Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες ώρες κάνατε για να γεννήσετε;;


Recommended Posts

ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΦΙΛΕΝΆΔΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΑΡΔΕΛΑΚΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ... ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΛΌ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΙΔΙΑ ΔΟΣΗ ΤΡΕΛΑς ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΛΑΣΤΑΡΑΚΙ ΤΗς... ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΑΛΛΙΩς ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΣΙΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

:D:D:D:D

 

g09.gifg03.gif

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 473
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι το κριθαράκι...γιαυτό κορίτσια γρήγορα τις ευχές σας αλλιώς δεν την βλέπω καλά την φίλη μας Aphrodite_k! :lol::lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αντε κι εσυ,μην ζηλευεις!!!

:lol::lol::lol:

 

katerina24 τώρα θα αρχίσουν όλες να στο ζητάνε να το ξέρεις! Ετοιμάσου... :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

.. εγώ γένησα μέσα σε 20 λεπτά .. :P

πήγα στο μαιευτήριο χαλαρή αφού είχα κάνει το μπανάκι μου, είχα στεγνώσει τα μαλλιά μου, είχα φορέσει τα κοκαλάκια μου, είχα ντύσει τον άντρα μου και τους γονείς μου :P

.. η γυναικολόγος μου είχε φτάσει ΗΔΗ στο μαιευτήριο και με περίμενε καμια ώρα κι όταν με είδε έμεινε κάγκελο γιατί περίμενε να με δεί σε καμια έξαλλη κατάσταση να ουρλιάζω να ξεφυσάω και αντ' αυτού είδε μια Αθηνά μακιγιαρισμένη φρεσκολουσμένη χαλαρή με το βαλιτσάκι της :P

.. με πήγανε και μου σπάσανε τα νερά και μετά απο 20 λεπτά γένησα το πλασματάκι μου χωρίς επισκληρίδιο, με φυσιολογικό τοκετό και με τον άντρα μου στο πλευρό μου ..

.. ειλικρινά και μέσα απο την ψυχή μου σας εύχομαι κι εσείς να γενήσετε εύκολα, ανώδυνα και πάνω απ' όλα ΨΥΧΡΑΙΜΑ!!

.. εάν κάνετε Ο,ΤΙ σας λέει ο/η γιατρός και η μαία τότε πιστέψτε όλα θα κυλήσουν ομαλά!! :wink:

.. μακάρι και ο μαγκάκος μου να γενηθεί τόσο εύκολα όσο και η κορακλάρα μου !! :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα μεσα σε 4 ωρες απο την στιγμη που ξυπνισα, στις 3:00 τα ξημερωματα με πονους, μεχρι να, ετοιμαστω και να παω στην κλινικη ειχε παει 5:30 και στις 7:00 το πρωι ειχα αγκαλια τη μαιμουδιτσα μου!! :D

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Εγω την Μελινα την γεννησα στην ολλανδια την 41η εβδομαδα οπου εκει η μαια σε καθοδηγει και πας στο νοσοκομειο λιγο πριν γεννησεις.Μου εσπασαν τα νερα στις 5 το απογευμα και στις 3 τα ξημερωματα ημουν εξαντλημενη και αγχωμενη,ερχεται η μαια να με δει και μου λεει εχεις διαστολη περιπου 1! :?:shock: "τα ειδα ολα".Πηρα τον αντρα μου και πηγα στο νοσοκομειο οπου τελικα με ξεγεννησε γυναικολογος στις 9 το πρωι αφου μου εβαλαν τεχνητους.

