Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννήσατε κοντά στην ΠΗΤ?


Πόσο κοντά στην ΠΗΤ γεννήσατε  

751

  1. 1. Πόσο κοντά στην ΠΗΤ γεννήσατε

    • Μόλις μπήκα στο μήνα μου
      82
    • Περίπου 3 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ μου
      73
    • Περίπου 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ μου
      173
    • Περίπου 1 εβδομάδα πριν την ΠΗΤ μου
      227
    • Με 1-2 μέρες διαφορά από την ΠΗΤ μου
      224
    • Εξάντλησα τις μέρες μου και γέννησα μετά την ΠΗΤ μου
      204


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 212
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

είχα ΠΗΤ 24-25/10 και γέννησα με καισαρική 9/10. Είχα πάρει πολλά κιλά, ξεκίνησα και λιγάκι γεματούλα την εγκυμοσύνη μου. Έτρωγα καλά πάντως. Το ευχαριστήθηκα. Μάλλον και η μικρούλα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

τη 1η φορα 2 εβδομαδες πριν πηγα μετα απο 3ημερους ανεξηγητους πονους τις νυχτες μονο, για εξεταση ειχα διαστολη 3, κ μαλλον με εβαλε αμεσως γιατι ελεγα : σας παρακαλω θελω να ξεκουραστω, εχω να κοιμηθω 3 νυχτες...τη 2η φορα πηγα για εξεταση 2 μερες πριν την πητ και ειχα διαστολη 5!!! (χαμπαρι εγω)...ε και μπηκαμε.

Α... με προκληση κ τις 2 φορες αφου δε γινοταν τιποτα εκει κατω...πεερα βρεχει.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΕΙΧΑ ΠΗΤ ΜΕΧΡΙ 11/9 ΑΛΛΑ ΓΕΝΝΗΣΑ 18/8,ΜΙΑ ΕΒΔΑΜΑΔΑ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ...

ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑ-ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ:roll: ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΜ-ΜΠΑΜ (ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ):P:)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Στο πρώτο παιδί είχα ΠΗΤ 24/5 και έσπασαν τα νερά τέσσερις μέρες μετά 28/5. Στο δεύτερο παιδί γέννησα ακριβώς στην ημερομηνία ΠΗΤ δηλαδή 14/3 και μάλιστα πριν τα πρώτα πονάκια προηγήθηκε τρανταχτό και ξεκαρδιστικό γέλιο που μου προκάλεσε ο άντρας μου.

 

Στην ψηφοφορία έβαλα την τελευταία επιλογή γιατί θεώρησα ότι η κοπέλα που έβαλε το θέμα πιθανότατα εννοεί την πρώτη εγκυμοσύνη.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

Είχα ΠΗΤ 18/10 στο πρώτο μου παιδάκι και τελικά γέννησα με καισαρική στις 23/10 οπότε απάντησα ότι εξάντλησα τις μέρες. Στο δεύτερο βέβαια γέννησα 17 ημέρες πρίν την ΠΗΤ αφού ήταν πλέον προγραμματισμένη καισαρική.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Στο πρώτο είχα ΠΗΤ 15/01/2008 και γέννησα με πρόκληση στις 15/01/2008, δηλ εξάντλησα όλες τις μέρες.

Στο δεύτερο έιχα ΠΗΤ 13/04/2009 και γέννησα με πρόκληση (ραντεβού λόγω ηπαρίνης) στις 10/04/2009, 3 ημέρες πριν την ΠΗΤ

Θ 15/01/2008, Κ 10/4/2009

TT2qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...