μη τρεχει τιποτα!!!εχετε να πειτε κατι μηπως για τη δικια σας?????????????

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχα...ειναι για γελια η πεθερα σου συγνωμη αλλα.......ελεος :shock: καλα κ ο αντρας σου απαραδεκτος να αντιδρασει ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Ε μα φυσικα..το μονο της αγχος ηταν να δει το παιδι...εσυ ετσι κιαλλιως ησουν απλα η μητρα που το κρατησε για 9 μηνες!!!Εγω εκει τρελλαινομαι.Η δικια μου οσο ημουν εγκυος δεν αξιωθηκε να πατησει στο διαμερισμα μου (μενουμε διπλα διπλα) ενα πρωι να δει αν ειμαι καλα,να ρωτησει αν χειαζομαι κατι,μια βοηθεια.Μεχρι τελευταια στιγμη πριν γεννησω εγω ετρεχαγια ολα.Να παω σουπερ μαρκετ,να κουβαλαω τα ψωνια να μου βγαινει η μεση..δεν προσφερθηκε να παει να μο ψωνισει μια φορα.Μαλιστα μεχρι τον 8ο πηγαινα τα σαββατα λαικη για να αγοραζω λαχανικα και αντι να φιλοτιμηθει να βοηθησει μου ελεγε "Α εγω λαικη δεν πηγαινω".

Τωρα που γεννησα και εχω το μωρο αφορμες ψαχνει να ερθει στο σπιτι μου.Τωρα ταχαμου θελει να με βοηθησει...αλλα τωρα δε θελω εγω τη βοηθεια της.Να ευχαριστει που λατρευω τον αντρα μου και δε θελω να τν βλεπω να στεναχωριεμαι και για χαρη του καταπινω πολλα.

 

Να ρωτησω κατι ρε κοριτσια?Η πεθερα σας πως τα παει με τη μαμα σας??

Γιατι εμενα ...ναι μεν τα πανε καλα..αλλα η ατιμη το πεταει το φαρμακι της και για τη μανα μου με τη μια.Σημειωτεον οι δικοι

μου μενουν 200 χλμ μακρυα,1-2 φορες το μηνα ερχονται για λιγες ωρες μονο και φευγουν...και τον αντρα μου τον λατρευουν και τον θαυμαζουν πολυ.

 

Τα ίδια κι εγώ :-( ολα μονη μου μεχρι τελευταια στιγμη...καλα οταν γεννησα κ ημουν με ορους 2 μερες το κομοδινο μου το καθαριζε η πεθερα της διπλανης κοπελας γιατι η δικια μου εγινε μανα του παιδιου μου κ δεν την ενδιεφερε αν δεν ειχα χωρο στο κομοδινο να ακουμπησω τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

"τυχαιρες οσες δεν ειχαν πεθερα" εκει μας εχουν φτασει να λεμε!!γρουσουζες!ζηλιαρες!ξερολες και μεγαιρες ουστ!!!2 μελουσες και μια κανονοκη εχω γνωρισει ολες τα ιδια σκ@τ@ ειναι με τους γιους τους!!!της κορες χεσ..νες της εχουν!!βρομογριες!!!συγνωμη που μιλαω αποτομα ασχημα και απολυτα αλλα μιλαμε και τι δεν εχω ζησει με αυτες!!!!στην αρχη το πηγενα με την τορινη οκ να ειμαι καλη ευγενικια γεννησε τον ανδρα μου και την ευχαριστω αλλα ρε παιδι μου φτανεις σε ενα σημειο που δεν αντεχεις αλλο τρελενεσε!!στην δικια μου εχω βαλει τοσες φορες ορια χαμπαρι δεν περνει απο λογια τωρα ομως αρχισα και εγω ηρθε σπιτι μου για φαγητο και σχολιαζε τα παντα κοιταζε το φαει σαν να ηταν σκουπιδια και μου πεταξε γιατι δεν μου ειπες να παμε εξω για φαη ενω εγω οταν βρικα μια καμπια στα φασολακια που ειχε μαγειρεψει δεν ειπα κουβεντα την εκανα στην ακρη και συνεχησα να τρωω για να μην την προσβαλω..αυτη μονο σαλατα εφαγε σε εμενα!!! βρε ουστ!!!!!συνεχως κουτσομπολευει και σχολιαζει οτι ειναι αδυνατο το παιδι ελεος δηλαδη 1 χρονου 78 υψος 9 κιλα βαρος και κωλο δεν βαζει κατω ολο παιζει τρεχει τρωει γελαει!!!τι να το κανω το παιδι να εχει προβλημα με τα κιλα να το κανω φωκια για να το βουλωσουν???και πεταει και σχολια μονο στο δικο μου σπιτι απο τα χερακια μου τρωει το παιδι!!!και σημειωτεων οτι η κορη μου δεν τρωει ουτε απο τον μπαμπα της τρωει μονο τα φαγητα μου και μονο αν την ταισω εγω!!!ακου εκει!!!βρε ουστ που νομιζουν πως τα ξερουν ολα και να μου πει οτι δεν ξερω να μεγαλωνω παιδι!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...