Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενημέρωση : Απορρυπαντικά


madchemist

Recommended Posts

βρε daddycool Ο ΕΧΩΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ Ο ΕΝΑσ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟς..Ο ΘΕΟς

(χαχαχαχαχχαχαχα) θα μου απαντησεις εσυ πουλι μου στην ερωτηση μου? η θα χτυπιεμε με τις ωρες ??? (ξερεις εσυ πως απαντας με λινκ και ο ταδε ταδε ειπε το ταδε και τα δε ταδε κλπ κλπ ...αντε να μου την λυσετε την απορια εχω κι αλλες μετα) :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 274
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προσωπικά θεωρώ πολύ ουσιαστική την παρουσια του madchemist στο φόρουμ ... ότι οι απόψεις του στηρίζονται στην επαγγελματική του δραστηριότητα δεν αποτελεί πρόβλημα για μένα ... ποιος άλλωστε δεν το κάνει αυτό ... είναι αναπόφευκτο.

Προσωπικα θεωρώ τον εαυτο μου αρκετά έξυπνο ώστε να διακρινει πότε ένας επαγγελματιας προσπαθει να πουλήσει το "προιόν" του και πότε μιλαει καθαρά, βασιζόμενος στις επαγγελματικές του γνώσεις και απλά ενημερώνει.

Και πολύ σωστα θέτει τον προβληματισμό του ... γιατι ο γιατρος και ο δάσκαλος ειναι καλοδεχούμενος σε αυτο το φόρουμ και μπορει να λέει την επαγγελματική του άποψη ... εκείνος δηλαδή γιατι ειναι υπεράνω υποψίας και δεν κατηγορείται ότι "πουλα" την επαγγελματική του ταυτότητα και "ψαρεύει" πελατεία;;;

Ας χαλαρώσουμε λιγο και ας μη βλεπουμε παντου φαντασματα ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρία δεν θα σου απαντήσω γιατί δεν ξέρω , επίσης μου βρωμάει το μπλε οινόπνευμα και δεν το χρησιμοποιώ! :lol:

Αυτό που ήθελα να πω επι τη ευκαιρία είναι ότι τις προάλλες έκανα ένα ταξίδι με τρένο και δίπλα μου καθόταν ένας παπάς (όλα τα λεφτά) που μου έπιασε κουβέντα...αν ο daddycool είχε μορφή :lol::lol: θα ήταν σίγουρα αυτός ο παπάς :lol::lol:

 

δεν ξέρω πώς τα συνδύασα έτσι.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Α ρε κουφάλα Danae με ξεσκέπασες!

 

Και μάλιστα δεν είμαι απλά παπάς αλλά Πάπας (των εμβολίων) :lol::lol::lol:

 

Τις καλησπέρες μου!!!

 

(Να τα βλέπεις πουλί μου madchemist ? , Εμένα αυτές πριν από λίγους μήνες τρεις με δέρναν και δεκατρείς με φτύναν και τώρα δες αγάπες!!! )

Link to comment
Share on other sites

daddy για να συμαζευτεις λιγο πουλι μου .... αντε ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ξεθαρεψε αυτος παιδια πολυ!!!! (θα σε φτιαξω εγω στα εμβολια και προβληματισμοι ..καλομελετα κι ερχετε χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχααχ)

ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άρια δώσε μου λίγο χρόνο το ψάχνω , ετοιμάζω σεντόνι μην κάνεις έτσι παιδάκι μου..

 

Είπαμε πάει ο παλιός daddycool που τσακωνόνταν .

 

Από εδώ και πέρα Βουδιστική Απάθεια άμα ακουώ κουλαμάρες :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτές πριν από λίγους μήνες τρεις με δέρναν και δεκατρείς με φτύναν και τώρα δες αγάπες!!! )

 

α όλα κι όλα, εγώ δεν ξέρω τίποτα περί τούτου! το συνειρμό μου έκανα!:lol:

 

με το οινόπνευμα τη βρήκατε την άκρη;;

 

πάντως για τα εμβόλια θα ρωτήσω την Αρία όταν έρθει η ώρα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Nαι ναι Δαναη μου εμενα να ρωτησεις γιατι ανα ρωτησεις αυτον θα κανεις εμβολιο και για μια αρρωστια που παρουσιαζετε καθε 156 χρονια μονο στο Καϊμαλας της Ινδιας και μονο σε ατομα που εχουν ενα ταδε ελατωματικο γονιδιο και θα σε πεισει οτι ετσι προφυλατεις και το παιδακι σου και τα αλλα κι αν δεν το κανεις θα παρει το παιδι του και θα το παει σε αλλο σχολειο ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τι θυμηθηκα τωρα ε?

και να του πεις κατι αντιθετο θα αρχησει τα ΓΑΛΛΙΚΑ !!!!!!!! χαααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

(ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ -τωρα πια - ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ...ΠΟΛΥ ΟΜΩς !!!!!!)ΚΙ Ας ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΟΡΘΩΓΡΑΦΗ !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κ. Βαρδαξή ( επειδή κάνατε παράπονο ότι τονίζω το όνομα σας στην παραλήγουσα και όχι στην λήγουσα- μήπως όμως θα έπρεπε να χρησιμοποιείτε τόνους στο γραπτό σας για να μην υπάρχουν τέτοιες παρεξηγήσεις; )

 

Ωραια....

 

Το περιμενα λοιπον αυτο. Ηταν θεμα χρονου να συμβει. Οι επαγγελματιες υγειας (ψυχικης και σωματικης η ο,τι αλλο) επιτρεπονται. Οι επαγγελματιες αλλων ειδικοτητων απαγορευονται συμφωνα με τους κανονες του "φορουμ" σας....Μαλιστα.

 

Αντιλαμβάνομαι ότι ίσως το ύφος της δημοσίευσης της κ. Στυλιανάκη να ήταν έντονο αλλά δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να αντιδράσετε έτσι. Καταρχάς από όσο έχω υπόψιν μου και σε άλλες τέτοιες σελίδες συζητήσεων ισχύουν οι ίδιοι ή παρόμοιοι κανονισμοί. Ότι οι επαγγελματίες διαφόρων ειδικοτήτων δεν επιτρέπεται να δηλώνουν την ιδιότητα τους είτε στο ψευδώνυμο τους, είτε στις δημοσιεύσεις τους. Άλλωστε η δήλωση της ιδιότητας δεν μπορεί ΟΥΤΕ να αποδειχθεί, ΟΥΤΕ να επιβεβαιωθεί. Ο καθένας έτσι μπορεί να ισχυρίζετε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ να δηλώνει π.χ γιατρός και να δίνει ιατρικές συμβουλές ενώ κάνει οποιοδήποτε άλλο επάγγελμα.

