Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκλογεs: Ψηφος η αποχη?


vera

Recommended Posts

Τζιτζικάκι συμφωνώ απόλυτα. Και, προσωπικά, ένα έχω να πω: στο εξής, όποιος από τους γνωστούς μου που απείχαν, μου παραπονεθεί ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, θα φάει φάσκελο. Σκέτο. Χωρίς περαιτέρω εξηγήσεις. Γιατί έτσι είναι, φίλοι μου. Δεν θα τη φέρει ο Θεός την όποια αλλαγή προσδοκάτε. Δεν ψηφίσατε? Δεν δικαιούσθε δια να ομιλείτε. Κι ας παρεξηγηθεί όποιος θέλει.

Σωστήηηηηηηηηηηη

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 793
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eνω αν ψηφιζουμε τους ιδιους και τους ιδιους ανικανους μπουφους που μας πλασαρονται καθε φορα θα χουμε οτι αλλαγη προσδοκουμε........

 

 

Υπαρχουν ακομα ανθρωποι που το πιστευουν αυτο?

 

 

Ας ειχε αποχη 90% τουλαχιστον και θα βλεπαμε με τι μουτρα θα ελεγαν ποση κατανοηση δειχνει ο λαος και τους στηριξε ΚΑΙ σε αυτες τις εκλογες......

 

 

Καλαμαρακι σου ρθε περαιωση? Εμενα ηρθε αμεσως μετα τον πρωτο γυρο....(ενας παραπανω λογος να το ριξω κοκκινο της φωτιας)

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Eνω αν ψηφιζουμε τους ιδιους και τους ιδιους ανικανους μπουφους που μας πλασαρονται καθε φορα θα χουμε οτι αλλαγη προσδοκουμε........

Γιατί τους ίδιους και τους ίδιους;

Μόνο ψηφοδέλτια του ΠΑ.ΣΟ.Κ, του ΚΚΕ και της Ν.Δ. σού δίνουν;;;:rolleyes:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eνω αν ψηφιζουμε τους ιδιους και τους ιδιους ανικανους μπουφους που μας πλασαρονται καθε φορα θα χουμε οτι αλλαγη προσδοκουμε........

 

 

Υπαρχουν ακομα ανθρωποι που το πιστευουν αυτο?

 

 

Ας ειχε αποχη 90% τουλαχιστον και θα βλεπαμε με τι μουτρα θα ελεγαν ποση κατανοηση δειχνει ο λαος και τους στηριξε ΚΑΙ σε αυτες τις εκλογες......

 

 

Καλαμαρακι σου ρθε περαιωση? Εμενα ηρθε αμεσως μετα τον πρωτο γυρο....(ενας παραπανω λογος να το ριξω κοκκινο της φωτιας)

 

Μας ηρθε....μετα τον πρωτο γυρο..............

5600............με την εκπτωση 5120................

ασε ασε............

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια αν πιστεύετε ότι ΑΝ σας γίνει έλεγχος και είστε ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΑΘ' ΟΛΑ απλά δεν πληρώνετε την περαίωση!!!

 

το λένε παντού αυτο....

 

ΑΝ όμως πιστεύετε ότι θα σας βρούν διαφορα και θα πληρώσετε περισσότερα τότε πρέπει να τα πληρώσετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Στελλα μου δεν ειναι τοσο απλο.....εμας μας εβαλαν για 7 χρονια καθε χρονια 700ευρω περαιωση...ακομα και για τις χρονιες που δηλωσε κατω απο 10000ευρω....ακομα και για τις χρονιες που δηλωσε κατω απο 12000ευρω...

Εχουν κανει λαθος προφανως....παιρνοντας υποψη μονο το τελευταιο ετος....

Αλλα σε ρωταω....

Ποιος εχει τωρα περυσια 5500ευρω να δωσει στην εφορια.....???

Οποιος τα εχει ας επικοινωνησει μαζι μου...........να του ζητησω δανεικα...!!!!

