Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννήσατε κοντά στην ΠΗΤ?


Πόσο κοντά στην ΠΗΤ γεννήσατε  

751

  1. 1. Πόσο κοντά στην ΠΗΤ γεννήσατε

    • Μόλις μπήκα στο μήνα μου
      82
    • Περίπου 3 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ μου
      73
    • Περίπου 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ μου
      173
    • Περίπου 1 εβδομάδα πριν την ΠΗΤ μου
      227
    • Με 1-2 μέρες διαφορά από την ΠΗΤ μου
      224
    • Εξάντλησα τις μέρες μου και γέννησα μετά την ΠΗΤ μου
      204


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 212
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας!

στον πρωτο μου γιο, ειχα πητ 25/06/08 κ γεννησα 23/06/08...πηγα για καρδιοτοκογραφημα κ ειχα διαστολη 2 προς 3 χωρις να καταλαβω τπτ!

(το ειδε η γιατρος μου)...πισω στην κλινικη κ μετα απο 2 ωρες ειχα γεννησει με επισκληριδιο!

στον δευτερο μου γιο, ειχα πητ 16/06/11 κ στις 16 εκανα εισαγωγη κ γεννησα στις 17/06/11 με προκληση(δεν ηθελε να βγει!!καλοπερνουσε εκει μεσα φαινεται!)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είχα ΠΗΤ στις 14/10/2011 και γέννησα με φτ στις 05/10 μια βδομαδα κ 3 μέρες. Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα αλλα με το που μπήκα στον μήνα μου έπεσε το περπάτημα της ζωής μου!!! Μιλάμε για κάθε μέρα και αποστασεις όχι αστεία!!!

age.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΤ 2/12 . ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΟΜΩΣ ΣΤΙΣ 5/12 Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ 3860 ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ .ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια,

Είχα πιθανή ημερομηνία τοκετού 25/2. Η κόρη μου μάλλον ήταν ανυπόμονη και έτσι γέννησα 3 Φεβρουαρίου. Το τρελό είναι οτι στις 29 Ιανουαρίου είχαμε πάει με τον άντρα μου στο γυναικολόγο, ξέρετε προγραμματισμένη εβδομαδιαία επίσκεψη και μου είπε ο άνθρωπος ότι το μωρό είναι ακόμα ψηλά και οτι είχαμε ακόμα 3 εβδομάδες τουλάχιστον. Μετά από 5 ημέρες γέννησα. Όταν με έπιασαν οι πόνοι, ξημερώματα, ξύπνησα τον άντρα μου για να του πω οτι μάλλον θα γεννήσω. Απάνταει ο άντρας μου, το καμάρι μου "Όχι ρε μωρό δεν γεννάς τώρα. Ο Γιάννης είπε στις 25 θα γεννήσεις. Κοιμήσου τώρα και τα λέμε το πρωί" και την ξαναέπεσε για ύπνο. Η κόρη μας όμως είχε άλλα σχέδια. :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Με ΠΗΤ 4/8 σπάσαν τα νερά 13/7, υγιέστατο το καμάρι μας βιαζόταν να προλάβει πολύ καλοκαίρι! Και πρόλαβε...έκανε μπανάκι στην θάλασσα με το που σαράντησε.:cool:

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια μια ερωτηση!

οταν γραφετε για την ΠΗΤ εννοειται την ημερολογιακη βαση περιοδου ή την υπερηχογραφικη?

Εχω ημερολογιακη 11/4 και υπερηχογραφικη 8/4

Σε λιγες μερες θα συμμετασχω στη δημοσκοπηση!;)

I

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κοριτσια μια ερωτηση!

οταν γραφετε για την ΠΗΤ εννοειται την ημερολογιακη βαση περιοδου ή την υπερηχογραφικη?

Εχω ημερολογιακη 11/4 και υπερηχογραφικη 8/4

Σε λιγες μερες θα συμμετασχω στη δημοσκοπηση!;)

 

 

τελικα γεννησα την κορακλα μου 9/4!σχεδον στη μεση!:lol:

I

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γέννησα 37 + 3 , αλλά είχα τρελαθεί στο περπάτημα! Με το που μπήκα στο μήνα μου, περπατούσα 2-3 'ωρες την ημέρα !!! Φοβόμουν οτι δεν θα γεννήσω εύκολα...Και μάλλον το περπάτημα βοήθησε. Πιο εύκολη γέννα δεν υπάρχει!

ha0ap3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα μωράκια που έρχονται πριν την ΠΗΤ κατά μέσο όρο είναι τα κοριτσάκια ή τα αγοράκια..??

 

Και το περπάτημα ενδείκνυται ή όχι..? Σκέφτομαι να αρχίσω τα χιλιόμετρα με το που κλείσω την 37η εβδομάδα, δεν θέλω καθόλου την πρόκληση ή την καισαρική.......

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Γέννησα 8 μέρες μετά την ΠΗΤ, χωρίς πρόκληση κ χωρίς παρεμβάσεις, φυσιολογικά.

Εύκολος κ γρήγορος τοκετός με μωράκι 3760 κιλά.:D

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

γέννησα το πρώτο μου παιδάκι με προγραμματισμένη καισαρική και τώρα περιμένω το δεύτερο για το οποίο θα προσπαθήσω φυσιολογικά. έχω πολύ μεγάλη αγωνία για το πότε θα έρθει, πητ 03/01/13! επειδή είχα πάντοτε άστατο κύκλο, είμαι σχεδόν βέβαιη ότι έχω δώσει λάθος ημερομηνία της τελευταίας περιόδου. στο β επιπέδου έγραφε 01/01/13!!!! λέτε να μου έρθει πρωτοχρονιάτικα??? :-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...