 

Αν τώρα αυτός ο όρος αναφέρεται από την αρχή στον κανονισμό της συγκεκριμένης σελίδας, δεν βλέπω γιατί η σύσταση της κας. Στυλιανάκη είναι επιλεκτική προς εσάς;

 

Σας ειδα ποσο καλα και αμεσα αντιληφθηκατε Μαρια και οι υπολοιποι διαχειριστες το γεγονος οτι καποιος παιδοφιλος (με ψευδωνυμο iatros) ειχε εισχωρησει στο "φορουμ"σας και χρειαστηκε να φτασει να κανει τσατ προκειμενου να τον αποκαλυψετε. Αληθεια κανατε κατι με αυτο ; Καμμια καταγγελια στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος ;

 

Επειδή δεν γνωρίζω λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο περιστατικό, αλλά λόγω ιδιότητας γνωρίζω πολλά για το πως δουλεύει το διαδίκτυο, θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω ότι είναι πολύ δύσκολο για κάποιον διαχειριστή να παρακολουθεί αφενός μεν, όλες τις συζητήσεις ώστε να διακρίνει τις προθέσεις του κάθε χρήστη και αφετέρου δε, να εντοπίζει τον κάθε χρήστη είτε από την ip είτε από τον πάροχο από τον οποίο συνδέεται. Απαιτείται και στις δύο περιπτώσεις, να έχει εντοπιστεί ο χρήστης και να τον παρακολουθεί ο υπεύθυνος για το τι μηνύματα δημοσιεύει, ώστε αν παρατηρήσει κάτι παράνομο να προσπαθήσει να τον εντοπίσει ή να τον αποκλείσει από την συζήτηση. Είναι μάλλον άδικο να κατηγορείτε τους διαχειριστές αυτού του χώρου ότι δεν παρακολουθούν σαν κατάσκοποι τις συζητήσεις μας.

 

Ολοι αυτοι οι επαγγελματιες που γραφουν ελευθερα στο "φορουμ" σας (λογοθεραπευτες, εργοθεραπευτες, ιατροι) και δινουν ελευθερα συμβουλες και προτεινουν διαφορα πραγματα, επισης προτεινουν και τις επαγγελματικες τους διευθυνσεις (προς αλιευση πελατων φυσικα) με πμ η και χωρις πμ, ειναι συμφωνοι προς τους κανονες του "φορουμ" σας Μαρια?

 

Nομίζω ότι εάν υπάρχει τέτοιο φαινόμενο, ενώ υπάρχει ήδη κανονισμός που αναφέρει ότι αυτό απαγορεύεται, τότε θα πρέπει να γίνει κάποια υπενθύμιση σε όλους ανεξαιρέτως τους χρήστες της σελίδας να αποφύγουν να δημοσιεύουν διευθύνσεις, ιδιότητες κτλ. Με τα πμ τα πράγματα αλλάζουν. Δεν μπορεί κάποιος να περιορίσει τους χρήστες στο ποιες πληροφορίες θα ανταλλάσσουν.

 

Ααααα....ξεχασα αυτοι ειναι επαγγελματιες υγειας...μαλιστα.Ε αρα γι αυτους επιτρεπονται ολα.

 

Ηθελα να ηξερα εαν δεν χρησιμοποιουσα αυτο το ψευδωνυμο και εγραφα ως "απλος γονιος" (λες και οι επαγγελματιες χημικου που εργαζονται σε εταιρεια απορρυπαντικων η οπουδηποτε αλλου δεν ειναι απλοι γονεις(!) )

τοτε δεν θα υπηρχε προβλημα ε Μαρια? Τοτε θα ημουν συμφωνος με τους κανονες του "φορουμ" σας.

 

Δεν εχω να απολογηθω για τιποτα. Την συνειδηση μου την εχω πεντακαθαρη. Απο τα γραφομενα μου ο καθε ελαχιστα νοημων ανθρωπος μπορει να καταλαβει οτι ουδεποτε προσπαθησα να επηρεασω, να προοθησω η να εντεινω την χρηση των οποιων απορρυπαντικων. Ακομα και αν καπου χρησιμοποιησα την λεξη "πρεπει" αυτο δεν εγινε ουτε επιτακτικα ουτε καταχρηστικα.

Αλλωστε απο τους περιπου 9000 ανθρωπους που εχουν διαβασει ως τωρα αυτο το τοπικ οι μονες τοσο εξυπνες που αμεσως εβγαλαν το συμπερασμα οτι εγω εξυπηρετω συμφεροντα ησασταν εσυ Μαρια και η Κα Σταυρακου (η οποια εξακολουθει να με γραφει Βαρδάξη ενω το επωνυμο μου ειναι Βαρδαξής).

 

K. Βαρδαξή..( περί του τονισμού σας απάντησα ήδη από την αρχή), γιατί αντιδράτε έτσι όταν γίνεται συζήτηση και ενδεχομένως αντίλογος; Μπορεί να σας απάντησαν δύο άτομα από τα 9000 που λέτε ότι διάβασαν το συγκεκριμένο θέμα, ( αν και κάποιοι μπορεί να το διάβασαν και όσες φορές δημοσίευσαν οπότε δεν είναι 9000 οι αναγνώστες αλλά 9000 οι αναγνώσεις).

 

Αν θέλετε απαντήστε με επιχειρήματα, ή αν θεωρείτε ότι αδικείστε από το έντονο ύφος της κας. Στυλιανάκη απαντήστε της με ευγένεια και με επιχειρήματα.

 

 

Ολοι οι υπολοιποι 8998 ειναι για σας, σαφεστατα, ηλιθιοι και κοιμουνται τον υπνο του δικαιου (ξυπνηστε ο ε ο εε...) που δεν καταλαβαν οτι ηρθε εδω ο απορρυπαντικατζης ο δολιος να προωθησει τα απορρυπαντικα. Ειναι και εναντια στους κανονες του "φορουμ"..(ειμαστε και μακρια!!! : D)

 

Στον "υπερδημοκρατικο" μικροκοσμο σας ομως ολα αυτα φανταζουν δολια και απιστευτα αρνητικα. "Ποιος ειναι αυτος που τολμαει να λεει πρεπει?", "Ποιος ειναι αυτος που τολμαει να μιλαει για τα μικροβια? Δεν ξερει , ενας απλος χημικος ειναι .(αληθεις αυτα τα αρχεια που εστειλα στο info τι τα εκανες Μαρια? Που ειναι θαμενα? Οπως ειπα ειναι γραμμενα ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ που δεν ξερω αλλα απο καθηγητες του Πανεπιστημιου Αθηνων ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ. Ευκολα μπορεις να ελεγξεις την προελευση τους.)

