Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ


mimika

Recommended Posts

Καλησπέρα , ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια, αν πρέπει στο Λητω, να έχω μαζί μου, πετσέτες μπάνιου και προσώπου, για μένα η αν τις παρεχει το μιαιυτηριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα , ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια, αν πρέπει στο Λητω, να έχω μαζί μου, πετσέτες μπάνιου και προσώπου, για μένα η αν τις παρεχει το μιαιυτηριο.

 

 

Προφανως τις παρεχει ναι . Εγω που θα γεννησω στο Ιασω παρολο που και εκει τις παρεχουν εχω βαλει δικες μου στη βαλιτσα. Θελω τις δικες μου.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

και γω εχω βαλει δικες μου....να ρωτησω???Το μωρο ειναι προτιμοτερο να το βγαλουμε με την καλαθουνα ή με το πορτ μπεμπε????Πηγα στο ρεα προχθες να δω τα δωματια κ ειχαν τα μωρακια εξιτηριο κ ειδα κ τις 2 περιπτωσεις!!!Κ δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο??????

Link to comment
Share on other sites

και γω εχω βαλει δικες μου....να ρωτησω???Το μωρο ειναι προτιμοτερο να το βγαλουμε με την καλαθουνα ή με το πορτ μπεμπε????Πηγα στο ρεα προχθες να δω τα δωματια κ ειχαν τα μωρακια εξιτηριο κ ειδα κ τις 2 περιπτωσεις!!!Κ δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο??????

 

εννοειται με αυτο που δενει στο αυτοκινητο. Δεν το συζητω!

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω την πρωτη που πηγα με την καλαθουνα να την παρω με εκραξε η μεια λεγοντας οτι δεν ειναι ασφαλες.αλλα ειδα και τα αλλα που τα ειχαν στο καθισματακι και ηταν σαν γαλλικο 8 τα καημενα και τα πονεσε η ψυχη μου.ισως επειδη η δικια μου ηταν μινιατουρα και γι'αυτο δεν καθοταν καλα.παντως και με την καλαθουνα ζωνη της εβαλα και εκατσα κια πισω μαζι της.τωρα σε αυτο λεω να παρω το καθισματακι και οτι προκυψει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα , ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια, αν πρέπει στο Λητω, να έχω μαζί μου, πετσέτες μπάνιου και προσώπου, για μένα η αν τις παρεχει το μιαιυτηριο.

 

 

καθε μερα σου φέρνουν καθαρες πετσέτες μπανιου κ προσωπου οπότε να πάρεις μόνο πετσετάκια για να καθαρίζεις την ευαισθητη περιοχη!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησα , ολα τελεια με τη γεννα και το Ιασω. Λεπτομερεις στα αντιστοιχα θεματα μολις βρω χρονο. Αυτο που εχω να σας πω για τη βαλιτσα ειναι να παρετε αρκετα πανακια για γουλιτσες και πανες αγκαλιας. Με το καλο σε ολες!!

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησα , ολα τελεια με τη γεννα και το Ιασω. Λεπτομερεις στα αντιστοιχα θεματα μολις βρω χρονο. Αυτο που εχω να σας πω για τη βαλιτσα ειναι να παρετε αρκετα πανακια για γουλιτσες και πανες αγκαλιας. Με το καλο σε ολες!!

 

συγχαρητηρια matildaaaaa να ειναι γερο και καλοτυχο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας..προκειται να γεννησω στο αττικο και θα ηθελα καποια που γεννησε προσφατα εκει να μου πει τι χρειαζεται να εχω μαζι μου για μενα και τι για το μωρο μου.ειναι το πρωτο μου παιδακι γι'αυτο δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαβασα σχεδόν ολο το θεμα και βρισκω τις συμβουλές σας πολύτιμες, εχω κρατήσει σημειώσεις που θα με βοηθησουν. Ομως οι περισσοτερες εμπειρίες ειναι απο ανοιξιάτικα- καλοκαιρινα μωρα ενω εγω θα γεννήσω χειμώνα και πραγματικα πελαγώνω λιγακι. Θα γεννήσω στο Ολύμπιον Πατρας, μηπως καποια μανουλα εχει εμπειρια απο κει και ξερει τι γίνεται.

