Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ


mimika

Recommended Posts

popi συμφωνο μαζι σου για ψυχολογικους κυριως λογους πρεπει να ειμαστε ετοιμες απο νωρις

γενναω αρχες μαρτιου και σκεφτομαι μετα τις γιορτες να αρχισω να ετοιμαζομαι

με το καλο να ερθει το μωρακι σου και καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ ξεκίνησα σήμερα και ετοιμάζω τη βαλίτσα. Βασικά έλεγα να το κάνω μετά τις 8/1 αλλά (πητ 8/2) αλλά σήμερα είχα κάτι πονάκια, φοβήθηκαι και άρχισα να ετοιμάζω.

Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει τι είναι οι πάνες χασέ ??? Μου ειπαν να έχω μαζί μου στο μαιευτήριο. Τις στρώνεις και αλλάζεις πάνω σε αυτές το παιδί ??? Τις βάζεις και μέσα από τις κουβέρτες τις φλις μου είπαν. Ισχύει κάτι τέτοιο ??? Αφού μέσα από την κουβέρτα θα βάζω σεντόνι....

Εγώ είπα να μην πάρω μαζί μου πιστολάκι για τα μαλλιά, να πάω τη δεύτερη μέρα στο κομμωτήριο του νοσοκομείου να γίνω άνθρωπος. Ελπίζω να μη με περάσετε ψωνάρα, αλλά όσες κοπέλες ξέρω το έκαναν και αισθάνονταν τουλάχιστον όμορφες

Link to comment
Share on other sites

eliana καθόλου ψωνάρα δεν είσαι. Λογικό το θεωρώ να θες να περιποιηθείς τον εαυτό σου και να μη δείχνεις ταλαιπωρημένη!!! Απλά το πιστολάκι ίσως σου χρειαστεί και για τα ράμματα. Δεν ξέρω αν γεννήσεις φυσιολογικά ή με καισαρική, αλλά από ότι λένε άλλες κοπέλες είναι πιο εύκολο να στεγνώνεις τα ράμματα με το πιστολάκι.Σε ανακουφίζει και από τα τραβήγματα...έτσι έχω ακούσει,δεν ξέρω προσωπικά!!! Πάντως καλά θα κάνεις που θα περιποιείσαι τον εαυτό σου!! Με το καλό!

an1cHjo0g410030MDAwMDkyZHwyMTQ3NDE4N2xqYXxlcGl0ZWxvdXMgaXJ0aGVzISEh.gif

Link to comment
Share on other sites

και πολύ καλά θα κάνεις !!!!!!!!

εγώ είχα παρει μαζί μου και μπιστολάκι για το μαλλί και την ισιωτική μου (τοστιέρα).

και μάλιστα εκανα καισαρική και την δεύτερη μέρα το πρωί πριν μου φέρουν το νινι έκατσα και φτιάχτηκα και ήμουν μια χοντρή -φουσκίτσα με φτιαγμένο μαλλάκι !!!!!!!!

και βγήκα και φωτογραφίες πολλές γιατί ο γλυκός μου ήθελε να εχει κρατημένη την κάθε στιγμή .

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει τι είναι οι πάνες χασέ ??? Μου ειπαν να έχω μαζί μου στο μαιευτήριο. Τις στρώνεις και αλλάζεις πάνω σε αυτές το παιδί ??? Τις βάζεις και μέσα από τις κουβέρτες τις φλις μου είπαν. Ισχύει κάτι τέτοιο ??? Αφού μέσα από την κουβέρτα θα βάζω σεντόνι....

 

Αντί για βαμβακερό σεντονάκι βάζεις τις πανες χασε. Πάρε μια να δεις την υφή της και αποφασίζεις αν θα χρησιμοποιήσεις αυτές ή βαμβακερό σεντόνι. Πότε γεννάς?

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και πολύ καλά θα κάνεις !!!!!!!!

εγώ είχα παρει μαζί μου και μπιστολάκι για το μαλλί και την ισιωτική μου (τοστιέρα).

και μάλιστα εκανα καισαρική και την δεύτερη μέρα το πρωί πριν μου φέρουν το νινι έκατσα και φτιάχτηκα και ήμουν μια χοντρή -φουσκίτσα με φτιαγμένο μαλλάκι !!!!!!!!

και βγήκα και φωτογραφίες πολλές γιατί ο γλυκός μου ήθελε να εχει κρατημένη την κάθε στιγμή .

