Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΟΠΟΙΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΙ


Recommended Posts

Θα ζητησει φαι (η ζητιανα), θα γελασει, θα χαιρετισει

αχχ με αυτο το φαι τι θα κανουμε? θα νομιζουν οτι τα αφηνουμε νηστικα!!! κι εμενα τα ιδια με το φαι! αλλα με προβληματιζει περισσοτερο που παει και ζηταει... αν παει αργοτερα κανεις και της δωσει το οτιδηποτε χωρις καν να το ζητησει? ( μαλλον σε εκεινη την ηλικια θα το ξανασυζηταμε το προβλημα μας):confused:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχχ με αυτο το φαι τι θα κανουμε? θα νομιζουν οτι τα αφηνουμε νηστικα!!!

 

Ξερεις τι ειναι αυτο? 'Το ξενο ειναι πιο γλυκο'....που ισχυει και για 'ξενα' παιχνιδια που και ΙΔΙΑ με τα δικα της να ειναι, ειναι πιο γλυκα γιατι εινα 'ξενα'......:rolleyes::rolleyes: Συγνωμη για το οφφ τοπικ στην αρχικη κοπελα.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΚΙΟ και μενα το ίδιο κάνει. αγκαλιάζει και κανει μα ολα τα παιδακια. ο δικος μου ειναι 13μιση μηνων. τα περισσοτερα παιδακια δεν θελουν να τα αγκαλιάζει αλλα αυτος προσπαθει να φιλήσει οπου βρει. αν φτανει μεχρι το στερνο τους θα φιλησει εκει, αν ειναι ισα στο μποι θα φιλησει στο προσωπο. κακο για μενα γιατι με τις ιωσης οι στενες επαφεσ δεν επιτρεπονται αλλα τον βλεπω πως χαιρεται και χαιρομαι και γω. ασε που προτιμω παρα αυτο που εκανε μεχρι 9 μηνων. μολις εβλεπε παιδακι πλανταζε στο κλαμα. δεν μπορουσαμε να κυκλοφορησουμε σε χωρο με παιδια. αν δω ομως την μανουλα η τον μπαμπα του αλλου παιδιου να δυσανασχετει τον τραβαω αμεσως. εγω μπορει να το βρισκω χαριτωμενο να βλεπω 2 μωρακια να αγκαλιαζονται αλλα δικαιωμα του καθε γονιου να μην το θελει. εχθες ηταν ενα κοριτσακι που ηταν κ αυτο χαδιαρικο και φιληθηκαν στο στομα:) βεβαια στο στομα εχει φιλησει και ενα αγορακι-εκει βρηκε στοχο-να ανησυχω??? :)))))))

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 χρόνια μετά...

Βρε κοριτσια να επαναφερω το θεμα ο δικος μου ειναι 2 ετων.Ειναι πολυ διαχυτικος με ξενους.Σηκωνει τα χερια να τον παρουν αγκαλια π.χ μια μαμα που παιζει με το παιδακι και ο δικος μου μαζι τους.Ζηταει αγκαλιες αλλα δεν μου αρεσει ολο αυτο που κανει με ξενους.Τι λετε εμενα δεν μου φαινεται φυσιολογικο ολο αυτο.Π.χ εχει τυχει να δωσει το χερι σε γειτονισα μας που την εχει δει 3 φορες και να επιμενει να τον παει βολτα.Πειτε μου την γνωμη σας 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Βρε κοριτσια να επαναφερω το θεμα ο δικος μου ειναι 2 ετων.Ειναι πολυ διαχυτικος με ξενους.Σηκωνει τα χερια να τον παρουν αγκαλια π.χ μια μαμα που παιζει με το παιδακι και ο δικος μου μαζι τους.Ζηταει αγκαλιες αλλα δεν μου αρεσει ολο αυτο που κανει με ξενους.Τι λετε εμενα δεν μου φαινεται φυσιολογικο ολο αυτο.Π.χ εχει τυχει να δωσει το χερι σε γειτονισα μας που την εχει δει 3 φορες και να επιμενει να τον παει βολτα.Πειτε μου την γνωμη σας 

Μια χαρά φυσιολογικο ειναι. Απλώς βρισκει ενδιαφέρον σε άλλους ανθρώπους εκτός από εσάς γιατί βαριεται κ θέλει παρέα. Φάση είναι θα περάσει. Αργότερα θα αρχίσει να ντρέπετε μην αγχώνεσαι.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Βρε κοριτσια να επαναφερω το θεμα ο δικος μου ειναι 2 ετων.Ειναι πολυ διαχυτικος με ξενους.Σηκωνει τα χερια να τον παρουν αγκαλια π.χ μια μαμα που παιζει με το παιδακι και ο δικος μου μαζι τους.Ζηταει αγκαλιες αλλα δεν μου αρεσει ολο αυτο που κανει με ξενους.Τι λετε εμενα δεν μου φαινεται φυσιολογικο ολο αυτο.Π.χ εχει τυχει να δωσει το χερι σε γειτονισα μας που την εχει δει 3 φορες και να επιμενει να τον παει βολτα.Πειτε μου την γνωμη σας 

Έτσι ακριβώς ήταν ο αδελφός μου! Η μητέρα μου λέει πως πήγαινε σε όποιον άγνωστο συναντούσε. Ήταν πολύ διαχυτικος και κοινωνικός από μωρό.

