Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Επιτρεψτε μου να σας αναφέρω και εγώ την άποψή μου. Κατ' αρχάς αν κάποιος θέλει να μην πληρώσει μπορεί να πάει να κάνει εισαγωγή και να ξεγεννήσει με όποιο ιατρό εφημερεύει. Αυτό είναι το νόμιμο και κανείς ιατρός τότε δε θα ζητήσει φακελάκι. Ατυό όμως που γίνεται κυρίως ακόμα και με εμάς που θέλουμε να γεννήσουμε σε δημόσιο νοσοκομείο, αν θέλεις να έχεις το προσωπικό σου ιατρό ακόμα και τις ώρες που δεν είναι σε εφημερία θα ¨πρέπει¨να τον πληρώσεις.

Συμφωνώ απόλυτα.Είναι ο βασικόσ λόγοσ για τον οποίο επιλέγουμε κ εμεισ οι ιδιοι να δίνουμε φακελάκι..Επίσης να συμπληρωσω ότι στα πρωινα ιατρεία των δημόσιων νοσοκομείων τα οποία είναι δωρεαν η 3 ευρω ( δεν γνωρίζω πόσο) δεν μπορείσ να επιλέξεισ προσωπικό ιατρο οπότε σε κάθε επίσκεψη μπορεί να είναι κ διαφορετικόσ.

Νομίζω ότι είναι μια περίοδοσ που όλεσ οι γυναίκεσ θέλουμε να νιώθουμε ασφαλής κ γι αυτό θελουμε κ την ώρα που θα γεννάμε να είναι εκει ο γιατροσ που μασ παρακολουθεί κ γνωρίζει κ το ιστορικό μασ.

Κορίτσια να ρωτήσω κ κάτι άλλο?Αν γεννήσεισ σε δημόσιο νοσκοκομείο κ έχεισ ασφάλεια δημοσίου πληρώνεισ και το νοσοκομείο?Επίσης αν ο γιατροσ έχει δική του μαία την πληρώνει ο γιατρόσ ή εμεισ ? κ πως γίνεται στον 9ο συζητάμε με το γιατρό για την αμοιβή του?μιλάω για τουσ γιατρούσ του δημοσίου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συμφωνώ απόλυτα.Είναι ο βασικόσ λόγοσ για τον οποίο επιλέγουμε κ εμεισ οι ιδιοι να δίνουμε φακελάκι..Επίσης να συμπληρωσω ότι στα πρωινα ιατρεία των δημόσιων νοσοκομείων τα οποία είναι δωρεαν η 3 ευρω ( δεν γνωρίζω πόσο) δεν μπορείσ να επιλέξεισ προσωπικό ιατρο οπότε σε κάθε επίσκεψη μπορεί να είναι κ διαφορετικόσ.

Νομίζω ότι είναι μια περίοδοσ που όλεσ οι γυναίκεσ θέλουμε να νιώθουμε ασφαλής κ γι αυτό θελουμε κ την ώρα που θα γεννάμε να είναι εκει ο γιατροσ που μασ παρακολουθεί κ γνωρίζει κ το ιστορικό μασ.

Κορίτσια να ρωτήσω κ κάτι άλλο?Αν γεννήσεισ σε δημόσιο νοσκοκομείο κ έχεισ ασφάλεια δημοσίου πληρώνεισ και το νοσοκομείο?Επίσης αν ο γιατροσ έχει δική του μαία την πληρώνει ο γιατρόσ ή εμεισ ? κ πως γίνεται στον 9ο συζητάμε με το γιατρό για την αμοιβή του?μιλάω για τουσ γιατρούσ του δημοσίου..

