Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σύσφιξη κοιλιάς μετα τη γέννα - Thermage


yogini

Recommended Posts

εσυ, σα να νομιζω, ότι εισαι λιγο υπερβολικη...εκτος ανησουν παντα 'φετες' οποτε τωρα δυσκολευεσαι να συμβιβαστεις.:)

 

Δεν χρειάζεται να ήταν φέτες για να μην της αρέσει η κοιλιά της τώρα! Την κατανοώ απόλυτα! Η αδερφή μου πριν την γέννα είχε φέτες στην κυριολεξία (τύφλα να'χει Βανδή) κ τώρα σχεδόν ένα χρόνο μετά, ναι μεν έχει φτάσει στα κιλά της αλλά η κοιλιά είναι χαλαρή, όχι τόσο όσο το περιγράφει η yogini.

 

Εγώ πάλι ανήκω σε άλλο κεφάλαιο :ΡΡ Θα πάω μια κ καλή για κοιλιοπλαστική κ ό,τι άλλο μπορούμε να μαζέψουμε σε μερικά χρόνια! :ΡΡΡΡ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 28 δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 16 δημοσιεύσεις

  • katerinak

    katerinak 9 δημοσιεύσεις

  • joe

    joe 5 δημοσιεύσεις

( Πρέπει να φοράω κορμάκια απο μέσα μην τυχόν και σηκωθεί λιγο η μπλούζα και φανει η βιοχλαπάτσα! τωρα το καλοκαίρι βγάζω τη μπεμπελη!

οχι δεν εχω φτασει εκει και δεν θα φτασω νομιζω .απλα δεν υπαρχει κοντο μπλουζακι .τωρα για μαγιο με βλεπω με κανα ολοσωμο ...αναδικνιει καλυτερα το σωμα :wink: ..και τι σωμααααα!!!!!!:lol:

 

Μαζι σου κι εγω!Και το ΣΚ ελεγα στον καλο μου πως προτιμω να μεινω με τα κιλα της εγκυμοσυνης παρα τωρα που τα χανω και η κοιλια μου εχει γινει σαν "σφηγκοφωλια"χα χα!Οποτε για οσες δεν εχουν τον παρα καλα και τα ολοσωμα!

Περα απο την πλακα ομως τυχαια επεσα σαυτο το θεμα σημερα και παρηγορηθηκα και αν μας κατσει κανα λοττο παμε για θερμαζ!Αχ και ελεγα πως οι ραγαδες δεν με ενοχλουν καθολου και οντως αν δεν ειχα το "πλισε" θα το βαζα το μπικινακι!Η απαντηση βεβαια του αντρα μου σε ολα αυτα ηταν "Δηλαδη με αυτα που μου λες και εγω ολοσωμο πρεπει να βαλω φετος...ε ρε τρελλα που κουβαλατε εσεις οι γυναικες..." χα χα χα!!

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω μιλάμε για τους πλισέδες! Εχει παραμορφωθεί και ο αφαλός μου. Δεν ειμαι τοσο ψώνιο που να με νοιάζουν οι φέτες...καμια σχέση...ουτε ήμουν ποτέ φέτες-φέτες. Απο μεσα η κοιλιά μου ειναι πολυ σφιχτη και απ'εξω το δέρμα κρέμεται!!! Ουτε οι γιατροί δεν το πιστευαν ρε γμτ...τεσπα! τουλάχιστον δεν γέμισα φλεβίτη και δεν μου επεσαν τα δοντια οπως της μαμας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα υπολογίζουμε λέω εγώ πότε θα έχουμε επόμενες εγκυμοσύνες κτλ. Να μαζευτούμε να πάμε για γκρουπ μίνι κοιλιοπλαστικής να πάρουμε καμμία καλύτερη τιμή?:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ήταν φέτες για να μην της αρέσει η κοιλιά της τώρα! Την κατανοώ απόλυτα! Η αδερφή μου πριν την γέννα είχε φέτες στην κυριολεξία (τύφλα να'χει Βανδή) κ τώρα σχεδόν ένα χρόνο μετά, ναι μεν έχει φτάσει στα κιλά της αλλά η κοιλιά είναι χαλαρή, όχι τόσο όσο το περιγράφει η yogini.

