Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξάκλινο στο Ιασώ


makarinaerthei

Recommended Posts

Δηλαδη εγω για ποιον πληρωνω τοσα χρονια τους φορους μου???

 

Έχω να προσθέσω "....και τις ασφαλιστικές εισφορές μου"

 

Dora, δε φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ μαζί σου.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τί έγινε βρε κορίτσια???

 

Σταμάτησε η αντιπαράθεση και χάσατε ενδιαφέρον για το θέμα????:P:p:p

 

Αλήθεια τώρα ξέρει καμία αν ισχύει το rooming in στο 6κλινο????

 

 

Σου ελειψα?!:P (να εισαι ευγενικη..)

Link to comment
Share on other sites

Σου ελειψα?!:P (να εισαι ευγενικη..)

 

 

Με όλη μου την ευγένεια, όχι!!!! Χαχαχα! Πλάκα κάνω!!

Καλή σου ημέρα!!!:P:p:p

 

 

vereniki ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!;););)

Από ότι καταλαβαίνω πάμε εκεί και ο Θεός βοηθός...Νομίζω ότι θα έχω το θάρρος να ζητήσω από τον κόσμο να φύγει αν έχουν μαζευτεί πολλοί...

Πάντως μου είπε και ο γιατρός μου την ώρα των επισκεπτηρίων, να στέλνω το μωρό μέσα (φυσικά αν θηλάζω εκείνη την ώρα, μάλλον τον κόσμο θα "στέλνω"...)

yUVtp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με ολο το θαρρος σας συμβουλευω να πειτε σε οσους μπορειτε να μην ερθουν στο μαιευτηριο ..ετσι και ερθουν δεν το κουνανε μεχρι να δουν το μωρο..πασχιζε ο ανδρας μου να τους παει στην καφετερια,πασχιζε εγω να θηλασω,ειχα φαει και τη φρικη με τοσα χνωτα πανω απο το μωρο..δραμα ηταν..

μπορει να σας φαινεται υπερβολικο τωρα αλλα εκεινη τη στιγμη νιωθεις οτι εχεις την αναγκη να προστατεψεις το μωρο σου και οι γυρω σου δεν περνουν απο λογια..

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με ολο το θαρρος σας συμβουλευω να πειτε σε οσους μπορειτε να μην ερθουν στο μαιευτηριο ..ετσι και ερθουν δεν το κουνανε μεχρι να δουν το μωρο..πασχιζε ο ανδρας μου να τους παει στην καφετερια,πασχιζε εγω να θηλασω,ειχα φαει και τη φρικη με τοσα χνωτα πανω απο το μωρο..δραμα ηταν..

μπορει να σας φαινεται υπερβολικο τωρα αλλα εκεινη τη στιγμη νιωθεις οτι εχεις την αναγκη να προστατεψεις το μωρο σου και οι γυρω σου δεν περνουν απο λογια..

 

 

Ρίτα μου το έχω δει και είναι πραγματικά απαράδεκτο...και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!

 

Να σου πω την αλήθεια ήδη λέω σε φίλους: να πάρετε τηλ. πριν έρθετε για "να μην έρθετε άδικα" (και επειδή δεν ξέρω πώς θα είμαι και επειδή δεν ξέρω τί θα γίνεται τότε με την γρίπη)... Και ήδη από το τηλ. δεν βρίσκω κατανόηση... Ξυνίζουν, δεν καταλαβαίνουν, και άλλα...

 

Ευτυχώς ο αντρούλης μου, μου έχει υποσχεθεί ότι θα δράσει δυναμικά σαν πυροσβέστης και θα τους βγάζει έξω ευγενικά, για μια βόλτα, για ένα τσιγάρο...

 

Αλλά στο 6κλινο θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε και τους επισκέπτες των άλλων... αυτό με φοβίζει πιο πολύ από όλα!!!!

yUVtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Ευτυχώς ο αντρούλης μου, μου έχει υποσχεθεί ότι θα δράσει δυναμικά σαν πυροσβέστης και θα τους βγάζει έξω ευγενικά, για μια βόλτα, για ένα τσιγάρο...

 

Αλλά στο 6κλινο θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε και τους επισκέπτες των άλλων... αυτό με φοβίζει πιο πολύ από όλα!!!!

 

Ειλικρινα λυπομουν τον ανδρα μου που δεν καταφερνε να δει καθολου το παιδι μας απο το να τρεχει δεξια και αριστερα να απασχολει τους επισκεπτες..εφτανε η ωρα 10 το βραδυ για να πιασει λιγο και εκεινος το μωρο και να το δει...