 

To να γίνεστε ειρωνικός ή και ενδεχομένως δογματικός δεν νομίζω ότι δίνει κύρος σε μία συζήτηση. Επίσης οι αναφορές σας στους καθηγητές του Πανεπιστημίου Αθηνών γνωρίζετε πολύ καλά ότι δεν μπορεί να έχουν κάποια αξία όταν δεν αναφέρετε ΠΟΙΟΙ είναι αυτοί οι καθηγητές πανεπιστημίων, ονομαστικά, και για ΠΟΙΕΣ μελέτες τους μιλάτε. Είσαστε γνώστης των κανόνων που ισχύουν στις ακαδημαϊκές κοινότητες κ. Βαρδαξή, έχετε κάνει και μεταπτυχιακά στο εξωτερικό, ξέρετε ότι απλές αναφορές σε κάποια πρόσωπα δεν μπορούν να αποτελούν τεκμήρια για την απόδειξη κάποιων ισχυρισμών. Κάνω λάθος σε αυτό;

 

Εν πασει περιπτωσει, Μαρια, δεν με ενδιαφερει να σε γνωρισω απο κοντα ουτε και ως απλος γονιος. Κρατα το φορουμ σου, τους απλους (οπως τους χαρακτηριζεις, απαξιωτικα κατ'εμε, γονιους σου) τις κρισεις σου, και ολα τα κομπλεξ που μπορει να κουβαλαει μια αποφοιτη του Κ.Α. (αλλος "υπερδημοκρατικος" μικροκοσμος......) , επαγγελματιας ζωγραφος και επαγγελματιας(!) καθηγητρια yoga ,και πηγαινε στο καλο.

 

Εγω δεν θελω πλεον να ακολουθησω την εταιρεια σου (το κατα ποσο ειναι μη κερδοσκοπικη, εμμεσα η αμεσα, ελεγχεται ευκολα) στα μελλοντικα της "σχεδια" και "επενδυσεις".

 

K. Βαρδαξή δεν θα ήθελα να σχολιάσω τις παραπάνω δηλώσεις σας. Θεωρώ ότι τις κάνατε υπό το κράτος θυμού διότι είναι αγενείς, μικροπρεπείς και δεν απαντούν με επιχειρήματα σε αυτά που σας ρώτησε η κ. Στυλιανάκη.

 

Θα παρακολουθω ομως οποτε μπορω την πορεια σας ως εταιρεια (ειτε σου αρεσει ειτε οχι) εστω και παθητικα, μηπως και μπορεσω να προλαβω κανενα σκιτζη, αλμπανη, iatros, παιδοφιλο κ.ο.κ. νωριτερα απο εσενα, πριν να φτασει μεχρι το τσατ και αρχισει να εκδηλωνει τις διαστροφες του.

 

Θα ηθελα να ευχαριστησω ολους αυτους που ασχοληθηκαν να διαβασουν τα γραφομενα μου, για το χρονο τους και την εμπιστοσυνη που μου εδειξαν ολο αυτο τον καιρο.

 

Με τον να επιβλέψετε έναν χώρο για την ορθή λειτουργία του, δεν νομίζω ότι θα προσφέρετε σε αυτόν. Εκείνο που βασικά βάλλει αυτόν τον κόσμο είναι ότι τον επιβλέπουν, χωρίς να τον βελτιώνουν. Θέλετε να βελτιώσετε αυτόν τον χώρο κ. Βαρδαξή; Θέλετε να βοηθήσετε πραγματικά κάποιους ανθρώπους; Τότε μείνετε να συζητήσετε σε αυτή την συζήτηση, επιχειρηματολογώντας όπως κάνουν οι δύο από τους 9000 καθώς ισχυρίζεστε, απαντήστε με επιχειρήματα έστω και σε αυτούς τους δύο που σας κάνουν αντίλογο. Διαφορετικά απλά θα έχετε κάνει μία flame συζήτηση σαν τις τόσες που γίνονται δεξιά και αριστερά στο διαδίκτυο και θα έχετε υποβιβάσει μία ωραία συζήτηση σε συζήτηση καφενείου.

 

 

Υ.Γ. [email protected] το προσωπικο μου mail για οσους συνγονεις δεν το εχουν δει απο το profile μου

 

Υ.Γ συμβουλή:

Το να δηλώνετε τα στοιχεία επικοινωνίας σας δημοσίως στο internet είναι επικίνδυνο και γίνεται οδός για την πρόσβαση οποιουδήποτε σχετικά καταρτισμένου και ενδεχομένως κακόβουλου χρήστη, στα υπόλοιπα προσωπικά σας στοιχεία. Και αφού ισχυρίζεστε ότι υπάρχουν "τα χειρότερα" προσέξτε ΑΥΤΆ τα χειρότερα για να μην βρεθείτε κάποια στιγμή φακελωμένος και εσείς και η οικογένεια σας.

Γενικότερα αποφύγετε να δηλώνετε προσωπικά στοιχεία, διευθύνσεις και τηλέφωνα σε δημόσιες συζητήσεις σαν αυτές.

 

 

Φιλικά

Μυρσίνη Σταυράκου.

Link to comment
Share on other sites

ms ... δεν μπορώ να δω τις προηγούμενες δημοσιεύσεις σου :roll:

μάλλον κατι στο προφίλ σου ... :(

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ms ... δεν μπορώ να δω τις προηγούμενες δημοσιεύσεις σου :roll:

μάλλον κατι στο προφίλ σου ... :(

 

Δεν έχω κάνει κάποια ειδική ρύθμιση για αυτό. Πάντως έχω δημοσιεύσει μόνο σε αυτή την συζήτηση καθώς είμαι νέα στην παρέα σας. Οπότε για να δεις τι έχω γράψει απλά διάβασε προς τα πίσω την συγκεκριμένη συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

ms στείλε ενα μυνημα στον αδμιν να σου αλλαξει το ονομα χρηστη σε άλλο με τρια γραμματα , τα δυο γραμματα ειναι αυτα που προκαλούν το μπέρδεμα με τις δημοσιεύσεις.

 

θα γράψω αργότερα...