 

Εγώ πάλι ανήκω σε άλλο κεφάλαιο :ΡΡ Θα πάω μια κ καλή για κοιλιοπλαστική κ ό,τι άλλο μπορούμε να μαζέψουμε σε μερικά χρόνια! :ΡΡΡΡ

ναι ρε κοριτσι...αλλα αλλο δεν μου αρεσει η κοιλια μου και δε βαζω κοντο μπλουζακι και αλλο φοραω κορμακι παντα απο μεσα....τι να πω...η καθε μια με τα 'χαλια ' της :P

εγω πριν την πρωτη γεννα παντως ημουν φετες...ειχα και ενα ωραιο σκουλαρικακι στον αφαλο που πολυ το καμαρωνα....πανε οι φετες, παει και το σκουλαρικι....αλλα μετα την πρωτη γεννα, στο διχρονο η κοιλια μου ηταν σχεδον οπως πριν....

 

Καλα εγω μιλάμε για τους πλισέδες! Εχει παραμορφωθεί και ο αφαλός μου. Δεν ειμαι τοσο ψώνιο που να με νοιάζουν οι φέτες...καμια σχέση...ουτε ήμουν ποτέ φέτες-φέτες. Απο μεσα η κοιλιά μου ειναι πολυ σφιχτη και απ'εξω το δέρμα κρέμεται!!! Ουτε οι γιατροί δεν το πιστευαν ρε γμτ...τεσπα! τουλάχιστον δεν γέμισα φλεβίτη και δεν μου επεσαν τα δοντια οπως της μαμας μου!!!

χαχα...και εγω παρηγοριεμαι...λεω εγινα ορκα αλλα δεν γεμισα και τριχες ( εχω δει και τετοιο)....

Δεν τα υπολογίζουμε λέω εγώ πότε θα έχουμε επόμενες εγκυμοσύνες κτλ. Να μαζευτούμε να πάμε για γκρουπ μίνι κοιλιοπλαστικής να πάρουμε καμμία καλύτερη τιμή?:mrgreen:

εγω ειμαι ετοιμη κοριτσια.....και τελειωσα με γκυμοσυνες και ειμαι σαν φωκια...αν κανονισετε κατι, μεσα....:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ρε κοριτσι...αλλα αλλο δεν μου αρεσει η κοιλια μου και δε βαζω κοντο μπλουζακι και αλλο φοραω κορμακι παντα απο μεσα....τι να πω...η καθε μια με τα 'χαλια ' της :P

εγω πριν την πρωτη γεννα παντως ημουν φετες...ειχα και ενα ωραιο σκουλαρικακι στον αφαλο που πολυ το καμαρωνα....πανε οι φετες, παει και το σκουλαρικι....αλλα μετα την πρωτη γεννα, στο διχρονο η κοιλια μου ηταν σχεδον οπως πριν....

 

 

χαχα...και εγω παρηγοριεμαι...λεω εγινα ορκα αλλα δεν γεμισα και τριχες ( εχω δει και τετοιο)....

 

εγω ειμαι ετοιμη κοριτσια.....και τελειωσα με γκυμοσυνες και ειμαι σαν φωκια...αν κανονισετε κατι, μεσα....:D

 

Εγώ η κακομοίρα είχα γεμίσει τρίχες. Όχι παντού στό λαιμό μου κυρίως και δεν μπορούσα να τις πειράξω μην τυχόν και χειροτερέψουν. Ευτυχώς έκανα λέιζερ και σταματήσανε, αλλιώς θα έκανα εγώ τον Άϊ Βασίλη κάθε χρόνο.:mrgreen: Πάντως αυτό με την κοιλιά αίσχος. Δεν έχω χάσει όλα μου τα κιλά ακόμα. Αλλά ειδικά χαμηλά στην κοιλιά, όταν τσιμπαω τσιμπάω δέρμα. Φαντάζομαι πως όταν φύγει το λίπος, θα το διπλώνω μέσα στο μαγιό μου.