 

Εγώ ηθελα να πάω κομμωτήριο πριν γεννήσω, θα με έβλεπε πρωτη φορά η κόρη μου, και θα είχα και επισκέψεις, μην είμαι με το μαλλί όρθιο!

Τελικά γέννησα ένα μηνα νωρίτερα και πάλι καλά που είχα τη βαλίτσα μαζί μου αλλιώς όχι κομμωτηριο, αλλά ούτε νυχτικιά δε θα είχα! θα ήμουν με τη ρόμπα του χειρουργείου (αυτή με τον πωπό απ' έξω:shock:)

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

το μωρο απο το μαιευτήριο μπορούμε να το πάρουμε με το καρεκλάκι αυτοκινήτου,

κανει??

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ηθελα να πάω κομμωτήριο πριν γεννήσω, θα με έβλεπε πρωτη φορά η κόρη μου, και θα είχα και επισκέψεις, μην είμαι με το μαλλί όρθιο!

Τελικά γέννησα ένα μηνα νωρίτερα και πάλι καλά που είχα τη βαλίτσα μαζί μου αλλιώς όχι κομμωτηριο, αλλά ούτε νυχτικιά δε θα είχα! θα ήμουν με τη ρόμπα του χειρουργείου (αυτή με τον πωπό απ' έξω:shock:)

 

χαχαχαχαχα

πολύ καλοοοοο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το μωρο απο το μαιευτήριο μπορούμε να το πάρουμε με το καρεκλάκι αυτοκινήτου,

κανει??

 

επιβάλετέ με καρεκλάκι αυτοκινήτου αρκεί να είναι το καρεκλάκι απο 0 (δηλαδή το πρώτο νουμερο απο 0 μηνών!!!!)

και εμεις την κουκλα μας με το καρεκλάκι του αυτοκινήτου την βγάλαμε την είχαμε ντύσει ωραία ωραία την ακουμπήσαμε στο καρεκλάκι την δέσαμε και πολύ προσεκτικά την βάλαμε στο αυτοκίνητο.

Μερικά καρεκλάκια αυτοκινήτου εχουν και ειδικη βάση και γίνεται η εφαρμογή τους πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gia sas koritsia!Eimai kainouria sto forum. Tha gennisw entos 2 evdomadwn i sto Ipokrateio i sto Papageorgiou (Thessaloniki). Kserei kaneis an hriazontai sentonia i kouvertoules gia to moro mou i tha ta dosoun ekei?:confused:

 

 

Με το καλό να ρθει το μωράκι σου!!!

θα χρειαστείς σεντονάκι και κουβερτούλα μόνο όταν θα το μεταφέρεις από το μαιευτήριο στο σπίτι σας

Link to comment
Share on other sites

το μωρο απο το μαιευτήριο μπορούμε να το πάρουμε με το καρεκλάκι αυτοκινήτου,

κανει??

 

Κανένα πρόβλημα αρκεί να είναι κάθισμα αυτοκινήτου για νεογέννητα που φαντάζομαι πως αυτό είναι. Αντε και με έναν πόνο!!:P ϊσα ίσα που είναι και πιο ασφαλές

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω και το πιστολάκι για τα ράμματα. Καλά που το είπατε. Πήρα μαζί μου κρέμα σώματος, κρέμα ημέρας, την compact πούδρα μου και το ρουζ για να μην είμαι και τελείως άχρωμη. Η περιποίηση της μητέρας είναι σημαντική γιατί έρχονται και ορισμένοι κακοπροέραιτοι και λένε αχ είσαι πολύ ταλαιπωρημένη, σου έχει μείνει και κοιλιά κτλ. Αντί δηλαδή να σου ανεβάσουν το ηθικό σε ρίχνουν περισσότερο. Οπότε καλό είναι να είμαστε περιποιημένες για να αισθανόμαστε εμείς καλά και να φαίνεται και προς τους άλλους.

Θα έχω μαζί ημερολόγιο για να κρατάω σημειώσεις και να κάνω ερωτήσεις στο γιατρό. Πετσέτα προσώπου και μπάνιου να πάρω καλύτερα από το σπίτι ? Γιατί είμαι και λίγο περίεργη ως προς τη συνεχή χρήση τους στα μαιευτήρια.