 

καλημερα...εγω γεννησα στο παπαγεωργιου και εχω ασφαλεια στρατου δημοσιου..πηγα με την γιατρο μου και πληρωσα 1100 τη γιατρο,100 τον αναισθησιολογο(γιατι δε κανουν επισκληριδιο στα δημοσια παρα μονο στισ καισαρικες) και 340 το δωματιο για 4 μερες! αν πας με τον γιατρο που εφημερευει υποθετω οτι πληρωνεις το δωματιο μονο..ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

katerina mpi σ' ευχαριστώ για την απάντηση.Οταν θα πλησιάσει ο καιρόσ θα ρωτήσω και το νοσοκομείο να δω τι παίζει κ τι δικαιολογει το ταμειο μασ.Εγώ θα γεννήσω στο Αλεξάνδρας και απ' ότι διαβάζω εδώ λογικά κάνουν επισκληρίδιο.Βέβαια θα ρωτήσω κ το γιατρό μου να δω τι γίνεται.Οπότε να υπολογίζω κανενα 1400 για ιατρο-αναισθησιολόγο + 350 για νοσοκομείο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θέλω μια χάρη. Είμαι σε περίοδο εξετάσεων μετά από 2παλίδρομές και άλλαξα πρόσφατα γιατρό και με βλέπει γιατρός στο Αλεξάνδρα. Ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα πρέπει να δω αν θα μείνω σε αυτόν το γιατρό. Έχω ΙΚΑ και θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε τι θα πληρώνω σε περίπτωση εγκυμοσύνης κατά τη διάρκεια (εξετάσεις, επίσκεψη).

Με το γιατρό είμαι ευχαριστημένη απλά ως τώρα είχα γιατρό του ΙΚΑ και δεν πλήρωνα υπερυχογράφημα και επισκέψεις και τις περισσότερες εξετάσεις και επειδή δεν μένω Αθήνα και θα έχω και αυτό το κόστος της μετακίνησης προσπαθώ να τα σκεφτώ όλα.

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο ΛΗΤΩ πριν από δύο εβδομάδες με καισαρική τομή και έδωσα για όλα 1.680,00?. Ο γιατρός μου πήρε 1.500,00? αλλά αυτό το είχαμε συμφωνήσει από την αρχή πριν του πω για δωμάτιο. Έχω ακούσει που το κάνουνε πολλοί ανάλογα με το δωμάτιο και η αμοιβή τους.... Αίσχος ρε κορίτσια.... Γιατί τι διαφορετικό κάνει αν πάω σε μονόκλινο;;;;

Link to comment
Share on other sites

katerina mpi σ' ευχαριστώ για την απάντηση.Οταν θα πλησιάσει ο καιρόσ θα ρωτήσω και το νοσοκομείο να δω τι παίζει κ τι δικαιολογει το ταμειο μασ.Εγώ θα γεννήσω στο Αλεξάνδρας και απ' ότι διαβάζω εδώ λογικά κάνουν επισκληρίδιο.Βέβαια θα ρωτήσω κ το γιατρό μου να δω τι γίνεται.Οπότε να υπολογίζω κανενα 1400 για ιατρο-αναισθησιολόγο + 350 για νοσοκομείο..

 

συγνωμη ρε κοριτσια 2000ευρω σε δημοσιο νοσοκομειο? δεν ειναι υπερβολικα? κ φανταζομαι αποδειξη για εφορια δεν παιζει.Πού βρισκόμαστε?

Link to comment
Share on other sites

γεννησα προσφατα στην Γενικη κλινικη Θεσ/νικη

 

ολα μου βγηκαμε γυρω στα 3300

φυσιολογικη γεννα

γιατρος 1000

αναισθησιολογος 200

τα υπολοιπα κλινικη

απλα χρεωθηκα 300+140 αυτα τα 500περιπου μην τα υπολισετε

αν ολα πανε καλα σου βγαινει 2800 περιπου με ασφαλια ικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια...εγω γέννησα στο αλεξάνδρας με καισαρική, και μαζι με γιατρό κ δίκλινο δωμάτιο πλήρωσα 840 :-)

 

καλησπέρα !

 

Δηλ, ποσα ο γιατρός κ ποσα το δωματιο ?

 

μήπως προλαβαίνω να αλλάξω γιατρό ?:shock::shock:

 

σε ποια πτερυγα ησουν ?