Λοπον οι απορία μου ειναι τι ζιπουνακια και τι φορμακια χρειάζεται το μωρο στα τελη Νοεμβριου που θα γεννησω. Εχω κανει αγορες που να καλυπτουν τα παντα αλλα ρωταω μηπως χρειαστει να παρω περισσοτερα απο μερικα ειδη. Π.χ. σε ενα μαγαζι μου ειπαν παρε κοντομανικα ζιπουνακια+ μακο φορμακια, γιατι το παιδι θα ειναι τυλιγμενο με πανα αγκαλιας και κουβερτα και δεν θα κρυωνει. Συν σκουφο και καλτσακια κι μενα λογικο μου φανηκε να μην κρυωνει. Σε αλλο μαγαζι μου ειπαν, χρειαζεσαι μακρυμανικα ζιπουνακια+ βελουτε φορμακια, ειναι χειμωνας θα κρυωνει το μωρο. Ολα τα'χω, τι θα χρειαστω τελικα απο την εμπειρια σας; Και οχι μονο για μαιευτηριο, αλλα και για σπιτι. Ποσα απο το καθενα; Εχω 5 κοντομανικα ζιπουνακια, 3 μακρυμανικα, 3 φορμακια χειμωνιατικο μακο και θα παρω 3-4 βελουτε. Γενικα ποσα ρουχαλακια αλλαζει το μωρο καθε μερα;

Ποσες πανες αγκαλιας; Ποσα σελτεδακια; Ποσες πετσετες μπανιου;Ποσα να παρω στο μαιευτηριο και ποσα να εχω γενικα για να καλυψω τις αναγκες του μωρου και να μην πλενω καθε μερα, δεδομενου οτι δεν στεγνωνουν ευκολα τον χειμωνα;

Για μενα, καταλαβα οτι πρωτη μερα τουλαχιστον απαραιτητως θελω νυχτικο. Τις αλλες μερες μπορω να φοραω πυτζαμα;Ποσα; 1 καθε μερα; Τι νουμερο να τα παρω, μηπως να τα παρω με τις τωρινες μου διαστασεις που δεν εχω πολυ κοιλια γιατι αργοτερα ισως παχυνω πολυ και δεν θελω να τα εχω μονο για 2-3 μηνες λοχειας. Θα ηθελα να τα φοραω ολο το χειμωνα. Ειναι εξοδα, μην πανε χαμενα!

Αυτα προς το παρον!Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Αν και πολύ νωρίς για μένα, χαζεύω το θεματάκι. Λοιπόν, μετά από μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο, ανακάλυψα ότι στο εξωτερικό (Αμερική) το νοσοκομείο προμηθεύει τις λεχώνες με δικά του νυχτικά! Και οι γυναίκες τα προτιμούν βέβαια μιας και ξέρουν ότι υπάρχει πιθανότητα να γίνουν χάλια με τα λόχεια και όλη αυτή την αιμορραγία...

 

Σε σχετικά φόρουμ οι συμβουλές που δίνονται από τις παλιές είναι "πάρτε μαζί σας φτηνά νυχτικά ή πυτζάμες (γιατί παίζει να καταντήσουν για πέταμα) και μια καλύτερης ποιότητας ρόμπα για τις βόλτες στην καφετέρια και τους καλεσμένους".

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μαζί μου ένα σετ πυτζάμες κ 2-3 νυχτικά κ είδα ότι βολεύουν τα νυχτικά. Δεν είχα γενικά πολλή αιμορραγία, μόνο το πρώτο βράδυ που τελικά λερώθηκα κιόλας κι εγώ κ τα σεντόνια.

Για το μωρό είχα μόνο ρούχα που θα βγαίναμε από το μαιευτήριο να πάμε σπίτι μας.