Μπλιαχ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε κοριτσια μου εχουν μεινει πολλα κιλα ακομη...5 απο τη δευτερη εγκυμοσυνη και +8 που ξεκινησα = 13 παλιοκιλα....τα εχω παντου ομως, δε μπορω να πω....το δερμα μου ευτυχως ειναι καλης ποιοτητας.....οποτε και κοιλια να μην ειχα, θα ειχα ολα τα υπολοιπα, τι να το κανω?? Παντως πιστευω ότι πριν το χρονο γαι αυτες που πηραν λιγα κιλα και πριν τον εναμισο χρονοα για αυτες που πηραν πολλα, να μην κανουμε τιποτα....ειναι νωρις ακομη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

yogini;1570324]απο κρέμα βάζω μια καθημερινά δύο φορές απο το telemarketing την REJENE. Δοκιμασα ολες τις εγχώριες θαυματουργές και αυτή μου έκατσε πιο καλά.

 

Εσυ με ξεπερασες εκανες και την παραγγελια σου , εγω μονο με την απορια εμεινα <<λες να κανει δουλεια???>>

 

Θα τα δοκιμασω και εγω να δω αποτελεσματα αν και δεν πιστευω , ειναι πολυ το περισεμα του δερματος ,μια κοιλιοπλαστικη θα με γλιτωνε αλλα πιως παει να τρυπηθει τωρα !!!!( μιλαμε για ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ ΦΟΒΙΑ στις βελονες ) .καλυτερα να κανω 10 τοκετους παρα να παω να δωσω αιμα !!!!!

sppJp2.png

 

73j1p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δεν ειναι ουτε μήνας που εχω κάνει λοιπόν το thermage και πρεπει να πω οτι υπάρχει μεν βελτιωση αλλα οχι το μπαμ να πεις οτι έφτιαξε. Ειναι παντως καλυτερα τα πράγματα και ιδιαιτερα στην ψυχολογία μου ως προς τον σύντροφο μου ;)

Ακομα δεν εχω κανει το ρετουσάρισμα που μου ειχε πει αυτος στον μηνα....μαλλον θα το κάνω ομως...τα σκασα που τα σκασα...

Link to comment
Share on other sites

οχι πόντους....δεν ειχα και πρόβλημα δηλαδή για να μετρηθώ. Το δέρμα μονο κάπως άρχισε να στρώνει...ειδικα πανω απο τον αφαλό και στα πλάγια. Οι πολλές ζάρες παραμένουν και ο γιατρός μου ειχε πει την δεύτερη φορα οτι θελει να περάσει αυτες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι δεν μπορω να πω οτι το συστήνω σε μεγάλη χαλάρωση δέρματος....σε μικρή ναι! Εγω που εχω μεγάλη απλώς εχω δει μια βελτιωσουλα αλλα οχι της τάξης που να δικαιολογεί το κόστος του

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
οχι δεν μπορω να πω οτι το συστήνω σε μεγάλη χαλάρωση δέρματος....σε μικρή ναι! Εγω που εχω μεγάλη απλώς εχω δει μια βελτιωσουλα αλλα οχι της τάξης που να δικαιολογεί το κόστος του

 

Μήπως θα μπορούσες να μας γράψεις νέα σου???

Link to comment
Share on other sites

αύριο θα πάω να κάνω και το δεύτερο χτύπημα και θα σας πω μετά. Οπως ειπα υπάρχει βελτιωση, αισθητή αλλα και παλι σε τοσο μεγάλη ζημιά που εχω εγω δεν ειναι για μπικίνι! Ελπίζω μετα τη δεύτερη επίσκεψη να ειναι καλύτερα τα πράγματα.

Ο αφαλός μου πχ που ειχε παραμορφωθεί εντελώς τώρα ειναι πολυ καλύτερα.

 

Σκέψου οτι η κοιλιά μου ήταν χειρότερη απο της κυρίας στη φωτό!!!

http://www.beautyborneo.com/images/thermage_clip_image001.jpg

Link to comment
Share on other sites

αύριο θα πάω να κάνω και το δεύτερο χτύπημα και θα σας πω μετά. Οπως ειπα υπάρχει βελτιωση, αισθητή αλλα και παλι σε τοσο μεγάλη ζημιά που εχω εγω δεν ειναι για μπικίνι! Ελπίζω μετα τη δεύτερη επίσκεψη να ειναι καλύτερα τα πράγματα.