Πραγματικα σας συμβουλευω να αποφυγετε τους πολλους εξ αρχης διοτι εκει μεσα δε βγαζεις ακρη..

Με το καλο!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

μα καλά δεν έχει ευαισθητοποιηθεί ο κόσμος με τη γρίπη, ώστε να μην έρχονται πάνω από τα νεογέννητα?

 

δεν υπάρχει και αυτός ο ΄χωρος που κρατάνε τα μωράκια που έχει τζάμι και μπορεί κάποιος να τα δει εκ του ασφαλούς από εκεί?

 

δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την νοοτροπία, που ξέρουν ότι μπορεί να βάζουν σε κίνδυνο την υγεία ενός μωρού, μόνο κ μόνο για να ικανοποιήσουν την περιέργεια τους (?) για να το δουν...???? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρίτα ευχαριστώ για τις ευχές!!! Κι εσύ ό,τι επιθυμείς!!!

 

Χιονάτη είναι απίστευτο το γεγονός πως κάποιοι άνθρωποι που δεν έχουν παιδάκια δεν μπαίνουν καν στη διαδικασία να σκεφτούν τα αυτονόητα... να σου πω το εξής απλό...περίμενα 3 φίλες μου για καφέ (αφού τους εξήγησα ότι αν θέλουν πραγματικά "να τα πούμε" πρέπει να έρθουν αυτές σπίτι ΠΡΙΝ γεννήσω)..

Έρχονται λοιπόν και λέω κορίτσια τσιγάρο έξω στο μπαλκόνι και μου λέει η μία (που παρεπιπτόντως υπεραγαπώ) αααα δεν καπνίζω γιατί εδώ και 2 ημέρες έχω τον λαιμό μου!!!!!! Ευτυχώς είχα ζητήσει από πριν να μην αγκαλιαστούμε και φιληθούμε, οπότε διατήρησα και αποστάσεις όσο γινόταν και μόλις έφυγαν αέρισα πολύ καλά το χώρο...

 

Θα ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος χώρος με τζάμι να τα δείχνουν...αυτό θα είναι ιδανικό...

yUVtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στο Ιασω οχι δεν υπαρχει τετοιος χωρος απο οσο θυμαμαι..

Ειναι γεγονος οτι στο θεμα των επισκεψεων στο σπιτι οσοι εχουν παιδια εινα μετα πιο επιφυλακτικοι θα το δεις.Θα σε ρωτησουν για να ερθουν και θα ειναι σιγουροι οτι τα παιδια τους και το δικο σου φυσικα ειναι ενταξει στην υγεια τους πριν ερθουν.Συνηθως...

Στο μαιευτηριο ομως δε ξερω τι παθαινουν..Βγαζουν τα απωθημενα τους?Το παιζουν ολοι οτι καλοπερασαν και κανουν τους ανετους..τωρα που το σκεφτομαι μαλλον βαριουνται τις μετα επισκεψεις και σου λενε ας παω να βγαλω την υποχρεωση..τπαντως ερχονται... δυσκολα τους πειθεις να μην ερθουν.

(Εννοειται μιλαω για τους πιο μακρινους εγω παιδια ειδα κοσμο που ειχα να δω πανω απο 5ετια... )

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια εινα ανεπιτρεπτο να υπαρχει επισκεπτηριο ειδικα τη συγκεκριμενη περιοδο, σε οτι δωματιο κ να εισαι.

Στα μαθηματα του ανωδυνου που κανω τωρα στο ΑΤΤΙΚΟ μας ενημερωσαν οτι πλεον κ με βαση τις τελευταιες οδηγιες που εχουν εχει απαγορευτει εντελως το επισκεπτηριο στην μαιευτικη κλινικη, επιτρεπεται μονο ενας συνοδος καθ' ολη τη διαρκεια της ημερας εκτος απο τις πρωινες ωρες απο 8 μεχρι 1 που δεν εχεις καν συνοδο γιατι ειναι η ωρα που κανουν τις επισκεψεις οι γιατροι κ πετανε εξω κ τους συνοδους.

Οι συνοδοι εν τω μεταξυ πρεπει να 1-2 ατομα που θα εναλλασονται μεταξυ τους και οχι ολο σου το σοι κ παιρνουν ειδικη αδεια για να μπορουν να πηγαινοερχονται.

