Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

μωρέ εγώ δεν κλεινω μάτι ούτως η άλλως....ο λόγος???

 

Ο μπέμπης παίζει μπάσκετ ΟΛΟΟΟΟ το βράδυ....και εγώ δεν μπορώ να κλείσω μάτι απο τις μπουνιές και βρυκολακιάζω μέσα στο σπίτι...

 

Όσο για το θέμα του άγχους τοκετού το έχω αφήσει λίγο να αγχωθώ τελευταια στιγμή και όχι απο τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο γιατρός μου είπε ότι θα βγεί περίπου 3.300.......οπότε?

 

- τα κίτρινα new baby pampers εχουν νούμερα 1-3 (δηλαδή μέχρι 7 κιλά), αλλά είναι πιο λιγα κομμάτια στο πακέτο και αναλογικά πιο ακριβά.

- τα active fit (νούμερο 3-5) ξεκινάνε απο τα 4 κιλά μέχρι 25!!!!

- τα pampers baby dry (τα πράσινα) νούμερο 3-6 (κιλά 4-16+) απο αποψη τιμής ειναι φθηνότερα. εχει περισσότερα κομμάτια στο πακέτο και καλύτερη τιμή, παντα συγκεινόμενα με τα κίτρινα.

 

καπως ετσι πηγαινουν ολες οι μάρκες. libero, babylino, diapers, nunnys κλπ μονο που οι pampers σε εκμεταλεύονται (!) γιατι κατα κοινη ομολογια είναι τα καλυτερα. εχουν βγαλει και τα new baby...

 

αν θες οπωσδήποτε pampers, η γνωμη μου είναι αγόρασε 1 πακέτο νούμερο 2 απο τα new baby και ενα πακέτο νούμερο 3 από τα baby dry ή active fit.

 

επίσης, Libero

νούμερο 1 (2-4 κιλά), νούμερο 2 (3-6 κιλά), νούμερο 3 (5-8 κιλά) κ.ο.κ.

τα Libero είναι εξισου καλα και πιο φθηνά.

 

καπως ετσι λειτουργουν ολα τα νούμερα στις πάνες.

 

παρατηρείς; τα κιλα "πατανε" το ενα πάνω στο αλλο, στα νουμερα. αναλογα με την "ποσότητα" και με το σωματακι του μωρου.

 

ελεγξε κομματια στο πακέτο, αναλογα με την τιμή!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσα κομμάτια έχουν μέσα (τα μικρά νουμερα πανών) και πόσες πάνες αλλάζω περίπου την μέρα??? (Ξέρω ότι απο μωρό σε μωρό διαφέρει, αλλά περίπου ρε παιδί μου, ας πούμε και 10 φορές λιγότερο ή περισσότερο????)

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε μην αγχώνεσαι τόσο για τις πάνες, βρίσκεις εύκολα να αγοράσεις, μην πάρεις από τώρα προμήθειες μέχρι να πάει στην τουαλέτα ο μπέμπης.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το νεογέννητο το αλλάζαμε γύρω στις 12 φορές την ημέρα! Σου φαίνεται υπερβολή; Δεν είναι! Καταρχήν να ξέρεις ότι είναι νόμος του μέρφυ: μόλις βάλεις την κρέμα θα σε κατουρήσει. Αυτό θα σου συμβεί αρκετές φορές ειδικά αν με το που ξυπνάει την πας για άλλαγμα. Λάθος! Το μωρό αφού ξυπνήσει μετά από κανά 10λεπτο κατουράει :lol: Οπότε ξυπνάει, κάνουμε αγκαλίτσες και χαρούλες και μετά αλλάζουμε :lol: Το πληρώσαμε ακριβά... αλλά το μάθαμε!

 

Αν γενικά είσαι άνετη στο σπίτι από θέμα δουλειών και γνωρίζοντας ότι δεν εργάζεσαι καλή λύση είναι και το Χωρίς πάνες από την αρχή (κάνε search και διάβασε το topic που υπάρχει ;))

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να κάποια πραγματα που δεν ήξερα Αερικό μου.....Κολπάκια για να γλιτώνω πάνες....για το θέμα "Χωρίς πάνες απο την αρχή" θα το ψάξω αν και δεν νομίζω να με βολέψει ιδιαιτέρως αυτη η τακτική...ειδωμεν!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κορίτσια καλημέρα, τα babyCare για νεογέννητα έχουν Phenoxyethanol ( το γράφει στα συστατικά) που προκαλεί ερεθισμούς στο δέρμα

 

http://truthinaging.com/body/fda-warning-on-phenoxyethanol

 

http://www.ewg.org/skindeep/ingredient/704811/PHENOXYETHANOL/

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...