 

πάω στην τάξη του γιόγκα μου!!!! ΑΧΧΑΑΧΑΧ

το πολυ GOOGLE κανει κακό! υπάρχουν και άλλες στυλιανακηδες ,... δεν ειμαι η μονη στον κόσμο... ΟΕΟΟΟ!!!!!

ΧΕΛΛΛΟΟΥΥΥ!!!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λίγο ασχετο αλλα θα το πω!!!!! (μπας και χαλαρώσουμε λίγο)

 

πριν καιρό είχα πάει σε ενα πάρτι! Εκεί γνώρισα κάποιον πατέρα ο οποίος ήταν κι αυτός χημικός σε μία σοκολατοβιομηχανία!! Η συζήτησή μας λοιπόν γύρισε γύρω απο το θέμα ποιες σοκολάτες είναι καλές για τα παιδία μας και γενικα για τα συστατικά τα οποία βάζουν. Ο άνθρωπος εκτός των άλλων μου είπε (και τελικά το μόνο που μου έμεινε απο την όλη συζήτηση) είναι οτι "δεν ξέρω τι θέλει ο κάθε γονιός να δίνει στο παιδί του αυτό ειναι δικό του θέμα, εγώ απλά , επειδή γνωρίζω απο μέσα τι βάζουμε στις δικές μας σοκολάτες τους δίνω μόνο αυτές"! Στο παιδί μου (σπάνια βέβαια) δίνω λίγη απο την συγκεκριμένη σοκολάτα και μάλιστα πριν γνωρίσω αυτόν τον πατέρα. Μετα απο αυτή την συζήτηση πείστηκα οτι τελικά είχα δίκαιο για την επιλογή μου!!! Ειναι γονιός.........και αυτο λέει πολλά!!

 

Οχι δεν είμαι πρόβατο!! ΟΡΚΑ ΚΑΙ ΜΗΤΣΟΣ, ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ!! Αλλα όταν αφορά το παιδί μου εκεί το μυαλό μου δουλεύει με 40000 στροφές!!

 

Πιστεύω λοιπόν ότι ο κ.Βαρδαξής πρώτα απ΄όλα είναι πατέρας και δεύτερος έρχεται ο ρόλος χημικός!!! Δεν με έπεισε να πάρω κάποιο προϊόν ούτε μου είπε "αυτό ειναι καλύτερο απο το άλλο"! Τον ευχαριστώ για την συμβουλή του και για τις αναλυτικές του πληροφορίες!

 

Το Μαράκι μου το γλυκό! Το γλυκό μας αυτό χαμόγελο είναι πραγματικά ένας θησαυρός!!! κ. Βαρδαξή αν δεν την εχετε γνωρίσει χάνετε ενα απίστευτο χαμόγελο το οποίο θα σας φωτίσει πραγματικά την ψυχή!!!

 

πριν λίγο καιρό έφθασε στα χέρια μου κάποια λίστα με πρακτικούς τρόπους για το καθάρισμα του σπιτιού (ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε σχέση με το σπίτι)! Συνταγές ξεχασμένες απο πολλές μαμάδες και γιαγιάδες. Οταν το βρω θα σας το παραθέσω!!!

Στη ζωή υπάρχουν πάντα δύο "δρόμοι"! Στο χέρι σου είναι ποιόν θα διαβείς....(το θέμα είναι..... εχεις "μυαλό" να ξεχωρίσεις???.....)

Link to comment
Share on other sites

Μη μου μπλέκετε τη γιόγκιτσα μου στις αψιμαχίες σας, σας παρακαλώ πολύ!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ωμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

 

Σχετικά με τα απορρυπαντικά σίγουρα πρέπει να είμαστε πάντα κάπου στη μέση οδο όπως και σε όλα τα πράγματα. Πιστεύω οτι χρειάζεται να έχουμε ενα δυό απορρυπαντικά στο σπίτι αλλα να τα χρησιμοποιούμε με σύναιση. Αμα εγω είμαι υποχόνδρια και καθαρίζω κάθε μέρα με Χλωρίνη βλάπτω αυτό τον πλανήτη πάρα πολύ....αν όμως καθαρίζω κάθε μέρα με νερό και ξύδι και μια φορά την εβδομάδα βάλω και ενα απορρυπαντικό ειναι πολύ πιο ασφαλές και σωστό κατ εμέ. Τώρα να μην πλύνω τα ρουχα με απορρυπαντικό και να γυρίσω στο σαπούνι δεν το κάνω παιδιά σορρυ, αυτό που κάνω όμως ειναι να μην βάζω μαλακτικό γιατι το θεωρώ περιττό και να χρησιμοποιώ πολύ συμπυκνωμένο απορρυπαντικό ώστε να παραγονται μικρότερες συσκευασίες.

Αυτό που πρέπει να κάνουμε πάντα ειναι να είμαστε υπεύθυνοι καταναλωτές και να εχουμε κριτική ικανότητα, να μην πέφτουμε θύματα των διαφημίσεων και του καθενός που μας λέει κάτι. Σωστή ενημέρωση πάνω απ'όλα.

Δεν θα αφορίσω κάνεναν Χημικό και κανέναν οικολόγο που στηρίζουν φανατικά τις απόψεις τους, αυτό ξέρουν, αυτό λένε, είμαι ον με νόηση και κρίση και θα επιλέξω να πράξω όπως νομίζω έχοντας υπόψη μου και τις δύο απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

για συντομία χρόνου δεν γράφω ποιος έγραψε τα σχόλια, απλώς απαντάω στο ερωτημα/γράφω την άποψή μου

 

Αλλά οταν παλαιοτερα εθεσα αυτο το ερωτημα γιατι δεν ειδα κανεναν να θιγεται απο τον madchemist οτι καθοδηγει την συνειδηση μας προς την unilever ή οποιαδηποτε εταιρια δουλευει την αναφερω τυχαια μιας και δεν μενδιαφερει και δεν θελω να ξερω ποια ειναι!!

 

γειά σου!

εγώ κανονικότατα είχα θιχτεί, αλλα δεν πρόλαβα να συνεχίσω τις σκέψεις μου λόγω άλλων εκτάκτων περιπτώσεων που τον τελευταιο καιρό συμβαίνουν συχνά πυκνά. ( ο νοών νοείτο) όπως επίσης και άλλοι αναγνώστες που για τον ίδιο λόγο δε μπαίνουν στον κόπο να σχολιάσουν.

 

αλοίμονο να κριθούμε απο το γιατί δεν συνεχίσαμε μια συζήτηση, και το να βγούν συμπεράσματα απο κάτι τέτοιο.