Με τον Μαριο χειροτερα,αφου περασα την 40η εβδομαδα πηγα με ραντεβου για προκληση στο Αλεξανδρας.Μου εβαλαν το πρωτο κολπικο υποθετο 8 το πρωι και αφου μου εδωσαν οτι χαπι και οτι φαρμακο υπηρχε αισιως γεννησα 0:45 ....και στις 2 γεννες χωρις επισκληριδιο και πολυς κοπος για το τιποτα αφου απο κατασκευης ο τραχηλος μου δεν ανοιγει.Διαστολη μεχρι το 5 μου εγινε με δαχτυλο και ακομη ποναω οταν το σκεφτομαι.... :roll: δραμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι γέννησα γρήγορα... Έκανα κι εγώ το μπανάκι μου πήγα χαλαρά στο νοσοκομείο και σε τρισήμιση ώρες ο μικρός ταλιμπάν έκανε την εμφάνισή του. Η αλήθεια είναι ότι πονάς αλλά απ'την άλλη είναι η μόνη περίπτωση που πονάς για ένα τόσο ωραίο αποτέλεσμα άρα με το που βγαίνει το μπεμπονάκι τα ξεχνάς όλα. Πρόσφατα βέβαια έμαθα ότι υπάρχουν περιπτώσεις γυναικών που δεν πονάνε! Καλή φάση; Όπως και να χει όμως είναι πόνος που ξεχνιέται.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καλή μου γέννησε στις 29/07 σε 2 περίπου ώρες από την εισαγωγή της!

 

Δεν προλάβαμε καν να κάνουμε την επισκληρίδιο!!!

 

"Τι επισκληρίδιο κοπέλα μου..." της είπε η προϊσταμένη όταν της το ζήτησε…"εσύ γεννάς!"

 

 

Τσάμπα οι καφέδες και τα λοιπά εφόδια που είχαν πάρει οι παπούδες για να επιβιώσουν τη…μακρά αναμονή!

 

Όπως λέει και ο λαός μας…τέλος καλό ΌΛΑ ΚΑΛΑ

 

Ευχόμαστε σε όλες τις κοπέλες να γεννήσουν κυριολεκτικά με ένα πόνο και να φέρουν στον κόσμο υγιή και καλότυχα αγγελούδια!

 

Τα χρειαζόμαστε!!!

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΚΡΑΤΟΣ!

 

.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω γεννησα σε 1-1,5 ωρα απο οταν μπηκα στις ωδινες με φυσιολογικο τοκετο χωρις επισκληριδιο και τεχνητους πονους που τους προκαλεσαμε το πρωι της ιδιας ημερας στις 10 περιπου...πηγα στο νοσοκομειο στις 4 και κατι το απογευμα με απλες ενοχλισεις στη μεση μου και μεσα στην καλη χαρα καναμε πλακα με τον γιατρο :)

Μετα που μου εβαλε τον ορο ομως....αφου του ελεγα ευθανασια εβαλες μεσα?? :P:P:P ευτυχως κρατησε λιγο αλλα ΠΟΝΟΣ!!!!!! οκ εζησα :P

Τωρα το ξανακανω ευχαριστως :lol::lol::lol::lol::lol:

Μακια σας και με εναν πονο οσες περιμενετε :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

κουκλιτσα για σου εμενα με σπασαν τα νερα τριτη βραδυ στις 8΄¨30 κ γενισα πεμπτη 9 παρα τεταρτο το βραδυ δεν ειχα δικους μου πονους μπεναν τεχνιτι που σε τρελενουν :mrgreen: 5 πενταωρα πονους

στην εξοθισι δεν ενιωσα τιποτα :D με το που τον ειδα δε ξεχασα :shock: τα παντα ειναι απιστεφτι εμπιρια

 

δεν πηρα κανενα παφςιπονο ουτε οταν με ραψαν κ ειμαι πολυ περιφανι γιαυτο

.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ γέννησα και τα δύο μου αγοράκια μέσα σε δύο ώρες χωρίς επισκληρίδιο, με φυσιολογικό τοκετό και χωρίς κανένα παυσίπονο. Βέβαια το τελευταίο μισάωρο ήταν του "θανάτου" όπως λέω, αλλά ήταν μόνο 30 λεπτά. Μακάρι όλα τα κορίτσια να έχουν έτσι εύκολες γέννες!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...