Στο σπίτι για αρχή είχα αρκετά ρουχαλάκια έως πολλά λόγω που μου χάρισαν κ οι φίλες μου αλλά γενικά δε συνιστώ τις άπειρες αγορές γιατί τα μωρά μεγαλώνουν γρήγορα!! Ανάλογα το μωρό βέβαια, εμάς από 2 μηνών δεν έμπαινε στα 0-3 λόγω ύψους και το γυρίσαμε στα 3-6.

Να υπάρχουν πολλά σελτεδάκια, σεντονάκια,πανάκια για γουλιές, σαλιάρες κλπ αυτά είδα ότι δεν είναι ποτέ αρκετά τον πρώτο καιρό αλλά κ πιο μετά.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σχεδόν ολο το θεμα και βρισκω τις συμβουλές σας πολύτιμες, εχω κρατήσει σημειώσεις που θα με βοηθησουν. Ομως οι περισσοτερες εμπειρίες ειναι απο ανοιξιάτικα- καλοκαιρινα μωρα ενω εγω θα γεννήσω χειμώνα και πραγματικα πελαγώνω λιγακι. Θα γεννήσω στο Ολύμπιον Πατρας, μηπως καποια μανουλα εχει εμπειρια απο κει και ξερει τι γίνεται.

Λοπον οι απορία μου ειναι τι ζιπουνακια και τι φορμακια χρειάζεται το μωρο στα τελη Νοεμβριου που θα γεννησω. Εχω κανει αγορες που να καλυπτουν τα παντα αλλα ρωταω μηπως χρειαστει να παρω περισσοτερα απο μερικα ειδη. Π.χ. σε ενα μαγαζι μου ειπαν παρε κοντομανικα ζιπουνακια+ μακο φορμακια, γιατι το παιδι θα ειναι τυλιγμενο με πανα αγκαλιας και κουβερτα και δεν θα κρυωνει. Συν σκουφο και καλτσακια κι μενα λογικο μου φανηκε να μην κρυωνει. Σε αλλο μαγαζι μου ειπαν, χρειαζεσαι μακρυμανικα ζιπουνακια+ βελουτε φορμακια, ειναι χειμωνας θα κρυωνει το μωρο. Ολα τα'χω, τι θα χρειαστω τελικα απο την εμπειρια σας; Και οχι μονο για μαιευτηριο, αλλα και για σπιτι. Ποσα απο το καθενα; Εχω 5 κοντομανικα ζιπουνακια, 3 μακρυμανικα, 3 φορμακια χειμωνιατικο μακο και θα παρω 3-4 βελουτε. Γενικα ποσα ρουχαλακια αλλαζει το μωρο καθε μερα;

Ποσες πανες αγκαλιας; Ποσα σελτεδακια; Ποσες πετσετες μπανιου;Ποσα να παρω στο μαιευτηριο και ποσα να εχω γενικα για να καλυψω τις αναγκες του μωρου και να μην πλενω καθε μερα, δεδομενου οτι δεν στεγνωνουν ευκολα τον χειμωνα;

Για μενα, καταλαβα οτι πρωτη μερα τουλαχιστον απαραιτητως θελω νυχτικο. Τις αλλες μερες μπορω να φοραω πυτζαμα;Ποσα; 1 καθε μερα; Τι νουμερο να τα παρω, μηπως να τα παρω με τις τωρινες μου διαστασεις που δεν εχω πολυ κοιλια γιατι αργοτερα ισως παχυνω πολυ και δεν θελω να τα εχω μονο για 2-3 μηνες λοχειας. Θα ηθελα να τα φοραω ολο το χειμωνα. Ειναι εξοδα, μην πανε χαμενα!