Εμεις δεν εχουμε να την πληρωσουμε....αρα....αν μας πεσει ο κληρος...θα μας ελενγξουν... Εκει πια εγω θα κανω το σταυρο μου............

Γιατι παντα κατι βρισκουν........μα παντα.

 

Link to comment
Share on other sites

Στελλα μου δεν ειναι τοσο απλο.....εμας μας εβαλαν για 7 χρονια καθε χρονια 700ευρω περαιωση...ακομα και για τις χρονιες που δηλωσε κατω απο 10000ευρω....ακομα και για τις χρονιες που δηλωσε κατω απο 12000ευρω...

Εχουν κανει λαθος προφανως....παιρνοντας υποψη μονο το τελευταιο ετος....

Αλλα σε ρωταω....

Ποιος εχει τωρα περυσια 5500ευρω να δωσει στην εφορια.....???

Οποιος τα εχει ας επικοινωνησει μαζι μου...........να του ζητησω δανεικα...!!!!

Εμεις δεν εχουμε να την πληρωσουμε....αρα....αν μας πεσει ο κληρος...θα μας ελενγξουν... Εκει πια εγω θα κανω το σταυρο μου............

Γιατι παντα κατι βρισκουν........μα παντα.

Mη με χτυπάς εκεί που πονάω!

Τόσο μας ήρθε φέτος η εφορία!!!!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mη με χτυπάς εκεί που πονάω!

Τόσο μας ήρθε φέτος η εφορία!!!!

 

Και μας χρωστανε ακομα την επιστροφη φορου................................

την οποια μετα τον ελεγχο των χαρτιων τον Ιουλιο...με διαβεβαιωσαν οτι θα μας τα βαλουν τα χρηματα τον Σεπτεμβρη..............

Και ειναι ηδη Νοεμβρης..............

 

Link to comment
Share on other sites

Και μας χρωστανε ακομα την επιστροφη φορου................................

την οποια μετα τον ελεγχο των χαρτιων τον Ιουλιο...με διαβεβαιωσαν οτι θα μας τα βαλουν τα χρηματα τον Σεπτεμβρη..............

Και ειναι ηδη Νοεμβρης..............

Xaxaxaxaxaxax καλά περίμενε.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε ναι...ξερω λεμε....

Ειπα στον αντρα μου θα παω και θα τους πω.....

ΟΟΟΟΟταν μου δωσετε την επιστροφη...θα ερθω να σας δωσω και εγω την περαιωση...χαχαχαχα

Και νομίζεις θα συμβιβαστούν;;;;;

Μη σου πω θα σού δώσουν και αναδρομικά!!!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ρθε 2800. Σε βαζουν και πληρωνεις και χρονιες που δεν εχεις παρει δεκαρα τσακιστη, μη το ψαχνεις........Γνωστος μου ανοιξε κι εκλεισε βιβλια σε ενα μηνα γιατι ειδε οτι δεν τον συνεφερε (χωρις να κανει ουτε μια συναλλαγη) και του ρθε να πληρωσει 700 ευρω!!!!

 

Φυσικα δεν θα πληρωσω, να πανε στα τσακιδια κι αν με καλεσουν θα γινει της τρελης εκει μεσα με τα νευρα που εχω!!

 

Δεν φθανει που μας εχουν πιει το αιμα με τους ημιυπαθριους, που εχουν τσακισει την αγορα, θελουν να μας παρουν και οτι δεκαρα μας απεμεινε.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τους ίδιους και τους ίδιους;

Μόνο ψηφοδέλτια του ΠΑ.ΣΟ.Κ, του ΚΚΕ και της Ν.Δ. σού δίνουν;;;:rolleyes:

 

Οχι μου δινουν και το ΛΑΟΣ, τη Χρυση αυγη, του κυνηγους κι ενα καρο αλλους καραγκιοζηδες. Ειμαι δλδ υποχρεωμενη να διαλεξω καποιος απο αυτους τους αερητζηδες ανικανους που μας εκμεταλευονται για να παρουν βουλευτικες αμοιβες και συνταξη και για αυτους και τα παιδια τους? Η να τακτοποιησουν ολο τους στο σοι στους υπαλληλους της βουλης?