 

η συμβουλή μου: μην θεωρείτε ότι επειδή κάποιος δε γράφει δεν υπάρχει ...

 

κάθε μέρα ελάχιστοι απο τους 5.000 (μοναδικούς χρήστες) που διαβάζουν εχουν το χρονο και να γράψουν!

 

Το θέμα όμως δεν είναι να κάνουμε ένα γκάλοπ, ποιον έθιξε και ποιόν βοήθησε. οι κανονες είναι κανόνες, και θα ηθελα να γίνει αυτό σεβαστό απο όλα τα μέλη.

 

 

Προσωπικά θεωρώ πολύ ουσιαστική την παρουσια του madchemist στο φόρουμ ... ότι οι απόψεις του στηρίζονται στην επαγγελματική του δραστηριότητα δεν αποτελεί πρόβλημα για μένα ... ποιος άλλωστε δεν το κάνει αυτό ... είναι αναπόφευκτο.

Προσωπικα θεωρώ τον εαυτο μου αρκετά έξυπνο ώστε να διακρινει πότε ένας επαγγελματιας προσπαθει να πουλήσει το "προιόν" του και πότε μιλαει καθαρά, βασιζόμενος στις επαγγελματικές του γνώσεις και απλά ενημερώνει.

 

Κοίτα εάν θεωρείς "απλή ενημέρωση" την εντολή οτι πρέπει να απολυμάνεις το σπίτι σου και αυτό το κάνει σωστά μόνο κάποιο χημικό ή τι άλλο? - τη στιγμή που παγκοσμίως, όλη η γή, πάσχει απο ρύπανση και μολυσμένα νερά,

και δεν βλέπεις οτι αυτό δεν είναι οξύμωρο,

 

δεν μπορώ παρά να διαφωνήσω μαζί σου όσον αφορά αυτό.

Δε μπορώ να σε μεταπείσω ίσως και ο καθένας δικαιούται να έχει την δική του γνώμη. Μακάρι όμως να μπορούσα να σε μεταπείσω.

 

Το να λέει ένας ειδικός ότι πρέπει να απολυμαίνουμε, είναι σαν να λέει

σε όλους τους άλλους ότι κάτι κάνουν κακό που δεν απολυμαίνουν.

 

ο επιστήμονας στην συγκεκριμένη περίπτωση που λες, οτι ενημερώνει σωστά, καλλιεργεί την άποψη ότι όποιος δεν απολυμαίνει θα τον βρούν χειρότερα!

 

αυτό ακριβώς έγραψε.

 

και δεν ειναι το πρώτο τόπικ στο οποίο γράφει κάτι παρεμφερές.

 

η λέξη που περιγράφει αυτό το πράγμα είναι:

 

Κινδυνολογώ = αναφέρομαι συχνά σε ενδεχόμενους κινδύνους, προβάλλω ως απειλή τους κινδύνους.

 

 

Ότι και να έχει γράψει τέλος πάντων όμως,

οι κανόνες υπάρχουν και πρέπει να τηρηθούν.

 

επειδή σαν διαχειρίστρια της Ελληνικής Εταιρείας Ενημέρωσης Γονέων,

επιθυμώ να μην γίνει το φόρουμ σύστημα προώθησης του οποιουδήποτε προιόντος/ σειρά προιόντων απο μέλη που συνδέονται με εταιρεία/ες που τα παράγει,

έχω συνεισφέρει στο να υπάρχουν αυστηροί κανόνες.

 

Το μόνο προιόν που πωλείται, στο οποίο οι ιδιοι οι επαγγελματίες μπορουν να συζητήσουν για αυτό μέσα απο αυτό το φόρουμ, είναι οι μάρσιπποι αγκαλιάς, για τον λόγο ότι προωθούν το attachment parenting. (βλέπε eyapap, sstamoul, κτλ)

 

Μέχρι τώρα δεν υπάρχει κανενός άλλου είδους εξαίρεση.

 

και σαφώς θα επιτρέπεται σε ανθρώπους που μπορούν να βοηθήσουν τους γονείς, σε θέματα υγείας ψυχικής ή σωματικής,

να βοηθούν τους γονείς με τις συμβουλές τους.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα για όσους έχουν τέτοια ειδικότητα να γράψουν αυτήν στην υπογραφή τους.

 

Τυχαίνει το φόρουμ αυτό να μην είναι φόρουμ γενικών θεμάτων απροσδιόριστα.

Για αυτό το λόγο, επειδή λέγεται ελληνική εταιρεία ενημέρωσης γονέων, οι κανόνες επιτρέπουν σε επαγγελματίες που έχουν να κάνουν με θέματα ιατρικά ψυχικά αναπτυξιολογικά ΠΑΙΔΙΩΝ κτλ να συμμετέχουν και να βοηθούν τους γονείς.

 

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να απολογηθεί κανείς για αυτό, η κοινή λογική λέει οτι αν υπάρχει κάποια διαφορά, στους κανόνες για συγκεκριμένους κλάδους, θα έχει σχέση με την θεματολογία του φόρουμ.

 

Σε όποιον πάντως επιμένει (δικαίωμά του είναι σαφώς) ότι η άποψή του για την απολύμανση (με χλωρίνη ή άλλο χημικό αντίστοιχο), δεν έχει επηρεαστεί, απο χρόνια διαφημισης τον προκαλώ αν γνωρίζει το τραγουδάκι

 

Χλωρίνη κλινεξ

με αρωμα λεμονι

Με αρομα λεμονι

Τι ωραια μυρωδιά!

 

Χλωρίνη Κλινέξ, αυτήν ξέρετε αυτήν εμπιστεύεστε.

All time classic!

(κι επειδή είναι διπλά φιλτραρισμένη δεν καταστρέφει τα ρούχα)

Με τη Klinex είμαι σίγουρη, 100% σίγουρη

 

 

 

πρώτα απ΄όλα είναι πατέρας και δεύτερος έρχεται ο ρόλος χημικός!!!

 

δυστυχώς σε αυτό το φόρουμ δεν έχει γραφτεί για να βοηθηθεί ή για να συμμετάσχει σαν πατέρας παιδιού γιατί ούτε ένα του πόστ, δεν αναφέρεται στο παιδί του, εάν είναι γονέας ? (βοηθήστε με γιατί δεν βρίσκω κάτι,,,... εχω πάλι στραβομάρα? -σοβαρά το λέω) συμμετέχει για να δίνει συμβουλές σε θέματα απορρυπαντικών. εργάζεται σε εταιρεία με απορρυπαντικά. διαβάστε και μόνοι σας? ή βοηθήστε με να καταλάβω?