Τα ρουχαλάκια του παιδιού θα τα έχω έτοιμα σπίτι να τα φέρει ο άντρας μου τελευταία ημέρα στο μαιευτήριο για να μην τα έχω από την αρχή μέσα στα μικρόβια.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω και το πιστολάκι για τα ράμματα. Καλά που το είπατε. Πήρα μαζί μου κρέμα σώματος, κρέμα ημέρας, την compact πούδρα μου και το ρουζ για να μην είμαι και τελείως άχρωμη. Η περιποίηση της μητέρας είναι σημαντική γιατί έρχονται και ορισμένοι κακοπροέραιτοι και λένε αχ είσαι πολύ ταλαιπωρημένη, σου έχει μείνει και κοιλιά κτλ. Αντί δηλαδή να σου ανεβάσουν το ηθικό σε ρίχνουν περισσότερο. Οπότε καλό είναι να είμαστε περιποιημένες για να αισθανόμαστε εμείς καλά και να φαίνεται και προς τους άλλους.

Θα έχω μαζί ημερολόγιο για να κρατάω σημειώσεις και να κάνω ερωτήσεις στο γιατρό. Πετσέτα προσώπου και μπάνιου να πάρω καλύτερα από το σπίτι ? Γιατί είμαι και λίγο περίεργη ως προς τη συνεχή χρήση τους στα μαιευτήρια.

Τα ρουχαλάκια του παιδιού θα τα έχω έτοιμα σπίτι να τα φέρει ο άντρας μου τελευταία ημέρα στο μαιευτήριο για να μην τα έχω από την αρχή μέσα στα μικρόβια.

 

Φίλη μου,

καλά κάνεις και παίρνεις τα καλλυντικά και τα βαφτικά σου για να αισθάνεσαι εσύ πιο όμορφη!! Μην ακούς τους κακοπροαίρετους, γέννησες, είναι δυνατόν να μην έχεις κοιλιά??? Μην ανησυχείς, θα πέσει σιγά σιγά. Εμένα η μαια μου, μου σύστησε να βάλω κορσέ για 2 μήνες περίπου και να τον βγάζω όταν κοιμάμαι κι όντως με βοήθησε. Να είναι μαλακός, να έχει σκρατς έτσι ώστε να μπορείς να τον μαζέψεις όταν αδυνατίζεις.

 

Οσο για τις πετσέτες, εγώ είχα πάρει και τις δικές μου, χρησιμοποιησα και του μαιευτηρίου.Μια χαρά. Είναι σαν να χρησιμοποιείς πετσέτες ξενοδοχείου. Εγώ πάντως έστειλα τον άνδρα μου να πάρει οινόπνευμα για το κάθισμα της τουαλέτας γιατί έπρεπε να καθίσω πάνω του, είμαι λίγο σιχασιάρα σε αυτό. Κατά τα άλλα μια χαρά συνθήκες υγιεινής υπάρχουν στα μαιευτήρια.

Τα ρούχα του μωρού σου μην τα πάρεις όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά μην τα κουβαλάς και αυτά.

 

Γέννησα με καισαρική και το πιστολάκι μαλλιών το χρησιμοποίησα μόνο για να στεγνώσω τα μαλλιά μου. Τη δεύτερη μέρα μου έβαλε αδιάβροχη γάζα στην τομή για να μην βρέχεται όταν έκανα μπάνιο και την έβγαλα όταν πήγα σπίτι.

 

Με το καλό να κρατήσεις το μωρό στην αγκαλιά σου!!

 

Κορίτσια ωτοασπίδες, με έσωσαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΣΕΣΟΥΑΡ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ?ΕΝΝΟΩ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ?ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωτοασπίδες έχει η αδερφή μου για τον ύπνο. Τις φόρεσα κι εγώ τις προάλλες δοκιμαστικά και ήταν λες και είχα τσίχλα στο αυτί. Είχε αυτές που τις κάνεις μπαλίτσα, την πλάθεις με το χέρι. Ασε που άκουγα τα πάντα εκτός και εάν δεν τις έβαζα καλά στον ακουστικό πόρο γιατί φοβόμουν κιόλας μήπως μετά δεν μπορώ να την βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΣΕΣΟΥΑΡ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ?ΕΝΝΟΩ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ?ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ

 

επιτρεπεται, εγώ το είχα πάρει γιατί όταν λούζομαι δεν μπορώ να μένω με τα μαλλιά βρεγμένα. Θα το βαλεις πέντε λεπτά, δεν νομίζω καμμιά διπλανή σου να σου πει τίποτα. Δεν θα το χρησιμοποιήσεις τις ώρες ξεκο'ύρασης.