Το δικό μου παιδί πάλι, αν δει παιδάκι κλαίει κ φοβάται κ θα γίνει 2 τον επόμενο μήνα. Κ εγώ ανησυχώ μηπως δεν είναι φυσιολογικό...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ninaki80 είπε:

Μια χαρά φυσιολογικο ειναι. Απλώς βρισκει ενδιαφέρον σε άλλους ανθρώπους εκτός από εσάς γιατί βαριεται κ θέλει παρέα. Φάση είναι θα περάσει. Αργότερα θα αρχίσει να ντρέπετε μην αγχώνεσαι.  

Θελω να ειναι κοινωνικο αλλα με ενοχλει που ειναι τοσο διαχυτικος.Οκ ζουμε και σε εποχες covid και ο δικος μου τρελαινεται για κοσμο.Η αληθεια ειναι πως απο τοτε που αρρωστησαμε οι επαφες μας ειναι περιορισμενες και ολες εκτος σπιτιου ακομα και οι παπουδες βρισκομαστε εξω.Εχω σκεφτει πολλες φορες οτι ισως γι αυτο εξω αφηνεται τοσο πολυ με ξενους και στην ουσια εμας μας αφηνει στην ακρη και αναζητα νεα προσωπα.Μακαρι να περασει αυτη η φαση γιατι ανησυχω αν και πιστευω ετσι θα ειναι απλα ο χαρακτηρας του.

2 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Έτσι ακριβώς ήταν ο αδελφός μου! Η μητέρα μου λέει πως πήγαινε σε όποιον άγνωστο συναντούσε. Ήταν πολύ διαχυτικος και κοινωνικός από μωρό.

Το δικό μου παιδί πάλι, αν δει παιδάκι κλαίει κ φοβάται κ θα γίνει 2 τον επόμενο μήνα. Κ εγώ ανησυχώ μηπως δεν είναι φυσιολογικό...

Για πες για τον αδερφο σου ειναι ετσι εως σημερα?Ειναι ο χαρακτηρας του?Εχω ακουσει και εχω δει πολλα παιδακια που φοβουνται ντρεπονται και γενικα ειναι μαζεμενα.Νομιζω ο παιδικος σταθμος  θα σας βοηθησει. πολυ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Θελω να ειναι κοινωνικο αλλα με ενοχλει που ειναι τοσο διαχυτικος.Οκ ζουμε και σε εποχες covid και ο δικος μου τρελαινεται για κοσμο.Η αληθεια ειναι πως απο τοτε που αρρωστησαμε οι επαφες μας ειναι περιορισμενες και ολες εκτος σπιτιου ακομα και οι παπουδες βρισκομαστε εξω.Εχω σκεφτει πολλες φορες οτι ισως γι αυτο εξω αφηνεται τοσο πολυ με ξενους και στην ουσια εμας μας αφηνει στην ακρη και αναζητα νεα προσωπα.Μακαρι να περασει αυτη η φαση γιατι ανησυχω αν και πιστευω ετσι θα ειναι απλα ο χαρακτηρας του.

Για πες για τον αδερφο σου ειναι ετσι εως σημερα?Ειναι ο χαρακτηρας του?Εχω ακουσει και εχω δει πολλα παιδακια που φοβουνται ντρεπονται και γενικα ειναι μαζεμενα.Νομιζω ο παιδικος σταθμος  θα σας βοηθησει. πολυ

Να, τώρα ξαναρωτήσα τη μαμά μου που τυχαίνει να είναι εδώ κ μου λέει ότι πήγαινε σε όλα τα παιδάκια στην παιδική χαρά, χαιρετούσε όλο τον κόσμο, πήγαινε με χαρά βόλτα με όλους τους γείτονες που θα του έλεγαν "έλα". Άλλα χρόνια βέβαια τότε (τώρα είναι 37 χρόνων), δεν είχαν τους φόβους που έχουμε σήμερα με τους άγνωστους... Πιο μετά που τον θυμάμαι, ήταν πάντα κοινωνικό παιδί με παρέες κ γνώριζε εύκολα κόσμο. Παρέμεινε δλδ έτσι ο χαρακτήρας του, σε αντίθεση με εμένα χαχαχα. Μάλλον το παιδί μου πήρε από μένα, ελπίζω να περάσει αυτή η φάση τι να πω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Να, τώρα ξαναρωτήσα τη μαμά μου που τυχαίνει να είναι εδώ κ μου λέει ότι πήγαινε σε όλα τα παιδάκια στην παιδική χαρά, χαιρετούσε όλο τον κόσμο, πήγαινε με χαρά βόλτα με όλους τους γείτονες που θα του έλεγαν "έλα". Άλλα χρόνια βέβαια τότε (τώρα είναι 37 χρόνων), δεν είχαν τους φόβους που έχουμε σήμερα με τους άγνωστους... Πιο μετά που τον θυμάμαι, ήταν πάντα κοινωνικό παιδί με παρέες κ γνώριζε εύκολα κόσμο. Παρέμεινε δλδ έτσι ο χαρακτήρας του, σε αντίθεση με εμένα χαχαχα. Μάλλον το παιδί μου πήρε από μένα, ελπίζω να περάσει αυτή η φάση τι να πω... 

Καλα ναι εννοειται σημερα αλλες εποχες.Εμενα ειναι ακομα πιο διαχυτικος ζηταει αγκαλια αν καποιος τον γλυκοκοιταξει και του πιανει το χερι.Θα κανω μια συζητηση με τον παιδιατρο να δω τι θα προτεινει.Μακαρι να αλλαξει ολο αυτο 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...