Αν θες να δεχτεις επισκεπτηριο θα πρεπει αν εισαι σε θεση να κατεβεις εσυ στην καφετερια. Το μωρο δεν το βλεπει κανεις.

Κ οταν ρωτησα τι γινεται σε περιπτωση που καποιος αγνοει τις οδηγιες κ δεχεται κοσμο μου ειπαν απλα οτι αν παρουσιαστει τετοιο κρουσμα η λεχωνα παιρνει "πειθαρχικο εξιτηριο" κ φευγει αμεσως κ παει στο σπιτι της με δικια της ευθυνη για τον εαυτο της κ το μωρο της..

Κ για να πω την αληθεια δεν με χαλασε καθολου το ολο σκηνικο. Ισα ισα χαρηκα γιατι αν βρω μονοκλινο σιγουρα θα το ρυθμισω μονη μου αλλα αν ειμαι με καμια ασυνηδητη τι θα κανω? Πως θα διωξω εγω το σοι της αλληνης?

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το 6κλινο χωρίζεται κατα κάποιο τρόπο με παραβαν η κατι τετοιο τελος πάντων όποτε δεν ειστε ο ένας πανω στον αλλο. αυτο το προβλημα υπάρχει παντως. εγω δεν θυμαμαι στιγμή εκτος απο τα πρωινα 6-8 περιπου που ήμουν ησυχη τις υπολοιπες ώρες γινοταν χαμος συγγενεις φιλοι συναδελφοι και ολοι για να ευχηθουν δεν μπορεις να πεις και κατι γιατι θα παρεξηγηθουν και ερχονται απλα για να μοιραστουν την χαρα σου.ειναι ενα δυσκολο θέμα σε χειρισμο, εγω την κρατουσα οσο μπορουσα στην αγκαλια μου σκεπασμένη με το σεντόνι και ελεγα οτι θυλαζει την μια, οτι κοιμαται την αλλη, τους εβαζα να βαλουν σελτεδακι επανω τους τι σελτεδακι δηλαδη ολοκληρο σεντονι και εννοειται με καθαρα χερια. τώρα βεβαια λογω της γρίπης ειναι διαφορετικα! θα την βρείτε την λυση παντως, ετσι ειναι οι μαμάδες!!

W2Hqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με όλη μου την ευγένεια, όχι!!!! Χαχαχα! Πλάκα κάνω!!

Καλή σου ημέρα!!!:P:p:p

 

 

vereniki ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!;););)

Από ότι καταλαβαίνω πάμε εκεί και ο Θεός βοηθός...Νομίζω ότι θα έχω το θάρρος να ζητήσω από τον κόσμο να φύγει αν έχουν μαζευτεί πολλοί...

Πάντως μου είπε και ο γιατρός μου την ώρα των επισκεπτηρίων, να στέλνω το μωρό μέσα (φυσικά αν θηλάζω εκείνη την ώρα, μάλλον τον κόσμο θα "στέλνω"...)

 

 

Καλησπερα:) Οταν θα γινεις μανουλα(αν και εισαι ηδη)θα δεις οτι δεν θα σε νοιαζει να εισαι ευγενικη οταν εχει να κανει με την ασφαλεια του παιδιου σου.Μην αγχωνεσαι για την γριπη δεν θα εισαι η μονη με μωρακι στο δωματιο οποτε θα μπορουσατε ολα τα κοριτσια να συνενοηθητε και να "διωχνετε" κοσμο η καθεμια να αναλαβει τους δικους της...Εγω παντως στο μονοκλινο δεν ειχα τετοιο προβλημα:-P:-P:-P( Για να σε πειραξω λιγο!!!!!)Ειχα διωξει παντως 2 φιλες μου χωρις δευτερη κουβεντα που ηταν λιγο βραχνιασμενες.Οσοι δεν εχουν παιδακια ειναι αληθεια οτι δεν πολυκαταλαβαινουν και εκει αναλαμβανεις δραση!!(σκεψου οτι απαντας σε μνμ μου)χι χι!!!!Νομιζω οτι και το προσωπικο θα σε βοηθησει.Λοιπον σου ευχομαι τα καλυτερα για την μικρη ψυχουλα που θα φερεις στον κοσμο!!!Να την προσεχεις και ξεκουρασου και λιγο γιατι εχει ξενυχτι η μητροτητα....:)Να σκεφτεσαι θετικα και θα σου πανε ολα σουπερ!(ειδες βρε τι καλη που ειμαι αυτα τα 5 λεπτα της μερας?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:) Οταν θα γινεις μανουλα(αν και εισαι ηδη)θα δεις οτι δεν θα σε νοιαζει να εισαι ευγενικη οταν εχει να κανει με την ασφαλεια του παιδιου σου.Μην αγχωνεσαι για την γριπη δεν θα εισαι η μονη με μωρακι στο δωματιο οποτε θα μπορουσατε ολα τα κοριτσια να συνενοηθητε και να "διωχνετε" κοσμο η καθεμια να αναλαβει τους δικους της...Εγω παντως στο μονοκλινο δεν ειχα τετοιο προβλημα:-P:-P:-P( Για να σε πειραξω λιγο!!!!!)Ειχα διωξει παντως 2 φιλες μου χωρις δευτερη κουβεντα που ηταν λιγο βραχνιασμενες.Οσοι δεν εχουν παιδακια ειναι αληθεια οτι δεν πολυκαταλαβαινουν και εκει αναλαμβανεις δραση!!(σκεψου οτι απαντας σε μνμ μου)χι χι!!!!Νομιζω οτι και το προσωπικο θα σε βοηθησει.Λοιπον σου ευχομαι τα καλυτερα για την μικρη ψυχουλα που θα φερεις στον κοσμο!!!Να την προσεχεις και ξεκουρασου και λιγο γιατι εχει ξενυχτι η μητροτητα....:)Να σκεφτεσαι θετικα και θα σου πανε ολα σουπερ!(ειδες βρε τι καλη που ειμαι αυτα τα 5 λεπτα της μερας?)