Link to comment
Share on other sites

Ωτοασπίδες έχει η αδερφή μου για τον ύπνο. Τις φόρεσα κι εγώ τις προάλλες δοκιμαστικά και ήταν λες και είχα τσίχλα στο αυτί. Είχε αυτές που τις κάνεις μπαλίτσα, την πλάθεις με το χέρι. Ασε που άκουγα τα πάντα εκτός και εάν δεν τις έβαζα καλά στον ακουστικό πόρο γιατί φοβόμουν κιόλας μήπως μετά δεν μπορώ να την βγάλω.

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτές που είναι σαν σφουγγαράκι και όχι τις κέρινες. τις πλάθεις λίγο να γίνουν μυτερές και τις βάζεις στο αυτί, μην φοβάσαι δεν παθαίνεις τίποτα. Δεν είναι ότι απομονώνεσαι και δεν ακούς τίποτα απολύτως, απλώς κάποιους μικρούς ήχους τους γλιτώνεις. Θυμάμαι ότι έχει μια σχετική φασαρία στο μαιευτήριο, κόσμος πολύς, μπορεί να βλέπουν τηλεόραση και να θες να ηρεμήσεις. Επίσης, εμείς που είμασταν 3 κοπέλες με καισαρική, ακόμα και το βράδυ έμπαιναν στο δωμάτιο ανά 2-3 ώρες, να μας πάρουν θερμοκρασίες, να μας δώσουν αντιβίωση, να μας πάρουν την πίεση, να μας φέρουν τα ζουζούνια μας, οπότε όταν κάτι δεν αφορούσε εμένα μπορούσε να μην ξυπνάω τόσο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

popi συμφωνο μαζι σου για ψυχολογικους κυριως λογους πρεπει να ειμαστε ετοιμες απο νωρις

γενναω αρχες μαρτιου και σκεφτομαι μετα τις γιορτες να αρχισω να ετοιμαζομαι

με το καλο να ερθει το μωρακι σου και καλη χρονια

κοριτσακια ευχομαι σε ολες καλη λευτερια....φτιαξτε τα βαλιτσακια σας καλου κακου γιατι δεν ξερεις τι γινεται!!εχεις δικιο mamanikol! εγω ειχα πιθανη ημερομηνια 20 μαρτιου και γεννησα 14 φεβρουαριου. μολις 2 μερες πριν ειχα τελειωση τη βαλιτσα...ευτυχως:cool::!:παντως ο γιατρος μου μου ειχε πει απο την 30η εβδομαδα να την εχω ετοιμη.κατι ηξερε αυτος;)

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ ετοίμασα τη βαλίτσα μου εδώ και μία εβδομάδα, σήμερα μπήκα στην 38η, πήρα μαζί μου και κάτι που μας σύστησαν οι μαίες στα μαθήματα ψυχοπροφυλακτρικής : γλυκιές καραμέλες με γεύση φρούτων για την αίθουσα τοκετού διότι ο οργανισμός μας χρειάζεται απεριόριστη ενέργεια εκείνη την ώρα που μόνο η ζάχαρη μπορεί να μας προσφέρει! (Η μαμά μου με είχε συμβουλέψει από καιρό να έχω έτοιμο βρασμένο στο ψυγείο ζωμό κομπόστας από φρέσκα φρούτα και τα το πάρω μαζί μου αλλά δεν επιτρέπετε να πίνουμε κάτι στην αίθουσα τοκετού οπότε οι καραμέλες είναι καλή λύση και επιτρέπονται.)

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο ??? Στην αίθουσα τοκετού είτε σε καισαρική είτε σε Φ.Τ σου βάζουν καθετήρα ?? Γιατί εάν θες να πας για τσίσα (που το παθαίνω εγώ από το πολύ άγχος) τι κάνεις ? Επιπλέον εκεί μέσα κάνει κρύο, όπως όταν μπαίνεις στα χειρουργεία ??? Γιατί εάν είναι να το δαγκώσουμε να πάρουμε και κανένα παλτουδάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Από όσα μας είπαν οι μαίες στα μαθήματα, μας αδιάζουν εκείνες την κύστη διότι ξέρουν περίπου κάθε πόση ώρα χρειάζεται άδειασμα... (τώρα με τι τρόπο το κάνουν αυτό, θα σε γελάσω, ίσως με καθετήρα...) Επίσης, μας είπαν να έχουμε μαζί μας κάλτσες διότι έχει ψύχρα μέσα στις αίθουσες τοκετού.