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !

 

Δηλ, ποσα ο γιατρός κ ποσα το δωματιο ?

 

μήπως προλαβαίνω να αλλάξω γιατρό ?:shock::shock:

 

σε ποια πτερυγα ησουν ?

 

Καλησπέρα! Στην πτέρυγα κόνσολα ημουν σε δίκλινο κ ηταν τέλεια! Το δωμάτιο το πληρώσαμε 540 ευρω κ για γιατρό 300 ! Ζητούσε 800 για φ.τ κ 1100 για καισαρική τομή! Ομως μπηκα κανονικα στο νοσοκομειο μια μερα πριν γεννησω δεν πηρα τηλ. να ερθει απο το σπιτακι του κ επειδη νευριασα πολυ με καποια πραγματα δωσαμε 300 κ δεν ειπε κουβεντα κ πολλα ηταν...στην τελικη με 1100 για γιατρο πηγαινα κ στο ιασω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στην πτέρυγα κόνσολα ημουν σε δίκλινο κ ηταν τέλεια! Το δωμάτιο το πληρώσαμε 540 ευρω κ για γιατρό 300 ! Ζητούσε 800 για φ.τ κ 1100 για καισαρική τομή! Ομως μπηκα κανονικα στο νοσοκομειο μια μερα πριν γεννησω δεν πηρα τηλ. να ερθει απο το σπιτακι του κ επειδη νευριασα πολυ με καποια πραγματα δωσαμε 300 κ δεν ειπε κουβεντα κ πολλα ηταν...στην τελικη με 1100 για γιατρο πηγαινα κ στο ιασω..

Αχαχαχαχαχ!Σωστή σε βρίσκω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχ!Σωστή σε βρίσκω!!!!!!!!!!

 

Ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ μεχρι να γεννησω δεν φανταζεσαι ποσο, ηταν αδυνατον να γεννησω φυσιολογικα κ επειδη ειχε πολλες γεννες με παρατησε να υποφερω κ να χτυπιεμαι...δεν ερχοταν καν να μου αλλαξει τη γαζα...μωρε αν ημου εγω 50 θα επαιρνε αλλα ο αντρας μου εδωσε τα 300

Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ μεχρι να γεννησω δεν φανταζεσαι ποσο, ηταν αδυνατον να γεννησω φυσιολογικα κ επειδη ειχε πολλες γεννες με παρατησε να υποφερω κ να χτυπιεμαι...δεν ερχοταν καν να μου αλλαξει τη γαζα...μωρε αν ημου εγω 50 θα επαιρνε αλλα ο αντρας μου εδωσε τα 300

 

Γεια σου MELITINI. να σε ρωτήσω.εσύ δεν είχες τον κακουλάκη γιατρό; τον άλλαξες; αν είναι πες μου αυτός στο αλεξάνδρας μηπως είναι καλύτερος να πάω κι εγώ! να σου ζήσει το νινι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου MELITINI. να σε ρωτήσω.εσύ δεν είχες τον κακουλάκη γιατρό; τον άλλαξες; αν είναι πες μου αυτός στο αλεξάνδρας μηπως είναι καλύτερος να πάω κι εγώ! να σου ζήσει το νινι!

 

Ευχαριστώ :-) οχι δεν τον αλλαζω με τιποτα τον Κακουλάκη...απλα δεν μπορουσα να γεννησω εκει οποτε με παρακολουθουσαν κ οι 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στην πτέρυγα κόνσολα ημουν σε δίκλινο κ ηταν τέλεια! Το δωμάτιο το πληρώσαμε 540 ευρω κ για γιατρό 300 ! Ζητούσε 800 για φ.τ κ 1100 για καισαρική τομή! Ομως μπηκα κανονικα στο νοσοκομειο μια μερα πριν γεννησω δεν πηρα τηλ. να ερθει απο το σπιτακι του κ επειδη νευριασα πολυ με καποια πραγματα δωσαμε 300 κ δεν ειπε κουβεντα κ πολλα ηταν...στην τελικη με 1100 για γιατρο πηγαινα κ στο ιασω..