 

Ασε μη πιασω και το συνασπισμο και ολα τα αυτοδιασπωμενα κομματακια μουλουσουξουμου της αριστερας που ζουν για να πολλαπλασιαζονται? Σπουδαιες επιλογες εχουμε!!! Η δικη τους καταντια κι ανικανοτητα να αποτελεσουν μια σοβαρη επιλογη εχει οδηγησει σε δικομματισμο τη χωρα....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ακουτε ειδησεις τωρα? Οσοι δεν εχουν λαβει σημειωμα περαιωσης πρεπει να πανε (γυρευοντας) στις εφοριες και να ζητησουν να τους δωσουν.....αχαχαχα........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι μου δινουν και το ΛΑΟΣ, τη Χρυση αυγη, του κυνηγους κι ενα καρο αλλους καραγκιοζηδες. Ειμαι δλδ υποχρεωμενη να διαλεξω καποιος απο αυτους τους αερητζηδες ανικανους που μας εκμεταλευονται για να παρουν βουλευτικες αμοιβες και συνταξη και για αυτους και τα παιδια τους? Η να τακτοποιησουν ολο τους στο σοι στους υπαλληλους της βουλης?

 

Ασε μη πιασω και το συνασπισμο και ολα τα αυτοδιασπωμενα κομματακια μουλουσουξουμου της αριστερας που ζουν για να πολλαπλασιαζονται? Σπουδαιες επιλογες εχουμε!!! Η δικη τους καταντια κι ανικανοτητα να αποτελεσουν μια σοβαρη επιλογη εχει οδηγησει σε δικομματισμο τη χωρα....

Καλό είναι να μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Δε λέω, έχεις δίκο!

Αλλά μέσα στους 800 αεριτζήδες που βάζουν υποψηφιότητα, υπαρχουν και 2-3 με όραμα. Γιατί να μη ψηφίσουμε αυτούς;

Και ναι, προσωπικά προτομώ να ψηφίσω 2ης και 3ης κατηγορίας κόμμα, από το να ψηφίσω κάποιο από τα 3 μεγάλα ή τους ''θυγατρικούς'' τους...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε εγω παντα μικρους στηριζω αλλα δεν ειναι τυχαιο που παραμενουν "μικροι". Μερικοι εχουν σκοπο απλα μια βουλευτικη εδρα και δυναμη να εκβιαζουν καταστασεις, δεν φταιμε μονο οι πολιτες για το δικομματισμο, φταινε και οι μικροι που δεν ειναι ικανοι η δεν θελουν να γινουν μεγαλυτεροι.

 

Ποιον να ψηφισεις? Το θεμα ειναι να πιασει και τοπο η ψηφος σου, να ωφελησει τον τοπο, οχι απλα να λεμε οτι ψηφισαμε....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Βρε εγω παντα μικρους στηριζω αλλα δεν ειναι τυχαιο που παραμενουν "μικροι". Μερικοι εχουν σκοπο απλα μια βουλευτικη εδρα και δυναμη να εκβιαζουν καταστασεις, δεν φταιμε μονο οι πολιτες για το δικομματισμο, φταινε και οι μικροι που δεν ειναι ικανοι η δεν θελουν να γινουν μεγαλυτεροι.

 

Ποιον να ψηφισεις? Το θεμα ειναι να πιασει και τοπο η ψηφος σου, να ωφελησει τον τοπο, οχι απλα να λεμε οτι ψηφισαμε....

Mε κάλυψες απόλυτα....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

αγαπητά μέλη το θέμα κλειδώνεται. παρακαλείστε για το θέμα της περαίωσης να χρησιμοποιήσετε το ήδη υπάρχον θέμα που βρίσκεται εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=37355

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...