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο ??? Στην αίθουσα τοκετού είτε σε καισαρική είτε σε Φ.Τ σου βάζουν καθετήρα ?? Γιατί εάν θες να πας για τσίσα (που το παθαίνω εγώ από το πολύ άγχος) τι κάνεις ? Επιπλέον εκεί μέσα κάνει κρύο, όπως όταν μπαίνεις στα χειρουργεία ??? Γιατί εάν είναι να το δαγκώσουμε να πάρουμε και κανένα παλτουδάκι :)

 

Αγαπητή Φίλη,

γέννησα με καισαρική με προκαθορισμένο ραντεβου στο Μητέρα. Σε αυτή την περίπτωση , περιμένεις σε ένα δωμάτιο για να σου πάρουν το ιστορικό, μετά σε πάνε σε άλλο δωμάτιο όπου βάζεις τη ρομπίτσα σου, πας τουαλέτα, σου βάζουν την πεταλούδα για τον ορό και αν θυμάμαι καλά σε ξυρίζουν εκεί. Εμένα αυτά μου τα έκανε η μαία μου. Μετά σε πάνε σε άλλο δωμάτιο, όπου παρακολουθούν το μωρό και ταυτόχρονα σε ετοιμάζουν για την επισκληρίδιο και σου βάζουν καθετήρα οπότε δεν έχεις πλέον την ανάγκη να πας τουαλέτα, don't worry!!! Αυτό που λες εσύ για κρύο , δεν το ένιωσα καθόλου, ίσως κάποια άλλη μαμά που γέννησε φυσιολογικά να μπορεί να σε βοηθήσει σε αυτό!!!!

Με έναν πόνο κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λέει η eleniparis. Και γω ευτυχώς ήμουν διαβασμένη και δε πονεσα καθόλου με τα ράμματα, μόνο μια ενόχληση κάποιες μέρες, και πεσαν σε 1 βδομάδα.

Τσίσα συνέχεια καθότι έπινα και πολύ νερό κ χυμό για το θηλασμό. Και πάντα μετά πλύσιμο τοπικό με εκείνο τον αφρό -θαύμα-, και 15 και 20 φορές τη μέρα χωρίς υπερβολή. Εγώ μετά στέγνωνα τη περιοχή ταμποναριστά με αποστειρωμένες γάζες, ξέρετε αυτές σε φακελάκια. Ταλαιπωρία αλλά αξίζει το κόπο!

 

Σε παρακαλώ απάντησέ μου ποιος είναι ο αφρός που βοηθάει στο τοπικό πλύσιμο;

0Lfcp2.png?IY44ta1N
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο ??? Στην αίθουσα τοκετού είτε σε καισαρική είτε σε Φ.Τ σου βάζουν καθετήρα ?? Γιατί εάν θες να πας για τσίσα (που το παθαίνω εγώ από το πολύ άγχος) τι κάνεις ? Επιπλέον εκεί μέσα κάνει κρύο, όπως όταν μπαίνεις στα χειρουργεία ??? Γιατί εάν είναι να το δαγκώσουμε να πάρουμε και κανένα παλτουδάκι :)

 

 

δεν ξέρω αν γενικά κανει κρύο, παντως εγω οταν περιμενα να γεννήσω καποια στιγμη πάνω στο μισάωρο που είχα μπει, αρχισα στη κυριολεξια να τρεμω απ το κρύο.

κ με κοιτάει η μαία κ μου λεει : τώρα εσύ γιατι τρ'έμεις? απ το φόβο ή απο κρυο?? ποιο φόβο της λέω (γενικα ημουν ήσυχη επίτοκος) απ το κρύο τρέμω.κάνει πολυ κρύο εδω μέσα. κ ανεβάσανε το καλοριφές κ μου φέρανε κ ηλεκτρική θερμαινόμενη κουβέρτα για κάποια ώρα μέχρι να συνέλθω.

επισης αν κανεις Φ.Τ. δεν βαζουν καθετηρα.εμενα δεν μ αφηνανε να πιω πολυ νερο για να μην θελω τσισα, θυμάμαι.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...