Αυτα προς το παρον!Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

λοιπόν τι θα έκανα εγώ

το μωράκι θα θέλει σκουφάκι , γαντάκι , καλτσάκι , απο μεσα κοντομανικο φορμάκι και απο πάνω βελουτέ φορμάκι

για μένα 2-3 σουτιέν θηλασμου, μακριμάνικι νυχτικιά βοηθάει όταν έχεις κάνει καισαρική καλύτερα νυχτικιά αν γεννήσεις με φυσιολογικό πάρε και πιτσάμες 2-3 ζευγάρια γιατί μπορεί να λερωθείς απο τα λόχεια και ότι πάρεις φρόντισε να ανοίγουν μπροστά για να μπορείς να θηλάσεις. το νούμερο ανάλογα με τα κιλά που πήρες αν δεν πήρες πολλά πάρε κοντά στο νούμερο που φορούσες πριν την εγκυμοσύνη αρκεί να είσαι άνετα..

στο σπίτι φρόντισε να έχεις αρκετα φορμάκια και κοντομάνικα και μακρυμάνικα γιατί μπορεί να σου κάνει εμετούλια (που ελπίζω να μην έχεις) έτσι ώστε να μην μείνεις και οπωσδήποτε 2-3 κουβερτούλες και 1-2 σελτεδάκια

για το μπάνιο του μωρού πάνω απο 3-4 πετσετούλες δεν πιστεύω να χρειαστείς..

ότι θες να ρωτήσεις εδώ είμαστε.. με το καλό να γεννήσεις και ο θεός μαζί σου φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια εφτιαξα την λιστα μου και ελπιζω να βοηθησει και αλλες μανουλες

ΛΙΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ

 

ΝΥΧΤΙΚΙΑ + ΡΟΜΠΑ

ΚΑΛΤΣΕΣ – ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ (ΜΠΑΝΙΟΥ-ΔΩΜΑΤΙΟΥ)

ΕΣΩΡΟΥΧΑ 3-4 ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ-ΧΤΕΝΑ-ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ

ΚΙΝΗΤΟ-ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ

ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ-ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ, ΚΡΕΜΑ ΜΑΤΙΩΝ, ΚΟΚΑΛΑΚΙ ΜΑΛΛΙΩΝ

ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ-ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ

ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΡΟΥΧΑ-ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΞΟΔΟΥ

ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ + ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ Χ 2 (& ΤΩΝ 2)

ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ

ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ Χ 2 ΦΩΤΟΤ.

ΖΩΝΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ, ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΑΚΡΑΤΕΙΑΣ, ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

ΚΡΕΜΑ ΘΗΛΩΝ, ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ, ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ

ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ

ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ

Αποσμητικο μασχαλες

Ενυδατικό χειλιών

• Υγρά χαρτομάντιλα και ένα σφουγγαράκι για να δροσίζετε τα χείλη

• Καθρεφτάκι

• Ρολόι

• Φωτογραφική μηχανή

 

Για το μωρό:

• φορμάκια

• φανελακια

• γαντάκια

• μια κουβερτούλα

• πετσέτες

• πάνες

• μωρομάντηλα

• βαμβάκι

-ρούχα εξόδου σκουφακι καλτσακια

καθισματακι αυτοκινητου απαραιτητο για την μεταφορα του

 

 

 

  • Μην ξεχάσετε να έχετε μαζί σας όλες τις εργαστηριακές εξετάσεις και τους υπερήχους που κάνατε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, το ασφαλιστικό βιβλιάριο υγείας, την αστυνομική σας ταυτότητα, την κάρτα ιδιωτικής ασφάλισης, ληξιαρχική πράξη γάμου, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ή ό,τι άλλο χρειαστείτε. Ενημερωθείτε από το μαιευτήριο σας πρώτα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια εφτιαξα την λιστα μου και ελπιζω να βοηθησει και αλλες μανουλες

ΛΙΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ

 

ΝΥΧΤΙΚΙΑ + ΡΟΜΠΑ

ΚΑΛΤΣΕΣ – ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ (ΜΠΑΝΙΟΥ-ΔΩΜΑΤΙΟΥ)

ΕΣΩΡΟΥΧΑ 3-4 ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ-ΧΤΕΝΑ-ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ

ΚΙΝΗΤΟ-ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ

ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ-ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ, ΚΡΕΜΑ ΜΑΤΙΩΝ, ΚΟΚΑΛΑΚΙ ΜΑΛΛΙΩΝ

ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ-ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ

ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΡΟΥΧΑ-ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΞΟΔΟΥ

ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ + ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ Χ 2 (& ΤΩΝ 2)

ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ

ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ Χ 2 ΦΩΤΟΤ.