 

υπενθυμίζω ότι εγώ σημείωσα στο ποστ μου χτες

 

αυτό το πράγμα!!!

εάν είσαι γονέας, αν μπορείς χρησιμοποίησε το φόρουμ αυτό, σαν γονέας, και όχι σαν χημικός.

 

μάλλον αυτό ήταν προσβολή????? και δεν το κατάλαβα?

και γιατί, για ποιό λόγο.... εκνευρίστηκε τόσο ο madchemist ....

ηταν κάτι παράλογο που του ζήτησα? βοηθήστε με λίγο ?

του είχε ανατεθεί κάποιος ρόλος που δεν ξέρω, στο σιτε και θα χάσει την θέση του ως χημικός σύμβουλος?????......θα χάσει κάποιο προνόμιο?

 

επίσης και ο ίδιος σας λέει

 

Αλλωστε είναι γνωστό ότι σε όλες τις μεσογειακές χώρες οι εταιρείες απορρυπαντικών κάνουν χρυσές δουλειες αφού όλες οι νοικοκυρές υπερδοσολογούν ασύστολα το απορρυπαντικό....

 

και κανέναν δε βλέπω να επαναστάτησε.... κοινώς, ...."σας" (αφού και εμείς όλοι σε μεσογειακή χώρα είμαστε έτσι λέω) λέει οτι υπερβάλλετε με τα απορυπαντικά.

Στην σελίδα δύο αυτού του ίδιου τόπικ και στο ίδιο πόστ νομίζω προτείνει το να βαλει καποιος περισσότερη δοσολογία απορρυπαντικού για να πετύχουμε τη δράση του καλγκόν! ( ??)

 

μου αρέσει που αισθανθήκατε ότι κάποιος σας είπε πρόβατα,....

την στιγμή που ο ίδιος ο madchemist, γράφει,.... ότι υπάρχει διαφορά στο πως στην Ελλάδα και σε άλλες μεσογειακές χώρες αντιμετωπίζουν τα απορρυπαντικά!

υπερδοσολογούν ασύστολα έγραψε. χελόου ΞΑΝΑ.

 

γιατί άραγε υπερδοσολογούν ασύστολα, σε αυτό δεν μας έγραψε την θεωρία του!??? θα΄ηταν ενδιαφέρον! τώρα πια όμως, με τι μούτρο θα γράψει?

εδώ λίγο έλλειψε να με πει και τυχοδιώκτρια ή καμια άλλη επαγγελματία! ? αν έψαχνε λίγο παραπάνω στο google ,που ξέρεις μπορεί να έβρισκε και φωτογραφία μου με μπλέ μαλλιά να με κατηγορήσει σαν υποκρίτρια που γράφω συντηρητικά και όχι σαν την άρια146?

ΕΛΕΟΟΟΣΣΣ του ΕΛΕΟΥΣ

 

 

τέλος πάντων, αυτά, ζητώ συγνώμη εάν παρέλειψα να σχολιάσω /απαντήσω κάποιο ερώτημα/θέμα

 

 

θα απαντησω με άλλο κείμενο σε άλλο τόνο, στα διάφορα χαμηλού επιπέδου σχόλια που έκανε ο madchemist,

 

για μένα, σαν άτομο,

 

για την εταιρεία σαν νομικό πρόσωπο.

 

θεωρώ, οτι δεν τον τιμά αυτό και ότι δεν το περίμενα,

δεν συγκινούμαι όμως καθώς δεν ειναι η πρώτη φορά που κάποιος μου επιτίθεται προσωπικά επειδή δυσαρεστείται που οι κανόνες του σιτε δεν του είναι αρεστοί.

 

(τι πράγμα ειναι αυτο!... !

:shock: )

 

θα απαντήσω στα γραπτά του απλώς και μόνο για ενημερωτικούς λόγους, για τα υπόλοιπα μέλη και αναγνώστες

(εάν μου τα έστελνε αυτά σε πμ δεν θα έμπαινα στον κόπο και χρόνο να απαντήσω κάν...)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Με κίνδυνο να χαρακτηριστώ γραφική, ξεκάρφωτη, εκτός θέματος :lol::lol::lol: ότι επαναλαμβάνω προηγούμενα, ότι λέω αοριστολογίες

και δεν ξέρω τι άλλο.... απλά θεωρώ ότι η χλωρίνη είναι επικίνδυνη.

 

Κάπου είχα διαβάσει -δεν θυμάμαι που, δεν το λέω για να παραθέσω στοιχεία, δεν το αναφέρω με επιστημονική ιδιότητα αλλά θα ψάξω μήπως το βρω- ότι στα σπίτια που χρησιμοποιούν χλωρίνη τα παιδιά αρρωσταίνουν περισσότερο.

Προσωπικά χρησιμοποιώ τα πάντα οικολογικά και έτσι τα ρούχα των παιδιών μου δεν μυρίζουν ποτέ ωραία αλλά είναι πεντακάθαρα, τα πιάτα μου δεν γυαλίζουν αλλά είναι πεντακάθαρα και το σπίτι μου δεν μοσχοβολάει αλλά είναι κι αυτό πεντακάθαρο.

Δεν είμαι σίγουρη ότι κάνω κάτι καλύτερο αν χρησιμοποιώ αυτά ή τα συμβατικά απορρυπαντικά αλλά πιστεύω ότι ό,τι περιλαμβάνει πιο πολλά χημικά είναι σαφώς πιο βλαβερό και ως τώρα δεν έχω ούτε ένα απολύτως στοιχείο που να μου δείχνει ότι το σπίτι μου είναι πιο μολυσμένο από άλλα και ότι τα παιδιά μου εκτίθενται σε μεγαλύτερους κινδύνους -μόλυνσης- από τα άλλα. Δεν έχω στοιχεία επιστημονικά αυτή τη στιγμή προς καμία κατεύθυνση.

Μόνο την απλή σκέψη που μου λέει ότι αφού δεν έχω στοιχεία για τη μία ή την άλλη άποψη...ό,τι πιο κοντά στη φύση κάνει λιγότερο κακό στα παιδιά μου.

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Μαρία ,

 

Α) ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

 

1. Εδώ που τα λέμε ο madchemist είχε και ένα δίκιο στο ότι άλλου είδους επαγγελματίες γράφουν ελεύθερα την επαγγελματική τους γνώμη (Πχ να θυμίσω το thread "ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ ΑΠΑΝΤΑ..." και μάλιστα το αρχικό ψευδώνυμο της συγγραφέως ήταν "λογοθεραπεύτρια"? Στο οποίο η ίδια λέει ότι "κάνει και καλές τιμές" ?)