Ο αφαλός μου πχ που ειχε παραμορφωθεί εντελώς τώρα ειναι πολυ καλύτερα.

 

Σκέψου οτι η κοιλιά μου ήταν χειρότερη απο της κυρίας στη φωτό!!!

http://www.beautyborneo.com/images/thermage_clip_image001.jpg

 

 

Το αποτέλεσμα της κυρίας στη φωτό το βρίσκω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.Αλλά από ότι βλέπω σε πόντους δεν έχει διαφορά.

Είχα ρωτήσει την πλαστικό χειρουργο μου για αυτή τη μέθοδο επειδή έχω κάνει λιποαναρόφηση( και γενικά το δέρμα μου επειδή είναι πολύ λεπτό, επίσης βάλε-χάσε κιλά από εγκυμοσύνες έχω αρκετή χαλάρωση σε μηρούς-γλουτούς)και μου είχε πει ότι είναι μία πάρα πολύ ακριβή μέθοδος , που δεν την συστήνει όχι μόνο λόγω κόστους ,αλλά δεν έχει και ιδιαίτερα αποτελέσματα, ούτε κρατάει για πολύ.Και το άφησε εκεί , δεν έψαξα παραπάνω.

Καλά για φέτος δεν το βλέπω ,αλλά ίσως του χρόνου , αν είμαστε καλά θα το επιχειρήσω.Με ενδιαφέρει ακόμα και για τα μπράτσα.

Link to comment
Share on other sites

yogi γιατι δεν κανεις πλαστικη τι περιμενεις?ειναι κριμα να εισαι αδυνατη να εχεις γυμνασμενο σωμα κ να παλευεις με διαφορα ωστε να προσπαθησεις να αποκαταστησεις την ζημια με μετριοτητες.Σορρυ που ανακατευομαι αλλα θεωρω οτι η ψυχολογια μας ειναι το παν κ αν νιωθεις ασχημα ειναι κριμα να περιμενεις να περασουν 6μηνες να δεις το ποσοστο αποκαταστασεις,εαν εσυ θα εισαι ευχαριστημενη μ αυτο κ αν οχι?τι θα κανεις κ στην τελικη γιατι να συμβιβαστεις με μετριοτητες.Ολα αυτα στα λεω γιατι δεν εισαι 100κιλα κ λες ε ενταξει εχω πεσμενη κοιλια,εσενα το προβλημα σου περιοριζεται μονο στην κοιλια,καλα εγω στην θεση βουρ για πλαστικη,εγω το σκεφτομαι να κανω στο στηθος γιατι μετα τον θηλασμο εχει γινει πολυ μικρο κ εχει φτασει στα ταρταρα,θα περιμενω μερικους μηνες γιατι κ στην κορη μου ηθελε ενα χρονο για να επανελθει κ αν δεν κατι θα κανω σιγουραααααα

Link to comment
Share on other sites

Μα η κοιλιοπλαστική αφήνει πολύ μεγάλα σημάδια.Είχα δει μία φορά μία κοπέλα που είχε κάνει τέτοια επέμβαση , βέβαια η κοπέλα ήτανε υπέρβαρη και ήτανε αρκετά τρομακτική η ουλή.Και από φωτογραφίες που έχω δει στο ιντερνετ , το ίδιο.

Ύπάρχει βέβαια και η λύση του τατουάζ, αλλά πιστεύω θέλει μεγάλη σκέψη και αρκετά χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κάνω κοιλιοπλαστική ακόμα γιατι σκέφτομαι να κάνω κι άλλα παιδάκια :)

 

τώρα πάντως μετά τη θεραπεία εχει μαζέψει το θέμα αρκετά και εχει περιοριστεί σε μια περίμετρο γύρω απο τον αφαλό. Σήμερα με τσουρούφλισε λιγάκι και θα πάω και την Παρασκευή να μου περάσει τις ζαρούλες με μια μικρή κεφαλή.

