Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμια συμβουλη???


BLUBLU

Recommended Posts

Στον αντρα μου τα έχω πει όλα...στην αρχη ηταν μαζι μου...αλλα κλάμα στο κλάμα η μανα του (που εγω μονο απο τα γελια κλαιω αλλιως δεν τρέχει το ρημαδι) τον εχει φέρει στα νερα του. Καθε φορα που θα πω κάτι παντα ο καλος μου μου τονιζει κ την άλλη πλευρα!

 

Να σας πω κ τα ευχαριστα!!!!Οχι δεν μεταναστευεσαι σε άλλη πολη ή άλλον κόσμο, αλλα μου κρατάει μουτρα!:DΕιμαι τοοοοοοσο χαρουμενη,εχει να πατησει κανενα 3-4 ημερο.Αυτη νομιζει οτι με τιμωρει, γιατι ο γιος της ανεβαινει κ την βλέπει κ τα μωρα της τα πηγαινει για κανα 10 λεπτο. Σημερα που δουλευα κ της ζητησε να τον βοηθησει με τα μωρα, ειπε πως θα παει στην γειτονισσα να πιει καφε κ όοοοοταν τελειωσει θα κρατησει την μια (τελικα την κρατησε 20 λεπτα γιατι μετα ηρθα).

 

Αλλα τετοιο χριστουγεννιατικό δώρο!!!!!!!!!Τι χαρα, δεν περιγράφεται!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

ο καθενασ σπιτι του τελεια:P:p:p:p:p!προσεχε μονο να κρατησεισ την σταση αυτη και μην υποκυψεισ:wink: γιατι τα ιδια θα γινονται συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια δυστυχως ήρθε ο πεθερος μου σημερα απο το σπιτι κ εγινε χαμος. Ο συζυγος μπροστα κ εκεινη την ωρα ηρθε τυχαια κ ο πατερας μου. Μου εσυρε τα χιλιαδυο! Ο συζυγος οταν με στολιζε με προσβολές ο πατερουλης του ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ! Πως εχει γινει πλέον έτσι δεν τον αναγνωριζω!

Του μιλησα για διαζυγιο κ μου ειπε οτι μονο τα παιδια σκεφτεται κ μαζι μου εχει νεκρώσει πλέον! Θελει λεει να ειμαστε μαζι για να έχουν τα παιδια κ τους 2 γονεις!

 

Ηρθε η πεθερα μου μετα μονη της κ μου ζητησε συγνωμη κ πως αυτη φταιει για όλα κ να μην χαλάσω το σπιτι μου. Κ πως με αγαπάει! Μου φιλουσε τα χέρια κ με παρακαλουσε να παρει το παιδι πάνω.Πιστευω οτι πρέπει να τους δει τρελογιατρος οικογενειακως!

 

Κοριτσια αλήθεια κουραστηκα! Τα παιδια μου σκεφτομαι αλλα ρε γμτ ειμαι μονο 27 κ σημερα ενιωσα 97! Δεν θελω να περασω μια ζωη έτσι! Λυπαμαι γιατι μεχρι να ερθουμε κοντα τους ζουσαμε για 9 χρόνια τρελο έρωτα! Ειναι ο παιδικος μου έρωτας....λυπαμαι ειλικρινα!

 

Οταν του ειπα για χωρισμο δεν μου ειπε ουτε μια φορα οτι δεν θελει να χωρισουμε επειδη με αγαπάει απλά σκεφτεται τα παιδια!

 

Ειμαι στεναχωρημενη...πολυ ομως!

Link to comment
Share on other sites

Σκ@τ@! Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω! Ήταν εκεί ο συζυγος όταν ήρθε η πεθερά;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να φυγει για την δουλεια. Ηδη ειχε αργησει γιατι μιλουσαμε!

Ειλικρινα δεν ξέρω τι να κάνω...στεναχωριεμαι να τιναξω το σπιτι μου αλλά αν μεινω θα χάσω τον αυτοσεβασμο μου! Ντρεπομαι με αυτα που μου έλεγε ο πεθερος μου κ ο αντρας μου καθοταν διπλα του κ εκλαιγε αντι να του πει να το κλείσει. Ντρεπομαι που εφτασα εγω σε τέτοιο σημειο να υψώνω φωνες κ να αναγκάζομαι να αμυνθω με τον ιδιο τονο!

Το κορυφαίο οταν του ειπα γιατι δεν με υποστηριξες μου ειπε οτι ο πατερας του δεν ειπε τπτ για να με κάνει τοοοσο έξαλλη!

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γλυκειά μου BLUBLU, ηρέμησε! Δεν χωρίζουν οι άνθρωποι από ένα καβγά.