 

χαχαχαχαχαχα....πολύ καλά εκανες !!!

 

Εγω θα κανω προγραμματισμενη καισαρικη . λογω προβληματος που εχω στα ματια. μεχρι στιγμης δεν μου εχει πει τιποτα για λεφτα , και οσο δεν λεει εγω δεν ρωταω:mrgreen::mrgreen:

αν δεν σε πειραζει παντως , στειλε μου πμ , με το ποιος γιατρος είναι.

το δωματιο το κλεινεις εσυ , οταν μπαινεις ή το κανονιζει ο γιατρός ?

 

Να σου ζήσει το μωράκι σου !!!!!!!

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγώ απέχω πολύ από το να γεννήσω... Παλεύω ακόμα να μείνω εγκυος, αλλά εχτές μιλούσα με μια φίλη που είναι στον 8ο και ΦΡΙΚΑΡΑ!

Σε δημόσιο νοσοκομειο, στο Ελενα συγκεκριμένα, ο γιατρος της της ζήτησε 1200 ευρώ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΓΕΝΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ???? ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΜΟΙΒΗ?????

 

Δεν το ειχα σκεφτεί ποτε, ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω, οπότε ήξερα ότι θα πληρώσω και γιατρό και νοσοκομείο.

 

Επίσης θεωρούσα ότι σε δημόσιο θα πλήρωνα κατι λίγο για το δωμάτιο και ΑΝ ΗΘΕΛΑ θα έδεινα κάτι στο γιατρο!!! ΌΧΙ ΤΑΡΙΦΑ!!!!

 

Δηλαδή αυτοί που δεν έχουν? ΠΩΣ ΓΕΝΝΑΝΕ!!!

 

Συγνωμη για τα κεφαλαια αλλά ειμαι πραγματικα εξαλλή!

 

MeLiTiNi.X είσαι ΘΕΑ που δεν τον πληρωσες!!!

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!

c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγώ απέχω πολύ από το να γεννήσω... Παλεύω ακόμα να μείνω εγκυος, αλλά εχτές μιλούσα με μια φίλη που είναι στον 8ο και ΦΡΙΚΑΡΑ!

Σε δημόσιο νοσοκομειο, στο Ελενα συγκεκριμένα, ο γιατρος της της ζήτησε 1200 ευρώ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΓΕΝΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ???? ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΜΟΙΒΗ?????

 

Δεν το ειχα σκεφτεί ποτε, ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω, οπότε ήξερα ότι θα πληρώσω και γιατρό και νοσοκομείο.

 

Επίσης θεωρούσα ότι σε δημόσιο θα πλήρωνα κατι λίγο για το δωμάτιο και ΑΝ ΗΘΕΛΑ θα έδεινα κάτι στο γιατρο!!! ΌΧΙ ΤΑΡΙΦΑ!!!!

 

Δηλαδή αυτοί που δεν έχουν? ΠΩΣ ΓΕΝΝΑΝΕ!!!

 

 

Συγνωμη για τα κεφαλαια αλλά ειμαι πραγματικα εξαλλή!

 

MeLiTiNi.X είσαι ΘΕΑ που δεν τον πληρωσες!!!

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!

 