Οπως ειχα ψιλιαστεί δεν χρησιμοποιεί τις κεφαλές μονο μια φορά γιατι κοστίζουν 1000?. Οποτε την Παρασκευή που θελει να με περασει με μικρή κεφαλή θα ειναι καποια κυρια εκει πριν απο μενα που θα κανει με την κεφαλη αυτή στο πρόσωπο.

 

Κι αυτοί μου ελεγαν εκει πάντως πως αν ξαναμείνω εγκυος να κάνω καισαρική-πλαστική και να γλιτώσω μετά την κοιλιοπλαστική....καλά τους ειπα οτι ειμαι κατά σε τετοια πράγματα αλλα αυτοι ειναι εντελώς αλλοι άνθρωποι....anyway

Μενεγάκη, Πετρουλάκη και λοιπές αυτό κάνουν και βγαίνουν κούκλες μετά τη γέννα!

Link to comment
Share on other sites

Η Μενεγακη οχι Yogini γιατι απ΄ο,τι γνωριζω και τις τρεις φορες γεννησε με φυσιολογικο τοκετο.Εχω ακουσει ομως οτι κανει πολυ κολυμπι και γι΄αυτο επανερχεται τοσο γρηγορα.

Η κοιλια της κυριας στη φωτο που εβαλες ειναι πλακα μπροστα στη δικη μου.Εμενα ΚΑΙ ζαρες εχει παρα πολλες,και ο αφαλος ειναι εντελως παραμορφωμενος και η κοιλια πεταει παρα πολυ.Γεννησα τη δευτερη κορουλα μου πριν 5 μηνες κι ακομα εχω πολυ μεγαλη κοιλια,φοραω κορσε για να μπορω να ντυθω αλλα και παλι οχι με τα ρουχα που φορουσα προ εγκυμοσυνης αλλα με φαρδια,και παλι και με τον κορσε η κοιλια μου πεταει πολυ.Θα μου το προτεινες το thermage?Παρηγγειλα κι εγω αυτη την κρεμα που προανεφερε μια κοπελα,απο το Telemarketing,και περιμενω να μου ερθει αυτες τις μερες αλλα ψιλοφοβαμαι επειδη θηλαζω,μην εχει τιποτα βλαβερο που να περναει στο γαλα βρε κοριτσια.

Για μπικινι βεβαια δεν το συζηταω καν,με τιποτα!!! Δε γκρινιαζω γιατι καθε ραγαδα και καθε ζαρα ξερω οτι ειναι απο τα κοριτσια μου,απο τις ευλογημενες εγκυμοσυνες μου,απο το δωρο αυτο του Θεου.

Απλα σκεφτομαι αν υπηρχε κατι που να βελτιωνε λιγο την κατασταση,τουλαχιστον να μπορουσα να ντυθω οπως παλια,δε λεω να χωρεσω στο νουμερο 26 τζιν,οχι βεβαια,αλλα να χωραω στις μπλουζες μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Joe μάλλον εχεις θέμα σαν εμενα :(

Εφοσον η μικρή σου ειναι 5 μηνών θα σου ελεγα να περιμένεις μέχρι το χρονο και μετά να επέμβεις οπως θα αποφασίσεις. Γράψου ομως σε κάποια ταξη πιλάτες για να σφίξεις οσο μπορεις τους μυς απο μέσα. Εαν εχεις τελειώσει με τις γεννες τοτε καλύτερα πλαστικη πάντως....μονιμο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

joe ειναι πολυ νωρις ακομα για να σκεφτεσαι το οτιδηποτε,κατσε να περασει τουλαχιστον ενας χρονος κ μετα να αρχισεις να ξαχνεις το θεμα,ακομα δεν εχουν επανελθει τα οργανα στην θεση του.Εγω παντως κοριτσια δεν ειμαι της γυμναστικης καθολουυυυυυυυυυ,ειμαι τυχερη που ειμαι αδυνατη,διαφορετικα θα ειχα καταφυγει δεν ξερω κ εγω που

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...