Εμένα πάντα με ξένιζαν οι καθ' έδρας κουβέντες εδώ μέσα με εξαίρεση βέβαια ανθρώπους όπως εσύ και η Αγλαία που κατα κάποιον τρόπο είστε ψυχές του φόρουμ. Αλλά φαντάζεσται εάν το Θέμα στο οποίο είχε γίνει εκείνος ο καλοκαιρινός ορυμαγδός με εμένα και την aria δεν λέγονταν "Εμβόλια και Προβληματισμοί" αλλά να μπορούσα π.χ. να το μετονομάσω "Ο Επιδημιολόγος εμβολιασμών απαντάει στις ανησυχίες περι εμβολιασμού"! Πόσους πόντους θα έπερνα ? Θέλει γενικώς προσοχή λοιπόν...

 

2. Επίσης γνώμη μου είναι ότι όλα εκείνα περί τα περι δοσολογίας τα έγραψε ως παραίνεση ώστε να ΜΗΝ υπερδοσολογούμε. Μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια , αλλά εγώ έτσι το εξέλαβα.

 

Β) ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

 

1. Στο τελευταίο του μύνημα υπερέβει τα εσκαμμένα με τον τρόπο που αναφέρθηκε στην πρόσκληση σου για συνάντηση σε επίπεδο γονέα.

 

2. Η οπτική του και η θεματολογία του ήταν πάντα επί του γνωστικού του αντικειμένου. Πράγματι , μου δίνει την εντύπωση ότι δεν έχει παιδί.

 

3. Κατανοώ επίσης και συμφωνώ ότι εν τέλει ο ίδιος και το proffesion του είναι ένας λόγος για τον οποίο οι Μεσόγειοι "υπερδοσολογούνε" οπότε στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί"

 

 

Φιλικά (μην με πάρεις με τις πέτρες - είμαι εν πολλές αμαρτίες περιπεσών σε κάτι τέτοιους τσακωμούς εδώ μέσα και βρίσκομαι σε περίοδο ... αποτοξίνωσης) :) :)

 

d.

Link to comment
Share on other sites

και επειδή, όχι δεν ειμαι επαγγελματίας γιόγκι, (επειδή πολύ απλά υπάρχει άλλη Μαρία Στυλιανάκη η οποία διδάσκει γιόγκα στο Χαλάνδρι, και δεν ειμαι εγώ ... )

 

είπα δεν συγκινούμαι,

 

αλλά όχι και να χαλαρώσω έτσι απλά,

 

όταν κάποιος συγκρίνει την παρέμβαση της εταιρείας για θέμα παιδοφιλίας,

 

και το άν έγινε μύνηση,

 

με το πως παρεμβαίνει σε θέματα απορρυπαντικών???!!??

 

προς την ενημέρωση των μελών

 

απο την πλευρά της δίωξης, με έχουν παρακαλέσει να μην κάνω ουδεμία περεταίρω ανακοίνωση για οτιδήποτε. Για αυτό το λόγο, δεν πρόκειται να κάνω καμία δήλωση επαυτού.

 

 

Σας ειδα ποσο καλα και αμεσα αντιληφθηκατε Μαρια και οι υπολοιποι διαχειριστες το γεγονος οτι καποιος παιδοφιλος (με ψευδωνυμο iatros) ειχε εισχωρησει στο "φορουμ"σας και χρειαστηκε να φτασει να κανει τσατ προκειμενου να τον αποκαλυψετε. Αληθεια κανατε κατι με αυτο ; Καμμια καταγγελια στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος ;

 

 

"Αλήθεια κάνατε κάτι, καμμιά καταγγελία?"

 

Καλα εδώ τι προσπαθείς να κάνεις, τον έξυπνο? ... ? για να καταλάβω δηλαδή. ! του στυλ εσυ εισαι ο μαγκας , που ξέρεις τι κάναμε και δε κάναμε?

 

και μετά γράφεις οτι δεν εισαι ξερόλας, ... αφου τα ξέρεις ήδη όλα...

μάλλον δε πηγα να κανω καταγγελία, αφου δεν το διαπόμπευσα περίτρανα ε?

 

εγώ το δηλώνω εδώ - δεν ξέρω αν εχει γίνει κάποια καταγγελία ! :wink:

 

(παρακαλώ όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά, να μου στείλει ένα πμ :wink: το εννοώ αυτό θα περιμένω τα πμ σας :wink::idea::wink::idea::wink::idea::wink::idea::wink::idea::wink::idea::wink::idea::wink::idea::wink::idea: )

 

 

Κρατα το φορουμ σου, τους απλους (οπως τους χαρακτηριζεις, απαξιωτικα κατ'εμε, γονιους σου) τις κρισεις σου, και ολα τα κομπλεξ που μπορει να κουβαλαει μια αποφοιτη του Κ.Α. (αλλος "υπερδημοκρατικος" μικροκοσμος......) , επαγγελματιας ζωγραφος και επαγγελματιας(!) καθηγητρια yoga ,και πηγαινε στο καλο.

 

μάλλον έχεις πρόβλημα με τις διάφορες ικανότητές μου? ...και με λες και κομπλεξικιά!! πωπω! κρίμα είναι γιατί δεν ξέρω και τι ειναι αυτό το Κ. Α. !

(μπορεί κάποιος να μεδιαφωτίσεί, έτσι να ξέρω τι υποτιθεται σπούδασα?)

 

εγώ δυστυχώς ή ευτυχώς δε μπορώ να πάω πουθενά... ! εδώ είμαι και θα είμαι! έτσι είναι τα πράγματα πως να το κανομεν άλλωστε...

 

εάν εγώ είχα απαξιωτική γνώμη για τους γονείς, θ_α άνοιγα ένα άλλο φόρουμ που θα λεγόταν do_you_also_hate_to_be_parents?.gr !

 

 

Προς ενημερωση των μελών.

 

μπορείτε να δείτε έργα τέχνης τα οποία έχω φτιάξει, είναι χρονολογημένα πρίν το 2006, σε κάποιο site που προφανώς είδε ο "φίλος" madchemist ψάχνοντας στο google.