Δεν πληρώνουν και γεννάνε με όποιο γιατρό έχει εφημερία. Κι αν δε θέλουν να πληρώσουν ούτε το μονόκλινο ή το δίκλινο, πάνε στο τετράκλινο (που δυστυχώς είναι όλες οι φυλές). Αλλά όποιες θέλουν (οι περισσότερες) να τις παρακολουθεί κάποιος συγκεκριμένος γιατρός και να μπορούν να τον πάρουν τηλέφωνο μόλις σπάσουν τα νερά για να έρθει στο μαιευτήριο, τότε θα δώσουν αμοιβή. Εγώ για καισαρική 1200 έδωσα στο γιατρό που με παρακολουθούσε στο Έλενα, ενώ στο Ιασώ μόνο για την αμοιβή του γιατρού ήθελα 3000. Χώρια το δωμάτιο. Με λιγότερα χρήματα από το κόστος του οικονομικού εξάκλινου ή τετράκλινου του Ιασώ, εγώ γέννησα στο Έλενα και έμεινα σε μονόκλινο λουξ δωμάτιο. Για μένα στα ιδιωτικά αξίζει να πας μόνο αν σε παρακολουθεί χρόνια κάποιος γιατρός που ξεγεννάει μόνο εκεί. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από το γιατρό μου και από το μαιευτήριο και μου φάνηκαν "λογικά" τα χρήματα σε σύγκριση πάντα με τα ιδιωτικά.

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...εγω γέννησα στο αλεξάνδρας με καισαρική, και μαζι με γιατρό κ δίκλινο δωμάτιο πλήρωσα 840 :-)

 

 

Γεια σου κοπελιά. Δε μου λες κι εμενα ποιος ειναι ο γιατρος του αλεξανδρας να παω κι εγώ, γιατί κι εμένα δεν περισσεύουν; πολυ καλά λεφτά πλήρωσες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγώ απέχω πολύ από το να γεννήσω... Παλεύω ακόμα να μείνω εγκυος, αλλά εχτές μιλούσα με μια φίλη που είναι στον 8ο και ΦΡΙΚΑΡΑ!

Σε δημόσιο νοσοκομειο, στο Ελενα συγκεκριμένα, ο γιατρος της της ζήτησε 1200 ευρώ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΓΕΝΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ???? ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΜΟΙΒΗ?????

 

Δεν το ειχα σκεφτεί ποτε, ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω, οπότε ήξερα ότι θα πληρώσω και γιατρό και νοσοκομείο.

 

Επίσης θεωρούσα ότι σε δημόσιο θα πλήρωνα κατι λίγο για το δωμάτιο και ΑΝ ΗΘΕΛΑ θα έδεινα κάτι στο γιατρο!!! ΌΧΙ ΤΑΡΙΦΑ!!!!

 

Δηλαδή αυτοί που δεν έχουν? ΠΩΣ ΓΕΝΝΑΝΕ!!!

 

Συγνωμη για τα κεφαλαια αλλά ειμαι πραγματικα εξαλλή!

 

MeLiTiNi.X είσαι ΘΕΑ που δεν τον πληρωσες!!!

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!

 

 

Αυτοί των δημοσίων θέλουν καταγγελία αμα πάνε να ζητήσουν αμοιβή! Και βέβαια πληρώνονται απο το κράτος.. Τωρα την έχουν δει γιατί είναι και σε ιδιωτικά μαιευτήρια κάποιοι οπότε έχουν μια ταρίφα. ο άλλος όμως δεν εχει να δώσει γι'αυτό επιλέγει το δημόσιο! Λειτούργημα κάνουν! όχι καταναγκαστικά έργα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγώ απέχω πολύ από το να γεννήσω... Παλεύω ακόμα να μείνω εγκυος, αλλά εχτές μιλούσα με μια φίλη που είναι στον 8ο και ΦΡΙΚΑΡΑ!

Σε δημόσιο νοσοκομειο, στο Ελενα συγκεκριμένα, ο γιατρος της της ζήτησε 1200 ευρώ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΓΕΝΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ???? ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΜΟΙΒΗ?????

 

Δεν το ειχα σκεφτεί ποτε, ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω, οπότε ήξερα ότι θα πληρώσω και γιατρό και νοσοκομείο.

 

Επίσης θεωρούσα ότι σε δημόσιο θα πλήρωνα κατι λίγο για το δωμάτιο και ΑΝ ΗΘΕΛΑ θα έδεινα κάτι στο γιατρο!!! ΌΧΙ ΤΑΡΙΦΑ!!!!