 

 

Έχεις πλάκα τελικά ALIS!! Να σαι καλά γι αυτά που μου λες, αλλά αυτό το "ξεκουράσου" που μου λέτε όλες ΤΟ ΛΑΧΤΑΡΑΩ !!!! Αλλά έχω ξεχάσει πλέον τον συνεχόμενο ύπνο από τον Ιούλιο...

Συχνουρία και καούρες με έχουν ταλαιπωρήσει σε μεγάλο βαθμό, όσο για τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες η κατάσταση έχει χειροτερεύσει πολύ, έχω πρηστεί, ο μπέμπουρας έχει κατέβει και πιέζει και γενικώς κοιμάμαι μικρά διαστήματα με μεγαλούτσικα διαλείμματα...Ξέρεις, ε? Με βλέπω να μπουκάρω στο 6κλινο και να λέω κατευθείαν "ΗΣΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΕΞΩΩΩΩΩΩΩ"!!!!!

 

 

Ρίτα79 κι εσύ τα λες τόσο αστεία...τελικά μάλλον αυτό μας σώζει να τα βλέπουμε όλα με χιούμορ!!! έχεις την πιο ωραία αντιμετώπιση

 

Καλά Dora αυτό όσο αυστηρό κι αν είναι νομίζω ότι είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!! Μακάρι να το έκαναν όλα τα μαιευτήρια!!!!!!!

yUVtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυσκολο να κοιμηθεις,το θυμαμαι πολυ καλα και οσο πλησιαζει η ωρα θα ειναι και πιο αβολα.Αν δοκιμαζες στο πλαι με μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια και ενα κατω απο την κοιλιτσα?Βοηθαει.Να σου πω ενα ''μυστικο'' για τις καουρες?!Εμενα με ανακουφιζε το κρυο φρεσκο γαλα αν το αντεχεις και δεν σε ενοχλει ,βοηθαει αρκετα.Παντως λενε οτι οσες εχουμε καουρες εχουμε μωρακια με αρκετα μαλλια!!Εμενα και τα 2 γεννηθηκαν με πολλα πολλα μαλλια!!!!Τα χτενιζα κανονικοτατα..Λοιπον και παλι με το καλο ο καιρος περναει και σε λιγο θα τον εχεις αγκαλιτσα..Και μη σε χασω ε?!;)

Link to comment
Share on other sites

SOFI30 καλημέρα τί κάνεις???

 

Καλησπέρα ΦΑΜ. Χάθηκα γιατί δέ μπαίνω συχνά!

όσο για την αντιπαράθεση που λες παρακάτω...εγώ απλά είπα την άποψή μου κ απο κει κ πέρα δέν ασχολούμε με το τί λέει ο καθένας. Θα μπορούσα να απαντήσω σε όλα, αλλά δέν υπάρχει λόγος. Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα! Απλά εγώ το έχω ψάξει πολύ το θέμα κ δέν αλλάζω άποψη ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Αυτά για το θέμα.-

Στείλε κανα πμ να τα πούμε βρε γειτόνισσα!