ΖΩΝΗ ΕΛΑΣΤΙΚΗ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ, ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΑΚΡΑΤΕΙΑΣ, ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

ΚΡΕΜΑ ΘΗΛΩΝ, ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ, ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ

ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ

ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ

Αποσμητικο μασχαλες

Ενυδατικό χειλιών

• Υγρά χαρτομάντιλα και ένα σφουγγαράκι για να δροσίζετε τα χείλη

• Καθρεφτάκι

• Ρολόι

• Φωτογραφική μηχανή

 

Για το μωρό:

• φορμάκια

• φανελακια

• γαντάκια

• μια κουβερτούλα

• πετσέτες

• πάνες

• μωρομάντηλα

• βαμβάκι

-ρούχα εξόδου σκουφακι καλτσακια

καθισματακι αυτοκινητου απαραιτητο για την μεταφορα του

 

 

 

  • Μην ξεχάσετε να έχετε μαζί σας όλες τις εργαστηριακές εξετάσεις και τους υπερήχους που κάνατε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, το ασφαλιστικό βιβλιάριο υγείας, την αστυνομική σας ταυτότητα, την κάρτα ιδιωτικής ασφάλισης, ληξιαρχική πράξη γάμου, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ή ό,τι άλλο χρειαστείτε. Ενημερωθείτε από το μαιευτήριο σας πρώτα!

 

καλέ, πως τα χώρεσες όλα αυτά σε ΜΙΑ βαλίτσα??? :-P

και εγώ περίπου αυτά έχω συγκεντώσει αλλά νομίζω δε θα μου χρειαστούν όλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΣΤΕΛΛΙ συμφωνω και εγω με αυτα που λες και δεν ειναι θεμα περιεργειας η οτι αν θες αυτα τα πραγματα να τηρουνται εισαι παραξενη,ελεος πια..ενα μωρο οπως ειπες δεν ειναι αξιοθεατο αλλα ουτε και κουκλακι να το πασπατευει ο καθενας...!!! και εγω που περιμενω το παιδακι μου σε 2 μηνες το ιδιο και χειροτερα θα ειμαι..!!

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΟΤΑΝ Ο ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ (35w) ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΗΘΕΙ!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣΑΩ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΑΛΛΑ ΚΟΝΤΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ!!ΟΥΤΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΘΕΑΤΟ!!!

uwG6p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Όπως βλέπετε από το τικεράκι μου σε λίγες εβδομάδες περιμένουμε τον μπεμπούλη μας!! Σήμερα βάλαμε τα ρούχα του και όλα τα σχετικά για πλύσιμο οπότε αυτήν την εβδομάδα θα είναι έτοιμη και η βαλίτσα μας!! Πως άντεξα τόσο καιρό μόνο εγώ το ξέρω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

vpCFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν δώρο μια φορμίτσα εξόδου για όταν βγούμε από το μαιευτήριο αλλά βασικά αυτό που θεωρώ απαραίτητο και το ακούω όπου και να πάω είναι το καθισματάκι αυτοκινήτου το οποίο και πήραμε κ το τοποθετήσαμε για να είναι έτοιμο :)

Κομπλεξικές γυναίκες (καθυ)στερημένες...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα /καληνυχτα σε ολους!εχω μια απορια...με πητ 5/4 εχω πολλες πιθανοτητες να γεννησω μεσα στο Μαρτιο.τι να παρω απο νυχτικιες και πυτζαμες?μακρυ μανικι η κοντο?για διαβαλκανικο με βλεπω να πηγαινω .λετε να χιονισει φετος το Μαρτιο???:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...