 

Νομίζω πως έχετε δεχτεί πολύ πίεση κι εσύ κι ο άντρας σου (έκλαιγε, έτσι δεν είναι?) και πρέπει λιγάκι να δείτε πιο ψύχραιμα τα πράγματα. Και πιο ώριμα φυσικά.

 

Ήταν όντως τόσο προσβλητικά αυτά που είπε ο πεθερός σου κι έπρεπε ο άντρας σου να αντιδράσει άμεσα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι έκλαιγε! Απο την μια τον λυπαμαι κ αυτον.

Για τα δικά μου τα επιπεδα, ναι ήταν άσχημα. Δεν θελω να χωρισω, ξερω οτι με αγαπαει. Ομως οι γονεις του τον ευνουχισαν κανονικα. Χανει τον σεβασμο μου κ βεβαια κάθε φορα έρχεται πιο πολυ στο μέρος των δικων του.Του κανουν κ ψυχολογικο πολεμο με τα χρηματα κ τον έχουν αποτρελάνει τελειως. Τωρα θα γυρισει απο την δουλεια για να μιλησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τον βάλατε τη μέση τον άνθρωπο και έσπασε. Συγχαρητήρια. Μάθε επίσης να μην ακούς τις τσαμπουκαλήδικες και ανεύθυνες συμβουλές εδώ μέσα γιατί εσύ μόνο θα χάσεις.

 

Η ανεξαρτησία δεν έρχεται μόνη της. Ή τα βγάζετε πέρα μόνοι ή θα τα τρώτε αυτά στη μάπα. Αποφασίστε τι θα κάνετε. Και αν διαλέξετε το πρώτο, φύγετε από κει.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Τον βάλατε τη μέση τον άνθρωπο και έσπασε. Συγχαρητήρια. Μάθε επίσης να μην ακούς τις τσαμπουκαλήδικες και ανεύθυνες συμβουλές εδώ μέσα γιατί εσύ μόνο θα χάσεις.

 

Η ανεξαρτησία δεν έρχεται μόνη της. Ή τα βγάζετε πέρα μόνοι ή θα τα τρώτε αυτά στη μάπα. Αποφασίστε τι θα κάνετε. Και αν διαλέξετε το πρώτο, φύγετε από κει.

 

Εμενα βάλανε στην μέση κ εκεινος ηταν στην άκρη.Ευχαριστω κ για τα συγχαρικια.

 

Οσο για τις συμβουλες...τις ακουω όλες, εχω μάθει να ακουω αλλα εχω μάθει κ να κρινω το τι θα κάνω πράξη συμφωνα με τον χαρακτηρα μου κ την δεδομένη κατάσταση.

 

Οσο για το αν θα ειμαστε ανεξάρτητοι πως δηλ. κρινεις να αφησουμε το σπιτι μας κ να πάμε να νοικιάσουμε? Με 2 μωρα κ εγω με όχι μονιμο εισοδημα. Μακαρι να γινοταν. Παντως αν ειναι να φυγουμε απο εδω, δυστυχως θα φυγω εγω κ θα παρω κ τα παιδια μου.

Link to comment
Share on other sites

Το σπίτι μας είναι το καταφύγιό μας. Με το που κλείνει η πόρτα, δεν πρέπει να αφήνουμε κανέναν να "εισβάλει" μέσα. Επειδή καταλαβαίνω πως έχεις φτάσει στα όριά σου και μιλάς ακόμα και για το να φύγεις από το σπίτι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κοιτάξεις να πάρεις τον άντρα σου με το μέρος σου. Κι αυτό με φωνές και σκηνές εκατέρωθεν ΔΕΝ θα γίνει. Συζητήστε σε ήρεμο τόνο και πες του αυτά που σε ενοχλούν. Μην αναλωθείς σε συζήτηση του στυλ "εγώ έχω δίκιο, αφού ο πατέρας σου είπε αυτό κι εκείνο και το άλλο", γιατί άκρη δεν θα βγάλεις. Πρέπει να καταλάβει πως όταν παντρευόμαστε δεν ρίχνουμε μαύρη πέτρα πίσω μας φυσικά, αλλά οι κοντινοί μας άνθρωποι, δηλαδή η οικογένεια δεν είναι πια οι γονείς αλλά η γυναίκα και τα παιδιά του.

Βέβαια, από τη στιγμή που τους χρειάζεστε, είτε για οικονομικούς λόγους είτε για να σας κρατάνε το παιδί αναγκαστικά θα λουστείτε κάποια πράγματα. Δεν πειράζει, αυτό λέγεται συμβιβασμός: δέχομαι κάτι για να κερδίσω κάτι άλλο. Ο άντρας σου μάλλον το βλέπει κάπως έτσι. Φροντίστε να βρείτε με κάποιο τρόπο μια χρυσή τομή, κατά την οποία θα είστε μαζί, ενωμένοι απένταντι στον οποιονδήποτε, έτσι ώστε τα κέρδη να είναι περισσότερα από τη "χασούρα".