I LOVE MY LITTLE STARS!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι δυσκολο να κοιμηθεις,το θυμαμαι πολυ καλα και οσο πλησιαζει η ωρα θα ειναι και πιο αβολα.Αν δοκιμαζες στο πλαι με μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια και ενα κατω απο την κοιλιτσα?Βοηθαει.Να σου πω ενα ''μυστικο'' για τις καουρες?!Εμενα με ανακουφιζε το κρυο φρεσκο γαλα αν το αντεχεις και δεν σε ενοχλει ,βοηθαει αρκετα.Παντως λενε οτι οσες εχουμε καουρες εχουμε μωρακια με αρκετα μαλλια!!Εμενα και τα 2 γεννηθηκαν με πολλα πολλα μαλλια!!!!Τα χτενιζα κανονικοτατα..Λοιπον και παλι με το καλο ο καιρος περναει και σε λιγο θα τον εχεις αγκαλιτσα..Και μη σε χασω ε?!;)

 

Ευχαριστώ, ήδη έχω το μαξιλάρι σκουλήκι που μπαίνει και ανάμεσα στα πόδια και την κοιλίτσα αγκαλιάζει (την κοιλάρα δηλ.).... αφού σκέφτομαι πως θα το αποχωριστώ στο μαιευτήριο???? Το κρύο γάλα το έχω ανακαλύψει ευτυχώς από το καλοκαίρι και το τσακίζω κανονικά!!! Αλλά δεν αρκεί πάντα... Πάντως οι γιατροί λένε ότι είναι μύθος ότι καούρες σημαίνουν μαλλιά...θα ξέρω αν πήρα άδικα την ειδική βούρτσα για νεογέννητα σε 10-12 ημέρες!!!!

yUVtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες σας.Εγω 02/11/09 γεννησα το τρίτο μου παιδάκι στο Ιασώ.Πάλι σε εξάκλινο.Το πρώτο μου παιδί πριν 6 χρόνια το έκανα πάλι στο Ιασώ ενώ την κόρη την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο.Δυστηχώς για μένα και τα τρια μου παιδιά τα έκανα με καισαρική.Αν ήταν να επιλέξω μεταξύ δημόσιου & ιδιωτικού επιλέγω ιδιωτικό μόνο και μόνο για την καισαρική.Ιδίως αν δεν έχεις άνθρωπο για βοήθεια στο δημόσιο.Το 2003 όταν έκανα τον πρώτο μου γιό πλήρωσα για το εξάκλινο 1300? & 1500? στον γιατρό μου.Στο δημόσιο δεν πλήρωσα τίποτα ούτε στον γιατρό.Και τώρα πλην λίγες ημέρες δώσαμε κοντά στα 2500? στο Ιασώ (πάντα μιλάμε για εξάκλινο) και ο γιατρός πήρε φιλικά σε αυτή τη γέννα 1800?.Φέτος δεν είδα καμία αλλαγή συγκριτικά με το 2003.Τα ίδια χάλια με το επισκεπτήριο και αποπνικτική ατμόσφαιρα.Το μόνο που φέτος πληρώνεις διαφορά δωματίου αν δεν έχουν να σε πάνε από την αρχή στο 6κλινο ενώ το 2003 δεν πλήρωσαμε καμία διαφορά.

Αλλά ακόμα και τα δωράκια που δίνανε τα κόψανε.Ούτε μπιμπερό δώρο,ούτε φορμάκι βελουτέ,ούτε μπουρνούζι & παντοφλίτσα.Όλο και όλο πήραμε τα γνώστα πάνες & κάτι αφρόλουτρα και αυτό ήταν όλο.

Αν μη τι άλλο τόσα φράγκα μας πέρνουν...(το θεώρησα πολύ γυφτιά από μέρους τους).Αυτή είναι η γνώμη μου και η εμπειρία μου.Και επειδή είχα πει και κάτι πιο πάνω να το επαναλάβω,όσες μπορούν και δεν είναι με καισαρική αλλά και να είναι αν έχουν βοήθεια καλύτερα δημόσιο και ξοδέψτε τα χρήματά σας για το παιδί ή για εσάς.