Κατα την διάρκεια των σπουδών μου στην Γερμανία, όπου τα παιδαγωγικά ήταν μαζί με την σχολή καλών τεχνών, καταλήγοντας σε πτυχίο διδακτικής της τέχνης, φυσικά συμμετείχα και σε εκθέσεις όπως και όλοι οι άλλοι φοιτητές και αποφοιτοι μετά, επίσης συμμετείχα και πέρσυ τον Απρίλιο ήταν? σε μια ομαδική έκθεση μικρών έργων τέχνης στην Βιέννη, μαζί με άλλους 150 Ελληνες καλλιτέχνες και έχω κάνει και ατομική έκθεση στο πνευματικό κέντρο αθηνών, το 2002.

 

ΟΥΑΟΥ! ο κύριος madchemist ελυσε επιτέλους το μεγάλο μυστήριο που πνέει γύρω απο το φαινόμενο Μ.Στυλιανάκη! και ναι, όλα είναι ψεύτικα πάνω της γιατί δε μπορεί να είναι και καθηγήτρια ΓΙΟΓΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ.

Ε ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ! ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ!

 

εκεί ήταν μαλλον που άρχισε το μυαλό του madchemist να γυρνάει σα σβούρα!

 

μπορεί να ένιωσε ότι σας έκανε και την χάρη, να σας ενημερώσει, μέσα απο αυτά, για το ποιόν μου? το τι δηλώνω, τι είμαι.... πωπωπωπω....

να ξέρετε και εσείς με τι έρχεστε αντιμέτωποι καθημερινά...

 

προς ενημέρωση των μελών -

νομίζω το έγραψα και πιο πάνω.

όποιος θελει να κάνει γιόγκα και βλέποντας το όνομα μου σε προγραμμα κέντρου στο χαλάνδρι, κλείσει ραντεβού και περιμένει να με δεί, θα ατυχήσει. η Μαρία Στυλιανάκη που διδάσκει γιόγκα, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ!

όχι δεν σπούδασα και γιόγκα ή στο Κ.Α ?

 

 

 

Η πλάκα είναι ότι

 

 

Εγω δεν θελω πλεον να ακολουθησω την εταιρεια σου (το κατα ποσο ειναι μη κερδοσκοπικη, εμμεσα η αμεσα, ελεγχεται ευκολα) στα μελλοντικα της "σχεδια" και "επενδυσεις".

 

 

εδω υποννοείς κιόλας ότι η εταιρεία δεν είναι κερδοσκοπική?!! δεν ηξερα οτι ήταν ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ?

 

(εκτός απο ότι έχω υποτίθεται πολλά επαγγέλματα?)

 

σαν πολλά πράγματα μάλλον ξέρεις...μήπως είδες το checkbook μου, αυτό με τα πολλά μηδενικά? και τις επιταγές που κατέθεσα τις προάλλες στην τράπεζα... μιλάμε ζώ μονο απο τους τόκους... φςςςςςς

 

γιατί όλα αυτά Σταμάτη ?

απλώς επειδή σου ζήτησα πολύ ευγενικά κάποια πράγματα? έγραψα ξεκάθαρα ότι όσα σημειώνω δεν εχουν σχέση με εσενα σαν ατομο.

Εσύ όμως επιτίθεσαι προσωπικά, αλλά και σε θέμα εταιρείας!

 

πρέπει κάτι να μη σου κάθησε καθόλου καλά μέσα σε όλα αυτά.

προσπαθώ να καταλάβω τι... ι ...

 

Θα παρακολουθω ομως οποτε μπορω την πορεια σας ως εταιρεια (ειτε σου αρεσει ειτε οχι) εστω και παθητικα, μηπως και μπορεσω να προλαβω κανενα σκιτζη, αλμπανη, iatros, παιδοφιλο κ.ο.κ. νωριτερα απο εσενα, πριν να φτασει μεχρι το τσατ και αρχισει να εκδηλωνει τις διαστροφες του.

 

ε αυτό τα λέει όλα.

είτε σου αρέσει είτε όχι?....?????

 

όπα!!! με απειλείς/προειδοποιείς ("(ειτε σου αρεσει ειτε οχι) ") ότι θα γίνεις προστάτιδα σκιά του φόρουμ και του τσατ? .... ?και πως θα το κανεις αυτό παθητικά?!!!!!??????

 

(άλλο οξύμωρο!)

 

 

????

θα είσαι... ο απομηχανής θεός? ο ως διαμαγείας προστάτης...

μήπως θα ήθελες και να είσαι αυτός που διαβάζει όλες τις συζητήσεις για να τσεκάρει μήπως κάποιος ειναι ανώμαλος?γιατί μάλλον κάτι τέτοιο προτείνεις ? να διαβάζει κάποιος συνεχώς όλες τις συζητήσεις?? ή λες οτι εγώ ( σαν διαχειριστρια της εταιρείας) θα έπρεπε να διαβαζω όλες τις συζητήσεις για να προλαβαίνω τον οποιονδήποτε ανώμαλο?... ?για να εχω ευθύνη του ποιος είναι εδώ και ποιος όχι?.... ενδιαφέρουσες προτάσεις, πάντως... (....)

 

 

να ο χαρακτήρας του αγαπημένου σας χημικού,

που τόσο θέλετε να έχετε μαζί σας,

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

daddycool, το θέμα έτσι και αλλιώς δεν εχει να κανει με κατι που έγραψες εσυ,

γιατι να σε παρω με τις πέτρες!

 

ειναι νομίζω γνωστό ότι εγώ μονο κρεμάω, και απαγχονίζω,..

δεν παίρνω με τις πέτρες

:lol::lol::lol:

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

είμαι κακιά και σαδίστρια!

το ίδιο και αυτό το φόρουμ!

αλλά και προπαντώς οι διαχειριστές και οι κανόνες!!!

ΦΡΙΚΗ ΣΑΣ ΛΕΩ.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λέω εγώ ρε παιδάκι μου!! Έτσι για να είμαι καβατζωμένος!!

 

Έχω φάει τόσο ξύλο κατα καιρούς (ειδικά από εκείνη την παλιο-aria - τι βαριά χερούκλα είναι αυτή μωρε παιδάκι μου! :lol::lol: ) που άμα βλέπω να δέρνουν και άλλο σκυλί εκτός από μένα ...

 

... έ σκουζω και εγώ για συμπαράσταση :) :) :)

 

Υ.Γ. Ποταμός το τελευταίο post σου! Δεν μπορω παρα να συμφωνήσω έτσι όπως το θέτεις.... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ

ΤΕΛΕΙΩΤΙΚΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ

και θα σας αποκαλύψω ΑΥΤΟ ΠΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ

 

μπείτε στο http://www.bungee.gr/

 

και αυτή η κοπέλα επάνω δεξιά σε μαυρο,..

ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ

 

και ναι είμαι και BUNGGE EPAGELMATIASSSSss

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...