Σου εύχομαι να τα βρείτε, ειλικρινά, γιατί αλλιώς θα περάσετε μαύρες γιορτές και όχι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καταλάβει πως όταν παντρευόμαστε δεν ρίχνουμε μαύρη πέτρα πίσω μας φυσικά,

αλλά οι κοντινοί μας άνθρωποι, δηλαδή η οικογένεια δεν είναι πια οι γονείς αλλά η γυναίκα και τα παιδιά του.

 

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου βρε κορίτσια;

Aυτό mybeba πιστεύω οτι είναι πολύ δύσκολο.....

 

Δυστυχως blublu μου ο άντρας σου έχει βρεθεί

σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δύσκολη θέση!!!

 

Γιαυτό τα έχασε εκείνη την ώρα

κι η μόνη του αντίδραση ήταν να κλαίει!!

Αυτό τα έλεγε όλα!!

 

Eγώ πάντως διαβάζοντας το όλο σκηνικό πιστεύω οτι

η μόνη λύση είναι Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ!!

 

Αφού μένει κοντά σου, παρακάλεσέ την

να έρχεται εκείνη στο σπίτι σου

(μιας και τα βρίσκετε μεταξύ σας καλύτερα)

και να σε βοηθάει ΕΚΕΙΝΗ μαζί με τον άντρα σου!

 

Ετσι η πεθερά σου βλέποντας συνέχεια την μαμά σου

στο σπίτι ίσως να αρχίσει να αραιώνει τις επισκέψεις της

καταλαβαίνοντας οτι δεν την έχεις πια και τόσο ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mεγαλωνω κι εγω διδυμα και ξερω οτι μπορει αυτο απο μονο του να σου σπασει τα νευρα. Δεξου τη βοηθεια που σου προσφερει η πεθερα σου στο μεγαλωμα των παιδιων σου , αναγνωριζοντας οτι σας προσφερουν κι ενα σπιτι και μην τραβας το σχοινι σε λεπτομερειες. Γιατι σε μενα μικροτητες ακουγονται αυτα τα μου εκλεψε πραγματα, ισως πραγματι να μην ειναι διακριτικη, απλως μιλησε υης χωρις να την κατηγορεις. Φαντασου ποσο αγαπαει τι γιο της για να ερθει να σου φιλαει τα χερια !. Οσο για κεινον , μαζι τον ευνουχιζετε. Πηγαινε κοντα του οχι για να τον απομακρυνεις απο τουσ δικους του αλλα για να του δειξεις οτι τον αγαπας. Πιστευω οτι για να "δεσει" ενας γαμος χρειαζονται περα απο την αγαπη και σεβασμος και κατανοηση (και λιγη αναισθησια). Συγνωμη για το συμβουλευτικο μηνυμα, ειμαι αρκετα μεγαλυτερη σου και νοιωθω οτι πνιγεσαι. Σου ευχομαι καλες γιορτες και ολα να πανε καλα.

Υ.Γ. Δωσε στα πραγματα τη σημασια που τους αξιζει, τιποτα λιγοτερο τιποτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμα μου βοηθάει πιο πολυ απο την πεθερα μου. Απλά όταν δουλευουμε κ οι δυο, αναγκαστικά πρέπει να τα κρατησουν οι γιαγιαδες κ βεβαια κάποια στιγμη που κ η μαμα μου δεν θα μπορει, βοηθάει η πεθερα μου.

 

Οσο για τον άν έγω ευνουχισα τον αντρα μου, δεν το νομιζω. Παντα τον παροτρυνω να ανοιξει τα φτερά του. Σιγουρα η θεση του ειναι πάρα πολυ δυσκολη αλλα το μονο που του ζητησα να κάνει ειναι να τους πει "σας παρακαλώ ο καθενας να κάνει τις παρατηρησεις στο σπιτι του". Ουτε να μαλώσει μαζι τους, ουτε να να μην τους ξαναμιλησει. Περιμενα να μου δωσει το δικιο που μου δινει οταν οι γονεις του δεν ειναι μπροστα.

 

Σημερα ηρεμησαμε αρκετα. Εινα αγιες μέρες κ δεν θελω να θυμάμαι τα πρώτα χριστουγεννα των μωρων μου έτσι.

 

Παντως, οπως λέει κ η Μενια, κάθε πράγμα πρέπει να παίρνει την αξια που του αρμοζει.

 

Ευχαριστω όλες κ ευχομαι ο Αγιος Βασιλης να φέρει ένα φερμουαρ στομάτος (θα ηταν φοβερη πατεντα) για την πεθερούλα μου!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...