Και κάτι τελευταίο όσον αφορά για το αν θα έχεις το παιδί μαζί.Να σας ενημερώσω ότι το παιδί το είχαμε από τις 5 το απόγευμα 6 ξεκίναγε το επισκεπτήριο και μέχρι τις 9 που τελείωνε το επισκεπτήριο με το ζόρι το παίρνανε πίσω..Εγώ λόγω ότι δεν μπορούσε ο αντρας μου να έρθει και βοήθεια δεν είχα τους "παρακάλαγα"¨κάθε φορά να τον πέρνουνε στο επισκεπτήριο κατα τις 7 που ξεκίναγε ο χαμός και από μικρόβια λόγω κόσμου και από να ησυχάσω λίγο από τους πόνους.Ούτοσιάλλος μόλις πεινάγανε μας τα φέρνανε και ας είχε κόσμο ακόμα!!!Και η γραμμή τους είναι σε όλες μας μητρικός θηλασμός και με παρακάλια να φέρνουνε συμπλήρωμα το μπιμπερό.

Ουφ σας τα είπα και ηρέμησα:)

Και τώρα πάω πίσω στον μικρό γιατι ήρθε η ώρα του μαμ:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΩΡΕΣΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΤΩΡΑ ΣΥΝΤΟΜΑ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 3/9 ΤΟΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ 3ΚΛΙΝΟ ΚΑΙ 4ΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΟ 3ΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΡΙΜΩΧΤΗΚΑΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ 5 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΔΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ 3ΚΛΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΤΙ ΘΑ ΤΥΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΙΩΝΕΤΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ.ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΟ 3ΚΛΙΝΟ ΕΤΥΧΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ 2 ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΧΑΝ ΦΕΝΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΕΠΤΟ ΚΟΙΜΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΛΠ. ΕΝΩ ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΓΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΤΕ ΠΟΝΑΓΑ ΤΙΣ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΟΥΣΑΝ ΠΟΥ ΧΑΛΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ. ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

 

Γέννησα 2/12/09 με κτ ένα αγοράκι στο ΙΑΣΩ - πηγαίναμε για 6κλινο, αλλά να είναι καλά κάτι χρηματικά δώρα θείων και πήραμε 3κλινο...

 

Μικροπαράπονα υπήρχαν, αλλά γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη και δεν μετανιώνω τα χρήματα που χαλάσαμε (ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ!!!!!!!!!)

yUVtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα σε εξάκλινο στο Ιασω (αρκετά ευχαριστημένη) αλλά πολλά τα λεφτα!

παντως εγώ πιστεύω αν ειναι ιδωτικό εξάκλινο, αν είναι δημόσιο μονόκλινο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

 

Γέννησα 2/12/09 με κτ ένα αγοράκι στο ΙΑΣΩ - πηγαίναμε για 6κλινο, αλλά να είναι καλά κάτι χρηματικά δώρα θείων και πήραμε 3κλινο...

 

Μικροπαράπονα υπήρχαν, αλλά γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη και δεν μετανιώνω τα χρήματα που χαλάσαμε (ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ!!!!!!!!!)

 

 

Να σου ζησει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΤΕ ΠΟΝΑΓΑ ΤΙΣ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΟΥΣΑΝ ΠΟΥ ΧΑΛΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ.

 

Είναι κι η λεχωνιά βέβαια που εκεί δεν μπορείς να πεις τίπτα... αλλά πόσο ξυνέγκλω πρέπει να είναι μια μαμά που δυσανασχετεί με τον πόνο την άλλης που γέννησε με καισαρική ή με ένα βραφάκι νεογέννητο που κλαίει τη νύχτα προσπαθώντας ίσως να θηλάσει;;;;;;;;;;; Τί να πω;;;;;;;;;;;;;;;;; Αν μου συνέβαινε τέτοια απαράδεκτη συμπεριφορά, απλά θα ζυτούσα την καταννόηση και τη συνεργασία του μαιευτηρίου για αλλαγή δωμάτίου...

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Είναι μεγάλο θέμα αυτό, δηλ. σε τί ανθρώπους θα πέσεις στο δωμάτιο....

 

Ευτυχώς εγώ ήμουν πολύ τυχερή και όχι μόνο έδειξαν κατανόηση (γιατί φώναζα και έκλαιγα από τους πόνους της τομής όταν έβηχα....περασμ'ένα-ξεχασμένα), αλλά μου συμπαραστάθηκαν και με βοήθησαν!!!!

 

Να είστε καλά Μαράκι από τη Μύκονο και Κατερίνα από την Ίο (υπέροχες νησιώτισσες μανούλες)!!! Μου λείπετε!!!!

yUVtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...