 

Δηλαδή αυτοί που δεν έχουν? ΠΩΣ ΓΕΝΝΑΝΕ!!!

 

Συγνωμη για τα κεφαλαια αλλά ειμαι πραγματικα εξαλλή!

 

MeLiTiNi.X είσαι ΘΕΑ που δεν τον πληρωσες!!!

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!

 

Καλησπέρα ,

 

Εχεις δίκιο , ετσι ειναι , αλλά αντε να βρεις άκρη:confused::confused:

Παντως , αν δεν του δωσεις δεν μπορει να σου κανει κ τιποτα........

απ οτι ξερω , αν δεν σε παρακολουθεί καποιος συγκεκριμενος , οταν ειναι να γεννησεις θα πας στον εφημερεύον. Εγω , ας πουμε που πρεπει να παω για προγραμματισμενη καισαρικη , μονο μαζι του μπορω να συννενοηθω και κατα συνεπεια κατι θα ζητησει. Δεν ζητανε ομως ολοι...

 

Και βεβαια , ειναι η δουλειά τους , όπως και των ιδιωτικών άλλωστε ...που ειναι ακομα χειροτεροι που θελουν μια περσιουσια !!!!!

Αυτοί μηπως δεν πληρωνονται απο τα ιδιωτικά μαιευτηρια ? δεν παιρνουν προμηθειες απο τις εξατασεις και τα κεντρα προγεννητικου που στελνουν τις γυναικες ? Και επισης , η περιβόητη ΄αμοιβη τους ΄, παει αναλογα με το δωματιο.............

 

Τουλαχιστον , στο δημοσιο , δεν με εστειλε ποτε κανεις , σε συνεργατη του να κανω αυχενική , β επιπεδου ...ουτε με υποχρεωσαν να κανω αμνιο.

 

Οταν με το καλό , μεινεις εγκυος , θα δεις οτι δεν μπορεις να γλυτωσεις από όλα.................

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγώ απέχω πολύ από το να γεννήσω... Παλεύω ακόμα να μείνω εγκυος, αλλά εχτές μιλούσα με μια φίλη που είναι στον 8ο και ΦΡΙΚΑΡΑ!

Σε δημόσιο νοσοκομειο, στο Ελενα συγκεκριμένα, ο γιατρος της της ζήτησε 1200 ευρώ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΓΕΝΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ???? ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΜΟΙΒΗ?????

 

Δεν το ειχα σκεφτεί ποτε, ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω, οπότε ήξερα ότι θα πληρώσω και γιατρό και νοσοκομείο.

 

Επίσης θεωρούσα ότι σε δημόσιο θα πλήρωνα κατι λίγο για το δωμάτιο και ΑΝ ΗΘΕΛΑ θα έδεινα κάτι στο γιατρο!!! ΌΧΙ ΤΑΡΙΦΑ!!!!

 

Δηλαδή αυτοί που δεν έχουν? ΠΩΣ ΓΕΝΝΑΝΕ!!!

 

Συγνωμη για τα κεφαλαια αλλά ειμαι πραγματικα εξαλλή!

 

MeLiTiNi.X είσαι ΘΕΑ που δεν τον πληρωσες!!!

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!

 

Μπηκα στο μαιευτηριο μια μερα πριν γεννησω κ νοσηλευτικα για 24 ωρες στην πτερυγα βενιζελου για κυησεις υψηλου κυνδινου...εκει λοιπον ηρθαν να μου κανουν 2 ενεσεις που ηταν για αλλες γυναικες, την πρωτη φορα δεν μιλησα ε την δευτερη σηκωθηκα απο το κρεβατι κ αρχισα να φωναζω! Δηλαδη αν δεν ρωτουσα τι ενεσεις ειναι θα μου τις εκαναν! Κι αν παθαινα κατι εγω η το μωρο? ο γιατρος μου τι σκατα εκανε? να μην πω κ για αλλα! Και τα 300 που πηρε δεν τα αξιζε..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...